Buitenland. Binnenland Uit de Provincie. 4* Ke De toekomst der luchtschepen. Over de toekomst der luchtschepen wordt uitvoerig in de Engelsche bladen geschreven. Een vorige luchtminister Eoare zegt, dat het nu het oogenblik niet is om over de meritis van de luchtsche pen te spreken, maar de meeste bladen doen dat natuurlijk. Niettemin en over het algemeen komt het luchtschip er slecht af. Men eischt een uitvoerig en vooral ook volkomen open onderzoek. Men wil vooral weten of de weeromstan digheden werkelijk zoo waren, dat de tocht gerechtvaardigd was. Men vraagt of er meteorologisch niets van het zware weer te voorzien geweest was, dat het schip bijna onmiddellijk te doorstaan kreeg. De „Times" schrijft terecht, dat wat aan luchtschepen overkomt, niet te ma ken heeft met andere luchtvaartuigen. De „Daily Telegraph" herinnert er aan, dat de R 101 volgens het oordeel van Dr Eckener's voornaamste deskundigen, het veiligste vervoermiddel te water, te land en in de lucht was. Volgens haar is twij fel over de bruikbaarheid van de lucht schepen nu volop gerechtvaardigd. De „Daily Mail" heeft de luchtschepen van den beginne af veroordeeld. Alles is precies gegaan zooals de critici hebben voorspeld. Zoolang al hun tegenwerpin gen niet ontzenuwd worden, behoort, vol gens haar de R 100 niet meer vpor toch ten met burgers gebruikt te worden. De admiraal moet uitmaken of men er mili tair wat aan heeft. Zoo niet, dan 'zijn luchtschepen een bron van verkwisting en zwakheid. Ook de „Daily Herald" acht het nauw- lettendste openbare onderzoek noodzake lijk. Schrijvend, dat al de naties die in de lucht pionierswerk hebben verricht, ver liezen geleden hebben, acht dit socialis tische blad het noodig om tusschen Frank rijk, Italië, Duitschiand, de Vereenigde Staten en Groot-Britannië samenwerking te zoöken. De „Morning Post" acht het haar plicht nogmaals te zeggen, dat de staat onwijs is om zooveel leven en geld te wagen aan een zoo gevaarlijke en dure onderneming, waarvan slechts zoo weinig resultaat ver wacht kan worden. Een stuk hoogtestuur gevonden. Wij vernemen het volgende uit Beau- vads: Uit het voorloopig ingesteld onderzoek, steunend op de verklaringen van de over levenden, is gebleken, dat er iets defect moet zijn geweest aan het hoogtestuur, waarvan een deel werd teruggevonden op vrij grooten afstand van de plaats van de ramp: door dit defect was het den piloot onmogelijk de hoogte te regelen en zoo doende vloog het luchtschip tegen den heuvel van 200 M. hoogte. Ook andere on derstellingen zijn nog mogelijk, b.v. uit de vondst van 'het lijk van een machinist met een Engelschen sleutel in de hand, waar buit men zou kunnen opmaken, dat hij trachtte nog de een of andere manoeuvre uit te voeren om de botsing te vermijden. Sombere voorgevoelens. Uit verschillende thans ontvangen me- dedeelingen blijkt, dat meerderen de R 101 met een bezwaard hart hebben zien ver trekken. „Toen zij gisteravond vertrokken, wa ren zij nog zoo opgewekt", vertelde de we duwe van een der omgekomenen. „Wij vrouwen, die achterbleven, wilden hen niet ontmoedigen en daarom juichten wij bij hun vertrek, maar onze harten waren bezwaard. Geen onzer was namelijk vol komen gerust, en wel wegens het stuk, dat men midden in het luchtschip had. bijge bouwd, om het langer te doen zijn. Wij konden de gedachte maar niet van ons afzetten, dat ook de R 38 in 1921 door midden brak, nadat men haar had ver lengd. „Onze angst steeg ten top, toen wij za gen hoe moeizaam het luchtschip zich van den mast los maakte. Niet minder dan zeven keer werd ballast uitgeworpen, iets wat wij nimmer te voren hadden meege maakt. En zelfs toen nog verhief het zich slechts met de grootste moeite." Een ontroerende vondst •Een honderdtal soldaten en agenten hebben Zondag en gisteren onder de puin- (hoopen van het schip gezocht naar de drie vermiste lijken. Men meende n.l. een spoor te hebben gevonden op een plaats, waar het sterk rook naar verbrand vleesch en waarboven zwermen vliegen vlogen. Men kon deze plaats echter niet bereiken door een hoop verwrongen ijzeren staven. Met het wegruimen hiervan zal heden een be gin worden gemaakt, wanneer de Engel sche commissie van onderzoek haar werk zal hebben gedaan. Op een ijzeren staaf in het wrak heeft men een 'half verbran den brief gevonden, waarop in 'haast woorden waren geschreven: My darling. Mijn lieveling.Voor welke echtgenoote voor welke verloofde waren deze twee woorden van liefde bestemd? Niemand zal het ooit weten. De voortdurende regens hebben de laatste woorden van een wan- hopigman, wiens lichaam thans verkoold ligt, langzaam uitgewischt. De herinnering aan het leven, aan de liefde, op deze gru welijke plek, was ontroerend en allen, die het hebben gezien, werden er door aange grepen. De commissie, met 'het onderzoek belast, neemt aan, dat de drie ontbre kende lijken werden verpulverd op het oogenblik van de ontploffing. Ook de Zeppelin in een storm. Op haar terugreis had de Graf Zep pelin in de omstreken van Neurenberg met een buitengewoon hevigen storm te f worstelen, Ondanks de zware regenbuien vervolgde het luchtschip echter rustig en zeker zijn weg en bereikte reeds om 4.04 Friedrichshafen. Na een kruistocht van 3 uur is het daar vlot geland. De onrast in Noord-Spanje. Naar aanleiding van een vergadering van de monarchistische unie, welke Zondag te Bilbao gehouden werd, hadden de communisten alle verkeersmiddelen stilgelegd. Ofschoon de regeering voor zorgsmaatregelen genomen had, konden de communisten toch niet in het uitvoe ren van hun voornemen verhinderd wor den. Toen de monarchisten na de vergade ring buiten kwamen, werden zij door de communisten aangevallen, zoodat de po litie gedwongen was van haar vuurwape nen gebruik te maken. De communisten bestormden daarop een wapenhandel en voorzagen zich daar van vuurwapenen. Het kwam vervolgens tot een vuurge vecht met de politie in het verloop waar van verscheidene personen gewond wer den. Er bestaat ernstige vrees, dat de alge meens staking, welke oorspronkelijk op 24 uur gesteld was, zich zal uitbreiden en de geheele provincie zal medesleepen. De vermoorde Zendelingen in China. In verband met het vermoorden van twee vrouwelijke Britsche zendelingen door Ghineesche bandieten, meldt Reu ters correspondent te Kienning, dat een afgezant op 17 September het commu nistische hoofdkwartier in Noord-Foekin verliet op den weg naar Kienning, om een regeling te treffen met den Britschen consul over het losgeld der beide zen delingen. Daar echter Chineesche troepen op 20 September het communistische hoofd kwartier hadden aangevallen, geloofden de communisten dat hun afgezant hen had verraden en de aanstichter was ge weest van den aanval, waarop zij hun gevangenen doodschoten. New-York, stille stad. In verschillende groote steden, waar het in razend tempo jachtende leven, behal ve tallooze slachtoffers van het verkeer, rijkelijk veel zenuwpatiënten maakt, het geen voor een niet gering deel aan het ontzettende lawaai op straat wordt toe geschreven, wordt den laatsten tijd dapper actie gevoerd voor „meer stilte". Ook te New York is eenigen tiid gele den tot da.t doel een commissie gevormd en deze heeft thans aan de autoriteiten een uitvoerig rapport van drie honderd tachtig bladzijden doen toekomen, waarin voorstellen worden gedaan, om het lawaai te beperken. Op de eerste plaats moeten de trams en en autobussen verdwijnen en door onder- grondsche spoorwegen worden vervangen; de hoeven der paarden moeten met vilt omkleed worden; de papegaaien moeten opgesloten .worden en de bonden moeten een muilkorf dragen, zoodat ze niet meer kunnen blaffen. De schepen moeten worden voorzien van sirenen, die een zacht en welluidend geluid voortbrengen. Het meeste lawaai maken echter de automobielen en in het rapport wordt dan ook gansch speciaal aan deze vehi kels aandacht geschonken. Vooreerst wordt er op aangedrongen, dat men stren ge maatregelen zal nemen tegen de chauf feurs, die noodeloos gebruik maken van een hoorn of claxon, en vooral tegen dezulken die hun claxons gebruiken om hun ongeduld te demonstreeren, of den volke konde doen, dat ze boos zijn. Men heeft 10.000 exemplaren van dit rap port verspreid bij wijze van propaganda om New York te maken tot de „meest stille stad van heel de wereld". De opstand ln BraziliB. Volgens een telegram uit Rio fie Ja neiro heeft de president den staat van be leg in geheel Brazilië tot 31 December af gekondigd. Uit niet-officieele bron verluidt, dat het garnizoen van Para in opstand is geko men en zijn generaals en officieren gevan gen heeft gezet. De staten St. Catharina, Piahury, Ceiara, Rio Grande del Norte en Parahyba moe ten zich bij de andere opstandige staten hebben aangesloten en Sao Paula met een aanval bedreigen. Generaal Da Gunha, het hoofd der op standelingen, heeft verklaard dat de op standige strijdkrachten in Rio Grande do Sul 40.000 gewapende mannen sterk zijn en dat duizenden burgers en bondstroe- pen zich bij hen blijven aansluiten. De federale regeering heeft zich voor de onderdrukking van den opstand een kre diet van 10 millioen pesos verzekerd. Revolutionaire samenzwering ln Portugal. In Portugal is een nieuwe samenzwe ring ontdekt, welke tegen de regeering was gericht. Volgens officieele mededeelingen wer den verscheiden samenzweerders gearres teerd. De Portugeesche regeering gelooft echter elke revolutionaire poging den kop te kunnen indrukken. Nader wordt nog uit Lissabon gemeld: De regeering heeft een officieuze nota gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de politie de zekerheid had verkregen dat er een revolutionaire beweging op touw was gezet. Verscheidene militaire en civiele persoonlijkheden, o.a. de voormalige ma joor Chavos, die tot het revolutionaire comité behoorde, zijn gearresteerd. I Sart* Batohten. In de omgeving van Bar le Due is een waterhoos neergekomen. Volgens de binnengekomen berichten zijn twee ge meenten geteisterd door overstroomin gen, waardoor de huizen een meter in het water staan. Er is veel vee verloren gegaan. Briand heeft, naar Havas meldt, kou gevat. Hij moet zijn kamer houden en zal den president der republiek niet op diens reis naar Marokko vergezellen. Een N.T.A.-bericht uit Cuba meldt, dat het Parlement de afkondiging van den staat van beleg heeft goedgekeurd De staat van beleg zal duren tot na do verkiezingen, die in November worden gehouden. Volgens de Osservatore Romano is het bericht, dat de Paus reeds dispen satie zou hebben verleend voor bet huwe lijk van Prinses Giovanna met Koning Boris van Bulgarije, nog niet juist. In Argentinië is de staat van beleg tot nader order verlengd. Tengevolge van een aardstorting sloeg gisteren in de nabijheid van Tetoean, in Marokko, een geheel bezette autobus om. Van de inzittenden werden 13 personen zwaar gewond. Twee jonge officieren hebben gister morgen Croydon verlaten om naar Aus tralië te vliegen. Zij hopen het, door om beurten te sturen en te slapen in 8 dagen te bereiken. Gisteren hoopten ze door te kunnen vliegen tot Belgrado. De eerste Nederlandsche nachttrein. Vannacht om 0 uur 05 is van Rotter dam de eerste Nederlandsche nachttrein vertrokken, met bestemming naar Maas tricht, Groningen, Hengelo en Oldenzaal Zooals men weet, bestaat er voor reizi gers voor Maastricht en Groningen ge legenheid met dezen trein, die verder uit sluitend is bestemd voor bestelgoederen en post, te reizen. Voor dezen trein bleek meer belang stelling te zijn, zegt de N. R. Crt., dan men mogelijk aanvankelijk had gehoopt Op dezen eersten rit beeft bet uit Rot terdam komende gedeelte van den Ne- derlandschen nachttrein reeds 10 reizi gers, verdeeld over eerste, tweede en derde klasse, te vervoeren gekregen. De personenrijtuigen liepen naar Maastricht, de reizigers voor Groningen moesten te Utrecht, waar. het Amsterdamsche ge deelte er bij zou komen, overstappen. De trein bestond, behalve uit een schutwa- gen de trein zal 75 K.M. per uur moeten rijden en bij een snelheid, hooger dan 60 K.M., moet een schutwagen tus schen de personenwagen en de locomo tief loopen twee personenrijtuigen en een postwagen, die dezen eersten nacht al dadelijk veel zakken mee kreeg, uit een bagagewagen voor Groningen, een voor Maastricht, een voor Hengelo en een voor Oldenzaal. De aanbieding van goe deren was meer dan bevredigend. Ver moedelijk zullen binnenkort ook wagens voor fruitvervöer en veewagens in den trein meeloopen. Verkeer met de Zeeuwsche eilanden. In de bij beschikking van 2 Juli 1929 ingestelde commissie, aan welke is op gedragen te onderzoeken, welke aan re delijke eischen beantwoordende verbete ring in het verkeer tusschen de Zeeuw sche eilanden, Zuid-Holland en Noord- Brabant onderling behoort te worden aangebracht, zoowel wat betreft de veer- verbindingen als de daarbij aansluiten de hoofdwegen, is bij beschikking van den Minister van Waterstaat alsnog be noemd tot lid ir. D. A. van Heyst, hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat in de directie Zuid-Holland en Utrecht te 's Gravenhage. Het burgemeesterschap van Den Haag. Naar de „Residentiebode" verneemt, is bij bet afdeelingsonderzoek van de ontwerp gemeentebegroooting voor 1931 door enkele raadsleden aan den afgetre den burgemeester Mr J. A. N. Patijn de vraag gericht of het bericht dat de bur gemeester in de laatste jaren uit eigen middelen ongeveer f 20.000 per jaar moest bijpassen, wegens representatie kosten juist was. De heer Patijn heeft hierop bevestigend geantwoord. In verband daarmede is in het alge meen verslag van verschillende zijden aandrang uitgeoefend op Burgemeester en Wethouders, om alsnog op de begroo ting voor 1931 een post uit te trekken, waaruit de burgemeester eventueel zou kunnen .putten,om voortaan deze kosten te bestrijden, zoodat hij dit niet meer uit privémiddelen behoeft te doen. Zijn wij welingelicht, dan wordt over de mogelijkheid om een dergelijken post op de begrooting te brengen door de be trokken autoriteiten overleg gepleegd en zou in verband daarmede ook de benoe ming van een nieuwen burgemeester nog even wachten, totdat in deze zaak een oplossing zal worden bereikt. De jaarwedde van den burgemeester bedraagt f 15.000. Luchtpostvervoer ln Ned.-Indl8. Evenals de Nederlandsche administratie stelt ook de Indische administratie .alles in het werk om de overkomst van de correspondentie te bespoedigen. Zooveel mogelijk wordt hierbij gebruik gemaakt van Iuchtdiensten. Naast dein rechtsireekschen luchtpost dienst Nederland—Nedeorl. Indië, welke uiteraard de snelste verbinding vormt, is nu ook voor de correspondentie, welke met de gewone mail wordt verzonden, eenige bespoediging verkregen door ge bruik te maken van den wekelijkschen luchtdienst WeltevredenPalembang Medan vice-versa in aansluiting op de uitvarende en thuiskomende schepen van Ide Miji. Nederland en Rotterdamsche Lloyd. De tijdwinst, welke hiermede wordt verkregen bedraagt voor Palembang en Pladjoe 2 tot 4 dagen, voor West en Midden-Java 2 dagen en voor Oost-Java 2i/2 dag. Het luchtrecht voor dit lucht vervoer bedraagt 10 cent per briefkaart en 10 cent per 20 gram voor de ove rige stukken. De correspondentie moet van een aanwijzing „van Medan af per vliegtuig" worden voorzien. Gouverneur Van Slobbe. De gouverneur van Curasao, B. W. F. van Slobbe en mevrouw Van Slobbe, die 22 September met den torpedoboot- jager „Van Galen" naar de Eilanden bo ven den Wind vertrokken, zijn Zaterdag te Willemstad teruggekeerd. JAARVERGADERING VAN „PATRIMONIUM". Avondvergadering. In de avondvergadering kwamen tal van vraagpunten en voorstellen, ingezon den door .diverse afdeelingen, aan de orde. Vooraf verwelkomt de voorzitter de ver tegenwoordigers van het Ned. Jongel. Verbond en het Geref. Jeugdverband. Eerstgenoemde bracht de beste .wen- scfaen van zijn organisatie over en deed enkele mededeelingen over wat zij doet voer de jonge arbeiders, speciaal in1 de industriecentra en de mijnstreek. Laatstgenoemde afgevaardigde wees, evenals zijn voorganger, op de wensche- lijkheid van pontact tusschen de Chr. sociale en jeugdbonden, opdat er een heid van werk kome en ieder zijn ter rein kunne afbakenen. Een schriftelijk bewijs van belangstel ling was nog ingekomen van 'den Bond van Ned. Jongel. Vereen, op Geref. Grond slag. Voorstellen en vraagpunten. Afd. Delft wil bij voorkeur de Verbonds vergaderingen houden in Juli en Augus tus. Het Verbondsbestuur zegt, dat voort aan in Maart of April zal worden ver gaderd. Goedgevonden. Afd. Hoorn wil inplaats van .een jaar- lijksche alg. vergadering een soort Ver bondsraad. Het Verbondsbestuur ontraadt dit en bepleit handhaving der Verbonds- vergaderingen. De vergadering vereenigt zich zonder discussie hiermede. Het orgaan. Tal van sprekers heb ben dienaangaande verlangens. Zierikzee wil eenvoudiger sociale artikelen. Ram pen brengt hulde aan de redactie. En kele heeren willen beperking van en stren ger keur op de advertenties. AM. Zaan dam wil sociale lectuur voor de trou wen. De voorzitter antwoordt, dat het schrijven van populaire artikelen over moeilijke onderwerpen piet gemakkelijk is. Het orgaan moet ook dienen voor bet kader der sociale beweging. Tal van eenvoudige menschen zeggen bet orgaan te kunnen volgen. Maar men moet het geregeld lezen. Naast een minder po pulair artikel komen in elk blad kortere eenvoudige stukjes voor. Spr. zou nóg meer advertenties wil len. Dan kon nog jneer lectuur worden gegeven. De baten van het blad kunnen voor de actie van het Verbond niet ge mist worden. Afd. Amsterdam wil goedkoope, popu laire propagandageschrift] es en kleine blaadjes. Het Verbondsbestuur zegt zulks toe. Dezer dagen zijn er reeds drie ver schenen. Afd. Zaandam en Gew. Org. Gelderland waarschuwen tegen het gevaar, dat Pa trimonium zou gaan schrijven over 'de kwesties als ontwapening enz. De voorzitter ziet hier toch voor Patrimonium ook een iaak. Het drijven naar ontwapening zou zeker ook groote scciale schade veroorzaken. Afd. Hoorn wil een lichtbeeldenserie. Het Verbondsbestuur wijst op de bezwa ren (kosten, breken enz.), maar zal ern- stgie pogingen aanwenden. De bazars. Afd. Delft komt op te gen de bazars, omdat daaraan meestal hazardspel en loterij verbonden zijn. Dhr de Lange (Gew. Org. Zeeland) ondersteunt dit. Spr. 'wenseht hier een principieele uitspraak van Patrimonium. De secretaris ziet geen bezwaar tegen een bazar op zichzelf. Maar er mogen geen dingen bij voorkomen, die den toets der Chr. critiek niet kunnen doorstaan. Wij moeten onzen invloed doen gelden, dat dergelijke dingen niet voorkomen. Gew. Org. Utrecht wjfst op onze op groeiende kinderen en vraagt: waar is de grens? De afgev. van Dokkum waarschuwt te gen den schijn des kwaads. De afgev. van 's-Gravemzande is via de bazars, met daaraan verbonden lote- rijtjes, gekomen tot de staatsloterij. De secretaris: dat is precies het zelfde als met het drankvraagstuk. Dan moeten wo ook allen geheelonthouders zjjn. Spr. herhaalt, dat er in een bazar geen kwaad is. Maar het getuigenis van Pa trimonium dient uit te gaan tegen de misbruiken. De voorzitter wijst de afdeelin gen op haar taak in dezen. Maar we moeten geen kleine dingen gaan opbla zen. Dansen. De aid. Deventer wil een verzoek tot de regeering richten om het danskwaad te bestrijden. Het Verbondsbestuur wil wachten op het rapport der staatscommissie-de Bie, dat spoedig ?al verschijnen.' Dit rapport zal wel een agitatie in den lande ver wekken. Dit zal het oogenblik zijn, dat ook het Verbondsbestuur stappen zal doen Intusschen hebben de afdeelingen bier plaatselijk ook een taak. De zedelijke verwildering. Afd. Den Haag wil eem krachtige actie tegen de zedelijke verwildering onzer da gen, zooals vuile lectuur, publieke dans zalen enz. De afgev. van die afdeeling doet enkele droeve mededeelingen over de onzedelijkheidheid onzer dagen, del homo-sexualiteit op Middelbare scholen en in kazernes, het meelokken van kin deren door slechte individuen, het ont stellend aantal echtscheidingen. Hier is meer actie noodig dan het Verbondsbe stuur wil. De afgev. van V1 i s s i n g e n komt op tegen de sensationeele persberichten over zedenschandalen. Afd. Ermelo wijst op het strandleven en wil meer .contact met de A. R. Partij en Middernachtzending. Afd. Oosterbeek ziet in de eerste plaats voor de afdeelingen een taak. Afd. Haarlem steunt het betoog-Den Haag en wil, evenals deze afd., verga deringen, waarin voorlichting wordt ge geven. Nadat nog verschillende afgevaardigden hierover hun meening hebben gezegd, wijst dhr Bossenbroe k, (Lid v. h. Bestuur) ook op de lichtzijden. Dank zij b.v. den arbeid der Middernachtzending e.a. zijn verschillende toestanden tetn) goede veranderd. Het gaat niet aan om te zeggen, dat we paar den kelder gaan. Met woorden moeten we niet schermen, maar we moeten met feiten komen. Als we een vergadering voor dat doel houden, komen daar menschen, die koud zijn voor alle politieke en sociale actie. Velen komen er uit sensatie. Daarom zit hier ook een gevaar. Spr. is laatst geschrokken yam wat hij op een tweeden feestdag in het Christe lijk Zeeland (in Goes) zag. We moeten beginnen met de schuld te zoeken in on zen eigen kring. Er is verslapping in on ze gezinnen. Laten kerken, Middernacht zending, politieke en sociale organisaties zich aaneen sluiten en krachtige actie voeren. Dan pas kunnen we ons tot de Overheid wenden. De voorzitter merkt nog op, dat de Overheid zich altijd pal stellen bene den den Christelijken norm. We hebben goede &edelijkheidswetten. Publieke agitatie is soms uiterst ge vaarlijk. Vaak is het tactischer zich schriftelijk te wenden tot de Justitie. Ook is invloed willen uitoefenen op de rech terlijke macht buitengewoon gevaarlijk. Wel moeten we streven naar aanvulling van leemten in de wet. De Overheid kan niet verhinderen wat volwassen menschen binnenskamers doen. Maar wel heeft ze een taak op het pu blieke terrein. Onze hoofdtaak is: ver heffing van het zedelijk peil van het volk, inwerking op de volksopinie. Voor concrete voorstellen houdt het Bestuur zich steeds aanbevolen. Hierna wordt de avondvergadering be ëindigd. Middelburg. De buurtcommissie van de Markt vergaderde Maandagavond onder voorzitterschap van den heer Leijdes- dorff. De secretaris, de heer G. M. Mes, las de notulen der vorige vergadering voor. De penningmeester, de heer Lou- werse, bracht het financiëel verslag uit. De ontvangsten bedroegen f741, de uit gaven f25, afgedragen werd aan de Ver. „Uit het Volk—Voor het Volk" f651, sal do kas f65. Behalve een Markitbewoner, hadden allen hiervoor een bijdrage ge schonken. Besloten wordt de Buurtcom missie in stand te houden, de aftreden de bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De minimum contributie zal f 1.50 per jaar bedragen, te innen in 4 maandelijksche termijnen. In samen werking met verschillende andere ver- eenigingen en met steun van het Gem. bestuur zal getracht worden op de Markt een muziektent te plaatsen. Hansweert. De kommiezen J. A. Col- paert en A. H. Holtkamp zijn gedeta cheerd op de Suikerfabriek resp. te Sas van Gent en Breda. De heer C. de Wilde, assistent bij de belastingen aan boord van het recherche- vaartuig „Albatros" wordt met ingang van 1 Nov. a.s. verplaatst naar Rotter dam aan boord „Recherche 2". Het ledige motorschip „Johanna" van Bergen op Zoom is tengevolge van den harden wind tegen den dijk gewaaid. De sleepboot „CSM 10" is van hier uitge varen en heeft het schip behouden bin nengebracht. Wemeldlnge. Het bergingsvaartuig „Do- rus Rijkers" is thans voorzien van elec- trisch licht met in totaal 11 lampen, o.a. 2 toplichten, bak- en stuurboordlicht, hek- licht, lichtpunten in vóór- en achteronder, en 2 looplampen. Het vaartuig zal ook worden voorzien van een zoeklicht. Het licht wordt opgewekt door een dynamo van 120 volt. De installatie is aangelegd en geleverd door de fa. van Dalen, alhier. Kapelle. Een gedeelte van het op de al hier gehouden Tuinbouwtentoonstelling geëxposeerde fruit is Maandag, na ge keurd te zijn door den Rijkstuinbouw- consulent, verzonden naar Antwerpen, waar een tentoonstelling wordt gehou den van Nederlandseh fruit, Xaamalag. Vr! den Ned. Bond Transportarbeid school een propt De vergaderin ding van Ds vi geopend met g verleend werd a\ond, den heer bestuurder var sprak over „Wa seerd?" Spr. besloot zi rede, met een de aanwezigen vakbeweging m Verschillende den gesteld, we woord. Eeniger zich als lid op een afdeeling Z; gegaan. Nadat Ds Kok den spreker <5 zijn heldere en dezen de verga sloten. Bruinisse. Za de Vereeniging Visschersbelang „Veerhuis". De Vijverberg, wijc eenige woorden overleden beste let. Daarna wer men van een n als zoodanig g' let. Vervolgens schade, die aar drijf zal word aan de planner vaarweg door worden gegever een strekdam t stroom van door het Heileg neer er nu in ter, zoogenaam tengevolge daa worden geleid mossels zullen tebestuur van stuur der Viss stroomen zal e< om adhaesie te hetwelk aan h staat zal worde leggen van b< tegen te gaan. Ne< Beroepen te Anjum, Te Anp Zeist. Te Linsc wolde. Te Bre< Aangenomen bringh, cand. Bedankt voo te Gram s'ber g Haamstede en bringh cand. t G Beroepen te te Hoorn. Te 1 Motoach cand. Oh Tweetal te I Sliedreoht en Ds A. stelling van dei A. S. Talma, em Kerk, is bepaald Nieuw Eik en Alg. Sy De najaarsverga commissie van is bepaald op gebouw der S} Intree dagochtend doo Delft bevestigd over Joh. 5 gekomen van intrede gedaan te IJmuiden, si Aanwezig warei ds Hf. J. D'ijckm ds Swaan inne Veisen. De nier door ds W|. Ki Nieuwe den, naar de Geref. Kerk tv bouwd en een nieuwe bouw noodig door de Een ni Op het Zweet jongste kerk oud. Het eilani middeleeuwsche bloeitijd van d zelve had er 2( één in gebruil wordt voor de king; van de a de hoogst-inter platteland teldi ken, waaronde dige. Thans wc eeuwen een n bouwd, doch Zierikzee, Nieuwe Kerk overgekomen H. Baudet v£ in zijn ambt katie over Ja het woord, h< maken". Na

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2