PRIJSVERLAGING WIL ER IN Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Radio-Nieuws. Marktberichten. Onderwijs. JUITDBilSDIENST BDRSSELE-EOES een Bodezaak. Ringlijders voor Walcheren. VERGADERING Paars- en Blauwmerk Koffie vanaf heden met 10 Ct. per pond verlaagd. Hebt U de andere artikelen met bon al eens geprobeerd? Zoo niet, doet U het eens. Verkrijg baar zijn2 soorten Koffie, Thee, Cacao, Margarine, Zeep, Zeeppoeder, Maizena, Pudding, Havermout, Honingkoek, Sla olie en 2 soorten Tabak. Zie Cadeaulijst bij uw winkelier. H. C. BAARENS, Koffiebranderij, Kruiningen TTOipuy ei 6TJ»10XC-}'BrBpTp!CrBO 'SlIOf ep bonoi -Q 'Tuoopieciy -wdS 'ua8 Burgemeesters. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 October 1930, benoemd tot burgemeester van 's-Gravendeol, C. van Heesen. De waterleiding van Paramaribo. Zooala men weet, heeft dr J. W|. Jenny Wioijorman, voorheen te Goes, door den mi nister van koloniën in October 1928 gesteld ter beschikking van den gouverneur van Suri name als adviseur voor de waterleiding, twee malen ongeveer een half jaar in de kolonie vertoefd tot het instellen van verschillende onderzoekingen. De uitkomsten daarvan, alsmede de door hem gedane voorstellen zijn neergelegd in een tweetal uitvoerige rapporten met een groot aantal bijlagen. Het is wenschelijk gebleken, dat deze, zij het in beperkt aantal, door den druk ver menigvuldigd werden, opdat degenen, dien het aangaat, er op gemakkelijke wijze kennis van zouden kunnen nemen. Van deze rapporten, die niet in den handel zijn, werd ons een exemplaar aangeboden, waardoor wij in het bezit kwamen van een overzicht der geheelo Paramaribosche water- leiding-geschiedenis. HET EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Wi] herinneren ex nog eens aan, dat de zomertijd eindigt op den vijfden October, om drie unr in den voormiddag, zoodat Ln den nacht van Zaterdag i op Zondag 5 October de klokken één uur moeten worden achteruit gezet Goes. De heer A. Witkam heeft in de St-Adriaanstraat (waar vroeger het City magazijn was gevestigd) het Gero-huis geopend. Hietr worden uitsluitend de bekende artikelen der Gero-fabriek te Zeist verkocht. Maar hier kan men dan ook alles krijgen, wat deze fabriek pro duceert. De keuze in de met smaak opgestelde etalage en den stijlvollen winkel, waarin moderne wandkasten en vitrines met keu rige verlichting direct opvallen, is dan ook zeer uitgebreid. De Gero-artikelen (zilver, gromalca, al- pacca en tin) hebben reeds een uitsteken den naam Wij twijfelen er dan ook niet aan, of velen zullen hier óf voor zichzelf öf om een ander met een cadeautje te verblijden, binnenloopen en tegen een wer kelijk niet hoogen prijs slagen. E en j'achtdeliet me t gevol gen. Donderdagnamiddag zijn in het zie kenhuis te Terneuzen opgenomen de bri gadier der Rijksveldwacht Heijboer, ,van Zaamslag, en H. M., van Terneuzen, met een schotwond resp. in voet en been. Tussclion bedden was het tot een tref fen gekomen op den zeedijk, nabij Othene. M., die in het bezit is van een jacht akte, vermeent, naar het schijnt, dat die akte hemi het recht geeft overal te jagen, hetgeen in strijd is met de wettelijke bepalingen, dat op eens anders jachtge bied zonder vergunning niet mag worden gejaagd. Zoo kwam M. meermalen op het jachtgebied van den heer Butler, nabij Othene. Hij was. al meermalen gewaar schuwd, dat hij daar onrechtmatig kwam. Gisternamiddag bemerkte de brigadier der rijksveldwacht dat M. weer op dat terrein aan het jagen was. Zijn rijwiel lag aan den zeedijk en de politieman bleef daar bij de wacht houden, tot M. daar zou komen. Toen M. daar kwam en den politieman bij zijn rijwiel aantrof, viel dat al ter stond minder in zijn smaak en toen de heer Heijboer wilde overgaan tot hetgeen hij volgens zijn ambt meende te moeten doen, werd hjjj volgens diens verklaring door M. met zjjn geweer bedreigd. Hoe toen verder alles toegegaan is, schijnt nog niet duidelijk. H. schijnt het geweer van M., dat deze op zijn borst gericht had, ihij den loop te hebben gegrepen en naar beneden te hebben geduwd. Het is tijdens die manoeuvre afgegaan of afgetrokken, althans de brigadier kreeg een schot in zijn rechter voet. Doch ook het geweer Van den brigadier is tijdens de ont stane worsteling afgegaan of afgetrokken, want M. kreeg een schotwond in zijn been, van de knie naar de kuit. De strijd is toen beëindigd, daar M. op zijn fiets is gesprongen en naar huis gereden. Ook de heer Heijboer kon per rijwiel de woning van den beer P. de Vos te Othene bereiken en liet van daar ge neeskundige hulp inroepen. Nadat Dr Van Pienbroek hem voorloopig had verbon den, heeft deze hem per auto naar het ziekenhuis te Terneuzen gebracht, waarin later ook M. is opgenomen. (Tern. Crt.) De tentoonstelling te Kapelle. Wij geven nu een overzicht van de di verse standen: Rechts van den ingang vinden wij de prachtige verzameling bloemen bijeen bracht door de kinderen van de open bare school te Kapelle, die der Ned. Herv. Chr. School te Biezelinge en die der Chr. School Kapelle-Biezelinge en Eversdijk, door de onderwijzers decoratief opgesteld. De Openbare school verkreeg den eer sten, de Ned. Herv. Chr. school een twee den, de laatste een derden prijs. Alle eer aan de jeugd en lof aan de onder wijzers en onderwijzeressen. Naast deze standen gaf die van de Ver. „E. M. M." te Ierseke een mooi effect Hier was te zien een rijke verzame ling potplanten waarvoor dan ook een eerste prija werd toegekend. Verder troffen wij aan den stand van dhr P. Glas, die zich speciaal toelegt op kamerplanten. Wie nu eens iets fijns wil zien op dit gebied, die kome en zie. Deze stand ontving ook een len prijs. Ook de stand van dhr Hoogstraate v. d. Klooster met kamerplanten dwong bewondering af. Deze ontving een 2en prijs. Bij al die bloemenweelde in dit ge deelte troffen wij den stand ter opluiste ring aan van dhr M. D. de Groot met een schat van bloemen, prachtige Chry santhemums enz. Een fijn tuintje met rozen in het midden van al deze standen van de N.V. Wed. P. de Jongh, Goes was alleraardigst, ook dit was ter opluiste ring. Voor wij verder gaan willen wij nog melding maken van de pot- en perk- planten, bol- en knolgewassen alsmede chrysanten en dahlia's van de firma M. Gelok en J. A. Mol te Kapelle waarop deze zich speciaal toeleggen. Al verder gaande kwamen wij aan de afdeeling groenten, waar ook veel werk van gemaakt was. Dhr Kooman exposeert allerlei soorten van kool. Hij ontving een len prijs. De vereeniging „E. M. M." te Ierseke was ook hier goed vertegenwoor digd. Een volgeladen schuit met gehe- schen zeilen geladen met de allermooi ste groenten gaf een vroolijk aanzien. Een tweede prijs werd hier toegekend. Dhr Jb. Fraanje, Biezelinge, verkreeg een eersten prijs. Deze stand was dan ook direct opvallend door zijn keurige eerste klas groenten en rijke verscheidenheid. Dhr J. Hoogstrate behaalde hier een der den prijs met zijn groenten. Ook in dit gedeelte was de stand van „E. M. M." te Ierseke geplaatst met ge prepareerde bloemen, waaróver de jury mei lof was vervuld. Een eerste prijs werd hier toegekend. De Cutlersorteermachine en pas aan gekochte sorteermachine voor tomaten waren hier te bezichtigen. Ook de stand van dhr S. P. Groenleer vond in dit ge deelte een plaats. De ruime stand met zijn sproeiwerktuigen (o.a. een motor sproeier, die heden achter de veilingsge bouwen werd gedemonstreerd), verschil lende nieuwigheden op het gebied van bestrijding van plantenziekten en scha delijke insekten trok de aandacht Even eens een plukmand van geheel nieuw model met zak en draagriem. Voorts: een rijke verscheidenheid van sproeimid delen, snoeigereedschappen, werktuigen voor den groententeelt en bijenteelt-arti kelen benevens schoffelmachines. Ook dhr L. Verhulst te Biezelinge heeft een mooien stand naast die van den Plan- tenziektenkundigen dienst er juist bij passende. Ook nu is gebleken hoe nood zakelijk de ziektebestrijding is, wil men goed gaaf fruit Voortgaande komen wij aan den stand van de vereeniging Glascultuur te Ka pelle en omgeving. Wij zien de rijke verscheidenheid van groenten, gekweekt onder glas, zeldzaam mooie druiven, enz. Alle hulde aan deze jonge vereeniging. In de achterste zaal vonden wij het meeste fruit. In bet midden een keurig aangelegde tuin met bloemen van de fir ma D J. van der Have, stijl en uitvoe ring lieten niets te wenschen over. Het gaf een keurig effect Ook de stand van dahlia's vaji de N. V. Wed. P. de 'Jongh was keurig. Ook hier zeldzame exemplaren in rijke verscheidenheid, (ter opluistering). Voor den stand Dahlia's behaalde het personeel van Eureka een eersten prijs, eveneens voor eenjarige zaaibloemen. De heeren Gelok en Mol een tweede en Clement en Smit een derden prijs voor dahlia's Door de N. V. Z. B. Cultuur Mij. werd een eerste prijs behaald voor appels, ver pakt in exportkisten, Deze had pok ter opluistering vele kisten ingezonden met prachtexemplaren. De Albertine Hoeve Kloetinge verkreeg; een tweede prijs. Ter opluistering .werd ook door deze een keurige collectie mooi .gaaf fruit ingezon den, w.o. Sterappelen en. Goiudreinetten. Eenig gaaf en mooi. De heeren Schrier en Krijo.se verkregen een derde prijs. Men deelde on;s mede, dat alleen van de fa D. J. v. d. Have 50 k met appelen w.o. .ook .peren, ter opluistering werden ingezonden. Er was dan ook veel en mooi en gaaf fruit Ook de inzending van dhr Koert was prachtig. In dit 'gedeelte troffen1 wg den stand aan van Dhr Jobs Schipper, waar bij;- zonder veel werk van: gemaakt was. Dit was dan ook een sierstand bij uitnemend heid, die veel bekijks had. Het was geen wonder, dat de jury bier een eerste prijs toekende. Naast deze prachtstand hadden wij een niet minder mooien stand ,in oogen- schouw te nemen en wel die van Zee- land's proeftuin. Zelden hebben wij zul ke mooie Doyenne du Comic® gezien, ook de Cox Oranje pipping, een fijne tafel appel, was zeldzaam groot en gaaf. Hier is te zien, wat vakkundige behandeling vermag. Daarnaast was geplaatst de stand van de firma O. Felius ter opluis tering. Deze firma legt zich toe op ver koop van plateel en aardewerk. Zeldzaam mooie vruchtenschalen en kostbare bloem vazen, te veel om op te noemen, troffen wij bier aan, in alle moderne kleuren. Met genoegen: ziet men verder de zeld zame prachtexemplaren vani de heeren Vogelaar uit Krabbendijke, zoowel pe ren als appelen. De stand van de Tuin- bouwvakonderwijzers mocht er wezen.1, hier troffen wij am. ook aan niet minder dan 16 soorten .onderlagen op naam. Dhr G. van Willegen bad een prachtstand van cactussen. Deze legt zich hier bijr zonder op toe. Ook dhr Kooman had hier van een aardige stand, zij het dan ook f in kleineren omvang. Dhr van Willigen verkreeg hier een le prijs. Bij dé luxe verpakking van fruit be haalde J. Q. van de Vrie een eersten prijs. Voor de mooiste vaas met bloemen behaalde Mej. N. Toolens een eersten en Mej. B. Kosten een tweeden prijs. Verder hebben wij nog mede te deelen, dat de jury met lof vervuld was over de verpakking en kwaliteit van het fruit van Albertine Hoeve en dhr J. A. Koert te Wolfaartsdijk. Nog rest ons te vermel den de stand van de heeren Schrier en Krijnsen, die zich bizonder toeleggen op het aankweeken van de allernieuwste soorten aardbeien. Dhr J. Remijnse (Ka- pelle's eerste electrische brood- en ban ketbakkerij), heeft ook een stand, welke velen deed watertanden van zijn heerlijk gebak. Dhr C. Oele had een stand van schepen en vruchten. Het bezoek was goed te noemen, het Kinderkoor verleende medewerking even als het Fanfarekorps te Kapelle. Krabbendijke. Uitslag schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. Maximum 100 punten. J. L. Kriekaard 86 punten, J. bij de Vate 85, P. v. 't Leven 81, H. v. Koeveringe 79, P. v. Elsacker 77, M. Allewijn 76, L. Houtekamer 75, J. Poort vliet 75, M. Korstanje 74, P. Tramper 74, J. Kriekaard 74, T. v. 't Leven 73, A. Goffou 73, M. Hoogerheide 72, G. Clement 70, J. Benou 69, G. Speijk 69, W. Kuzee 68, J. Moerland 68, B. Meeuse 67, S. Heneky 67, J. Koster 67, J. de Vrieze 61, H. Schouwenaar 60, P. Hui- sen 60,| J .v. Strien 59, A. Korstanje 50, J. Zandee 48, H. v. Zweden 44 punten. In de Vrijdagmiddag alhier gehouden vergadering van de com missie van toezicht voor de Zuid-Beve- landsche gascentrale Oosteinde is in de vacature J. Welleman benoemd tot voor zitter ,van die gascentrale mr P. A. Schwatz, burgemeester van Rillanid-Bath. Hansweert. Bij1 de gehouden expertice bij bet meergemelde motorschip „Irene" is besloten het schip niet naar Londen te laten varen met die averij;, doch te lar ten overladen en eerst repareeren. Het schip is Vrijdagmorgen op eigen kracht naar Dordrecht vertrokken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Slodderen, T. v. d. B;rug te Wolrega. Te De Bilt, H. A. de Geus te Hui zen. Te Colijnsplaat, J. Kramer te Elden. Aangenomen naar Marurn B. Bolt te Oost- wold. Naar Drachten (Ned. Herv. Evangel.) H. v. d. Linde te Kleverskerke. Naar Wlehl, C. M. van Endt, cand. te Utrecht. Neder 1. Zendingsschool. Gis termiddag is te Oegstgeest een feestelijke ver gadering van de Nederl. Zendingsschool ge houden. Behalve de besturen van allerlei zen dingslichamen. waren vertegenwoordigd: het curatorium en den senaat der Leidsche Uni versiteit, het gemeentebestuur van Leiden, en dat van Oegstgeest, de synode der Ned. Herv. Kerk, het classicaal bestuur van Leiden, de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Oegstgeest, de commissie tot de Zaken van de Prot Kerken in Ned. Oost- en Wiest-Indië enz. enz. Telegrafische gelukwenschen kwamen in van de Koningin, Prins Hendrik, den minister van Koloniën; schriftelijke gelukwenschen van de Koningin-Moeder en Prinses Juliana en vele anderen. De voorzitter, prof. Van Nes, gaf een his torisch overzicht van de opleiding der zende lingen in deze 25 jaren. Namens curatoren en senaat der universiteit te Leiden gprak mr P. E. Briët, namens den Zendingsraad de heer L, J. van Wijk, na mens het Nederl. Bijbelgenootschap dr Wl. G. Harrenstein, namens de Indische commissie ds C. Ferguson, namens den Zendingsstudie raad ds H. D. J, Boissevain, namens de zen- ding jjer Geref. Kerken ds Wl. Breukelaar, namens 'de N. C. S. V. dr H. G. Rutgers, namens den kerkeraad der Ned. Herv. Gein. te Oegstgeest ds T. J. Jansen Schoonhoven, die een feestgave aanbood, en namens de burgerlijke gemeente Oegstgeest de burgemees ter, de heer Van Gerrevink. Prof. dr A. van Veldhuizen, hoogleeraar te Groningen, die van 19071909 hector was, besloot de rij der sprekers. Aan het fanfarekorps der leerlingen „Sangka Madali" werden een paar muziek-instrumen- ten aangeboden. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is benoemd tot officier in de 'Oranje Nassau- orde de heer dr F. J. Fokkema, rector der Nederlandsche Zendingsschool te Oegstgeest Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. ds van der Loos van. Baarland, n.m. ds Homburg (H. Doop), av. ds de Vries. (Voorber. Heilig Avondmaal.) Nieuwdorpi, v.m. dhr De Jager. Ritthem, v.m. en run. dr van Oijen, Voorb. Heilig Avondm. Wilhelminadorp', vm. ds Hamburg, nm. geen dienst Geref. Kerken. Wissekerke, v.m. en nm. cand. Unger, ber. pred. te Bruinisse. Programma van Zondag 6 October. HUIZEN. 1875 M. K.R.O.-uitz. behalve om 9.50 v.m. en 5.20 n.m. 8.309.30 Morgen wijding door pastoor Perquin. 9.50 Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Den Haag. 12.16 12.30 Praatje over het Wit-Gele Kruis door rector Bots. 12.301.30 Concert door het K.R.O. sextet. 1.302 Godsdienstonderricht voor ouderen. 22.30 Causerie over Kath. literatuur. 2.303.30 Gramofoon en J. Kont- chak, bariton. 3.306 Plechtig afscheid van de nipuwe Missionarissen. Uitreiking der krui zen. Koorzang. 5.20 Dienst in de Geref. kerk te Haarlemmermeer-O. 7.45—8.10 Causerie over de kerk, aangevallen door de beschaving, door pater v. d. Borne. 8.1010.40 Concert door het K.R.O. orkest oj.v. Joh. Gerritsen „De Oude Vioolspeler", operette in 1 bedrijf van Offenbach, medew. Jules Moes, H. Kub- binga en Germ. Lens. 9.30 Nieuwsber. 10.40 11 Epiloog door het koor o.l.v. J. H. Pickkers. DAVENTRY, 1554.4 M. 5.20 Kerkcantate no. 27 van Bach. 4.05 kinderkerk. 4.35 Con cert. Orkest, A. Camden, fagot. 6.05 Lezing 8.20 Kerkdienst, 9.05 Lezing. 9.10 Berichten. 9^25 Qpncert^ Orkest, O', Groves, sopraan. 10.50 Epiloog. MIDDELBURG, Veiling van 3 Oct. Zeeuwsche blauwe 5,5 6,5, poters id. 23, koolrapen 3, peen 1, spruiten 9 25, veldsla 511, groote uien 24, kleine id. 1, knolselderie 3, spinazie 8 16, snijboonen 121, stoksnijboonen 17, Stamsnijboonen 521, princes 721,' stokprincesseri 1325, stamprincessen 15 19, postelein 524, suikerboonen 8— 10, perfect 1525, nero '47, kassnïj- boonen 4145, kasprincessen 16, augux- cen 15, rentegevers 12126, roem van Holland 1324, Veensche k&ssnijboonen 45, bonte princes 14 ct., alles per k.g. Peen 1.55, rapen 14, kroten 0.25 4.5, prei 47,5, savoije kool 15, roode kool 1.53.5, zuring. 10, boerekool 12, selderie 0.252.5, peterselie 14, an dijvie 127, kropsla 135, cantonner witkrop 1025, bloemkool 16154, kom kommers 16, rammenas 33,5> gladi olen 8, zonnebloemen 1, herfstasters 4, dahlia's 2 alles per kist of per bos, Dah lia's 810, Chineesche Baltons 31 ct. p. kist. Meloenen 1032, netmeloenen 20, ct. per stuk. Tomaten 1325, blauwe drui ven 5558 (Frank en thai er). VLISSINGEN. Veiling van 3 October 1930. Uien 34; 'Spinazie 1718; Sprui ten 18-25; peeën 33%; Princess-en 19 33; Wagenaars 914; snijboonen 18 47; druiven 3949; Tuumpte de Vienne 1619; Be. v. Ham 1214; Be. Aren- berg 10; Zwijndrechtsche wijnpeer 14; Bonne Louise 2529; William Ductesse 1452; Gies en Wildeman 12; Maafde- peren 1518; Doyenne du Commice 25; Hertogin Elza 17; Josephine de Malnies 15; Be. Hardy 1724; Compte de Flandre 12; Prins Albert 16; Groninger 'kroon 1825; Warnersking 1016; Goudreinet 21—24; Glasappel 18; Trans parant de Croncel 37; Princesse Noble 25; Sterappel 1620; Blomzoet 2021; zure Bellefleur 21; OTanjereinet 23; Fre- derik v. Baden 2125; tomaten 1123; bramen 2930 cent per 'k.g. Kipeieren 74; kleine kipeieren 42 cent pe^ 10 stuks. Roode kool 26; savoy e kool 2.56.5; bloemkool 4.526; sla 0.52; andijvie 3 7; netmeloenen 3032; witkrop 1.52 cent, alles per stuk. Selderie 1.53.5; prei 4—5.5; peeën 45; rapen 24; kroten 45 cent, alles per bos. Veldsla 2226; andijvie 629; peter selie 39 cent, alles per kist of mandje. Late blauwe aardappelen 4445 per 10 k.g. Augurken 3032 cent per 100. Stand van hedenmorgen 10 uur 764. Aan de R.K. Universiteit te Nijme gen is geslaagd voor het doctoraal exa men rechten de heer H. B. L. de Rech ten tel St. Jansteen (cam lande). Stand van gistermiddag 3 uur 772, Licht op voor fietsers: Zondag 6 uur 10. Maandag 6 uur 8. In plaats van kaarten: Verloofd SIEN DE VRIES en PIET TASSERON Theol. cand. 4 October, 1930. Wilhelminadorp, Pastorie. Huis ter Heide (U), „Haaswijk". Geen ontvangdag. Getrouwd H. C. DE KATER en C. M. KLOET die, mede namens wederzijdsche fami lie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Wissekerke, October 1930. 1880 1930 6 October a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders JANIS MARINISSEN en JOHANNA VAN DEN BROEKE, hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. J. MARINISSEN. E. MARINISSEN - van den Burgh. JO. LENA. P. MARINISSEN A. MARINISSEN— de Kok. C. MARINISSEN H. A. MARINISSEN - Jansen. West Souburg, 4 Oct. 1930. Vrijburgstraat 77. Heden overleed, zacht en kalm, na een leven van veel lijden, nog onverwachts, onze ge liefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante Mei. BARBARA DE JONGE, in den ouderdom van 42 jaar. Uit aller naam, N. DE JONGE Jz. Goes, 3 October 1930, Voor de zeer vele i ewijzen van deelneming, ontvangen bij het over lijden van onzen zeer geliefden Man, Vader, Schoonzoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom SIMON COPPOOLSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. WED. S. COPPOOLSE-STURM en Kinderen. Vlissingen, 4 October 1930. Van Galenstraat 12. Vanaf 6 October 1930: Vertrek Goes 's morgens blijft 8.15 u. op Donderdag 8.30 u. J. DE MUIJNCK, Borssele. Ter overname aangeboden op een welvarend dorp in Walcheren: Brieven onder letter DBoekhandel „In den Hercules", L. Burg 109, M'burg Ruime keuze in prachtige Klokken met Bim-Bam-slag, prima Wekkers met een jaar garantie voor f 2,50, Vakkun dige reparatie aan alle soorten uurwer ken. Aanbevelend, Fa I. A. GOED- BLOED, Lange Burg B 14, M'burg. Op Donderdag 12 October te half 8 in den Buitentuin, Tram singel Middelburg. Doel: Het Btichten van een Bond, HET VOORL. BESTUUR. TE KOOP: een goed onderhouden Keukenfornuis. HILDERNISSE, Gortstraat, Middelburg. OPGERICHT 1840

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2