f Onderwijs. Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws, Land- en Tuinbouw Rechtzaken Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Tijdens een excursie van de Nederl. Pomologische vereeniging door het land van Heusden, werd Zaterdag een demonstratie gegeven met motorsproeimachines ten dienste van de ziektebestrijding in de ooftteelt. prijzen. Vooral in de lichtere soorten heerscht een doodende concurrentie en de prijzen zijn dan ook reeds met 40 pet gezakt. Terecht mag gevraagd worden of dit noodig is. Vooral dit jaar, nu de groei zoo onbeduidend is, als in geen ja ren is voorgekomen. De kwaliteit is over het algemeen nu wel niet onberispelijk, maar toch tamelijk. Van Stavenisse komen wel de beste. De tarra is ruim, op som mige plaatsen zelfs ontstellend groot en de verwachting is dan ook, dat de con sumptie-oesters dit jaar (speciaal de groote soorten) spoedig uitverkocht zul len zijn. '«-Gravenpolder. Maandagavond kwam de gemeenteraad voltallig bijeen. Voor zitter welh. Schouten. De burgemeester was wegens ziekte verhinderd. Dhr Jo- ziasse had eenige aanmerkingen op de notulen. Medegedeeld werd, dat op 120 Sept. de gemeentekas was nagezien en dat 'n bedrag groot f 13464,27 in kas was en moest zijn. Een verzoek van den rij wielhandelaar J. de Dreu om vergunning voor radio distributie werd als zijnde on- gezegeld ter zijde gelegd. Thans kwam aan de orde een brief van Ged. Sta ten meldende, dat dit college niet gene gen is de begrooting goed te keuren. Hierover wordt natuurlijk lang en veel gesproken, doch de slotsom is, dat de gemeenteraad besluit de begrooting op nieuw ongewijzigd in te zenden. Meenen dan Ged. Staten, dat ze het recht hebben in de gemeente hier alles in het hondeid te laten loopen, dan is de verantwoording voor dit college. De gemeenteraad wil aan geen verhooging van salarissen zijn medewerking meer verleenen in deze om standigheden. Een hernieuwd verzoek van Th. de Klerk wordt in handen van B. en W. gesteld. Een verzoek van L. Janse en twee an deren om een lantaarn wordt als onge zegeld ter zijde gelegd. De gemeente-be grooting '31 wordt aangeboden in ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van f31058,64 met een post onvoorzien groot f 705,16. Thans komt het kohier school geldheffing aan de orde, waarnaar een onderzoek is ingesteld. Aan het hoofd der school zijn inlichtingen gevraagd. De secretaris en gemeente-ontvanger hebben toegezegd iedere maand zijn opgaven sterk te zullen controleeren alsook da wethou ders. Alzoo hoopt men dan verder ge knoei te voorkomen. Dhr Joziasse wijst er nog op, dat uit het gebeurde ook schade voortvloeit voor de bizondere school. Tholen. Toen Zaterdagmiddag j.l. de metselaar P. S. alhier de brug passeer de, zag hij ter plaatse, waar vroeger het veer geweest is, een klein kind met den rug naar boven in de rivier drijven. Di rect begaf S. zich per roeiboot de rivier op en mocht het genoegen smaken het 6-jarig zoontje van G. van D. alhier te redden. De kleine had veel water inge kregen, doch kon spoedig worden bijge bracht. Taal en spelling. Aan rectoren van gymnasia en lycea, directeuren der hGOgere burgerscholen, handelsscholen en kweekscholen is d.d. 12 Sept. de volgende aanschrijving yerzonden. „Het ligt in mijn voornemen, te bevor deren, dat bij de eindexamens der gym nasia of hoogere burgerscholen, der han delsdagscholen en der kweekscholen voor onderwijzers(essen) te beginnen met het jaar 1931, eene vaste gedragslijn zal wor den gevolgd bij de beoordeeling van het gebruik der Nederlandsche taal. Bij die eindexamens zullen voortaan als fouten worden gerekend de afwijkin gen van de .tot dusver het meest in ge bruik zijnde schrijfwijze, welke niét in het hierbij gaand overzicht zijn vermeld. I. De verbuigingsuitgangen e en e n van een en geen en van de bezittelijke voornaamwoorden m ij n, uw, z ij n, hun en haar mogen a 11 ij d worden weg gelaten. II. De tot dusver geldende regels voor de verbuigingsuitgangen blijven van kracht voor alle onder I. niet genoemde lidwoorden, bijvoegelijke naamwoorden, de voornaamwoorden, telwoorden en deel woorden, als deze betrekking Jiebben op a, de namen van mannelijke personen; b. de namen van dieren, die óf slechts een mannelijk individu aanduiden (slier, hengst), of een gebruikelijk afleidsel op in voor het vrouwelijk individu naast zicli hebben (leeuw, wolf, ezel): c. de samenstellingen met een der on der a en b genoemde woorden als tweede lid. In andere gevallen mag men ook bier de n weglaten. In enkele oude uitdrukkingen komen de vormen den, dien, enz. nog yoor (bijv. in den beginne, na den eten, uit den booze, met dien verstande). Het spreekt vanzelf, dat deze verbuigingsuitgangen on veranderd moeten blijven. UI. Bij de voornaamwoordelijke aandui ding der zelfstandige naamwoorden richt men zich naar het beschaafde Taakge bruik (bijv.: Is de kachel niet aan? Neen h ij is uit. De soep is erg warm, z e (of ook hij) is anders lekker). Men zou overigens kunnen zeggen, zoo merkt het „Handelsblad" hierbij op, dat wanneer het er om te doen is geweest de jeugd een schrijftaal ter beschikking te stellen, waarvan zij zich zal kunnen be dienen zonder althans op het door de regeling beheerscht gebied gramma tische „fouten" te maken, de regeling als aan het doel beantwoordend mag worden beschouwd. Geslaagd voor Politie-diploma met aanteekening G. Heynsdijk te Goes en C. van Waes, Koewacht. Van 1262 candidaten verwierven 117 het diploma met aanteekening en 374 het gewoon diploma. Afgewezen werden 771 candidaten. DE EXPEDITIE VAN ANDREE. Donderdagavond zijn de deskundigen te Tromsö met het onderzoek van de res ten van Andrée en Fraenkel en van de ongeveer 300 voorwerpen, die door de Isbjörn van het 'Witte Eiland naar Trom sö zijn overgebracht, klaargekomen en direct hebben zij een communiqué ver strekt, waaraan wij ontleenen: „De Isbjörn heeft de resten van den derden deelnemer aan de expeditie, Knut Fraenkel, overgebracht en Andrée's ske let kon gecompleteerd worden, zoodat dit nu vrijwel volledig is. Zoowel kwantitatief als kwalitatief kunnen de vondsten die door opvarenden van de Isbjörn gedaan zijn, volkomen op één lijn gesteld worden met de eerder ge dane vondsten, en de beide groepen voor werpen vullen elkaar op 'n zeer geluk kige wijze aan. Bijzonder omvangrijk is de verzameling kleeren en andere tex- tielgoederen. O.a. zijn kousen, handschoe nen, dassen, zakdoeken, onderkleeren en zelfs handdoeken gevonden, voorts een groot aantal fragmenten, die soms zeer goed bewaard zijn gebleven. In een kistje met naaigerei zijn, ver pakt in zeildoek, 60 roebels, 20 vijf-roe belstukken, gouden en zilveren Ameri- kaansche munten tot een bedrag van 80 dollar aangetroffen. Voorts zijn gevon den: pannen, een petroleumtoestel, con- serveblikjes, een bus met koffie, een doos met medicijnen en verbandstoffen, twee kistjes met munitie, een kist met lucifers, drie fluitjes, deelen van een fototoestel en filmrollen, kompassen, horloges, een sextant in een kistje, vergrootglazen, een kijker, chirurgische instrumenten en en kele busjes met praeparaten. Bij de gevonden documenten is het ver volg op het dagboek, dat door Dr Horn in Andrée's dagboek is gevonden en door de Bratvaag is overgebracht. Verder: 'n meteorologisch journaal van den tocht over het ijs met twee, door Strindberg ge- teekende schetskaartjes, almanakken van 1896 en 1897, waarin Strindberg hier en daar aanteekeningen heeft gemaakt en eenige stenogrammen van Strindberg, ge dateerd 2431 Juli. Donderdag en Vrijdagmorgen had het verhoor van de opvarenden van de Is- 'björn plaats met gesloten deuren. Donderdagmiddag zijn de rc^en van Andrée en Fraenkel in 2 lijkiksten ge legd, die daarna in alle stilte naar de kerk zijn vervoerd. Alle voorwerpen heeft men zorgvuldig verpakt aan boord van de Bratvaag gebracht. Een uittreksel uit den inhoud der dag boeken en der overige aanteekeningen zal zoo spoedig mogelijk aan de pers verstrekt worden. Over de publicatie van den verderen inhoud heeft de regeering nog geen beslissing genomen. Ongelukken, Zondagochtend is to Stolwijk de 25-jaxige boerenarbeider V., toen hij het vee in de weide zou gaan melken en zich duarheen per bootje zou begeven, vermoedelijk doordat het vaartuig in no duisternis tegen den wal botste, in het water gevallen en ver dronken. Te Zuilichem was Zaterdag de 67-jarige molenaar v. d. M. mot zijn knecht bezig mais van de losplaats naar zijn woning te vervoeren. Hij geraakte daarby toen hij met paard en wagen moest draaien, in de sloot. Met heel veel moeite werd v. d. M. onder het paard vandaan gehaald. Zonder bij kennis gekomen te zijn is hij een half uur later overleden. Gisteravond wilde de ge meente-secretaris van Epe, de heer Heier, zich naar het gemeentehuis begeven om daar nog eenige werkzaamheden te ver richten en stak daartoe den rijweg over, juist toen uit de richting Apeldoorn een auto aankwam, bestuurd door den heer D. uit Amsterdam. Deze poogde nog uit te wijken, maar kon §en aanrijding niet voorkomen, waarbij de gemeente-secreta ris een 26-tal M. werd meegesleurd en ernstig gewond werd opgenomen. De ver- wondingen waren van zoo ernstigen aard, dat het slachtoffer aan de gevolgen is bezweken. Huiszoeking bij een finan- oiëele instelling. De justitie heeft een inval gedaan 'bij de hypotheken- en assurantie-centrale aan de Nieuwe Prin sengracht te Amsterdam. Zij heeft geheele administratie meegenomen. De huiszoeking vond haar oorzaak in het groote aantal bij de justitie ingediende klachten ,tegen jde operaties van de bank jn het buitenland. Naar de Tel. verneemt, houdt "deze huiszoeking verband .met een groote ac tiviteit, welke ,deze bank ontplooide voor namelijk in de randstaten als Litauen, Letland en .Polen. Daar adverteerde zij 'in de bladen ,op groote gehaat en noemde zich Niederl&ndisch Boden Kreditbank. Zij bood c(> verleidelijke wijze hypotheken aan. Nu heeft de naam Boden Kreditbank in die staten een min of meer bona fide klank en yandaar, dat tientallen perso nen zich ,in relatie met die bank stel den. Zij moesten, voor de bank aan de Nieuwe Prinsengracht nummer 6 hun za ken wilde .behartigen, een niet onbelang rijk bedrag storten. Indien dit geschied wa9, .begon de bank. jsooals in de tien tallen klachten ,bij politie en justitie te lezen staat, je chicaneeren en er gebeur de verder niets, dan dat de bank het geld .opstreek. Tal ,van personen hebben deze klachten aan de justitie kenbaar ge- piaakt. Bij een huiszoeking werd de geheele administratie in beslag genomenper auto werd zij paar het instructiegebouw ver voerd. Zij gal door een accountant on derzocht worden. Bankbiljet vervalscht. Een Duitsch-sprekend persoon kocht bij den stoffeerder D. te Hengelo^, een karpet en betaalde met een biljet van 100& Rijksmark. Nadat van D. omtrent den koers geïn formeerd had, werd een bedrag van 517.50 terugbetaald. Den volgenden mor gen, toen deze het biljet wilde inwisselen, bleek bet een voor-oorlogsch briefje te zijn, waarop het jaartal ,1910 was veran derd in 1930. Een uitgebreid onderzoek werd onmiddellijk ingesteld en zelfs tot Enschedé uitgestrekt. Daar gelukte het de politie een zekere A. B. aan te houden, die van de daad verdacht werd. Nadat hij met van D. alsook enkele andere winkeliers, waar hij getracht had het bil jet in te wisselen, geconfronteerd was en deze allen hem 'herkenden, werd hij in arrest, gesteld om aan den "Officier van Justitie uitgeleverd te worden. B. blijft echter hardnekkig ontkennen. Auto-bandieten knevelen spoorwegambtenaren. Gewapende autobandieten hebben Zaterdag te Lon den twee staaltjes van hun „kunst" ver toond, die levendig aan Chicago doen denken. Twee spoorwegambtenaren waren kort na middernacht in het station van Barking (Essex) bezig de ontvangsten van den dag te tellen, toen een hunner een plank hoorde kraken. Omkijkend, zag hij twee mannen met revolvers. De mannen bij wie zich een derde voegde, bonden de ambtenaren en stopten hun een prop in den mond na verklaard te hebben, dat zij zouden schieten als er geschreeuwd werd. Zij gingen er vandoor ,met 100 pond sterling aan biljetten en zilvergeld. Hun auto werd kort daarna onbeheerd in de buurt gevonden. Later drongen twee eveneens gewapen de mannen een kantoor in Mile End-road in Bow (Oost-Londen) binnen, hielden den kassier van een verzekerings-mij in bedwang en beroofden 'hem van "10 pond sterling aan biljetten. Zij sloten daarop de deur van zijn kantoor en gingen aan den haal. Meelsmokkelar jj aan de grens. Mais en meel zijn in de laat ste weken de geliefkoosde artikelen om naar Pruisen te smokkelen. Do D'uitsche kommiezen maken dan ook goede za ken. Groole vrachten tarwemeel en mais worden bij herhaling door hen in be slag genomen. De kroon spant wel de ont dekte smokkelarij bij Meppen, waar de kommiezen tien vrachtauto's, beladen met 300 balen meel, in beslag namen. Drie hoofdpersonen der smokkelbende konden in arrest genomen worden. Westlandsche druiven naar IndlH. llians zijn er in do oerato plaat* uitvoerige berichten orntront do eorate proefzending drui ven naar Indit1, die schitterend geslaagd ia binnengekomen. De prijs iB zoodanig, dat daardoor makkelijk de hooge vrachtkosten on verdere extra kosten gedokt worden. Dit stemt tot optimismeI Omtrent do tweede zending is or nog geon enkel bericht. Doch ook daarvan mag mot vry groot ezekerheid worden aangenomen, dat doze even good is geweost als de eerste zending. Wanter zijn wel berichten van de derde zending, en dezo zijn allesbehalve gunstig: veertig procent bedorven, restant zwak. Nu is hot een feit, dat het bestuur van den Dond Westland juist zeer optimistisch gestemd was, wat betreft de derde zending, omdat deze van een extra-mooie kwaliteit was en alle waarborgen voor een goede overtocht vertoon de. De eenige reden kan in een eenigszins nonchalante behandeling aan boord gelegen zijn. Dochdit bewijst alleen, dat slechts met extra zorgen dit transport mogelijk is en daarvan moeten de Stoomvaartmaatschap pijen doordrongen worden. Van de eerste zending zijn eenige trossen aangeboden aan den Gouverneur-Generaal en aan eenige andere autoriteiten, die allen hun groote tevredenheid en blijdschap over het slagen betuigden. De crisis in land- en tuinbouw. Het prijsvrageninstituut, ingesteld door den Oranjebond van Orde, heeft 'n prijs vraag uitgeschreven, waarin wordt ge vraagd een beknopte, duidelijke en over tuigende uiteenzetting, in aangenaam leesbaren vorm geschreven, van de hui dige crisis in bet land- en tuinbouwbe drijf, den omvang daarvan nu en ver moedelijk in de naaste toekomst en de fundamenteele beteekenis van zoodanige crisis voor de geheele samenleving. Het Instituut stelt voor de beantwoor ding twee prijzen beschikbaar, onder scheidenlijk groot f 500 en f 250. De antwoorden, welke niet ondertee kend mogen zijn, nog op eenigerlei an dere wijze den naam van de(n) schrijver (ster) mogen verraden, moeten vóór den isten Februari 1931 ingezonden worden bij den Secretaris der Commissie, den heer Ir. Y. R. IJ. Groesen, Prins Mau- ritslaan 56, 's Gravenhage. De bekroonde antwoorden worden het eigendom van het Instituut. Dit zorgt er voor, dat de namen van de schrijvers (sters) van de bekroonde antwoorden, met vermelding van den prijs, worden bekend gemaakt. Het zorgt er verder voor, dat de bekroonde antwoorden of althans het met den eersten prijs be kroonde antwoord gedrukt worden en tegen lagen prijs in den handel gebracht of op andere wijze verspreid worden. De Commissie van Uitvoering bestaat uit de heeren: H. W. G. Bordewijk, Gro ningen; V. R. IJ. Croesen, 's-Gravenha- ge; I. G. J. Kakebeeke, 's Gravenhage. Nieuwe aardappelsoort. De commissie van advies voor het kweekveld van de Friesche Maatschappij van Landbouw heeft besloten, op grond van een drie-jarige beoordeeling en af gaande op gegevens van vorige jaren, de nieuwe aardappelsoort Furore in den handel te brengen. De Furore vertoont in haar uiterlijk veel overeenkomst met de roode star. Zij is echter vroeger in ontwikkeling en ongeveer twee A drie weken eerder rijp, terwijl haar opbrengend vermogen aan merkelijk hooger is. Het loof is rood aangeloopen, de knol is rood van schil, mooi regelmatig van vorm, tame'ijlc groot van stuk en geel van vleesch. De smaak van de Furore is zeer goed, het zetmeel- gehalte iets hooger dan van de Eigen heimer. De Furore toonde zich in het loof zeer sterk, tegen de gewone aard appelziekte. De Furore is onvatbaar voor de wratziekte, meldt de „Telegr." Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: het buiten noodzaak rijden over een rij wielpad met een motorrijtuig: J. v. H., Voor burg f 10 of 10 d. buiten noodzaak met eein rijwiel de linker zijde van den weg houden: M. L. H. te Kapello f0.60 of 1 w. t.scb. met auto rijden zonder achterlicht en zon der rood licht: J. G. E., Goes f3 of 3 d. zonder achterlicht rijden: F. C. v. d. V., Goes, W„ K„ Kapelle f7.50 of 5 d.; op een rijwiel meer dan een persoon ver voeren: L. S. te Goes f 10 of 10 d. 'savonds fietsen zonder licht: H. M., Kpii- uingen, H. L., Wolphaartsdijk, N. B„ Oud- dabbinge, A. G., aldaar f5 of 5 d., A. K, Wiemeldinge f 7,50 of 5 d. met een rijwiel de veiligheid van het vorkeer in gevaar brengen J. d. S., Kamperland f10 of 2 'w. t.scb. zonder noodzaak op het linkerrijwielpad op den Sloedam rijden: .1. K„ Goes, M P., aldaar, V\|. J. Wl d ,G., 's Ideerenhoek, W, M., Nieuw- dorp, A. A. H. v. D., Heinkenszand, M. N., Borssele, L. v. d. G., Goes, J. T„ Kloetinge, P. P. C. v. L,, Wolphaartsdijk, P. V. d. D., 's H. Arendskerke, A. v, d. E. te Kattendyke, J. J., Middelburg, W„ v. d, E,, Goes, J. M;, aldaar, P. G., 's H, Arendskerke, C. B,, Mid delburg A. G., Nieuwdorp, allen f0.50 of ld.; i in staat van dronkenschap de openbare orde verstoren, P. S., Made, 6 d. h.j dronkenschap hij tweede herhaling: T.. F,. Hanaweert, 14 d. h. Door A. K, to Wemeldlngn is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis waarbij h!ü is veroordeeld wegens het 's avonds fietsen sunder licht tot f 7.60 of 5 d. h. Programma van Wloensdag 24 Sept. HUIZEN. Tot fl u. 298 M. Uitsl. N.C. R.V.-uitz. 8.169.30 Concert. 10.30--11.00 Ziekendlenst. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.8)1231 Harmonium be p li g 1280— 2.00 Concert. Zang, viool, cello, piano. 2.002.46 Concert, Sopraan, viool, piano. 2.453.16 Lezen van Chr. Lectuur. 3.15 4.15 Vervolg concert. 4.155.00 Gramo foonpl. 5.006 00 Kinderuurtje 6.00 7.00 Cbr. Liederen-uurtje. 7.00—7.30 W. J. v, Schelven: „Wanneer levert pluimvee voordeel op?" 7.308.00 Arie Pilon: „Do zingende ziel van Vlaanderland" 8.0010.20 Concert door de Stafmuziek van het 6e Begt. Infanterie. Dubbelmannenkwartet. HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. V.A.R.A.-Uitz. DAVENTRY, 1554.4 M. 10,35 Morgenwij ding, 12.20 Gramofoonpl. .120 Orkest- concert. 2.20 Concert. Sopraan, bariton. 3.60 Concert. Paul Molchanoff en het Bala laika Orkest. 5.05 Orgelspel. 7.00 Koorzang. 8.05 Piano-recital. 8.30 Con- Ocert. Sopraan, fluit, bariton, piano-duetten. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG. 473 M. 7.25—7.50 Gramo- foonplaten. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3511.35 en 12.30 Gramofoonpl. 1.25 —•2.50 Orkestconcert en bas. 5.506.50 Trio-concert. 8.359.60 Koor en orkest concert. Toespraken. 9.50 „Kindtaufe" van Hans Mtiller-Schlosser. De opening van de zeehaven te Dordrecht door H. M. de Koningin. Uitzending door da N.C.R.V. Donderdagmiddag te ongeveer kwart voor drie zal te Dordrecht door H. M. do Koningin de nieuwe zeehaven worden geopend, De Ned. Chr. Radio-Vereen, heeft reeds geruimen tijd geleden tot uitzending van deze plechtigheid hot initiatief genomen. Dank zij de welw.llendo medowerki ;g van den buigamoes'er van Dordrecht, den heer P. L. de Gaay Fortman, zijn tijdig de noodige maatregelen getroften, zoodat de luisteraars deze week opnieuw een door do N. C. 14. V. uitgezonden plechtigheid kunnen hooren, welke door II. M. de Koningin wordt bijgewoond. De golflengte van Iluizein is dien middag 298 M. Aan do A.V.R.O. is op haar verzoek toe stemming vorleeind deze plechtigheid ook uit te zenden. Weer een radiolezing verboden. Gisteravond zou Mr J. H. Schultz van Haegen voor den Nederlandschen Om roep algemeen programma, dat deze week verzorgd wordt door de V. A. R. A., spre ken over het onderwerp: „Noodzakelijke verbeteringen in bet gevangenis- en re- classeeringswezen. Deze lezing heeft echter niet plaats ge had, daar de uitzending door de Radio Omroep Controle Commissie is verboden. qo Stoomvaart Mij Nederland. CHR. HUIJGENS, thuisr., 22 v. Sabang. POULAU ROEBIAH, uitr., 22 te Sabang. POELAU TELLO, 22 v. IJmuiden te Gra- vesend. Rotterdamsche Lloyd. BUITENZORG, uitr., p. 21 Perim. SIBAJAK, uitr., p. 22 Finisterre. INSULINDE, thuisr., 21 v. Gibraltar. INSULINDE. thuisr., p. 22 Sagres. KOTA GEDE, 22 v. Rott. te Soerabaja. De speciale trein met post en passa giers in aansluiting op het stoomschip Prins der Nederlanden zal Vrijdagoch tend 26 September te 10 u. 20 van Genua vertrekken. Aankomst: Zaterdagmorgen 27 September 8 u. 57 te Arnhem, 9 u. 46 te Utrecht, 11 u. in Den Haag S.S., 10 u. 24 Amsterdam-W.P., 10 u. 43 Am- sterdam-C.S. en 11 u. 25 te Rotterdam- Maas. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Sept.: Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende Z.-Weste!ijke tot Zuidelijke wind. Waarschijnlijk neve ig tot zwaar bewolkt, later tijdelijk opklarend; weinig of geen regen, aanvankelijk zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur 764. Licht op voor fietsers: Woensdag 7 u. 83.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6