Ff 5^ /A-111 3# Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Gemengd Nieuws. weken bij het Wapen. Do veldwachter en een van de belde andere personen hebben zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen, terwijl van een en ander procesverbaal is opgemaakt. Het is te hopen, dat dezen marechaus- sée aan het verstand zal worden gebracht, dat hjj voortaan anders dient op te tre den, wil hij geschikt blijken voor zijn functie. 545 ABONNE's heeft de Goesche Radio Centrale, een reden voor U om ook een aansluiting te nemen. Tel. 129. (Adv.) Tengevolge van het springen van een voorband, is Maandagmiddag de motor rijder D. uit Veere, onder de gemeente Nieuw- en St.-j'oosland, met zijn motor over den kop geslagen, waarbij hij kwam te vallen en ernstige verwondingen be kwam. Per ziekenauto is hij naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd. Door de marechaussee te Koewacht is aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld, de aldaar woonachtige landbouwer L. v. P., als verdacht van bedriegelijke bankbreuk. In den nacht van Maandag op Dins dag j.l. is de heer A., wonende te Kou- dekerke, bij het naar huisgaan, vermoe delijk door de duisternis misleid, te wa ter geraakt en verdronken. „De tijd zal 'tleeren". In Dec. 1929 schreef de „Goesche Courant" met groote stelligheid, dat op 1 Sept. 1930 het Chr. Lyceum te Goes zou worden geopend. Wij merkten toen op, dat dit bericht zeer voorbarig was en dat nog hoege naamd niets vaststond. Maar het blad antwoordde in zijn num mer van 18 Dec. '29: „Wij willen hier even vastleggen, dat wij geenszins aan het fantaseeren gesla gen zijn en dat wij ons bericht hand haven. Voorloopig zullen wij het aan den tijd overlaten aan te toonen in hoeverre „ons bericht te dwaas was om los te loopen". Meer willen we er thans niet van zeg gen." Ook wij wilden er toen niet meer van zeggen. Wij namen ons echter toen wel voor, omstreeks Sept. de „Goesche Cou rant" aan haar voorbarig geschrijf te her inneren. De tijd heeft inmiddels geleerd, wie er gelijk had. Het gebeurde kan het blad misschien aanleiding zijn, om in de toe komst wat voorzichtiger met zijn bewe ring®! te zijn en zeker, als men op zijn vingers getikt wordt. Middelburg. Hedenmorgen ontstond in een woning aan den Seisweg brand ten gevolge van het werken van een schil der met een steekvlam. Met emmers wa ter was men 'tvuur spoedig meester; de uitgerukte autospuiten behoefden geluk kig geen dienst te doen. Goes. In verband met den verbouw van het gebouw der R. H. B. S. alhier, is de aanvang der lessen uitgesteld tot 15 Sept. a.s. Ondanks het feit, dat een zeer groot aantal inwoners naar Middelburg was vertrokken teneinde daar de feesten bij te wonen was er bij het gisteravond door „Euphonia" gegeven concert toch. nog vrij veel belangstelling. Jammer, dat ook nu weer de luisteraars gehinderd werden door jongelui, die zulk een con cert gebruiken om heen en weer te dra ven, te schreeuwen enz. De politie zal hier toch krachtiger dienen op te treden. Hoedekemkerko. Bevolking over de maand Augustus 1930. Ingekomen: Johan na de Jonge, zonder beroep uit Vlissingen; Jacob Doene, zonder beroep uit Baarland. Kornelis Flipse, buitengewoon opzichter Prov. Waterstaat uit Haarlem; Catharina Johanna Maria van Vliet, religieuse uit Bergen (N.-H.). Geertruida Huissen, zon der beroep uit Baarland; Trijntje Tanis, religieuse uit Monnikendam. Vertrokken: Catharina Eckhardt, zon der beroep naar Goes; Elisabeth Vermeu- le, zonder beroep naar Breda; Paulus Steenbakker en gezin, veldarbeider naar Nisse; Clazina Johanna van der Stap, Janna Margaretha Beentjes, religieuses naar Bergen (N.-H.). RiUand-Bath, Gisterochtend geraakte een jongen, zekere J. S., op den' Rijksweg alhier, met ©en kar en paard ,op hol. De jongen, viel van de kar en bij genees kundig onderzoek bleek, dat zijn arm uit het lid was. Het paard, dat ©r over het land van door was gegaan, weid later zonder ongelukken te beoben veroorzaakt, 1 gegrepen, Kapalle. Onder groote belangstelling is Zaterdagmorgen alhier het elactrisch net door den burgemeester onder stroom ge zet. Bij deze gebeurtenis waren .o, m. tegenwoordig dhr Slooves, direoteur der P.Z..E.M., afdeel in g Middengroep, dhr De liegt, bedrijfsleider-ingenieur, de opzichter Koolwijk met eenige monteurs, .wethou der Zmdweg en de leden van den raad der Gemeenta Dhr Slooves sprak in het transforma- toretnhuisje den burgemeester toe en wenschte hem en de gemeente geluk met dit heugelijke feit, roemde 'de aangename samenwerking met het dagelijksch bestuur dezer mooie, welvarende gemeente, waar van het resultaat is. dat het getal aan sluitingen nu reeds de 80 pet. nadert waardoor deze geplaatst wordt op het hoogste punt van de door hem gemaakte schematische voorstelling van do aange sloten gemeenten. De burgemeester zegt den heer Slooves dank voor zijn woorden en zegt, met blijd schap deze daad te hebben verricht, om dat hij weet, dat aan een lang gekoester- den wensch der bevolking is voldaan. In de vele aansluitingen komt dit dan ook wel tot uiting. Verder spreekt hij: de hoop uit, dat deze mooie constante verlichting ten zegen moge zijn voor zijn gemeente en hare inwoners, en dat het moge mee werken ter bevordering van de welvaart der bevolking. Spr. zegt verder woorden van dank, aan het bestuur van de P.Z. E.M., haar directeur, ingenieur, opzich ters en verder personeel voor den ver richtten arbeid en roemde ook de aange name samenwerking in deze met het ge meentebestuur. Ook bracht spreker dank aan de wet houders en de raadsleden voor den verleen den steun tot het welslagen van de elec- trificatie der gemeente, speciaal toen spr. het waagde, nadat besloten was tot een bcveegrondsch net, de heeren te doen besluiten tot een ondergrondsch net, waar door wij nu ©en minder gevaarlijke en een meer bedrijfszekere verlichting heb ben gekregen terwijl de gemeente "niet wordt ontsierd door paalwerk. Aan den heer A. van der Have bracht spr. dank voor al hetgeen hij tal van jaren heeft gedaan ter voorziening van electrisch licht voor de gemeente. Daarna begaf zich het gezelschap op uitnoodiging yan den burgemeester per auto naar de met bloemen versierde raad zaal tot het gebruiken van ververschingan, Alhier sprak allereerst .het raadslid Fraanje zijn blijdschap uit over het hooige getal aansluitingen, speciaal op het dorp Liiezelinge, zoodat de van zekere zijde geuite vrees dat aansluiting van dit dorp den stroomprijs voor Kapelle zou ver- hcogen is gelogenstraft. Hij prees de ver betering aangebracht in de straatverlich ting. Dhr A. van der Graaff zegt, de tot de P.Z.E.M. gerichte woorden van den 'bur gemeester gaarne te onderstreepen. Voor het dorp Biezelinge geldt het voorzeker: Uit het denker in het licht. Namens den Raad dankt Tiij zeer den burgemeester voor zijn vele bemoeiingen 'en gehouden besprekingen en wenscht hem en de ge meente geluk met het verkregen resultaat. Tenslotte deelde de Directeur in de raadzaal jiog mee, dat de binnen 14 dagen na heden nog binnenkomende aan vragen tot aiansluiting eerst behoeven te worden aangebracht, binnen drie maanden om toch mede .te tellen bij da berekening der tarieven. De jaardag van .onze Koningin is gisteren kalm verloopen. De kinderen van de Chr. school te Kapelle-Biezelinge en Eversdijk werden gisteren getracteerd, die der Openbare School zullen heden worden verrast, evenals die der Chr. School. Elk kind .ontving aldaar een boekje en een plaat. Woensdag a.s. zal te Biezelinge van wege de Chr. Herv. school een feestje worden gehouden, daartoe in staat ge steld door de voorstanders van het Chr. enderwijs aldaar. Koudekerk». Bevolking van 16—31 Aug. Ingekomen: Mej. H. M. J. Martens, E 163 uit Breda; D. P. .F. van Beusichem met gezin, B 171 uit .Vlissingen; Mej. P. van den Berge E 46 uit Middelburg. Vertrokken: Mej. W. de Moor, van JD 26 naar O. en W. Souburg; Mej. A. Dijike, van D 62 naar Middelburg; M. K. Daane met gezin, van B 98 naar Bergen op Zoom; Mej. N. Boon©, van B 3 naar Meliskerke; J. Riemens, van E 95 naar Middelburg; Mej. S. M. Brouwer, van A 158 naar Boskoop; J. M. van Hemert met [©zin,van D 191 naar Batavia (N.O.I.) - - Jii'imi— IS» Hl H -f- «r* F--Vv'".'rtU €1? -I f 'V V f V; - V; [©j. P. Bimmel, van E 166 naar Middel- burg. lUtthem. Van de plattelandsgemeenten op Walcheren heeft deze gemeente het eerst, n.l. Zaterdag, het Koninginnefeest gevierd en dat op een waardige, prettige wijze. 's Morgens werd het feest ingeluid en op het schoolplein hadden de schoolkin deren het eerste deel van hun feest. Hun werd verteld: „Uit het leven van onze Koningin" en „Wat ons land aan Oranje te danken heeft". Elk kind kreeg als her innering een mooi boekwerk; de tracta- tie bleef natuurlijk ook niet achterwege. Des middags was de lommerrijke dorps straat in vollen feesttooi. Volksspelen, voor kleinen en grooten verhoogden de feestvreugde, terwijl de muziekvereni ging er ook de stemming in hield. Des avonds was het dorp met zijn tallooze lampions sprookjesachtig verlicht. Na het concert werd met de muziek voorop een lichtstoet gevormd, die ook veel suc ces had. Het slot was het ontsteken van een groot vreugdevuur op het zoogen, Groentje. De feestcommissie heeft alle eer van het vele werk, dat zij aan het feest heeft besteed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Sommglsdijtj JA Enkelaar te Ouderkerk a. d. IJssel; te Gouderak B. Bate laan te Barneveld; te Spijk, H. Wi. J. C. Hanselaar te Rijperkerk. Aangenomen naar Glanerbrug, C. J. Las- schuit te Eerbeek. Bedankt voor Zetten-Amdelst, A. M. den Oud sten te Elburg. Geref Kerken Tweetal te Urk, H. Wiieraema te Oldehove en S, Wouters te Dronrijp. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Nijmegen, P. M. Borgers te Den Helder. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Purmerend, W|. Banga te Wol- yega. E»a folie braad heeft de gebouwen der Centrale Suiker Maatschappij te Breda totaal vernield. Een overzicht vaa de ruïne, Geslaagd voor akte Tuinbouwkunde l.o. de heeren A. P. Bil, St. Annaland; F. H. Cle ment, Nw. Vosmeer; M. Nieuwenhuize, Hoek (Z,); J. K. Voogd, Souburg. Uit de suiker-industrie. Er loopen in de Brabantsche pers sedert eenige dagen geruchten, dat in de eerstvol gende aandeelhoudersvergadering van de Coö peratieve Suikerfabriek Roosendaal een ver zoek zal worden gedaan, om te overwegen de fabriek na de aanstaande „campagne" te sluiten of Je liquideeren. Naar het „Dagblad van Noord-Brabant" thans uit goede bron verneemt, is het ver zoek niet gedaan uit wantrouwen ten op zichte van den financieelen staat der fabriek, maar spruit het voort uit den slechten toestand van den akkerbouw. De groote verliezen hierin geleden dringen tot voorzichtigheid, zoodat de verzoeker het een daad van wijs beleid acht, als men nu de suikermarkt beneden peil staat en z. i. geen uitzicht op spoedig herstel oplevert de kans op verlies zoo klein mogelijk maakt. Deze persoonlijke ziens wijze zal mogelijk door enkele aandeelhouders gedeeld worden, doch aan het Bredasche or gaan is van een eenigszins sterken aanhang niets gebleken. Het betreft dan ook geen voorstel, maar een verzoek om te overwegen. Een vage term, die men beter doet niet al te zwaar te nemen, zoo besluit het blad om geen onnoodige ongerustheid te verwekken in een streek, waar eenige duizenden men- schen van de suikerindustrie afhankelijk zijn. Een geheimzinnige diefstal. AMSTERDAM. De Duitsche politie te Aken heeft in arrest gesteld een Duit- scher, die in bet bezit werd gevonden van 12 Nederlandsche bankbiljetten van f 1000 en die over de herkomst van deze bankbiljetten een zeer geheimzinnige ver klaring heeft gegeven. De Duitscher ver telde, dat het geld afkomstig was van een diefstal op 12 Mei van dit jaar in de kuurt van Rotterdam gepleegd. De man, wien het geld werd ontstolen, kon, naar de Duitscher op zeer geheimzinnige wijze verklaarde, niet meer spreken. Hij wei gerde nadere mededeelingen te doen. De politie vermoedt, dat hij de dader of al thans de mede-dader van den. diefstal is. De Nederlandsche politie heeft deze zaak thans in onderzoek genomen. HAARLEM. Toen gisteravond de 61- jarige A. M. Vrugt de Wilhelminalaan wilde oversteken, werd hij aangereden door een auto. Vrugt bekwam een sche- delfr&ctuur en een hersenschudding. Zijn toestand is zeer zorgelijk. HAARLEM. Gisteravond verlangden 5 personen toegang tot een café in de Tem peliersstraat. De Caféhouder wilde hen echter niet toelaten, waarop hij met een zakmes werd aangevallen, waarbij hjj drie steken in den rug en één in da rech terhand bekwam. De daders zijn gevlucht. In verband hiermede zjja te Hillegom ouden df> Gebw. A. S., «a P. S. ontkennen iets van deze zaak af te weten, P. S. is evenwel naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht. Vree&elijkc ramp. LOOSDRECHT, Hedenmiddag te drie uur heeft op de Loosdrechtsche Plassen een vreeselijke ramp plaats gehad. Door tot nu toe onbekende oorzaak viel een militair vliegtuig naar beneden en kwam terecht in het zwembassin „Het Piashuis". Volgens de eerste berichten zijn er drie dooden en een aantal gewonden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Noodlottige aanrijding. EINDHOVEN. Gisteravond keerde de dienstbode van den heer Van Gestel met diens zoontje en een logeetje van het vuurwerk huiswaarts. Op den Gelderschen weg werden zij daarbij door een vracht auto van den heer Van Doeselaer aan gereden. Het 14-jarige zoontje was op slag dood. De dienstbode werd zwaar gewond opgenomen en naar haar ouder lijke woning vervoerd; haar toestand is zeer zorgelijk. Het logeetje kwam met den schrik vrij. De politie heeft de zaak in onderzoek. NEW-YORK. Wanneer de gunstige weersomstandigheden aanhouden kan ver wacht worden, dat nog heden of uiterlijk Woensdag een groot aantal Amerikaan- sche vliegers zal starten voor de vlucht over den Oceaan. De vlieger Errol Boyd is voornemens met het vliegtuig Columbia naar Londen te vliegen. De vlieger Rus- sel Borardman is van plan, een vlucht naar Dublin te maken. De vlieger Teil Luntgren wil met een eendekker ©en vlucht om de wereld maken, met als eer ste etappe naar Berlijn. PARIJS. Betreffende de vlucht over den Oceaan door de Fransche vliegers Dieudonné Costes en Belloute, wordt ge. meld dat verscheidene draadlooza berich ten zijn ontvangen van schepen die het vliegtuig „Vraagteeken" gesignaleerd heb- ben. De vliegers zijn sinds Maandagavond 8.15 in verbinding met 'n radiostation in Nieuw-Schotland. Behalve dat telkens mistbanken worden ontmoet zijn de om standigheden gunstig. Hedenmorgen te 4 uur bevonden de vliegers zich op 700 mijl van New-Foundland. Generale Synode der Geref. Kerken. De praeses doet deze eerste zitting in de derdo Synode-week openen door het gezamenlijk zingen van Ps. 751 en 4, waarna hij voorgaat in gebed. Bij het appel nominaal blijkt, dat ds N. Duursema, afgevaardigde voor Drente, en de heer J. v. d. Meulen Pz., eveneens voor Drenthe, G. van Zeggelaar voor Noord-Holland, Mr A. J. L. van Beek Calkoen voor Zuid-Holland (Noord) en G. Hijkens voor Bentheim en Oost-Fries land, vervangen zijn door hun secundi ds B. Hagenaar van Meppel en de heeren W. Emmens van N.-Amsterdam, G. v. d. Steen van Amsterdam-West, G. de Roojj van Voorburg en G. Gruppens van Eim- lichheim. Door opstaan betuigen deze nieuwe le den instemming met de belijdenisschrif ten. Voor Zeeland is ds R. J. v. d. Veen weer aanwezig. Met een enkel woord herdenkt de prae ses den vijftigsten verjaardag van H. M. de Koningin. Zij is nu op de middag, hoogte van het leven gekomen. Namens de Synode is aan H. M. een telegram van huldebetuiging gezonden. Verder wenscht do praeses ds J. J. Miedema geluk met de hem verleende Koninklijke onderscheiding. Staande wordt nu het Wilhelmus ge- zongen. De behandeling van het rapport over de betere voor-opleiding van 'Zendingsax- beiders wordt voortgezet... Bij ontsten tenis van prof. Waterink treedt ds W. Breukelaar als rapporteur der commis sie op. De commissie neemt haar voorstel te rug en geeft nu de volgende conclusies in overweging: 1. De Synode betuige haar dank aan de Deputaten voor de Zending voor hun rapport inzake de" betere voor-opleiding der 'Zendingsarbeiders en voor den velen en gewichtigen arbeid aan dit rapport besteed. 2. Zjj besluite maatregelen te nemen, welke kunneu leiden tot de benoeming van een hoogleeraar in de Zendingsvak ken aan de Theologische School te Kam pen. j 3. Zij besluite een 'Commissie te benoe men, om over de practische uitvoerbaar heid van het onder twee genomen besluit staande deze Synode advies uit te bren gen. Na breede discussie wordt overeenkom stig deze conclusie besloten. Ds J. Jansen van Wierden rapporteert vervolgens over het vrouwenkiesrecht. (De zitting duurt voort,) Ongelukken. De 49-jarige beton werker W:. te Breda, viel Zondagmorgen van de trap zijner woning en kwam zóó onge lukkig nneer, dat hij bijna onmiddellijk daarop stierf. De vischkoopman V. uit Maassluis die Donderdagmiddag op den Maasdijk onder de gemeente Naaldwijk door een vrachtauto werd overreden, is aan de bekomen verwon dingen in het ziekenhuis overleden. Te Zeppe kreeg een kind van 11 ipaanden van J. een kan heete koffie over het lichaam. De kleine ia aan de bekomen brandwonden overleden. B? het baden in ,de Lean- putten te Roosendaal, is de rain 15-jarige S. verdronken. Pogingen van eenige zwem mers om den knaap nog te redden mochten niet baten. Eenige uren later werd het lijk opgehaald. Qp de Groote Markt, te Breda, is een werkman van. een 6 M. hoogen mast ge vallen, die daar geplaatst was (en behoeve van een koorddanser. De man is ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. Tijdens af wezigheid der ouders is bij de Oostwoïde-draai- brug, te Oostwolde (Gron.) het driejarig doch tertje van den heer H. in het kanaal geraakt en verdronken. Op vrije voeten. De zoon van E. Wi, aan de i'erheydenstraat te Breda, die aanvankelijk werd verdacht van doodslag op zijn vader, is op vrije voeten gesteld. Pamfletten in beslag geno men. Door dc afdeeling Den Haag en Om streken der Jongeren Vredesactie werd gis terenochtend tijdens de parade te Den Haag het bekende pamflet van ds Hugenholtz ver spreid. In verband met de openbare orde en in verband met de veiligheid van de ver spreiders, aangezien er onèenigheid dreigde te ontstaan, zijn deze pamfletten door de politie in beslag genomen, terwijl tegen een 5 tal verspreiders proces-verbaal is opgemaakt. Lakenfabriek door brand vernield. Zaterdagavond heeft een bui tengewoon hevige brand in de lakenfa briek de la Sorille te Sedan gewoed. De fabriek, in het hartje van de textiel- wijk te Sedan gelegen, had een opper vlakte van 6000 vierk. meter en had drie verdiepingen. De brandweer van Se dan werd geassisteerd door die van Char- leville. Hun gemeenschappelijk optreden vermocht wel is waar niet de fabrieks gebouwen te behouden, doch een groot belendend gebouw bleef gespaard. De te Sedan in garnizoen liggende mili tairen waren behulpzaam bij het over brengen van een groote voorraad laken. De schade wordt geschat op ongeveer een millioen francs. Door de stagnatie van het bedrijf ko men vierhonderd werklieden op straat. Moord of zelfverdediging? Van Zaterdag op Zondag ongeveer 2 uur werd den plaatsvervangend commissaris van politie te Breda, den heer J. P. C. Mansveldt medegedeeld, dat zich in per ceel nr. 30 in Terheydestraat, bekend in den volksmond als de „Vinkenbuurt" een lijk zou bevinden. De heer Mansveldt spoedde zich direct naar het gemelde perceel, teneinde een onderzoek in te stellen. Hij vond, ter plaatse het lijk van E. W. in een plas bloed onder aan een trap in de keuken. Bjj een verder onderzoek bleek o.a. dat van de buitendeur een plank, waar- aan het slot zat bevestigd, was afgerukt, texwjjl een viertal ruiten aan de voor- zijde van de woning waren "ingeslagen. Voorts bleek bjj bet onderzoek, dat her- haaldeljjk huiseljjke twisten voorkwamen tusschen den verslagene en vrouw en kin- deren. De verslagene, die vader is van acht kinderen, stond niet zeer gunstig be kend. Bjj twisten met zjjn vrouw sloeg hjj deze herhaaldelijk. De verslagene was 61 jaar en was van beroep schilder. Hit een verklaring van een achttal ge tuigen is komen vast te staan, dat 1.1. Vrijdag weer een huiselijke twist had plaats gehad en dat E, W. ook nu des nachts om, 1 uur weer dronken was thuis gekomen. De deur was echter gesloten. E. W. sloeg toen enkele ruiten in en trapte de deur open. Vervolgens ging hjj naar binnen. Moe- der en een der dochters, welke beneden sliepen vluchtten uit angst toen de trap op en zochten bescherming bjj een daar slapenden zoon, eveneens E. genoemd. Met z'n drieën zagen zjj E. W. senior nu, gewapend met een stoel, die hjj aan een poot vasthield, dreigende allen te zullen vermoorden, naar boven komen. Toen de verslagene boven aan de onge veer 16 treden hooge trap was gekomen{ rukte de 16-jarige zoon E. de stoel bjj de leuning grijpende, deze uit zijns vaders hand en gaf hem daarmede 'n slag, zoodat deze de trap afviel en bijna onmiddellijk dood moet zjjn geweest. De vrouw van E. W. senior was intus- schen door een dakraam op het dak ge- vlucht, van waar zjj door een buurman met behulp van een ladder in veilig, heid werd gebracht. De 16-jarige E. W. junior verklaarde uit noodweer te hebben gehandeld. Hjj achtte zjjn moeder, zuster en zich zelf ia gevaar. Hij is in voorloopig arrest gesteld. On- derzocht wordt nu of hier uit zelfverde diging is gehandeld. Inbraak inj het K Br ha os. hotel. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in het kantoor van het Kurhaushotel te Scheveningen, Men heeft zich toegang verschaft aan de zijde van de Palacestraat en door open sluiting is men er in geslaagd in het kantoor te komen. Men heeft een kast opengebroken en uit een aantal trommels een bedrag ont vreemd. Men kan nog niet precies na gaan hoeveel er vermist wordt. Het be drag is echter niet groot, daar er uitslui tend wisselgeld in de trommels was. Een brandkast, waarin f 13.000 gebor gen was, had men wel getracht te ope nen, doch dit was 'niet gelukt. Een wrak van een in 1922 gezonken goudschip gevond-e-n. Duikers van de Italiaansche sleepboot „Ar* tiglo" hebben Bucces gehad bij hun na sporingen naar het in het jaar 1922 op veertig K.M. van de haven van Brest ge- zonken Engelsche stoomschip „Egypt" na een botsing met het Franeche stoomschip „Seine".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3