Binnenland. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. BerlijnsGhe Brieven. ke voor het land zei! en voor geheel Euro pa noodlottig zou zijn. De groote Parijsche bladen verbergen Bun bezorgdheid over den uitslag der ver kiezingen in Duitschland niet, waarbij het feit, dat de nationaal-socialisten hun aantal zetels bijna vertienvoudigd zagen, natuurlijk het zwaarst weegt. Er was gisteren niet de ware belang stelling voor de algemeene discussies in de volkenbondsvergadering. De uitslag der Duitsche verkie zingen vervulde in veel hoogere mate aller aandacht, dan de redevoerin gen van de gedelegeerden van Australië, Japan, Zuid-Slavië en Griekenland. Wat de verkiezingsuitslag in Duitsch land betreft, begrijpt men zeker wel, hoe ongunstig deze in volkenbondskringen is opgevat Van Duitsche zijde wordt weliswaar ge poogd, den slechten indruk wat te ver zwakken door er op te wijzen, dat de uiterste partijen meer stemmen hebben gekregen tengevolge van den economi- schen nood van het Duitsche volk. Men ontveinst zich intusschen niet, dat de uitslag der verkiezingen zich in ieder geval in Frankrijk sterk tegen Briand zal gelden en als een nederlaag voor Briand's toenaderinga- en ontruimings- politiek zal worden opgevat. De positie van Briand zal dus ernstig geschaad worden. Ook is men er zich van bewust, dat de uitslag der Duitsche verkiezingen op den voortgang van het ontwapeningswerk van den volkenbond een verderfelij ken in vloed zal hebben. Briand heeft aan Duitsche journalisten verklaard, dat hij geen gevolg kan geven aan htm verzoek om zijn meening te zeg gen omtrent het resultaat van de Duit sche verkiezingen. Hij heeft tot nu toe streng vermeden, zich te mengen in de binnenlandsche politieke aangelegenheden van een an der land en heeft daarom in zijn rede ook de binnenlandsche verhoudingen in Duitschland niet besproken. Hij sprak evenwel de noop uit, dat ook in de toekomst de Duitsche buitenland sche politiek op verzoening gericht zal zijn. Braun, de Pruisische minister-president heeft in een persgesprek verklaard, dat de resultaten der verkiezingen geen aan leiding tot bijzonder pessimisme mogen geven. Het was een groote fout verkie zingen te houden op een psychologisch zoo ongunstig oogenblik, waarin de stem ming van de bevolking door de groote werkloosheid en door het ontslag van talrijke arbeiders en ambtenaren radi caal is. Hierbij kwam de propaganda der nationaal-socialisten, die overal beloof den, wat men gaarne wilde hebben. Braun is van meening, dat noch de grondwet, noch de openbare veiligheid, noch de koers van de buitenlandsche politiek een oogenblik in gevaar zullen komen. Het is uitgesloten, dat de radicale partijen, die gisteren de overwinning hebben be haald, in staat zullen worden gesteld hun regeeringsrecepten in de praktijk toe te passen. Braun gelooft aan een groote coalitie van alle verstandige elementen. Italië door noodweer geteisterd. Vele streken van Italië zijn de laatste dagen door ernstige onweders geteisterd. Aan de Ligurische kust, in de buurt van Genua, werden door een wervelstorm niet minder dan 2000 boomen ontworteld. Te Palermo worden vele visschers- schepen vermist, die Vrijdagavond voor het opkomen van het noodweer waren uitgevaren. In de provincie Udine zijn ten ge volge van de talrijke wolkbreuken de ri vieren buiten hare oevers getreden. In de haven van Venetië werd een bark van de havenpolitie door den storm omgeslagen, waarbij een douanebeambte verdronk, In de badplaats Cortina (Zuid-Tirol) geraakte een houten huis in brand. Dooi den hevigen storm breidde het vuur zich izeer snel uit, het naastgelegen hotel „Royal" en vele andere gebouwen, wer den aangetast. Vijf personen, die zich door uit het venster te springen in vei ligheid wilden brengen, bekwamen min of meer ernstige verwondingen. Na vele uren slaagde de brandweer er pas in het vuur te blusschen. Demonstraties en bloedige botsingen te Warschau. Zondag hebben te Warschau bloedige botsingen plaats gehad. Er werd gedemon streerd tegen de arrestatie der leden van de oppositie. Na afloop der demonstratie werden twee bommen geworpen en ook schoten gelost. Daarop trad de politie tegen de demonstranten op, van wie er één werd gedood. Aan de zijde der politie vielen verscheiden gewonden. Ook in een aantal provinciesteden heb ben demonstraties plaats gehad, waarbij het tot gevechten met de politie kwam. Verschillende demonstranten zouden ge wond zijn. Een later bericht meldt, dat er twea dooden en vijftig gewonden zijn. De ramp van San Domingo. Nader is bij het departement van de fensie telegrafisch bericht d.d. 11 Septem ber ontvangen van den commandant van Hr. Ms. flottieljevaartuig „Arend" uit San Domingo, waaruit blijkt, dat het aantal dooden gestegen is tot 3500; waterleiding en electrisch licht werden gedeeltelijk hersteld. De doktoren Mellema en Winkel ver richten nuttig werk. Waarschijnlijk kan Hr. Ms. „Arend" in het midden van da volgende week terugkeeren. „Russische" goederen Ia Polen gefabriceerd. Poolsche bladen deelden dezer dagen mede, dat te Lodz een groote opwin ding werd veroorzaakt door een bericht, ontvangen door industrieelen te Lodz uit Koningsbergen. Op de jaarbeurs te Koningsbergen wa ren n.l. in bet paviljoen der sovjets ver schillende textiel-goederen, voorzien van Russisch stempel, tentoongesteld. Toch hebben de op de jaarbeurs aan wezige industrieelen uit Lodz boven al len twijfel vastgesteld, dat het goederen zijn, welke te Lodz gefabriceerd zijn en indertijd door de sovjets-handelsdelegatie te Lodz gekocht waren. Merken der Lodzer-fabrieken werden verwijderd en bolsjewistische ervoor in de plaats gesteld, als zijnde goederen der grootste sovjetsfabrieken. De organisaties der fabrikanten te Lodz hebben besloten, tegen deze handelwijze bij da sovjet-handelsdelegatie een protest in te dienen. Korte Berichten. Volgens een bericht uit Ottawa zul len de Canadeesche invoerrechten aan merkelijk worden verhoogd, vooral voor goederen, die uit de Vereenigde Staten worden ingevoerd. De tentoonstellingen te Luik en te Antwerpen zouden op 3 November a.s. gesloten worden. Gistermiddag is in de vlieghaven van Stockholm een ernstig vliegongeluk voorgekomen. Een vliegboot stortte om laag en de twee bestuurders werden zóó ernstig gewond, dat zij tijdens de over brenging naar bet ziekenhuis overleden zijn. Een der vliegers is de bestuurder Nilsson, die zich bij de opsporing der expeditie van Nobile onderscheiden heeft. Opening van de Staten-GeneraaU Onder buitengewoon groote belangstel ling is hedenmiddag de vereenigde zitting van de Staten-Generaal door H. M. de Koningin geopend. Het is op den openingsdag altijd druk in Den Haag, maar ditmaal was de be langstelling van het publiek voor de altijd indrukwekkende gebeurtenis, al zeer groot. Duizenden hadden zich opgesteld langs den weg, dien de Koninklijke stoet had af te leggen en de Kon. Familie werd door een langs den weg geschaarde menigte met groot enthousiasme begroet. De Ridderzaal bood als altijd door de vele schitterende uniformen een prach- tigen aanblik. De vergadering wgrd gepresideerd door den heer Mr D. L. baron de Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer. Deze opende te half 1 de vergadering en liet daarna voorlezing doen van het Koninklijk besluit van 6 September 1930, waarbij hij tot voorzitter benoemd werd. Tot leden van de Commissie van ont vangst en uitgeleide werden aangewezen de heeren Foc>k, van Gitters, de Gijselaar, van Sasse van IJs.selt en Kranenburg, leden van de Eerste Kamer en mevr. Ament, mevr. Bakker-Nort en de heeren van Vuuren, Rutgers van Rozenburg, Bongaerts, Ridder van Rappard, van Dijk, Slotemaker de Bruine, van Kempen en v. d. Bilt, leden van de Tweede Kamer. Eenige oogenblikken later kondigden kanonschoten aan, dat H. M. de Konin gin vergezeld van H. M. de Koningin- Moeder, Z. K. Hoogheid Prins Hendrik en H. K. Hoogheid Prinses Juliana, het paleis hadden verlaten. Bij de Ridderzaal aangekomen, werden de vorstelijke personen door de aangewe zen commissie ontvangen en binnenge leid. Nadat H. M. de Koningin op den troon had plaats genomen, plaatste zich de Koningin-Moeder rechts van H. M., ter wijl Prins Hendrik en Prinses Juliana links van, haar plaats namen. Hierna las de Koningin de troonrede voor, en verliet daarna, begeleid door de commissie van uitgeleide, de vergadering. Behalve dat de Koninklijke statiekoets dit jaar meer .dan andere jaren duizen den naar Ben Haag had doen komen, droegen ook andere oorzaken er toe bij om op dezen dag een extra drukke toe loop naar de Residentie te verzekeren. Voor den middag stond n.l. op het pro gramma een vaandelgroet aan H. M. de Koningin, aan welke huldebetooging door 13500 personen werd deelgenomen als vertegenwoordigers van 414 bonden en vereenigingen. Hieronder waren 42 zang en 21 muziekvereenigingen. Vanavond zal op het plein 1913 een groote militaire taptoe plaats hebben. Geen wonder, dat duizenden en duizen den op de been waren. De Koninklijke Familie. De Koningin en de Prinses, die gister ochtend te lialftien het koninklijk paleis het Loo hadden verlaten, zijn gistermid dag met gevolg om half één aan het paleis Huis ten Bosch aangekomen. De Prins was reeds 's morgens per trein in de residentie gearriveerd. Bestrijding mond- en klauwzeer. Naar wij vernemen, zegt de N. R. 0 r t., heeft Dr Frenkel op zijn onderzoekings- reis naar het mond- en klauwzeermiddel Mafalto verleden week ook Madrid be zocht. Hij had daar een onderhoud met prof. Culebras, en met de heeren Egana en de Miranda, en heeft er den heer van den "Berg gesproken. Hrj bracht ook een bezoek aan de fabriek te El Goloso, waar 1 het middel vervaardigd wordt, de fabriek, die volgens zekere berichten in het Han delsblad, niet bestaat, en hrj heeft ont waard ,dat de hertog del Infantado, de man, die zich zeer voor Matafto interes seert doch die, volgens een anderen voor lichter van het Hbld., dood was, nog leeft. Hij zal nog wel meer onwaarheden aan den kant van de bestrijders van Matafto hebben ontdekt Brood met aardappelmeel. De „St.ct." van gisteravond bevat een koninklijk besluit, waarbij is bepaald, dal tot wederopzeggens toestemming wordt verleend voor het gebruik van aard appelzetmeel als grondstof voor de be reiding van brood onder de navolgiende voorwaarden: a. de hoeveelheid aardappelmeel, bij de bereiding te gebruiken, mag niet grooter zijn dan 1/10 gedeelte van het te gebrui ken meel; b. het brood, waarin aardappelmeel is verwerkt, moet worden aangeduid met de naam „brood met aardappelmeel"; C. deze aanduiding moet op onschade lijke en deugdelijke wijze in ieder zoo danig brood zijn aangebracht met behulp van een ouwel, met een doorsnede van ten minste 40 m.M., waarop de aanduiding is vermeld met Latijnsche hoofddruklet ters van ten minste drie millimeters hoogte en met een ljjndikte van ten minste 1 m.M.; d. overigens zijn op dit brood alle bepalingen van het Broodbesluit van 1925 van toepassing. Spoorvrachten voor aardappels. De heer Weitkamp heeft aan den mi nister van waterstaat de volgende vragen gesteld 1. Is het den minister bekend, dat de afzet van aardappelen in Overijssel en Drente zeer gedrukt wordt door de hooge vrachten, die bij verzending per spoor, in verhouding tot de geringe marktwaarde, veel te zwaar op dat product drukken? 2. Zoo ja, is dan de minister bereid om de dezen zomer ter bevordering van den aardappelhandel toegestane vermindering der spoorvrachten, welke gunstige bepa ling echter al reeds per 15 Aug. werd in getrokken, zoodat begrijpelijkerwijze de thans betrokken, in zeer benarde omstan digheden verkeerende, aardappelverbou wers daarvan weinig konden profiteeren, ook voor He aardappelcampagne van de zen herfst te 'doen gelden? H. van Andel. De heer H. van Andel te De Bilt, lid van Ged. Staten van Utrecht, zal om gezondheidsredenen met ingang van 1 Oct. a.s. zijn ambt neerleggen. Luchtpostconferentie. In verband met de belangrijke uitbrei ding, welke de luchtpostdiensten den laatsten tijd ondervonden, zal binnenkort te Brussel een bespreking plaats hebben tusschen vertegenwoordigers van de post- administratiën van verschillende lan den, ten einde een algemeene regeling te treffen voor het vervoer van correspon dentie met nachtpostvluchten zonder heffing van luchtrecht. Als vertegenwoordigers van de N e- derlandsche administratie zullen aan de besprekingen deel nemen de hee ren: A. P. F. Duynstee, hoofdinspecteur 'der P. T. T. en P. G. Demmer, referen daris 2e kl. der P. T. T. Het ligt in het voornemen van de Bel gische administratie om in 1931 eene conferentie samen te roepen, teneinde te komen tot de stichting van een Europee- sche luchtpostwet. Hieromtrent zullen eerlang de noodige voorbesprekingen plaats vinden tusschen vertegenwoordi gers uit Duitschland, Frankrijk, Enge land, België en Nederland. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Wij ontvingen het verslag over 1929 van den Nederlandschen Christelijken Landarbeidersbond. Hierin wondt omtrent Zeeland het vol gende opgemerkt: We vorderen wel iets in deze provincie. Er is meer geconfereerd dan voorheen. Het afwijzend standpunt van de werk gevers in sommige plaatsen, voorheen re gel, is nu uitzondering. Te Wolfaartsdijk kunnen helaas de boe ren zich nog niet tot die hoogte opwer ken. De vasthoudendheid van onze man nen dwingt respect af. Zij geven tevens meer dan eens blijk van activiteit en wils kracht, maar het doel is veraf gebleven. Het organisatorisch overleg is te St. Philipsland het best doorgevoerd. Dat wil niet zeggen, dat er niets meer te wen- schen was. Neen, in 't begin van 1929 hebben we hier eenige loonsverhooging bepleit. Eenige conferenties zijn gehouden, doch het mocht niet gelukken. Wel werden enkele verbeteringen verkregen op de onderdeelen van het contract. En ten slotte werd in het contract een element gebracht, waarbij ook de patroons geïnte resseerd werden bij de werkloosheid der arbeiders, door mede te betalen. Al waren onze leden niet geheel vol daan, onbevredigend was de oplossing niet. 'Ook te Serooskerke mochten we mede confereeren. Wij pleitten daar voor eenige verbeteringen in het loon. Het kon niet worden verkregen. Omdat in de nabije plaatsen door wat plaatselijke prutserij, ook het oude loon was gehandhaafd. Waar wö hier feitelijk pas kwamen werken, was het wenschelijk te trachten langs overleg te vorderen. AI lukte dat niet dit jaar, wij hebben de overtuiging en daarvan ook de prac- tische bevestiging dat we vorderen. Evenzoo is het gegaan te Souburg. Vóór den SOsten April hadden we den werkgevers onze wenschen gezonden. Een tweetal conferenties leidden tot overeenstemming, Het contract kwam tot stand. Voor Nieuwdorp kregen we het ook zoo ver. Al enkele jaren waren we hier bezig. Confereeren ging goed. Maar zwart op wit, dat ging te ver. Doch het idee was winnend en dit jaar kregen we het col lectief contract. In enkele plaatsen is nog geen con tract. De arbeiders hebben daar wel hun houding te herzien. Aan willekeur en driemaandelijksche loon-regelingen een zijdig opgesteld, moet een eind komen. En dat kan best. Organiseeren en werken! Alles tezamen genomen, 'goede bewij zen van wint1. De Zeeuwsche arbeiders, als ze maar beginton en vasthouden, zul len evengoed h,.n recht van medespreken krijgen over de loonen en arbeidsvoor waarden als b.v. in Groningen. Maar het vraagt inspanning, offers. Tevens het geloof, dat ook in de Zeeuw sche landbouwbedrijven de arbeider als schepsel Gods werkzaam is. Maar boven al het geloof, dat de christenarbeider ter verheerlijking Gods, den christelijk-socia- len strijd mede moet voeren. Het aantal leden van den Bond klom in 1929 van 6309 tot 8672. In Zeeland hep het ledental vooruit van -460 tot 538. Middelburg. Onder het vee, loopende in een weide aan den Segeerssingel al hier heerscht mond- en klauwzeer. In diezelfde weide staan bramenstruiken. De jeugd is er natuurlijk op uit bramen te zoeken, en nu dient er met klem op gewezen te worden, dat men deze weide moet overslaan om niet de kans te loo- pen de smetstof op andere weiden en zoo op gezonde dieren over te brengen. 's-Heer Arendskerke. Maandagavond werd de electrische straatverlichting in ons dorp en omgeving onder stroom ge zet. Met het fanfaregezelschap „Excelsior" voorop, gevolgd door een grooten stoet' van belangstellenden, werd door het Col lege van B. en W., den Secretaris en dhrn Lindenbergh en Koolwijk, een rondgang door het dorp gemaaxt, teneinde de straatverlichting in oogenschouw te ne men. Algemeen was de roep groot over deze schitterende verlichting, welke dan ook een groote vooruitgang is te noemen, ver geleken bij de vroegere petroleumverlich ting. Blggekerke. Zaterdagmiddag werd onder ongunstige weersgesteldheid door de af- deeling van den Bijz. Vrijwilligen Land storm een schietwedstrijd gehouden. Af stand 150 M., maximum aantal punten 50. De uitslag is als volgt: S. Wijkhuijs 47 p., P. de Lange 44 p., A. Arendse 44 p., A. Harpe 43 p., II. Caljouw 41 p., J. Konraad 41 p., "H. Verschuure 41 p., J. van Rooijen 37 p., P. Schout 37 p., L. Harpe 36 p., P. Franke 32 p., J. Marijs 31 p., J. Wijkhuijs 28 p., J. Maljaars 26 p., A. de Witte 22 p., A. Sinke 20 p., Jac. Midavaine 13 p. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac. Ds Mans- velt), W. M. A. Kalkman te Katwijk aan Zee, T. Kloosterman te Leeuwarden en N. Luijendijk te Hoek van Holland. Beroepen te Domburg (toez.), H. W. Lovink te Gramsbergen. Te Wilsum (Gr.), J. G. Ahbringh, cand. te Groningen. Aangenomen naar Nes en Wierum, J. H. F. Engel, cand. te Groningen. Bedankt voor Purmerland, S. R. Her- manides te Valkenburg (Z.-H.), Voor Mid- lum, J. H. F. Engel, cand. te Groningen. Voor Drachten (Evó, A. Keuzenkamp te tfithuizermeeden. Voor Vierhuizen-Zout kamp, K. G. Kwint te Terkaple. Voor Engelbert, G. Nuis te Drempt. Voor Ge- nemuiden, G. J. Koolhaas te Charlois. Geref. Kerken. Beroepen te Westmaas, T. Fossen, cand. te Baarn. Te Grijpskerk, J. Vel- sink te Musselkanaal. Te Willemstad, S. Hoekstra, cand. te Den Haag. Aangenomen naar Ter Aar, D. Warnirik, cand. ta Amsterdam. Samenwerking. In Argentinië doet zich het geval voor, dat de Geref. Kerken in Nederland er drie Kerken heb ben, die samen tot een classis vereenigd zijn en waar Ds A. C. Sonneveldt te Bue nos Aires Gereformeerd predikant is. De Synode der Chr. Ger. Kerk in Amerika be sloot ook een predikant voor deze Ker ken af te staan, deze zal thans begin October aankomen, n.l. Ds Brandt Brux- voort. Op dit terrein werken dus de Geref. Kerken in Nederland met de Chr. Geref. Kerk in Amerika wel zeer nauw samen. Emeritaat. Het Prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft Ds C. A. de Bruin Herv. predikant te Piinacker eervol eme ritaat verleend, wegens voortdurende on gesteldheid, met ingang van 15 Nov. 1930. Op voordracht voor hoofd der open bare school I te Ierseke zijn geplaatst de heeren M. J. Steketee ts Ierseke «n A. Berkhey te Hoek van Holland, „Benzine-oorlo g"t e Leer dam. Een „benzine-oorlog" is te Leerdam uitgebroken tusschen eenige handelaren tot groot genoegen van het autorijdend publiek. Een handelaar heeft een groot doek gespannen over de breedte van de straat, waarop aangekondigd is, dat de benzine verkrijgbaar is tegen 13Yz ct. per Liter. De „Tel." had een onderhoud met hem en vroeg wat de aanleiding dezer prijsverlaging was. Hij vertelde, dat se dert geruimen tijd de plaatselijke hande laren zich niet hielden aan den officieel vastgestelden prijs van 18 cent, doch hun afnemers geheime kortingen toestonden, variëerende tusschen 525 pet. Om hier tegen te protesteeren, besloot hij tot den drastischen maatregel, een ieder openlijk 25 pet. korting toe te staan. Bende jeugdige dieven ach ter slot. De Zwolsche politie heeft de hand weten te leggen op een bende jeug dige dieven, welke eenigen tijd geleden aldaar verschillende kleinere inbraken heeft gepleegd, waarvan de politie de daders tot dusver niet had kunnen op sporen. Zoo werden dezer dagen van de schietbaan op den Schrevenweg, vier ka rabijnen, tweehonderd scherpe patronen, enkele foudraals en twee chronometers vermist. Gistermiddag kwam de recherche ter oore, dat in een fabriek een jongen rondliep met patronen in den zak. Zij had nu een uitgangspunt voor verdere nasporingen. De jongen viel bij navraag al spoedig door de mand, waarbij aan het licht kwam, dat de 16-jarige G., de 17-jarige v. d. H., de 15-jarige v. d. V. en de 18-jarige D., de inbraak hadden gepleegd. De jeugdige booswichten had den buiten de stad met de ontvreemde karabijnen enkele zeer gevaarlijke schiet oefeningen gehouden. Zij hadden de aar digheid om dwars door de boomen te schieten. Bij verdere ondervraging bleek, dat de boefjes nog meer op hun kerfstok hadden. In combinatie met nog twee makkers waren bij verschillende firma's daar ter stede inbraken gepleegd, waarbij o.a. een bedrag van f 100 was ontvreemd. Ook hadden de booswichten reeds ver schillende rijwielen gestolen, zoodat de politie met de aanhouding een goede vangst heeft gedaan. (Tel.) Zonderlinge communisten. In verband met de jongste revolution- naire woelingen der Moskou-discipelen in Boedapest is de Hongaarsche politie, zoo- als men weet, behalve tot talrijke arres taties ook tot huiszoekingen bij de kop stukken der beweging overgegaan. Naar de „Uj Nemzedek" thans meldt, heeft de politie bij dat werkje een paar leerzame ontdekkingen gedaan. Zij vond, b.v. in de woning van den communistenleider Paul Földes, toen ook 's mans garderobe een beurt kreeg, veertig uit de fijnste stoffen vervaardigde costuums, vijf en veertig paar schoenen, bijna alle nog nieuw, en groote stapels zijden ondergoed. In de garderobe van Emmy Fink tel den de mannen van de wet meer dan vijftig costuums, drie en vijftig paar schoe nen, vier bontmantels en achttien hoe den. Voor het prestige van kameraad Földes, die zoo graag voor wie het hooren wilde over zijn zuiver ideële motieven sprak en over de groote sommen, die hij uit eigen middelen aan de partij organisatie spendeerde, is het bovendien een ernstige klap, dat de politie ook de bewijzen in handen kreeg, dat deze communisten-lei der geregeld groote bedragen van de com munistische centrale ontving en die ge tuige de welvoorziene garderobe, voor eigen glorie gebruikte. Slapers zijn woelwaters. In het Mellon Instituut te Pittsburg zijn on derzoekingen gedaan naar de bewegingen, die gezonde menschen tijdens den slaap maken. Aan het bed werd een pen zoo danig bevestigd, dat ze van stand ver anderde bij elke beweging, die de slaper maakte. De pen teekende deze aan op een bewegende strook papier, waarop te gelijkertijd werd opgeteekend hoeveel tijdsruimte tusschen twee bewegingen ver liep. Dia iestudeering van 112 gezonde personen en 70 patiënten jn ziekenhuizen en bovendien nog van eenige kinderen en universitair gevormden heeft aangetoond, dat de gemiddelde gezonde slaper in een normalen nacht van acht uur 20 h 45 maal van houding verandert en dat hij in ongeveer de helft van die houdingen min der dan "Vijf minuten blijft liggen. Hij' ligt geen uur lang achter elkaar stil. „Lancet." Bombardement. De Neue Welt in de Hasenheide is er t.e kledn voor. Het Krieger-Vereinshaus wordt door het middenblok in beslag genomen. Het Gross Scliauspielhlaus Js voor von Seeckt weliswaar groot genoeg maar Hitier moet minstens het Sport- palast hebben, wil hij een klein deel van zijn Berlijhsche bewonderaars om zich heen verzamelen. Ruim een uur van tevoren slaag ik er nog net in, door het schupo-cordon heen te dringen. De zaal, die onder normale omstandighe den twaalfduizend mensdien kan bevatten:, is propvol; de breede gangen staan vol met nazi's, die weliswaar hun bruine hemd niet mogen dragen, maar nu allen een wit hemd met opgestroopte mouwen en het hakenkruis torsen. Men maakt voor mi] een plaats vrij ep het podium, vlak

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2