Het leven van den Walcherschen land bouwer in vroeger dagen. bereikt. Nadat dus eerst het werk door de herhaalde grondverzakkingen werd ver- traagd, is thans een groot werk tot een goed einde gebracht. Kattendijke. In de Vrijdag j.l, gehou den raadsvergadering weden medege deeld als ingek. stukken proo.-verbaal van gehouden kasopneming bij den ont vanger. De rekening 1929 werd den Raad aangeboden. Verder werd de begrooting voor het dienstjaar 1931 aangeboden. Voorlezing werd gedaan van plan nen omtrent den bouw van barak ken voor besmettelijke ziekten en werd besloten mede te werken tot bouw van ziekenbarakken op Zuid-Beveland en bij te dragen in de kosten van ongeveer 6 cent per hoofd en per jaar gedurende 40 jaren. De gemeentorekening 1929 werd voor- loopig vastgesteld in ontvang op f 39740,47, in uitgaaf op f 36408, goed slot f3332,47. De rekening van het algemeen arm bestuur werd goedgekeurd in ontvang op f2714,06, in uitgaaf op f 2699,52 Yt, goed slot op f 14,53 Yt De begrooting van dat armbestuur werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 1656,70/4 voor het jaar 1931. De Raad besloot met 4 tegen 3 stemmen tot de vol gende besluiten: Met ingang van 1 Mei 1931 in te trek ken de verordening op de heffing van op centen op de hoofdsom der vermogensbe lasting. Geen gebruik te maken van de bevoegd heid om de gemeente ingevolge het be paalde in artikel 14 der wet van 15 Juli 1929 (Stbl. 388) in een klasse voor de ge meentefondsbelasting te rangschikken. Voorts de gemeente voor de heffing der personeele belasting in te deelen in de 8e klasse. Aan den heer H. A. Minnaard werd wegens zijne benoeming tot hoofd der school te Baarland eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan de O.L. school te Kattendijke. Besloten werd dat bij begrafenissen voor hen die dat verlangen de klok ge luid zal worden. De kosten bedragen f 2 per half uur. Besloten werd maximum-snelheid in te voeren, daar tegenwoordig op schandalige wijze met auto's door de gemeente gere den wordt. 's-Gravenpolder. Vrijdagmiddag 4 uur kwam de gemeenteraad in openbare zit ting bijeen. Afwezig de heeren Kouse maker en Van Liere. Onder de ingekomen stukken is het telegram en bericht van Ged. Staten over de machtiging, om de Salarissen uit te betalen. Wethouder Schouten doet verslag van de conferentie die beide wethouders gehad hebben met het college van Ged. Staten. Het slot is toch, daar het hun aan het recht ont breekt om in te grijpen, dat ze hun macht doen gevoelen, want goedgekeurd wordt de begrooting niet. Thans komt aan de orde de circulaire om met de andere gemeenten samen te werken voor een ziekenbarak. De raad voelt wel voor het denkbeeld, doch de prij zen zijn veel te hoog, f 58000 voor 24 bed den en meubilair. De gemeenteraad vindt het thans beter geregeld. Inzake een verzoek van den heer T. de Klerk om 4 M3. grond, die van hem in den Langeweg vallen, over te nemen, wordt besloten, dat hij eerst moet be wijzen dat 't zoo is. Thans kwam aan de orde de gemeente- rekening. De heer Joziasse brengt namens de commissie verslag uit. Hij' wijst op eenige onjuistheden en abuizen, die ge vonden zijn op verschillende stukken, 'die nog niet geteekend waren. Het kohier schoolgeldheffing was telkens om de 3 maanden veranderd. De ontvangsten wa ren telkens minder. Hoe ontslaat dat? De secretaris zegt: Men kan niet op de op gave van het hoofd der school aan. En de gemeente-ontvanger zegt: dan komen de menschen bij mij en dan zeggen ze: ik betaal niet, want mijn kinderen gaan geen school meer en zoo is dit ontstaan. De heer Joziasse zegt: er 'zijn dus 'hier papieren kinderen! Wehouder Vexmue zegt: dat een en ander te denken geeft. De heer Joziasse dringt op onderzoek aan, want de gevolgen van zoo een ver knoeid zaakje zijn voor de gemeente niet te overzien. En 'hij wil dit spoedig. Wet houder Schouten zegt, dat aan het hoofd der school inlichtingen gevraagd moeten X. Na deze Ds Story hebben er meer achtenswaardige leeraren; gestaan. Ds v. d. Made was zijn opvolger; deze was een aangenaam prediker en meer ernstig van levensopvatting. Ln de zestiger jaren heeft Z.Eerw. nog eens te Grijpskerke gepre dikt. In het sterfjaar van den Schout (1843) stond er Ds Versprille, die de begrafenis van den Schout moest leiden. Hij was als proponent gekomen en het was de eerste maal, dat 'ny zulk een groote begrafenis mocht leiden. Er waren meer dan honderd genoo- digden. Er werd na den terugkeer van het graf een flink warm middagmaal be reid, waar gretig gebruik van werd ge maakt, waarna men flink bier ging drin ken. De jeugdige leeraar was hierover zeer verontwaardigd. Hy zei dan ook bij zijn afscheid nemen dat het de eerste maal was dat hjj zulk een begrafenis leidde en dat het ook de laatste maal zou zyn worden; wij kennen hem, wij weten niet wat bij doen zal. De heer Verhulst zegt, dan geven wij hem zijn ontslag. De heer Joziasse voert aan, dat het niet gaat om van een ambtenaar alleen te v e r w a c h- •t e n, maar dat als het moet dan geëischt kan worden dat hij goed werk doet; als in een christelijke school zooiots gebeurde, werd er wee over uitgeroepen door geheel ■het land en de geheele subsidie ingehou den. Een degelijk en deskundig onderzoek zal plaats hebben. Daarop wordt de gemeenterekening, los van dit onverkwikkelijk gedoe, onveran derd goedgekeurd. De heer Verhulst rapporteert namens de commissie tot onderzoek, over de reke ning van het Burg. Armbestuur, deze geeft tot geenerlei aanmerking aanleiding. Ze zou echter gaarne zien, dat in 't vervolg de rekening van het huis wat minder was, want ze blijkt ieder jaar veel te groot te zijn. Zij adviseert tot goed keuring. Medegedeeld wordt nog, dat de school geschat is op 11.300. Bij de rond vraag vraagt de heer Verhulst de aan dacht van B. en W., om in 't vervolg geen toestemming te verleenen voor 'het bou wen van huizen indien het huishoudwater geen afvoer heeft; dit is in strijd met de verordening en geeft tot veel moeilijk heden aanleiding. Daarna sluiting. Rilland-Bath. Vrijdag vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving wethou der Van Boven. De begrooting van den Vleeschkeuringsdienst voor 1931 wordt goedgekeurd. In verband met de uitvoe ring der Besmettelijke Ziektenwet ver klaart de Raad zich bereid tot samenwer king inzake den bouw van een barak voor Zuid- en Noord-Beveland. Van de Ouder commissie van een der O.L. Scholen en het Bestuur van een der bijzondere scho len kwam een verzoek in om een bedrag te willen beschikbaar stellen voor een feestelijke herdenking van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin. Alle leden stemmen met deze gedachte in. Be sloten wordt voor alle scholen een bedrag van een gulden per leerling be ikbaar te stelien. Op voorstel van den lieer Van de Sande wordt besloten voor de leerlin gen der bewaarscholen f 0.50 per leerling te voteeren. Door de Commissie tot nazien der gemeenterekening, bestaande uit de heeren Weststrate en David, wordt bij monde van den laatste verslag uitge bracht. Overeenkomstig het voorstel van de commissie wordt de rekening voorloo- pig vastgesteld. De inkomsten van den gewonen dienst bedroegen f 71590.67/4, de uitgaven f69649.1314, derhalve een goed slot van f 1941.54. De inkomsten van den kapitaaldienst bedroegen f 81343.7534, de uitgaven f80949.35, al- zoo een batig slot van f 394.4034. De com missie tot nazien van rekening en be grooting van het Burgerlijk Armbestuur, bestaande uit de heeren Blok en Deurloo, rapporteert en adviseert tot goedkeuring bij monde van den laatste. De rekening beloopt in ontvangsten f 2350.01, in uit gaven f 2416.68, dus een batig saldo van f203.33. De begrooting beloopt in ont vangsten en uitgaven f 2456.29, uit de ge meentekas wordt een subsidie gevraagd van f 1900. Aldus vastgesteld. De gemeen tebegroting voor 1931 wordt aangeboden. De kostprijs per leerling van het open baar onderwijs over 1928 wordt vastge steld op f 12.60. De vergoeding aan de R.K. school wordt vastgesteld op f 431.55. zoodat onder aftrek van het voorschot ad f 320 nog te ontvangen is f 111.55. De vergoeding voor de school Völckerpolder wordt bepaald op f 425.,25. De vergoeding voor de Chr. school op Geref. grondslag wordt vastgesteld op f 554.40, zoodat na aftrek van 't voorschot ad f 340 nog blijft uit te keeren f 214.40. De vergoeding voor de Geref. school wordt bepaald op f 617.40,, zoodat na aftrek van het voor schot ad f402 nog is uit te keeren f215.40. Het kohier der belasting op de ongebouwde eigendommen wordt vast gesteld tot een totaal bedrag van f 1461.50. Daarna sluiting. Driewegen. De heer E. A. van der Bent te Ellewoutsdijk herdacht op 27 Augustus den dag waarop hij vóór 50 jaren werd benoemd tot gemeente-ontvan ger van Driewegen en secretaris-penning meester van het burg. armbestuur aldaar. Bij die gelegenheid werden den jubilaris vele en velerlei gelukwenschen toegezon den en werd hij in den namiddag ten zijnen huize door Burgemeester en Wet houders, Raadsleden, leden van het Arm- dat hij dat deed, indien het op die manier weer zou toegaan. Als de 'broeders voor nemens waren om zich aan zulk een brassery en smulpartij over te geven, hadden zij hem niet meer uit te noodi- gen. Kwam hij er echter en1 zag hij het aankomen, hy zou aanstonds heengaan. Deze manier van uitvaart der dooden vieren is zachtjesaan veranderd. Zachtjes echter, want velen meenden, dat zij het aan de eer der gestorvenen verschuldigd waren. De oudste zoon van den Schout had ook nog by uiterste wilsbeschikking ge ordonneerd, dat zyn uitvaart zou gevierd worden in. overeenstemming met die van zyn overleden vader. Deze begrafenis heb ik persoonlijk met mijn moeder 'bijge woond. De leider dier begrafenis was een vroom en tot zulke dingen n zeer bekwaam man. Deze legdo er otcrk don nadruk op, dat hot good was, om naar het bevel van Jesaja aan Hiskia voor ons sterven bevelen aan ons huis te gevon, maar hoe oneindig voel beter het was en hooger het stond, zich voor het ster ven voorbereid te weten door het geloof j in Christus! Hoewel de "leider met groot talent zijn best deed de vergaderden te bestuur en gememte-ambtenaren, nadat door deze colleges bloemstukken waren toegezonden, op waardeerende wijze ge huldigd. De burgemeester vertolkte by die gelegenheid de gevoelens van gemeen teraad en besturen en bracht bizonder dank voor de trouwe diensten en het nauwgezette comptabele beheer van zoo vele jaren. Dhr v. d. Bent, voor alle hulde zyn in- nigen dank betuigende, herdacht oprecht dankbaar o.a. den overleden burgemeester D. Mulder, die hem in 1880, by zyn sollicitatie naar de beide functies, zoo krachtig heelt gesteund en deze dienten. gevolge het fundament hielp leggen voor zijn maatschappelijke positie. Van hem ontving hij tijdens zijn bur gemeestersambt van vele jaren, veel vriendschap, waardeering voor zijn ar beid, steun en medewerking, waartegen- hij stelde trouw en nauwgezetheid. Hy verzocht den tegenwoordigen burgemees ter van Driewegen, den heer L. Mulder, zoon van den overleden burgemeester D. Mulder, dezen dank aan zijn vader alsnog wel te willen aanvaarden. Serooskerke (W.) Vrijdag a.s. hoopt de Chr. Oranjevereen. alhier den öOsten jaar dag van H. M. de Koningin op de vol gende wijze feestelijk te herdenken. Des morgens zal een samenkomst ge houden worden in de Geref. Kerk, waarbij alle zitplaatsen vrij zullen zijn. Als spre kers hopen op te treden: Zijn Excell. Ge neraal Weber, Ds Lindeboom en Ds de Kluis. Des middags zullen verschillende volks spelen plaats hebben, w.o. ringrijden per rijwiel, mastklimmen, prijsknippen, zak- loopen, kurkjesslaan en tonkruipen. De muziekvereen. „E M. M."~ en de zangvereen. „Looft den Heer", dir. dhr P. H. Broerse, hopen dien dag hare me dewerking te verleenen. Allen, die wenschen mede te dingen naar uit te loven prijzen, beschikbaar gesteld voor etalagewedstrijd, of gevel- versiering, kunnen zich aanmelden by den secr. dhr G. v. d. Kreke. Uitvoerige prc6ramma's zullen tijdig be schikbaar worden gesteld. Alle ingezetenen worden verzocht dien dag te vlaggen en mede te werken tot het welslagen van dezen feestdag. Tholen. Vergadering van den gemeente raad op Vrijdag 29 Augustus 1930. Voorzitter Mr A. J. van der Hoeven. Ingekomen was een 'Schriiven van den Commissaris der Koningin, inzake de herbenoeming van den 'burgemeester. Na mens den geheelen raad complimenteerde wethouder 'Goossen den voorzitter met deze herbenoeming. Spr. zegt, dat, toen hij 6 jaar geleden den voorzitter instal leerde, gedacht te hebben, dat Tholen slechts een doorgangshuis zou zijn; hij hoopte, 'dat de voorzitter nog vele jaren burgemeester dezer gemeente mag blijven, tenzij het belang van hemzelf of gezin het zou bevorderen naar elders en beter te gaan. Dat dan Gods rijken zegen moge rusten op uw verder bestuur. Do voorzitter dankte spr. en den raad voor de bewijzen van instemming gegeven bij zijn 'herbenoeming; steeds heeft hij zijn beste krachten gegeven in het belang van deze gemeente en waar steeds in goede harmonie was samengewerkt, hoopt 'hij, 'dat dit in de komende jaren ook zoo mag wezen. Van de Provinciale Staten was inge komen een schrijven, toekennende subsi die voor de restauratie van den toren en Hervormde Kerk, met verzoek deze ge meente 'hiervan mede kennis te geven. Alvorens een verder besluit te nemen, besloot men af te wachten de subsidie van het Rijk. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om subsidie, van de vereeniging „Moeder- heil" uit Breda. Een schrijven der bijzondere school in de Bosc'hstraat, werd voor prae-advies verwezen naar B. en W. Van de Oestermaatsehappij „Bona Fi des" was ingekomen een verzoek, om haar toe te kennen een vergoeding van f 150 voor het in orde brengen der kolenloods, daar deze door de brugwerken was ver zakt en gescheurd. De voorzitter meent, dat B. en W. hier voor eerst prae-advies moeten uitbren gen en ziet liever aanhouding, De 'heeren van den Berge en Baay wenschten direct deze zaak af te doen. De heer Baay merkt op, dat indertijd besloten is, voortaan alle nieuwe aan vragen niet meer te behandelen. De heer Quist bevreemdt het, dat nu de brug bijna stichten, ging daar natuurlijk door de groote drukte van bedienen en lekker eten veel van verloren, Bier echter werd er na overleg met de kinderen van den overledene, maar niet geschonken. Elke „goede", maar ik geloof nog meer elke zondige gewoonte, is een groote kracht 1 Ik meen, dat Ds Versprille in 1848 is vertrokken. Na dezen kwam zekere Ds Brutal de Ia Rivière en in 1852 Ds v. Coenen, bij wien ik nog ter catechisatie gegaan heb. Laten we nu nog eens naar de twintiger jaren der vorige eeuw teruggaan. Na de synode van 1816, die door alle geloo- vige Christenen tot welke kerkengroep ze ook behooren nog diep, ja zeer diep wordt betreurd, kwam er in Walcheren, ja in geheel ons land, een diope inzinking, ja eien iMoudonverschilligheid. O die jammerlyke synode van sf.aatsoverhecr- sching en leervrijheid, waardoor do eer van onzen Christus als Koning geheel mis kend ©n to grabbel gegooid is, Toch verliet de Heere Zyh kerk niet.. Er waren er nog velen die zuchtten om do gru welen van Jeruzalem. Maar ze konden niets doen. Ze konden tegen zoo'n groote menigte niet op. vereleten la de heer De Jong nu paa 'komt 1 om vergoeding, terwijl het best mogelijk is, dat de scheuren ontstaan zijn door de vracht kolen, welke in dit gebouw liggen. De voorzitter merkt op, dat de heer De Jong ten allen tijde het recht heeft te requestreeren, terwijl uitgemaakt zal moeten worden door wie de schade is veroorzaakt, in verband hiermede acht spr. het raadzaamst, -dat B. en W. deze zaak eerst nader onderzoeken. Na nog eenige discussie, werd dit verzoek ter ad vies in handen gesteld van B. en W. Aan de bijzondere scholen werd een vergoeding toegekend van f 815.20 en f 867.42, Punt 3 der agenda, uitgifte grond in erfpacht, werd aangehouden tot een vol gende vergadering, daar den beer Dek ker wenschte te weten, 'het bedrag der pacht. De rekening der gemeente en bedrijven over 1929, werd in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Moelker, Dekker en Aertse. Eveneens de begrooting 1931, terwijl deze zal worden nagezien door de 'heeren Moelker, Deurloo, Overbeeke, Baay en v. d. Berge. Besloten werd B. en W. een blanco cre- diet toe te staan voor den bouw van een nieuwen oven aan de gasfabriek. De heer Van den Berge informeert of deze wel noodzakelijk is, daar er toch steeds een reserve is. De voorzitter merkt op, dat steeds 2 ovens in orde moeten zijn, wil de gas productie verzekerd zijn en waar een oven gegarandeerd was op 1200 brand- dagen, en deze reeds er 2200 heeft ge brand, is het geen overtollige luxe, dat een nieuwe wordt gebouwd. De heeren Dekker en Baay informeeren of ook aan andere firma's offerte's zijn gevraagd en of dit werk ook geen Nederlaadsche fa. kan doen. De voorzitter meent, dat deze firma hiervoor is aangewezen, daar deze vol gens een 'bijzonder systeem bouwt en dit het voordeeligst uitkomt. Inzake eenige vragen, gedaan door den heer Dekker in een vorige vergadering, zegt de voorzitter, dat de afbraak heeft opgebracht een bedrag van f 927.29 en dat de verbouw der school van den beer Geluk een uitvloeisel is van een eertijds genomen Raadsbesluit, hetwelk bij den Raad voorleest. Dhr. Dekker merkt op, dat hij' bet even wel met dezen verbouw niet eens is, we'1 heeft een vorige Raad dit toegestaan, maar nooit hebben B. en W. hiervoor een crediet toegestaan gekregen van den Raad, spr. is van meening, dat de Raad beslist hierin gekend diende te worden en dat B. en W. te ver zijn gegaan. De voorzitter is het 'hiermede niet eens; eerstens sluit het genomen besluit met zich in, dat, indien B. en W. worden gemachtigd tot verbouw over te gaan, den Raad hen hiervoor blanco crediet geeft, terwijl Ged. Staten een en ander hebben goedgekeurd. De 'heer Dekker acht, dat de Raad zich diende uit te spreken over het te verlee nen crediet en wil daarom het eertijds genomen besluit intrekken, of een bepa ling bijvoegen inzake het te verleenen crediet. De voorzitter acht het beter hierover de discussies te sluiten, daar hij het niet eens is en zal worden met den heer Dek ker en hieraan ook niets meer te ver anderen zal zijn. De heer Dekker blijft van meening, dat de Raad zich heeft uit te spreken, ter wijl hij nu voor een feit is geplaatst. De heer Dekker informeert nogmaals 'hoe het staat met de benoeming van een onder wijzer met 'hoofdacte. De voorzitter merkt op, dat steeds nog geen officieel rapport van den inspecteur is ingekomen. De heer Dekker is ook niet tevreden, dat steeds nog geen antwoord is ingekomen op zijn vraag inzake de erfpacht van het gebouw van het waterschap Tholen. De voorzitter merkt op, dat den griffier hierom meermalen is gevraagd, doch steeds is niets gekomen, en waar wethou der Wagemaker voorzitter van genoemd waterschap is, verzoekt spr. dezen, spoed te betrachten. De 'heer Wagemaker zegt toe, den griffier 'hierover te zullen spre ken, terwijl de voorziter opmerkt, dat, in dien het schrijven niet binnen 2 weken inkomt, hij zelf een verklaring zal op stellen. Hierna sluiting. Het kantoor van den Ryksontvanger is vanaf heden verplaatst van Boschstr. naar Brugstraat nr. 25. Verder over kerkgeschiedenis te schrij ven is mijn doel niet. Alleen moet ik opmerken dat wij voorzichtig te wezen hebben, om te spreken over een „goe den ouden tyd", alsof het toen beter was dan nu, of ook, dat toen de menschen beter waren dan nu. Trouwens, Gods Woord, dus God zelf waarschuwt ons daarvoor. We weten wat Salomo daarvan zegt. We doen daarmee niet wijs. ja maken pns schuldig door te miskennen hetgeen de Algoede God nu schenkt. Wy mogen thans in 't kerkelijk leven den Heere dienen naar de keuzo van ons hart. "We worden daarin niet belemmerd door vervolging of anderszins, al is het ook :in verschillende korkgroepen. Och «lat Gods volk elkander meer zocht uit liefde en elkander do hand reikte ovor do kerkmuren heen, Door dat niet te doen verbitteren we ons eigen en elkan ders leven. Ja, wat meer zegt, wij smar ten daarmede onzen Koning en Zalig maker Jezus, door in to gaan togen on te verachten Zijn Hoogepriesterlyko bede. Ook in het burgerlijk leven, kunnen wy al» Christenen veel beter met elkander opschieten dan in myn jeugd. Qomsanteraad van VMastagan. la de Zaterdag gehouden gemeenteraad wa ren 17 leden aanwezig, één v&oature, en afwezig wegens ziekte dhr Huson. Overgelegd werd o.a. de gemeentebegrooting 1931 met een eindcijfer van 1495.828.95 en de rekening over 1929 met een goed slot van f23.0000.80 voor den gewonen dienst en een kwaad slot van {66.269.78 voor den kapitaal- dienst. Naar aanleiding van het ontslag van dhr. J. A. Berger als raadslid, zaido de voorzitter dat deze het niet altijd eons was met B. en. Wl, maar hij was oen ijverig raadslid, en spreker weet namens allen te sproken als bij hem dank brengt voor hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan. De voorz. stelde voor het verzoek van den heer M. Teerling, oad-leeraar aan de Zee vaartschool, om een onderzoek te willen in stellen naar zijne positie, voor kennisgeving aan te nemen, omdat het in rechten behandelt] wordt, en een interne zaak is van de school. De heeren Van Hal en Van Oor schot drongen aan op het om advies stellen in handen van B. en W. Dhr Wesseling meende, dat men, e He rechtzaak moet laten afloopen en ontkent dat er stukken zijn achtergehouden. Het voorstel-Van Hal werd verworpen, toet II tegen 6 stemmen, die der S.D.A.P., S.P. en V.D. Aan den heer M. Boel werd eervol ont slag verleend als leeraar aan de Avondschool voor N.O.en benoemd aan die school )tot tijdelijk leeraar A. Bertijn, S. Nederhoff, D. 'P. Meijer, allen te Vlissingen, en K. H. St^ te .Garmerwolde. Aan de orde was nu het voorstel inzake het Beeldenhuis. De voorzitter bracht dank aan alle par ticuliere en publieke lichamen, die deze zd&k steunden. De heer de M e ij heeft in jaren geen voorstel met zooveel vreugde tegemoet gezien als dit. De kosten vallen binnen de krachten van-He gemeente. Spr. bepleit een passend gebouw achter den gevel te plaatsen. Spr. zou willen trachten een huurderoltei vinden, die kan medepraten bij de inrichting van het gebouw. Het zou speciaal voor da burgemeester «ge schikt zijn. De voorz. waardeert dit, maar ia zeer tevreden op den Boulevard, doch zal ernstig nagaan of er iemand voor 'is. Dhr v. Oorschot vraagt of het Wel de geschikte plaats is. De voorz. zegt, dat dit zeer zeker het geval is, ook volgens de jijksdeskundigem; men moet in oud-Vlissingen zoeken, en er was weinig keuze. Dhr v. Oorschot zal er zich dan bjj neerleggen. Na nog enkele opmerkingen werd het voor stel z.h.st. aangenomen; er zullen nadere voor stellen worden gedaan over den bouw. Alle overige voorstellen werden aangenomen; behalve verkoop van grond aan.de Paul Kru- gerstraat aan L. Boone, voor f2436, dat werd aangehouden. Rondvraag® Dhr Van Hal had in da vorige vergads- rjng de vraag gesteld om den dijk bij ede i, Dijkstraat op het z.g. Eiland door te trek ken met vrijkomenden grond der rioleerings- werken. B:. en W„ antwoordden, dat dit Wel f 4000 zou kosten. De heer Van Hal geeft toch in over weging de zaak in gedachten te houden, dole als object voor werkverschaffing. Dit wordt toegezegd. De heer de Ridder had gevraagd of,®, en W- bij de behandeling der begroeting een voorstel aan den Raad willen doen om van gemeentewege over te gaan tot de oprichting eener gemeentelijke badinrichting, zoo mot' gelijk in het distributiegebouw aan de Wil>/ helminastraat en tevens een kostenberekening te overleggen met vermelding van het aarital kuip- en stortbaden, die men daarin denkt?'te kunnen aanbrengen, zoowel voor dames «ls voor heeren. Een plan werd toegezegd, wellicht door uitbreiding van het aantal baden in de Willam III Kazerne, voor de Jeugdherberg. De heer v. Oorschot beklaagde zich over zware straffen opgelegd aan verpleegden ain het Gasthuis, en vooral hadden hij en ede heer Poppe bezwaar tegen het ongelijk straf fen. De heer de Ridder gaf enkele toelichtin gen en verzekerde, dat de straffen zoo biUSjk mogelijk worden toegepast. De heer Poppe kreeg nog toezegging flat een 5-tal lichtpunten in de Meidoornlaan mn omgeving zullen worden bijgeplaatst. En op maatschappelijk gebied? Zeker de jaren 18501875 waren voor de maat schappij en voor den landbouw geen ma gere jaren, maar de overvloed, die Gód ons in het eerste kwart dezer eeuw schonk, kende de vorige eeuw niet. Denkt men nu aan den ontzettenden wereldoorlog, in deze eeuw, vergeet dan niet: de Fran- Bche overheersching tot 1813, de Belgi sche revolutie in 1830 en den .Fransch Duitschen oorlog 18701871. Behalve nog de vele malaise-jaren waarmede 'byna de geheele eeuw door de landbouw te tobben had. Erkent dien God, Hij is geducht! Merken we op Zijne weldaden in Zyri al gc-meene goedheid en genade ons tot hiertoe bewezen. Zoo veranderen en wisselen de tijden, de zeden, de mode, de kleuren, de ge* reedschappen. dto gebruiken, de aange legenheden. de woonplaatsen, de sobort arbeid, de wijze van arbeid, ja de mensth zelf die zich naar al die wisselingen moet regelen. Maar Eén is er die met verandert I Dat is onze God. Bij Hem is geen verandering, noch schaduw van omkeering.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6