DE ZEEÜW Vaneen arm dorp, dat rijk werd TWEEDE BLAD Binnenland. Kerknieuws. Uit de Provincie. FEUILLETON VAN VRIJDAG 15 AUG. 1930, No. 267. Besmette!jjfcs sekten. Het. aantal aangegeven gevallen van besmet telyke ziekten over de week van 3 tot j en met 9 Augustus in de provincie Zee- i land bedroeg Roodvonk; Middelburg 4. Diphtherie: Grjjpskerke 3; Poliomyelius (Kinderverlamming) Zierikzee 2. De gemeenteraad van Lekkerkerk heeft benoemd tot schoolarts in het j district Lek en IJssel den heer P. Ver- l met, arts te Nieuw.Vosmeer. Bond van Smedenpatroons, j Ter gelegenheid van de algemeen© verga j dering van den Bond van Smedenpatroons j welke op 18, 19 en 20 Augustus te Middelburg plaats heeft, zal gedurende I die dagen in het Schuttershof aldaar eene j tentoonstelling worden gehouden van arti kelen op het smidsvak betrekking heb bende en zal ook het autogeen! asschen worden gedemonstreerd. Gevaarlijke krankzinnige ontsnapt. De officier van justitie te Alkmaar, verzoekt in een buitengewoon Politieblad aanhouding en voorgeleiding van Alphonse Jodocus Colpaert geb. 12 Januari 1911, te Hontenisse, signalement: lengte 1.75 M., forsch ge bouwd, haar donkerblond, groene oogen, schichtige uitdrukking, laag ingeplompte haargrens, op het voorhoofd, gekleed met Manchester broek, vetlederen schoenen, met riem, grijze sokken, gestreept over hemd, waarschijnlijk zonder pet en jas. Deze persoon, welke zeer gevaarlijk "is en verpleegd werd in een der krankzin nigengestichten in het arrondissement Alkmaar, zal zich vermoedelijk in de richting naar Hontenisse bevinden. Middelburg. Gisteren werd in St. Joris Balans de jaarlijksche brood en beschuit- wedstrijd gehouden van de veoreeniging van Bakkerszonen in Zeeland. De uitslag luidt als volgt: Afdeeling I. Waterbrood: le prijs, zil veren wisselbeker, W. P. van de Vrede te lerseke; 2e prijs zilveren medaille, M. C. de Visser te Arnemuiden.; 3e prijs verguld zilveren medaille W. Boutens, te Arnemuiden. Afdeeling II. Hollandsdie beschuit: le prijs zilveren lauwertak, K. J. Pouwer, te Kortgene; 2e prijs zilveren medaille, B. C. v. d. Male te 's Heer Arendskerke; 3e prijs, zilveren medaille, W. P. v. d. Vredei, te lerseke. Goes, De Koninginnefeesten. In de vergadering van het hoofdcomité der Oranje-vereeniging die Dinsdag te 8 uur in het Schuttershof gehouden zal worden, zal het programma der feeste lijkheden definitief worden vastgesteld. Het comité voor den allegorischen op tocht zal met de deelnemers aan dien op tocht Woensdagavond a.s. te 9 uur in hotel Centraal vergaderen Het comité verzoekt allen, die in principe bereid zijn in den optocht uit te komen, doch ïiezicn nog niet aanmeldden, eveneens in da ver- gadering aanwezig te willen zijn. Tot conservator van het museurn Het Gothische Huis alhier is benoemd de heer L. H. van Berk, directeur van den keuringsdienst van waren aldaar. Kruiningen. Door de Commissie voor het a.s. Koninginnefeest is thans het pro gramma voor dien dag vastgesteld. Het feest zal plaats hebben op Woensdag 3 September. Het programma, dat den gbheelen dag vult begint des morgens meit klokgelui, daarna gewijlde muziek en zang en {luit muziek, terwijl om 10 uur een korte kerkdienst wordt gehouden. Des namiddags is er een schoolfeest. Voorts een gecostumeerde voetbalwed strijd, keuring en ringrijden met versier de tilbury's, motoren en fietsen. Vervolgens volksspelen, afgewisseld door gymnastiek, terwijl zang en muziek den avond vullen door afwisselende groe pen met Bengaalsch vuur en tot slot vuur werk. Westkapelle. Gedurende eenigen tijd werden onder deze gemeente door den slager J. L. alhier, twee koeien, ieder met haar kalf geweid. Beide kalveren werden gevoed met de moedermelk. Dezer dagen nu werden twee koeien met één kalf verkocht aan, een' landbou wer te Aagteberke. Toen deze den mor gen, waarop de dieren in de wei gebracht waren, kwam kijken, zag hjj slechts één koe met haar kalf grazen. Nergens in den omtrek was de andere koe te vin den, waarop de eigenaar besloot eens te informeeren bij den slager te West kapelle. En daar trof hij zijn koe in gezelschap van haar kind aan. De 'liefde tot haar kind was het dier te sterk geweest. Des nachts was het alleen op weg gegaan naar de plaats, waar zij naar jong had moeten achterlaten. Andermaal werd de koe meegenomen, maar nu met "haai kalf. De leger-manoenvres. De oorzaak, dat de manoeuvres der eerste divisie, die, zooals gemeld, in Sep tember as. niet gehouden zullen worden in de omgeving van Ede en Harskamp, maar vermoedelijk in de omgeving van Venlo, is, dat de legerautoriteiten het gewenscht achten, 'niet in een streek, waar kinderverlamming en mond- en klauwzeer heerschen, oefeningen in groot verband te houden. De Gouverneur van Suriname. „De West" schreef in haar nummer van 18 Juli: Gouverneur Rutgers vertrekt heden met vier maanden verlof in het belang der Ko lonie naar Nederland. Er zijn geruchten, dat zijn terugkeer m Suriname problematiek is, maar wij voor ons achten de kans op terugkeer vrij1 groot. Wij hopen ook, dat de gouverneur terugkeert. Zijn beleid heeft geenszins tot dusver aller instemming gehad, maar wij twijfelen niet aan de goede bedoelingen van zijne Excellentie, die, na zoeken en tasten, wellicht de weg zal weten te vinden om iets te doen in het belang van Suriname. Die taak is zóó moeilijk, dat daarbij aller medewerking noodzake lijk is. Door onderling krakeel brengt men het land niet vooruit. Het is bekend, dat de gouverneur ver schillende plannen heeft en in het bij zonder in de koffiecultuur toekomst ziet voor de kolonie. Hij hoopt in het belang van die cultuur werkzaam te zijn. In den Wierlngermeerpolder. Aangaande de maatregelen, welke de directie van den Wieringenneerpolder voorbereidt voor de ontwatering van de reeds drooggevallen gebieden, wordt ge meld, dat dit jaar, behalve vijf barakken nog 50 landarbeiderswoningen gebouwd zullen worden. In elk der barakken kun nen 100 tijdelijke werkkrachten worden gehuisvest. Naarmate de drooglegging vordert, zullen nieuwe woningen worden bijgebouwd en wel het volgend jaar 300 en in 1932 nog 150. De arbeiderswoningen worden zoodanig ingericht, dat zij behalve voor het gezin nog plaats bieden aan 6 tijdelijk in den polder te werk gestelde arbeiders. Zeer binnenkort zullen de 500 arbeiders, die huisvesting zullen vinden in de barakken, worden opgeroepen. Zij zullen betrokken worden uit de gemeenten van ons land, waar veel werkloosheid onder de landarbeiders heerscht. De plaat sing van alle blijvende en tijdelijke werk krachten zal geschieden door de arbeids beurzen. Ook een aantal boerenzoons zal voor plaatsing in aanmerking komen. Ontslag van Nederlandsche arbeiders !n Duitsche venen. Aan ongeveer 250 veenarbeiders uit Oostelijk-Drente, die werkzaam zijn hij de verveningsmaatschappijen over de grens, is met ingang van Maandag ontslag aan gezegd. Bij sommige firma's schijnt het bedrijf geheel of gedeeltelijk te worden stopgezet; andere firma's zullen bijna uit sluitend doorwerken met Duitsche werk krachten. Dit ontslag komt voor de arbeiders zeer ongelegen, daar het aardappelrooien nog niet algemeen begonnen is. Ook is de oppervlakte aardappelen belangrijk klei ner dan voorgaande jaren. Vele arbeiders zullen dan ook op de werkverschaffing zijn aangewezen. De Nederl. Landarbei- dersbond heeft daarom den minister van binnenl»ndsche zaken es landbouw ver zocht, de werkverschaffing tijdens de aardappel-campagne niet stop te zetten. De kali-verschepingen. Nadat omtrent de kali-kwestie gedu rende eenige maanden van alle zijden een diep stilzwijgen is bewaard hat was in April, dat de kali-beweging in België, Frankrijk en Nederland woedde begint de zaak thans weer in de in ternationale pers besproken te worden. Dezer dagen maakte men melding van berichten, volgens welke een deel van den Franschen kali-uitvoer over Fransche havens zou worden geleid. En kort daar na circuleerde in de Duitsche pers het bericht over een FranschBelgische over eenkomst i.z. de over Antwerpen te ver schepen hoeveelheid, waarbij ook sprake zou zijn van meer of minder belangrijk vervoer over Rotterdam. Men zou uit deze berichten de conclu sie kunnen trekken, dat in de afgeloopen maanden deze aangelegenheid is ge regeld en men omtrent een bepaald systeem van verscheping tot overeen stemming is gekomen. In hoeverre Rotter dam daarbij betrokken is geweest en op welke basis de S.C.P.A. met Rotterdam verder heeft onderhandeld, is een belang rijke kwestie, waaromtrent echter het publiek niet zoo spoedig op officiëele me- dedeelingen kan rekenen. De ondervin ding in April zal Rotterdam nog wel voorzichtiger hebben gemaakt. Dr Frenkel en het Matafto-middel. Het „Handelsblad" heeft een onderhoud gehad met Dr H. S. Frenkel, benoemd tot directeur van het staatsveeartsenij- kundig Onderzoek-instituut, die zijn func tie 1 September aanvaardt. Wat de opdracht in zake het Matafto betreft, omtrent den aard daarvan heerscht, zoo zeide de heer Frenkel, nog veel misverstand. De minister heeft mij slechts verzocht een onderzoek in te stel len naar de resultaten, die anderen met het middel hebben verkregen, zoodat ik, althans voorloopig, zelf geen proeven zal nemen. Hiertoe denk ik contact te zoeken met allen, zoowel in binnen- als buitenland, die ervaring hebben met het Matafto. Ik zal dus niet slechts bespre kingen voeren in ons land, maar ook naar Duitschland en Spanje reizen, waar ik een persoonlijke enquête zal instellen naar de experimenten. Mijn bezoek kon digde ik op het Int Veterinair Congres te Londen reeds aan bij prof. Waldmann uit Duitschland, wiens naam in dit ver band herhaalde malen genoemd is en die de mond- en klauwzeer-deskundige bij uitnemendheid vein Duitschland geacht wordt Ook Beieren en het Reichs Gesund- heitsamt te Berlijn staan op het program ma. Of hij zich in Spanje nog in verbinding zou stellen met den uitvinder, den heer Van den Berg, daarover had hij zich nog geen vaste meening gevormd; uit gesloten was dit niet Varder reide dr Frenkel: Al» het resultaat van mijn onderroek er toe leidt, i# het seker niet onmogelijk, dat het middel zelf nog in de praktijk zal worden bestudeerd. Het. is wensche- lijk dergelijke zeer subtiele proeven ie nemen onder omstandigheden, die men zelf zooveel mogelijk in de hand heeft, het liefst dus in een eigen instituut Den duur van zijn onderzoek naar de resultaten van het Matafto taxeert de heer Frenkel op ten hoogste enkele maan den. Zijn conclusie zal dan in een schrif telijk rapport aan den minister worden voorgelegd. Het provinciaal kerkbestuur van Zee land heeft aan Da D. A. Hoakatra predikant der Ned. Herv. Gemeente te Zierikzee, op zijn verzoek, wegens zijn benoeming tot voorganger van de afdee ling Utrecht van den Nederlandschen Pro testantenbond, ervol ontslag verleend met toekenning van de emeritaatsbe- voegdheid, ingaande op 11 September. Ds N. van der Snoek. Ds N. van der Snoek, predikant der Ned. Her vormde Gemeente te Veenendaal, wien enkele weken geleden tegelijk met Ds M, Jongebeur een ernstig auto ongeluk over kwam, waarbij laatstgenoemde aan de ge- volgen overleed, hoopt a.s. Zondag we derom voor zijn Gemeente te kunnen optreden. Tegen het korte haar. De kerkeraad van de Chr. Geref, gemeente te 's-Gravenzande heeft aan de leden van die gemeente bekend gemaakt, dat meisjes met kort haar niet meer op de catechisaties zullen worden toegelaten, terwijl tevens aan dezen de kerkelijke huwelijksbevestiging zal worden onthou den. Het geschenk aan den do- miné. Naar aanleiding van een artikel over „het geschenk" komt een lezer van „de Rott." op tegen het veelvuldig ju- bileeren door H.H. predikanten. Dat ju bileert als men 121/2, 25, 3D, 35, 40, 45 jaren enz. in het ambt is, of als men 70 of 80 jaar oud is; en dienstdoend of emeritus doet er bij al die jubilea niet toe. Een jubileum by 25-jarige, 40-jarige of 50-jarige ambtsbediening, best, heel best zelfs. Maar waarom ook nog eens op al die tusschenliggende tijden, zoo telkens om de vijf jaar? En waar dient nu al dat wierookbranden voor? „In welke dienstbetrekking ontmoet men iets dergelijks, jubilea bij 121/2, 25, 30, 35, '40, 45 en 50 jaar? „Wordt het werkelyk geen tijd met dat overdrukke gejubileer in onze pre dikantenwereld eens te breken? Hier loopt of maakt „het geschenk" inderdaad gevaar. „Nog iets. Er bestaat ook het gebruik Tusschen regen en zonneschijn werd te Den Haag een wedstrijd gehouden voor versierde auto-peds, vliegende Hollanders, wagens enz. Van de zijde der kleu ters bestond zeer veel belangstelling. Een aardig groepje. Het Koninklijk bezoek aan Zeenwtch- Vlaanderen. Het gevolg van H.M. de Koningin, Z. K. H. den Prins en H.K.H. de Prinses bij het bezoek aan Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen op morgen (Zaterdag) zal be staan uit: Jonkvrouwe B. I. van 'Swin- deren en Baronesse van 'Hardenbroek, hofdames; J. H. F. graaf Du Monceau, grootmeester; F. M. L. baron van Geen; particulier secretaris van H. M. de Ko ningin; mr J. C, baron Baud, kamerheer in buitengewonen dienst, ter beschikking van H.K.H. Prinses Juliana; Jhr W. Z. van Teijlingen, kamerheer in buitengew, dienst, wonende te Oostkapelle; majoor Jhr W. C. M. de Jonge van Ellemeet adjudant van H. M. de Koningin; luite nant-kolonel jhr W. Lamam Trip, adju dant van Z.K.H. den Prins en eerste lui tenant jhr C. E. J. M. Verheijen, ordon- nanoe-officier. Verder zullen den tocht meemaken, 'de Commissaris der Koningin, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford; de leden van Ged. Staten mr P. Dieleman, mr R. M. van Dusseldorp; G. van de Putte; J. A. van Rompu, mr J. H. M. Stieger en A. v. cL Weijde en de griffier der Staten mr B. D. H. Teilegen Azn. De feesten te Hulst. Het 750-jarig bestaan der stadsrechten hoopt Hulst van 15 tot 25 Augustus op feestelijke wijze te vieren. Heden, 15 Augustus, werden de feesten ingezet met een reveille door klaroenblazers. Te half twaalf werden de feesten officieel ge opend door den gemeenteraad, onder voorzitterschap van den burgemeester B. A. Th. M. Truffino, in de Raadzaal; hier na gaf de Koninklijke Harmonie van Hulst een concert op de markt. Te drie uur had de opening plaats van het attractie-terrein „Oud Hulst", van de Tentoonstelling van Zaaizaden èn Poot- goed, van de Huisvlijttentoonstelling, enz. Vanavond concerteert de Philips-har- monie. Zaterdag is gewijd aan het koninklijk bezoek; na aankomst der vorstelijke per sonen wor'dt ten stadhuize de thee ge serveerd. Vanaf het bordes slaat het hooge gezelschap daarna de groote histo rische optocht gade, welke in drie af- deelingen verdeeld is: „De Kruistochten", „De opbloei van Hulst", „De opbloei van Hulster-ambacht" Op Zondagavond te 8 uur wordt het historisch openluchtspel „Ter Kruisvaart" voor de eerste maal opgevoerd; Maan dagavond is de tweede opvoering. Zaterdag 23 Augustus, des n.m.. om 3 uur:levend damspel en volksspelen; des avonds roei wedstrijden met kano's, en verlichte gondelvaart. Met een watervuur- werk wordt de dag besloten. Op Maandag 25 Augustus worden de feestelijkheden besloten met een groot slotconcert, door de Harmonie „Excel sior" te Sint Nicolaas. In de benedenzaal van het Stadhuis wordt ter gelegenheid van de feesten een historische tentoonstelling gehou den. In de groote trouwzaal vindt men een gedocumenteerde geschiedenis der stad, te beginnen met het oudste charter van 1270 tot op den huidigen dag. In de lokalen van den Oudheidkundi gen Kring wordt een afzonderlijke af deeling gewijd aan twee zeer merkwaar dige figuren uit de Hulstersche geschie denis, n.l. Cornelius Jansenius van Hulst, eerste bisschop van Gent (15101576) en burgemeester Hattinga, de beroemde kartograaf, die burgemeester van 'Hulst was van 17551761. HITTEGOLF. Ventilators en Ijs kasten levert J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) door H. K i n g m a n s. 61) o En haar gedachten gingen naar Alfred van Stralen, die ook den Heiland van zondaren^ niet kende. Als hamerslagen bonsden "door haar hoofd zijn woorden: „als er een hiernamaals is.Hij wist het niet. Hy wist niets. En zy had hem lief. Zwijgend verliet zij de boerderij, nauwe- lijks groetend. Het viel op. „De zuster gaat gebukt onder den dood van den dokter", zeide de dochter van den boer, die het bed weer had mogen verlaten. ,,Zy gaat er gehukt onder óf zy heeft de ziekte ook onder de leden." Hertha reed terug naar het dorp; liep het doktershuis, waar de frissche, vroo- lyke .stem van den 'dokter niet meer gehoord werd, binnen en begaf zich naar mevrouw Van Leeuwen, die niet getroost wilde worden. Zy sprak weer over haar man, van wien zy meende, dat hy zou terugkeeren.Zy sprak aldoor over hem, Hertha niet de gelegenheid gevend ook iets te zeggen. Terneergeslagen, ontevreden op zich zelf, omdat zy niet de rechte woorden vinden kon, vertrok Hertha weer, het dienstmeisje opdracht gevend, den dok ter te vragen, zoo spoedig mogelijk naar „Zuidhoeve' te gaan. Moe, schijnbaar beroofd van alle idea, len, zette zy haar auto in het schuurtje van „Repos ailleurs", sleepte zich naar binnen, at zoo goed als niets en ging vervolgens naar haar kamer. Zij kon 'het niet meer aanhooren, dat juffrouw Sao- man en een kennis uit Landdorp praat ten over het onderwerp van den dag: de begrafenis van den dokter. De begrafenis van den dokter was ook de begrafenis van haar liefde: als er een hiernamaals is, had Alfred van Stralen gezegd. In de kerk. Ten aamhooxe van alle niet-zieke inwoners van Zeeduin en Landdorp. Dat was de doodsteek geweest. Hij wist niets. Hij geloofde niets. Als bet er was De begrafenis van den dokter was, meen de zij, ook de begrafenis van haar idea len. Zeeduin was en bleef arm. Daar wa ren de dorpers in de kerk van Zeeduin bij elkaar geweest. Nog nooit, neen, nooit had de kerk zooveel menschen geher bergd. Van den dood, die er 'heerschte, ging een machtige sprake uit. Maar nie mand, niemand sprak van God. De pre dikant (de dominé!) sprak van den doode als van een goed mensch, die het kwaad niet had gekend. Van een zondelooze Kón het armer? Kón het gruwe lijker? Er was er één geweest.Hij had ge zegd: „als...." En dien eenen had zij lief. 0, het mócht niet. Het kón niet. Zij moest begraven Dien avond werd haar arme hart uiter mate gesterkt. En zij kreeg ook weer hoop voor Zeeduin. Toen zij kwart voor acht 'het Evange lisatiegebouw betrad, bet was de gewone wekelijksohe avond en doominé Misset zou spreken, was het bijna geheel gevuld. Zij aanschouwde gezichten, die zij' nog niet had gezien. Was er nieuwsgierigheid? Meende men, dat de „vrome dominé van Landdorp" ook iets zou zeggen over den doode, die grafwaarts was gedragen? Hertha wist 'het niet. Maar zij was blijde, dat er zoovelen waren. Omdat zij iets te laat was, de dienst begon half acht, bleef zij achter in het lo kaal zitten en luisterde vol aandacht en met een hongerend hart naar den pre dikant, die een toespraak hield over: „Zalig zijn zij, die in den Heere ster ven." „Ieder begreep, dat het een „tijdwoord" was naar aanleiding van het feit van den dag, al bleef de spreker voorloopig in het algemeen. Maar opeens veranderde dit laatste. Terwijl een spannende stilte heerschte, hoorde Hert'ha: „Vandaag hebben wij onzeö beminden dokter ten grave gedragen. Hij was een man, die on der ons gezien was om zijn eerlijkheid, zijn trouw, zijn liefde jegens den mede- raeassk. En wy mogen niet uit het oog verlie zen, dat deze eigenschappen van. groote waaide en beteekenis zijn. Maar wij moe ten niet vergeten, dat er veel méér noo- dig is, om goed te leven en zalig te sterven. Ik vel geen oordeel over den dooda Aan' God den Heere alleen komt het oordeel toe. Hy is de Machtige, om op het laat ste oogenblik de ziel van een zondaar om te keeren, zóó, dat deze zich vast hecht aan het kruis van Golgotha. Even wel we hebben wél te bedenken, dat dat een geval, als dat van den moorde naar aan het kruis, tot de uitzonderingen behoort. In den Bijbel worden ons zeer weinig gevallen medegedeeld van plotse linge bekeeringen en van bekaeringen op het laatste oogenblik. Zij kunnen plaats vinden, maar de regel is, dat onze God let op het leven, dat wij hebben geleid. Deden wij in ons leven, wat Hem be haagde, vroegen wij naar Zijne geboden, was er in ons een dorsten en hongeren naar de gerechtigheid, klemden wy ons vast aan den Heiland van zondaren, wis ten wy, dat Hij ook voor ónze zonden aan het kruis is gestorven, welaan, dan kun nen wij rustig sterven. Dan zal het ten; tylde des avonds licht voor ons zyln. Dén| zal ook voot ons allen gelden, dat zalig) zyn zy. die in den Heere sterven. O, mijne vrienden, bedenk wel, wat tot uw vrede dient 1 In onze dagen gaan er roep stemmen tot ons uit. Niet alleen de dag van vandaag gaf een machtige sprake al sprak deze dag wel het sterkst Nau welijks een week geleden verrichtte onze dokter nog vool liefde en trouw zijn arbeid onder ons. En nu moeten1 wij zeggen, dat hij verschenen is voor den Recbter van hemel en aarde. Die niet ziet naar arm( of rijk, naar stand of be roep, maar Die alléén bet hart aanziet Dat sterfgeval heeft ons allen aangegre pen. De begrafenis van heden legde er getuigenis van af. Maar de dokter is niet de eenige doode, die de laatste welken onder ons uitgedragen is. Er ging schier geien daa voorbij, of de klok luidde, zoo wel hier als in Landdorp. En nóg wors telen er met den dood. Nóg woedt de verraderlijke griep met onverminderde kracht. Ja. wie zal zeggen, of er van ons, die hier gezond bij elkaar zitten, niet spoedig zullen worden gegrepen, op het ziekbed geworpen, om er misschien niet meer van op te staan I De dood wenkt ieder uur. Maar speciaal in dagen, als wy nu beleven, voelen wy daarvan de ontzettende .werkelijkheid. Het is daarom, dat ik u te meer op het hart bind, den Heere te zoekenC nu het nog tyd is. Als gy Jlem nog niet hebt gezocht, als Jezus uw Zaligmaker nog niet is, oh, stel het dan niet uit, om Heni te zoeken. Als ge Hem oprecht zoekt, zult gif Hem vinden. HÜ zegt zelf in Zijn Woord, in onzen dierbaren Bijbel: „Wie Mij zoekt, zal Mij vinden". Doe het dan héden nog. (Wordt vwrralf!)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5