Leestafel. Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Scheepstijdingen. Radio-Nieuws. Brieven uit de Oost. t .iSU\ >'^Mi.wf.^Vj^K#,);A... i.- «M u4A <*jW jr. b. a, Ln. verband met de opening der Zeehaven en het bezoek van H.M. de Koningin, viert men in Dordrecht feest. Een Jichtweek wordt gehouden, welke zeer veel belangstelling trekt. Hierboven de verlichte hoofdpoort der stad. hetgeen hij op deze concerten heeft doen genieten in 1930. Van een sportbeoefenaar zijn uit een kleedkamer op het gemeentelijk sport terrein een trui, een portemonnaie met inhoud en enkele snuisterijen ontvreemd. De politie heeft den dader van dezen diefstal opgespoord. Gobs. Dinsdagavond vergaderde de Buurtvereenigiiig Bouwplan JI en Omstr. Een groote meerderheid was voor hot voortbestaan dor Vereeniging, Iluim 40 aanwezigen gaven zich opnieuw als lid op. De bestuursverkiezing had don vol genden uitslag: Dagel. bestuur dhrn C. W. Dogge, voorz.; F. Kiosewetter, secr.; P. J. Janssen, penn. Verder werden als bestuursleden gekozen dhrn N. Steen blok, P. Jopso, P. J. Hamolinck en D. Nonnokes. De vergadering, blijkbaar nog onder don indruk van het goed geslaagde kin derfeest, had een prettig verloop. Een kleine tombola, die over de restantjes van het feest besliste, hield de stemming er tot het einde toe in. Breskens. In de vacature dr Wallien is eindelijk voorzien, nu de heer L. Lijk. zijn benoeming tot lid van den raad heeft aangenomen, Timotheus, ge1. Ghr. Week blad. Wij ontvingen het prospectus van den 36stan jaargang, die met 1 October a.s. aanvangt. De verzekering van de uitgeefster, dat ock voor den nieuwen jaargang van dit familieblad voor het Christelijk gezin, het streven is, het beste in smaakvoll en vorm te geven, kan feitelijk als overbodig wor den beschouwd. Het prospectus voor den nieuwen jaar gang belooft weer veel goeds. Op het programma staan o.m. twee oorspronke lijke vervolgverhalen: Johanna Breevoort: „Moeders Dubbelleven" en een Russisch verhaal, getiteld: „Schacha". In een ru briek „Contact met de Jongeren" zullen belangrijke artikelen verschijnen over „Huwelijk en Verloving", terwijl de ru brieken: Schriftbeschouwingen, Land- en Volkenkunde, Indrukken, Taal en Lette ren, Handel en Nijverheid, Sport, Radio, Vraaggesprekken, Vrouwenbelangen, Mu ziek en Jeugdleven, enz. geregeld zullen worden verzorgd. Een belangrijke serie: „Het hart van Nederland", die onze Zuiderzee en .wat daarmede in verband staat, behandelt, za.l zeker de aandacht trekken. Aan de illustraties zal als steeds de nocdige aandacht worden geschonken. Daarnaast zal het voortschrijdende jaar weer actualiteiten brengen, die de aandacht vragen. Kortom er zal gestreefd werden, in hooge mate, voor het Blad den roep van „frisch en bij" te be vestigen. „Timotheus" is terecht aangeduid als „het Familieblad voor het Christelijk ge zin, dat zijn hooge roeping verstaat, dat voor elck wat wils geeft, en in al zijn artikelen en beschouwingen vasten, grond onder de voeten heeft. Laten alle Christenouders die het goede voor hun kinderen zoeken, althans be ginnen met eens een proefnummer aan te vragen. Uitgeefster is: La Rivière -en Voor hoeve, Zwolle. Antirevolutionaire Staat kunde. Het Juli-Augustus-nummer van dit orgaan ter bevordering' van do studio der A.R. beginselen, opent met een bij drage van Dr J. W. Noteboom ovor: Natuurrecht en Antirevolutionair begin sel. De heer J. C. Wirtz Cz. goeft een bijdrage over Klcutertohuizen. De schrij ver geeft hier oen ontwerp met toelich ting van een wettelijke regeling van het voorbereidend- of bewaarschoolonderwijs, waarbij is uitgegaan van do beginselen, die aan het Unie-rapport ten .grondslag liggen. Verder bevat dit nummer: Emi gratie door T. Cnossen; Iets over plaat selijk en gewestelijk bestuur in Enge land en Wales, door T. de Boer en verder de bekende en door velen .gewaardeerde Adviezenrubriek waarin diimnal gehan deld wórdt over werkloosheidsverzekering, overheidsgezag, schoolarts entoezicht, enz. Paedagogisch Tijdschrift. De Augustus -September-aflevering van het Paedagogisch Tijdschrift voor hot Chris telijk onderwijs bevat de volgende bij dragen; Het zenuwachtige kind, door J. van der Spek; Jezus als Opvoeder, door A. van Veldhuizen; Het humanisme in ons schoolleven door A. Janse; Critische revue door A. Wouters. Verder nog: Brief jes van E.mbó en: Uit do paedagogische litteratuur. Wij vestigen er do aandacht pp, dat van dit tijdschrift, proefnummers op aan vraag gratis verkrijgbaar zijn, bij. do uit geefster N. Z. Voorburgwal 5862, je Amsterdam. UIT DEN RUSSISCHEN HEILSTAAT. „Het Vaderland" bracht een artikel van iemand die Sovjet Rusland bezocht en daar zijn oogen den kost kon geven. Dit gelukt niet ieder, omdat do communisten ten opzichte van hun bezoekers meenen verplicht te zijn, die oogen zelf den kost te moeten aanwijzon. Maar enkelen gelukt het toch iets van de werkelijkheid te zien. De schrijver, Joad, vertelt van de troos- telooze ellende in Leningrad, van de scha ren, die voor de winkels staan te wach ten op het rantsoen hun toegezegd. En dat zijn dan nog do gelukkigen, omdat zij een bonbookjo krijgen. De anderen het grootste aantal moeten maar zor gen, dat zij iets hekomen, en anders ver hongeren. Hij sprak een „bevoorrechte", die een salaris van 350 gulden in de maand ver diende. Toch niet zoo min, zou men zeg gen. De man moest met zijn vrouw wo nen in een stuk van een paleis, voor het „proletariaat" veroverd. Dat stuk was net één kamer groot. Hij behoorde echter tot de gelukitigen. In Moskou had de schrijver toon van uit zijn hotel het gezicht op een zaal, al waar honderdvijftig bedden zóó dicht bij elkander stonden, dat het hem een raad sel toescheen, hoe de eigenaars in hun bedden konden komen. En hij zegt dan: dit gebeurt echter driemaal, want ook hier was een rouleer systeem: gedurende acht uur werden de bedden telkens weer door anderen be slapen. Dat is nu eens echt communis tisch. En de „efficiency" of wil men de „rationalisatie" ten top_ gevoerd. Iemand mag acht uur op een bed liggen. Dan er uit, want zijn opvolger .staat klaar om er zich op neer te leggen, die dan na acht uur weer vervangen wordt door een der de, waarna de eerste zijn rechten her neemt. Welk een toestand. Maar veel erger is het op zedelijk ter rein: De schrijver vertelt iets van de po sitie der vrouw, di? naar communistische wijsheid van huishoudelijke plichten vrij moet zijn om in de fabriek te kunen wer ken. En dan zegt hij: Inderdaad, het is gemakkelijker voor haar van man dan van betrekking te-ver- anderen zoo gemakkelijk, dat ik vroeg of men mij mee wilde nemen naar den rechter, om te zien hoe een echtschei dingsproces daar behandeld werd. In één opzicht beleefde ik oen teleur stelling. Er was namelijk goun rechtszaal maar oen kantoortje, waar we plaats na men en do dingen afwachtton, die gobou- ron zouden. Er trad een vrouw binnen, die op het glas van een loket tikte. Hot loket werd opengemaakt en er verscheen een gelaat in de oponing. De vrouw gaf haar wensch to kennen; zij wilde, echt scheiding. Wilt u maar een formulier invulle»? werd haar gevraagd. Zekerl Op het formulier moest zij baar naam, ouderdom en beroep vermelden en of zij weer haar meisjesnaam wilde dragen na de echtscheiding. Ook word haar naar de roden van de scheiding gevraagd, doch deze vraag behoefde zij, als zij bezwaren had, niet te beantwoorden. Na alles in gevuld te hebben, wachtte zij onkolo mi nuten tot haar do ochtscholdlngsacto was ovorhandigd. De geheole zauk was in nauwelijks vijf minuton behandeld; de snelste handelwijzo, die ik ooit in Rus land heb gezien. Natuurlijk zou het geval wat langer gnduurd hebbon, Is or kindoren waren. Da partij, die aoagewezen wordt voor de opvoeding van het kind, ontvangt ge woonlijk niet meer dan het derde deel van het salaris der andere partij. Een deur verder bevond zich een klei ne zaal, waar paren in den echt werden verbonden. Minstens even snelt Al heel gemakkelijk kon men van partner ver wisselen. Op den dag van mijn bezoek bedroeg het aantal huwelijken 50 en het aantal echtscheidingen 25. Maar ik heb mij laten vertellen, dat de jongste maandelijksche statistiek in Mos kou- op een ongehoord aantal echtschei dingen wijst. Sindsdien verschijnen er geen statistieken meert Auto-on'geval bij Mui den. 0-p den Rijksstraatweg nabij de Vecht- brug te Muiden, reden gistermiddag twee auto's, toen plotseling een dezer auto's een luxe-wagen, komende van de rich ting Naarden, door -de gladheid van den weg slip-te en schuin over den weg kwam te staan. De tegenkotmer, een vrachtauto, reed -den wagen precies in -de f-larik, waar door -de laatste totaal vernield werd, De bestuurder, wiens naam niet bekend is geworden, werd vrij1 ernstig gewond. Hij is per particulieren auto naa<r Amster dam overgebracht. Do bestuurder vun -den vrachtauto, zekere Boon, uit Amster dam, is licht gewond. Felle brand te- Beemstor. Gistermorgen brak een hevige brand u t in de kapitale (boerderij, bewoond dnor den hee-r v, -d. Boom te Havermoer, ge- meonto Boemstor. Hot 'vuur was zo-o- 'he vig, dat -do beide motorspuiten van Deem ster, die spoedig ter plaatse -waren, zoo goed ate niets konden uitrichten. Het veo kon. bijtijds, in veiligheid, worden gebracht. De boerÜoriMnven taris kon gedeeltelijk worden gered, met uitzondering van oenig'o wagens, Do schade, die zeer be langrijk, .is, is do'or verzekering gedokt. De brand is veroorzaakt 'vermoedelijk door hoo-ibroei. De mishandeling van veld wachters. De 2.1-jarige P. V. te Krim pen a. d. IJsel, die Zondag hooft mee gedaan aan de mishandeling van veld wachters te Capelle a. d. IJsel, werd na zijn arrestatie op vrije voeten gesteld, Thans heeft do officier van Justitie te Rotterdam zijn inhechtenisneming «n overbrenging naar 'het Huis van Bewa ring te Rotterdam gelast. De andere dader W. I. is daa,r reeds opgesloten. "Wanbetalers. De zwarte lijst, die de Hongaarache kleermakers twee jaar geleden besloten aan to leggen, bevat thans reeds meer -dan. 200.000 namen van wanbetalers. Intusschen schijnt do zwarte lijst nog' niet veel te hebben geholpen, in verband waarmede de kleermakers beslo ten hebben, in ieder .nieuw -kleodingstuk een geheim toeken te malleen,, -zoodot de gene, die dat kleodingstuk later moet op persen, keeren of zoo, direct kan nagaan, wat voor vleesch hij in de kuip heeft. Eindelijk, is. can het lang verwachte en grondig voorbereide proces tegen de P. N. I.-leiders begonnen. Onder groote belangstelling, vooral van Inlandsche zij de, had dezer dagen de eerste rechtszit ting plaats. Talrijke nieuwsgierigen, w.o. vele leden van de Partai Nasionalis In donesia waren opgekomen om „bapa" Soekarno te zien binnengaan. Deze Soe- karno is, als voorzitter van genoemde partij, de voornaamste beklaagde. Met.drie andere voormannen zal hij verder terecht staan wegens opzettelijke opruiing van de massa tegen het wettige Nederlandsche gezag. Onder Nederlandsche leiding heb ben ze in Nederland gestudeerd om de verkregen kennis te benutten door het Nederlandsche gezag in Nederlandsch Oost-Indië te ondermijnen en de mas sa, die onkundig, maar bang en goed- geloov'ig is, op te zwee-pen. Het Ne derlandsche gezag is imperialistisch, zoo zeggen zij, en is hier slechts om de Indonesiërs te onderdrukken ten bate van eigen kapitaal. Ze tooveron de menschen één groot Indonesië voor en vergeten, al of niet opzettolijk, dat die eonhoid staat of valt met het gezag-van-nu. Zo droonien van een federatieve republiek van Pa poea's, Bajaks, Soendaneezon, Bat.akkors, enz. Men kent de voorgeschiedenis, Op openbare vergaderingen en gohoime cur sussen in den kampong werd al dit schoons verkondigd. De partij stelde (on stelt, want nog altijd is er een restje van ovor) als doel de absolute onafhankelijk heid van Indonesië In de naaste toe komst. De goedgeloovige menschen lieten zich bang maken ori bepraten, Zo worden lid van do partij. Op vorgaderingon en cursussen werd men onderwezen over het wezen van do Fransche revolutie en hot bolsjewisme. De kapitalistische maat schappij werd verachtelijk gemaakt, Men zong „Indonesia Raja" en luisterde met spanning naar de opruiende taal van do leiders en voormannen, die zorgden zelf bulten schot te blijven on doelbewust aan te sturen op den opstand. De menschen vóélden het: hoe eer de kapitaliston uit hot land waren, hoe beter. Do rogoorlng liet dit gedoe ongestoord zijn gang gaan, tot groote ergornlH van do Europeanen on do loyale Inlanders. Schorpo artikelen verschenen bijna da gelijks ln do groote bladon. Af en too kwam de politie tusschonbeldo als hot gesprokene al te bar was. Echter... dan was de opruiende taal roeds gesproken en had haar uitwerking niet gomlst. In sommige kumpongs werd de „vrijheid" als zeer nabij beschouwd. Do maat werd echter vol en eindelijk tastte de regeering toe, toen eind 1029 er geruchten de ronde deden, dat 1030 het revolutiejaar zou worden. Den 29sten De cember van het vorige jaar werden in denzelfden nacht over heel Indië huis zoekingen gedaan en werden velen in voorloopige hechtenis gestold. De P. N. I. lag in duigen door deze ééne machts uiting. De menschen gingen weer rustig aan den arbeid. Slechts enkelen, de „in- tellectueelcn" bleven over. Dit was het zekerste bewijs, dat de leus „Indonesia vrij" niet aan den werkelijken gedachten- gang van de eenvoudigen beantwoordt. Zij zijn rustig en voelen zich veilig onder het tegenwoordige gezag. De bijna te late ingrijping van de regeering gaf alge- meene opluchting en een zeker gevoel van veiligheid kon elk loyaal onderdaan niet van zich afzetten. Van alle gearresteerden bleven alleen do vier hoofdmannen in hechtenis; de an deren werden weer ontslagen. Reeds ju belden de Maleische bladen en mannen als Middendorp e.a., leden van de Indi sche Soc.-Dem. Partij, als zouden de maat regelen van de regeering een Onvergeef lijke flater zijn geweest, te meer nog daar het voorloopig onderzoek lang duur de en de regeering hierover niets losliet. Eindelijk werd de uitslag van het onder zoek echter bekend gemaakt. Zware be schuldigingen worden tegen genoemd viertal ingebracht, Thans zal de rechtbank beslissen, Als verdedigers treden op, vrienden-partijge noten, o.a. Mr Sartono, de tegenwoordige P. N. I,-voorzitter. Kon honderdtal getui gen zal gehoord worden, zoodat het pro ces nogal eenigen tijd vorderon zal. We zijn echter gerust, dat het, recht zijn loop zal hebben en dc schuldigen naar behoo- ren gestraft zullen worden tot. heil van land en volk, in do eerste plaats voor do „Indonesiërs" zelf, die beschermd moe ten worden togen communistische drij verij, Reeds den tweeden dag was de belang stelling aanmerkelijk verminderd, ook al blijft de Maleische pers zeer actiel' cn voorspelt deze de vrijspraak van alle be klaagden. Ook de Europeesche pers laat zich tijdens het proces niet onbetuigd cn geeft commentaren op het verhoor van den dag. Dat verhoor wordt geleid dooi de bekwaamste rechtskundigen en neemt af en too eon academisch karakter aan. Ir. Soekarno werpt alle schuld van zich af en zegt alleen een massa-actie te wil len voor een geweldlooze revolutie, het geen onmogelijk is en in strijd is met de in werkelijkheid door hem gevoerde actie. Misschien is dit. zijn doel wel, maar dan weet hij toch wel heel goed, dat de domme massa, door opruiende taal en bewegingen opgezweept, heel anders zal doen. IIoo het zij, wij wachten mot spanning de uitspraak van den rechter af en vol gen met bolangstelling het proces. Bandoeng, 258'30. C, Anna de Savomin Loliman, f In het diaconossenhuis Bronovo te 's Cravenhage is overleden de schrijfster Anna de Savomin Lohman. Jonkvrouwe Catharina Anna Maria de Savornin Lohman, de dochter van jhr mr M. A. de Savomin Lohman en Vrouwe F. J. Alberda van Ekenstein, werd in 1.868 te Assen geboren. Zij bleef er tot haar zeventiende jaar. Op dezen jeugdigen leeftijd werd er reeds een no velle van haar hand in het tijdschrift „Nederland" oppenomen, maar dit succes maakte haar niet overmoedig. Zij bleef jaren lang studeeren zonder haar werk 'in het licht te geven, ook nadat zij zich met haar ouders in 18-85 te 's-Gravenhage had gevestigd. Daarop woonde zij eenigen tijd in West-Indië, toen haar vader gou verneur van Suriname geworden was, en vervolgens te Berlijn. Kort daarop vergezelde zij haar va der op een lange reis in Oost-Indië en in dien tijd schreef zij haar eersten no- vellenbundel „Miserere". Het bleek al spoedig, dat zij afvallig was geworden van het orthodoxe geloof van haar fa milie en in al haar veley latere romans spelen twijfel en vragen van geloof een groote rol. In 1901 werd zij redactrice van de Hollandsehe Lelie. Stoomvaart Mij Nederland. P. C. HOOFT, uitr., 24 v. Su,ez. SAL A BANG KA, uitr., 22 te Fenang. J Oil AN DE WITT, uitr., 22 v. Sabang. POELAU R0EBIA1I, uitr., 22 v. Sabang. Kon, Ned. Stoomboot-Mij HEBE, Alicante n., Amst. p. 24 Gibraltar. OBERON, 23 v. Patras n. Algiers. TELAMON, 24 v. Salonica te Smyrna. THESSEUS, 23 v. Barcelona n. Genua. BRIELLE, uitr., 22 te Guayaquil. INSrLTNPE, thuisr,, 24 Ouessant ,g«p, TJERIMAI, 24 v. Tiatavia rt. Rott. MAD10EN, uitr., p. 24 önm. Suez, Programma van Vrijdag 26 Sopt. IIU1ZEN tot 6 uur 298 M. Ned. Om roep Algemeen Programma K.R.O. 8— 9.15 Gramofoonplaten. 12—1,80 Concert. 1.40- 2 Gramofoonplaten. 2 2.30 Lozing over bijenteelt, 2.80—4 Marijke en Jnn- neko in Zeouwsch Boeren Kuinstgezang en Vroolijke duetten. 5- 6 Gramofoonpluten 67.15 Concert. 7.45—8 Gramofoonpla ten. 811 Concert orkest, cello. HILVERSUM, uitsluitend V.A.R.A. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Concert, piano an. cello, 12.50 Orgelspel, alt. 1.50 Gramofoonpla ten. 4.50 Orkestconcert. 7 Koorconcert 8.05 Concert kwintet. 10.4011.20 Con cert orkest. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestcon- cerd en soli. 9.05 „Cavalleria Rusticana", Opera van P. Mascagni. Orkest en so listen. LANGENBERG, 473 M. 12.30 Gramo foonplaten. 1.252.50 Concert, orkest en bariton. 5.506.50 Gramofoonplaten. 8.20 Muzikaal allerlei. Solisten, koor en orkest BRUSSEL, 608.5 M. 6.35 Kamermuziek. 8.35 Concert. Ned. Chr. Radlovereenlglng. Jaarvergadering to Utrecht. De voorzitter, de heer Mr A. van der Deure, te Bonnekom, wees er op, dat door het zendtijdenbesluit de radio hot laatste jaar is gekomen in het midden van de publieke belangstelling. Men spreekt van „onrecht", maar niemand geeft een juist antwoord op de vraag hoe do zendljjdverdeoiing inet handhaving van de wettelijke billijkheid zijn kan, wan neer Minister Reymcr's beslissing on juist is. Is hot verwijt juist, dat wij een gevaar zijn voor do nationale eenheid? Zijn er trouwer Nederlanders dau de orthodox protestanten? Wanneer hot gaat om de christeiyic-nationale gedachte, dan vindt men die bij ons hot storkst, Maar mot kracht verzetten wij ons, wanneer do vrijzinnige gedachte naar voren wordt ge bracht als do norm voor ons nationale leven. Een vreemdeling, een theoreticus, kan ons één dagblad voorschrijven voor heel ons land, terwijl verschillende slroomin- gen een bijblad mogen geven, Niomund wil over zoo'n idee ia ernst ook maar pralen, Evenmin donken wij, die do moei ten en bezwaren van do historie van zes 'jaar aan don lijve gevoeld hebben, oraan over zoo'n plan voor de radio te pra ten. Voor de toekomst rijzon weer moei lijkheden. Zo kunnen liggen in do cen suur en in Indië. Daar zullen onze men schen'' eerst voor den overheidsomroep mogen betalen en dan bovondien hun eigen omroep bekostigen. Dat lijkt wat veel op den ouden schoolstrijd. Alle krachten moeten worden ingespan nen om te blijven, die wij zijn. De uilslag der bestuursverkiezing was, dat gekozen zijn behalve degenen, d'e bij enkele candidaatstelling in hot bestuur kwamen, do hoeren J, Weitkamp to Har- denberg, K. Lantermans te Stadskanaal, J. W. van 't Hoff te Sint Laurens, Ds W. van Limburgh te Amsterdam, Ds F, G. Petersen te De Punt, Ds K. Schilder te Rotterdam, J. J, Vrallton te Ginneken. Door hot resultaat dezer verkiezing is het doel der reorganisatie bereikt, daar een eind is gekomen aan het verwijt, dat de Hervormde groep niet behoorlijk is vertegenwoordigd. Er zijn naast 11 Gereformeerde bestuursleden 11 Hervorm de gekozen, Aan de bespreking der verslagen werd door 15 a'gevaardigden deelgenomen. Uit de beantwoording bleek, dat ver schillende wenschen reeds op het pro gram van het bestuur staan en een aan tal maatregelen reeds in uitvoering zijn. Zoo is er voor wat het werk onder de jeugd betreft roods een bestuurscommis sie benoemd, die dezer dagen zal rap porteeren, terwijl ditzelfde geldt voor de rechtspositie van het personeel. Wat orgelmuziek en zang betreft, staan de wenschen van verschillende leden tegen over elkaar; het bestuur heeft de moei lijke taak met allerlei liefde en voorkeur rekening te houden. Omtrent Indië is nog niets beslist. De sc-hooluitzendingen zijn nog in het sta dium van 3e proefnemingen. Over Friesche bijbellezingen zal het bestuur zich beraden. De Radlo-censuur. Gisteravond zou een door don V.A.R.A.- voorzitter, den beer A. de Vries, te Hea- renveen te houden lezing worden uitge zonden, met medewerking van het V.A.R.A.-orkest. Toen om 8 uur het tijdstip daartoe was aangebroken, doelde de omroeper echter mede, dat deze rode niet kon worden uitgezonden. De lieer De Vries was n.l. ,pas uit het bui ten1 and terug gekeerd en had geen tijd gehad zijn rede op schrift te stellen, zoodat hij ook niet in de gelegenheid was geweest deze aan de Radio Omroep Controle Commissie toe te zendon. Daarom hoeft deze com missie de uitzonding van de rede niet toegestaan. Bjj wijze van protest hoeft de V.A.R.A. don tijd, dat do hoer De Vries te Heo- renveen zijn rede hield, jongobruikt go- laten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6