Binnenland Ie Hypotheek op Landerijen Uit de Provincie. Kerknieuws. taaiindustrie is, naar de bladen melden, op advies van den scheidsrechter tus- schen de vakvereenigingen en den bond van Berlijnsche metaalindustrieelen een overeenkomst getroffen, volgens wel ke het geldende looncontract tot na den vijfden October op dien datum zou het eindigen verlengd is, totdat een scheidsrechterlijke uitspraak gedaan is, of het conflict op een andere wijze zal zijn bijgelegd. Na de dure eeuwfeesten. De Brusselsche correspondent van de „Maasbode" meldt: De officieele eeuwfeesten hebben veel gekost (naar men ons uit goed ingelich te bron verzekerde: méér dan 200 mil- lioen francs I); nu schijnt het oogenblik gekomen, weer aan 't bezuinigen te slaan. De ministerraad heeft alvast voor 600 millioen francs credieten van de begroo tingen geschrapt en men verzekert, dat eerlang de posttarieven weer eens zullen verhoogd worden, van welke verhooging men ditmaal een extra-ontvangst van 80 millioen francs verwacht. Het dollarcrediet aan Dultschland. Volgens een mededeeling uit New- Yorksche bankkringen hebben de onder handelingen over een dollarcrediet van 125 millioen aan de Duitsche regeering haar beslag gekregen. Er zullen schat kistbiljetten met een looptijd van zes maanden worden uitgegeven, die spoe dig aan alle internationale markten ter inschrijving zullen worden aangeboden De biljetten zullen driemaal, telkens voo» zes maanden verlengd kunnen worden. De rente zal vermoedelijk 4% pet. be dragen. Russische export naar Frankrijk. In een persconferentie heeft de Fran- sche minister van handel Flandin na dere mededeelingen gedaan omtrent de door den ministerraad genomen maatrege len tegen de Russische dumping-poli tiek. Flandin verklaarde, dat het de Fran- sche regeering niet om een invoerverbod te doen was, doch slechts om een con trole, die noodzakelijk was omdat de prij zen van bepaalde Russische export-arti kelen zoo laag waren geworden, dat de Fransche producenten er in een uiterst moeilijke positie door werden gebracht. Het regeeringsbesluit zou dan ook slechts een gunstige uitwerking kunnen hebben. Bovendien behoudt de regeering de vrij heid om de maatregelen te verzachten of ze soepeler toe te passen. De huidige toestand is nog temeer on duldbaar, doordat de Sovjet-regeering jaarlijks groote orders in het buitenland plaatst, en deze zeer dikwijls met Fran sche franken betaalt. Flandin noemde de Russische dumping niet slechts gevaar lijk, doch ook ongezond, aangezien zij de speculatie zou bevorderen. Do Volkenbondsvergaderlng gesloten. De elfde volkenbondsvergadering heeft eerst aangenomen het voorstel der eco nomische commissie, betreffende het uit stellen van de verdere behandeling der amendementen op het volkenbondsver drag tot uitbanning van den oorlog. Lord Cecil sprak zijn teleurstelling over het uitstel uit, doch moest zich na tuurlijk bij de beslissing van de meer derheid der commissie wel neerleggen. Hierna hield de president Titulescu zijn sluitingsrede, die in afwijking van de traditie thans niet zorgvuldig op schrift was gesteld en was rondgedeeld, doch een gloedvolle improvisatie werd. Hij eindigde met de woorden van ver trouwen, die ondanks alle moeilijkheden van het oogenblik toch voortdurend door de discussies hadden heengestraald: wij twijfelen niet. Warme toejuichingen volgden op het welsprekende afscheidswoord van deD Roemeenschen president, die ongetwij feld één der beste voorzitters is geweest, die de volkenbonds-vergadering gehad heeft. De staat van beleg op Cuba. Uit Havanna wordt gemeld, dat presi dent Machado in een boodschap aan het Cubaansche congres heeft medegedeeld, dat ter vermijding van onlusten tot aau de November-verkiezingen alle grond wettelijke rechten tijdelijk buiten werking worden gesteld. In de eerste plaats zal de vrijheid van drukpers en de vrijheid van het woord worden afgeschaft. De wegzakkende kademuur te Antwerpen. Er wordt hard gewerkt op de Gocfeeirill- kade te Antwerpen:, aan den 'kademuur, die reeds 1.75 M. naar de 'Schelde toe is weggezakt. Bij hoog waiter gijpelt het vocht door den muur en loopt de bireede en diepe kloof, welke zich over een leng te van circa 130 M. uitstrekt,geheel vol. De verzakte kademuur zal worden afge broken en door een nieuwen muiur ver vangen.. De openbare aanbesteding heeft reeds de volgende week plaats. Volgen® deskundige raming zal het bouwen van den nieuwen muur ongeveer 10 millioen francs kosten' en ruim een jaiar duren. De verloving van Koning Boris. De heele Bulgaarsche pers heeft de verloving yan koning Boris met extra edities bekend gemaakhlm alle ministeries is het feit gister_ all intern! gevierd. Over de kwestie van de grondwetswij ziging, die door het huwelijk van den orthodoxen koning met een Roomsch-ka- tholieke prinses noodig geworden is, zijn nog geen besluiten genomen. Men weet slechte, dat de paus de dispensatie slechts verleend heeft onder voorwaarde, dat de kinderen van het paar Roomsdh-katholiek sullen worden groot gebracht (Van an dere zijde vernemen wij, dat een uitzon dering wordt gemaakt voor een 'toekom- stigen kroonprins, voor wien een formule gezocht zal worden, die bij zijn meer derjarigheid in werking zal treden). Naar verluidt zal het huwelijk reeds in November te Rome worden voltrok ken. Proeven met kunstmatlgen neveL Het Duitsche militaire luchtvaartkorps houdt dezer dagen oefeningen in de buurt van Koningsbergen. Eergisteren zijn proe ven genomen met bet onttrekken van een uitgebreid doel, in dit geval het land goed Klein-Medenau, aan het gezicht van vijandelijke vliegers door het verwekken van kunstmatigen nevel Volgens de „Voss. Ztg" loopen de in zichten in militaire kringen over het nut van deze methode .sterk uiteen. De te genstanders erkennen weliswaar, .dat bij windstilte succes te bereiken valt, maar betwijfelen, of de nevel bij winderig weer lang genoeg blijft hangen om de vliegers van de wijs te brengen. Rovendien achten zij de kosten veel te hoog voor een uit werking van zoo twijfelachtige waarde. Andere vliegers en deskundigen gaan nog verder, en meenen, dat de kunstma tige nevel vijandelijke vliegers juist den weg wijst naar doeleni, die voor (len te genstander van groote militaire waarde zijn. Aardbeving ln Noord-PezziS. Volgens een Reuterbericht uit Teheran beeft een aardbeving groote schade aange richt in de dorpen aan den voet van den uitgedoofden vulkaan Damavend in Noord-Perzië. Er zou ook een aantal doo- den te betreuren zijn. Er is een vliegtuig op verkenning uit gezonden, maar door de groote hitte kon het den vulkaan niet naderen. Bijzonder heden ontbreken, daar de verbindingen verbroken zijn. DE POSTVLUCHTDIENST OP NED. INDIE. De P. H.A. E. O. blijft te Sophia. Het tweede postvliegtuig naar Indië, de P.H.-A.E.O., is Zaterdag inplaats van naar Stamboel, naar Sofia gevlogen, daar de toestemming om over Turksch gebied te vliegen nog niet verkregen was. In verband hiermede wordt nog ge meld: Toen de postvluchten naar Indië Don derdag 25 September j.l. hervat werden, had de K.L.M. officieel van de Turksche regeering toestemming op het vliegveld te Stamboel te landen. De secretaris der K.LM.., de heer Martin, die te Konstanti- nopel met de autoriteiten over deze aan gelegenheden tijdens zijn inspectie heeft gesproken, heeft aan zijn directie in Den Haag indertijd zeer bevredigende mede deelingen gedaan. Het bericht van de thans zich voordoende moeilijkheden is dan ook een volkomen verrassing. Intusschen vernamen wij ook nog, dat de moeilijkheden die zich thans voor doen, vermoedelijk van gelijken aard zul len zijn, althans in denzelfden geest, als die zich vroeger hebben voorgedaan. „Zul len zijn", omdat men hier te lande nog niet geheel op de hoogte schijnt te zijn van da jongste moeilijkheden, waardoor het tweede postvliegtuig te Sofia wordt opgehouden. Zijn wij juist ingelicht, dan doet de Neder landsche regeering op het oogenblik stappen bij de Turksche autoriteiten, de moeilijkheden uit den weg te ruimen. De ze onderhandelingen zijn echter reeds ge- ruimen tijd gaande, omdat, zooals men weet, zich reeds eerder te Stamboel moei lijkheden betreffende de landing van de Nederlandsche postvliegtuigen hebben voorgedaan. Ziektewet en provlsierelzigers. Sommige bedrijfsverenigingen en ra den van Arbeid staan op het standpunt, dat provisie-reizigers niet tot de ver plicht-verzekerden behooren. De Algem. Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft zich nog eens vergewist van het standpunt van het De partement van Arbeid. Ten Departemente verzekerde men hen, dat een reiziger, die op provisie werkt voor een firma, zonder eenigen twijfel tot de verplicht-verzekerden behoort. Twijfel komt eerst, wanneer de reiziger voor meer dan een firma werkt. Onze spoorwegen. Zaterdag heeft te Zwolle een bijeen komst plaats gehad van de directie en den raad van commissarissen der Neder landsche Spoorwegen, welke eveneens werd bijgewoond door oud-minister Kan. Er werd een bezoek gebracht aan de centrale werkplaats. Wat er in ons land aan nieuws en bijzonders ingediend is of op het punt staat ingevoerd te wor den, is ter gelegenheid daarvan samen gebracht. Zoo is er een der zes nieuwe machi nes type 6200 met een gewicht van 120.000 K.G., 16 wielen, geheel ingebouw- den tender, aan weerszijden breede rook- geleiders enz., een geheel afwijkend type, geleverd door Henschel en Sohn te Cas- sel. De machine kwam over Deventer, omdat dit type, evenals trouwens het type 6000, te zwaar is voor de oude ÏJsel- brug te Zwolle, en dus voorloopig alleen op het Zuidelijk net gebruikt kan wor den. De plannen tot gedeeltelijke vernieu wing van deze brug zijn in bewerking Dan is er het nieuwe C-rijtuig van 12 appartementen, dat reeds in enkele D- treinen loopt, en ontleend is aan het Zwitsersche typ«% speciaal voor het ge bruik op de rangeerterreinen zijn be stemd loco motors; dit nieuwe type heeft veel weg van de kleine locomotieven type 600 en wordt door benzine gedreven. Zij zijn in staat 12 rijtuigen te trekken en hebben eenmansbediening. Het ligt in de bedoeling den rangeerders zelf de machi nes te doen bedienen, zoodat niet steeds voor het rangeeren een machinist noo dig is. Schoolstrijd ln Bronswijk. De vorige Brunswijksche minister van onderwijs, Siever, had in Januari 1928 een besluit uitgevaardigd, waarbij aan de Brunswijksche gemeentescholen en hoogere onderwijsinstellingen het confes sioneel karakter werd ontnomen. Zijn nat.-soc. opvolger Franzen heeft dit besluit ingetrokken .en dus den ouden toestand hersteld. Invaliditeitswet Op 1 Sept. werden 15.929 weduwen- renten en 12.080 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens artikel 373 dier wet '84.634 personen in het genot ver keerden van een als vrucht hunner ver zekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 27.823 personen een in- validiteitsrente als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der Ouderdoms wet 1929 (gesubsidieerde verzekeringen) waren pp vorengenoemden datum 130.203 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Het aantal renten, voortvloeiende uit krachtens artikel 10 van genoemde wet gesloten verzekeringen (self-supporting verzekeringen) met rentebedragen van drie tot twintig gulden per week bedroeg 1313 Algemeene vergadering van het Verbond „Patrimonium". Zoo was het dan nu de beurt van de afdeeling Arnhem om de jaarlijfcsche al gemeene vergadering van „Patrimonium" te ontvangen. Arnhem en Patrimonium ze zijln geen vreemden voor elkaar. Ds Taima, 'de held in volle wapenrus ting, predikte en werkte in Arnhem. De vroegere voorzitter van het Verbond „Pa trimonium!", de beer P. van Vliet, was lid van den Arnhemschen gemeenteraad. Het was in Arnhem, dat de zoo vroeg ont slapen secretaris van Patrimonium, de heer F. Noorclhof, vele jaren leefde en arbeidde. En thans heeft Arnhem in den tegenwoordigen voorzitter van Patrimo nium, den beer C. Smeenk, een wethou der, die naar rijn beste 'kunnen de be langen zijner stad behartigt. De afgevaardigden van de verschil lende gewestelijke organisaties en plaat selijke afdeelingen, kwamen dan in den loop van dezen morgen uit de diverse oorden des lands te Arnhem aan, wer den 'door leden der afdeeling Arnhem hartelijk verwelkomd en naar het ge bouw voor 'Chr. Belangen, waar vandaag en morgen de vergaderingen zullen wor den gehouden, geleid. Oude bekenden ont moetten elkander, nieuwelingen maakten kennis en zoo ontstond er spoedig een ge zellige conversatie. Tal van voorstellen 'zijn door de afdee lingen ingezonden, maar vooral de rede van den heer Oudekerk uit Utrecht (be stuurslid van Patrimonium en van den Chr. LandaTbeidersbond) over de moei lijkheden, die de landbouw en het platte land doormaken, maakte deze vergade ring tot een belangrijke. Te ongeveer twee uur werd de ver gadering door den voorzitter, den heer C. Smeenk, geopend. Dreigend conflict in de typografie. Het is bekend, dat de contractonder handelingen in het typografisch bedrijf zijn afgebroken. Over den daardoor ge schapen toestand lezen wij in het „Gra fisch Weekblad", het orgaan van den Algemeenen Nederlandschen Typogra fenbond het volgende: „De zaak is eenvoudig genoeg. Het hoofdbestuur beeft van de leden allerlei wenscben en verlangens ten opzichte van contracteherziening ontvangen. Het heeft deze geschift en gezeefd, om alleen dat gene over te houden, wat ook door het hoogste bestuurscollege, gezien allerlei omstandigheden en nog wat, voor verwe zenlijking vatbaar geacht werd. „De patroons bleken echter van een andere meening te zijn en wensebten niet alleen niets toe te zeggen, doch kwamen met tegeneischen, die onzerzijds voor geen discussie vatbaar bleken. Men kon nu twee dingen doen. Eerstens, het con tract stilzwijgend laten afloopen en ver der zonder eenige overeenkomst aan den arbeid te blijven, of te overwegen, in hoeverre door een algemeene werksta king voorwaarden van de patroons zou den zijn af te dwingen. Het eerste zou eenvoudig zot zijn, zoodat alleen het tweede overbleef. Dat konden onze le den ook wel begrijpen, zonder dat het hun ook nog eens extra zou behoeven te worden gezegd. NOODTOESTAND IN DE SUIKER INDUSTRIE. Ingrijpende maatregelen voor do „Dinteloord". Door het bestuur der Coöp. B. W. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord" is een circulaire aan de leden dezer coöp. gericht, waaraan wij het volgende ontlee- nen: U zult békend zijn met het feit dat de suikerprijzen en die der pulp laag zjjn, maar de gevolgen daarvan in de beta lingsmogelijkheid voor de bieten, zullen u wellicht niet zoo duidelijk zjjn. We meeneu u daarvan niet onkundig te mogen laten. Werd in het vroege voorjaar bij een termijnnoteering der suiker van ongeveer f 12 nog verbetering verwacht, thans heb ben wij niet alleen te constateeren dat die verbetering is uitgebleven, maar dat de noteering nog met ongeveer f 5 gedaald is. Bovendien is de pulp voor een behoor lijken prijs zeer moeilijk te verkoopen. Een gevolg van een en ander is dat de uit te keeren bietenprijs ook buitenge woon laag zal zijn, lager dan algemeen wordt vermoed. Het aanbrengen van bezuinigingen gaat moeilijk. De arbeidsloonen zijn contrac tueel geregeld, de prijzen van de hulp- grondstoffen nog weinig gedaald. Daaraan is niets te doen Waar nog wel wat uit te halen is zijn de algemeene onkosten en de salarissen der ambtenaren. Het bestuur besloot daarom afstand te doen van alle vergoedingen behalve reis- en verblijfkosten. Verder zal, op een kleine uitzondering na, het wisselend deel van het salaris der ambtenaren (ten onrechte ook wel tantiè me genoemd) vervallen en zullen met 1 Januari a.s. de salarissen met 10 tot 20 pot. verminderen. Bovendien is op de tramvrachten een korting van ongeveer 20 pet. verkregen, terwijl op de spoorvrachten geen verlaging kon worden verkregen. De toch al zoo lage scheepsvrachten zijn op vele plaatsen ook nog wat verlaagd. Dit alles is echter op den bietenprijs van te weinig invloed, met dergelijke suikerprijzen is de teelt van suikerbieten niet loonend meer. Het binnenkort volgens oud gebruik te ver strekken voorschot zal ook vanzelfspre kend klein zijn. Het bestuur is dan ook overtuigd dili gent te moeten zijn ten opzichte der te nemen maatregelen met het oog op de toekomst. Mocht de heerschende noodtoe stand, die overigens zeer bijdraagt tot het gezondmaken der suikerindustrie over heel de wereld genomen, niet veranderen, dan is het bestuur van plan in de al gemeene ledenvergadering den stand van zaken uiteen te zetten en zoo noodig het verlichten of tijdelijk opheffen van den leveringsplicht of eventueel het slop- zetten der fabrieken voor te stellen. tegen 48/* °/o rente. W. L. B. J. D E K K E R, WILHELMINASTRAAT 33 - GOES Bekerrit van de Motorclub „Zeeland". Zaterdag j.l. had 'de hekerrit plaats voor automobielen en motoren, welke rit georganiseerd was door de Motorclub „Zeeland" te 'Goes. De rit bestond uit 2 deelen. Ie deel over hoofdwegen in Zee'land en Noord- Brahant (169 K.M.) en hoofdwegen Noord-Brabant en Zeeland '(186 K.M.) De staTt had plaats te Goes om 7.30 voor- middags voor het clublokaal. In verband met het slechte weer waren eenige deel nemers niet gestart. Voor de auto's was in Noord-Brahant een non-stop" inge- lascht nahij Overveld (Slikgat), die even wel, tengevolge van de vele regens bijna niet te nemen was. Een der deelnemers n.l. moest met 'behulp van twee paarden uit de „non-stop" verwijderd worden. Behalve de wisselbeker waren verschil lende mooie prijzen voor de winnaars be schikbaar gesteld. Des avonds werd in het „Schuttershof" te 'Goes de uitslag be kend gemaakt en had de prijsuitreiking plaats. De uitslag is als volgt: le pr., wisselbeker, de heer A. Suiker man te Vlissingen, 34 strafpunten. Deze komt thans in het bezit van den beker, die een vorig jaar gewonnen werd door den heer J. van As te Goes. 2e pr. de heer J. Smit te 's-Heer Arendskerke, 35 strafpunten; 3e pr. de heer I. Wattez te Goes, 61 strafpunten; 4e pr. de heer J. J. Snoep te Middelburg, 83 strafpunten; 5e pr. de heer W. Woestijne te Goes, 85 strafpunten; 6e pr. de heer J. Slager te Goes, 133 strafpunten; 7e pr. de heer J. van Dalen te Wemeldinge, 134 strafpun ten; 8e pr. de 'heer Hessels te Goes, 152 strafpunten. Tot waterbouwkundig ambtenaar bij den Leendert-, Abraham- en Anna- polder te Kats is benoemd de heer G. A. van der Maas te Kornwedderzand, oud leerling van het Zeeuwscb Technisch In stituut te Goes. Door de Rechtbank te Middelburg werd beden failliet verklaard: J. P. Kes- teloo, sleeper te Vlissingen. Rechter-comm. Mr J. H. Bybau, rechter; Ourator: Mr. W. H. T. C. Baron thoe Schwartzeniberg en Hohenlansberg, advocaat te Middel burg. Samen op reis. Wïji vestigen de aandacht op een advertentie in dit num mer. waarin gelegenheid wordt geboden aan hen, die de V. U-vergaderingen went schen te bezoeken,, op een gezelschaps- kaart te reizen. Met ingang van 11 October a.s. is de besteller A. J. v. d'. Berg te Kloe- tinge. overgeplaatst naar bet Postkantoor te Hillegom. Ierseke. Door de bekende firma Gebr. Padmos is aan de werf van Gebr. Boot te Alphen d. Rijn den bouw van een nieuwe motorboot opgedragen, groot on geveer 350 mosseltonnen, voorzien van een 45 P.K. Industrie-motor, benevens 'n korlier van de fabriek Lodder te Ridder kerk met 4 korren. Dit is nu de darde boot die voor deze branche in de maak is, wel een bewijs, dat de malaise in de mosselen is geweken. 's-Heer Hendrikskinderen. Zaterdagna middag is alhier in Wissekerke een on geluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Eenige kinderen waren aan 't spelen om een stilstaande auto en toen de chauffeur waarschuwde, dat hij door rijden wilde, liep een van hen, een meis je, zekere L. Zweedijk, van achter de auto den weg op, waarbij ze door een andere passeerende auto aangereden werd. Met eenige kneuzingen en een diepe vleesch- wond werd ze opgenomen en naar huis gebracht, waar ze door een dokter ver bonden werd. Vrouwepolder. Bij de opgravingen, noo dig voor het bouwen van een nieuwe consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk is in den grond tegen den kerkmuur ge vonden een vierkante steen, waarop be halve het kruisteeken, een miskelk is afgebeeld. Ook staan er eenige Gothische letters op, die echter moeilijk te lezen zijn. Blijkbaar heeft deze steen op een graf van een Roomsch-Katholiek geeste lijke gelegen. Ook ijn er veel, meest koperen, mun ten gevonden, waaronder eenige Spaan- sche. De tegenwoordige Hervormde kerk was vroeger een Roomsch bedehuis, zoo als alle oude kerken op Walcheren, en moet gesticht zijn in 1340. Vrouwepolder was een zeer druk be zochte bedevaartplaats, bekend door het mirakel van het Mariabeeld. Biggekerke. Bij den op 3 en 4 October j.l. gehouden bekerwedstrijd, uitgaande van den Zeeuwschen Schietbond „Pro Patria", op de baan van de Schietver- eeniging alhier, werd de beker voor ge weer M 95, afstand 150 M. gewonnen door de Schietvereeniging „Nut en Ge noegen" te Biggekerke met 176 punten en de beker voor de Buks door de Schiet- vereen. „Prins Hendrik" te „Gapinge met 462 punten. Een daaraan verbonden Vrije baan wed strijd bracht de volgende resultaten: Geweer M 95: 1. J. Nonnekes, Vlissin gen, 56 p.; 2. H. Verschuure, Biggekerke 56 p.; 3. J. Konraad, Biggekerke 56 p.; 4. J. de Witte, Koudekerke 56 p.; 5. C. v. d. Broeke, Vlissingen 56 p.; 6. P. Flip- se, Koudekerke, 55 p.; 7. M. Kleinepier, Biggekerke 55 p.; 8. H. Kievit, Vlissingen 55 p; 9. Post, Vlissingen, 55 p.; 10. H. Kaljouw, Biggekerke 54 p. Buks: 1. L. Dingemanse, Gapinge 199 p.; 2. P. Flipse, Koudekerke 198 p.; 3. L. J. Kesteloo, Gapinge 194 p.; 4. J. Bakker, Gapinge, 190 p.; 5. C. Wonder- gem, Oostkapelle 187 p.; 6. A. de Bue, Gapinge 186 p.; 7. S. Walraven, Oost kapelle 186 p.; 8. G. Sturm, Oostkapelle 184 p.; 9. F. de Roo, Oostkapelle 183 p.; 10. H. Lous, Oostkapelle 182 p. Serooskerke. (W.) Gisteren is alhier een auto, afkomstig uit Vlissingen en komende uit de richting Domburg, bij het nemen van een scherpe bocht, tegen een 'boom aangereden. Een inzittende dame kwam met het hoofd door de ruiten en werd bloedend verwond, benevens een in zittend jongetje. De bestuurder liep even eens verwondingen op. De auto werd be schadigd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Woudrichem, R. Kruyt, te Res teren. Te Haarlem (vac.-L. D. Poot) H. W], te Winkel te Snoek. Te Nieuw-Buinea G. C. Postma te Overveen. Te Den Burg (Texel) J. van Noort, cand. te Utrecht. Te Angerlo C. D. Buenk, cand. te Zeist. Aangenomen naar Gelselaar, H. J. Groene- woud, cand. te Vriezenveen. Bedankt voor Langweer, J. WL Noteboon» te Aagtekerke; voor Denekamp, Nijega en Ela- huizen H. G. Groenewoud, cand. te Vrie zenveen.. Voor Oosterhout, J. van Veldhuizen te Nigt-evegt Geref. Kerken. Viertal te Rotterdam (vac.-Ds Elshove) J. Attema te Wiolvega, L. Oranje Cz. te Laren, D. Ringnalda te Middelburg en J. L. v. d. Wplff te Bussum. Beroepen te Ierseke, J. Wïepkema te Refc- ken-Eibergeu. Chr. .Geref. Kerk. Beroepen te Wiormerveer, K. G. van Sme den te Haarlem. Geref. Gemeenten. Beroepen te Ierseke, G. H. Kersten te Rotterdam. Dl A. S. Talma. f Zaterdag is te 's Gravenhage op 62-jarigen leeftijd overleden Ds A. S. Talma, em. pred. der Nederl. Herv. Kerk. De overledene werd op 2 October 1892 te Ha aften in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1897 naar Rjjperkerk, welke gemeente in 1904 met Vlissingen ver wisseld werd. Op 15 Februari 1928 werd aan Ds Talma eervol emeritaat verleend. Zending. Uit Indië is bericht ontvan gen, dat aldaar op 44-jarigen leeftijd is over leden mej. A. Spoelstra, hoofd van de huis houding -van het Petronella-Zendingshospitaal te Solo. Mej. Spoelstra, een dochter van wijlen Ds Spoelstra, Geref. predikant te Sappemeer, was ongeveer 9 jaar aan het Zendingshospitaal werkzaam.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2