Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Radio-Nieuws. 1931 ran het Burger!Hk Armbestuur in ontvang en uitgaaf op f6943.20ya. Aan J. van Dalen wordt wederom in gaande 1 Januari 1981 onderhands voor 7 jaar verhuurd het perceeltje tuingrond aan den Achterweg voor f 5 's jaars. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten mee te werken met de gemeen ten in Z.- en N.-Beveland inzake het bouwen van een ziekenbarak te Goes. Alvorens over te gaan ter benoeming van een onderwijzeres gaat de raad in be sloten zitting over. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat no. 9 mej. W. J. van Koppenhagen zich heeft teruggetrokken. Daarna wordt na twee vrqe stemmingen en herstem ming, waarbij telkens b, ide overige aan bevolen Mej. T. C. Ripmeester te Middel burg en S. C. Versprille te IJzendijke 3 stemmen verkregen, door het lot no. 1 benoemd, zulks tegen 16 October onder verplichting in de gemeente te komen wonen. Door Gedep. Staten is andermaal te ruggezonden het Raadsbesluit tot vaststel ling van de bebouwde kommen der ge meente ingevolge de Motor- en Rijwiel- wet met verzoek dit te wijzigen in den door hun aangegeven zin en onder me- dedeeling dat zij het anders ambtshalve zelve zullen doen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten bij het oorspronkelijke besluit te blijven en aldus Gedeputeerden de ver antwoording voor deze zaak te doen dra gen. Koudekerke. Vrijdagavond 1.1. vergader de de Afdeeling Patrimonium alhier onder leiding van haren voorzitter den heer F. de iyjke. Aan de orde was bespreking van de agenda voor de komende Bondsvergade ring .en afvaardiging. Om financiële re denen werd besloten ditmaal niet af te vaardigen. De agenda voor den Bonds dag kwam in bespreking, die een aange naam en leerzaam verloop bad. De Vereeniging voor ziekenverple ging „Het Groene Kruis", hield 'Vrijdag avond haar jaarvergadering in het Ge meentehuis alhier. De ontvangsten der Vereeniging' bedroe gen over 1929 f1976.73, de uitgaven f 2067.64. Het nadeelig paldo van f 80.91 kon uit saldi van vroegere jaren worden aangevuld. Het 'aantal leden .bedroeg 1036. Door zuster Allaart werden in dat jaar 1928 bezoeken afgelegd. De aftredende bestuursleden- werden herkozen. In de plaats van den heer G. Kodde te Zoutelande die als bestuurslid bedankte, werd gekozen Ds F. K. van Evert aldaar. Besloten werd, zoo mogelijk, dezen winter een cursus te doen houden voor eerste hulp bij ongelukken. Een volgend jaar zou die cursus 'dan in een andere gemeente kunnen worden gehouden. Te Meliskerke werden door bemoeie nissen van den heer K. Sturm de gelden lijee-ngebracht voor een ligt ent, die aan de vereeniging werd aangeboden, onder voor waarde, dat die alleen dan in andere ge meenten mag gebruikt worden, wanneer men er in Jdeliskerke geen behoefte aan heeft. Oud-Vossemeer. Door de Kamer van Koophandel in West-Noord-Brabant, waar onder ook het eiland Tholen ressorteert is aan het bestuur der Ambachtsheer lijkheid van Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe verzocht den toegang tot het overzetveer van Oud- op Nieuw-Vos- semeer te verbeteren. Het betreft de ge legenheid om in de roeiboot, waarmede wordt overgezet, te komen bij hoogwater te vergemakkelijken. Er moet dan bij eenigszins hoogen vloed aan de palenrij langs den veerdam aangelegd worden en nu zal er een soort steigertje gemaakt worden, waardoor de moeilijkheden wor den beperkt om in de boot te komen. Er is al voor een wachtlokaal aan de Brabantsche zijde gezorgd. Bruinisse. Vrijdagavond zouden de schipper van V. en de chef der R.T.M. van L. in een roeiboot, liggende in de tramhaven te Zijpe, een vat olie laden. Daar het vat te veel aan één zijde van de boot terecht kwam, kantelde deze om, met het gevolg, dat beide personen te water geraakten. Door omstanders wer den z\j op het droge geholpen, zoodat zfj met den schrik en een nat pak er af kwamen. Het vat olie werd later op- gevischt. In de Vrijdagmiddag gehouden Raadsvergadering w.as afwezig de heer de Koning. In behandeling kwam een verzoek van het feestcomité om een bijdrage uit de gemeentekas van f 350 tot dekking van het tekort in verband met de feestelijk heden op 3 September. Na uitvoerige toe lichting door den voorzitter, die o.a. een woord van hulde brengt aan de firma Sas en Huibers voor de verlichting van het gemeentehuis, welke gratis door die firma is aangebracht, wordt het verzoek ingewilligd. Alleen de heer de Waal stem de tegen. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. st. besloten tot heffing van 100 opcenten op de hoofdsom der personeele belas ting en 25 opcenten op de hoofdsom der fondsbelasiing, terwijl de betreffende heffings- en invorderingsverordeningen worden vastgesteld. Vastgesteld wordt de begrooting voor het dienstjaar 1931 met een ontvangst en uitgaaf van f82310.28 w.o. een post voor onvoorziene uitgaven van f4430.39 gewone dienst. De kapitaaldienst sluit met een ontvangst van f 62.35. De jaar wedde van ambtenaar der secretarie wordt op voorstel van dhr van Vessem verhoogd met f150. Besloten wordt aan Ged. Staten vrij stelling te verzoeken voor twee jaar van de invoering van het vak lichamelijke oefening op de o.l. school. Na inededeeling door den voorzitter, dat het uit te voeren werk in de Korte Ring is aanbesteed voor f997 en dat de uitdieping van de haven wordt uitgesteld tot het volgend voorjaar, wordt de verga dering gesloten. Tholen. Een zoontje van den heer M. van V. te Oud-Vossemeer, dat Zaterdag met den vrachtrijder R. van Oud-Vosse meer was medogereden naar Bergen op Zoom, viel bij den terugrit naar huis, even buiten de kom der gemeente, door het openslaan van het achterkrat uit den vrachtwagen, waardoor een zijner armen brak. Door dokter Potter werd de arm ingezet Vrijdag j.l. ontstond aan de Thool- schebrug een vechtpartij tusschen een vrachtrijder alhier, met een collega uit Oud-Vossemeer. De vrachtrijder R. liet hierbij zijn porte- monnaie vallen, terwijl de inhoud over den weg en in den wagen terechtkwam. Naar wij vernemen is een bankbiljet van f 25 verloren gegaan. De vechtpartij vond zijn oorzaak doordat de heeren vrachtrijders te Bergen op Zoom aan het fuiven waren gegaan en zoodoende eenigszins aangeschoten naar huis kwa men. Een broer van een der vrachtrijders meende dat R. zijn broer had verleid, en eischte hiervan rekenschap, waarop eenige rake klappen werden uitgedeeld. Terneuzen. Donderdag 2 October a.s. komt de raad dezer gemeente om 2 uur in openbare vergadering bijeein. Op de agenda komt o.m. voor: Aanvrage van den keuringsveearts om verhooging van zijn vergoeding, tenge volge van de uitbreiding1 zijner werk zaamheden. B. en 'W. stellen voor, hierop aiwfjzend te beschikken. Voorstel van B. en W. om goedkeuring te verleenen aan de rekening van de Brandweer over 1929, en van de Com missie tot wering van schoolverzuim. Voorstel van B. en W. om te beslissen., of de oprichting en instandhouding van een dag- en avondhuishoudschool door het R. K. Kerkbestuur .wordt noodig ge acht. Breskens. De gemeenteraad benoemde tot wethouder vac. dr Wallien de heer J. Cappon. KRABBENDIJKE. Gistermorgen had in de Ned. Rerv. Kerk alhier de bevestiging plaats van Ds Baarslag, gekomen van Lage Zwaluwe, door ds v. d. Snoek van Veenendaal, die hiervoor tot tekst had gekozen Openb. 116. Na deze plechtigheid werd den nieuwen leeraar door de gemeente staande toegezongen Ps. 134 vers 3. Des namiddags deed Ds Biaarslag zijn in- -trede, waarvoor hij had gekozen 1 .Timotheus 1:15. Na de prediking volgden toespraken tot Ds Van der Snoek, den consulent ds Wild schut van Rilland, den kerkeraad, berkvoogden, notalen en het verder personeel der kerk, de vereenigiingen en het burg. armbestuur der gemeente. Namens den kerkeraad sprak ouder ling J. v. Baren nog eenige hartelijke woorden van welkom. 'Daarna sprak Ds Wildschut als consulent nog eenige woorden ten afscheid als zoodanig, daar zijn werk, dat hij 11 maanden had vervuld, nu ten einde was. Voor deze plechtigheid waren velen, -opge komen. Ook uit Lage Zwaluwe w^rem er belangstellenden, zoodat het kerkgebouw geheel bezet was. DOMBURG. Zondagmiddag nam Ds J. W. Swaan, Herv. pred. alhier, wegens vertrek naar IJmuiden voor een overvolle kerk af scheid van zijn gemeente. Hij bepaalde zijn gehoor bij Rom. 83839. Aan het einde van zijn rede sprak de scheidende leerbar, die bij na vier jaren hier gearbeid heeft, onderschei dene colleges toe, eerst den kerkeraad, met wien hij altijd in de beste verhouding en met hartelijke liefde had saamgewerkt. Ook wer den daarbij de beide afwezige kerkeraads- leden herdacht, die wegens ziekte ter verple ging in het gasthuis te Middelburg zijn opge nomen en bij deze plechtigheid niet tegenwoor dig konden zijn. Daarna kerkvoogden en nota belen, alsmede ds Noteboom van Aagtekerke, consulent. Vervolgens den burgemeester, die wegens verlof afwezig was, het onderwijzend personeel, met name de heer P. J. Vergers, hoofd der Chr .school, de wijkverpleegster zuster Traas, de collega's predikanten binnen en buiten den ring, alsmede de koster met zijn vader, klokluider c»ïl organist, Ds R. ten ICate, predikant te Koudekerke, voorzitter van „Kinderzorg", werd eveneens dank gebracht voor zijn tegenwoordigheid, evenals vele opgekomen vrienden van buiten de gemeente. I f; Ten slotte nam D-s R. ten' Kate het woord om namens de vereen. „Kinderzorg" Ds Swaan als secretaris dier instelling hartelijk dank te zeggen voor alles wat deze voor de kinderen heeft gedaan. Nadat Ds Noteboom namens ring, kerkeraad en gemeente den vertrekkenden leeraar no# had toegesproken, werd Ds Swaan Ps. 121 vers 4 toegezongen. Prinses Juliana heeft een bijdrage ge durende drie jaar toegezegd voor de restau ratie van de groote kerk der N 1. Herv. gemeente te Breda. Door het vertrek van Ds Spaargaren is de gemeente Aartswoud vacant geworden, waarmede het aantal vacatures in den ring Spanbroek gestegen is tot 6, op 9 predi kantsplaatsen. Ook Aartswoud (si weigerachtig, om den aanslag van den Raad van Beheer te vol doen. De achterstallige schuld bedraagt reeds meer dan dertig duizend gulden. Roe er eoms geofferd wordt, „One Lampje", weekblad van de Ned. Herv. Gem., te Sloterdjjk, schrijft: „Er bestaat ergens in ons lieve Vaderland oen groote Gemeente. Die groote Gemeente, hoe zou 't ook anders kunnen, was zeer ver blijd over de komst van een nieuwen leoraar en die door en door blijde Gemeente offerde voor baar kerk, toen de nieuwo leeraar be- vostigd werd, in eon bourt van plm. 2200 menschen, de Bom van f 71, De Gemeente die ik op 't oog heb beroept in den regel do beste voorgangers. Bravo I Maar dan zou een mensch ook verwachten, dat zulk een Ge meente niet onbekend ia met 't stuk van dankbaarheid 1" Ds C. Dense 1. Men meldt aan de Rott.,- dat een 40-tal leden der Gerof. Ge meente benevens enkele leden der Chr. Geref. Gem. te Vlaardingen op Ds C. Densol, van Passaic (New-Jersey, N.-Am.), een beroep heb ben uitgebracht. Ruim twintig jaar geleden was Ds Dense! predikant bij de Geref. Gemeente te Vlaar dingen, doch hij is toen buiten het Kerk verband komen te staan en naar Noord- Amerika vertrokken. In den afgeloopen zo mer vertoefde hij eenige maanden in ons land en heeft toen verschillende malen ook in Vlaardingen gepreekt. Ds Densel is thans dus geheel buiten den Kerkeraad om, door verschillende leden der Geref. Gemeente en anderen beroepen. De wensch is dus, dat hij hun predikant zal worden. Alsdan zal een zelfstandige gemeente gesticht worden. De huwende onderwijzeres. De gemeenteraad van St. Maartensdijk heeft beslo ten in de verordening, regelende het openbaar lager onderwijs, een wijziging te brengen, waar door in de toekomst een onderwijzeres, die in het huwelijk treedt, niet meer ontslag behoeft te nemen. Neutraal of niet? Tè Dokkum vergaderde dezer dagen de vereen, tot stich ting eener Landbouwhuishoudschool. In ver band met het agendapunt „beslissing omtrent de richting der school" waren er niet mindei dan 400 personen aanwezig. „In „Friesch Dagblad" lezen we, dat, toen 't genoemde punt aan d© orde werd gesteld, verschillende personen van rechts hot woord vroegen. De Voorzitter wilde d© gelegenheid daar voor niet geven, zoodat er direct werd ge stemd over het vóór of tegen een neutrale school. D© heer Van der Kooi te Nes pro testeerde tegen deze manier van doen. Aan de hand der presentielijst werden de namen der aanwezigen (lid of geen lid?) opgenoemd. De uitslag was, dat 236 zich vóór een neu trale schoolj en 156 zich er togen verklaar den. Links had dus een ruime meerderheid, wat met daverend applaus van die zijde werd begroet. De voorz'. deelde mede, dat hij er prijs op stelt dat rechts nu ook mee zal werken. De heer Van Tuinen (a.r. verklaarde, dat dit, gelet op het applaus, moeilijk zal gaan. Dit applaus toch was, volgens Spr., misplaatst. Die heer J. Strikwarda (a.r.), die voor de stemming ook het woord met verkreeg, ba- sprak de eigenaardige manier waarop deze stemming plaats had en vroeg j?f allen die de presentielijst geteekend hadden lid waren. De voorzitter: Ja zeker. Stemmen: Neon, neen. Rechts verliet herna de vergadering. Na de pauze werden de statuten vastgesteld en een bestuur gekozen, waarbij een drietal antirevolutionairen. Evenwel hadden dezen de vergadering reeds vóór hun verkiezing verla ten. Na deze bestuursverkiezing werd de ver gadering gesloten. Tydens de behandeling van deze zaken waren „onze menschen" in vergadering bij- eengekomou in het gebouw voor Chr. Belangen. Na bespreking werd het volgende schrijven aan het Bestuur vt-rzondein: „In Chr. Belangen bijeen, verklaren de voor standers van. Chr. Onderwijs, dat het him bij nadere overweging niet mogelijk blijkt, mede te werken aan de oprichting van een neutrale school." Zjj hebben dan ook besloten in dezen hun eigen weg te gaan. De gemoed el ij ke sprokke laarster. Zooals gemeld, verbleef H. M. de Koningin van Woensdag op Donder dag in den Kon. trein aan het station te Gilze-Rijen. Donderdagmorgen gingen H. M. en Prinses Juliana een wandeling maken in de bosschen van Rijen. Terwijl H. M. en een hofdame even gezeten wa ren, kwam de 72-jarige sprokkelaarster Lina van Loon (in de wandeling genaamd „doove Lien") naar de Hooge gasten en vroeg: „Gaan jullie ook naar de Ko ningin kjjkenDe hofdame vroeg of ze de Koningin nog nooit gezien had. „Neen juffrouw, ik hè ze nog nooit gezien." Na wat over en we-r gesproken te hebben, vertelde de hofdame dat H. M. voör haar stond. „A, zoo, is dat nou de Koningin Daarop vertelde H. M. dat dat Haar dochter was (Prinses Juliana kwam in middels bij het gezelschap). „Wel, wel, veen.flinke meid toch. prees het gemoedelijke oudje. Dat de hooge gasten zeer voel vermaak hadden in dit geval, laat zich verstaan. (Stand.) Dooreenstieraangevallen. Tyden3 de te Doetinchem gehouden fok- veekeuring is de 50-jarige landbouwer R. uit Zelhem door een stier aangevallen. Hij werd op de horenB genomen, toen neergeworpen en door den stier toegeta keld. Nadat men het dier meestor was ge worden, bleek, dat R. enkele ribben had gebroken; het sleutelbeen was op tweo plaatson gebroken en ook aan het hoofd was R. ernstig verwond. Hjj is in ern- stigen toestand naar het ziekenhuis ver voerd. Een brutale inbraak. Vrijdag nacht te omslreeks 12 uur is in het huis van don hoer de K. te Barendrecht een brutale inbraak gepleegd. Te om streeks middernacht hoorde de heer de K. onraad in zijn huis. Met een revolver gewapend ging hij naar beneden en ont dekte in de kamer twee inbrekers, die door het geforceerde rolluik binnen geko men waren. Toen de beide inbrekers den heer de K. zagen, sloegen zjj op de vlucht. De een vluchtte naar het ge opende rolluik, doch waarschijnlijk door zijn overhaaste vlucht sloeg hij daartegen aan en viel het rolluik naar beneden, waardoor de tweede inbrekers als het ware 'in een val geraakte. Op Ameri- kaansche wijzo hield de K. den inbreker onder bedreiging met de revolver, in be dwang, die met opgestoken armen hulpe loos in de kamer stond. De heer de K. belde daarop de politie van Rotterdam en Barendrecht op, alsmede den burge meester van laatstgenoemde plaats. Spoe dig was hulp aanwezig en werd de man ingerekend. Bij zijn verhoor door den burgemeester deed de arrestant belang rijke verklaringen betreffende den laatsten tijd in de gemeente Barendrecht en om streken gepleegde inbraken. Dientenge volge zullen waarschijnlijk te Rotterdam meerdere arrestaties volgen. Censuur op een grafschrift. Het ongewone verschijnsel, dat op een grafschrift censuur wordt uitgeoefend, heeft zich te Praag voorgedaan. Bjj ge legenheid van de parade op den 80en ver jaardag van president Masaryk kwamen' n.l. twee vliegtuigen met elkander in bot sing, waarbij vier jongelieden den dood vonden. Voor den piloot Matejka richtten de ouders thans een grafmonument op, waarop te lezen staat, dat deze op 22- jarigen leeftjjd „als offer van het feest van den 80en verjaardag v.an den presi dent der republiek" gestorven was. De moeder van Matejka ontving daarop een aanschrijving, dat het opschrift binnen tweo dagen moest worden verwijderd, aangezien dit een ophitsend karakter had. De moeder appelleerde bij den Prager magistraat, die echter haar verzoek van de hand wees. Zwaar weer. 'Zaterdagmiddag ontlastte zich boven West-Friesland een zeer zwaar onweder, gepaard met hagel slag. In Hoogkarspel sloeg de bliksem in de kapitale boerderij van den heer Schouten, welke eerst dit jaar gebouwd is. De boerderij brandde tot don grond tüe af, de inventaris ging verloren. Ver zekering dekt de schade. Tijdens een kort doch hevig onweer is te Zegge (N.-Br.) de bliksem ingeslagen in de woning van het gezin W. v. Peer. Door den bliksem werd de schoorsteen en een gedeelte van den gevel weggesla gen, waardoor eenige steenon 'terecht zijn gekomen in het bed van een meisje, dat hierdoor eenige kwetsuren opliep. De vrouw bekwam enkele verwondingen aan haar been. Er ontstond geen brand. Kinderverlamming. Bij een kind in de gemeente Gorssel hoeft zich een geval van kinderverlamming voor gedaan, Het patiëntje is naar een zie kenhuis te Zutphen overgebracht. Een dokter. Te Amersfoort is pro ces-verbaal opgemaakt tegen een 45-ja rigen Amsterdammer, verdacht zich schul dig te hebben gemaakt aan het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Hij zou ge neesmiddelen hebben voorgeschreven, die naar zijn zeggen, zeer duur waren, doch inderdaad gewone huismiddeltjes waren zooals aluin en boorwater. De dokter, die een diploma heeft van een 5-jarige H.B.S., zou zijn patiënten goed laten be talen. Een paar van hen deden aangifte. Men beweert, dat hij de zieken onderzocht door met een naald in het been te prik ken. Moderne struikroovers. Een Duitscher, die met zijn vrachtauto volgeladen met boter en ©ieren huiswaarts heerde, pas seerde onderweg, in de buurt van Elmpt bij Roermond een naast den weg staande luxe auto, waarvan de bestuurder oogenschjjnljjk be- zig was met db fhotorreparatie. Aangezien dit niets ongewoons is, sloeg hij daar geen acht op. Een eind verder stond iemand op den weg, die hem door teekens beduidde te stop<- pen. De chauffeur, die meende, dat deze persoon mee wilde ryden, maar er niet erg op gesteld was, reed door. In het volgende dorp' had hij nog al wat oponthoud en na een tijdje voegde zich de man, die hem had willen doen stoppen, bij hem. Deze verhaalde, dat het niet enkel zijn bedoeling was geweest om mee te rijden, maar vooral om hem te waarschuwen. Hij had n.l. gezien hoe de quasi-defecte luxe auto achter de vrachtauto aangereden was en een der inzittenden daarvan over de motorkap achter in de vrachtauto gekropen was en daaruit eenige keten op den weg gegooid had, waarna hij zich weer langs denzelfden weg in eigen wagen had begeven. Bij onderzoek bleken uit de vrachtauto in derdaad twee vaatjes boter en drie kisten eieren verdwenen te zijn. De man op den weg had het nummer van den luxe-wagen opgenomen, maar bij navraag bij de politie bleek, dat ze daardoor geen stap verder kwamen. De wagen was een week vroeger ergens gestolen. R(? B8«i«ï Ingebroken, De politie heeft aangehouden en gevankelijk naar Arnhem overgebracht H. van Mourik, uit Gaanderem, die bij zijn moeder had inge broken. Een bedrogen cocaïno-smokke laar. Iemand uit Tegolun nam in Venlo een pakje „coca'iW in ontvangst, togen be taling van f2000. H(j zou het ovor de grens kunnen veikoopen voor f8400. Ril onderzoek bleek, dat het pakje aalicyl bevatte, ter waar de van f 1.25. Revolverschoten, Omstreeks 11.16 uur Zaterdagavond werd de Lokstraat in. 'Den Haag opgeschrikt door het kort aohter elkaar vallen van drie schoten. Hot bloek dat G. R. met een revolver drie schoten had gelost, vermoedelijk op v. B. Hot schijnt dat de houding van juffr. R. niet geheel vreemd is geweest aan deze machtsontplooiing van haar man, maar dit alles is thans nog niet met zekerheid te zeggen, vooral niet daar de breinen verhit waren door alcohol on van B., c|o» wien dan geschoten zou zijn, zelfs in kennelijken staat verkeerde. De dokter van den geneeskundigen dienst heeft in ieder geval geconstateerd, dat van R. niet geraakt is. De politie heeft het meerendeel der betrokkenen in bewaring gesteld. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 24 September. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens In de gemeente Sint Laurens de straat verontreinigen: J. B. te St. Laurens f 10 of 10 d. over een openbaren tramweg rijden, wan neer een trein in aantocht is: M. v. d. E. te Middelburg f 10 of 10 d. overtr. Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: A. d. B. te Zoutelande fö of 5 d. h.j te Vlissingen fietsen op verhard voetpad: J. A. A. v. G. te Vlissingen Ï5 of 5 d, h.; te Middelburtl in hot openbaar wateren buiten do bakken: J. F. S, te Middelburgl f3 of 8 d. h. dronkenschap: J. B. te Middelburg f 15 o 15 d. h.; niet zorgen dat een door hem op de openbaren weg geplaatst voorwerp behooï lijk verlicht is: W, .Ch. V. te Middelbur' f 16 of 15 d. h,i als bestuurder van een motorrijtuig niet a de eerste vordering van een daartoe bevoer' ambtenaar nummer en rijbewijs vertoono P. L. te Wiestkapelle f3 of 8 d. h. fietsen zonder licht: H. v. R., Domburg, gedaan verzet: f3 of 3 d. h.j met een rijwiel een verboden weg be den: L. v. E. te Oost- en W|, Soub f3 of 3 d. h.Ae. J, te VlisBingen f3 3 d. h.j als bestuurder van een rijwiel buiten no zaak de linkerzijde van den weg houd D. C. M. R. te Vlissingen f3 of 3 d. Programma van Dinsdag 30 Sep HILVERSUM, 1875 M. A.V.R.O.-uitz ding. 8.01—9.45 Gramofoonplaten. 10,2 12 Concert. Kwintet 12.15—2 Concert. —3.30 Gramofoonplaten. 3.30—4.30 Concejj Piano. Zang. Viool. 4.305 Piano-Studl muziek. 5.307.15 Concert. Haagsch Hi monie Orkest. 8.018.45 Luchtige liedjj duetten en samenzangen. 8.459.30 Cd eert. Concertgebouw-kwartet. 9.30—11 Ojj ra-uitzending. HUIZEN/ 298 M. (Na 6 uur 1071 M 12—1.30 Concert door Trio. 1.30—2 Gram foon. 55.15 Gramofoon. 6.307.20 Cc eert door orkest. 7.30—9 Radio-revue. 9 salon-orkest. 9.50 Vroolijke muziek. 10( Het Utrechtsch mannenensembele. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Concert. A Tenor. 12.50 Orgelspel. 1.20 en 4.50 Orl:ei concert. 7 Orgelspel. 8.05 Concert. Kw) tet. Alt. PARIJS. „Radio-Paris", 1725 M. 12 5(1 2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcs en soli. 8.20 Concert. Orkest en soliste 9.05 „Mefistofele". BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 61 Gramofoonplaten. 8.35 Orkestconce Zang. ZEESEN, 1635 M. 2.20-2.50 Gramofo< platen. 4.505.50 Concert. 8.20 Conce Koor. Orkest en solisten. OSLO EN ONZE 1071-METER GOLF Een enquette van de N. C. R. V. Onze oude 1071 Meter-golf wordt rei ruim een week allerhevigst gestoord door Oi In verband met het verkrijgen van de nood technische gegevens zal nu oj> Maandag i van 8.469.15 uur, 's avonds, een proei ming worden gehouden door den zender E zen. Het program van de N. C. R. V. behoudens enkele technische opmerkingen vragen over de proefneming door den i roeper, gewoon worden afgewerkt. Om ongeveer 8.45 uur zal men van de golflen van 1.071 M. overgaan op 298 M. en gedurende een half uur op deze golflen worden gewerkt. Daarna wordt weer teru( gaan op' 1071 M. Allen NederlandBchm luisteraars wordt zocht, uilsluitend per briefkaart, te rap] teeren aan het adres Ned. Draadlooze Omrc postbus 19, Hilversum en op deze kfi do twee volgende vragen te beantwoord a. verkiest U volgens deze proefnem als omroepgolf des avonds de 298 M.-i boven de gehoorde 1071 M,-golf? b. nam U bij de proefneming nog storin op 298 M. waar van andere stations? Zoo wolke waren dat (Aliéón 'die te noem welke stoorden bij normale afstemming.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6