visite kaartjes Uit de Provincie. Het Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Fa GEBR. MULDER - Goes Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Verbandstoffen Pleisters Auto-Verbandtrommels Zak-Verbanddoosjes enz. enz. is Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. soeroean, lid van het ooilege van gede legeerden van den Volksraad; van Nederl. Indië, plaatsvoiv. vertegenwoordigers. met dien verstande, dat tijdens de aan wezigheid van jhr Beelaierts van Blokland, te Gïenève ook jhr van Eysinga als plaatsvervangend vertegenwoordiger zal worden beschouwd; W. G. van Wettum, regeeringsadviseur in internationale opiumzaken, technisch deskundige; mevrouw C. A. Kluyver, hoofdcommies aan het departement van buitenlandsohe zaken, technisch deskundige en secretaris; F. W. Graandijk, gezantschapssecretaris, 2e klasse, secretaris. Naar het zuiden van Zeeland. Enthousiasme allerwegen 1 Konink lijk bezoek óók aan de dorpen, welke tot nu toe deze eer nimmer te beurt was gevallen. Zoodra door den Commissaris der Ko ningin de officiëele mededeeling was ge daan, dat H. M. de Koningin voornemens was om op Zaterdag 16 Augustus een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen te bren gen, werd deze tijding met zóó groote ingenomenheid en vreugde begroeit, dat het wel niet anders kin of 16 Augustus 1930 wordt een dag van groote en alge meen® feestvreugde voor heel het oos telijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen 1 Wie de Zeeuwsch-Vlaamsche bevolking leent, verwondert zulks niet. Hij toch kan herhaalde malen bemerkt hebben, dat de bewoners van dit gewest tot de warmste aanhangers van ons Vorstenhuis beboe ren. En w'ie .de geschiedenis nagaat, weet, dat de liefde voor den Oranjestam in deze gebieden waarlijk niet gering was. Nu Hulst, dat aloude centrum, blijde feest viert ter herdenking van het 750- jarig bestaan zijner stedelijke rechten; trekt het zelfs Koninklijke belangstelling. Het stedeke, dat zooveel machthebbers binnen zijne muren gezien heeft, mag nog immer deelen jn vorstengunst! Vanaf het bordes van het stadhuis hoopt de Koninklijke Familie den historischien op tocht gade te slaan, waarmede opkomst en bloed van Hulst en Hulstenambacht in beeld wordt gebracht Al kan het bezoek aan de dorpen in de omgeving niet van eenzelfden 'tijds duur zijn als aan het oude Hulst, de feestvreugde der bevolking is er niet min der om. De hooge eer, welke dezen dor pen ten deel valt, weet men alleszins te waaraeeren; want het is een heugelijk feit, de Koninklijke Bezoekers ook enkele ©ogenblikken binnen engere grenzen te ontmoeten 1 Zoo is de feestvreugde algemeen in oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. En zij zal zich voortplanten van dorp tot dorp, naar mate het gezelschap zijn tocht door dit deel van Nederland voortzet. Want aan zijn liefde voor het Vorstenhuis weet de Zeeuwsch-Vlaming op ondubbelzinnige wijze uiting te geven. Gisterenavond kwam H. M. de Konin gin, vergezeld van Z. K H. den Prins en H. K. H. Prinses Juliana te 10,25 met het salonrijtuig aan het station te Wouw aan, waar dit rijtuig op dood spoor werd geplaatst. Na in het rijtuig den nacht te hebben doorgebracht, zetten de vorste lijke personen met hun gevolg hedenmor gen de reis voort en kwamen te 8 uur te Vlake aan. Hier waren ter begroeting aanwezig de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, de leden van Ged. Staten de heeren Mr P. Dieleman, Mr R. M. van Dusseldorp, G. van de Putte, J. A. van Rompu, Mr J. H. M. Stieger en A. van der Weijde, allen in ambtscostuum, behalve de heer v. d. Putte, die de Zeeuwsche dracht draagt, met den griffier der Staten, den heer Dr B. D. H. Tellegen Azn. De burgemeester van Schore, onder wel ke gemeente het station ligt, de heer J. G. van Nieuwenhuijzen, maakte mede zijn opwachting bij H. M. de Koningin. Na het verlaten van den trein en de begroeting begaf het hooge gezelschap zich aan boord van de stoomboot „Luc- tor et Emergo". van den Provincialen stoombootdienst, die ten Zuiden van de spoorbrug lag gemeerd, en aan boord waarvan zich bevond de directeur van den genoemden dienst, de heer G. J. de Jonge, die den tocht naar Zeeuwsch- Vlaanderen medemaakte, en die ook aan de Vorstelijke reizigers werd voorgesteld. Behalve de Koningin, de Prins en de Prinses begaven zich aan boord de leden van het gevolg, zooals wij reeds gisteren meldden. Ook maakten den geheelen tocht mede de Commissaris der Koningin, de leden van Ged. Staten en de Griffier. De „Luctor et Emergo" voer direct weg door het kanaal door Zuid-Beveland naar Hansweert, waar de boot moest schutten om de reis naar Terneuzen over de Wes- ter-Schelde te aanvaarden. Te half tien meerde de ,Luctor" bij gunstig tij in de haven van Terneuzen en de Koninklijke familie, benevens het gevolg zetten precies op den aangegeven tijd in Terneuzen voet aan wal. Burgemeester J. Huizinga was op de ponton aanwezig en richtte zich met en kele welkomstwoorden tot de Hooge be zoekers, waarna jongejuffrouw G. Hui zinga aan H. M. bloemen aanbood. Luide juichte het talrijke publiek de vorste lijke personen toe. Het muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden" speelde bij het verlaten der boot het Wilhelmus; het hoerahgeroep nam schier geen eind. Een groote schare was op de been. Er werd druk gevlagd. Het was droog, zonnig, maar frisch weer. Bij de aanlegplaats stonden de van nacht overgezette hofauto's en enkele andere auto's gereed. De Vorstelijke familie en verdere dames en heeren namen daarin plaats, (De Ko ningin was gekleed in bontmantel. Naast haar zat Prinses Juliana. Tegenover haar de Prins.) waarna het door enkele hoofdstraten der stad, waar naar den Provincialen weg, waarlangs naar Axel werd gereden, dat te ongeveer 10 uur werd bereikt. Evenals te Terneu zen was hier het overgroote deel der be volking op straat om de hooge gasten blijken van dankbaarheid over hun komst te toonen. Bij het raadhuis werd halt gehouden en heetté de burgemeester, de heer F. Blok, de Koningin en Haar gemaal en dochter welkom, waarna hij de beide wethouders aan H. M. voorstelde. Muziek en zang weerklonk en bloemen werden aangeboden aan Koningin en Prinses. Het oponthoud duurde hier evenals in de an dere te bezoeken plaatsen voor de bevol king zeker tekort, maar toch was men dankbaar, dat ook Axel behoorde tot de gemeenten, die voor een oponthoud op dezen tocht in aanmerking kwamen. Van Axel werd naar Zuiddorpe ge reden, waar vlaggen en versiering aan toonden, dat men ook hier het hooge be zoek ten zeerste op prijs stelde. Het was ruim kwart over tien, toen de burgemees ter, de heer A. C. van Waes, namens de geheele gemeente een woord van welkom en dank voor de komst sprak en de an dere leden van het dagelijksch bestuur voorstelde. Muziek en zang ontbraken ook hier niet en spoedig reden de auto's weer verder om over Zwartehoek West- dorpe te hereiken, waar de bevolking om ongeveer kwart voor elf haar vreugde over de komst van de Koninklijke familie tot uiting kon brengen. Ook hier sprak de burgemeester, de heer F. A. Hendrikse, een kort woord. Het was nu maar een korte rit naar Sas van Gent, het voor de scheepvaart zoo belangrijke stadje door de ligging aan het druk bevaren kanaal TerneuzenGent. Te elf uur was men aan het stadhuis, dat door zijn ligging aan een kade minder ge schikt is om er vóór vele menschen te bergen. Om de bevolking toch in de ge legenheid te stellen van haar aanhanke lijkheid aan het Oranjehuis te doen blij ken, verlieten de Koningin, de Prins, de Prinses en de Commissaris der Konin gin, die den tocht in de Koninklijke auto medemaakte, den auto en begaven zich op het bordes van het stadhuis, vanwaar zij ook aan de overzijde van het water de samengestroomde menigte konden gadeslaan. In deze gemeente was het bur gemeester L. W. G. Hoefnagels, die het welkom uitsprak en van de dankbaarheid der Sassenaren gewaagde. Na een kort verwijlen namen de vorsten weder in de auto plaats en nu ging het over het gehucht Driekwart, waar ook dundoek en versiering uiting gaf aan de vreugde der bewoners, naar Philippine, het typisch gebouwde visschersdorp, waaronder de visscherstrui het echt Zeeuwsch-Vlaamsche hart warm klopt voor het Vorstenhuis, waarvan de bewo ners op hun wijze blijk gaven, terwijl hier burgemeester P. A. Rammeloo een kort woord tot H. M. richtte en ook de beide wethouders voorstelde. Het was kwart voor twaalf geworden en op den morgenrit moest nog een ge meente met een bezoek worden vereerd en wel Hoek, waar het hooge gezelschap te ruim 12 uur arriveerde en waar burge meester Van Tienhoven de tolk der inwo ners was in de enkele woorden, die hij tot de vorstelijke personen mocht richten. Na dezen ochtendtocht door de vele ge noemde in feesttooi gestoken gemeenten, bereikten de auto's tegen half één de haven van Terneuzen weer, waar het mu ziekkorps zich weer deed hooren. Allen begaven zich opnieuw aan boord van de Luctor et Emergo, die spoedig de Schelde opstoomde naar Walzoorden. Tijdens de zen boottocht werd de door de provincie aangeboden lunch gebruikt. De nieuwe sluis te Vlissin- gen. De nieuwe sluis te Vlissingen zal op Donderdag 4 September officiéél wor den geopend door den minister van war terstaat, mr P. J. Reijmer. De vereeniging „Vlissingen Vooruit", heeft het plan op gevat, om deze .voor de gemeente belang rijke gebeurtenis niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Zij is voornemens des morgens tijdens de opening een concert te geven en even eens des avonds een openbaar concert te doen plaats hebben. Het mag als bekend worden verondersteld, dat deze nieuwe sluis de N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" in staat stelt schepen van de grootste afmetingen te bouwen. Het eer ste groote schip, dat deze sluis zal pas- seeren is de „Dempo" voor den Rotter- damschen Lloyd, welk schip Zaterdag 26 Juli te water is gelaten. middelburg. Middelburg maakt zich op tot het vieren van groote feesten en schier de geheele bevolking zal daarvan kunnen genieten, doch er zijn er ook, voor wie dit moeilijk zal zijn en daaronder vallen de oudjes uit het oude mannen- ein vrou wenhuis, hiet Genef. gesticht op het Bol werk en het Herv. in de Lombardstraat. Het mag dan ook een toe te juichen idee worden genoemd om 'deze ouden van da gen op Vrijdag, als de meeste versierin gen wel gereed zullen zijn in de gelegen heid te stellen per auto de stad te be zichtigen. Dit kan als er voldoende auto bezitters daaraan willen medewerken. Do heeren A. C. de Vos, Blauwendijk en P. de Vos, Seissingel, zullen gaarne de na men van hen die willen medewerken, noteeren. Vlissingen. In de week van 9 tot en met 15 Augustus werden in ..at gewone bad genomen 1420 hoeren en 1395 dames- baden en in het volksbad resp. 780 en 745, samen 2200 heeren en 2140 dames- baden, totaal 4340. Het Ziekenhuis Bethesda. Naar het „Vlissingsch Predikbeurtenblad" mededeelt, zal mevr. BlumDe Niet op Zaterdag 6 September, des middags 2 uur, een gedenksteen leggen aan den uitspringenden gevel van het in aanbouw zijnde ziekenhuis „Bethesda". De voorzitter, ds J. S. Hartjes en ds H. A. Wiersinga hopen namens het be stuur van „Bethesda" het woord te voeiren. Wemeldinge. Gisteren is van de vracht boot „Amsterdam IV", kapt. de Witte, op weg van Antwerpen naar Amsterdam, ter hoogte van de Wemeldingsche Vlije, tengevolge van het »uwe weer en het hevig slingeren van het schip de schoor steen overboord gewaaid waardoor de kapitein genoodzaakt werd van koers te veranderen en voor anker te gaan. Later is door do „Amsterdam VI", kapt. Du- rinck, het schip op sleeptouw genomen, en in de richting van zijn bestemming ver trokken. Het Fngelsche motorjacht „Mavir", komende van Amsterdam, en bestemd voor Ostende, kreeg even buiten de haven motordefect. Het bergingsvaartuig „Zee hond" van Hoogenboezem en v. d. Taks Bergingsbedrijf, kapt. Schouwenaar, voer ter assistentie uit, doch behoefde deze niet te verleenen, daar de motor van de „Mavir" reeds hersteld was en het op eigen kracht de haven kon bereiken. Het heeft de reis naar Ostende voort gezet. 's-Heerenhoek. Men schrijft ons: Waar bijkans alle gemeenten in den lande teer gelegenheid van den 50en verjaardag on zer .geliefde Koningin feest vieren, kan, mag en wil 's Heerenhoek niet achterblij1 ven. Ex is een feestcommissie uit en dooi de burgerij gekozen, n.l. de zes oude leden van de vorige oommissie, vermeer derd met twee nieuwe, n.l. de heeren W Jonge (sigarenwinkelier) en Trommelen. Na eenige keeren vergaderd te hebben- is de commissie voorioopig met de vol gende plannen gekomen. Ie. Er zal gefeest worden op Zaterdag 6 September. 2e. De commissie denkt zich de dag- verdeeling als volgt: van '12—3 uur op tocht met versierde wagens en fietsen, van 35.30 uur kinderspelen voor de schoolgaande jongens en meisjes; van 5.307 uur fietswedstrijden voor ouderen. 3. Verwacht wordt a. dat de buurtver- eenigingeii eerepoorten op zullen slaan, b. dat de winkeliers mede zullen doen aan den etalagewedstrijd. 4. Voor spelen, wedstrijden, versierde wagens, eerepoorten, eto. worden prijzen beschikbaar gesteld. 5. Gelijk het vorig jaar zal de school jeugd onthaald worden. 6. Aangezien voor een en ander veel geld noodig is, wordt hiervoor de hulp en steun der burgerij ingeroepen. Wat de spelen betreft, zij hier medege deeld, dat er gelegenheid is zich op te geven bij den secretaris, het hoofd dei Katholieke Jongensschool, voor deelnama aan: a. blokjes zetten, eierloopen, roosste ken voor de afd. kleinere meisjes; b. tonnetje kruien,, met lichte balletjes loopen, roossteken, voor de grootere meis jes; c. kikkeren, zakloopen, tonnetje krui pen, yoor de afd. kleinere jongens; d. steltloopen, zakloopen, tonnetje rol len, voor de grootere jongens; e. de oudere meisjes kunnen op de fiets langzaam rijden, ringsteken, rijden met groote pop; f. de oudere jongens ringsteken, ach teruitrijden, costumerijden. Schoolgaande kinderen kunnen, aan de afd. fietsen niet mede 'doen. Voor inlichtingen, vragen, aan- of op merkingen houdt de commissie zich aan bevolen. Terneuzen. Gisteravond woedde hier te ongeveer elf uur een hevig onweer, ge paard gaande met een windhoos. De bliksem sloeg in in de boerderij van1 den heer A. Dees, aan den Kanaaldijk. De groote schuur, geneel gevuld met graan, werd «en prooi dar vlammen. Doordat de motorspuit uit Neuzen en de spuit uit Sluiskil spoedig ter plaatse waren, en dank zij de aanwezigheid van blusch- water (het kanaal) kon het woonhuis behouden blijven. Vee is niet omgekomen, daar dit in 'de wei liep. Ook was hier waar te nemen, dat in het land van Hulst een brand woedde Bijzonderheden daaromtrent ontbreken echter nog. Tijdens het onweer begaven vier op varenden van het op de reede liggende stoomschip Theems zich per roeiboot van den wal naar genoemd schip. Door den hevigen wind is de boot omgeslagen, waardoor een der inzittenden is ver dronken. De anderen wisten zich zwem mend te redden. Holst De eerste dag der Hulstersche herdenkingsfeesten mag goed geslaagd heeten. D-e versiering van het stadje is met smaak aangebracht en drukt op het geheel een echt feestelijk cachet, terwijl de met 't oog op den étalage-wedstrijd keurig verzorgde uitstallingen, hiertoe op zeer gelukkige wijze het hare bijdragen. Bovendien zijn de officieele gebouwen en tal van particuliere woningen van feestverlichting voorzien, wat des avonds een alleraardigst effect maakt. Jammer 'dat het weer een voortdu rende bedreiging blijft vormen, .met name ook voor het Koninginnebezoek op heden. Tijdens den storm van D-onderdag wa ren verschillende tentjes op het attractie terrein „Oud-Hulst" omgewaaid, terwijl ook de straatverlichting op meerdere plaatsen ernstig van wind en regen had geleden en elders de afwerking moest worden uitgesteld. Men heeft zich echter daardoor niet laten ontmoedigen en gis teren was de schade weer grootendeels hersteld. Het aangewezen adres voor: Geref. Gem. Bedankt voor Westzaan, W. C. Lamain te Leiden. Fv. Luth. Kerk. Aangenomen naar Purmerend, H. L. G. Ouwerkerk te Goede. Zondag 17 Augustus. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds de Vries, 6 u. ds Van Selms te Nijmegen (Jeugddienst). Wiilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. ds de Vries. Rilland-B'ath, 10 u. dhr Louwerse te Kapelle, 2.30 u ds Wildschut Geref. Kerken. Gapinge, vm en nm. ds de Bruijne (Bed. H. Av. en Dankz.) Serooskerke, vm. en nm. ds Lindeboomi van Amsterdam. Geslaagd te Rotterdam voor de Hoofd akte de heeren W|. van Soelen, te Souburg, en A. J. van 't Leven te Kerkwerve. Grootebrand teJorwerd. Gister middag is het dorpje Jorwerd (Fr.) door een hevigen brand geteisterd, waarbij twee groote en twee kleine boerderijen in de vlammen zijn opgegaan. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in de groote boerenhuizing, bewoond door den heer Sj. v. d. Hen. In een oogenblik stond de plaats in lichten laaie. Door den hevigen wind jrlogen de vonken over op de boerderij, 'bewoond door den heer D. Okkema. Reide boerderijen zijn geheel uitge brand. Al het hooi, de geheele inboedel, en eenige landbouwmachines zijn verloren ge gaan. Ongeveer 500 M. verwijderd, aan den ingang van het dorp ontstond 'brand, vermoe delijk door hooibroei in ((e melkerij, bewoond door den heer De Groot. De vlammen, aan gewakkerd door den hevigen wind, sloegen over op het belendende jvand, de melkerij van den heer Sj. Greidanus. Ook deze huizen zijn geheel door het vuur vernield. De brand spuiten van Baard, .flauwerd en Huizum wa ren aanwezig. Alle vier huizen zijn verzekerd. De brand greep zoo snel om zich heen, dat in het beginne te vreezen was. dat daarin een deel van het dorp zou worden betrokken. De boerderij, bewoond door den heer Van der Hem en toebehoorend aan mevr. Ten Cate te Hilversum, waarin de brand ontstond, ligt midden in het land op een afstand van ruim 300 M. van de bebouwde kom. Alle inwoners waren behulpzaam om de inboedels van een twintigtal omliggende huizen in veiligheid te brengen. In het dorp is groote verwarring ontstaan, die aan een paniekstemming deed denken. Inwoners, die in Leeuwarden vertoefden, wer- den telefonisch teruggeroepen. Toen de spui- ten uit Huizum en Leeuwarden waren aan gekamen, die heT gevaar voor overslaan van den brand verminderden, hervond man zijn zelfvertrouwen. Brand in een kapokfabriek. Gistermorgen om half acht is bij het in bedrijfstellen der machines door kortsluiting brand ontstaan in de kapokfabriek te Hui zen (N.H.) van de firma Alph. Fermin Jr. te Amsterdam. Bij hot overzetten van den scha kelaar sloegen de vlammen uit het schakel bord en langs de met kapokstof bezette ge leidingsbuizen, welke stof vlam vatte, werd het vuur naar alle kanten verspreid. Met handbluschapparaten werd tevergeefs getracht den brand te blusschen, waarna het personeel, met de fabrieksslang op de water leiding, het vuur aantastte. Spoedig verscheen ook de Huizer brandweer op het terrein, die met vier slangen op de waterleiding den brand bestreed. Deze bleef gelukkig beperkt tot de fabrieksruimte en de kamers met gekaar de kapok, de productie van den vorigen dag (enkele duizenden kilo's). De machines hebben alleen waterschade. De omstandigheid ,dat het complex bestaat uit vier afzonderlijke afdeelingen, door gesloten muren gescheiden het zijn vroegere vjsch- rookerijen is de oorzaak, dat de schade beperkt is gebleven; in het tweede gebouw met den voorraad ruwe kapok is alleen eeni ge waterschade. Het derde en vierde ge bouw met de gekaarde kapok bleven vol strekt onaangetast, zoodat de aflevering aan de cliënten kan worden voortgezet. Na ongeveer een uur wa3 men den brand meester. De schade is door beurspolis gedekt. De electrische kracht- en lichtinstallatie was vanwege de assuradeurs nog slechts een paar maanden geleden geïnspecteerd. Polder overstroomd. Donderdag avond is tijdens een kort doch hevig onweder en de daarbij opkomenden vloed de Sint Louis en Kwisgeldpolder, in totaal 40 H.A. weiland, doordat het Hollandsch Diep buiten zijn oevers was getreden, geheel overstroomd. Honderd stuks in die polders grazend hoorn vee en eenige paarden, konden nog bijtijds in veiligheid worden gebracht. Nabij de aanlegplaats der Thorbooten werden vier boomen door den hevigen wind ontwor teld. Geheimzinnige sterfgevallen. In het dorpje Hoogland, bij Amersfoort, vzjjn uit hetzelfde gezin twee kinderen plotseling overleden. Nadat de familie Zondag het mid- d<u:maai had gebruikt, is eenige uren later een 4-jarig zoontje gestorven. Den anderen dag overleed een kind van anderhalf jaar. Een derde kind is nog steeds niet buiten levens gevaar. Het vierde is reeds bijna hersteld. In de Vrijdagavond ten stadhuize te Middelburg gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel van de Zeeuw sche eilanden, waren aanwezig 14 leden. Afwezig waren de heeren M. Laernoes, de Vos, Enzlin, Klok, Anker, v. d. Berg, P, G. Laernoes en Olthoff. De ingekomen mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. Hetzelfde geschiedde zonder discussio met de reeds vermelde ingekomen st ik ken, behalve met het adres van de t er. voor V. V. te Breskens aan de Prov. Sta ten, houdende verzoek de boottarievun voor passagiers te verlagen. De heer Jeronimus zeide in het algemeen te meenen, dat de Kamer zich niet met prijspolitiek moet gaan bemoei en. Maar hier is het iets anders en deze zaak moet men op zichzelf beschouwen. Vroeger hadden de bootdiensten een lo kaal karakter, doch nu al meer en meer een nationaal. Men gaat de bruggen in de groote wegen vrij laten voor het verkeer en deze bootdiensten zijn ook al meer en meer te beschouwen als een onderdeel van den weg en spr. wijst daarbij op het gratis veer over het IJ te Amsterdam. Zoowel handel als vreemdelingenverkeer hebben belang bij verlaagde tarieven, al moet de beslissing worden overgelaten aan hen, die het eindoordeel moeten vor men. De voorzitter, de heer G. Boude- wijnse, erkende, dat er in het algemeen veel voor de redeneering van den heer Jeronimus is te zeggen, maar voor brug gen gelden alleen aanlegkosten en zoo goed als geen exploitatiekosten en voor de booten juist wel. Spr. acht het dan ook beter een af wachtende houding aan te nemen. De heer Mes zeide, dat de tarieven reeds iets verlaagd zijn en dat Ged. Sta ten verder de uitkomsten willen afwach ten. Hierna werd ook dit stuk voor ken nisgeving aangenomen. Zondags openstelling telefoon. Tegen het voorstel van het bureau om f 20 te geven aan de commissie voor de voortdurende openstelling van de tele foon te Middelburg op Zon- en feestda gen verklaarde zich alleen de heer Mea om principieele redenen. Telegramadressen en postbox tarieven. Het voorstel van het bureau om aan den minister van Waterstaat te verzoe ken de tarieven voor telegramadressen en voor postboxen te verlagen, gezien het groote verschil met Amerika, deed de heer Van Bommel van Vloten op merken, dat in Amerika heel andere om standigheden kunnen zijn en hij vroeg of men niet beter kan wijzen op Euro- peesche landen, waar de tarieven lager zijn, ali dit boo ia tenminste,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2