No. 3 Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Berlijnsche Brieven. Bui ONZE KLEEDING. Van oude kout sen slobkousen maken. Land- en Tuinbouw Dit nummer EERS" Op de algemeene begraafplaats te Rotterdam is een gedenksteen onthuld op het graf van wijlen Ds Landwehr. voortzetten, terwijl de „Irene" naar hier is teruggekomen, en thans een expert afwacht. Heinkenszand. Woensdagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer burgemeester. Tegenwoor dig waren alle leden. De voorzitter deelt mede, dat het pad bezijden den keiweg aan het eind van de dorpsstraat tot rij wielpad is aangegeven door middel van borden, zoodat op dit punt geen proces- verhalen meer zullen vallen wegens het niet houden van den rechterkant van den straatweg. Voor kennisgeving wordt aangenomen een adres van de Vereemgiing voor Ze nuw- en Zielsziekten als ooik van den A. N, W. B. met verzoek om subsidie. Van de „P. Z. E. M." is bericht ontvan gen, dat van de 247 aansluitlbare percee- len in de kom zijn aangesloten 138 of 56 pet. en dat de prijs per K.W.U. bedraagt 43 cent. In behandeling komt de rekening van het Algm. Armbestuur met ontvang 1735.65K, uitgaaf 1660.04, en een goed saldo 75.61 MDeze rekening wordt met algemeene stemmen goedge keurd. De begrooting voor 1931 van bet- zelfde lichaam wordt eveneens met alge meene stemmen goedgekeurd met in ont vang en uitgaaf op 1791.86 We gens periodieke aftreding van den beer W. v. d. Dries, wordt als 'lid van het Algem. Armbestuur gekozen de beer J. de Jonge Mz. De heer W. v. d. Dries wenscihte niet oneer in aanmerking te komen. Met algemeene stemmen wordt de bouwverordening op voorstel van B. en W. gewijzigd. De begrooting der gemeen te voor 1931 wordt behandeld en vastge steld in ontvang en uitgaaf op f 54240.25 met een post voor onvoorzien van f 2912.95. Met 6 van de 7 stemmen wordt no*g besloten om B. en W. een crediet van f 500 toe te staan om daaruit de onkos ten te bestlijden om te doen onderzoeken of een rioleeringsplan in deze gemeente mogelijk is, met het oog op de daaraan verbonden kosten. De heer Nijsse stemde tegen deze po,st in de overtuiging, dat dit plan niet uitvoerbaar is. Heeft men soms wonen of mooie zyüen Kousen, Waarvan voeten en anieen sduk zijn, maan ei aan joor uw doentertje srooKousen van. Van aen ooven- tant Knipt men een sduk as, aen acnternaaa iets Innemen met oests is aat even te passen), van (.en onderkant de voet alknippen zooais net voor beeld doet zien. Boven- en onderkant omnasen, jerst een zoompje Inrijgen, opzij zet men wat knoopjes. Kattendijke. Alhier is opgericht een Ghr. Zangvereenig'ing, welke den naam aannam van „Soli Deo Gloria". Bij de oprichting traden al dadelijk 22 leden tea. Arnemulden. Dinsdag had na afloop van de verkooping bij den landbouwer P. de Klerk te Kleverskerke een vechtpartij plaats tusschen een zekere S. uit Middel burg en een zekere B. uit Serooskerke waarbij laatstgenoemde van S. zulk een hevigen slag in het gezicht kreeg, dat hij zich onder behandeling moest stellen van den dokter te Serooskerke. De twist schijnt te „zijn ontstaan, door dat S. bewaarloon eischte voor de fiets die door B. afzonderlijk op een bepaalde plaats was neergezet, doch niet in de rijwielbergplaatB. Dit was de reden, dat het vereischte bewaarloon (zijnde 10 cent) door B. werd geweigerd te betalen, wat boven genoom- de vechtpartij tot gevolg had. Door de politie is van een en ander proces-ver baal opgemaakt. BioQekerke. Loop der bevolking over de maand September. Ingekomen: Neeltje 'Geschiere naar A 15 van Koudekerks. Vertrokken: Willem Fiipse van R 73 naar Zoutelande. Aagtekerke, Bevolking. Ingekomen: uit St. Annaland J. Gideonse; uit Westkapelle Cath. Corn. Kodde. Vertrokken: naar Rotterdam J. L. Boone; naar Rotterdam H. Maljaars. Axel. Dinsdag vergaderde de raad. Af wezig was de heer C aessens. Betreffende een adres van den plaat- selij'ken raad van de S.D.A.P. om een ruim bedrag voor werkloozensteun be schikbaar te houden, zal medegedeeld worden, dat met dit schrijven rekening zal worden gehouden. Een adres van P. Ortelee en 25 ande ren om een ander woonwagenparkeer terrein aan te wijzen, werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Als leden van de gascommis. ie worden herbenoemd de heeren J. de Feijter Lz., A. Th. 't Gilde en Ch. G. Claessens. Besloten werd een geldleening aan te gaan van f6500 voor aanleg van diverse straten. Z. h. st. werden vastgesteld de reke ningen van het gasbedrijf, vleeschkeu- .ringsbedrijf en Burg. Armbestuur over 1929. De rekening van het gasbedrijf sluit met een winst van f 109.18. Die van het vleeschkeuringsbedrijf sluit met een bedrag aan baten en lasten van f 5426. Die van het Burg. Armbestuur met é'en batig saldo van f 3440. Aangeboden werd de gemeentereke ning met de volgende totalen: Gewone dienst, ontvangsten f211.361, uitgegeven f 200.98J. Kapiiaaldienst ont vangsten f 8.223 en uitgaven f 8.198. De voorz. deelde mede, dat het late indienen dezer rekening zijn oorzaak daar in vond, dat deze eerst op 6 Sept. van den gemeente ontvanger was ontvangen, terwijl de termijn is 15 Juli. Breskens. Naar de „Breskensche Cou rant" vernam overweegt de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Breskens het organiseeren van een Nijverheidsten- toonsteiling in de zomermaanden van 1931. Ds R. J. van der Veen, em. predi kant der Geref. 'kerk van Goes, 'heeft zich met 1 October metterwoon te Bussum ge vestigd. Zijn adres aldaar is: Constantijn Huygenslaan 25. Vrij-Evangeliscbe Gem te Old eb roek. Door de leden van den Vrij-Evangelischen kring te Oldebroek (Veluwe) werd, naar de „Nederl." meldt, dezer 'dagen besloten over te gaan tot de stichting van een Vrij-Evangelische ge meente die aangesloten zal worden bij den Bond van Vrij-Evangelische gemeen ten in Nederland. Als predikant werd be roepen Ds A. W. F. Wa arden burg te Wemeldinge (Z.). heidsonderwijs, gevestigd te Middelburg— Vlissingen, Vlissingen. Mej. A. II. van Dommelen, onderwijzeres aan oen Chr, school al hier, heeft voor do benoeming als on derwijzeres aan de rtorv. School (Hoofd dhr D. J. van Wijck) te Terneuzon be dankt. Do hoer Schurer. In de ver gadering van den raad der gemeente Lem- sterland opperde de heer de Rook bij de behandeling van de vervulling van een vacature aan de openb. U.L.O.-school te Lemmer de idee, daartoe den heer F. Schurer te benoemen, die, zooals be kend, vanwege zijn pacifistische ideeën bij het Christelijk onderwijs ontslagen is. De voorzitter, burgemeester H. Polle- ma, zeide, dat naar zijn meening de heer Schurer noch in de openbare, noch in de bijzondere school thuis hoort. Bij het dezer dagen gehouden exa men te Amsterdam voor Landmaohinist Stoombedrijf, slaagde o.a. dhr A. Cla rissa uit Serooskerke (W.), cursist van de Vereeniging voor Voortgezet Nijver- Een beschonken chauffeur. Gisteravond reed te Rotterdam op de Waalhaven Z.Z. een luxe-auto-, bestuurd door den 32-jarigen chauffeur V. Deze verkeerde onder invloed van sterken drank en is met groote snelheid tegen een lantaarnpaal gebotst. Vervolgens is hij dwars den weg overgestoken en tegen den auto van deal 32-jarigen K. opge reden, welke auto ernstig is 'beschadigd. Vervolgens is hij weer den weg overge stoken en op het fietspad terecht geko men, waar de 50-jarige opzichter bij de openbare verlichting R. tegen den grond werd geslingerd. De auto, welke zelf ook zwaar beschadigd was, is met groote snelheid door blijven rijden. Rademaker is met een zeer ernstige hoofdwonde en een hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk. Tengevolge van de aanrijding was de radiator van den auto lek geraakt en in de Brielschelaan moest de wagen stop pen. De politie heeft toen' V. aangehou den en aan een verhoor onderworpen. Hij is daarna opgesloten. In den auto zat de 29-jarige varens gezel R., welke tengevolge van de aan rijdingen een zware hoofdwonde had. Ook hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Berucht oplichter aange houden. Bij een juwelier te Nijmegen vervoegde zich gisteren een heer, die zeide een gouden horloge te willen koo- pen. Uit de hem voorgelegde collectie deed hij een keus en verzocht dit uur werk te willen zenden aan zjjn adres te Groesbeek. Betaling zo-u later volgen. Al dus werd overeen gekomen en de juwe lier verzond heb horloge. Verschillende omstandigheden wekten daarna echter zijn argwaan op en hij luchtte zijn gemoed hij de politie. De argwaan was inderdaad gegrond ge weest, want die heer bleek H.. een zeer berucht oplichter kte zijn, die reeds jaren lang, van oneerlijke praktijken zijn be roep maakt. Gevolg van het onderzoek was dat H., met zijn ©chtgeno-ote is ge arresteerd, daar ook door de burgemees ters van Voorst en Gorssel hun aanhou ding was verzocht. Daarheen zijn zij nu reeds overgebracht. Schietpartij in een café. In het kleine café naast de firma Pander in de Vlamingstraat te Den Haag is gisteren avond ruzie ontstaan tusschen B en M. Beiden zijn bij- de politie niet gunstig bekend en maken steeds de hevigste ruzie met elkaar. Bij één van die ruzies heeft M. onlangs B. zeer ernstig mishandeld, zóó zelfs, dat B. daarvoor in 't ziekenhuis is verpleegd en er nu nog kreupel van liep. Onder zijn kornuiten was het be kend, dat hij steeds messen bij zich droeg om zich, in geval van nood, daarvan te kunnen bedienen.. Gisterenavond was hij blijkbaar op het ergste voorbereid en droeg hij een geladen revolver bij zich. Beide mannen hadden in het café hoog- loopende woorden met elkaar, blijkbaar over een vrouw. Plotseling trok B. de revolver uit zijn zak en lo3te drie scho ten op zijn aartsvijand. Alle drie scho ten waren raak, Eén trof M. in de heup, twee andere in een dijbeen. In de buurt zijnde politie-agenten schoten toe en ar resteerden B. De Geneeskundige Dienst bracht M. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Zijn toestand was gisterenavond niet levensgevaarlijk. Woonwagen in brand ge raakt. Te Bourtange ontstond door on voorzichtigheid van kinderen, bij het aan maken van een kachel, brand in een Woonwagen van J. S., toen deze met zijn vrouw even afwezig was. De kinderen wisten zich in veiligheid te brengen, doch toen de buren het vuur hadden gebluscht; bleek een li/2-jarig kind in den wagen te zijn achtergebleven. Met ernstige brandwonden overdekt, is de kleine naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar het eenigen tijd later is overleden. Dogcart tegen een tram gebotst. Te Beetsterzwaag had een droevig ongeval plaats. De veehouder 'S., van Tijnje, die zich met zijn echtgenoote en een logé per dogcart naar huis wilde begeven, moest te Olte-rterp de tram pas- seeren. Het paard werd schichtig en liep achteruit, waardoor het voertuig tegen de tram botste, met 't gevolg dat de in zittenden er uitvielen. De 63-jarige vrouw bekwam daarbij ernstige hoofdwonden. Zij werd in een nabij staande woning binnen gebracht. Spoedig was een ge neesheer aanwezig, doch de patiënt bleek inmiddels reeds te zijn overleden. De beide andere inzittenden bekwamen geen noemenswaardig letsel. Verduiflterlng. In het begin dezer maand deed een firma te Delft aan gifte, dat een harer vertegenwoordigers met een bedrag van 2000 was verdwe nen. Deze man heeft zich thans bij do politie te Amsterdam gemeld. Hij had van het geld niets meer over; hij had het in Frankrijk verteerd. NadeT is gebleken, dat het vorduisterde bedrag eenige dui zenden guldens hooger is. Hij is naar Delft overgebracht en in arrest gesteld. Vellen van Iepeboomen. In Stcrt. no. 190 is opgenomen een beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, waar in de aandacht van alle gebruiksgerech- tigden van iepeboomen er op wordt ge vestigd, dat het is gebleken, dat de iepen- spintkevers een groote rol spelen bij de verspreiding van de iepenziekte,, zoodat het noodi^ is deze kevers en hunne lar ven te bestrijden door veiling van ster vende of reeds gestorven iepeboomen en het onmiddellijk onschadelijk maken van de schors. Belanghebbenden worden er op gewe zen, dat thans gemakkelijker dan wan neer de boomen bladerloos zij,n, kan wor den uitgemaakt, welke iepeboomen ster vend of reeds gestorven zijn. Verzocht wordt dan ook die boomen ten spoe digste van een merkteeken te voorzien en ze vóir 1 Februari 1931 te doen vel len en de schors onschadelijk te doen maken door deze dadelijk na de velling te verbranden, of, al dan niet met den stam, gedurende ten minste 3 maanden onder water gedompe'd te houden. Gebruiksgerechtigden van iepeboomen kunnen zich voor het verkrijgen van in lichtingen wenden tot de directie van het Staatsboschbeheer te Utrecht en tot de inspectie van den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen. Publiekrechtelijke lichamen, alsmede vereenigingen en stichtingen van alge meen nut worden er aan herinnerd, dat van hel voornemen om te vellen of te dunnen ten minste een maand voor de veiling of dunning schriftelijk moet wor den kennis gegeven aan het hoofd van het Staatsboschbeheer. Dit geldt ook voor de voorgenomen veiling van doode of ster vende boomen. Op de vlucht. Berlijn werd mij te bar. Den ganschen zomer moest ik er ononderbroken meedoen aan de politiek. De schoonste avonden van Augustus zat ik in stampvolle vergaderzalen. Tot den 14en September moest ik het zien uit te houden, maar na de algemeene ver kiezingen wilde ik met vacantie. Ik liet my noch door opzienbarende processen noch door booze putschgeruchten hiervan terughouden. Van collegiale zijde werd ik weliswaar ge waarschuwd, dat we een kritieken tijd tege moet gaan, dat de toenemende macht der nationaal-socialisten tot excessen kan leiden, dat Hitler's schitterende verdedigingsrede voor de hoogste juridische instantie het Rijks- gerechtshof te Leipzig er duidelijk op wijst, dat hy met het kabinet-Brüning in nadere re latie wil treden maar ook deze bezwa ren hadden bij mij geen effect. Wie meer dan tien veelbewogen jaren in Berlijn heeft gewoond, die is aan putsch en crisis gewend geraakt en neemt de wendingen van het lot met een zekere gelatenheid in ontvangst, Mijn parool luidde: „Fort aus Berlin I Auf nach Holland I" Daar onze R.L.M. sedert begin September de luchtverbinding Berlijn-Rotterdam heeft stop. gezet, meldde ik mij bij de Hansa-Luflahrt, om de vlucht over Hannover te ondernemen. Het bureau ligt tegenwoordig in de Lindenstrasse, vlak hij de Jerusalemkirche. Dat is de kran tenwijk, waar Mosse, Ullstedn en Scherl met elkander concurreeren. In deze buurt worden vanuit de Kochstrasse en fle Jerusalemer- strasse het „Berliner Tageblatt", de „Vos- sische Zeitung", de „Lokalanzeiger" en 't ,,8-Uhr-Abendbiatt" de wereld ingezonden. Maar ik heb tot nader order meer dan genoeg van al die kranten met hun hatelijke kri tiek en politiek ik wil in 't kalme vaderland minstens een paar weken gaan uitblazen van de emoties der laatste weken. Tenminste ais er niet weer een onwentelingetje uit barst. Ik schiet met de lift naar boven en meldt me bij Director Wronsky, een der oudste en meest ervaren leiders der Duitsche lucht vaart. Ik teeken Director Wronsky met een paar woorden het enorm verschil tusschen een jaar of vijf, zes geleden en thans. Toen de Duitsche verkeersluchtvaart nog in haar wind selen lag, ging het alles veel intiemer, gezelliger toe. Ik meldde me by de toenmalige Aero Lloyd, vroeg aan een der piloten, of er dien dag gevlogen werd, pakte mijn koffertje by bevestigend antwoord en ondernam de reis naar Staakem. Daar stelde ik mij voor aan den piloot, informeerde naar de weersgesteld heid en klauterde naast hem in de machine. Passagiers waren toen nog een zeldzaamheid, want de menschen hadden andere gedachten in 't hoofd, gingen ^gebukt onder den last der inflatie. Een marconist hielden we er toen nog niet op na en dus informeerden we meestal pas in Hannover, hoe 't er voor de vei'dere route met 't weer uitzag. Op een half uur kwam het niet aan en dus maakten we in 't houten gebouwtje een pauze bij een kopje koffie. Viel 't weer bijzonder slecht uit, dan moest ik maar zien, dat ik met den trein verder kwam. Inmiddels groeide de Aero- Lloyd tot Hansa-Luftfahrt, een door 't ryk gesubsidieerde onderneming met drie direc teuren, een pers-bureau en een staf van voortreffelijke piloten. Het vliegveld werd ver legd van Staak en naar Tempelhof en Berlijn kreeg Wormed® hM mooiste re meest moderne station van Europa. Wie naar Berlijn komt, mag «en bezoek aan bet Tempelhofer veld niet verzuimen, Waar eenmaal do kurassierB en ulanen marcheerden on het keizerlijke le ger paradeerde zweven thans tallooze ele gant ingerichte machines van Berlijn uit nnar Parijs, Londen, Wieemen Moskou, Praag, Mün- chen, Budapest en waar al niet heen. Als het aan ons menschen lag, zou de na tuur straal genegeerd worden, zouden enkel en uitsluitend de „Errungenschaften der Tech- nik" den toon aangeven. Weersgesteldheid en jaargetijde zouden niets meer te zeggen heb ben. Alles zou onderworpen wezen aan men- schelijke overmacht. Maar gelukkig zijn we vooralsnog zoover nog niet De natuur spreekt ook nog mee en dat bewaart ons voor zelf overschatting. Ik moet om,8 uur in, Tempel hof zijn, want 8.10 u. gaan we op de vlucht. Ik benut hiertoe het snelste verkeersmiddel der wereldstad, den ondergrond, stap om streeks kwart over zeven bij helder herfst weer 'in, klauter een goed half uur later in Tempelhof naar boven en word door stroomenden regen begroet. Dat belooft niet veel goeds. De stationschef kijkt pessimistisch. Alle plaatsen zijn bezet maar of we bijtijds starten, is de vraag. Ik stap het groote restau rant binnen en ontbijt ten tweeden male. Per luidspreker wordt het vertrek bijtijds aan gekondigd. Ik had me weliswaar voorgenomen, voorloopig geen krant in te zien, maar de ver veling moet gedood worden en dus koop ik den „Völkischen Beohachter", Hitler's lijforgaan. Het succes der ryksdagverkiezingen schijnt Hitier naar 't hoofd gestegen te zijn, want zyn krant van Engelscb formaat staat vol hatelijkheden tegen Pruizen. Ik leg de krant neer en ky'k naar buiten. De klok slaat negen uur. Ik wandel het terras op maar de regen stroomt ononderbroken. Geduldig zit ten de passagiers te wachten. Het zijn over wegend Amerikanen en Duitschers. De berich ten uit de „Wetterwarte" zyn onrustbarend ongunstig. Overal hangt _zware nevel en de route naar Zuid-Duitschland mag in geen ge val bevlogen worden. Buiten staan meerdere tjveedekkers. De motoren worden door de mon teurs zoo nu en dan in gang gezet. Is dat om er den moed bij de passagiers nog wat in te houden? In de groote hall is een schaar jonge meisjes naar binnen gestroomd. Het schynt eau school te zijn, die eens naar het vliegen komt kijken. Maar er is niet veel te kyken en dus zitten ze met elkaar te gichelen. Ze lachen ons zeker uit. Ze hebben gely'k. Daar zitten we nu met onze koffers, laten ons wegen, geven onze bagage op, .zullen 8.10 u. de hoogte ingaan en zitten om kwart voor elven nog in 't restaurant. Bij lederen nieuwen luchtreiziger gaat er een nieuw hoe ratje op en ik kry'g schik in 't geval. Londen wordt per luidspreker afgezegd en reeds gaan enkele reizigers zichtbaar ontstemd weer terug naar Berlijn. Ik ^eef den moed nog niet op, want tot minstens 1 uur loopen we kans, by gunsüger weersgesteldhed, Amster dam via Hannover te hereiken. De aanhouder wint. Om half 1 wordt onze route aangekondigd. Wie passoeren de controle, klauteren door stroomenden regen naar binnen en suizen na 't gegeven sein de hoogte in. Slechts vijf plaatsen zyn bezet. Naast den ervaren oorlogs piloot zit de monteur. Naast mij in 't hoekje zit de marconist ijverig te tikken en te noteeren. Hij geeft alle draadlooze berichten door het venstertje aan den piloot. We vliegen boven Potsdam. Do lucht ziet er bedenkelijk grijs uit. Het wordt al donkerder en donkerder. Weldra zitten we midden in den nevel. We gaan een paar honderd meter de hoogte in. 't schijnt niet veel te geven, want boven en onder ons jagen dichte nevelgolven. Ik kijk naar de medereizigers. De Amerikaan achter mij leest de „Christian Science Monitor". De anderen, doen een dutje. Nog zoo dwaas niet. Ik probeer 't ook, maar ik denk aan het mistige weer en kijk naar buiten, Dat duurt nu al een half uur en 't wordt niet heter, Hoe komen we er doorheen? Stel u voor, dat van den anderen kant een zware ma chine komt, op dezelfde hoogte en dat we in volle vaart botsen. Ik doe de oogen toe. Ik herwin mijn vertrouwen op den ervaren piloot. Die zal wel erger dingen hebben mee gemaakt in de jaren, toen de volken elkander bloedig bevochten. Ik kijk naar het kleine klokje. W|o hadden al in Hannover kunnen nen zyn. Wa gaan terug. Of we te ver gevlogen zijn We dalen. Pas op dertig, veertig meter hoogte zien we den begaanbaren grond, de moeder aarde, onze redding. Wa landen glad en even later zjjn alle zorgen weer vergeten. Ik vraag den piloot, of ik gelijk heb en hij bevestigt het feit, dat we door den mist te ver waren gevlogen. Het tweede gedeelte zal echter beter worden en uit Ne derland liepen goede weerberichten binnen. Wiij pauseeren slechts kort, want er wachten weer nieuwe reizigers en misschien wordt er toch nog doorgevlogen naar Londen. Tegen half drie gaan we opnieuw de hoogte in en ik kan de route over Minden, Osnabrück, Bent- heim, Almelo, Deventer nauwkeurig volgen. De Amerikaan achter mij leest alweer zyn „Chris tian Science Monitor". De Engelsche dame naast mij haalt een roman uit haar leeren taschje en gaat lezen. Ook haar man leest een reisromannetje. Zij laten zich door de emotie van het vliegen niet storen in hun lectuur. Het schommelen in de lucht schijnen ze heel gewoon te vinden of zouden ze achter een geforceerde kalmte hun nervositeit cacheeren? Wie vliegen dwars over de hreede Zuider zee en nu kijkt zelfs de Yankee achter mij even naar beneden. Hij zegt tegen zijn reisge noot: „Look there, very nice, is n-t it?" Deze reageert nauwelijks. Hjj vindt zijn lectuur belangrijker. Wie tanden tegen vijf uur. We hadden om half 1 hier moeten zijn. Maar tegep den mist is zelfs de sterkste motor niet opgewassen. Ik bewonder nog eren het nieuwe restaurant in Schiphol, stap den omnibus dor K. L. M. in de Luft-Hansa mag er uit mis plaatste zuinigheid zulke wagens niet meer op na houden en glijd met een gevoel van voldoening Groot-Mokum tegemoet. Berlijn—Hannover—Amsterdam, Directeur R. Bureau: Langi Tel.: Redactie e Postrekc Bijkantoo Firma F. V. DHl Soclalistei Wie alleen ke Socialisten in h hunne volksverg zal allicht den tegenstanders zij der meer, en di stuk is van het Toch is dat ni Ook hier geldt tjjd zyn, zooals Om kiezers te zijn hand te kri voor, alsof de voorstanders var stokte militairistc van bewapening maar de werkelij Leerzaam is heer R. Kuyper wetenschappelijk Volk". De Soc. Dem van den oorlog, in eetn heel Ij hij gldus verder „Wij veraf sch n i e t-s o c i a 1 i s menschenmoord bereiding daartoe ook op zedelijk niet ongevoelig v hankelijkheid en welzijn van ons internationalen cc nu de economis tegenwoordige lisme tot oorlog wens in het handwerkskapital vele vóór-kapital men), daar k u een beroep op h van de toekoms tairistische gezin voorbereidi zonder mee pen. Het is een wegen van voor de en slechte 1 sultaat bij onze verband met vers kennis en vertrc sche en sociologi lend zal uitvallen daarom niet kwa min als wij iede: wapening in kap een hardvochtiger houden". Dat is heel w woonlijk wordt r Voorstanders pitalistische kring nog niet voor "h te houden, ter listen de mi ding en verb der meer da werpen. Men zal toester ander geluid wor woonlijk uit soci, genklinkt. De Londensct Onder gen Minister Morrii dat in de nieuw zijn opgenomen keersmiddelen spoor en ondergi onder één beheer ste plaats zal d nen worden en keer op doeltreffe den. De minister gen van het havi teitvoorziening groote voordeeier leid had Het pit trale directie te uit zakcnmensch

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6