No. i Gemengd Nieuws. Rechtzaken Leestafel Voor huis en hof. Radio-Nieuws. EER Stukken voor den Gemeenteraad van Vlissingen. Vredestichters In actie. leger Tan «ehadeljjke onged'erten zal mat Dit numr wmr v Te Brussel wordt op het oogenblik het proces behandeld tegen den Italiaan Rosa, die zooals men weet een aanslag pleegde op Kroonprins Umberto van Ita lië tjjdens diens bezoek aan België. De beklaagde in de beklaagdebank tijdens het verhoor. bescherming van de vrouwelijke jeugd, die in zoo grooten getale in het bedrijfs leven werkzaam is. De Bureaux voor de beroepskeuze heb ben behoefte aan een centraal punt, van waaruit zij voorzien kunnen worden van diverse gegevens. De Regeering wil het door financiëelen steun (f4000.) mogelijk maken, dat een ,plan betreffende dit cen trale punt tot uitvoering kan komen. Voor steun aan gemeenten, die willen pogen om minder geschoolde ar beiders, die veel met werkloosheid heb ben te kampen, in hun eigen vak grootere bekwaamheid bij te brengen, wordt ook een bedrag uitgetrokken. De nieuwe uniform van de post. De post heeft een nieuwe uitmon stering gekregen, waarover zij echter niet overal even voldaan schijnt. Zoo schrijft men uit Zwolle aan het „Orgaan" van den G. B. P. T. T.: De kwaliteit van de stof van de nieu we uniform is ons erg tegen gevallen. Zij is vrijwel gelijk aan die van de oude. Men schijnt in Den Haag maar slecht op de hoogte te zijn, van wat nu eigenlijk laken is. Reeds nu valt te voorspellen, dat de draagtijd te lang is genomen. Met de ver strekking van de nieuwe uniform is het echter nog treuriger gesteld. Het lijkt wel een bonte kermis. De eene besteller krijgt een nieuwe jas, maar loopt in zijn oude pantalon rond en heeft nog oud model pet als hoofddeksel. Een andere bestel ler loopt met alleen een nieuwe pet. Weef een ander heeft alleen een nieuwe jas en pet ontvangen. De burgerij vraagt dan ook: van welk militair wapen bent u eigenlijk?. Waar moet dat heen? Als straks de jas totaal is versleten, krijgt men een nieuwe pet of broek. Het behoeft geen betoog, dat de combinatie foeileelijk is. Het lijkt wel, alsof alles van de „armen- kamer" gaat inplaats van het rijksklee- dingbureau. Tot overmaat van ramp denkt de bur gerij ook nog, dat wij die nieuwe plunje voor niets krijgen, terwijl in werkelijk heid het zoo is, dat wij voor die ongelij ke combinatie nog f 2 per jaar meer moe ten betalen. Wij vragen dan ook: Is een meerdere uniformiteit in de verstrekking niet mo gelijk? Waarom geeft het rijkskleeding- bureau niet een geheel nieuwe uniform, zoodat wij als het ware met een schoone lei kunnen beginen? Fraude aan het slacht huis te Nijmegen. Naar wij' ver nemen is d-e boekhouder van het slacht huis te Nijmegen in zijn betrekking ge schorst. Hij wordt er van beschuldigd bij het beheer der gemeentegelden onregel matigheden gepleegd te 'hebben, waardoor de gemeente voor ruim 1300 is bena deeld. Ontploffing op de „Stad Z a a n d a m". Biji de directie van de Halcyon-Lijn te Rotterdam is bericht ont vangen, dat op het stoomschip „Stad Zaandam", dat zich op het oogenblik 50 mijlen ten zuiden van de Humber bevindt, een ontploffing in de bunikerruimen heeft voorgedaan. Men heeft nog geen overzicht gekregen van de schade, doch wel is mededee'ling ontvangen van het feit, dat bij: deze ont ploffing de ongehuwde stoker Kattestaart uit Vlaardingen is gedood' en de trammer Groen, eveneens uit Vlaardingen, zwaar is gewond. De oorzaak van de ontploffing is onbe kend, doch het is niet onmogelijk, dat zij gelegen is in de aanwezigheid van een stuk springstof in de kolen. Auto tegen een wagen ge reden. Gisterenavond had op den Bos- schenweg, nabij het café de „Druiventros" te Tilburg, een aanrijding plaats tussdhen een auto en den met een paard bespan nen wagen van den groentenhandelaar v. S. uit Tilburg. De auto, 'die uit de rich ting Oüsterwijk kwam, reed tegen den wa gen, die daardoor omver werd geworpen. Van S. met zijn vrouw, die op den wagen zaten, werden tegen den grond geslingerd en bekwamen ernstige verwondingen. Vrouw van S. moest naar het zieken huis worden overgebracht. Zoowel de auto als de wagen werd zwaar be schadigd. B. en W. bieden den raad ter voor- loopige vaststelling aan de rekening der gemeente over 1929, sluitende wat den gewonen dienst aangaat in ontvangst met f 1.518.324.17 en in uitgaaf met f 1.495.323.37, alzoo met een batig plot van f23.000.80, welk bedrag ten goede komt aan den dienst 1931. De kapitaal- dienst sluit in ontvangst met f 247.029.71 cn in uitgaaf met f312.299.49, alzoo met oen nadeelig §lot van f65.269.78. Voor de benoeming van een onderwij zer aan school K (centrale zevende klasse schooi) luidt de voordracht: G. v. d. Kreke, hoofd der openbare school teSe- rooskerke; R. W. de Vries, onderwijzer aan het instituut „Van Kinsborgen" te Elburg en W. P. M. Rosier, 1 ofd dor openbare school te Geldrop. Door B. en W. is, daar de lessen op 16 September aanvingen en in de vorige vergadering geen benoeming kon plaats hebben, daar de eenige éolficitant zich had teruggetrokken, voorloopig tot leeraar in lijn- en maehineteekenen aan de Avondschool voor N. O. benoemd 'de heer E. F. M. Kools te Bergen op Zoom en stellen zij yoor deze voorloopige be noeming te bekrachtigen. B. en W. stellen voor een pohtergevel rooilijn vast te stellen voor een gedeelte van het bouwblok Scheldestraat, Singel en Paul Krugerstraat, nu (je grond van de opgeheven speelplaats bij de te ver- koopen perceelen bouwgrond is gevoegd. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van de „Cen trale Vereeniging ter behartiging van de maatschappelijke belangen van Zenuw- en Zielszieken" te Utrecht om lid te worden en dit omdat de financiëele toestand der gemeente niet toelaat steeds meer uit breiding te geven aan het reeds groote aantal lidmaatschappen en de contributie minstens f50 per jaar bedraagt. Boven dien heeft de gemeente tot nu toe geen behoefte gevoeld aan de voorlichting en steun, welke deze Centrale Vereeniging verleent. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behan deld: J. P. v. A., 20 jaar, koopman te Goes was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtr. van de Motor en Rijwielwet (als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg met zoodanige snelheid dat de vei ligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht) werd veroordeeld tot een geld boete van f25 of 25 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van beroep. J, J. B., 66 j., caféhouder te Vlissin gen, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg waarbij hij wegens over treding van de Motor- en Rijwielwet (als bestuurder van een rijwiel daarmede een weg, die voor het verkeer met rijwielen in eene richting is gesloten, in die richting rijden) werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan beroep. M. v. L., 26 j., werkman te Kapelle, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet (zich met een giftig middel bevinden in het jachtveld), werd veroor deeld tot een geldboete van f25 of 25 (l. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan beroep. Het doodelijk ongeval aan de Amonlak- fabriek te Sluiskil. Op 30 Mei 1.1. had op de terreinen van de Amoniakfabriek te Sluiskil een onge val plaats, waarbij een arbeider om het leven kwam. Een beton wagentje, bevat- lende ongeveer 140 K.G. specie moest wor den opgetrokken door middel van een aan eth dennenpaal bevestigde katrol Terwijl men daarmede bezig was, bra. de paal p'otsellng middendoor en kwam het bo venste gedeelte terecht op een der werk lieden, die doodelijk aan het hoofd werd getroffen en korten tijd daarna aan de bekomen verwondingen overleed. Destijds werd de opzichter G. L., wonende te Hou- Kong (België), wegens het door schuld vei oorzaken van eens anders dood, veroor deeld door de Rechtbank te Middelburg tot 3 maanden hechtenis, tegen welk von nis I., die destijds niet ter zitting van do Rechtbank was verschenen, verzet aan- toekende. Thans werd deze zaak wederom ln be handeling genomen, en werd verdachte die verschenen was, rechtskundig bijge staan door Mr van Santen, advocaat te Rotterdam. De getuige-deskundlge de Bruijne, ar chitect te Terneuzen, verklaarde ook thans, dat hij de hijschinstallatie had on derzocht aangaande de deugdelijkheid. Volgens get. was de hijschstelllng niet goed. Het boveneinde van den mast was niet geschoord. De oorzaak van het on geluk is volgens get. uitsluitend gelegen in het feit, dat de trekschoor ter plaatse van de bevestiging van de katrol ontbrak. Vroeger had daar wel een schoor gezeten. Nog een 5-tal getuigen, die bij de vorige behandeling ook werden gehoord, legden verklaringen af over de wijze waarop het ongeval zich had toegedragen. Verdachte door den President onder vraagd erkende niet te hebben nagegaan of de mast, waaraan de katrol was be vestigd, van boven behoorlijk was ge schoord. Verdachte zegt, dat de werklie den, die het toestel bedienden, dat zelf hadden moeten doen. De Officier van Justitie aan het woord komende, zegt, dat verdachte moet wor den beschouwd als de verantwoordelijke persoon in deze. Gebleken is, dat toen men aan het hijschtouw is gaan trekken, de paal begon te kraken en dit ook werd gehoord. Toch zegt verdachte tegen zijn werk lieden, „trek maar door". Men raakt aan dergelijke werken gewoon en ziet het ge vaar niet in. Het is best mogelijk, dat verdachte zelf het kraken niet heeft ge hoord, maar het betreurenswaardig on geval is niettemin gebeurd. Verdachle is inderdaad onvoorzichtig te werk gegaan. De Officier meende bekrachtiging van het vonnis waarbij verdachte werd veroor deeld tot een hechtenisstraf van 3 maan den te moeten vorderen. De verdediger van verdachte, Mr van Santen, ving zijn pleidooi aan met een woord van deernis voor het slachtoffer van het ongeval. Spr. zegt wel te hebben gemerkt, dat de firma, die hem de ver dediging heeft opgedragen, bij deze Recht bank in geen goed blaadje staat. De Offi cier zegt nu wel, zegt spr.: Verdachte had dit en dat moeten doen, doch men kan dit nu na het ongeluk gemakkelijk zeggen. Spr. is er van overtuigd, dat ver dachte het kraken van den mast niet heeft gehoord. Hij is zelf ook geraakt en wanneer hij overtuigd was geweest, dat de mast zou kraken, dan was verdachte er zelf niet onder gaan staan. Twee van de gehoorde getuigen zijn bij de Maat schappij ontslagen en hunne verklaringen komen pleiter onwaarschijnlijk voor, waar zij verklaren, dat men verdachte gewaar schuwd heeft. De Rechtbank zal hierover te hebben beslissen. Volgens pleiter zal verdachte moeten worden vrijgesproken. Mocht de Rechtbank verdachte schuldig bevinden, dan verzoekt spr. hem voor waardelijk te straffen. Uitspraak 6 October a.s. Wij lezen in de Rotterdammer: Volgens de roode pers hebben de roode propagandisten in Veenendaal last van „Chris telijke ruwheden". Geen klein beetje of bij uitzondering, maar van alle kanten. De bewo ners jagen de colporteurs weg met „bar- baarsche vloeken" en w 1 en de vuist gebruiken in plaats van het potlood. ALS het waar wasdoch de geloofwaar digheid is er bij de S. D. A. P. sedert ze zich op 'tvlootplan wierp, niet op vooruit gegaan als het waar wasdoch wij ontkennen nadrukkelijk, dat de bevolking opgezet wordt tegen de huisbezoekers; als er iets van de klacht in de roode pers waar is, dan handelen sommigen onzer vrienden niet in den geest van wijlen Ds Jongebreur Doch, laat ons als tegenhanger nu mogen wijzen op wat vorige week te Delft in een openbare vergadering geschiedde. Als tegen hanger ook van de vergadering in Hilver sum, welke zoo'n keurig verloop had. Te Delft sprak oud-minister Van Dijk over het Vlootplan. Zakelijk, juist, kalm, waardig en met overtuiging. Er was geen speld tus- scheni te krijgen. Dan maar scheldwoorden en herrie, dacht de opgezweepte massa, welke ongetwijfeld langzamerhand gaat gelooven, dat minister Deckers met moordplannen" rondloopt en dat onze Regoering op oorlog aanstuurt. Op dezfci vergadering bleken de in zeer grooten getale aanwezige „vredestokers" alle fatsoen te hebben afgeschud. Temidden van de joelende, fluitende, scheldende en schreeu wende massa, „zat daar rustig de D-elftsche Voorwaarts redacteur, die in het hoofd van zijn verslag zet „Een rede, die weinig instemming vond" Dit dan (aldus verzekert men ons uit Delft), omdat onzerzijds het applaus zooveel moge lijk werd onderdrukt, aangezien de anti-oor- logsmenschen reeds zoo opgewonden waren door de duidelijke uiteenzetting van den heer Van Dijk, dat ze hem in hun vredelievendheid wel hadden kunnen verscheuren. Dat de uitingen van haat, uitgelokt door onweersprekelijke argumentatie, zoo ver kon den voeren, dat de heer Van Dijk herhaal delijk moest rr&£va „fatsoenlijk" behandeld te worden, en dat nog wel aan wedebeloouer»! frappeerde velen in hooge mate. Ja, zoo'n openbare vergadering werpt ook nut af, Immers, men leert er de mentaliteit der vrede-stichters kennen. Bij gebrek aan argumenten gaat men schelden en razen. Dat is toegepaste vreedzame oplossing van ge schillen. Doch, wie zijn de grootBte schuldigen? Dat is niet de opgezweepte massa; maar dat zijn de leiders, die den storm ontketenen en de opinie vergiftigen, Zoo'n openbare vergadering leert ons God te donken dat we een regeering hebben, die haar plicht verstaat, ten opzichte van eventueele vijanden buiten de grenzen. En wij leeren het te meer waardeeren, dat de regeering een open oog heeft voor de vijanden van onze rechten en vrijheden bin nenslands, en in den Bijzonderen Vrjjwilligen Landstorm een instituut in stand houdt, ge vormd door mannen, die de nationale goede ren hoog genoeg taxeeren om er goed en bloed voor veil te hebben. De roode garde heeft in Delft de bestaans- noodzakelijkhoid van den B. V. L. no(j eens bewezen. De hel in Rusland. De volledige geschiedenis van de vervolging van den Godsdienst onder het Bolsjewisme, door F. A. Mackenzie. Uitgave N.V. J. M. Bredee's U.M., Rotterdam. De schrijver van dit boek, een, Londensch journalist, heeft op eigen verzoek en in op dracht van enkele Engolsche bladen in 1921 een reis maakte naar Rusland, teneinde zich op de hoogte te stellen omtrent den vooruit gang van „de allereigenaardigste proefneming", zooals hijzelf zich uit drukt, die de wereld sedert eeuwen ten op zichte van een regeeringsvorm gezien had. Hij heeft zich bij zijn onderzoek op een ruim standpunt gesteld. Hoewel hij het niet ronduit zegt, krijgt men toch den indruk, dat hij volstrekt niet onsympathiek staat tegen over de communistische beweging. Immers, hij kreeg toestemming om zonder uitgesproken of veronderstelde voorwaarden Rusland binnen te gaan, enik zou mezelf niet toestaan mijn geest door op zich zelf staande gruwelen of misbruiken te Jaten bevooroordeelen. Ik wist, dat revoluties niet zonder daden van wreedheid en geweld! tot stand kunnen komen on de geschiedenis had me geleerd, dat hoe vreesolijker het volk lijdt, des te heftiger het zich zal verzet ten" Dat is al zeer mild geoordeeld. Verder blijkt, dat de schrijver toegang had tot den intiemen kring rondom Lenin, met wien hij zelfs gefotografeerd werd en dat hij jn de gelegenheid was verschillende streng besloten oommunistische bijeenkomsten, waar over b lar g ijk.- aa g 1 giuh den w rJ b raad slaagd, bij te wonen. Hij ontving van de communistische autori teiten een ongewone vrijheid om door den Sovjet-staat te reizen, maarvan. mijn kant -deed ik mijn best, om, terwijl ik veel ver keerds zag, de omstandigheden in aanmerking te nemen en deze nieuwe beweging aan het Westen uit te leggen." „Ik heb vele aangename herinneringen aan de Sovjet-ambtenaren, met wie ik dikwijls in aanraking kwam" zoo verklaart hij ver der. En als hij het heeft over de vraag wat er gedaan kan worden om het verdrukte Russische volk te helpen, dan-bepleit de schrij ver handhaving en uitbreiding van de be trekkingen met den Sovejt staat, „op-dat 'tvolk van Rusland ons geloof, onze doeleinden en onze idealen zal zien, zooals ze werkelijk zijn." Men zal van dezen schrijver dus niet kun nen zeggen, dat hij bevooroordeeld is. En toch komt hij er toe te schrijven: „Ik be schuldig de Communistische Regeering van Rusland van overlegde, systematische en voortdurende vervolging van den Godsdienst, een vervolging, die afschuwelijker, gestrenger en op grooter schaal wordt uitgevoerd, dan sedert eeuwen door de wereld gezien is. In de donkere eeuwen hebben Regeeringen eenige godsdiensten vervolgd. Deze Regeering ver volgt allen godsdienst." Niet ten onrechte wordt hier gesproken van „de hel in Rusland". Vreeseljjk is het lijden van tallooze mannen en vrouwen wier eenige misdaad het is, dat zij niet de roode vaan willen volgen en hunne overtuiging ge weld aandoen. Een aantal belangwekkende illustraties ver sterken den indruk, van de gegevens die iD het boek verwerkt zijn. In den fruittuin. Nauwelijks vertoornen zich in de natuur om ons heen de eerste teekenem van den naderenden herfst, of de tijd van poten en planten is aangebroken, de tyd waarop we aan onze 'beraamue plannen althans een begin van uitvoering geven. Loo-pen we rond met plannen oude vrucihtboo-men die migder goed dragen te vervangen door jonge en andere soorten, wensohen we onze bestaande collectie uit te brei den, dan neuzen we terdege in de naaste omgeving rond, zien wat op nagenoeg dezelfde gronden het beste is en we gaan gewapend met deze kennis naar den kweeker en zo-eken nu reeds uit wat van onze gading is. Niet klakkeloo-s 'bladeren in een catalogus en aan de hand van 'bijgaande beschrijvingen de keur bepa len. De aankoop van jonge vruchtboomen is een geldbelegging op langen termijn, en dus kan ïhen de eischen niet spoe dig te hoog stellen. Over de fruitoogst van 1931, de vor ming der bloemknoppen, is nu reeda in hoofdzaak beslist. De groei-periode is zoo oed als afgeloopen en de boomen gaan ub wintenruet tegemoet. Maar een heir- het ontluiken der knoppen in het a.s. voorjaar gereed staan om hierop een stevigen aanval to ondernemen en enke len hiervan zullen hun yernielingscam- Eagne nog vóór den winter aanvangen, lat zyn in de eerste plaats de beruchte wintervlinders, die op het oogenblik nog als poppen in kleine zijde-achtige cocons slapen, veilig verscholen aan den „voet der vrucht- en loofboomen in den bodem waar ze reeds als rups begin Juni een veilige schuilplaats hebben gevonden. In het laatst van October zullen ze vol- waBsen zijn en zich door de aarde naar boven werken. De mannetjes zijn nor maal gevormde, kleine, grauwe vlinder tjes, terwijl de wijfjes slechts korte v'eu- gelstompjes bezitten en daardoor niet in staat zijn te vliegen. Eind October begin November kan men de mannetjes na zonsondergang in den tuin ?ien rond- dwarrelen, op zoek naar de wijfjes. Deze kruipen tegen de stammen omhoog en de- poneeren middels hun uitgeschoven leg- buis de eitjes in de gleuf tusschen tak en bloemknop. Dit spelletje herhaalt zich vele malen en indien we hiertegen niet tijdig maatregelen treffen, kunnen ze enor me schade aanrichten. Nog vóór de knop pen zich tin het volgend voorjaar openen, kemen de rgpsjes al uit de eitjes en knagen zich naar binnen. Voordat de leek iets van de aanwezigheid bespeurt is de verwoesting veelal dan een voldongen feit. Een afdoend middel tegen deze win tervlinders zijn de bekende kleefbanden, welke met weinig moeite en kosten zijn aan te brengen, ln zijn eenvoudigsten verm bestaat zoo'n band uit een met teer bestreken lap, stevig om de stammen ge bonden, waarin de vlindertjes op hun tocht naar boven blijven steken en ster ven, evenals een deel der mannetjes, dat haar op deze plek nog met een bezoek vereerde. Vc-or het aanbrengen van kleef- en vangbanden kan ook stevig papier benut worden, dat zoo noodig dubbel wordt gevouwen. De breedte van de strook moet ongeveer 16 k 20 c.M. zijn, onder en boven met een touwtje o-m den stam gebonden en aan de buitenzijde met een kleefstof bestreken. Twijfelt men aan de houdbaarheid der aangebrachte kleefstof, dan wordt de band opnieuw bestreken. Het aanbrengen der banden moet onge veer half .October geschieden. In het voorgaand artikel is het een en ander opgemerkt over het plukken van fruit; daarbij is vergeten te waarschuwen tegen het bewaren op „zolders. Alleen op een koele, frissche zolder heeft dit geen bezwaar, doch indien deze boven een ge- gestookte kamer is gelegen, dan is zulks bepaald af te raden. De vruchten liggen dan veel te warm, gaan zeer spoedig over tot rimpelen ,en zijn minder houd baar. Programma van Zondag 28 Sept. HILVERSUM, 1875 M. 9.05 Gramofo-on- plalen. 10 uur Concert, orkest, voor dracht. 12.302 Concert, octet. 2.30 3.15 Concert kwintet. 3.154.30 Concert Het Nijmeegsch vrijwilligerscorps. Ko-n. zangvereen. „Nijmeegsch Mannenkoor", bariton. 7 uur Vrijz. uitzending uit het gebouw van den Ned. Prot. Bond te Heemstede. 8.10 Aansluiting van het Con certgebouw te Amsterdam. Concertgeb. orkest. HUIZEN, 1071 M. 8.25—9.20 N.C.R.V. Morgenwijding. 10 uur Hoogmis. 121.30 Concert. 2.30—4.30 Concert. 6.50 N.C. R. V. Dienst 'in de Geref. Kerk 'te Kat wijk aan Zee. 8.1010.40 Concert, or kest. Moderne Fransche muziek en popu lair programma. DAVENTRY, 1554.4 M. 3.50 Kerk-oan- tate no. 51 van Bach. 4.35 Concert, kwintet, bariton. 6.35 Orkestooncert. 8.20 Kerkdienst 9.25 Concert, orkest, tenor, piano. Programma van Maandag 29 Sept. HILVERSUM, 1875 M. Algemeen prog? te verzorgen door de A.V R.O. 89.55 Gramofoo-nplaten. 10.2012 Concert van de Haarlemsche orkestvereeniging. 12.16 —2. Concert A.V.R.O.-kwin'e'. 2 30—3.30 Gramofoo-nplaten. 3 304.30 Orgelconcert 5.306.45 Concert. 7.157.45 Gramofoon platen. 88.15 Concert. Concertgebouw Trio. Het Liederen- en Oratorium kwar tet. 9.159.'45 Concert. 9.4510 Piano duetten. 10.1010.30 Vervolg Orkest-con cert. 10.3010.45, Vervolg Piano-duetten. 10.4511 Orkestconcert. HUIZEN. 298 M. Na 6 uur 1071 M. N.C.R.V. uitzending. 8.15930 Gramo-. foonplaten. 12.30—1.45 Orgelconcert. 4— 5 Ziekenuurtje, zang met orgelbegeleiding 56.30 Concert, sopraan, fluit, orgel. 6.40 Gramofoonplaten. 810.45 Concert, door het Christelijk Radio-orkest. Rede van J. v. d. Steen en A. Stapelkamp van den Nederl. Bond van Chr. Fabr.- en Transportarbeiders. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Orgelspel. 1.352.20 Orkestooncert. 4.35 Concert, sopraan, trio. 7 u. Orgelspel, 8.05 piano recital. 8.20 Concert alt, bas, cello, smy- phonieo-rkest. 10.40 Concert Sextet, tenor. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M, 8.20 „Eugenie Grandet" van De 'Balzao. 9.50 Concert. Viool en piano, zangeres en cello. LANGENBERG, 473 M. 1.25—2 50 Or- kestconeprt. 5.506.50 OrkestconcerL 8.20 —9.20 Concert. Muziek en zang. 9.20 v Bach-concert. Orkest en solisten. BRUSSEL, 608.6 M. 6.20 Trio-concert. l DIrfl Bureau: Tel.: Redac Po Bijkl Firma F. P. De flnar Over het I geering bil voor zal lel tung mede:J hoe de rijlf denkt te oi woordige o vloeien. De uitgaven b voor 1930. gen tot een uitgaven w dekking ge Met den grootingsjai de crediete zekering vo keeringen worden uit nemers ont staat de ging der pr Ook de met de uitk hulpbetoon Een stijg geen enkel* van het bei gaven vern De regeei ring van verlenging Maart 1931 Voorts is niging te vi zamerhand over een millioenen uitvoeren verlaging, c bouwbelasti die bedrijv* alle ander* sten- en gre ontzaggelijk werk overb' de directe blijkbaar v< te remmen* Het schij: bestaat tot de huurwet Ontslagen De Duit deelt mede: de vakbond over verdei arbeiders b Verminde ders is doe lijn bewege worden. In de we bedrijf zelf de arbeiders heid meer, kunnen uit Na de Uit Buen een eerste gebracht de regeering li departement en politie i nisters van Gonzalez, c nenlandscb* arresteerd den kruisei Da voorlc weer lid te De po laatstleden boord van Konstantino aangedaan, opium aan Thans nam hut van eei in beslag, te bestaan verdo-ovings Een w 90 S.M. pe gewoed, bo werpend en den eirukk

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 12