No. 29 Rechtzaken Radio-Nieuws. Bu Uit de Provincie Dit nummer ÈERS leerboek aan het nsdor aan te geven adres inzenden. b. een drietal deputaten te benoemon, bij wie voor 1 .Tan, 1932 deze proeven kunnen worden ingeleverd, c. aan deze deputaten op te dragen, uit de ingeleverde proeven zoo mogelijk een keuze te doen, en deze proeve met een gemotiveerd oordeel voor 1 Jan. 1933 aan de kerken door te zenden en bij de e.k. Generale Synode in te dienen." 26 stemmen waren uitgebracht op het voorstel der commissie: „4. geen nieuwe deputaten te benoe men, maar af te wachten wat in dezen uit onze Gereformeerde Kerken zal op komen." Prof. Dr J, Waterink rapporteer de nader over een lesrooster voor het ca techetisch onderwijs aan schipperskin deren. Het voorgestelde rooster werd aanvaard en besloten werd, het aan de kerken toe te zenden met dringende aanbeveling. Hoogleeraar in de Zendingsvakken. Prof. Waterink rapporteerde thans namens de commissie, die staande de Sy node nader advies zou uitbrengen inzake de practische uitvoerbaarheid van de be noeming van een hoogleeraar in de Zen dingsvakken aan de Theologische School te Kampen. De volgende beslissing werd genomen: lo. Het besluit van de Synode in haar negende zitting aldus aan te vullen, dat gelezen worde: „zij besluit maatregelen te nemen, welke kunnen leiden tot de be noeming van een buitengewoon hooglee raar in de Zendingsvakken aan de Theo logische School te Kampen". 2o. Aan de Curatoren der Theol. School op te dragen, tegen de eerstvolgende Ge nerale Synode een ontwerp van wijzigin gen in de bestaande regelingen, zooals deze wijzigingen door het sub 1 genomen besluit noodzakelijk worden, vast te stel len en aan de Synode ter goedkeuring voor te leggen. 3o. Aan de Curatoren en Hoogleeraren der Theologische School op te dragen, voor zij definitieve voorstellen inzake de benoeming van een Hoogleeraar in de Zendingsvakken aan de Synode voorleg gen, overleg te plegen met de Theolo gische faculteit der Vrije Universiteit, voorzoover zulks mogelijk is. 4o. Aan de Curatoren en eveneens aan de Deputaten voor de Zending op te dra gen uit te zien naar een persoon, geschikt om benoemd te worden tot hoogleeraar in de Zendingsvakken met dien verstande, dat Curatoren en Deputaten voornoemd elkander op de hoogte houden van den stand van zaken. 5o. Aan de Deputaten voor de Zending op te dragen zoodra hun aandacht op een geschikt persoon gevestigd is in over leg te treden met de afzonderlijke ver gadering op Midden-Java en op Soemba. en daarna hun gemotiveerd advies uit te brengen aan de Curatoren der Theolo gische School, die daarna, behoudens het sub 3 bedoeld overleg, tezamen met het moderamen der Zendingsdeputaten een voordracht ter benoeming van den Zen- dingshoogleeraar indienen, een en ander naar de regelen daarvoor gesteld, met dien verstande, dat eerst nadat een be paalde voordracht omtrent een te be noemen persoon mogelijk is beslist zal worden, welke Zendingsvakken zullen worden opgedragen aan den te benoemen hoogleeraar. 6e. Aan de Curatoren op te dragen om indien het mocht zijn, dat er voor den 31 Juli 1932 een voordracht gereed was, daarvan kennis te geven aan het Mode- ramen der tegenwoordige Generale Sy node met verzoek de Synode te doen sa men komen. 7o. Deze Generale Synode provisorisch te sluiten en aan het Moderamen op te dragen de Synode te doen samen komen voor de zaak der benoeming van een hoogleeraar in de Zendingsvakken en wat daarmede samenhangt indien de sub 6 genoemde voorwaarde wordt vervuld en zulks binnen twee maanden nadat het verzoek daartoe inkwam. 8o. De verdere beoordeeling en beslis sing over wat het door de Deputaten voor de Zending bij de Generale Synode inge diende rapport inzake „betere vooroplei ding" voorstelt betreffende missionaire artsen en verplegend en onderwijzend per soneel te laten rusten, totdat een hoog leeraar in de Zendingsvakken zal zijn benoemd. Huwelijksformulier. Prof. Dr V. Hepp rapporteerde nader over het rapport inzake de herziening der Liturgie, m.n. over de wijziging van het Huwelijksformulier. Voorgesteld werd van een invoeging achter de clausule „de ga ve der onthouding" af te zien. Na eenige discussie werd dit voorstel met 39—13 stemmen aangenomen. De vergadering werd hierna verdaagd nadat de praeses in dankgebed was voor gegaan. 's-H. Hendrikskinderen. Gisterenavond was alhier voor het eerst de electrische straatverlichting onder stroom. Er waren negen lichtpunten aangebracht, zoodat ons dorpje schitterend verlicht mag heet en. Na middernacht blijven echter slechts drie lichtpunten aan. De burgemeester van 's Heer Arendskorlte en de heer van Kool wijk kwamen om ongeveer half negen per Auto de verlichting even bezichtigen. Kapelle. Het is de politie gelukt om den dader van de op Zondag 7 Sept. 1.1. in brand gestoken hooi- en strooberg van den klein-landbouwer Iz. op 'tHof op te sporem. De dader is de li-jarige G. welke in de nabijheid woont Ellewoutsdijk. Do raad alhier heeft een commissie van zes ledon benoemd, die de electrificatic dozer gemeente zou be hartigen, In de vergadering, die gister avond zou gehouden worden, was, be halve do voorzitter, één lid verschenen. Getroffen door zóóveel belangstelling heeft dat lid zijn ontslag genomen. Wissenkerke. Maandag vergaderde de gemeenteraad. Voorz. de burgemeester. Af wezig de heeren De Boer en S. J. de Regt. Ingekomen bericht van de Gezondheids commissie te Veere, dat dit jaar geen bij drage moet worden gegeven. Een schrijven van de Centrale Vereen, voor zenuw- en zielsziekten werd voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van mejuffr. Sanderse om overplaatsing als onderwijzeres der O.L. School te Geersdijk naar die te Wissen kerke. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Dhr lireure zegt, de juffrouw heeft het niet erg naar haar zin in ver band met de lokaliteit waarin zij werken moet en ziet naar een andere betrekking uit Dhr .Abrahamse kan niet met het voorstel van B. en W. meegaan, en vindt het onbillijk, dat waar Meij. Oele uit een oogpunt van verbetering voor haar, werd overgeplaatst van Geersdijk naar Kamper land, nu mej. Sanderse, die om dezelfde reden overplaatsing vraagt, wordt afge wezen. De Voorzitter zegt, dat beide gevallen niet precies gelijk zijn, want bij de over plaatsing van mej. Oele stond reeds een ander gereed, hetgeen nu het geval niet is. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met als tegenstemmers de heeren Abrahamse, Breure en Van Nieuwenhuize. Het adres om financiëelen steun van de Tucbtunie werd voor kennisgeving aange nomen. Voorstel van B. en W. om in beginsel toe te treden tot deelneming aan de op richting van .een barak voor besmette lijke ziekten te Goes werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Vastgesteld werd een verordening op de heffings invordering van besmettelijke ziekten. In de vacature van lid der schattings commissie wegens bedanken van den heet C. Janse werd benoemd dhr M. J. Ho- veijn. De rekening 1929 werd vastgesteld. Ge wone dienst ontvang f 103.966.81V2, uit gaaf f 93.316.95V2, batig slot f 10.649.86. Kapitaaldienst f 46.558.26, uitg. f 54.745.90 nadeelig slot f8187.64. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur werd aangeboden tot een gelijk bedrag in ontvang en uitgaaf van f1652,25 Als subsidie van de gemeente is geraamd £1500. De begrooting, 1931 werd aange boden etn zal do leden worden toege zonden. Het adres van de familie Van de Velde om afheining aan den weg, inplaa1 rat), met puntclraad en palen, .met betonpalen e;n harmonicagaas, werd in de vorige ver gadering naar JB- en W. verwezen om advies. Nu wercl er afwijzend op beschikt, en bepaald, dat de aangrenzende eige naars, "die liever een andere afheining dan draad willen hebben, dit op eigen kosten kunnen doen. Zij kunnen vergoe ding ^krijgen gelijkstaande aan de kosten van draad en palen. Dhr De Ridder vraagt, aangezien de Rijksveldwachter te Geersdijk met pen sioen gaat, of er mogelijkheid bestaat, om den to benoemen Rijksveldwachter weer te Geersdijk geplaatst te krijgen. Dat was misschien vyel in het belang der ge meente. Dhr Breure zegt vernomen te hebben dat er eenige personen gereed stonden met een lijst om handteekeningen te ver zamelen voor een adres aan den ge meenteraad om een gemeente-veldwachter te krijgen. Spr. had toen gezegd even te wachten tot na deze vergadering. De voorzitter zegt: Volgens de meemng der autoriteiten van 'de rijkspolitie en cok yolgens mijn meening is voor samen werking tusschen Rijk en Gemeente-politie het beter, dat den te benoemen rijks veldwachter Wissenkerke als standplaats wcrdt aangewezen, zulks ook in het be lang van Geersdijk. Dhr De Ridder informeert naar de kast bij het postkantoor, waarover in de vorige vergadering is gesproken. Spreker zegt dat volgens inlichtingen, aan hem ver strekt, de posterijen hier buiten hun boekje gegaan zijn en dat, indien de ge meente haar rechten handhaaft het ver anderen zal. De voorzitter zegt er over te zullen correspondeeren. De heer Breure vraagt om des Zater dagsmiddags als er mest gereden wordt, de straat te Geersdijk te reinigen. De voor zitter zal maatregelen nemen. Dhr Schippers informeert naar het ar restantenlokaal te Kamperland. De voor zitter zegt: te Wissenkerke is het arres- tantenlckaal volgens voorschrift in orde gebracht, en te Kamperland is met goed keuring van den Minister het arrestanten lokaal vervallen. Dhr Noordhoek noemt den hoek bij A. Bakker aan de haven gevaarlijk en vraagt een Tvaarschuwingsbord. De heer Kramer noemt den tegenovergestelden hoek ook erg gevaarlijk en vraagt om afronding van dien haakschen hoek. DhrSchippers vraagt, pf de voorzitter eens komt kijken en 'dan in overleg met weth. Buijze den toestand eens wil op nemen. Daarna sluiting. Bij den landbouwer D. de Regt al hier is mond- en klauwzeer geconstateerd onder zijn rundvee. Zeer waarschijnlijk is de ziekte over gebracht door een koe, die door 'hem op een nabije markt eenige dagen geleden is gekocht. Ongelukkon. Gisterenmiddag werd te Dordrecht de zesjarige F, door oen vrachtauto overreden en gedood. Het meisje kwam plot seling achter een bakfiets vandaan loopen en wilde do straat oversteken, waarbij het door de auto werd gegrepen. Te Groningen is oen kindje bij het overstekan van don weg door een auto ovorroden en gedood. Ze kere v. d. L. uit Nijovoen (Dr.) is toon hij een stier aan een hek wilde vastbinden door het dier zoodanig gewond, dat hij in levens gevaarlijken toestand naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Te Kampen kreog een 1-jarig meisje oen ketel met heet water -over het lichaam. Het kind is aan de bekomen brandwonden overleden. Minderjarige avonturiers. Door de politie te Nispen werden nabij de Belgische grens twee minderjarige jongens aan gehouden, n.l. de 15-jarige K. uit Hengelo en de 16-jarige M. uit Lonneker, die op avon tuur de wijde wereld in wilden. Zij zijn gisteren naar hun ouders teruggebracht. Loongelden gestolen. Van de gemeentelijke drinkwaterleiding te Enschedé j gelegen onder Losser, had men Maandagmid dag de loongelden gepakt in zakjes, eenigen tijd in een keet geborgen, om deze zooals gewoonlijk des Maandags uit te betalen. Van die gelegenheid heeft iemand, die in het struik gewas op den uitkijk heeft gestaan, gebruik gemaakt en de keet opengebroken. Al 't geld ongeveer f 1400 werd gestolen. Onmiddellijk werd met politiehonden een onderzoek inge steld. Dit heeft tot resultaat gehad, dat het geld en een aantal inbrekerswerktuigen in de nabijheid in het bosch werden gevonden, ver borgen onder den grond. D-a dader werd nog niet aangehouden. De strijd tegen de pornogra- f i e. Den laatstan tijd legt de politie een bui tengewoon lof Lelijk© activiteit aan den dag in haar strijd tegen de pornografie. Gistermiddag heeft zij een met succes bekroonden inval gedaan in een boekhandel die gevestigd is op den N. Z. Voorburgwal te Amsterdam. Het was de politie bekend geworden, dat de eigenaar van deze zaak pornografische lectuur verkocht. Gistermiddag verscheen een .inspec teur met 5 rechercheurs van de centrale recherche in den winkel en trof haar inderdaad zulke beschriften aan. Zij werden in beslag ge nomen en naar het hoofdbureau getranspor teerd, evenals de eigenaar van de zaak, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt. Even later deed de politie een inval in een perceel in de Rosmarijnsteeg, waar deze boek handel een opslagplaats hoeft. Hier trof men den geheclen aanzienlijken voorraad „Schund" aan. De politie hoeft hier een goeden slag ge slagen. 't Is te hopen, dat zij op deze wijze nog eemigen tijd voortgaat. Incidenten in Den Haag. Gister avond na de militaire taptoe, waarvoor de belangstelling overweldigend was, kwam voor do politie te Don Haag de zoo moeilijko taak in de opeengepakte menschenmassa ruim baan te maken voor het aftnarcheeren der di verse corpsen. De menigte vormde zich tot een kluwen van menschen, waarin elke beweging onmogelijk bleek. In de Alexanderstraat kregen velen, vooral de vrouwen en meisjes hot te .kwaad. Eeri tweetal meisjes geraakten door hot hevig drin gen bewusteloos. De Transportcolonne van het Roode Kruis, welke ter plaatse een post had opgesteld, kon de beide slachtoffers, die er gelukkig niet erg aan toe hl-eken te zijn, spoedig de noodige eerste hulp verleenen. Ook in de richting van de Javastraat ont stond een ontzettend gedrang. De Kapel werd door politieruiters beschermd, maar nauwelijks was het sein tot den afmarsch gegeven op de politie hief elke afzetting op. Van alle kanten drong het p-ubliek op om achter de muziek aan te loop-en. Vrouwen en kinderen gilden en riepen om hulp. De duizenden, die door de afzetting zoo lang waren vastgehouden drongen echter meer en meer op. Eensklaps konden enkelen zich niet meer staande houden en vielen op den grond. De stroom was niet meer te stuiten en het resultaat was een kluwen van men schen, die over elkaar heen. rolden. Eindelijk kwam de massa tot staan, doordat tientallen burgers en militairen een phalanx gevormd hadden. JRet bleek dat velen lichte verwondingen hadden opgeloopen. Voor zoover nagegaan kon worden was er echter niemand ernstig go- kwetst. In alle richtingen verspreidde zich langza merhand de menigte. Rechter ontvoerd? Sedert een maand is een rechter van het hoogste gerechts hof te Washington verdwenen, zonder dat men een spoor van hem heeft kunnen ontdekken. Thans heeft de vrouw van dan rechter echter een brief ontvangen, waarin van haar de betaling van een bedrag van 20.000 dol lar wordt geëischt, indien zij haar man le vend wil terug zien. Men noemt daarom aan, dat de rechter door bandieten is ontvoerd. Inbraak te Rotterdam. Gis ternacht heeft men zich toegang verschaft tot de variótó „Arena" aan het Stations plein te Rotterdam, het gebouw, waarin vroeger de circus-schouwburg was geves tigd. De inbrekers zjjn door do brand gang langs de brandlrap naar boven ge komen, hebben zich vervolgens door hot verbreken van een sp'angslot van de deur toegang verschaft tot de galerij, en z.ijn vandaar het privé-kantoor binnengedron gen. Daar hebben ze de brandkast als een sardinieblik opengescheurd, terwijl uit het bureau ook de postzegelkas werd meege nomen. Het totaal vermiste bedrag be draagt ongeveer f 4000. Een aardig moment uit de zanghulde door duizenden kinderen aan H. M. de Koningin op Huis ten Bosch te Den Haag gebracht. Het aanbieden van bloemen. Rechtbank te Middelburg. Het in voorraad hebben van bedorven vleesch enz. Ter openbare zitting van de Rechtbank te Middelburg werd gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegen G. K. v. de B., 45 jaar, directeur van de N. V. Vee- en Vleeschhandel v.b. firma J. H. te Vlissingen. Verdachte was bij vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, wegens het in voorraad hebben van vleesch en vet, dat in bedorven toestand verkeerde ver oordeeld tot een geldboete van f 100 of 10 dagen hechtenis met last tot openbaar making van de uitspraak in eenige i'ro- vinciale bladen, en bad van deze Kan- tonrechtorlijke beslissing hooger beroep aangeteekend. Verdachte was niet verschenen. Als zijn gemachtigde trad op Mr A. H. Kui pers, advocaat en procureur te Middel burg. De eerste getuige, de keurmeester De Wit uit Vlissingen, zeide in de slagers werkplaats van verdachte een partij be schimmeld en bedorven vleesch te heb ben aangetroffen. De getuige, keurmeester Ingelse, legt een gelijkluidende verklaring af. Vol gens getuige was het vleesch totaal on geschikt voor gebruik, aangezien 't reeds eenige dagen bedorven was. De getuige Reiman te Vlissingen, zegt te zijn directeur van voornoemde N. V. üp vragen van den President, die op de gestie eener N. V. betrekking hebben, oa. aandeelenkapitaal, compagnonschap, sta tuten, vergaderingen enz. weet getuige geen antwoord te geven, hetgeen de Pre sident doet opmerken, dat get. dan zijn taak als directeur op een zonderlinge wijze opvat, waarop get. antwoordt, dat hij directeur is van de worstmakerij, ter wijl zijn medevennoot Vader directeur is in den winkel en verdachte directeur van den inkoop. Volgons get. was het inbo- slag genomen vet en vleesch niet in be dorven staat en als de keurmeesters niet gekomen waren dan had men het vet gesmolten en het vleesch in de worst verwerkt en voor de consumptie verkocht. Op een vraag van den gemachtigde Kuipers, zegt get. nog, dat verdachte zich niet bemoeit met den winkel, omdat hij er geen verstand van heeft. Op een nadere vraag van den Presi dent, of hij verstand heeft van bedorven vleesch, antwoordt get. bevestigend. De getuige Vader te Vlissingen, mede vennoot zegt eerst bedrijfsleider te zijn geweest, door verdachte aangesteld, en later Directeur te zijn geworden. President: Waren er nog meer direc teuren? Get. zegt dat niet te weten. Hij dreef de gansche zaak. Ook deze getuige blijft op verschillende vragen in verband met de werking der vennootschap, het antwoord schuldig. Volgens get. wordt al het vleesch in de ijskast bewaard. Het door de keurmeester in beslag genomen vleesch en vet zat reeds een paar dagen in de ijskast. Het vleesch was goed, doch het vet was niet bepaald versch. Op een vraag van den President, of het voor consumptie geschikt was, ant woordt get. bevestigend er bij voegend, dat, indien de keurmeesters niet gekomen waren alles zou zijn verkocht. De Officier van Justitie, opmerkende, dat wij hier twee directeuren hebben ge hoord, die niets omtrent de werking van de N. V. weten te verklaren. Spr. eischt bevestiging van het vonnis, waarvan be roep, aangezien verdachte in de oogen van het O. M. de man is, die het meest strafschuldig is. De gemachtigde van verdachte vangt zijn pleidooi aan met te zeggen, het ge beurde niet zoo ernstig te vinden. Ver dachte is de man, die de aandeelen heeft van de N. V. Verdediger vindt het kras, dat het 0. M. aan het bestaan van die N. V. twijfelt. Dat de directeuren, die hier gehoord zijn, niet weten hoe groot het kapitaal is, vindt pleiter evenmin iets bij zonders. Zij hebben geen aandeelen, om dat die niet te koop zijn. Het is een N. V. zonder commissarissen, al moet plei ter toegeven, dat zij op een vreemde ma nier directeur zijn geworden, doch zij mogen dan stroodirecteur zijn, zij zijn di recteur. Verdediger vraagt verdachte vrij te spreken, en mocht bevestiging van het vonnis volgen, de door den kantonrech ter bevolen publicatie niet te gelasten, omdat dit bij de behandeling in eerste in stantie ook niet is gevorderd. De Officier van Justitie, repliceerende, handhaaft zijn requisitoir, opmerkende, dat bij deze zaak de volksgezondheid ern stig is gemoeid en dat de vuiligheid niet bij toeval is gebruikt, hetgeen voor de verbruikers levensgevaarlijk zou zijn ge weest. Het in voorraad hebben en vervoeren van ongekeurd vleesch (doodgeboren kalveren). Vervolgens werd in hooger beroep be handeld de zaak tegen L. K., 33 jaar, veekoopman te Ovezande, P. L. Q. W., 65 jaar, caféhouder te Middelburg en G. K. v. d. B,, 45 jaar, directeur van de N. V. v. h. firma J. H. to Vlissingen, die hij vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, respectievelijk wegens het ver- koopen en vervoeren, van twee doode kalvoren, waarvan het vleesch aan keu ring was onderworpen; het tot vervoer in voorraad aanwezig hebben van twee doode kalveren; en hot doen vervoeren van twee doode kalveren, waarvan het vleesch niet aan keuring was onderwor pen geweest, werden ontslagen van allo rechtsvervolging. Door den Ambtenaar van het O. M. en door tl on derde verdachte werd tegen de ze Kantonrechter) ijke beslissing hooger beroep ingesteld. Het O. M. in eerste instantie, had te gen verdachte K. vijf maanden hechtenis tegen verdachte W. f 200 boete of 20 d. hechtenis en tegen verdachte v. d. B. 1 maand hechtenis gevorderd met publi catie van het vonnis in de Provinciale bladen. De beide eerste verdachten waren ter zitting aanwezig en werden rechtskundig bijgestaan door Mr A. van der Weel, ter wijl verdachte v. d. B., niet verschenen zijnde, werd verdedigd door Mr A. H. Kuipers, advocaat to Middelburg. Van de zijde van het O. M. waren in deze zaak een 15-tal getuigen en deskun digen gedagvaard, terwijl de verdedigers eenige getuigen a decharge hadden voor gebracht. De Officier van Justitie requireerde 'n straf, die door het O. M. bij de behande ling in eersten aanleg tegen ieder van de verdachten was gevorderd. Beide verdedigers pleitten vrijspraak on grond, dat naar hun meening niet ge bleken was, dat verdachten zich aan eenig strafbaar feit hadden schuldig ge maakt en omdat zij een vrijsprekend von nis van meer belang voor hunne cliënten achten dan een waarbij zij werden ont slagen van rechtsvervolging. Programma van Donderdag 18 Sept. HUIZEN, Tot 6 uur 298 M. 8.00-9.15, Gramofoonplaten. 10,0010 30 NCRV- Zang en Damerkoortje. 10.3011.00 NC RV Ziekendienst. 12 00130 Concert. 1.302.00 en 2 002.45 Gramofoonplaten. 4.005X0 NCRV Ziekenuurtje. 5.006,30 NCRV Concert. Alt-mezzo, fluit, cello, piano. 6.457.00 Knipcursus. 7.00—7.30 Le zing ver/o ging p uimvee. 7 308 00 NCRV Cursus Maleisch. 8 00—10.15 NCRV Her denkingsavond 40-jarig bestaan Gerof. Jonge- -lingsvereen. te Groningen. Sprekers: Ds P. Ch. v. d. Vliet en J. Bos. Muziek, medew. sopraan, tenor, orgel. HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitz. 8.01—9.45 Gramofoonpl. 10 0010.15 Mor genwijding. 10 3012.00 Concert Amhem- scbe Orkestvereen. 12.152 00 Concert. Kwintet, zang. 2.002.30 en 3.00—3.30 Gramofoonplaten. 3.304.00 Voor de da mes. 4.005 00 Ziekenuurtje. 5.00 5.30 Gramofoonplaten. 5.306.45 Concert. 6.457.15 Sportpraatje. 7.157.45 Rad o v lksu-.iversitrt. 8 109.10 Concrt. Mandoline-orkest, viool. 9.1010.00 Con cert. Omroeporkest. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. Sopraan, viool, piano. 1.20 Orgelspel 2.20—2 50 Gramof.ionp ateii. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Concert. Sopraan. 4.85 Orkestconcert. 700 Pianospel. 8.05 Concert. Koor en solisten. LANGENBERG, 473 M. 12.30 Gramofoon platen. 1.252.50 en 5.50—6,50 Orkest concert. 8.209.15 Concert. Orkest en cello. 9.20 Bach-conoert, Direct 1 Bureau: La: Tel.: Redactie Postn Bijkan! Firma F. P. D Zij, die ziel „De Zeeuw" nog in deze 21 mors gratis. Het laat In zijn reed inneringen Haagsche Pos ook den val va door hem als liberale Kabin In verband Treub o.m.: „De liberale schillende schj nog wel niet thans, maar o< reeds lang ge< regeeringsmeer -democraten. 1 partij nu werd cipieele versch mocratisehe er grijpelijkerwijzt zij wèl gezocht tot een practi hebben kunnen standigheden dat zijn gronds tairo verhoudi: op een meerde welke ontbreek ministerie m 0 van de genade leen als bet mil plank aanvaard te zal zeker n: de vrijzinnige er zich in moe meer ministeri wille van de prijsgeven en ders, gelijk de gemeene zaak dat de tegenv craten, die lan( kielzog dor soci varen, daartoe wezenlijking de ten koste van zelfs nu nog a; ten niet vreem zich ook in de teerde extra-i denken; voor ministeries is Deze verklari verhoudingen ii aan den eenen men. De macht var ken. De tijd van nisteries is voo We kunnen Maar nu zal worden, dat str tuigd: voor ree tijd voorbij". En daar zal sche partijen antwoordelijkhe streven naar zonde basis. Wij zullen schien nog kur enteerde extra maar grooter andere partijve het b e g i n s e belang den De verkiezi: De Hearst-blat twintig in het een 'hoofdartike de verkiezing©: .Duitschland. N: overwinning vi partijen wordt „Een gevaar, blinde ziet, hac leden moeten zi sailles, dat bes sche volk te on

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6