DE ZEEUW TWEEDE BLAD Uit de Provincie. PAULS OFFER. FE U ILLETON e n Dö heer H e ij s e vroeg echter eerst of de gemeente soms nog meer slooten noodiig heeft. De voorzitter meende in deze vraag te bemerken, dait de heer Heijise den prijs van f 0.25 notg al hoog vindt, maar dat is volgens spr. niet het geval. (Wordt vervolgd.) VAN MAANDAG 29 SEPT. 1930. No. 305. Polder Walcheren. Zaterdagmorgen 'hield de Polder Wal cheren zijn algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer Mr F. Lanteheer in het polderhuis in de Ahdij. Afwezi'g was de heer Huson. Een daartoe benoemde commissie on derzocht de geloofsbrieven van herkozen commissarissen, mr P. J. v. d. Feen, A. P. Koster, P. Metlds Wzn., L. Minder- hould Jzn. en L. Simonse Lzn. en van dien in de plaats van den heer Allaart be noemd tot commissaris G. Jaspexse Hzn. Op het adivies der commissie (besloot de vergadering tot toelating van genoemde heeren. De voorzitter wenscht de her kozen heeren geluk en 'greep de gelegen heid aan den heer Allaart hartelijk dank te brengen voor hetgeen hij in de afge- loopen 20 jaar voor den polder 'heeft ge- .(Jldaan. Het spijt spr., dat de heer Allaart heen gaat al is het motief te begrijpen en hoopte, dat de aftredende nog in goede gezondheid vele jaren zal mogen gadè slaan wat in den polder voor; va.it. Bij' de 'behandeling der polderrekening over 1929, maakte de heer v. d. Feen de opmerking, dat de retributie voor het leggen van buizen door de gasfabriek te VÜssiingem. niet in de rekening voorkomt. De voorzitter zeide, dat deze ver gissing reeds ontdekt was en nu deze post in rekening 1930 wordt verantwoord. De heer Portheine wees er op, dat de huidige inrichting van de rekening geen gemakkelijk overzicht geeft en een andere hoekhoulding 'hem zeer gewenscht voorkomt. Als 'hij1 goed zag, wordt bij de straat- en zandwegen een kapitaal opge maakt. Ook voor de ontwatering zou een afzonderlijk overzicht zeer gewenscht zijn. Het moet zoo komen, dat er een af zonderlijke (kapitaaldienst is, zooals dé meeste openbare lichamen er reeds een hebben. De voorzitter antwoordde het vol komen er mede eens te 'zijn, dat de reke ning geen duidelijk overzicht geeft. Het dagelijksch bestuur zal 'dan ook gaarne wijzigingen in overweging nemen. De vergadering stelde z.h.st. de reke ning onveranderd vast. Zonder discussie of stemming ver- *-^penigde de vergadering zich met bet voor stel tot heffing in 1931 van een dijikge- schot van f 25 per H.A. schotibaar en f 16.80 per H.A. vrijland en f 1.80 per f 100 belastbare opbrengst van de ge bouwde eigendommen en machtigde het dagelij'kisoh bestuur tot uitvoering der werken, opgenomen in de voorloopige ramingen. Bij het volgende voorstel, dat tot het aangaan van een geldleening van f 117.000, af te lossen in 5 jaar, deelde de voorzitter mede, dat 'hij' er in ge slaagd is deze 'leening door bemiddeling der firma Hoboken te Rotterdam te plaatsen tegen een rente van 4 pot. De beer Jeronimus heeft tegen het mdde betalen van het gebouw 'dit be zwaar, dat het hier een geldleening op korten termijn betreft en dus eigenlijk geen nieuwe werken doch herstel van stormschade aan de orde is. Spr. kan den polder geen geluk wenschen met de lage rente van 4 pot. Men (kam veel beter tegen een 'hoogere rente leenen. Spr. beeft ook elders reeds een uitvoerig betoog gehou den over het indexcijfer en op gevaar af voor een indexmaniak te worden aan gezien, kwam hij er hier ook op terug. Spr. wil aflossen volgens het indexcijfer en dan kan men beter een hoogere rente betalen, met 'kans minder te moeten af lossen. De heer Dumon Tak zeide, ook op de andere door den heer Jeronimus be doelde plaats gezegd te 'hebben, dat zijn Jbasohouiwingen theoretisch zetker juist Vrij naar het Engelsch. 25) o— „Doch veel mensehen zien, wil nog niet zeggen, dat men ze kent", weerlegde Isa bel. „We hebben allen iets in ons van den man met het ijzeren masker, wij allen spannen ons tot het uiterste in, ons .werkelijk „ik" voor onze mede-men- schen te verstoppen." „Waartoe we, naar mijn meening, het recht niet hebben. Wij zijn niet gehouden, om onze ziel voor de eerste de beste die er zich een blik in wil gunnen, bloot te leggen, doch dat neemt niet wegi, dat wkt we zien laten, wel degelijk een deed van ons wezenlijk-ik moet zijn, en geen masker, om de menschen op een dwaal spoor te voeren. Het lijkt me toe, dat de moeite, die we ons getroosten, om ons voor _een_ ander te verbergen, niets an ders is, dan een gevolg van een over dreven voorstelling van eigen belanigrijk- heid." „Dat doet me denken" merkte Isabel op -- „aan een dwaas oud mannetjei, dat^ eens met ons aanzat aan de table d'hóte in een of ander hotel; hij deelde zijn. PraeÖsaïh atM ft©?, m asaslec? niet uitvoerbaar. De heer J e r o n 1 m s ziet dit laatste niet in. Het voorstel inzak© de leening werd •z.ih.st. aangenomen. Eet voorstel inzake aankoop van 'grond te Wesbkapelle van W. Minderhoud te Middelburg, wordt z.h.st. aangenomen. Idem het voorstel tot verkoop van een deel watergang aan den Kleverökerk- sc'hen weg aan de gemeente Middelburg. De vergadering vereenigde zich zonder discussie met het voorstel tot het bijdra gen van f 700 in de kosten van het ma ken van een nieuwe brug in den Veer- sohen weg. Hetzelfde geschiedde ten op zichte van het voorstel om ten 'hoogste f 41.50 hij te dragen voor verharding van een gedeelte vtam den dorpsweg te Ritthem. Ook nam de vergadering zonder op- of aanmerking aan het voorstel tot verlen ging met 3 jaar van de pacht van het jachtreoht op enkele perceelen onder Se- rooskerke aan M. Jams© aldaar. Paalhoofden Duinbeek. Vervolgens 'kwam opnieuw aan de orde het voorstel van de grootst mogelijke meerderheid van het dagelijksch bestuur om niet te voldoen aan het verzoek van den directeur der N.V. Dudnbeek, om voor de duinen dier vennootschap een of meer paalhoofden aan te leggen. De heer Jeronimus meende, dat men over deze zaak vrijwel is uitgepraat en ieder zijn oordeel er wel over zal heb ben. Afgescheiden van de belangen voor het gebouwd, meende spr. echter, dat er ook een landbouwbelang bij betrokken is, omdat het vreemdelingenverkeer er mede gemoeid kan zijn en het aanwezig zijn van velen, toch ook voordeel brengt bij den afzet van zuivelproducten, eieren, kippen enz. 'Spr. 'gelooft bovendien, 'dat de toestand ter plaatse zeer précair dis. De heer J'hr Boogaert Wilde nice veel toevoegen aan hetgeen hij in Ide vorige vergadering heeft gezegd. Bij het bezoek ter plaatse op 20 dezer1 zijn <te meeningen van spreker en van den inge nieur steeds langs elkaar gegaan. De in genieur spreekt steeds over den last van het water, die hij niet verwacht, doch spr. meent, dat het gaat om den last van den wind, daar de lager wordende dui nen geen bescherming meer 'geven voor de boomen. Dit is alleen te verbeteren door het aanbrengen van paalhoofden. De heer Dumon Tak zeide, dat het afwijzend voorstel alleen gegrond is op het advies van den ingenieur. Als men een technisch adviseur 'heeft, moet men dien ook volgen en er zal zeker tijdig ge waarschuwd worden als ingegrepen dient te worden. De 'heer He ij se zeide de vorige ver gadering niet aanwezig te zijn geweest en de mededeelingen bij: (het bezoek ter plaatse te hebben 'gemist. Als spr. het good ziet steunt het verzoek 'der N.Y. op twee gronden, en wel, dat de polder ver plicht is den grond te beschermen, en ten tweede de belangen van het natuur schoon. Maar volgens spr. is 'het de plicht van den polder wel om het land vrij' te houden van. het buitenwater, maar or bestaat geen vrees, die 'daarmede ver band houdt. De polder behoeft niet te be schermen wat op 'den grond in den pol der staat. Spr. meent, dat de bosschien niet lijden door het veriagen der duinen en dat paalhoofden de duinen niet hon ger zullen maken. Voldoet men aan het verzoek, dan moot men verder gaan, ook voor Randduin, Zeeduin enz. Spr. meent, dat de hoornen lijden van over waaiend zand en zeeschuim en dat men daarom het verstuiven der duinen moet trachten tegen te houden door intensieve helmbe planting, ook aan de zeezijde. De heer Bosselaar heeft bij het bezoek ter plaatse gemerkt, dat de duinen daar nog vrij breed zijn. Spr. zeide er geen landbouwbelang in te zien als de paalhoofden worden gemaakt, en achtte de kosten hoog, terwijl spr. er nog op wees, dat het hout overal lijdt. De heer Boogaert meende, dat de ons in strikt vertrouwen mede, dat hij burgemeester was van Klein Pettifog, doch hij verzocht ons, aan deze mede- deeling geen ruchtbaarheid te geven, om dat hij incognito reisde." Paul Jachte weer. „Een man van be te eken is Ik zou zeggen, dat er onder cns heel wat burgemeesters van Klein Pettifog zijn, die incognito reizen zoudt u niet denken?" „Maar al te waar; en evenals u kan 'ik er geen geduld mee hebben," „Aan den anderen kant" ging Paul voort „geloof ik, dat het als regel onze eigen schuld is, dat de menschen zich als de Man met het ijzeren masker aan ons voordoen, daarmede bewijzend, dat ze geen haar beter zijn. dan wijzelf. Over het algemeen is de wereld een goede spiegel, waarin we onze eigen ge dragingen Jieel duidelijk door anderen weerkaatst zien." „Heel juist. En toch, in het algemeen heb ik wel geloof in het menschdom. De menschen, die ik zoo in mijn leven meer of minder mijn vertrouwen schonk hebben het nimmer beschaamd." „En dat zullen ze ook niet, zoolang als men. zijn vertrouwen maar blijft schen ken", voegde Paul er aan toe. „Slechts wanneer men aan hen gaat twijfelen'." „Dat is de groote Jout, wanneer men nalaat, zichzelf te geven, Het is als met paalhoofden jmst mj&m, dat het zand weer toeneemt en de duinen verhoogen. De duinen worden nu van onder door de zee beschadigd en dan vallen er tel kens stukken naar beneden. De helmbe planting kan daartegen niet helpen. De heer H e ij s e meende, dat verhoo ging der duinen eerst na 100 of 150 jaar merkbaar zal zijn. De voorzitter deelde nu mede, dat het dag. bestuur wel bereid is de kwes tie der helmbeplanting nader onder de oogen te zien, waarmede de heer Heijse instemde. Toch meende de voorzitter, dat de helm aan de zeezijde niet best vast te zetten zal zijn en 'de heer G o e t h a 1 s, dat iedere beplanting met helm met het zand weer naar beneden zal vallen. De voorzitter wil nog opmerken, dat bij uitstel het werk later veel duurder zal zijn. Het voorstel tot afwijzing van het ver zoek werd ten slotte aangenomen met 17 tegen 11 stemmen. Tegen waren de heeren Portheine, Jeronimus, Allaart, v. d. Feen, Groosman, Goethals, Boogaert, Ba- rendse, van Doorn, v. d. Harst en de voorzitter. Na een korte opmerking van den heer Jeronimus nam de vergadering z. h. s. het voorstel aan om afwijzend te be schikken op het verzoek van den hoofd opzichter van de Oostwatering om een toeslag op het hem toe te kennen pen sioen. Eveneens werd z. h. st. aangenomen het voorstel om de bestrating in de kom van Brigdamme te verbeteren. De heer H e ij s e vroeg om pok het deel van den weg voorbij Brigdamme te verbeteren. De voorzitter zeide, dat dit spoe dig zal geschieden voor zoover er steenen zijn, want dit moet uit eigen middelen geschieden en kan niet worden opgeno men in het andere besluit, waarbij fi nancieels medewerking der Provincie zal kunnen worden genoten. De heer H e ij s e vroeg nog of 41/2 Me ter wel breed genoeg is. De voorzit ter zeide, dat dit volgens de provinciale verordening wel het geval is. De heer H e ij s e hoopte, dat een auto mobilist dan toch wel eens eventjes op het rijwielpad zal mogen komen. De voorzitter bracht vervolgens dank aan de leden van de Commissie van de financiën voor het werk, dat zij ge durende twee jaar voor den polder heb ben gedaan, welke taak zij reglementair moeten neerleggen. De vergadering keurde goed, dat in de commissie thans werden benoemd de heeren Bosselaar, Jeronimus en Melis, die deze benoeming aannamen. Alvorens tot de rondvraag over te gaan zeide de voorzitter dat op hem nog een zeer onaangename taak rustte en wel om afscheid te nemen van den heer P. de Visser, die volgens de wet moet aftreden als raad van den polder, wegens het bereiken van den daarvoor gestelden leeftijd. Gedurende 20 jaar heeft de heer de Visser deel uitgemaakt van het pol derbestuur, eerst als commissaris, doch da laatste 11 jaar als raad. Het is een voorrecht zijn 70sten verjaardag te be reiken en de laatste 20 jaar nog zoo gezond en opgewekt te zijn geweest. De schaduwzijde is, dat het heen gaan allen hard valt. Spr. brengt den heer de Vis ser dank voor alles wat hij met zooveel opgewektheid en toewijding voor den pol der heeft gedaan. De heer de Visser dankte voor deze woorden en verzekerde dat het hem leed doet te moeten aftreden. Steeds heeft hij getracht alles te doen in het belang van den polder, en bracht spr. dank voor den, aangenamen omgang en de ver leende medewerking. Bij de rondvraag bracht de heer Al laart dank aan den voorzitter voor de tot hem gerichte woorden. Al heeft hij het niet ^tot raad kunnen brengen, „toch bracht ook spr. dank voor alle medewer king en uitte hij zijn beste wenschen voor den polder en1 voor den persoon van den voorzitter. Dhr Groosman vroeg, of de minder goede betonglooiing door de gemeente Vlissingen aangelegd in de bocht van den Boulevard voor Britannia geen ge vaar oplevert voor den Polder. De voorzitter meende van1 niet, zwemmen en schaatsenrijden. *Men moet zich volledig geven en laten gaan, anders zal men de kunst nooit meester worden." „Onze persoonlijkheid moet naar bui ten uitstralen, al doen we ons dan ook dat moet ik toegeven van de beste zijde kennen. Den besten kant, maar in ieder gevalonzen kant, niet dien van iemand anders. En we moeten ons ont wikkelen in onzen eigen haan1, pok al weer niet langs die van een ander. Tot op zekere hoogte spreek ik Uit ervaring, Zooals ik u reeds vertelde, ben ik in een klein wereldje opgegroeid, in een we reldje van geloovige menschen. En men leerde mij, dat er maar heel weinig din gen goed, en een heeleboel verkeerd wa ren, en dat wij er allen naar moeten streven ons langs dezelfde 'lijn te ont wikkelen. Toen ik ouder werd en wat meer van de wereld ging zien, wilde het mij voorkomen, dat die levensvisie te be nepen is. En ik gooide alle wetten en normen over boord, in de gedachte, dat zij de ontwikkeling van de persoonlijkheid belemmerden. Nu sta ik weer zoo onge veer op een keerpunt, en ik geloof, dat de Waarheid zoo ongeveer tusschen de uitersten inligt zooals het eigenlijk met alles is." Isabel luisterde met aandacht; Paul interesseerde haar bovenmate. „Vertel me eens wat van uw familie" vroeg ze vol doch de ingenieur let op een en ander. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De slapte bi] de Kon Ui] „De Schelde". Geregeld iedere week wordt aan een dertig- h veertigtal arbeiders, werkzaam aan de Kon. Mij „De Schelde" te Vlis singen ontslag aangezegd, met dien ver stande, dat zij na een maand kans heb ben weder te worden aangenomen. Om de maand is dus een gedeelte van de ar beiders werkloos. Zékere kans om na een maand weder te worden aangenomen, bestaat echter niet. Chr. Besturenbonden in Zeeland. Zaterdag j.l. werd te Middel burg de jaarlijksche districtsvergadering van de Zeeuwsche Chr. Besturenbonden gehouden, onder leiding van den heer D. de Bidder, voorzitter van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Pubneken dienst. Een twintigtal personen, w.o. af gevaardigden uit Middelburg, Vlissingen, Goes en Souburg, waren aanwezig. Na cpeiling, behandeling van ingekomen stuk ken, enz. verkreeg de beer J. Hofman, vO'crz. van den Ned. Chr. Graf. Bond, 't woord, om nader uiteen te zetten de be doeling en werkwijze van dé propaganda, die in de a.s. Novembermaand weder over het geheele land zal worden ge voerd. Dhr De Ridder sprak over het wensche- i lijke van zelfbeheerde Ziekenfondsen, waarna de heer Hofman nog een inleiding hield over: „Onze tijd en onze .taak". Op al deze onderwerpen, welke geza menlijk als motto konden hebben „Alle Chr. werknemers moeten, omdat zij een Chr. levensopvatting hebben, Christe lijk georganiseerd zijn", volgde een geani meerde bespreking. Vlissingen. De opening der nieuwe haven zal in de eerste heilft yan het volgend jaar plaats hebben. Dit feit is voor onze gemeente van groote beteekenis, en er bestaan plannen dit op feestelijke wijze te doen plaats hebben. In een oproep van den burgemeester worden de ingezetenen uitgenoodigd tot bijwoning van een openbare vergadering, welke op Maandag 13 October zal plaats hebben. Goes. Zaterdag 27 Sept. vergaderde in de melksalon van den heer Bustraan alhier de Ring Zeeland van den Bond van Christelijke Zangvereenigingan, onder leiding van den voorz. dhr Gussinklo. De vergadering, waarin 23 vereenigin- gen vertegenwoordigd waren, werd op gebruikelijke wijze door den voorzitter geopend, waarna gezamenlijk het nieuwe Ringlied gezongen werd. De secretaris, dhr P. Fraanje, las no tulen en jaarverslag voor. Het laatste gaf den bloei van het vereenigingsleven weer. Hetzelfde bleek ook uit het financieel verslag van den penningmeester dhr van Belle. De inkomsten van het laatstgehou den concours te Wemeldinge bedroegen f 1632.60, de uitgaven f 785.60. Na uit- keering aan elke vereeniging van 50 cent per lid tot een bedrag yan f490.90 was er een batig saldo van f 356.10. De rekening over 1930 bedroeg in ont vangst met batig saldo 1929 f 1731.98va, de uitgaven f561.48 met een batig saldo van fll70.50V2. De commissie welke de rekening heeft nagezien ('tZand en Vlissingen) stelde voor de rekening goed te keuren, waartoe tnder dank aan den penningmeester be sloten werd. Volgens een besluit eener vorige ver gadering, deelde de voorzitter mede, dat voor de drie volgende jaren de nieuwe jury bestaat uit de heeren Leo Mens te Leiden, Ponsen te Rotterdam en Caro te Middelburg. Laatstgenoemde leidt ook den 'Direc teurencursus, die vanwege den Bond ge geven wordt en die twee jaar duurt. Vol gend voorjaar wordt het examen afge nomen. Met algemeene stemmen wordt het be stuursvoorstel aangenomen om b.v. op 3en Pinksterdag een Zangersfeest te orga- niseeren voor kinderkoren onder leiding van het Ringbestunr. Het doel is leiding te geven aan de kinderkoren en deze in eenig verband te brengen met de groote vereenigingen. Op de a.s. voorjaarsvergadering hoopt het bestuur met een uitgewerkt program ma voor dien dag te komen. belangstelling; „ik ben er zeker van, dat uw ouders hoogstaande menschen zijn". En tot zijn eigen verbazing hoorde Paul zichzelf vertellen van zijn Vader en moeder, en Johanna, en zijn leven te Oxford, zijn roeiwedstrijden, zijn wors teling om vooruit te komen en zijn droo- men voor de toekomst. En Isabel had slechts een half woord noodig, om alles even goed te grijpen als hijzelf. Paul was in ^jjn leven nog nimmer zoo welsprekend geweest. Hij had genoeg be wondering voor Isabel, om te trachten, een goeden indruk te vestigen; en zijn hart was nog vrij genoeg, om zich niet hcuterig aan te stellen of zich uit te sloven in complimentjes. Toch toen hij dien avond laat in zijn kamer nog eens rustig zijn ontmoeting zat te over denken, zeide hij tot zichzelf: „Ik heb nog nooit een meisje ontmoet met zulke blauwe oogen." Hetgeen niet juist was; vermoedelijk had hij er tientallen zoo gezien, alleen had hij zich nimmer de moeite getroost, het op te merken. HOOFDSTUK VIII. Toen Paul Seaton en Dick Esdaile res pectievelijk zes en twintig en dertien jaar oud waren, werd de eerst9 de be trekking aangeboden van redacteur van De gedrukte rapporten vie net con cours worden ook in 1931 gewenscht geacht. In de muziekcommissie waarin als leden van het Ringbestunr de heeren Fraanje en Francoijs zitting hebben, wor den ook gekozen de heeren Wolzak en Kousemaker. Na enkele opmerkingen over de orde en regeling bij de concoursen, waar het bestuur rekening mee zal houden, eindigt de secretaris met dankzegging. Waarde. In de maand October zal het dertig jaar geleden zijn, dat er alhier een muziekvereeniging werd opgericht onder den naam: „Paul Kruger". Tegenwoordig draagt deze vereeniging den naam van: „Vooruit". De eerste direneur was de heer J. S. Bril, toen onderwijzer t e Waarde. Schora. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Ingekomen was een dankbetuiging van H.M. de Koningin voor de aangeboden gelukwens dien bij gelegen heid van de herdenking van H. M.'s geboortedag. Een schrijven van het Be stuur der Centrale vereeniging ter Be hartiging1 der Maatschappelijke Belangen van Zenuw- en Zielsziekten te Amster dam, betreffende toetreding der Gemeente als lid tegen een minimum-contributie van f 50 per jaar, werd voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat mej. J. v. d. Berge hare benoeming tot onderwijzeres aan de openbare lagere school in deze gemeente heeft aangenomen en dat de koopakte inzake verkoop aan het Rijk van dew oprit van den Schoorschezouteweg nabij de grens met de gemeente Jtruinin- gen op 4 September 1.1. is gepasseerd. Op voorstel van B. en W. Werd met algemeene stemmen besloten tot telefo nische aansluiting van het gemeentehuis. De rekening over het tweede halfjaar van 1929 van de gascentrale Oosteinde werd vcorloopig vastgesteld met voor den gew. dienst een. ontvangst van f 41.714.85, een uitgaaf van f50.071.0472 en een nadeelig slot van f8.356.19V2. Vastgesteld werd de gemeente-begrboting voor 1931 met voor den gewonen dienst eein ontvang en uitgaaf van f 28.414.71 en voor den kapi taaldienst eenontvang van f 15.30 be nevens de begrooting voor 1931 van de gascentrale Oosteinde met voor den ge wonen dienst een ontvang en uitgaaf van f96.743.78 en joor den. kapitaaldienst een ontvang en uitgaaf van f 30.454.31. De commissie, belast met het nazien van beide begrootingen, heeft ook kennis genomen- van het aan de Gommissie van Toezicht der gascentrale gerichte schrij ven van B. en W. van Krabbendijke, waarbij bezwaren worden ingebracht tegen de begrooting der gascentrale voor 1931. De commissie wenscht echter niet te beslissen of deze bezwaren gegrond zijn, doch vertrouwt, dat alle mogelijke maatregelen zullen genomen worden om te komen tot de zoo hoog noodige be zuiniging. Wel acht de oommissie de toe lage aan den directeur voor het gebruik van eigen auto te hoog. Van een en ander zal kennis worden gegeven aan de com missie van toezicht op de gascentrale. De Minister van Waterstaat heeft afwijzend beschikt op het verzoek van den Raad dezer gemeente tot verhar ding van den weg langs de westzijde van het kanaal door Zuid-Beveland vanaf de Schorebrug noordwaarts tot de Spoor brug. B. en W. zullen alsnog 'trachten den Minister van het belang van verhar ding van dezen weg te overtuigen. Hoedekenskerko, Vrijdag vergaderde de Gemeenteraad. Zonder kennisgeving afwe zig het lid de Regt. Gedeputeerden hebben goedgekeurd de bijdrage van het Burgerlijk Armbestuur ad f 100 voor 1931 in de kosten van den geneeskundigen dienst. De gemeenterekening 1929 wordt voor- loopig vastgesteld in ontvang op f 39740.64V2, in uitgaaf op f 37638.371/2, alzoo met een batig saldo van f2102.27 op den gewonen dienst alsmede fl.99V2 op den kapitaaldienst. Vervolgens wordt aangeboden de ge- meentebeerooting voor 1931 in ontvang en uitgaaf op f 39.778.75Vs met een post van 1935.441/2 voor onvoorzien. Zal ter visie worden gelegd en den raadsleden rondgezonden. Verder wordt vastgesteld de begrooting een nieuw tijdschrift, „De Zandlooper", welke hij gevoegelijk kon aanvaarden, daar Dick thans klaar was, de Eton- schocl te betreden. Zoo 'kwam er een einde aan zijn aangenaam verblijf te Es daile Court, dat hij thans verwisselen moest voor 'het koortsachtige leven 'in de wereldstad. Londen, dajt hem tevens geheel moest doen rijpen voor de taak, die hij zich gesteld had: het schrijven van een standaardwerk. Op dat tijdstip waren zijn gevoelens voor 'Isabel Car- naby gegroeid tot een vriendschap, die een belangrijke factor ging vormen in zijn leven. Paul noemde het vriendschap althans, omdat hem alsnog de middelen en positie ontbraken, een nauwere band tusschen hem en Isabel tot stand te brengen. Ook daarom ging hij1 gaarne naar Londen. Londen beteekende voor hem: Isabel ontmoeten. Lady Farley hield altijd op Donderdagnamiddag haar „jour" en Paul werd er een trouwe bezoeker van. Hij ging zoo vaakj als hij maar durfde; en wanneer hij noodgedwongen een visite oversloeg, omdat hij1 toch een weinig de vormen in acht moest nemen, dan sympathiseerde hij met dien Ier- schen hoer, die zeide: Hare Majesteit gaat haar Dublin Fair, dus zal er deze 'week geen Zondag zijn."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5