Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Afloop, Verkoopinp, Aanbestedingen, enz Burgerlijke Stand Marktberichten. 6 tegen 2 stemmen, die yaw do haeren Minnaar en Francoijs. Wemeldinge. De voetbal vereeniging S. M.I.T. I. en II. speelden Zaterdagmiddag te Kruiningen gecombineerd tegen „Vi tesse" van Kruiningen. Eindspel 6—0 in het voordeel van „Vitesse". 's-Oravenpolder. Onderlinge schietwed strijd der Burgerwacht van .Zaterdag. 1.1. Ie prijs Johs op 'tHof 1.08 punten; 2e A. Driesprong 108; 3e M. L. Dekker 106; 4e L. Moeleker 105; 5e G. Almekin- ders 105; 6e C. van Diere Mz. 104; 7e M. Fierloos 103; 8e van Dalen 99; 9e M. van Liere Cz. 98; 10e Nico de Koster Mz. 97; lie P. de Vos 97 p.; 12o A. Nijsse 9713e Johs Hubrechtse 96; 14e B. Tramper Az. 92; 15e Jan "de Koster Johsz. 92; 16e Joh. Moeleker 89; 17e Jacob v. d. Velde 89; 18e Verdonk 87; 19e F. Nijsse 85; 20e Joh. van Liere Lz. .72; 21e M. Jan.se Lz. 61; 22e Chr. de Koster 43. M. van Liere Cz. werd winnaar van de medaille, geschonken door de -ge meente 's Gravenpolder voor den schutter met het meeste aantal punten. 's-Heer Arendskerke. Zaterdagmiddag speelde de voetbalclub K.K.O. I. alhier een match tegen „Stormvogels" van 'sH. Hendrikskinderen. Eindspel 64 in het voordeel van K.D.O. I. St.-Laurens. Zaterdagavond was de Oranje-vereeniging in spoedvergadering bijeengeroepen. De voorzitter deelde medo dat in verband met een ziektegeval te Brigdamme, op medisch advies ©en ver zoek was ingekomen, om aldaar pp hot feest van 3 September a.s. goen muziek te doen maken. Hoewel alles reeds gere geld was en de voorbereidends werkzaam heden daarvoor reeds hadden plaats ge had om het avondfeest in -zijn geheel te Brigdamme te doen plaats hebben, heeft bet Bestuur gemeend, om de ge noemde reden te moeten voorstellen den gemeenschapszang te doen uitvoeren bij den heer Van Houte, waar -ook de muziek uitvoering zal geschieden, de verlichting bioscoop-voorstelling en de tweed© mu ziekuitvoering op bet dorp en de kerk- laan te St. Laurens. Het Jjestuur heeft getracht eein terrein te verkrijgen meer in de richting van Mid delburg, doch is daarin, zeer tot zijn spijt, niet kunnen slagen, zoodat men nu genoodzaakt was het avondfeest te St. Laurens te geven. Na eenige bespreking en verstrekken van inlichtingen werd het bestuursvoorstel goedgekeurd en zal worden getracht de programmals nog gewijzigd "te krijgen. Zaterdagmiddag hield de afdeeling van den B. V. L. alhier haar jaarlijkschen schietwedstrijd. Er waren .16 deelnemers, 10 prijzen beschikbaar en hoogste aantal punten, dat bereikt kon worden was 50. Ie prijs P. Francke 50 punten,2e M. Gilde 49 p.; 3e prijs J. W. Davids© 49 p.; 4a prijs M. Boene 48 p.; 5ei pr. J. Rie- me-ns 48 p.; 6© pr. K. Willemse 48; 7e pr. W. Christiaans© 48 p.; 8e pr. S. Hillebrand 47 p,; 9e pr. J. Gideons© 47 p.; 10e pr. J. Kasse 43 p. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Genemuiden, G. J. Koolhaas te ^harlois. Bedarkt v ,r r Ooltgensplaat, W. Rijns- burger te Polsbroek. Geref. Kerken. Aangenomen naar Grijpskerke, I!. Pestman, cand. te Den Haag. Geref. Gemeenten. Re1",epen te Alblasserdam, J. Fraanje te Rurneveld. Goes, Zondagavond werd de laatste godsdienstoefening in de Geref. Kerk aan de Wijngaardstraat gehouden. In verband hiermede hield Ds R. J. v. d. Veen na de predicatie een toespraak waarin hij herinnerde aan den tijd dat de Geref. Kerk hier ter plaatse haar eigen bestaansvorm kreeg Het was in 1836, dat door een aantal broeders en zusters besloten werd het synodale juk af te werpen en zich af te scheiden van het staatscreatuur van Ko ning Willem I. De eerste ouderlingen en diakenen werden bevestigd door Dis Budding, pre dikant te Biggekerke, in een boerenschuur te Oudelande. De leden van de Geref. Kerk te Goes waren toen n.l. over ge heel Zuid-Beveland verspreid. In 1841 kreeg de gemeente een eigen kerkgebouw door den aankoop van de zeepziederij „De Wereld", in welk gebouw, nadat de noodige veranderingen waren aange bracht, in 1842 door Ds v. d. Meulen de eerste dienst werd geleid. Dit gebouw werd langzamerhand te klein, waarom tot uitbreiding moest worden overgegaan. Op 21 October 1871 werd „een lief, net, zeer doelmatig kerkgebouw" in gebruik genomen, hetzelfde bedehuis waarvan thans afscheid wordt genomen. Dit bedehuis thans te klein gewor den heeft, aldus Ds v. d. Veen, vele gebreken, maar toch is het ons lief ge worden om den zegen dien we hier moch ten ontvangen. Tal van jaren is hier het eeuwige evangelie verkondigd door Ds De Pree, Ds Kapteijn, den tegenwoordigen Dienaar des Woords, en vele andere pre dikanten en zijn hier 'de sacramenten be diend. Velen hebben hier onvergetelijke oogen- hlikken doorgemaakt. God heeft ons hier biet goedheid en barmhartigheid willen kronen, en daarom betaamt het ons, thans nu we dit gebouw gaan verlaten, God te danken. We gaan het verlaten, niet int ondankbaarheid, maar omdat onze gemeente door 'den zegen Gods groei ende is. Deze verandering herinnert ons, dat we leven in de wereld der beweeglijke din gen. 'tls hier de rust niet. Maar er is bij al deze wisseling één troost: Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in alle eeuwigheid. De personen wis selen, maar de gemeente blijft, omdat haar God en Koning blijft. En daarom blijven we niet staan bij wat verandert, maar richten wij onzen blik op de toe komst, naar de heilige stad, het nieuwe Jeruzalem, waarvan Johannes getuigt: En ik zag geen tempel in haar; want de Heere de almachtige God is haar tempel en het Lam. Deze laatste dienst in de oude kerk was zeer druk bezocht Het bleek niet moge lijk alle belangstellenden te bergen. Onder de aanwezigen merkten wij ook op, Ds A. Scheele van Kapelle-Biezelinge. Te 's Gravemhag© zijii geslaagd, voor het examen Handenarbeid, de dames H. B. Wijtenburg, Nieuwvliet, W. A. Weijn- man, Middelburg, S. J. Straub, Kloetinge; 0. M. van Oorschot, Vlissingein, Openbare school opgehe ven. De raad Tier gemeente 'Maasland heeft besloten tot opheffing der openbar© lagere school aldaar. De school werd sinds 1 Augustus door zeven leerlingen bezocht. Vier van de leerlingen zuLan overgaan naar de Herv. school, de ove rigen worden naar de openbare school te Maassluis gestuurd. Goes. Voor het examen voor Water bouwkundig opzichter .vanwege het Z. Tech. Instituut alhier slaagden de heerati J. Andriessen, Middelburg; J. van Baaien, Goes; J. v. d. Berge, Oost-Souburg; D. J. Blom, Vlissingen; J. A. v. d. Broecke, Oost-Souburg; J. N. Cara, Middelburg; M. J. Ie Clercq, Kruiningen; 'J. Crinoe, Breda,; K. J. Dentz, Middelburg; G. J. van Doorn, Krabbendij'ke; H. B. Doetjes, Goes, D. S .Frelier, Groede; Jao. Geluk, Tliolen; A. v. d. Giezen, Middelburg; A. de Graag, 's Heer Abtskerke; W. L. C, Hack, Nieuw-Lekkerland; H. Iiamelink, Middelburg; A. H. van Hoeflaken, .Vlis singen.; P. Hoe-vens, "Hansweert; D. de Jac ger, Kloetinge; J. J. Jumetet, Goes; J. Klap, Wemeldinge; J. de Kok, Goes; J. Kooman, Wemeldinge; J. Kramer, Kort- gene; J. K. Labijt, Terneuzen; A. La- gaaij, Rotterdam; Tb. P. v. d. Maas, Kats; J. A. A. Mol, Westkapelle; H. J. van Ooteghem, Breskens; L. Ph. Pekaar, Ier- seke;, J. A. Pot, Vlissingen; G. Ruiten beek, Haarlem; P. v. d. .Schraal, Wilhel- minadorp, M. VerjaaJ, Dreisalior; L. J. van Weele, Kats; L. J. van 'Wouw©, Bruinisse; J. Bi van Wuyckhuijse, Goes. G. Z.uidweg Heinenoord. Ongelukken. Op het strand te Scheveningen, tusschen de palen 32 en 38, is eergisteravond hij het baden in zee verdronken de 18-jarige letterzetter E. B. P., van den Haagweg te Loosduinen. Vol gens ooggetuigen had hij zich te ver in zee gewaagd. Te Zuider-Mieden (Fr.) is het 2-jarig zoontje van M. Elzinga in een sloot bij huis verdronken. Te Irnsum is de 14-jarige Jan S. bij het baden ver dronken. Kinderverlamming. Te Gouda heeft zich het 36ste geval van kinderverlamming voorgedaan en wel bij een meisje van acht maanden. Het pa tientje in in het Van Iterson Ziekenhuis opgenomen. Te VI aarding en zijn thans in het geheel vijf gevallen van kinderver lamming geconstateerd. Het betreft alle jonge kinderen. Te Nieuwkoop is het eerste ge val van 'kinderverlamming geconstateerd. Het nog geen jaar oude patientje is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Bij het 4-jarig zoontje van den heer J. G. te Zwaagwesteinde (Fr.), is kinderverlamming geconstateerd. Heer en dame bij Halste ren aangerand. Vrijdagavond om streeks acbt uur, toen de heer S. in ge zelschap van een meisje aan het wande len was in de bosschen bij de gemeente Halsteren, werden zij plotseling door twee mannen overvallen. Er ontstond een hevig gevecht, doch de heer S. moest het onderspit delven en werd bewusteloos ge slagen. Ofschoon het meisje zich uit alle macht verweerde, gelukte het den onverlaten, niet nader te noemen hande lingen met haar te plegen. Toen eenige personen, gewaarschuwd door het hulpgeroep, kwamen toesnellen, namen de kerels de vlucht en slaagden er in te ontkomen. De heer S. was zoodanig toegetakeld, dat hij een uur later nog buiten kennis was. Gisteren in den namiddag werden de vermoedelijke daders, v. T. en K. uit de Lepelstraat, door de marechaussee te Bergen op Zoom gearresteerd. Nader vernemen wij, dat zij thans een volledige bekentenis hebben afgelegd. Windhoos. Tijdens een verschrik kelijke bui is Donderdagavond omstreeks 8 uur een hooiklamp op het land van den beer Klerk te Oterleek opgenomen en en kele honderden meters verder neerge- smakt. Op verschillende plaatsen werden hoornen ontworteld. De hoos ging achter het dorp om; huizen en andere gebouwen zijn niet beschadigd. Een dame doodgereden. Vrijdag avond wilde op de kruising van den nieu wen rijksweg en den Hilversumschen weg een dame uit Amsterdam, wonende te Blaricum, de kruising oversteken, juist toen een auto langs den rijksweg naderde.® Zij weifelde, doch schijnt op het laatste moment toch nog ge tracht te hebben vlug over den weg te ioopen. Het was evenwel te laat, zij werd door de auto gegrepen en was OP slag dood. Inbraken. Te Voorsohoten is ingebro ken in de woning van den burgemeester, terwijl ook in het raadhuis alles overhoop werd gehaald. Er wordt niets vermist. De inbrekers bezochten verder nog twee wonin gen, waar oen rijwiel en een bedrag aan geld werden ontvreemd. Te Rijnsburg is in een nacht in zes ver schillende woningen ingebroken. De inbrekers hadden het blijkbaar alleen op geld gemunt. Sieraden liet men liggen. Do buit was nergens groot. Cocaïnesmokkelaars. Te Ko ningsbergen is Je douane er in geslaagd een bende cocaïne-smokkelaars onschadelijk te ma ken, die al jaren werkzaam was. De co caïne, die" uit Duitschland afkomstig was, werd schijnbaar regelmatig naar Litauen uitge voerd, om vervolgens naar Duitschland te- ruggesmokkeld te worden. Er zijn 10 personen als hoofdschuldigen aangehouden. De smokkel handel strekte zich uit over Piloit, Konings bergen en Dantzig. Een kranige redding. Dezer da gen passeerde op de Maas te Roermond de sleepboot „Gordie" met vier schepen, lezen wy in „Schuttevaer". De parlevinker Hubeï Zormar was juist bezig met aan de vrouw van het tweede schip, schipper M. H. Vos sen, groenten te verkoopen, toen het tien jarig dochtertje' van dien schipper overboord viel. In het volgende oogenblik spoelde het kind onder de motorboot van den parlevinker door en werd door de zuiging van het sohip naar beneden getrokken. Zormar bedacht zich geen oogenblik, sprong gekleed te water en wist het kind op zjj onder het schip uit te halen. De vader van het kind, door het gegil van zijn vrouw opmerkzaam gemaakt, liet zijn roer los, sprong in een. oogwenk op zijn roeiboot en wist nog net bijtijds bij den red der te komen, die met den dood worstelende het" kind boven zich hield en uit de zuiging van de snelvarende schepen trachtte te komen. Ondertusschen had kapitpin Piet van Thuil van de sleepboot „Gordié" de boot losge gooid, voer met een prachtige manoeuvre te rug en terwijl hij op ongeveer drie meter van het tweede stuurlooze schip was, sprong de machinist op het stuurlooze schip „Cathe- rina" en wist nog juist te voorkomen dat er ook materieele ongelukken gebeurden. Twee uur daarna, toen alles goed was af- geloopen, werd den redder, door de in Roer mond liggende schippers en vele burgers hul de gebracht voor zjjn onverschrokken daad. Ernstig ongeval bij Naar den. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor één wilde de motorrijder J. IC. uit Amsterdam op den Nieuwen Rijksstraatweg bii Naarden nabij het drukke kruispunt Thierensweg in Voile vaart remmen, waarbij hij over den kop sloeg. De heer J. K. werd met vrouw en kind, die in het zijspan zaten, met zeer ernstige .verwondingen naar de Majellastich- ting te Biussum overgebracht. De toestand der beide laatsten was gisteravond nog zorgwek kend. Ernstig auto-ongeval. Zaterdag avond is op den Caubereerweg^ nabij Maas tricht, een personenauto tegen een boom ge reden. De bestuurder werd levensgevaarlijk gewond en de auto totaal vernield. Een wandelaar zag een aankomende auto over den weg slingeren eh kort daarna met een flinke vaart tegen een boom rijden. De bestuurder, de 39-jarige G. J. B,, geboren te Utrecht, thans wonende té Smeermaas, kon met moeite uit den geheel versplinterden auto worden verwijderd. Hij is in bewusteloozen toestand naar het Gem. Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag was het bewustzijn nog niet weergekeerd. B., die gehuwd is en vader van vier kinderen, was controleur bij een ziekte verzekeringsmaatschappij. Hij keerde van een contrölereis huiswaarts toen het ongeluk ge beurde. Vermoedelijk is hij achter het stuur onwel geworden en tegen een boom gereden. Door den trein gegrepen. Zondag avond omstreeks halfzeven heeft op het sta tion Leidschendam—Voorburg een doodelijk ongeluk plaats gehad. Een dame wilde de rails oversteken jloch bemerkte niet, dat de electrische sneltrein uit Scheveningen nader de. De dame werd oirca 25 meter met dei) trein medegesleurd en totaal vermorzeld. Het slachtoffer bleek te zijn de 60-jarige mevrouw Van den B. uit Voorburg. De overblijfselen zijn per brancard naar het lijkenhuisje in Voorburg gebracht. Hevige scheepsbotsing. In de nabijheid van Bdngen is het Zaterdagavond op den Rijn tot een ernstige botsing tusschen twee stoomschepen gekomen. Door een de fect aan de stuurinrichting liep het s.s. „Schuermann" met volle vaart op het dicht- bezette passagiersschip „Glück Auf", welks scheepswand verbrijzeld werd, waarna de keu ken totaal werd vernield. Onder de 600 passagiers van de „Glück Auf", ontstond een paniek. Vier personen werden zwaar gewond, 30 liepen lichte ver wondingen op. Tal van opvarenden kregen een nerveuzen schok en men kon hun slechts met moeite beletten in het water te springen. Gelukkig slaagde men er in, de „Glück Auf" naar den kant te sturen. Tal van booten kwamen toen te hulp en brachten, de passa giers aan land. Wisselkoersen. Amsterdam 25 Aug. 1930. 2.30 u. Londen 12.0813/ia—12.0815/i8 Berlijn 59.28—59.29 Brussel 34.69—34.70 New York 2.48%2.48% Parijs 9.76—9.77y2 Doodelijk ongeval. WADDINXVEEN. Bij den spoordijk aan den nieuwen spoorweg Gouda-Alphen waren gisteren onder Waddmxveen eeiu- ge jongens aan het spelen. Onder aan den spoordijk lagen eenige vaten benzine. Le jongens hadden de onvoorzichtigheid in de nabijheid een vuurtje te stoken met het gevolg, dat een der vaten uit elkaar sloeg. Een der jongens, de 13-jarige Nijhoff, werd een been afgerukt. De jongen werd in zorgwekkenden toestand naar het Aca demisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij hedennacht is overleden. Perziö en Turkije. LONDEN. In het antwoord van Tur kije op de laatste Perzische nota, houdt de Turksche regeering met nadruk vast aan het denkbeeld, om een gedeelte van het Perzische Ararat-gebied af te staan aan Turkije in ruil voor een gebied, dat in beteekenis en economische waarde met het Ararat-gebied overeenkomt. De nieuwe Turksche ambassadeur, die heden naar Teheran vertrekt, heeft ver strekkende volmacht om over de gebieds- ruiling te onderhandelen. Een revolutie in Peru? NEW YORK. Volgens hier ontvangen berichten is in Peru een revolutie uitge broken. Tengevolge van de ingestelde cen suur is de berichtgeving beperkt. Voor zoover bekend is het niet tot bloedige bot singen gekomen. Van de zijde der regeering worden var- schillende berichten gepubliceerd, die de opstand als onbeteekenend voorstellen. In middels blijkt, dat de regeering troepen naar het terrein van den opstand heeft gedirigeerd en dat ook een eskader vlieg tuigen daarheen is gezonden. Een later bericht meldt, dat het Peru- aansche Kabinet is afgetreden. De Poolexpeditie van Andree. STOCKHOLM. De Zweedsche regeering heeft een Andree-commissie ingesteld met opdracht een onderzoek in te stellen naar de lotgevallen van Andree's expeditie en met Noorwegen tot overeenstemming ie komen over de overblijfselen en het ge vonden dagboek. Aangezien Andree van Zweedsche na tionaliteit was, hoopt men in Zweden, den, dat de Noorsche regeering de gevon den documenten zal willen afstaan, hoe wel de papieren op Noorsch grondgebied gevonden zijn. De papieren zullen in het ijsblok waar in ze gevonden zijn, zonder dat dit vooraf ontdooid wordt, naar Stokholm worden overgebracht. KOPENHAGEN. Naar uit Oslo gemeld wordt, heeft de Minister van Buitenland- scht Zaken verklaard, dat de Noorsche staat geen eigendomsrechten zal laten gel den op wat in !t kamp van Andree is gevonden, maar dat zij alles aan Zweden uit zal leveren. WISSENKERKE. Vrijdag werd door den heer M. H. van Hee, Bouwkundige te Wjssen- kerke voor den heer S. Meulenberg aanbe steed het bouwen van een woonhuis met verdere timmering te Kortgene. Ingeschreven werd door: L. Vogelaar, Kortgene, f 7203. C. Anemaat, Colijnsplaat, f 7995; J. Haring man, Colijnsplaat, f 8125; Gebr. Jansen, Nisse, f 7705; Gebr. Kievit, Colijnsplaat, f 7280; Firma Schippers, Kortgene, f 6975. Gegund aan den laagsten inschrijver. MIDDELBURG. Gehuwd: C. Jellema 29 j. en A. Bialleur 26 j.; M. Van Meenen 22 j. en R. van Gemert 24 j. Bevallen: M. M. Willems, geb. Van Voorend. Overleden: P. Baljeu 08 j. ongeh. d.J. J. G. Lammerts 29 j. geh. met Th. de Munch. GOES. Huw. afk.: Adriaan Harinok 26 j. jm. en Jannetje Celia Wjeststrate 25 j. jd. te Heinkenszand; Anthonius Petrus Maria Wit kam, 25 j. jm. en Wiilhelmina Francisca Jo- sephina Maria Vienings 23 j. jd. te Clinge. Over de maand Juli. KLOETINGE. Gehuwd: 10, Joseph Da vid Harinck, 22 j. jm. te Leiden en Maria Elisabeth de Bruine, 20 j. jd.; 17, Wil lem Beenhakker, 30 j. jm. en Neeltje Dekker, 23 j. jd.24, Adriaan Geense, 51 j. jm. te Kapelle en Adriana An- thonissé, 44 j. jd.; 31, Jozias Verburg, 26 j. jm. te 'sHeer Arendskerke en Jan netje Adriana Straub, 22 j. jd. Geboren: 1, Jakobus, z. v. Pieter Cor- nelis Kruijs Voorberge en Maria Kalle- mein; 8, Jo-hannis Adriaan Isaac, z. v. Ja cobus Hoogstrate en Sara Burgel; 15, Jan, z. v. David Schipper en Jacomina Schouten. Overleden: 1, Cattarina Hoffius, 83 j., echtgenoote van Willem van Liere. ROTTERDAM. 25 Augustus. De aanvoer op de veemarkt was als volgt: 391 koeien en ossen, 265 vette kalveren 1022 schapen en lammeren, 876 varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 3743, 5255 ,57.5—59, vette kalveren 52.5 57.5, 65—67.5, 72.5—77.5, schapen 30— 38, varkens 3232.5, 33, overjarige!ani meren f 31f 35, zuiglammeren f 25f 29, zouters 32. Koeien aanvoer flink, handel stroef, terwijl de zelfde prijzen van de vorige week' Maandag bedongen werden. Een en kel puik ex. ging 1 cent boven notee ring. Stieren en ossen geen notaering. Vette kalveren aanvoer groot, handel zeer lui; ook hier werden dezelfde pry zen van de vorige week besteed. Een enkel puik ex. ging van 57.5 cent boven no teering. Schapen en lammeren met groo- ten aanvoer, stroeven handel. Deze groote aanvoer stond in verband met glechte berichten uit het buitenland. Varkens, aanvoer iets minder dan de vorige week, maar toch nog ruim, handel flauw; de pryzen waren een tikje lager met afloo- pende markt. Zouters, met tamelijken aan voer, handel minder vlot, Zaden: Karwijzaad f 2931, Kool zaad f 1314, La Plata mais f 149 por last, Dantziger boekweit September afl. f 9,75, Septem15 October afl. f 9.60. Vlas: 5000 K.G. Holl. geel onverkocht. Aardappelen; Brielsche eigenUei- mers f 2,803,20, Zeeuwsche id. 2,75 2,90, Blauwe id. 2,803,20, Zeeuwsche bonte 3,504,20, Zeeuwsche blauwe 3,50 —4,20, Eerstelingen 2,803, Westland- sche Schoolmeesters zand 89, kleiue 45. Aanvoer en vraag redelijk. Graanmarkt. Van alle artikelen was het aanbod zeer ruim. Tarwe f8.50 f9.25, uitgezochte partijtjes daarboven betaald. Gerst Chevallier f6.50f7.25, Haver f5.506.00, Kleine groene erw ten f 8.00f 11.50f 11.75. Schokkers f 10—f 17.25. MIDDELBURG 22 Augustus 1930. Kleine veiling. Aardappelen Zeeuwsche Blauwe 2 5.5, Poters idem 1, Blauwe Eigenheimers 3— 4.5, Idem Poters 0.51.5, Bionte 2.5, Mit- lothiams 4, Idem poters 1, Uien 25, Sprui ten 11, Spinazie 115, PeSn 26, Stoksnij- böbnen 326, Idem Rechte 22, Idem Kromme 15, Idem Noordster 20, Idem Broodgevers 10, Stamsnijboonen 311, Slokprincessen 8 15, Stamprincessen 6, Postelein 45, Sui- 'kerboonen 7, Perfect 510, Snijboonen 111, princessen 211, Augurken 119, Rentege vers 1012, Roem van Holland 28, Radio- princessen 4, Zilveruien 59, Wialchersche stamprincessen 3, Slaboonen 7, Stokpeul 7, Tomaten 413, Blauwe druiven 4962, Roo- de bessen 518, Frambozen 76, alles per K.G. Peën 2.5—4.5, Rapen 16—2, Kroten 1.54, Uien 3—4, Savoye kool 2—9.5, Roode kool 12„ Selderie 0.52.5, Peterselie 12, Kom kommers 0.254.00, Rammenas 5, alles per bos. Andijvie 775, Kropsla 2567, Can- tonner witkrop 8—17, Bloemkool 294, Zu ring 3, alles per kist. Meloenen 17—51, Net- meloenen 1547, Ananasmeloenen 47^, Oranje Ananasmeloenen 2526, Suikermeloenen 32, Zesweeksche meloenen 1130, Perziken 3 8.5, alles per stuk. MIDDELBURG 22 Aag. 1930. Reine Claude 11, Reine Victoria 222, Witte Wjjnspruimen 717, Dubb. Witte Wijnspruimen 3947, En kele Witte Wijnspruimen 12, Bioere Witte pruimen 30, Blauwe Wijnspruimen 11, Blauwe pruimen 5—11, Eierpruimen 717, Washing- tonpruimen 62§, Pruimen '422, Belle de Louvain 713, Kauwelijnen L, Abrieoosprui- men 4—14, alles per K.G. Gladiolen 3—7, Dhalia's 18, Asters 23, alles per bos. Asters 2, Caleas 8, Asperagus 17, alles per pot. Siercallabas 1 per stuk. GOES 23 Aug. 1930. Veilingsvereeniging „Zuid-Bieveland'Exportveiling. Tomaten A 10.40, B 8.20, C 8.80, CC 3.80, Zure Kroel- appels 1.40. Kleine Veiling. Pruimen: Dubb. Boerewitte 2229, Witte wijnpruimen 729, Blauwe wijnpruimen 1721, Groene Wijnprui men 1825, Wiashingtons 1821, Reine Clau de 15'24, Abrikoospruimen 1019, Roode Eierpruimen 524, Kirkespruimen 16, B-ur- bank 818, Belle de Louvain 416, Reine Victoria 218, Tonneboers IQ, Vroege von Buhhenthal 5, Uitschotpruimen 16, Reine Victoriapruimen 1.101.60 per 100 stuks, Burbankpruimen 2, Roode Eierpruimen 0.40, Peren: Clapps Favorite 1437, Precose de Trevoux 1627, Triumphe de Vienne 18— 36, Beurre d'Amanlis 13-24, Beurre de Me- rode 1119, Bieurre Reukers 1121, Beurre Durandeau 1016, Beurre d'Aremberg 7 14, Beurre Wilhelmina 9, Seigneur d'Esperen 1826, Vijgeperen 24, Jutteperen 1740, Marillet 1425, Herzogin Elsa 13, Souv. Sim- son de Bouvee 13, Souv. Madame Treyve 1222, Souv. de Congres 1527, Dr Jules Guyot 1319, Williams Duchesse 9—13, Maria Louisse 7, Diamantperen 12, Duifjesperen 5 7, Spekperen 10, N. H. Suikerperen 7 10, Wittebroodsperen 7—10, Calleboutsperen 4—8, Scharlakenperen 5—8, Afval- en Kroet- peren 0.10—4, Appels: Transp-, de Croncels 1435, Signe Tillish 1822, Swedenappels 37, Manks Codlin 1228, The Queen 14 28, Duch. d'Oldenburg 1324, Cox Pomona 1218, Bismarck 1116, Zomer Princ. Rei- netten 18, Canada Reinetten 16, Codlin Kes wick 719, Lord S'iffield 16, Lord Gros- venor 13, Jacques Lebel 16, Ganzebout 13 15, Zomer Court Pendu 15, Grofzuur 1215, Zoete Ribbeling 816, Bloemzoet 13, Zoete St. Janappel 12, Afval- en Kroetappels 1—6, Diversen: Blauwe druiven 4255, Roode bes sen 6, Tomaten 6, Idem uitschot 1—4, Fram bozen 18, Stoksnijboonen 526, Stamsnijboo nen 412, Dubb. Princessen 16, Perfect- boonen 9—12, Stoktrosprincessen 14, Aardap pelen X3, Idem poters 1, Sjalotten 36, alles per 100 K.G. Meloenen 1037, Witte Komkommers 1—2 Gpoene idem 0.30—1.00, Gele idem 0.10, Augurken 0.01020, Bloem kool '4—8, Savoye kool 3—6, Kropsla 1.10 —3.40, alles per 100 stuks. Qloamen 2 per 100 bos. KAPELLE 22 Aug. 1930. Groote veiling. Dubb. pr. boonen z. dr. 4.50—5.50, Rijnsche Spekboonen 4463, Kleine veiling. Reine Vic toria 3—20, Roode bessen 7—11, Frambozen 19—23, Druiven 44—63, Belle de Louvain 4—22, Reine Claude 16—24, Washington 11 —26, Dubb. boerewitte 8—26, Eierpruimen 6—11, Tonneboer 11—19, JV^sUandsche witts

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3