llit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Berlijnsche Brieven. Evenals bij de boter behoudt de Duit se he regeering ook ten aanzien van het invoer: echt op oleomargarine de vrije hand, omdat ook dit invoerrecht alléén vastgelegd was in het handelsverdrag met Finland. Met kaas echter staat de zaak anders, omdat ook in andere handelsverdragen daaromtrent bepalingen zijn opgenomen. Om van 'het van kracht worden van het botertarief ad 50 mark onder alle om standigheden zeker te zijn, 'heeft de Duit- sche regeering binnen het kader der Fin- eche overeenkomst de voorwaardelijke op zegging van het Duitsch-Finsché handels verdrag uitgesproken. De opzeggings-ter- mijn loopt tot 29 November a.s., doch deze opzegging wordt automatisch onge daan gemaakt, wanneer de nieuwe over eenkomst vóór 29 November a.s. wordt geratificeerd. Deze nieuwe overeenkomst is na 2 jaar opzegbaar met een termijn van zes maanden. De belangrijkste contrapresta tie voor Finland is de gegarandeerde le vering van 5000 ton boter volgens een invoertarief van 50 mark. Wordt de over eenkomst na jaar niet opgezegd, dan zal dit invoerrecht verlaagd worden tot 40 mark. Voor kaas is een gegarandeerde afne ming bepaald van 2500 ton, doch deze concessie zal eerst van kracht worden zoodra de belemmerende bepalingen tot verhooging van het kaastarief, voorko mende in andere handelsverdragen, zul len zijn verdwenen. Dan echter zal Finland van die 2500 ton in Duitschland mogen invoeren 500 ton wrongel tegen een invoerrecht van 5 mark, 90 ton tafelkaas tegen 30 mark en 110 ton harde kaas tegen 20 mark in voerrecht. Tenslotte zijn er nog eenige onbedui dende tegemoetkomingen van één en van een halve mark verlaging voor rendier- vleesch en berkenbout. De „Frankfurter" teekent bij de nieuwe overeenkomst aan: „Reden tot critiek is er te over. Zoo wordt b.v. officieel bevestigd, dat het handelsverdrag per 29 November voor waardelijk is opgezegd, zoodat indien de nieuwe overeenkomst niet vóór dien datum is geratificeerd een handels politiek luchtledig intreedt!" Het blad wst er dan op, dat het min. Sc'hiele's einddoel is, om het autonome botertarief van 50 op 80 mark te brengen, waarvan Finland dan echter geen last zal hebben, omdat dit land 2 jaar lang een hoeveelheid boter, die grooter is, dan zijn gemiddelde uitvoer naar Duitsch land, daar mag invoeren ad 50 mark. Het blad verwacht dan ook, dat N e d e r- 1 a n d en Denemarken op grond van hun meestbegunstigingsclausule eveneens de toezegging zullen eischen, dat zij 2^ jaar lang en tegen een invoerrecht van 50 mark een hoeveelheid boter in Duisch- land zullen mogen invoeren, minstens even groot als hun jaargemiddelde (voor Nederland pl.m. 46000 ton). „Wanneer Duitschland dit weigert" vervolgt het blad „zullen Nederland en Denemarken dat ongetwijfeld beschouwen als een krenking van het beginsel der meestbegunstiging. Voldoet Duitschland er echter aan, en worden dus óók aan Finlands concurrenten bepaalde boter- leverancies ad 50 mark gegarandeerd, dan zien wij niet in, waar het voordeel blijft. De verkapte schending van het meest- begunstigingsrecht, welke in deze nieuwe overeenkomst is vervat, 'kan tot handels politieke verwikkelingen voeren, waarvan de kosten zullen moeten worden gedragen door Duitschlands export-industrie en dus door de hééle volkshuishouding" besluit het 'blad. Lijk aangespoeld. Dinsdag j.l. is onder de gemeente Hontenisse aangespoeld 't lijk van den 15-jarigen P. d'H., die op 27 Augustus 1.1. bij het zwemmen in de Westerschelde nabij Walsoorden is verdronken, Waterschappen. ,Bij Kon. besluit is benoemd: met ingang van 29 September 1930 tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van de cala- miteuze polders Ser Lippens, Nieuw Othene, Margaretha, Kleine Huissens en Eendragt, A. de Kraker te Zaamslag, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn gewor den. De kantoorbediende bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst H. Mabelis is verplaatst van het kantoor te Sluis naar het post- en telegraafkantoor te Vlissingen. Met ingang van 1 September is be noemd tot surnumerair der registratie en domeinen G. van Dijk te Oost- en West- Souburg. Vlissingen. Ook j.l. Zaterdag zijn weer eenige tientallen werklieden bij de „Schelde" ontslagen. Naar verluidt, zou den er thans echter geen arbeiders meer ontslagen worden, wel ligt het in het voornemen, om zoodra dit noodig blijkt, groepen arbeiders in bepaalde afdeelin- gen ploegsgewijze gedurende een maand naar huis te sturen. Kapelle. Gisterenavond bracht het fan farecorps „Ons Genoegen" alhier een sere nade aan dhr M. Glas, boekhouder, le chef bij de boomkweekerijen van de fa. D. J. v. d. Have alhier. De voorz. van het corps, dhr H. Blok, wenschte hem geluk met de toegekende Kon. onderscheiding, de zilveren eere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 's-H. Hendrikskinderen. Maandagmid dag vierden de schoolkinderen alhier, ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin, een schoolfeestje. Verschillende wedstrijden werden gehou den, o.a. ringsteken, blokjes rapen enz. Nadat de kinderen nog eenige malen op limonade getracteerd waren, volgde de prijsuitdeeling. Wissenkerke. Dinsdagavond ontstond bij den landbouwer I. Janse brand in een stapel ongedorschte tarwe staande dicht bij een wagenschuur op het erf der boerderij. De stapel en een pas gebouw de aardappelbewaarplaats met een in houd van ongeveer 350 H.L. aardappels werden door de vlammen verwoest. Dank zij de windstilte en het spoedig aanwezig zijn van de autobrandspuit kon het wa genbuis waarin op den zolder een groote hoeveelheid graan geborgen was behou den blijven. Oorzaak van den brand is het spe len van twee kinderen met lucifers dicht bij den stapel. De aardappelbewaarplaats met inhoud was niet verzekerd, de stapel tarwe wel. N.- en St.-Joosland. De 50ste verjaar dag van H. M. de Koningin zal alhier herdacht worden door kindertractatie op beide scholen van 1012 v.m. Van 25 uur n.m. zullen kinderspe len plaats hebben op een weide van dhr A. Wisse, terwijl 's avonds 8 uur een concert zal gegeven worden op de tent door het Fanfarecorps. Een en ander staat onder leiding van den Oranjebond die om 7 uur 's avonds een herdenkingsbijeenkomst houdt waar bij ook de dames der leden zijn uit- genoodigd. Oostkapelle. Dinsdagmiddag werd al hier ter aarde besteld het stoffelijk over schot van Mej. J. F. W. Lantsheer. Op het kerkhof waren zeer vele belangstellenden aanwezig. Toen de stoet het sterfhuis ver liet schaarden de oudste kinderen der Zondagsschool, die met het onderwijzend personeel daar stonden opgesteld, zich achter de familieleden. Toen de kist in de groeve was nedergelaten las ds Cal- lenfels, familielid der overledene, die de begrafenis leidde, Ps. 23 voor, en sprak 'n kort woord erop wijzende, dat de over ledene in haar leven heeft getoond geloof te bezitten. Zij heeft veel gedaan om an deren wel te doen en dit deed zij niet om daarmede een goeden naam te verwerven, maar uit waren Christenzin. Moge de belangstelling, die er thans bestaat, nu haar stoffelijk overschot in de groeve wordt neergelaten, verder gaan dan haar persoon en haar werk, maar gericht zijn op Christus, Wien te dienen haar lust was. Vervolgens trad de burgemeester, Jhr W. Z. van Teijlingen, naar voren, om namens de burgerij te danken voor hetgeen de overledene heeft gedaan. Het werk in Zondagsschool, bewaarschool, naaivereen. en Bijbelbond vond waardee ring bij alle groepen der bevolking. En daarnaast de persoonlijke hulp, die zoo- velen mochten ondervinden. Haar nage dachtenis blijve in dankbare herinnering voortleven. Een neef van de overledene, dhr J. A. Lantsheer, dankte voor de groote belang stelling en de gesproken woorden. Koudekerke. Hedenmorgen heeft de rei ziger v. D., die reeds meermalen met politie en justitie in aanraking kwam, in een vlaag:-,van delirium zijn 87-jarige schoonmoeder met een mes in den hals eenige steken toegebracht en gezegd dat er nog twee personen aan moesten. De oude vrouw heeft wel veel bloed verloren, doch is nog in leven. Zij werd naar het ziekenhuis te Middelburg over gebracht. De dader is onder hevig verzet door rijks- en gemeentepolitie gearresteerd en naar het politiebureau te Middelburg over gebracht, waarbij hij door een klap van een sabel werd verwond. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Beerta, H. Bax te Akersloot. Te Eemnes-Buiten, E. V. J. Japeben te Maartensdijk. Geref. Kerken. Bedankt voor 0. en W. Souburg, H. R. Pel te Suawoude. Gebrek aan leerkrachten L. O. Men schrijft uit Zeeland aan bet „Handelsblad": Aan vele scholen gelukt bet, zelfs na herhaalde oproeping, niet geschikte leer krachten te krijgen met verplichte hoofd akte. Daarin tracht men te voorzien door aanstelling van een tijdelijk onderwijzer, maar in den laatsten tijd is het aantal daarvan gering. Nu trachten gemeente besturen hier en daar, gemachtigd te wor den tot aanstelling van een tijdelijke leer kracht voor vast, wat ook wel wordt toe gestaan, indien blijkt, dat geen hoofdakte- bezitters zich aanmelden. Ook het aantal gegadigden voor hoofd der school op kleinere plaatsen schijnt voortdurend ge ringer te worden. Dit laatste houdt mis schien ook al verband met de omstandig heid, dat er tal van een of tweemans schooltjes komen, waarvoor sommige leer krachten weinig gevoelen. Nu het aantal geslaagden voor de hoofdakte ook niet groot is, zullen de moeilijkheden waar schijnlijk, verergeren. Examen land- en tuinbouw, kunde. Voor de thans geëindigde aote-exa- mens land- en tuinbouwkunde 1. o., te Wa- geningen gehouden, hadden zich aangemeld voor landbouwkunde 89 candidaten. Hiervan slaagden 47, .werden afgewezen 30, trokken zich 8 terug en kwamen 4 niet op. Voor tuin bouwkunde was het aantal candidaten 54. Er slaagden 34, werden afgewezen 15, trok zich 1 terug, terwyl 4 niet opkwamen. Ongelukken. Te Midwolde is de bejaarde arbeider V. bij het op hol gaan der paarden van zijn wagen gestort en zwaar in wendig gekneusd opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. Gisterenavond is de 12- jarige B., die met eenige vriendjes was gaan zwemmen, in een der vijvers van het Stads park te Groningen verdronken. Ernstige twist. Gisteravond laat is in een café aan de Galerij te Rotterdam twist ontstaan tusschan den 30-jarigen J. Z., en den 35-jarigen koopman G. de B. De mannen zijn naar buiten gegaan en daar handgemeen geraakt. Volgens getuigen heeft Z. nog geroepen: „Je moet geen mes gebrui ken!" maar onmiddellijk daarop zag men De B. zijn tegenstander steken. Z. heeft een snede over het gelaat en den hals gekregen en een ernstlgen steek in de hartstreek. Onmiddellijk na het gebeurde is de dader naar het politie-bureau geloopen, waar hij vertelde iemand te hebben gestoken. Hij droeg het mes in zijn binnenzak, dit is in beslag genomen. De getroffene is naar het zieken huis vervoerd, waar hij in vrij ernstigen toe stand is opgenomen. De twist is vermoedelijk ontstaan naar aan. leiding van een geldkwestie. De dader is in bewaring gesteld. Brutale juweelendiefstal. Zondagmorgen vroeg is uit het buiten verblijf te Leatherhead (Eng.) van miss Betty Hulton, de dochter van een over leden millionnair Sir Eduard Hulton, kranteneigenaar en eigenaar van een ren stal, voor een waarde van 20.000 p*d. st. aan juweelen gestolen. De politie ver moedt dat de diefstal gepleegd is door een beroepsinbreker, die miss Hulton ge volgd is toen zij zich Zaterdagavond uit Londen naar haar buitenverblijf begaf en die zijn slag sloeg zoodra zij sliep. De juweelen bevonden zich in een kleine brandkast in de badkamer, die aan de kamer van miss Hulton grenst. Zoo om zichtig is de 'dief te werk gegaan, dat bij noch miss Hulton noch den hond wakker maakte, die bij haar bed sliep. Een waak hond voor het &uis werd met chloroform 'bedwelmd, waarop de dief naar een veranda ging, die langs de verschillende kamers loopt. De brandkast opende bij met een sleutel, dien hij in een lade in de badkamer vond. Het eenige spoor wat men van hem vond was een oude regenjas op het gras veld voor het huis. Blijkhaar was de man goed op de hoogte; de juweelen warén dien nacht voor het eerst in de brandkast geborgen. Miss Hulton bad ze dien avond meegebracht uit; het LondensChe 'hotel, waar ze logeerde. De dief moet haar daar reeds hebben gadegeslagen en gezien heb ben, dat haar hét juweelenkistje werd ter hand gesteld. 'Gestolen zijn twee paarlen halssnoeren ter gezamenlijke waarde van 10.000 pd. st., een diamanten ring van 3000 pd. st., een miniatuur-horloge ter waarde van 400 pd. st., een broche van saffieren sma ragden en robijnen in den vorm van een bosje bloemen ter waarde van 800 pd. st. en broches en ringen elk ter waarde van 200 pd. st. Volgens Scotland Yard zit achter dezen diefstal iemand, bekend als „gentleman Jim", een misdadiger, 'die zich in nette kringen beweegt, nooit gezien wordt door degenen die zijn plannen uitvoeren, maar die het leeuwendeel krijgt van den buit. Men heeft hem nog nimmer kunnen ver- oordeelen. Wel is hij vaak ondervraagd, maar hij' had altijd een alibi. Zoo sterk zijn zijn alibi's, dat zij daarom juist ach terdocht wekken. Vieze lectuur in beslag ge nomen. De politie te Amsterdam heeft Maandagmiddag in samenwerking met het bureau-Zedenpolitie een inval gedaan in perceel 443 aan den Singel, waarin een boekhandel gevestigd is, welke reeds geruimen tijd bij de politie niet gunstig bekend staat. De exploitant van dezen boekhandel is de ex-anarchist H. E., 32 jaar oud, die sedert eenigen tijd samen werkt met een 24-jarigen jongeman, die koopman als zijn beroep opgeeft. Het was der politie ter oore gekomen dat een groote partij pornografische boe ken, uit België afkomstig, aan dezen boek handel zou worden afgeleverd. Dat is in derdaad ook gebeurd. In verband hier mee heeft de politie een inval gedaan. Men vond er in de eerste plaats een partij van 200 pornografische boekwerken, wel ke reeds weer in een reeks van pakket ten waren overgepakt en klaar stonden om verzonden te worden. Bovendien is in den winkelvoorraad aangetroffen een groote hoeveelheid platen en kaarten, als mede andere geschriften, alle van een zoodanig gehalte, dat daarop, naar het oordeel van de politie, art. 240 van het W. v. S. van toepassing kon worden ge bracht. Nadat de inbeslagneming van den ge- heelen vooraad had plaats gehad, is de politie overgegaan tot de arrestatie van E. en van zijn handlanger. E. gaf bij zijn verhoor op journalist te zijn. Het onder zoek wees uit, dat hij met journalistiek niets uitstaande heeft. Wel zou vastge steld zijn, dat 'hij de schrijver is van verschilende der in beslag genomen ob scure boekjes en geschriften. Er zijn al De vijftigste verjaardag van H. M. de Koningin is in den lande fe 'S'eij'c ge vierd. In vele steden waren schitterende illuminaties aangebracht. Een frappant kijkje op de Maas te Rotterdam. thans behalve vertalingen ook manus- scripten van zijn hand in beslag geno men. Het verdere politie-onderzoek leverde nog de ontdekking op, dat een deel van de koopwaar in een klein drukkerijtje te Amsterdam wordt gedrukt. In deze druk kerij, gevestigd in de Wolvenstraat, heeft de zedenpolitie gisterochtend een Inval ge daan. Verschillende bescheiden betrek king hebbende op het drukken van deze lectuur, zijn in beslag genomen, waarna de politie tot de arrestatie van den druk ker is overgegaan. Deze jongeman is even eens in bewaring gesteld. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort. Wanordelijkheden te Edam. De laatste avonden werd de orde te Edam ver stoord door het optreden van een groot aantal jongens, die op baldadige wijze vuurwerk wjerpen op straat tusschen publiek en voor bijgangers, Zaterdag- en Zondagavond school den honderden samen. De politie trad beza digd op, doch haar waarschuwingen werden in den wind geslagen, zoodat men genoodzaakt was de samengeschoolden uiteen te drijven. Van een voorbijganger geraakte zijn jas door het vuurwerk in brand. Op grond van deze or deverstoring heeft burgemeester Kolfschoten een verbod tot samenscholing van meer dan drie personen uitgevaardigd. Wanneer de orde niet spoed'g wordt hersteld zal door den bur gemeester aan den Raad worden voorgesteld de kermis te Edam en Volendam dit jaar niet te laten doorgaan. (Telgr.). De moord t e H a r d e g a r ij p. De vermcedelijke dader van den moord op den heer J. K. van der Veen onder Har, degarijp heeft ten slotte bekend, dat hij met een dolkmes om zich 'heen hoeft geslagen. Ook is nog aangehouden een man uit Bergum, van wien de vermoedelijke dader het dolkmes heeft gekregen. De noodtoestand in den Tuinbouw. In de druk bezochte vergadering van de tuinhouwvereeniging „De Toekomst", te Zuid-Scharwoude, die belegd was om over den noodtoestand in den tuinbouw te spreken, werd besloten: 1. De Tweede Kamerleden in Noord- Holland tot de te houden buitengewone algemeene vergadering van de Langen- dijker Groentencentrale uit te noodigen, alsmede de Prov. Statenleden en burge meesters uit dit tuinbouwcentrum; 2. Te adresseeren aan de Tweede Ka- rem met verzoek om spoed met behan deling der Pachtwet; 3. Een fonds te vormen voor verande ring van cultuur en bemesting; 4. Overneming der verplichting door de Staten van de kosten der Invalidi teitswet voor ben, die beneden een in- komengrens blijven van f 1200; 5. Aan gemeenten, waterschappen en andere bestuurslichamen te verzoeken reeds dadelijk pachtwet-verbeterend op te treden door Commissies in te stellen. Zijn moeder vermoord. Met ge sloten deuren heeft Dinsdag te Utrecht te recht gestaan de 17-jarige jongen uit Soest, die op 29 April j.l. zijn moeder had ver moord. Onder de getuigen werden prof. dr J. Baart de la Faille, prof. dr L. Bonman en dr W. G. Sillevis Smit als deskundigen gehoord. De officier van justitie mr Fabius vroeg in zjjn requisitor ontoerekenbaarverklaring, en op grond hiervan plaatsing in een krankzin- nigengesticht, terwijl de verdachte daarna ter beschikking van de regeering gesteld zou moe ten blijven. De rechtbank zal 15 September a.s. uit spraak doen. Het probleem der arbeldsloozen. In bet oosten van Berlijn beleefde ik dezer dagen een allerzonderlingst geval. Een jonge man komt uit een fabrieksge bouw geloopen, gaat in opvallend snel lempo langs de straat en valt plotse ling een jong meisje om den hals. Voorbijgangers slaan met mij de zaak gade ea halen er een schupo bij te pas. De jongeling wordt naar het diclitsbij- liggende bureau gebracht en heeft zich hier wegens straatroof te verantwoorden. Hij vertelde, dat hij sedert meerdere maanden wegens werkloosheid rondliep en juist zooeven weer weak gevonden beeft. Dat maakte hem zoo overmatig gelukkig, dat hij in zijn blijdschap het eerste het beste meisje om den hals ge vallen was. Men informeerde telefonisch in de door hem aangegeven fabriek, of de zaak klopte, en toen .men vastge steld had, dat de feiten klopten, liet men den jongen man weer op vrije voe ten. Natuurlijk gaf men hem den raad, zijn geestdrift bij een volgende gelegen heid wat meer te beteugelen. Dit geval is typeerend voor den oogen- fclikkelijken toestand, niet slechts in Ber lijn, maar in gansch Duitschland. De werkloosheid is een wonde in het Duit se he staatslichaam, welke met den dag grooter en bloediger wordt. Met begrij pelijke bezorgdheid ziet men den ko menden winter tegemoet. Het is een schrale troost, wanneer men verneemt, dat hetzelfde euvel ook in andere lan den, in Engeland, Polen en zelfs in Ame- rika heerscht. De toenemende werkloos heid drukt als een ondragelijke last op allen, die in het economisch en staat kundig leven een toonaangevende positie tc-kleeden. De vraag, langs welken weg en met welke middelen men aan dezen jammer een einde kan maken, dringt zich steeds meer op den voorgrond. Voor de meesten der duizenden werk- loozen is de materiëele zijde van het geval beslissend. Zij eischen van dan staat ondersleuning, gaan „stempelen" en deze tegemoeikoming van den slaat heeft het groote nadeel, dat velen aan een lui leven met weinig geld de voorkeur gaan geven. Met systeem en overleg zorgen ze voor de bewijsmiddelen, dat er voor hen geen mogelijkheid tot werken bestaat en het is niet gemakkelijk, hun het tegen deel aan te toonen. Onder invloed van Moskou is men er op uit, om ook door dit verderfelijk middel den staat te onder mijnen. Zoo ontstond het onbewapende leger der „Stempelbrüdar" en hunne at- taquen op de staatskas zijn even ge vaarlijk als de agressieve demonstraties van „Rood Front" en „Hakenkruis". Ons interesseert echter nog een gansch andere zijde van dit uiterst moeilijke vraagstuk. Ons interesseert de mensche- lijke zijde van het probleem, "het type van den werklooze en het moreele ef fect van zijn bestaan. Hier moet al dade lijk een scheidingslijn getrokken worden tusschen den jongen arbeider en den volwassene, speciaal den gehuwde. Het gevaar voor de jeugd wil mij het grootst toeschijnen. Men zou hier kunnen spre ken van ,;J aargang 1904". Toen de oorlog uitbrak, waren deze jonge mannen nog kinderen van tien, elf jaar. Ze groeiden op zonder het doortastend toezicht van vader. Vader was naar het front ver trokken en wie wist, of hij ooit zou terugkeeren? Moeder had weinig tijd, om haar kinderen op te voeden. Ze moest er op uit, om het noodige geld voor de huishouding zelf te verdienen. Zoo groei de deze generatie op, weliswaar ontijdig rijp voor den ernst des levens, maar tevens overgelaten, aan het toeval, aan velerlei invloed van buitenaf. Hat huise lijk leven bleef uit en dat gemis bracht hen de straat op, maar al te vaak in slecht gezelschap. Met tucht en regel maat maakten ze pas later, vijftien, zes tien jaar geworden, kennis op de werk plaats. Is het een wonder, dat het hun hier niet bijster beviel? Hun werktijd voelen ze aan als een bestraffing, en de weken der werkloosheid beschouwen ze als vacantie. Wat vragen ze naar oor zaak en gevolg? Als hun het gevraagde geld maar wordt uitbetaald, waarvan ze thuis een paar mark noodgedwongen af geven, om de rgst voor sigaretten én bier en erger te verspillen. De lust tot den geregeld en .arbeid gaat zo odoende verloren en het is de vraag, of jonge menschen, die meerdere maanden op staatskosten vegeteeren, straks nog woor hun vak te herwinnen zijn. Ze hebben geen zin meer voor het rhythme der ma chine, haten het lawaai der fabriek, wij zen het commando van hun meerdere spottend van de hand. Ze zijn het slacht offer der tijdsomstandigheden geworden. Den ervaren arbeider gaat het niet veel beter. Hij voelt zich geschokt in zijn vertrouwen op de samenleving en den staat. Wat vroeger als vanzelfspre-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2