DE ZEEUW TWEEDE BLAD Uit de Provincie. VAN VRIJDAG 5 SEPT. 1930. No. 285. - fj- De opening der sluis te VUsaingen. (Slot.) Minister Reijmer opende de rij van spre kers aan de lunch en bracht dank aan den Commissaris der Koningin, leden van Ged. Staten, den burgemeester en de wethouders van Vlissingen, die aan de uitnoodiging tot bijwonen van de offici- eele indienststelling van de nieuwe sluis gevolg gaven. Hij stelde voor een dronk in te stellen op H. M. de Koningin, waarop staande het Wilhelmus werd gezongen. De volgende spreker, Ir H. van Oordt, hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat, bracht dank aan alle inge nieurs, die medewerkten aan het tot stand komen van de sluis en in het bijzonder de heeren Brinkhorst en de Groot. De Commissaris der Koningin, de heer Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, wees op de groote beteekenis van de opening van de nieuwe sluis, waardoor de Kon. Maatschappij „De Schelde" de grootste schepen kan bouwen. Dit is niet alleen van groot belang voor „De Schelde" doch eveneens voor de gemeente Vlissingen. Achtereenvolgens werd nog het woord gevoerd door den burgemeester van Vlis singen zooals reeds gemeld is door den heer Mr J. Smit Azn, directeur van de Kon. Maatschappij „De Schelde", door den hoofdingenieur van den Rijkswater staat te Vlissingen, Ir W. H. Brinkhorst, den heer Knottenbelt, namens de over- leg-commissie tusschen den Staat en „De Schelde"; den heer Triebeis, directeur van Werkspoor, welke fabriek de sluis deuren heeft gemaakt en den heer Krul, directeur van het rijksbureau voor drink watervoorziening. Al deze sprekers stelden in het licht, dat de nieuwe sluis groote perspectieven voor „De Schelde" opent, wier bedrijf zich daardoor beter kan ontplooien en kan voldoen aan de eischen, welke de mo derne scheepsbouwindustrie stelt. Zij spra ken de beste wenschen uit voor den ver deren bloei van „De Schelde". Na de lunch begaven de genoodigden zich weer aan dek en konden genieten van den heerlijken watertocht langs de blonde Walchersche duinenrij. Tegen 4 uur kwam de „Luctor et Emer- go" weder te Vlissingen aan en werd af scheid genomen van de verschillende autoriteiten. In de gemeente Vlissingen werd het belangrijk feit van de ingebruikneming van de sluis gisterenavond gevierd door openbare concerten. Het z.g.n. Eiland, waar de sluis gebouwd is, was versierd en geïllumineerd en tot besluit werd des avonds eenig vuurwerk ontstoken. Benoemd met 1 September tot re ferendaris der P. T. T. de referendaris 2e klasse G. B. Knoppien, thans direc teur van het P.T.T.-kantoor te Tholen en is hij aangewezen als directeur van liet P.T.T.-kantoor te Oss. Middelburg. Wij ontvingen nog ver slagen van gehouden feestelijkheden door de verschillende buurtvereenigingen. Wij kunnen deze echter niet meer plaatsen, nu wij van de feesten van Zaterdag en Maandag breedvoerig verslag hebben, ge geven. De uitslag van den wedstrijd voor de met de feesten gehouden gevelversie ring luidt als volgt: le pr. W. Reijnierse, Markt; 2e pr. P. Antheunissen, Jacob Gatsstraat; 3e pr. Mevrouw Wed. v. d. GardeHammacher, Korte Noordstraat; 4e pr. A. v. Rogge, Lange Noordstraat; 5e pr. Fl. J. Kon- raad, Langeviele; 6e pr. H. B. Wijt man, Langeviele. Vllssingen. Gisterenavond hield de aid. van Patrimonium een ledenvergadering. Na gebruikelijke opening door den voor zitter, den heer J. de Bruijtne, werd na afdoening der huishoudelijke zaken, door den heer J. J. Laernoes een inleiding gehouden over het boek van Remarque: „Van het Westelijk front geen nieuws". Spieker begon met de vraag te stellen, of dit boek verouderd is, en hij. gelooft deze vraag ontkennend te moeten beant woorden. Als hij ziet, dat na de verschijning van dit boek vele van dergelijke werken zijn verschenen, die in realisme het boek van Remarque nog overtreffen, dan "is vooral voor onze aankomende jeugd een waarschuwend woord op zijn plaats. Een tibliotheekhouder verzekerde aan spreker, dat het soort ooriogslectuur door de jeugd wordt verslonden. Wat Remarque's boek betreft, noemt spreker het zeer oppervlakkig, zonder die pen ondergrond en zeer subjectief. Ongetwijfeld zijn er meesleepende ge deelten in het boek. Voor het huisgezin acht spreker het ongeschikt. Ook als stu dieboek kan het biet dienen, want dit is het absoluut piet. Verschillende gedeelten worden door spreker geciteerd en besproken. Er is veel realiteit van de slechtste zijde in het boek, die voor ons Christelijk gezin contrabande moet zjjn. Er zijn gelukkig ook andere werken over den. oorlog geschreven. Spr. wijst op de boeken van Pennine, die toch ook zeker de werkelijkheid wesspgevea» maar ook in al den weedom van den oorlog het licht en den troost van Gods Woord doen schijnen. Op dit referaat volgde een zeer geani meerde bespreking. N.- en St.-Joosland. Woensdag werd alhier de 50ste verjaardag van H. M. de Koningin herdacht door het houden van een kinderfeest. Van 1012 uur werden de kinderen van beide scholen 'getracteerd, in tegenwoordigheid van be stuur en andere leden van den Oranje- bond, B. en W. én enkele ouders. De scholen waren rijk versierd met bloemen enz. Bij het verlaten der school kreeg elk kind een mooie photo van de Ko ninklijke familie. In den namiddag hadden verschillende spelletjes plaats op een weide van dhr A. Wisse. Vele belangstellenden waren tegenwoordig. Na afloop werd aan elk kind door den burgemeester een prijsje uitgereikt. Om 71/2 uur n.m. hield de OTanjebond een feestelijke bijeenkomst en om acht uur werd een concert gegeven op de tent door het Fanfarecorps. Koudekerks. Het feest ter eere van den öOsten jaardag van H. M. de Ko ningin is uitnemend geslaagd. Het dorp was feestelijk versierd en maakte met de eerepoorten een gezelligen indruk. Te 8 uur bij de reveille door bazuin blazers te paard was de jeugd reeds goed vertegenwoordigd. Te 9 uur bij het af halen der kinderen van de scholen en de wandeling door het dorp met de mu ziek aan het hoofd naar het feestterrein zat reeds de feeststemming er goed in. Bij den tweeden omgang te half twee met de muziek, gevolgd door gekroon de fietsen en de deelnemers aan de ver schillende spelen, was er zeer veel pu bliek, wat steeds toenam. De kinderspelen hadden een prettig verloop. Des avonds was het gezellig druk door de aangebrachte verlichting aan de boomen rond de kerk en bij verschil lende particulieren, de opgewekte mu ziek en zang en het drukke bezoek wat het dorp ten deel viel. O.a. brachten de bewoners van het Zand met touringcars en een bus een bezoek aan het dorp. Te kwart voor 10 volgde een zee van menschen den fakkelopto K, die voor het gemeentehuis met het oude Wilhel mus werd ontbonden, waarna een drie werf hoera cloor den burgemeester en door allen uitgebracht op de Koningin, muziek en zang. F en vuurwerk besloot dezen voor allen zoo goed verloopen dag Veere. Begunstigd door heerlijk we der werd Woensdag alhier gefeest. Om 8 uur klonken van den stadhuistoren de reveille en godsdienstige liederen en van 9 tot 10 werd onder leiding der predi kanten een wijdingsure gehouden. Ook werden door de zangvereeniging Valerius een paar nummers gezongen. Om half elf waren de schoolkinderen voor het stadhuis opgesteld, waar de heer de Wolf wees op de beteekenis van dezen dag voor Veere en den kinderzang leidde, bestaande uit een zestal vader- landsche liederen. Ook de burgemeester hield een korte toespraak en vereenigde zich met de wenschen en beden, door de kinderen hier uitgesproken voor het ge luk en den voorspoed onzer Koningin en Haar huis. Het muziekgezelschap Veere's Genoegen speelde daarna het Zeeuwsehe Volkslied en het Wilhelmus en geleidde onder de tonen van zijn muziek de aan wezigen naar het sportterrein, waar door de kinderen van 111 wedstrijden om prijzen werden gehouden. Na een korte pauze werd een aanvang gemaakt met de volksspelen: door achttien groepen werden wedstrijden gehouden, terwijl naast dat terrein door de ringstekers te paard werd gekampt om prijzen; de be ker voor het fraaist versierde paard werd door de jury toegekend aan J. Lauren- se, en na tien ronden kwamen als eerste winnaars uit den kamp de broeders Pie- ter en Jacobus Brasser, elk met 9 rin gen, waarvan tenslotte, na gekampt te hebben, eerstgenoemde nummer één werd. Na ontsteking der verlichting begon te 8 uur het concert van Veere's Genoegen. De gevel van het stadhuis en de toren waren schitterend belicht. Ongeveer om 10 uur stelde de zang vereeniging Valerius zich voor het stad huis op en 'gjaf een 7-tal liederen ten beste, die na den dank door den Burge meester, op het onverwachts werden op gevolgd door de padvinders van Mid delburg, die in samenwerking met Veere's Genoegen een taptoe en andere muziek uitvoerden. Met fakkellicht werd nog een gezamenlijke rondgang door de gemeente ondernomen, die eindigde op de kade alwaar aan de overzijde van de haven tenslotte door den burgemeester het vreugdevuur werd ontstoken. O.- en W.-Soubnrg. Donderdagavond trad in de zaal van „De Zwaan" op de Weled. Gestr. Heer Mr P. Dieleman van Middelburg tot het houden van een feest rede zijnde de inzet van het Souburgsche Koninginnefeest. In een gloedvolle rede zette de begaafde spreker uiteen wat het Huis van Oranje Nassau voor ons land en volk is geweest, en schetste hoe het goed en bloed veil had voor ons volk. De heer de Ru, voorzitter der feestcom missie, die den spr. had ingeleid, was zeker de tolk der aanwezigen toen hij hem den dank der vergadering overbracht. Na het zingen van het „Wilhelmus" werd de vergadering gesloten. Deze was niet druk bezocht, hetgeen zeker ook wel zijn oorzaak zal gevonden hebben in de vele werkzaamheden aan versieringen en voorbereidingen voor het feest, welke in vollen g&ng zij»-, waarbij de een den an der zeker zal trachten te overtreffen. De afwezigen hebben echter veel gemist. Bevolking 2e helft van Aug. Geves tigd: Mej. F. J. de Pagter, Vliss. str. B 182 van Middelburg; Mej. W. de Moor, Vliss. str. B 282, Koudekerke; Mej. A. Bostelaai^—Jacobse, Paspoortstr. B 39, Vlissingen; C. Wouters, Groote Abeele B 259, Bergen op Zoom; L. de Rijke, Tuin dorp D 24, Middelburg; J. Jansen, de Deckerstr. E 33, Vlissingen; J. Marnig, Middelb. str. A 183, Loppersum; J. Broe der, de Deckerstr. E 35, Den Helder; M. C. Davidse, N. Vliss, weg C 166, Middel burg; Mej. Chr. Overbeeke, N. Vliss. weg C 171 B, Delft Vertrokken: Mej. M. G. Geurtsvan den Brink, de Deckerstr. E 33 naar Nijmegen; J. W. Geurts van den Brink, de Decker str., N. Indië; W. Schouten de Jel en ge zin, Ritth. str., A 129, Vlissingen; D. Pop- pe, Buteuxstr. B 208, Hoek; P. A. de Meul- der en gezin, Marnixpl. C 9, Vlissingen; W. Willeboordse, Paspoortstr. A 39, Mid delburg; A. de Jong, Burger en kind, de Deckerstr. E 35, Den Helder; H. L. Koster en gezin, Vliss. str. E 8, Vlissingen; C. Baas, N. Vliss. weg C 1B, Middelburg. Domburg. Woensdagavond vergaderde de Gemeenteraad waarin de begrooting voor 1931 werd overgelegd. De gemeenterekening over 1929 werd voorloopig vastgesteld in ontvang gewone dienst op f 63062.56, in uitgaaf op f 54039.30 34 dus met een batig saldo van f 9023.25 Ya,wat betreft den kapitaaldienst resp. op f3261.94, f246.13 en f3015.81. De rekening van bet Gem. El. Bedrijf be droeg in ontvang en uitgaaf, gewone dienst f 18873.00 34 met een uitkeering van de gemeente wegens verlies van f277.10. kapitaaldienst ontvang f 3767.65, uitgaaf f 2447.50. Bij bet woningbedrijf ten slotte was het totaal der ontvangst en uitgaaf gewone dienst f 4675.93, met een uitkee ring wegens verlies van f 174.90, terwijl de kapitaaldienst f 512.17 in ontvangst en uitgaaf aanwees. In aansluiting op deze laatste rekening wees dhr Geldof er nog op, dat door la gere huur te innen alle woningen bewoond werden, terwijl de inkomsten hooger wer den. Bij het verhoogen van de huur, waar op thans weer van hoogerhand wordt aangedrongen, zal blijken, dat de inkom sten minder worden, doordat woningen weer geen huurders kunnen vinden. Met algemeene stemmen werd daarna tot schoonmaakster van het slachthuis, voorloopig voor den tijd van één jaar, benoemd mej. wed. S. ProvoostMaas. Op voorstel van B. en W. werd toege treden als lid van de Tucht-Unie, ter wijl een verzoek van den Bond van Be drijfsautohouders om toetreding als do natrice voor kennisgeving werd aangeno men. Van de vereen, tot bescherming van dieren werd een schrijven ontvangen i.z. beveiliging tegen brandgevaar in stallen. Dhr Elout meent dat een van de grootste moeilijkheden is dat de dieren een bran dende stal niet willen verlaten, welke mee ning de heer Houmes deelt. Dhr Geldof wijst er op, dat het maken van een brandvrije stal van beton of steen meer de voorkeur verdient dan het ver plichten tot het aanbrengen van speciale inrichtingen voor het vastmaken van het vee. De heeren De Visser en Houmes zijn echter van oordeel dat dergelijke stallen zeer duur zijn, wat de heer Geldof betwij felt. Met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren De Visser, Almekinders en Hou mes wordt besloten een nader onderzoek in te stellen naar de kosten van het bou wen van steenen of betonnen stallen in verband met de vraag of een verplichting tot het bouwen van dergelijke stallen in de bouwverordening opgenomen zal wor den. Voor den wedstrijd van de schietvereen. „Domburg" wordt een verguld zilveren medaile beschikbaar gesteld met 6 te gen 1 stem, die van dhr Geldof. De vereen. Bethesda te Vlissingen vroeg of de gemeente bereid was een of meer bedden te reserveeren in een zie kenbarak te bouwen bij het nieuw te stichten ziekenhuis. Dhr Geldof meende dat het goed zou zijn een prijsopgaaf te vragen. Dhr Elout wees er op dat in prin cipe was besloten met Middelburg samen te werken. Waar men echter van oordeel was dat dit geen bezwaar was om een op gave van prijzen te vragen, werd daartoe besloten. Besloten werd bij de feestviering welke op Vrijdag 5 September a.s. plaats heeft een telegram van hulde aan H. M. de Ko ningin te zenden. Dit besluit werd geno men met 6 tegen 1 stem, die van dhr Geldof. Nadat dhr Van Sluijs nog de wa terafvoer bij de Schuitvlotstraat had be sproken en besloten was deze zaak nog eens nader te bezien, werd de vergade ring gesloten. St.-Laurens. Woensdag werd alhier feest gevierd in verhand met den öOsten verjaardag van H. M. de Koningin. Van zeer vele woningen wapperde de vlag, verschillende gevels en tuinen waren ver sierd. Het feest werd geopend met klok gelui van half negen tot negen uur. Al spoedig was bij de kinderen de feest stemming er in en geen wonder want om 10 uur wachtte hen het schoolfeest. Zoowel in de school als op een in de nabijheid daarvan gelegen weide werd echt gefeest en dankbaar genoten van de door het Gemeentebestuur en het be stuur van de school gegeven tractatie; bovendien ontving e'k kind een foto van de Koninklijke familie. Den geheelen mid dag hadden kinder- en volksspelen plaats. Na de volksspelen kwam een korte t pauze, waarna men zich naar de grens bij Middelburg begaf, waar een volkszang werd gegeven. Hoewel in het begin nog wat beschroomd werd gezongen, slaagde deze proef goed. Op dezelfde plaats gaf de muziekvereeniging Eendracht maakt Macht van Serooskerke onder leiding van den bekwamen directeur Broerse een zeer mooie uitvoering. Fen aardig en goed geslaagd moment was nog het meerstem mig zingen van eenige vaderlandsche liederen door het meisjeskoor van St. Laurens, te meer daar hiervoor niet ge oefend was, doch dit nummer spontaan ten beste werd gegeven. Om half negen ging men in dichte drommen naar de kom van St. Laurens, die met het kron kelend Breewegje wederom fantastisch electrisch was verlicht. In het plantsoen was een bioscoop op gesteld, die het publiek eenige vroolijke uren bezorgde. Vooral het Koninginne- nummer oogstte den dank van het tal rijke publiek. In de pauze werd door het muziek een fakkeloptocht naar het gemeentehuis gehouden. In de raadszaal werd het bestuur van de Oranjevereeniging door het Gem- en'e- bestuur ontvangen en door burgemeester Van 't IIoff toegesproken en dank gezegd voor de uitstekende organisatie van het feest en de medewerking van zoovelen ondervonden. De heer P. Vader als vice- voorzitter der vereeniging dankte den burgemeester. Nadat enkele nummers mu ziek werden ten beste gegeven trok men weer op naar de bioscoopvoorstelling; voordat hiermede werd aangevangen werden de aanwezigen nog verrast door bengaalsch vuur in verschillende kleu ren. Het was middernacht reeds voorbij toen het dooven der verlichting sein was, dat het feest was afgeloopen. De Oranjevereeniging heeft wel eer van het feest, waartoe zij door milde bij dragen van de ingezetenen in de gele genheid werd gesteld. St. Laurens heeft weer eens getoond, dat het op waardige, gezellige en vroo lijke wijze kan feestvieren. Bevolking over Augustus Ingekomen: L. Klaasse, landarb., B 112, uit Arnemuiden; J. C. Klaasse Kasse, z. b„ B 112 uit Veere. Vertrokken: L. Wisse, dienstb., van A 26 naar Middelburg; J. Abrahamse, on derwijzer van A 65 naar Melissant. Aagtekerke. Door bewoners van de buurtgrens grenzende aan de kom der gemeente wordt een actie gevoerd om te komen tot een tweede postbestelling. Dat dit verzoek niet overdreven is, moge hieruit blijken, dat „De Zeeuw" die 's Za terdagsmiddags 'te 5 uur hier arri veert eerst 's Maandagsmorgens besteld wordt. Wij hopen dan ook, dat de Posterijen aanleiding zullen vinden om dit alleï- zins billijke verzoek in te willigen. Kruiningen. Onder begunstiging van prachtig zomerweer heeft Kruiningen j.l. Woensdag zijn Oranjefeest schitterend ge vierd. De geheele gemeente was keurig versierd met vlaggetjes, groen en eere poorten, waaronder een moderne poort in zandsteen. Ook de etalages gaven mooi werk te zien. Om half acht 's morgens kondigde klok gelui 't begin van de feestelijkheden a,an. De gewijde muziek en zang van E.M.M., de beide Zangvereenigingen, en de ac- cordionciub kwamen onder groote stilte des morgens goed tot hun recht, waarna Ds ter Ilaar Romeny om 10 uur in de Ned. Ilerv. Kerk voor een groote menigte een wijdingsdienst hield, welke besloten werd met het staande zingen van twee cou pletten van het oude Wilhelmus. Het schoolfeest begon om half één in alle scholen, die mooi versierd waren. Alle kinderen kregen behalve limonade en koekjes, een mooien beker. Inmiddels 'trokken de twee voetbal-ver- eenigingen gecostumeerd jnet een dito muziekkorps naar het terrein. Een me daille voor het winnende ,elftal werd ge schonken door den voorzitter van het Comité, burgemeester Elenbaas, welke ten deel viel aan Vitesse. Gelijktijdig werd de vliegerwedstrijd ge houden, doch door den weinigen wind slaagde dit nummer niet al te best. Onderwijl had de keuringscommissie op de Snellemarkt een moeilijke taak o-m de twaalf prachtig versierde Tilbury's te waardeeren. Om 2 uur stond de optocht gereed, welke voorafgegaan door een heraut te paard, een beeld gaf, hoeveel werk aan alles besteed was. Na de genoemde til bury's volgden de schoolkinderen in vijf groepen, terwijl de beide Zangvereeni gingen elk een mooie groep vormden, waarvan 'één op een praalwagen. Ook de gymnastiekvereniging vormde met de damesafdeeling een goed figuur, terwijl de .voetbalclub niet het minst de lach lust opwekte. Ook de motor- en gewone fietsen gaven mooi werk te zien, terwijl een 6-jarig Volendammerpaartje op de fiets prachtig was nagebootst. Onmiddellijk na den optocht begon op de Markt de "Ringrijderij door dames in de genoemde tilbury's en op de Snelle markt hetzelfde per motor- en gewone fiets. Toen om 4 uur de volksspelen begon nen, was de menschenmenigte reeds groot. Zij nam echter nog steeds toe. Van 6 tot 8 uur gaven die heide zang vereenigingen en het kinderkoor elk hun concert, afgewisseld door de vaak zeer mooie nummers der Gymnastiekvereen. Louis Botha. Toen om) 8 uur E. M. M. zijn concert begon, kwam ook de verlichting van eta lages, poorten en versieringen aan de Op ongeveer 70-jarigen leeftijd is over leden prof. mr. D. Simons, oud-hoog leeraar aan de rechtskundige faculteit der Rijksuniversiteit te Utrecht. beurt, terwijl in de pauze de accordion- dub en de Gymnastiekvereen. mooie groe pen lieten zien met Bengaalsche ver lichting. Om 10 uur werd voor een reusachtige menigte de eerste vuurpijl de lucht inge schoten, aankondigende het vuurwerk, dat met een slotstuk met H.M. de Koningin in het midden besloten werd. Donderdagmiddag werd de vliegerwed- stzijd herhaald, terwijl des avonds de prijzen werden uitgereikt voor alle wed strijden door den burgemeester. Tot slot deed E.M.M. een muzikale wan deling met de Commissie door heel de gemeente. Kruiningen "heeft zijn Oranjefeest op waardige wijze gevierd. Uitslag versierde Tilbury's: le prijs I. Wisse; 2e Joh. Bauer; 3e Jan Sinke; 4e E. Wiskerke; 5e E. van Hootegem; 6e Jac. Blok; 7e C. Nieuwenhuize; 8e P. Hoog- strate; 9e F. Impens; 10e O. van Iwaar- den; 11e Jeroen Waverijn. Ringsteken met tilbury's: G. Nieuwen huize le prijs; I. Wisse 2e; Joh. Bauer 3e; P. Hoogstrate 4e; C. van Iwaarden 5e; Jac. Blok 6e; F. Impens 7e; E. van Hootegem 8e; E. Wiskerke 9e; Jan Sinke 10e en Jeroen Waverijn 11e prijs. Ringsteken per Motorfiets: le pnjs G. de Jonge; 2e G. Dek; 3e Jac. Kole; 4e A. Karelse; 5e Joh. Boone; 6e Trui Nieu wenhuize; 7e C. de Leeuw. Ringsteken per fiets voor meisjes: le prijs Jannetje Krijger Jd. Idem voor jongens: le prijs L. de Smidt Hz. le prijs mooist versierde fiets Jo Bruijnzeel. Idem voor jongens J. Nieu wenhuize Dz.le prijs leukst versierde fietsBlaauwkamervan Kleunen. V ark enteeken en: le Mientje Bauer en 19 andere winnaars; Zaldoopen le Jan van Iwaarden en 8 andere winnaars; Kussengevecht: le Aug. de Waele en 17 andere winnaars; Wedloop met .hinder nissen: le Jan Stroosnijder en 18 andere winnaars; Tonrollen: le Jannetje van Paasschen en 17 anderen; Pijprijden le prijs Mientje Bauer en 9 anderen. Vliegerwedstrijd: Hoogste vlieger A. Spruit; 2e Jan Gerritse. Mooiste vlieger: le J. J. van Boven; 2e R. Kimmel; 3e Jim. van Hootegem; 4e Jan v. d. Parel. Woensdagmiddag kwam'de heer Jan Blok Wz. en zijn vrouw per versierde tilbury bij de villa van Dr Nieuwen huize het dorp binnen rijden toen het paard schichtig geworden, opeens de sloot insprong. De vrouw was er het ergst aan toe, daar zij met haar hoofd in de modder terecht kwam. Spoedige hulp tracht haar uit haar benarde positie. Was zij eerst door den schrik overstuur later bleek haar toestand goed te zijn, zoodat .alles nog goed afliep. Alleen wat materiëele schade en geen deelname aan de feesten was het gevolg. Schore. De landbouwersknecht G. G. kreeg bij het naar de weide brengen van een paard, een slag van het dier waardoor hij ernstige inwendige kneuzin gen bekwam. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. G. moet thans het bed houden. Naar wij vernemen is zijn toestand momenteel niet zorgwekkend. Loop der bevolking over Augustus. Ingekomen: 7, Maatje Beenakker, dienst bode, van Goes; 22, Daniël Willem de Koster, en gezin, rijksklerk, van Krui ningen. Vertrokken: 20, Jak.a Pieternella van Houte dienstbode, naar Kruiningen; 25, Joost Johannes Lindhout, metselaar, naar Axel; 28, Abraham Slabbekoorn en ge zin, los werkman naar Schiebroek. Borsselen. Gisterenavond trof het doch tertje van den arbeider S. het ongeluk, terwijl het aan het spelen was van een hek te vallen en wel zoodanig, dat zij een arm brak. Ter behandeling werd bet kind naar het ziekenhuis te Goes ver voerd. Gisterenmiddag trof de zoon van den landbouwer de R. het ongeluk spe lenderwijs met een klein geweer waar van het schot afging, zich zoodanig aan oog en" en gelaat te verwonden, dat bjj medisch onderzoek opname in het zieken huis te Middelburg noodzakelijk bleek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5