De Oranjefeesten te Soes. r Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws. Marktberichten. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand Re colijnsplaat nelis de Vos, 23 van Gilet- i I den niet aan belangstelling zou ontbre ken. Niet alleen toonde de tegenwoordi ge directie in woord en daad de toewij ding van den heer Mets op hoogen prijs te stellen, doch ook de ambtenaren en oud-ambtenaren boden den jubilaris een souvenir met bijbehoorend album aan, terwijl de heer Mets ook van verschillen de andere zijden blijken van waardee ring mocht ontvangen. Hedenmiddag heeft een receptie in het Grand Hotel „Brittannia" plaats. In de week van 612 Setember werden genomen in het gewone bad 521 baden door dames en 542 door heeren, in het volksbad resp. 316 en 324, of to taal resp. 837 en 866, samen 1703. In de overeenkomstige week van 1929 werden genomen 2218 in het gewone en 1366 in het volksbad, totaal 3584, dus ruim twee maal zooveel. Goes. De Besturen der beide midden stan dsvereenigingen hebben hedenmor gen in hun gehouden vergadering de lichtstoringen tijdens de feestweek bespro ken. Besloten werd een request aan de P.Z.E.M. te zenden, waarin verontwaardi ging over het gebeurde wordt te kennen gegeven, verzocht wordt al het mogelijke te doen, om herhaling van het gebeurde te voorkomen en zoo eenigszins mogelijk schadevergoeding aan gedupeerden toe ie kennen. WesthapeUe. Door mej. Lantsheer, voor kort te Oostkapelle overleden, is aan de Stichting tot Evangelisatie alhier voornamelijk ten behoeve harer bewaar school, de som van f 1000 geschonken. Wolphaartsdijk. Gisteren werden de schoolkinderen alhier ter gelegenheid van den SOsten verjaardag van H. M. de Ko ningin getrakteerd op chocolade en ranja. Bovendien ontving iedere leerling een melkbeker met het portret van H. M. de Koningin benevens een groote foto van H. M. Van deze foto ontving elk gezin slechts één exemplaar in de hoop, dat de ouders deze in een lijst zullen zetten. De kosten van een en ander worden be streden uit de gemeentekas. Colijnsplaat. In Augustus zijn inge komen: Anton Tazelaar, van Bergen op Zoom; Alexander J. J. de Groote en ge zin, van Biervliet. Vertrokken: Leendert Jan Barentsen, naar Rotterdam; Elizabeth van der Weele, naar Goes; Helena E. Heijboer, naar St. Annaland; Gillis A. Haringman, naar Noordwelle. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Enter, E. Schimmel te Ameide en Tienhoven. Te Wageningen J. L. G. Gregory te Gorssel. Bedankt voor Bergschenhoek C. van der Wal te Dirksland. Voor Spijk H. W. J. C. Hanselaar te Rijperkerk. Geref. Gemeenten. Beroepen te Giessendam W. C. Lamain te Leiden. Bedankt voor Alhlasserdam J. Fraanje te Barneveld. Remonstr. Geref. Broederschap. Beroepen te Meppel J. H. Groenewegen te Arnhem. Generale Synode der Geref. Kerken. In de zitting van Vrijdag rapporteerde Ds A. Schweitzer over een schrijven van Ds W. Goedhuys, emeritus-predikant van Eestrum, inzake zijn pensioen. Voor gesteld werd het schrijven ongegrond te verklaren, omdat deze zaak op de min dere vergaderingen nog niet afgedaan is. Dienovereenkomstig werd besloten. Ds A. Scheele rapporteerde over een bezwaarschrift van den heer R. Zijlstra te Djocjakarta, tegen de approbatie van het beroep van Dr Wielenga naar Ban doeng. Da volgende conclusie werd aan genomen: De Generale Synode, kennis genomen hebbende van het bezwaarschrift van den heer R. Zijlstra te Djocjakarta, tegen de approbatie van het beroep van Dx. Wie lenga naar Bandoeng, van oordeel zijnde, dat de z.g.n. ClassiS- contracta van 12 Juli 1929, al moet eeni- ge onregelmatigheid toegegeven, toch niet voor onwettig 'kunnen gehouden o.a. ook omdat de volgende vergadering der classis Batavia hare handelingen heeft goedge keurd; constateerde, dat wijl de stukken in orde waren, er formeel geen bezwaar was tegen de approbatie van het 'beroep en dus na approbatie de bevestiging te Ban doeng terecht is geschied, besluit: aan het verzoek van den heer Z. „om aan de classis Batavia op te dragen op nieuw na te gaan of Dr W., dienaar des Woord'3 blijven kan, en tegelijk leeraar aan het Lyceum", en „om zulke maat regelen te treffen, dat een herhaling van wat gebeurde in de classis Batavia, voortaan onmogelijk zij," niet te voldoen. Prof. Greydanus rapporteerde over een schrijven van br. H. P. v. Kas teel van Rotterdam, verzoekende dan evangelisatie-arbeid officieel met grootere toewijding ter hand te nemen en de ge meente te geven haar Nieuw Testamen- tisch lied. De Synode besloot den schrijver te be richten, dat van zijn schrijven werd nota genomen en hem te verwijzen naar de acta der Synode van 1923 en van deze Synode. Dr v. Es rapporteerde over een schrij ven van Ds A. M. Diermanse, em.-predi- kant te Ede, over 'het aanvaarden en los laten van het standpunt van „de bekende onderstelling van Wedergeboorte". De commissie merkte in haar rapport op, dat Ds Diermanse niet altijd zichzelf gelijk blijft en een zin aan sommige ge schriften ten grondslag legt, die zij toch niet hebben. Heeft Ds D. bezwaar tegen de uitspraak der Synode 1905, dan moet hij een gravamen indienen. Zóó is zijn schrijven dat niet. Het is de commissie niet geheel duide lijk, wat Ds D. wil en zij stelt voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Na een opmerking van Prof. Lindeboom besloot de Synode daar toe met algemeene stemmen. Hierna rapporteerde Ds T. Gerber van Assen, over het Zuiderzee-vraagstuk. De commissie stelde voor te besluiten: I. vijf Deputaten te benoemen voor de geestelijke verzorging van het Zuiderzee gebied met opdracht: a. leiding en steun te bieden in de regeling en uitvoering van dezen arbeid in contact met de betrokken Kerken en de Deputaten der betrokken Classes; b. richtlijnen te trekken voor de rege ling en vaststelling van den arbeid in het belang van de Kerken, die er reeds zijn of straks tot openbaring zullen komen in het Zuiderzeegebied; c. zoodra dit mogelijk en wenschelijk is het werk van het „Algemeen Gerefor- meer Zuiderzee-Comité" over te nemen met aflossing in termijnen van het door dit Comité verschuldigde en overdracht van de gehouwen, voor zoover nog noodig, op naam van de betrokken Kerken; d. aan de Kerken in 'het vaderland dringend te verzoeken voor dezen arbeid, als zijnde van algemeen geestelijk belang, jaarlijks eene collecte te houden, af te dragen aan de Generale Deputaten ad hoe; e. minstens 2 maanden vóór de eerst volgende Generale Synode verslag van hun arbeid en den stand van de werk zaamheden te geven aan de Generale Synode; II. van deze beslissing kennis te ge ven aan de betrokken Kerken en Classes, aan de Particuliere Synode van Fries land (Z. O.) en Noord-Holland en aan het „Algemeen Gereformeerd Zuiderzee- Comité". Na eenige discussie werd besloten het concept-besluit aan de commissie te re- tourneeren, die dan even met het Algem. Ger. Zuiderzeecomité kan samenspreken. De commissie zal ook onder oogen zien de gedachte van Dr v. Es, om een alge meene conclusie te doen vaststellen. Het moderamen zal aan de commissie een paar nieuwe adviseurs doen toevoegen. Hierna rapporteerde Prof. Aalders over een uitspraak van de classis Gorin- chem, verzoekende om de zaak der kalen derhervorming in overweging te nemen en zich tegen de kalenderhervorming te verklaren. De rapporteur wees er op, dat er nog niets concreets ter tafel is en een uit spraak ter zake praematuur zou zijn. De Synode vereenigde zich met de vol gende conclusie: „De Gen. Synode overwegende, dat het vraagstuk der kalenderhervorming nog geheel in het stadium van voorbereidend onderzoek verkeert en dat daarbij reeds van een zoozeer uiteenloopend meenings- verschil is gebleken, dat het heel onwaar schijnlijk moet worden geacht, dat binnen afzienbaren tijd te dezer zake een beslis» sing van eenige beteekenis vallen zal, acht het niet op haar weg te liggen thans eenige uitspraak te doen, doch draagt aan de te benoemen deputaten voor cor respondentie met de Hooge Overheid op, zich nauwkeurig van den gang van za ken op de hoogte te houden en indien zij daartoe den tijd gekomen achten, aan de Hooge Overheid te verzoeken geen en kele beslissing te nemen zonder daarover eerst het oordeel der kerken te hebben gevraagd." Een vraag van Prof. Aalders of de Synode kan goedkeuren, dat de te benoe men Deputaten voor correspondentie met de buitenlandsche kerken indien zij daar toe worden uitgenoodigd en zij zeiven dit wenschelijk mochten achten enkelen kun nen aanwijzen om aan vergaderingen van de Presbyterian Alliance deel te nemen, zonder dat daardoor de Ger. Kerken in eenig opzicht door de besluiten van da Presbyterian Alliance worden gebonden of daarvoor verantwoordelijk zijn en de kosten daarvan betalen uit het hun toe gestane crediet De Synode ging hierna in comite-gene- raai. Dinsdagmorgen vangt de eerste zitting aan van de vijfde week. Aan de orde komt on. het rapport van deputaten voor de geestelijke verzorging de? mili tairen. Geref. Kerk te Mlddelh'arnls. De moeilijkheden in de Geref. Kerk van Mid- delharnis rijn in een verder gevorderd stadium gekomen, wijl, naar men aan "de Rotterdammer meldt, Zondag 1.1. van den kansel werd af gekondigd, dat in deze week in het kerkge bouw een Theologisch candidaat van de Chr. Geref. Kerk zou optreden. De meerderheid van den Kerkeraad verklaarde, na ingekomen bezwaren, te handhaven het besluit om het kerkgebouw voor zulk een godsdienstoefening toe te staan II Zondag 14 Rept Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. ds Steinz, av. ds Baxger te Hoorn. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm. geen dienst. Hansweert, vm. ds Derksen te Oudelande. Meliskerke, 9.30 u. ds Bakker, 2 u. ds Noteboom te Aagtekerke. Borsselen, vm. ds Elenbaas, nm. geen dienst. Nisse, vm. geen dienst, 2.30 u. ds Elen baas. O.-Souburg, 9.30 en 2 u. ds Spijker boer. Geref. Kerken. Souburg, 9.30 en 2 u. ds Haartsen te N.-Pekela. Ierseke. Tegen 1 Oct. a.s. is door mej. W. Zweedijk ontslag aangevraagd als hoofd der Nutsbewaarschool aan school I en is als zoodanig benoemd mej. Pikaar. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Hoek (Knol) dhr S. den Hollan der te Oostkapelle. Mede op het drietal kwamen voor dhrn E. J. Bakker te Elle- woutsdijk en L. Geschiere te 't Zand bij Middelburg. Geslaagd voor Politiediploma Alg. Ned. Politiebond met aanteekening A. Hol- dermans te Vlissingen; Th. A. Janssen, Koewacht; C. M. Hoffius, Oostburg. Van den laatsten feestdag geldt het be kende: „Lest-best". Het weer was gistermiddag wel niet zonnig, maar toch droog. Daardoor wa ren veel menschen op de been. Vooral op de Groote Markt, waar vijf gymnastiek- vereenigingen op lofwaardige wijze tal van nummers uitvoerden en twee korfbal clubs him mooie spel demonstreerden, was het een gezellige drukte. Hier gaf tevens „Euphonia" een concert. Op de Beestenmarkt concerteerde „Hosanna". Toen de sportbeoefening was afgeloo- pen begon het weer wat te regenen en ook later op den avond vielen er nog enkele „malsehe" buitjes, maar het re gende gelukkig niet, zooals Donderdag avond, aan één stuk door. De belangstel ling voor de Goessche feesten nam intus- schen nog steeds toe. Per fiets, trein en autobus bleven de feestgangers van bui ten toestroomen. Het werd al drukker en voller in de stad. Wonder boven wonder hadden we nu ook electrisohen stroom. Het ging wel langzaam en in sommige buurten duurde het wel lang, eer de lampjes aangingen, zoodat men den moed al begon op te ge ven, maar even na half negen had de ge- heele stad stroom. Naar ons ter oore kwam, was de heer Slooves, directeur der P.Z.E.M., zelf naar 'Goes gekomen om de stroomvoorziening te regelen. Dat de stroom zoo voorzichtig en geleidelijk moest worden ingeschakeld, wijst o.i. ech ter op iets, wat niet in orde is. Een be drijf als de P.Z.E.M. moet toch ten volle in de behoefte aan stroom kunnen voor zien, vooral als men weet, dat er groot- sche feesten op komst zijn. Nadat van 78 uur concerten waren gegeven, zette te ruim half negen de uit gebreide lichtstoet zich in beweging en trok, begeleid door de muziekkorpsen, door een groot deel van de stad. Er waren bijzonder mooie groepen bij. Ook verschillende nummers van den alle- gorischen optocht werden nu, verlicht, herhaald. Ook was een groote plaats in geruimd aan komische gedeelten. Overal werd de stoet door het talrijke publiek toegejuicht. Tegen half elf trokken de meesten naar den Westwal, waar, bij de Ambachts school, een vuurwerk zou worden afgesto ken. Ook dit behoefde niet te worden af gelast, al had misschien een enkel num mer van den regen wel wat te lijden ge- bad. Het slaagde echter over 't geheel ge nomen uitstekend. Een onafzienbare men- schen-massa genoot er van en vooral het slotstuk: „Leve de Koningin", werd le vendig toegejuicht. Na het vuurwerk trok een deel der feestgangers huiswaarts, een ander deel ging weer de stad in, om nog wat na te feesten. Het bleef nog lang druk. Het muziekgezelschap „Euphonia" trok nog, gezeten op vrachtauto's, de stad door en bracht o.a. een ovatie bij den heer Abeleven. Resumeerend kan gezegd, dat de dag van gisteren tot een drukken, blijden feestdag voor Goes en omgeving is gewor den. Ook de verlichting kwam nu geheel tot haar recht. Aan het eind van ons verslag gekomen, meenen wij zeker de tolk van het publiek te sija, als wjj het hoofdcomité en de verschillende sub-commissies hartelijk dank zeggen voor hot organ iseeren der feestelijkheden. Eveneens allen, die aan de verschillende nummers hebben mede gewerkt, in het bijzonder de politie en de muzikanten, die drukke, vermoeiende dagen gehad hebben. Genezing van Wondkramp. Wondkramp of tetanus is een in ons land gelukkig niet vaak voorkomende ziekte, die na verwondingen kan ont staan en veroorzaakt wordt door het in dringen in de wond van den tetanusbacil. Deze bacil, die. alleen zonder zuurstof kan groeien en in aarde voorkomt, kan in het lichaam zich alleen daar ontwikkelen waar de zuurstofdruk heel laag is, en dit komt eigenlijk alleen voor in lichaams deelen, die door kneuzing of versterf van hun bloedvoorziening zijn beroofd. De te tanusbacil fabriceert een echt gift, juist zooals de diphteriebacil en evenals bij diphtherie heeft men ook bij tetanus een serum vervaardigd, dat het gift kan neu traliseeren. In tegenstelling met de goe de resultaten, bij diphtherie met serum behandeling verkregen, bleek echter de serumbehandeling van reeds uitgebroken tetanus tot nu toe zonder succes; het se rum had alleen beteekenis, als het van te voren was ingespoten. Sinds den groo- ten oorlog is men dan ook gewoon bij groote en vooral bij sterk bezoedelde won den prophylactisch tetanusserum in te spuiten en sinds men dit doet blijkt teta nus bijna niet meer voor te komen Naar de „Lancet" mededeelt, heeft 'n Australische arts, Dr A. E. Paterson ge constateerd, dat het tetanusserum ook bij reeds uitgebroken gevallen genezing kan brengen, als men maar genoeg inspuit, vele malen meer dan men vroeger gewoon was te doen. Men kan dit tegenwoor dig doen, sinds men het serum heeft kun nen zuiveren en ontdoen, van veel ballast eiwitstoffen. Van 2S aldus behandelde gevallen zijn er 19 genezen. Het eenige bezwaar van deze methode is, dat ze zeer kostbaar is, maar dit mag natuurlijk geen gewicht in de schaal leggen. Ongelukken. Gisteren is teVlagt- wedde (Gron.) een zesjarig kind van den verver D. tusschen een muur en een wip- kar doodgedrukt. Gistermiddag is aan den spoorwegoverweg tusschen Eerbeek en Loe- nen het lijk van een man gevonden, die vermoedelijk uit een train is gevallen. In een zak werd gevonden een plaatskaartje 3e klasse Laag SoerenAmsterdam. Een schadepost. Van 14 beste koeien van den heer D. Siprna te Ooster- Njjkerk (Friesland), die gisterochtend in een stuk klaverland waren gebracht, lagen enkele uren later 5 dood in het land. De '9 andere vertoonden ziekteverschijnselen. Een gefantaseerd verhaal. Wij hebben onlangs ,aaa het Volk een verhaal ontleend over mishandeling van een Neder lander door fascisten in Italië. Da Neder landsche matroos Gqrrit van der Lely uit Den Haag, aldus het relaas, zat te Livorno in een kapperszaak een Haagsche Post te lezen, waar in een caricatuur van Mussolini was opgeno men. De kapper zag dat en waarschuwde het plaatselijk bureau van de fascisten. Deze lieten hem arresteeren, afranselen en in de gevangenis stoppen waarin hij 5 weken heeft gezeten. Hij werd ten slotte in vrijheid ge steld door bemiddeling van een agent dei firma Ruys en Co. m dan Nederlaadschen consul te Rome. Wij lezen in de 'sHert. Crt. Naar aanleiding van dit bericht hebben wjj thans voor ons liggen een brief van een Oostenrijksch-Nederlandsche familie te Baden hij Weenen, welks inhoud alleszins reden geeft om aan de juistheid van het verhaal zeer ernstig te twijfelen. „Deze heer van der Lely aldus ontleenen wij aan den brief kennen wij van een anderen kant. H(j was reads op 8 Juni bij ons in Baden." Toen was het voorval reeds gebeurd en had hij dus reeds Italië verlaten, docheerst einde Augustus arriveert hij „via Zwitserland, Luxemburg en België" 'ta Brussel, om van daar naar Den Haag terug te keereu. Er ligt dus nogal een aardige vacantia tusschen 1 De brief vervolgt: „Hy gaf zich uit als Hollander, vertelde de geschiedenis van de booze fascisten, waarbij hij echter zich voor- gaf niet als matroos, maar als eersta-machi- nist (dus als ingenieur) en niet in dienst van da firma van Nievelt, Goudriaan en Cov maar in dien van Ruys en Co. beweerde te zijn. Verder was hem da geschiedenis in de kapperszaak met da caricatuur van Musso lini niet in Livorno, maar in Triest overkomen. Hij vertelde, dat hem door den Nederlandl- schen consul te Rome een som gelds was ge zonden en dat deze zijn bevrijding uit de gevangemi sgewerkt had, doch dat hem door de fascisten alle geld weer was afgenomen, om dat hij een zakmes met te lang lemmet bij zich had gehad. Zoo had hij zich onder onnoemelijke moeilijkheden, ontberingen en ge varen tot Baden bij Weenen gesleept en smeekte ons hem te helpen, opdat hij naar huis zou kunnen telefoneeren, om zijn familie in te lichten. Wjj namen hem gastvrij op, schonken hem, omdat hy een Nederlander was, geloof." Uit den brief blijkt dan verder, dat deze familie den man, die in lompen gehuld was, nieuwe klearen gaf en hem bovendien 10 dagen lang onderdak en voeding schonk. Hij is echter spoorloos verdwenen." Niet alleen deze familie, doch ook de kloos terzusters van het Roode Kruis te Baden rijn de dupe van dit heerschap geworden. Hy is ook haar gast geweest, wijl de zusters een tra© Hollander dankbaarheid wilden be wijzen, omdat na den oorlog de Hollanders zoo veel goeds voor de Oostenrijkers gedaan hebben. .Niet uit den brief, doch van andere zijde vernamen wij nog, dat de man door bemidde ling van de zusters in een best hotel drie kamers liet huren, omdat hjj zijn vrouw en familie verwachtte. Daar is allemaal natuurlijk niets van terecht gekomen. Hoe de brandweer wordt geplaagd. Het aantal looze alarmen, voor de Amstendamsche brandweer in de maand Augustus is weer groot. Vijftien maal is de brandweeT gealar meerd en met een of meer wagens uit gerukt om te ontdekken, dat er nog steeds onverstandige grappenmakers zijn, die niet begrijpen, dat bij zoo'n vergeefschen ioclit in een ander stadsdeel werkelijk brand kan uitbreken, terwijl dan geen directe bulp kan worden verleend. In al deze gevallen was het, jammer genoeg, niet mogelijk de daders te ar resteeren. Een kantoorbediende neer geschoten. Een kantoorbediende te Keulen, die voor zijn patroon 1800 mark van de bank moest halen, werd op straat door een ombekende aangevallen. Deze rukte zijn bediende zijn actentasch met geld plotseling af en toen de bediende zich verzette, schoot hij hem neer. De roover ontkwam op een motorfiets, waarvan do bestuurder op hem had ge wacht KAPELLE. Veiling van 12 Sept. 1930. Manks Codlin 1539, Jaques Leibei 14— 23, Bismarck 420, Baumans Heinetten 1223. Calville 621, Princesse Noble 29, Lanes Prince Albert 1728, Keswick 1219, Sterappels 1527, Cox Pomo na J.8, Lemoenappels 2226, Pomme d'Oranje 20, Alexanderappels 1722, Ko ningin Emma 1024, Ganzebout 1624 Hondsmuil 1221. Reinette d'Automne 10—21, Reinette de Praag 1315, Cox Oranje Pipping 2032, Present yan En geland 1925, Beurré de Merode 12 22. Beurré Hardy 1028, Beurré Lebrun 1223. Beurré Diel 17, Beurré Wilhel- mina 13. Beurré Clairgeau 1027, B. v. d. Ham 1128. Beurré d'Amanlis 13 18, Bonne Louise d'Avrauches 1150, Triumpho de "Vienne 13—28, Williams Duchesse 6—17, Sold at Laboureur 10 27, Marguerite Marillat 1518, dubbele Bergamotten 1221, Maagdeperen 11 22, Calabasperen 1218, Calleboutsperen 913, Hertogin Elsa 1819, Duifje-speren 619, Bon Chrétien Williams 1019, Pondsperen 816, Duchesse d'Ango-ulème 716. Madame Treve 18, Guré 1014, Groentjesperen 13, Schellebellen 1115, Wijnperen 1216, Seigneur d'Esperen 20 23, Conseiller la Cour 817, Fre- tilité 15, Maria Louise "11, Peren zonder zaadhuis 1216, Marsepijnperen 515, Beurré Alexander Lucas 1018, Doyenne du Cornice 21, Besie von Schonauwen 16, Blanke Jutten 22, Nouveau Poiteaui 817, Blauwe druiven 4262, Witte Druiven 12, Abrikoospruimen 418, R. Victoria 216, Witte Eierpruimen 13, Noten 21, dubbele princesseboionen z. dr. 25, Snijboonen 613, Perfectboonen 7 —12, alles per 100 K.G. Tomaten 2—4 per 100 pond, Perziken 18, Meloenen 25, Bloemkool 2—6. Komkommers 13, Sav. kool 5. Augurken 0.100.22 per 100 st. Stoomvaart Mij Nederland. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 12 V. Amsterdam te Batavia. POELAU LAUT, thuisr., 11 v. Colombo. RIOUW, thuisr., 11 v. Padang. SALABANGKA, uitr., 12 v. Bombay. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. BARNEVELD, thuisr., 10 te Valparaiso. COMMEWIJNE, 12 v. Amst. n. W.-Indië. Rotterdamsche Lloyd. KOTA GEDE, uitr., 11 v. Padang. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u. 755. Licht op voor fietsers: Zondag 8 u. 4. Maandag 8 u. 2. OUD§LAiyDEv Geboren: 3Q, Bastiaaa z.v. Johannis Ry'k en Catharina Koens. Gehuwd: 21, Marinus Schouwenaar, 38 j. wednr. van Cornelia Wisse, en Maria Boer, 29 j., wed. van Hendrik Kosten ta 's H. Arendskerke. Overleden: 4, Adriana Corstanje 75 j. wed. van Izaak Adriaan Burgal; 6, Pi eter da Drea 64 j., echtgenoot van Helena van da Repa; 11, Catharina Krijger 70 j., echtgenoot* ra» Mwrieo Mwuwws j„ weduwe ra» M Geboren: 14, Covert Le>onderts( Leendert Abrahan ria Geertruida V Overleden: 14, tema en Cornelia Rechtbai Onbevoegd a< Gisteren wen Middelburg in Op Donderd hoopt D.V. Echtgenoote, I Groot- en Ov ELIZABEI haar 80sten Ja Spare de lang voor wensch van h; ren, Behuwd-, terkleinkindere Serooskerke (1 L. BAZEP Schiedam t JOH. BA2 M. BAZE Serooskerke (1 C. j. BAZ A. C. BRC Schore J. WESTS Serooskerke (1 K. J. DE Serooskerke, 1 Dinsdag 16 D.V. onze g B huwd- en JANNA S (W haar Tachtigs te herdenken. M. S Nieuwdorp, 1 Heden over JANNA PI KAI (Wed. van dhr in den ouderd Ierseke, 13 Se Hiermede betu dank voor de deelneming, one overlijden van n genoot MARIN op zoo noodlot leven gekomen Inzonderheid bijstand en deeli door den heer I en Mevrouw Va Wed. M. WE Middelburg, 13 J Met deze bt hartelijken dank wijzen van deeln na het overlijden WOUTER en Kapelle, 13 Sept Voor de vele neming ontvange van onze lieve Behuwdmoeder e JOHANNA betuigen wij onz Uit JO Vlissingen, 13 S« Te BOUV koop of te 10 15 geme rond Kamperland Brieven met 1 ondet letter Z, te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2