Marktberichten. Kerknieuws. Onderwijs. m fa in swlHwdlsjct Gemengd Nieuws. Telegrammen, Ingezonden stukken iurgeriyks StaBd ps SLCWTPfAfiranc*, TWkenennt alftt-teekenan* Tal van lijsten cireuleerou thans om handteekeningen te verzamelen van hen, die, zooals men straks zal zeggen, zijn tegen de nieuwe „Vlootwet". Zoo thans woer een lijst van de vereeniging Kerk en Vrede. Kan men aan alle op die lijsten voor komende handteekeningen waarde toe kennen? Ter beantwoording van deze vraag die- iie het volgende: Op een van de kleine Zeeuwsche dorpen circuleert een lijst van de vereeniging voor Kerk en Vrede. Propagandiste ie een welbespraakte jongedame. Zij komt op bezoek bij een „zeer een voudig mensch". De vraag is al dadelijk of hij bereid is op de in haar bezit zijnde lijst te teekenen; zij zegt, dat het tegen den oorlog gaat. Men moet hier als Christennatie voor zijn meening uitko men. Het gaat hier in het voorstel van den minister onder het motto van een re serve voor de vloot; in werkelijkheid om een uitbreiding daarvan. Bovendien zal die uitbreiding ons veel geld kosten. De man weigert, zeggende, dat hij van deze zaken geen verstand heeft en dat hij is voor een leger en voor een vloot. Na een nieuwen aanval volgt de me- dedeeling, dat het ons een besgaring zal geven van 119 millioen. Dit schijnt wel iets in te slaan. Het „slachtoffer" vraagt of het teekenen hem geld en ook den kop kan kosten. Het ant woord luidt ontkennend. Hij teekent, zeggende: „Nou juffrouw, als het mij geen geld en ook den kop niet kan kosten, zal ik maar teekenen. om jou een plezier te doen". Het petitionnement is een handteeke- ning rijker geworden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ooltgensplaat en te Soest, A. van.Willigen te 'sGrevelduin-Capolle. Te Wit- marsum, D .T. Los te Brielsch-Nieuwland. Te Steenwjjberwold, EL Dijkstra te Harich. Te Groede, M. J. C. Visser te West-Terschel ling. Te St. Annaland, J. G. Abbringk, cand. te Groningen. Bedankt voor Eemnes-Buiten, E. V. J. Jap* chen té Maartensdijk. Emeritaat. Ds G, Timmer, Ned. Herv. predikant te Helevoetsluis, heeft, wegens meer dam 40-jarige dienstvervul ling met ingang van 1 December 1930 eervol emeritaat aangevraagd hij het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland. D s H. J. K a s t e i n, die het be roep naar de Ver. van Vrijz. Herv. te Kampen heeft aangenomen, heeft tegen 1 Maart 1931 ontslag gevraagd als voor ganger van d.e Vereeniging van Vrijz. Herv. te Middelburg. Onze spelling. De poging van Minister Terpstra om in het spellingvraagstuk eenige leiding te geven, wordt nogal verschillend be oordeeld. Sommigen hebben niets dan spot voor de ministericele circulaire. De „Nederlander" echter schrijft: Dat het thans met de spelling van onze Nederlandsche taal een warboel is, weet ieder. Niet weinig gehuld hebben daaraan de autoriteiten, die van hoog tot laag de anarchie hebben geduld in plaats van regels te eischen. ttoch nu wordt het anders. De minister van Onderwijs heeft doen weten aan: a. de rectoren .der gemeentelijke en bijzondere gymnasia en lycea; b. de di recteuren der rijks-, gemeentelijke en bij zondere hoogere burgerscholen; c. de di recteuren de'r gemeentelijke eni bijzon dere handelsscholen; d. de directeuren der rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en (of) onderwijzeressen, dat er bij do eindexamens, beginnen met 1931, weder orde en regel wezen moet. Ook de regels zelf worden aangegeven; maar dat is voorhands niet de hoofd zaak. Natuurlijk, dat er over deze re gels opnieuw zeer veel kan worden ge zegd; pro en contra weder zeer veed gepleit zal worden. Maar nummer één is, dat de anarchie zal eindigen; dat orde en regel en zelftucht en discipline zullen worden her steld. Wtf danken den minister voor deze daad. De Maasbode merkt op, dat voor het moment de beslissing eer een: ver ergering van den chaos lijkt te beteeke- nen. De minister toch is te rade geworden, bm dp verbnigings-n op te offeren overal waar deze den Nederlandschen burger plaatst voor het moeilijke probleem van het woordgeslacht; maarlaat tevens het yasthouden aan die n: volkomen vrij. Het behoeft geon betoog, dat .door dit facultatief stellen de bestaande verwar ring ,,voor de naaste .toekomst althans aanzienlijk zal worden vergroot. Blijkbaar heeft de Regeering zich hier floor utiliteitsoverwegingen laten leiden; maar dan ontgaat ons toch, waarom zij e tevens een directive gaf, die een eind u kunnen, maken aan het hoofdbreken zake van de e en o in, open letter- «ropoïij om mjnr te zwijgen van ds n naam woord en, Terwijl de Rogeering ons voorts vrij laat het gros der substantieven voortaan de vrouwelijke verbuiging te doen volgen, verlangt zij tegeiijkeilyd, dat we voor de voornaam woordelijke aanduiding dior- zclfdo substantieven te rade gaan bij liet „beschaafde spraakgebruik". Vermoedt do minister niet, dat hij ons hier eon nieu we puzzle ter oplossing voorlegt? Zijne Excellentie weet b.v. te verzeke ren, dat in heit „beschaafde spraakge bruik" de kachel een „hij" is en dat we, over soep sprekend, gerust „hij" en „zij" door elkaar mogen bezigen. Maar ia Bra- bant, waar ook beschaafde menschen wo nen, zal men steeds van een kachel hoo- ren zeggen, dat „ze" uit is. Zoodat over hot „beschaafde spraakgebruik" wel steeds verschil van meening mogelijk zal blijken. De minister heeft blijkbaar alleen een maatstaf willen geven voor de heeren exa minatoren wat men een „fout" moet re kenen en wat niet, en dat op een terrein, waar juist een vaste maatstaf vrijwel onmogelijk is. Andere punten, waar een dergelijke vaste maatstaf zonder moeilijk heid te geven was, 'laat hij eerbiedig on aangeroerd. De examinatoren weten ongeveer waar aan ze zich te houden hebben althans op één punt het schrijvend publiek zal zijn gang kunnen gaan. Fantasie van een jeugdi gen oplichter. De politie te Gouda heeft de hand gelegd op een jongmensck van nauwelijks 17 jaar, een knaap uit Schiedam, die uit het ouderlijk huis weg- geloopeai was en in een schiettent te Wassenaar een bedrag van f 540 had gestolen. Van het geld maakte hjj goeden sier. Allereerst stevende hij naar een bekend kleedingmagazijn te Den Haag. waar hij zich volgens de laatste mode liet klee- den. Hei" volgend uitstapje in de resi dentie bracht den knappen jongeling in kennis met een jongedame uit Gouda, die hem overhaalde mede naar Gouda te gaan. Dit geschiedde. De jongeman gaf zich uit voor den .zoon van een verdronken scheepskapitein-millionnair uit Canada, in welk land hij een „schitterende betrek king" op een .plantage heette 4e be- kleeden. Hij was met de „Statendam" overgekomen en reisde nu door Europa. Zijn brutaal optreden, zijn flair en het mondje steenkolen-Engelsch, dat hij sprak, deden „den millionnair uit Canada" aller vertrouwen winnen. Bij een respectabele familie huurde hij kamers, telde f 120 vooruit neer en het slot van het liedje was, dat de brave menschen geheel en al vertrouwen in den jongen man. stel den. Zijn meisje krreeg allerlei oadeaux. Aan het schoone sprookje kwam plot seling een einde, toen het slachtoffer van de schiettent uit Wassenaar den mooi-wee-r-spelenden jongeman zes dagen na den diefstal op straat tegenkwam. Van de prachtige kamers verhuisde de ont maskerde „millionnair" naar de donkere cel. Een bekentenis deed hij royaal, waar uit tevens bleek, dat hij afkomstig .is uit een arbeidersgezin met zeven kinde ren. Van bet gestolen geld is nog f 135 terechtgekomen, meldt de Tëlg. Inbraak in een bijpostkan- t o o r. Gisternacht is ingebroken in het hijpestkantoor op den Rijswijkschen weg te Den Haag. De dader is over een muur geklommen, heeft aan de achterzijde een ruit verbroken, kon daardoor een spanjo letsluiting bereiken en de deur openen. Binnen heeft (jij een trommel open gebroken, waarin postzegelgeld geborgen was. Het juiste bedrag kon nog niet worden opgegeven. Toevallig was er geld in den trommel. Een nieuwe ambtenaar had nog niet afge rekend. Anders had de dief niets gevon den, want gewoonlijk gaat alle geld naar het hoofdpostkantoor. Diefstal van trottoirtegels en keien. Te Eindhoven aldus de Telegraaf is de politie er in geslaagd een drietal personen, te arresteeren, die zich schuldig maakten aan diefstal van trottoirtegels en keien ten. nadeele van de gemeente Eindhoven. Deze trottoirtegels en keien liggen op verschil lende punten van de stad in' groote hoeveel heden opgestapeld. Gebleken is, dat de dief stal geschiedde per vrachtauto. Toen de com missaris van politie na een uitgebreid onder zoek zekerheid wist te krijgen omtrent de identiteit der daders, ging hij tot in beslag neming van de partij keien over. Deze waren in het bezit van een particulier aannemer, aan. wien ze door da daders verkocht waren. Toen tot arrestatie zou worden overgegaan, bleken de vogels te zijn gevlogen. Twee der verdachten waren ri.l. naar Amstérdaïni vor- trokken in gezelschap van een persoon, zeikeren Van O., die zich aan oplichting van heeren- costuums en dokens had schuldig gemaakt en deswege eveneens door de politie werd ge zocht. Circa negen uur Dinsdagavond keerde de auto, waarmede bedoelde personen Wegge reden waren, naar Eindhoven Jprug. De com missaris, die zich mot eenige mannetjes ver dekt had opgesteld in da nabijheid van de woning van een der verdachten, zekeren v. cl. V., mocht het gelukken hem aldaar aan te houden, v. d. V. bekend© zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt in vereeniging met zekeren J. en K., beiden wonende te Geldrop. Onmiddellijk werden ook deze per. sonen te Geldrop gearresteerd, die eveneens bekend hebben zich aan bovengenoemden dief stal te bobben schuldig gemaakt. Voorts werd te Geldrop nog aangetroffen Van O., die zich aan bovengenoemde oplichting had schuldig «ttuwH Onfe faffi m# Ty «we* m bekende de 'riten. "J - uurn»uuiuu iiLn.ii. iia'wjmw.uwwi Een Gestoorde Inbraak. AMSTERDAM, In den afgeloopcn nacht werd op do Keizersgracht dicht bij de Raadhuisstraat de aandacht getrok ken door oen zwaar claxon-geluid. Al spoedig bleek, dat men hier te doen had met een alarmsignaal, afkomstig uit per ceel 173, een oud patriciërshuis, waarin is gevestigd de fa. H. Jullien, grossier in horloges enz. De politie, die spoedig ter plaatse was had (het genoegen in het perceel twee in brekers aan te treffen, die niet konden ontkomen en zich dus wel moesten over geven. Nader bleek, dat de politie de hand had gelegd op 'twee beruchte inbrekers, die in verzékerde bewaring werden gesteld. De pestvluchten naar Indië. AMSTERDAM. Het eerste vliegtuig van den heden goopenden geregelden post- vüegdienst op Indië, de P. H. A. G. R., is hedenmorgen te 6.40 van Schiphol ver trokken. Het vliegtuig is bemand met den len bestuurder E. van Dijk, den 2en be stuurder Z. Wiertsma en den mecanicien M. G. H. Buitenhuis. Indien alles naar wensch igaat, dan zal de eerste landing te Neurenberg plaats vinden; 'het eindpunt voor vandaag is Boedapest. De machine vervoert 23.000 poststuk ken, een getal dat nooit tevoren werd be reikt. Verder is er nog 15 K.G. lucht vracht aan boord. Voor 'het vertrek van 'het vliegtuig werd 'het woord gevoerd door den heer Fiets man, directeur van de K. L. M., en den 'heer v. Damtme, directeur-generaal van de P. T. T. LEMMER, Tengevolgevan-Ihet hoog© boezemwater is heden het provinciale stoomgemaal te Lemmer in werking -ge steld. De stand van het boezemwater was hedenmorgen buitengewoon hoog. De aanslag op Prins TJmberto. BRUSSEL. Hedenmorgen ia voor het Hof van As'sizen -dor provincie Brabant, het proces begonnen tegen den 22-jarigen Italiaansc'hen anti-fascist, Fernando De Rosa, die op 24 October van het vorige jaar een aanslag pleegde op Umberto, kroonprins van Italië, toen deze een be zoek bracht aan het -graf -van den onbe kenden soldaat. Kroonprins Umberto bleef ongedeerd, maar De Rosa komt er rond voor uit, dat het zijn voornemen was -den Kroonprins te dooden, uit wraak voor den door hem ondervonden overlast en de tegen hem gevoerde actie al-s anti-Fasci'st, waardoor hij tenslotte genoodzaakt was -het land te verlaten en naar Frankrijk te vluchten. Verwacht wordit, dat het proces 3 da gen zal duren. BREMEN. In de modeLsohrijnwerlkerij' van de Vulcan-werf is een groote brand uitgebroken. Alle modéllen werden door het vuur vernield. GENEVE. Na een onderbreking van 10 dagen is de Volk-enbondsvergadering he denmorgen weer bijeengekomen. Een van. de voornaamste punten is de verkiezing van 15 leden van het Permanente Hof van Internationale Justitie te Den Haag. De zitting begon met de behandeling van een rapport van den Britse-hen Minister van Buitenlandsohe Zalken, Henderson, over de verbetering van de werkzaam heden van 'den Volkenbond, voornamelijik wat betreft den datum van de openingte- zatting. Rocken en drinken. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceerde onlangs eenige cijfers betref fende het „ropfcen -en drinken" van ons volk. Enorme sommen worden daarvoor uitgegeven. In 192'5 was het totaal bedrag, dat voor sigaren, 'sigaretten en tabak werd uitge geven, ruim 138 millioen guldon, of per hoofd der 'bevolking 18.77. In 1929 was dit bedrag reeds gestegen tot 173 millioen 'gulden, of per hoofd der bevolking 22.34. Gemiddeld wordt dus voor eiken man, elke vrouw en elk kind 22.34 per jaar of 43 cent per week voor roolfcen uitgegeven. 'Gemiddeld per rodker is -dit bedrag natuurlijk veel hon ger. Wat het drinken van alcohoüa betreft, waren de cijfers over 1929 nog niet be kend. Blijlkens de -gepubliceerde cijfers was het bierverbruik gestegen van 25.2 L. per hoofd der bevolking in 1925, tot 27.8 L. in 1928. Voor wijn waren de cijfers 1.71 en 1.75 L. Het gebruik van gedistil leerd 'daarentegen was gedaald van 2.20 L. per hoofd der bevolking in 1925, tot 2.02 L. in 1928. Wanneer men den prijs van 1 Liter, die de consument betaalt, ongeacht waaT hij' alcoholia gebruikt, voor bier gemiddeld op 0.40, voor wijn op 1.30 en voor gedis tilleerd o-p 4.stelt wat zelker niet te hoog is dan is dn 1928 voor alco- - hdlisohe dranken gemiddeld per hoofd der bevolking, mannen, vrouwen en -kin deren, uitgegeven 21.50, of totaal ruim 167 millioen gulden. Voor rooiken en driniken werd dus door ons volk in één jaar tijds 340 millioen gulden uigegeven. Per 'hoofd der bevol king ongeveer 44 gulden! Voor Kerk en Zending en stichtingen van barmhartigheid is er altijd -te weinig. Hoe 'staat het, vraagt de „Amsterdam mer", met ons ieder persoonlijk? Hoe is de verhouding tuisschen onze ttStjfWW» **\l „SlrwfcuM K<& geen we eiftopdemi voor de vso Gods Koninkrijk? W.""—1 (Ruiten verantwoordelijkheid (ter Ilednotie'. Hollandsch» Rechtspraak. Geachte Redactie, Onlangs kroeg ik twee ongeldige proces verbalen, Ter terechtzitting van 82 Aug. werd mij als beklaagde toch don eod opgedragen omdat ik vreemdelinge (Duitsche) was. De Kantonrechter noemde die verbalen onduide lijk en onbegrijpelijk. Een politieman deed een onwaar verhaal. Do Ambtenaar hield een voor mij zoer bel-eedigend betoog, het speet hem dat het eene geval niet strafbaar en de maximumstraf van het andere niet hooger dan f 10 was, omdat- er zooveel kosten gemaakt waren voor getuigen -enz. Hij pischte £10. De Kantonrechter heeft mij blijkbaar hiertoe direct veroordeeld, doch op zoo'n manier, dat de getuigen noch ik zulks hebben gehoord en ook niet aan de pers is opgegeven, al thans in uw verslag dieir zitting stond het niet. Naar mijn preening met ljet kennelijk doel mij de kans op beroep te ontnemen, wetende, dat ook dit geval niet strafbaar was, en de Rechtbank mij zou vrijspreken. Hier is dus geheel van den regel afgewe ken. Naar ik meen, mag mien toch zijn vonnis wel hooren? Of hier dus de Nedarlandscha wet of iets anders is toegepast kan ik, die nooit tevoren een zitting heb bijgewoond, niet beoordeelen. Als de Politie „unbeaeihnete protocols" ter griffie deponeert behoeft het Ed.Achtb. 'Col lege my hierom toch niet onhoffelijk te be handelen. Een weegschaal der gerechtigheid, welke in uw vriendelijk stadje Goes zoo sierlijk prijkt op den gevel van het stadhuis en den vreemdeling ©en eerbiedigen indruk en gevoel van bescherming geeft, heb ik in. dat recht- zaaltje niet opgemerkt. Garnalen bij de schep, «n schollen bij het zootje, Dat gaat gewoonlijk rep, maar kost een extra loodje. Met vriendelijken dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Mej. J. Biriem. (Bij onderzoek bleek ons, dat door den Kantonrechter duidelijk werd medegedeeld dat er gedurende 14 dagen gelegenheid was voor hooger beroep, Red.) Geachte Redactie, In uw blad van Maandagavond las ik een bericht uit Ridderkerk, dat er door den storm van j.i. Zaterdag een draad van het hoogspanningsnet der electrici- teit was losgeraakt en dat een 10-jarige jongen met dien draad in aanraking kwam en op slag werd gedood. Als bewoner van den Heernisseweg dacht ik zoo hij mijzelf: dat kan toch hier ook gebeuren. Op den dag zou men dat spoedig zien, maar bij avond zou dit nog gevaarlijker zijn. Het zou niet alleen een kind kunnen overkomen, maar ook een volwassen persoon, daar de verlichting met die sta-in-den-weg-palen toch ook zeer gebrekkig is. Ligt bet hier niet op den weg van het gemeentebestuur om deze zaak nu eens goed aan te pakken en die palen zoo spoedig mogelijk te doen verdwijnen, of moet de put gedempt worden als het kalf verdronken is?' Een Reernissewegbewoner. P. S. 'Naar ik vernam, is er bij den voorlaatsten storm op het Kloetingsche gedeelte door het afwaaien van een boom tak reeds een draad gebroken; dat zegt reeds genoeg. Goes, 25 Sept. 1930. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Sept., 2.30 u, Londen 12.06Vs—d2.05% Parii's 9.73—9.74Va Brussel 34.57—34.58 New York 2.47Vs2,48i/g Berlijn 59.05—59.06 Middelburg, 25 Sept. Aanvoer op de graanmarkt ruim'. Tarwe f7 f 9, witte, boonen 24,29, ronde bruin© boo- nen '20,23, lange bruine boonen 1820, kroonerwton 1114. Aangevoerd door boerinnen: Boter f0.93, kipeieren f7.50, poelje-eieren f -1.50, eendeieren f 7.50, ganseieren f '18, Aangevoerd door handelaren: Boter f0.82Va, kipeieren f7.50, poelje-eieren f 4, eendei-eren f 6. Part. .prijs: boter f 1.02Vakipeieren f8.50, poelje-eieren f 6.50, eendeieren f 8. MIDDELBURG 24 September. Op de veiling werden de volgende prijzen 'Ka steed: Zeeuwsche blauwe aardappelen 6 6.5, Idem poters 22.5, Bonte poters 2, Spruiten 6—21, Uien 13, Spinazie 11—19, Stoksnijboonen 824, Stokprin- cessea 18—20, Stamprincessen 15, Pos telein 1923, Suikerbonen 61.1, Per fect 16—20, Nero 112, Snijboonen 4— 26, Princessen 12—17, Augurken 6—34, Rentegevers 1118, Roem van Holland 1119, Slagzwaard 6, alles per K.G. Peën 2—4.5, Rapen 2—5, Kroten Vi—4, Prei 5.58, Selderie 1.62, Radijs 3, ram menas 3, Zonnebloemen 6, Dhalia's 3, Chrysanten 5, Herfstasters 4—5, alles per hos. Savoye kool 25.5, Roode jcool 1/23, Witte kool 1.5, Komkommers 2—3, alles per stuk. Peterselie 49, Andijvie 646, Kropsla 434, „Gantonner witkrop V IA Plflflisfr*! 18—117, 8, alle» por kist. VLISSINGËN. Veiling van 24 Sept. '80. Uien 3—4.5, Spinazie 8—16, Spruiten 18, Postelein li'—18, Princessen 9—23, Wagenaars 8—7, Snijboonen 10—29. Druiven 51—59, Bonne Jjouisso 1920, Hertogin Elza 20, Seigneur d'Esperen 15, Tafel van Boddaert 1718, Scharlaken 12, Maagdeperen 13- -17, Noveau Foi- teau 14, Deur ré do Morode 14, Beurré Six 16, Triumphe do Vienne 1430, Zwijndrechtsche wijnperen 14, Pondsperen 9, W. Duchesse 18, Beurré d'Arem- berg 814, Soldat Laboreur 14, Beurré Hardy 1520, Dr Cornells 18, Beurré Clairgeau 14—16, The .Queen J8, Manks Codlin 12, Keswick 18, Con. Oranje Pip ping 24, Goudreinet i823, Grouwzoet 12, Cox Pomona 1216, Jaoq. Lebeil 1820, Tomaten 917, Bramen 26—27, alles per K.G. Roode kool 13.5 Sa voye kool 14, Witte kool 1, Bloemkool 1031, Witkrop 1/2L Komkommers 1.5, Nelmeloenen 4047, Suikermeloenen 30 alles per stuk. Prei 6.58.5, Selderie I1.5, Peën 1.53 Rabarrber 3, Kro ten 24, Rammenas 33.5, Rapen 2.5 3, alles per hos. Andijvie 240, Pe terselie Al, beiden per kist. KAPELLE 24 September 1930. Kleine Veiling. Lane's Prince Albert 16—33, Cox Oranje Pipping 1545, Sterappels 10 34. Goudreinetten 20—30, Gron. Kroon 1831 Landsbergeneinetten 1018, No tarisappel 20, Jaques Lebel 1429, Signs Tiliish 2630, Armgaard 314, Belle fleur 9—22, Lemoeappel 827, Schutter- reinelten 1117, Grofzuur 812, Grauwe Hollaart 518, Rembiur Mortier 1115, Blanke Schijfjes 1220, Bijenkorff 23, Pornme d'Oranje 1228, Zoete Campagne 817, Franscbe Reinetten 1231, Zoete Valappels 416, Zure Valappels 522, Beurré Ilardy 1026, Beurré v. d. Ham 6—16, Beurré Clairgeau 421, Beurré Uiel 12, Beurré Alexander Lucas 6—17, Beurré Superfin 26, Triomphe de Vienne 1021, Doyenne du Cornice 1475, Bon ne Louisse 18—31, Soldat Laboureur 10 34, Durandeau 618, Noveau "Poiieau 619, Duchesse Augeleme 9—18, Du chesse William 824, Maagdeperen 7 21, Zwijndrechtsche Wijnperen 818, Pondsperen 818, St. Remy 5—16, Pres. Roosevelt 1417, Comtesse de Paris 13, Lange Perzikperen 12, 'Diamaulperen 8, Keizerinneperen 310, Dubb. Bergamot ten 615, Besie v. Schonauwen 11, Le- gipontperen 1422, Hertogin Elsa 716, Bruine Chamontellen 48, Cure 713, Kruitperen 713, Jodeperen 312, Jo sephine de Malines 916, Schollebellon 4—10, Peren z. Zaad 713, Eva Baltet- peren 9—15, Mad. Treve 816, Pruimen II16, B. Druiven 4253, Noten 23 25, Perfect boonen 1217, Rijnsche Spek- boonen 2, alles per 100 K.G. Komkom mers 1—2, Roode kool 3, Savoye kool 10, Perziken 17, Nolen 0.901.20, alles per 100 stuks. Andijvie 1, Kropsla 1, beiden per 100 krop. Prei 9, Ramanas 2, beiden per 100 bos. Kip ei eren 7.50, Eendeieren 6.50, Poeleieren 5.60, alles per 100 stuks. THOLEN, 24 Sept. 1930. Veilingsver. „Eendracht", Maagdepeer le soort 1318, 2e soort 1014; Des Dausc-spoers 9, 7; Gampagnezoet 8, 4; Groninger Kroon 21 —23, 17, 6; Br. Diel 1120, 6; Br. Clair geau 1121; Br. Napoleon 12, 7; Br. van den Ham 15, 9; Br. Superfin 15; Soldat Laboureur 1527, 17, 1314; Lemoen- appel 25; Bentheimerzoet 23; Duitsche zoete 20; Duch Angouleme 22; Le Lec- tier 15, 10; Goudreinetten 6; Will. Du chesse 10, 8; Perzikpeer 7; Tr. de Vien ne 15; Bergamotten 810; Bonne Lou ise 3335; Handperen' 8; Durandeau 13, 9; Conferance 21; Zeferin Gregoir 14; Giezer Wildeman, val 79; Kleiper, val 36; Zure val 3—8; Zoete val 6; Joode- peer, val 9; Bloemkool 47 per stuk, OOSTBURG. Tarwe 7—9, Gerst Che valier 6.006.50, Haver 5.506.00, Kroonerwten 11.5012.50, Bruine boonen 15.50—16.00. GOES. Gehuwd: Hendrikus Nicolaas Kiters, 80 j. jm. en Maria Francina van Hese, 31 j. jd. Geboren: Domina Hendrika, d.v. Petrus Ma- rinus Verbeem en Cornelia Kramer; Jacobua Johannes, z.v. Jacobus Johannes 'de Pan en Martina Raarends. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Sept.; Matigo, later toenemende, Z.Wiestelijke tot N.Wiestelijke wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regenbuien, koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur 762. Licbt op voor fietsers: Vrijdag 7 u. 88.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3