DE KOSTER Co. Abonneert D on dit Blad Haaruitval, en Haarhouwstoffen JONKERS' NATUURGENEESMSDDELEN o.a. ANNO J830 Nemen gelden d deposito. Openen Rekening-Courant met rentevergoeding. Verstrekken Beleeningen en Credieten verzekerd door onderpand. LIPS' KLUISINRICHTING. TERNEUZEN, VLISSINGEN, AXEL, ZIE&KNJ Proefondervindolijk Is bewezen, dat Landbouwersinspan, 9 PAARDEN, 23 stuks Hoornvee, INBOEDEL. Rijwiel- en Motorhandel Aardbeienplanten. A. LANDSMEER, 10 Paarden, 30 stuks Hoornvee. ALS U NU KACHEILAK Drogisterij Schulte Thieme Middelburg Wij doen hiermede een beroep, niet alleen op Uw oogen,doch ook op Uw verstand en verzoeken U vooral goed te lezen, waarom Silvikrin helpt. 1. Cystine 2. Tyrosin Tryptophaan BON Met drie maanden opzegging 31/» °/o «zes 4 °/o twaalf 4Vs Voor andere termijnen nader te Informeeren. Nieuwstraat 14. Wilhelminastr. 19. Kerkstr. B 73 3B?Jü..L!mWP «Ml De Notaris M. OELE Jz. te 's-Gra- venpolder, is voornemens in het openbaar te verkoopen: OP WOENSDAG 15 OCTOBER 1930, des voorm. 10 uur, ten verzoeke van de Familie STEKETEE, op de Hof stede „Buyten Leven" te 's-Graven- polder: den volledigen bestaande o.m. uit: als Bruine Merrie, oud 6 j.; Bruine Merrie, oud 4 j.; Bruine Merrie, oud 3 j,; Bruine Merrie oud 2 j.; Liere Merrie, oud 2 j.; Bruine Merrie, oud 18 mnd.; 2 Merrieveulens; Hengst veulen. als 7 Melkkoeien; 2 Kalfvaarzen; 3 H/ij-jarige Vaarzen; Jaarl. Stier; Jaarl. Vaars; 9 Kalveren. 19 Varkens en Biggen; 250 Kippen en Hanen; 7 Loopeenden, 3 Ganzen, 4 Poelepetaten. 2 Menwagens met toebehooien; Driewielskar; Tentwagen; Rolsle- per; Rolblok; Wiedmachine; Hooi- hark; Eggen en Ploegen; Sleepbord; Voorslepers; Ros met stangen; Snij- en Kortmolen; Reepen en Pleien; Pongerboomen, Griepen; Schoppen; Spaden; Mesthaken; Watervat; Kruiwagen; Mestplanken; Uienren; Klaverruitere; Maten; Zeelten; Bas cule met gewichten; 2 Sproeiers met toebehooren; Ladders; Voederbak ken; Harnassement; Broeiramen. MELKERSGEREEDSCHAP, als: Ontroomer (Melotte); Karn; Emmers; Melkbussen. Groote partij divers Stroo, Hooi en Kanthooi. =t 1.17.00 H.A. Beestepeen; partij Brandhout en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Aan bekende soliede koopers wordt crediet verleend voor koo- pen boven f50 tot 1 Januari 1931; onbekende koopers contant of twee borgen. Koopen beneden f50 con tant. Onkosten voor koopen boven f50 bij contante betaling 5 pCt., overigens voor alle koopen 10 pCt. Geen muziek. Geen stalling. Bezichtiging in den morgen van den verkoopdag, Mr P. LOEFF, Notaris te Kou de kerke, zal VRIJDAG 10 OCTOBRR 1930, ten verzoeke van de Erven Mej. DINA PAAUWE, Wed. W. Dekker, In het openbaar verkoopen: a. des voormiddags om half 11, aan het Huis te Westkapelle, Noord straat, Wijk C no. 29: Mah. Kroonkast, Tafelkast, Lin nenkast, Regulateur, Pendule, Ba rometer, Penanttafeltje, Tafels, Stoe len, Lampen, Spiegels, Schilderijen, Kapokbedden, Dekens, Linnengoed, Kachels, Vloerzeil, Karpetten, Doof pot, Ketels, Petr. stellen, Emmers, Tobben, Glas- en Aardewerk, enz. B. des namiddags om half 2, in de Herberg van de Wed. J. KALAND te Westkapelle: 3 HA. 27 A. 58 c.A. (8 Gem. 104 R.) BOUWLAND EN SPRINK, in de gemeenten Westkapelle en Zoatelande, in 10 perceelen, uitvoe riger omschreven bij biljetten, ver krijgbaar ten kantore van den No- «™ien den criëerder A. LOU- WERSE te Westkapelle. Aan 't gebruik rooven oogst 1930. DRAlSltlA-vAN-VALKENBURQ'S- A •iLEVERTR/ T-LEEUWARDEN - Aangeboden door omstandigheden, een goed rendeerende voor f5000.— compleet met alle in voorraad zijnde Rijwielen en onder deden. Omzet 70—80 Rijwielen per jaar. Voor ernstige koopers boeken ter inzage. Brieven onder letter V, Bureau De Zeeuw, Goes. Verbeterde jucunda voor export en Amazone per 100 f 0.60, per 1000 f 4.Deutsch Evern, Madame Matót en Madame Kooy per 100 f 0.60, per 1000 f 4.50. Laxton Noble per 100 f 0.80, per 1000 f 6.—, Madame Lefebre per 100 f 0.60, per 1000 f 5.—. Vroege Mathilda nieuw soort zeer aan te bevelen, goede looper de beste marktaardbei per 10 f 0.60, per 100 f 4.—, Spate von Leopoldshali zeer late aardbei geeft dikke roode vruchten prima nieuwe variëteit, per 10 f0.90 per 100 f7.—. Zending rembours. Volledige prijscourant van aard beienplanten wordt op aanvraag gaar ne toegezonden. Aardbeienkweekerij DORDRECHT. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op DINSDAG 30 SEPTEMBER 1930, des voormiddags te tien uur, op „Het H'ollandsch Hof" te Klevers- kerke, bewoond door den heer P. DE KLERK, in het openbaar verkoopen: als*. Vosruin oud 5 j.; Bruine Ruin, oud 6 j.; Bruine Merrie, veulendra- gend, oud 13 j.; Vosmerrie, oud 9 j.; Bruine Merrie, oud 5 j.; Bruinliere Ruin, oud 2 j.; Bruine Merrie, oud 1 j.; Vosmerrie, oud 1 j.; Schimmel ruin, oud 1 j.; Voshengstveulen. Schaap met 2 lammers, 2 vette Varkens, 7 Biggen oud 8 w., Kip pen, 2 Kalkoenen, 2 paren Pauwen, Hond met hok, Utrechtsch wagen tje met portieren, 3 Menwagens met toebehooren, Driewielskar, Wiel- en Coksploegen, Cultivator, Schoffel- ploeg, Veldslee met borden, Sleep- deuren, Voorsleper, Rolwagen (ook geschikt voor veevervoer), Rolblok- ken, Handblok, 11 Eggen in soort, Zigzag-egge, Kettingegge, Grasmaai- machine, Hooihark, Hekei-dorsch- machine, Kort- en Mangelmolens, Handwiedmachine, Windmolen, Kruiwagens, Ladders, Zakkenlich- ter, Watervaten en Kuipen, Klaver- ruiters, Zaadzeil, Wagenzeil, ijzeren Varkensbak, ijzeren Hek, Bascule met gewichten, Schalen met balans, Paardekettingen met blokken, Handgereedschappen, Mutsaards, Brandhout, Staken, Reepen en Blok ken, Paardewant, Hooi, Stroo, Man gels, Aardappelen, Melkontroomer, Tuimelkarn, Roomton, Emmers, Keulsche potten, Botertobben, 2 veeren Bedden, Secretaire, geboende Linnenkast, Stoelen, Tafel, Spiegels, Schilderijen, Waterfilter, Glaswerk, en al hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Geen stalling. Bergplaats voor fietsen. Geen muziek. Combinatie t logon Aambeien Combinatie 3 Combinatie Combinatie Combinatie 10 Combinatie 14 Combinatie IS GHoedar.'ttoecio Bronchitis Galstuwtng Galstoersen Ischias (Heuorheum.) Huiduitslag Combinatie 32 tegen Maagziekten Combinatie £4 Combinatie 28 Combinatie 39 Combinatie 34 Combinatie 38 £uurbranden Trage ontlasting Rheumatfek Zenuwzwakte en slapeloosheid Hoofdpijn enz. enz. dikwijls GENEZING brengen, waar andere middelen falen. Prijs per combinatie f 2.50 (dosis voer 3 k 4 weken voldoendo;. Deze bekende natuurgeneesmiddelen zijn voortaan ook verkrijgbaar bij de volgende Drogisten: Te MIDDELBURG bijSCHULTE THIEME, Lange Delft A 94. Te WEMELDINGE bij: M. KOOMAN, welke Drogisten voor hunne plaatsen het alléénrecht hebben, deze geneesmiddelen te verkoopen. Tevens zijn aan deze adressen gratis verkrijgbaar de populaire brochures „Hoe en waardoor ben ik te genezen?" waarin meer dan 30 ziekten nauwkeurig omschreven worden, met aangeving der middelen, waardoor zij te genezen zijn. H. JONKERS, Natuurgeneeskundige, Groningen. de Kachels, Kachelplaten, Vul- emmers, enz. lakt. dan zijn deze zeker droog en hard als de winter aanvangt. Met een busje merk „De Twee Pi|lties" maakt li alles weer als nieuw. Kachellak „de Twee Pijltjes" springt niet af, is diep zwart en heeft een prachtigen glans. Verkrijgbaar in busjes van 40 en 50 cent, in de in het Huis met de Roode Pilaren. Het Bewijs (200 x vergroot) is volgens Prof. Heffter een pseudo-oxydase een op een ferment gelijkende stof). Opvallend door haar hoog gehalte aan organisch gebonden zwavel. Zij veroorzaakt den eigenaardigen geur bij het schroeien of verbranden van het haar. (200 x vergroot) is volgens Burow een zeer belangrijke voedings substantie voor het haarvor- mende weefsel. (200 x vergroot) is, naar sir Frederic Hopkins (Nobelprijs 1929) heeft be vonden, een buitengewoon waardevolle stof, zonder welke de groei onmogelijk is. Over het algemeen bevat de menschelijke hoofdhuid c.a. 75100.000 haren, die per dag ongeveer 0.02 m.M. groeien. Ieder mensch brengt dus dagelijks 1520 M. haar voort. De haarhouwstoffen, die hier boven in foto grafische vergrooting zijn afgedrukt, vormen als het ware het geraamte van de haren. Hier uit bouwt de haarwortel voor het grootste gedeelte ons 'hoofdhaar op. Da i nteressante eigenaardigheden van de Cystine (1) hebben tal van geleerden aanlei ding tot ernstige studies gegeven. Cystine Werkt namelijk als een ferment, d.w.z. op wekkend, groeiend, opbouwend. Tyrosin (2) is voor de haarvorming als be langrijke voedingssubstantie even noodzakelijk als Tryptophaan (3). Sir Frederic Hopkins stel de vast, dat zonder Tryptophaan celgroei niet mogelijk is. Dr Weidner, den beroemden onderzoeker, is het na jarenlange studies en proefnemingen gelukt, deze drie bestanddeelen uit gezuiverd menschenhaar te isoleeren, in een houdbare oplossing te brengen, en deze oplossing ter bevordering van den haargroei en ter voorko ming van ziekten der hoofdhuid werkzaam te maken. Het procédé voor de bereiding is door paten ten beschermd. Silvikrin, dat is de naam van het preparaat, wordt rechtstreeks op de hoofd huid gebracht. Het bevat de haarhouwstoffen De filmster Felecia Holz schrijft: Ik gebruik geregeld Silvikrin en het heeft mij getroffen, dat mijn kennissen steeds het eerst naar mijn haai* kijken, 'tt Glanst als zijde, is geurig en laat zich zeer gemakkelijk kappen. 'tVait niet uit en van roos is geen sprake, 't Geeft, zoo verzekert men mij, den indruk van volle gezondheid. in organische verbinding. De met Silvikrin be reikte resultaten hebben in de medische we reld het grootste opzien gebaard. De ijLeest voorkomende oorzaken van haar uitval zijn: a. Verzwakking van den haarwortel, terwijl de hoofdhuid normaal is. Deze verzwakking komt veelal voor na ziek ten zooals griep. Ze wordt opgeheven na een betrekkelijk kort gebruik van Silvi krin. Personen, bij wie de verzwakking en de haaruitval reeds den vorm van kale plekken hadden aangenomen, herwonnen hun vollen haardos reeds na een of twee maanden. b. Gebrekkige hoofdhuid en haarwortelzwakte. 70 pCt. van alle menschen lijden hieraan. De zwakte der haarwortels is hier een ge volg van een steeds erger wordende ver andering der hoofdhuid. In het b-egin merkt men roos, sterke vetafscheiding en vaak jeuk, Het haar valt wel uit, doch niet zoo erg, dat men verontrust is. De haren wor den echter steeds zwakker en korter. Laboratorium. Het gevolg van de roosvorming is een ver harding der hoofdhuid (hyparkeratose) Deze verharding begint aan de bovenste huid- laag en plant zich geleidelijk naar de daar onder liggende gedeelten voort. Zij belemmert tenslotte de haarvormende organen in hun functies en maakt deze zelfs na eenigen tijd geheel onmogelijk. Het is duidelijk, dat men deze verschijnse len nooit vroeg genoeg kan bestrijden. Dr Weidner's Silvikrin heeft juist in deze ge vallen ware wonderen verricht. In de eerste plaats moet de bodem, waarop de haren groeien in cosmetisch-physiologisch op zicht vruchtbaar worden gemaakt. Maar te vens moeten de teere, haarvormende or ganen gevoed worden met stoffen, die ze kunnen opnemen en verwerken en waar door Aj hun normale functie terugkrijgen. Door Silvikrin zijn zelfs verouderde ho- pelooze gevallen onder geneeskundige con- tróle verrassend en volledig hersteld. Nevenstaande foto toont U een gedeelte van het Laboratorium, waarin het preparaat vóór de verzending wordt gecontroleerd. Is U met den groei van Uw haar niet geheel tevreden, wordt Uw hoofdhuid door roos (den voorlooper van kaalhoofdigheid) bedreigd, of lijdt U er reeds aan. Valt Uw ha,ar uit en waarschuwt men U reeds voor een „maantje" of kaal hoofd, aarzel dan niet U met deze vinding bekend te maken. Aan allen, die hun haar willen verfraaien, gezond houden, roosvorming en haaruitval wil len voorkomen, kan Silvikrin onschatbare diensten bewijzen. Alvorens Uw geld nutteloos uit te geven, dient U zich op de hoogte te stellen van deze vinding. Silvikrin is in een paar jaren over de geheele wereld bekend geworden. 'In een aantrekkelijk en vlot geschreven boekje is de vinding van Dr. "Weidner nader toe gelicht. Het bevat tal van raadgevingen voor de haarverzorging. 9 Doctoren zeggen, dat wanneer deze raadge vingen zouden worden opgevolgd, kale hoof den spoedig tot de uitzonderingen zouden be- hooren. Ook voor U ligt een boekje gereed. Verlang het door inzending van onderstaanden bon. Wij zenden het U gratis en franco zonder eenige verplichting voor U, en sluiten ter kennis making een monster Silvikrin bij. Knip dezen bon direct uit, morgen vindt U dit blad niet meer terug. Uitstel is veelal afstel. Aan het Laboratorium Silvikrin Schiekade 104, Rotterdam. Als lezer van „De Zeeuw" verzoek ik U my, zooals in Uw advertentie aangeboden, gratis en franco te zenden 1. Het boekje „Ons Hoofdhaar". 2. Een Monster van Silvikrin. 3. Attesten van Doctoren. 4. Beoordeelingen van Gebruikers. Naam Straat Plaats 6 7 Indien Uw adres op den bon niet duidelijk Is, schr(jf het dan s. v. p. nog eens op een afzonderlijk stukje papier. Beide in open envelop verzenden en met l1/* cents fran- keeren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 9