Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtzaken Flnancieële Berichten. Posterijen en Telegrafie Burgerlijke Stand. Marktberichten. Amsterdam. 11 Aug. .230 uur. Londen 12.08i/i—12.087b. Brussel 34.70—34.71. New-York 2.477s2.487b. Berlijn 69.2öVa59.2672. Maggebeten oilSOI en Huidjeuk j r UKUL heer H. Buteux van dér Kamp met 3 ringen van 4 banen. De tweede prijs ver kreeg de heer 0. van Rossum met 2 ringen. Een electrische ganglamp, geschonken door den burgemeester weid gewonnen door L. de Voogd met 5 ringen van zes banen. De wisselbeker werd dit jaar gewonnen door Jl. TrielleT met 6 ringen van 8 banen, terwijl J. Geldof den potlepel af reed. De hoogste serie ringen behaalde P. de Pagter met 9 ringen, terwijl L. de Voogd, winnaar van den kamp werd met 33 ringen. Om zes uur vond de prijsuitdeeling plaats aan het badpaviljoen. De heer Elout sprak woorden van hulde1 en dank aan de rijders, waarna de burgemeester met een voor ieder passend woord de prijzen uitreikte. De heer W. Brand bracht namens de commissie en rijders in een hartelijke speech dank voor aller mede werking in het bijzonder aan de bad gasten voor hun overgroote belangstelling. Ritthem. Begunstigd door prachtig weer werd Zaterdag in de lommerrijke dorps straat de j aarlij ksche ringrijderij gehou den. Er werd door ruim een 20-tal deel nemers met veel animo gereden. Een talrijk publiek, ook uit het aangrenzende Souburg, woonde het oude volksfeest bij. De eerste tien prijswinners waren: le pr. L. Koole met 30 ringen; 2e pr. D. Polder man met 25 ringen; 3e pr. J. D. Koppe- jan met 20 ringen; 4e pr. P. de Pagter met 19 ringen, 5e pr. Joh. de Visser met 18 ringen; 6e pr. H. Barentsen met 18 ringen; 7e pr. A. Barentsen met 18 rin gen; 8e pr. A. Marijs Jz. met 18 rin gen; 9e pr. J. de Pagter met 16 ringen; 10e pr. J. J. Schout met 15 ringen. Bij gelijk aantal ringen is om den voor rang geloot. De prijs voor de meeste volg- steken werd behaald door P. de Pagter. De pollepel werd gewonnen door D. Pol derman. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oostkapelle P. N. Tons- beek te Kamperland; voor Bennekom en Groot-Ammers J. J. Timmer te Ermelo. Gerei. Kerken. Bedankt voor Oudega (Sm.) P. M. Veld- huijzen te Paesens; voor Zwartebroek J. v. cL Leek te Zaltbommel. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Bunschoten N. Brandsma, cand. te Arnhem. Bedankt voor Aalten, Delft, Ede, Helder, Kampen, Papendrecht, Sneek, Soest en Vlissingen N. Brandsma, cand. te Arnhem. Ritthem. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk (vac. W|. Ovaa Sr.) is met 16 st. .gekozen dhr Wi. Cevaal Az. Dhr A. J. de Pagter verkreeg 14 st. Er waren 2 st. van onwaarde. Theol. School te Kampen. On langs hebben studenten van de Theol. school te Kampen het verzoek aan het College van Hoogleeraren gedaan de eischen voor het candidaatsexamen wat te verminderen. Ter vergadering van Curatoren heeft nu Prof. Dr A. G. Honig dienaangaande het volgende meegedeeld „Na broederlijke bespreking met eene Com- missie uit de studenten werd in de eischen voor het candidaatsexamen een niet onbe langrijke verlichting aangebracht, zoodat het Collega vertrouwt, dat de studenten in den regel rfu weer in staat zullen zijn 3,V2f k 4 jaar na het propaedeutisch examen het Candidaatsexamen af te leggen." De hoogleeraren hebben in bun jaarlijkscih verslag ..ngg het volgende gerapporteerd .- „In het algemeen mogen het gedrag en de ijver der studenten geroemd worden. Helaas, zag zich echter het college genoodzaakt we gens onohristelijken wandel een student voor een jaar te schorsen en een student te ver wijderen. Beide maatregelen zijn door het curatorium goedgekeurd. Zulke gebeurtenissen stemmen tot droefheid. Ze stellen ook in het licht hoezeer de studenten behoefte hebben aan de voorbede der kerken. Zij moge ge durig tot den Heere opklimmen." Tot een anderen staat des levens. In de Gereformeerde Kerken in Neder land geldt, dat predikanten, die een ambt aanvaarden, dat niet regelrecht verband houdt met de bediening des Woords, liet recht op den titel predikant verli> 2cn en niet meer in de kerk mogen voor gaan, dat zij, „tot een anderen staat des levens c-.ergaan", gelijk dat in de kerke lijke terminologie heet. De Generale Sy node van Leeuwarden stelde in 1923 vast, dat het recht om de ambtseere te behou den, a'Jeen zou toekomen aan de hoog- leeraren in de theologie en de geestelijke verzorgers in de stichtingen der barm hartigheid, wijl deze allen rechtstreeks in den dienst van het Evangelie arbei den. Tegen deze bepalingen, die door som migen rigoristisch geoordeeld werden, kwam een voorstel in van de kerk van Den Haag-West, om tot eenige verruiming over te gaan, opdat bijv. prof. dr D. H. Th. Vollenhoven, die hoogleeraar in de wijsbegeerte is aan de V. U. en voorheen predikant bij de Geref. Kerk van Den Haag-West was, weer in de gelegenheid kon worden gesteld, te kunnen pre diken op den Zondag. De Synode van Groningen benoemde een drietal deputa- ten om over dit voorstel advies te ge ven, n.1. prof. dr H. H. Kuyper, ds Joh. Jansen en da M. Meyering. Deze deputa- ten hebben thans hun rapport ingezonden. Het luidt ongunstig; de deputaten advi- seeren aan de Synode van Arnhem, die 19 Augustus a.s. bijeen hoopt te komen, om het besluit van Leeuwarden onver zwakt te handhaven. En „de Bazuin" spreekt reeds haar ingenomenheid met deze conclusie uit; de redacteur prof. dr H. Bouwman, hoogleeraar in het kerk recht, voegt aan deze adhaesiebetuiging toe: „Het kan niet worden goedgekeurd, dat de kerken professoren in de littera- rische faculteit, die niet meer de eere en het ambt van een dienaar des Woords bezitten, laten optreden in de bediening des Woords. Herhaaldelijk lazen wij, dat de professoren Vollenhoven en Van Schel ven voorgaan in de gemeente. Dit moge dan geschieden onder den naam van le zing eener leerrede, zulk een voorgaan in de gemeente kan, in gewone tijden, voor iemand, die niet in het ambt staat, niet worden goedgekeurd". Geslaagd voor de hoofdakte te Rot terdam, de heer W. v. Splunter, te Zon- nemaire. Te 's-Gravenhage slaagden Zaterdag voor het diploma van coupeuse, de dames T. Claassen, H. Paulen, B. Wattel, C. Borstelaar, A. Lampert en E. de Jonge, leerlingen van de zusterschool te Middel burg. Geslaagd voor akte Duitsoh L.O. dhr C. Smallegange, hoofd van de Chr. school voor U.L.O. te Rotterdam en mej. H. v. d. Linde, onderwijzeres aan de Chr. school te Geersdijk (N.-Bieveland), beide geboortig van Biezelinge. Ongelukken. Zaterdagmorgen is de 44-jarige werkman K. uit Spijkenisse, bij het maken van een nieuwe huisaansluiting aan het laagspanningsnet door den electrischen stroom gedood. De man laat een vrouw en vijf kinderen achter. Zaterdagmorgen is op het terrein van het Twenthe-Rijnkanaal te Eefde een locomotief van een zandtrein om gevallen. Een zeventienjarige jongen, die naast den machinist op de locomotief stond, werd door de machine verpletterd. De machinist bleef ongedeerd. Een grappenmaker. Een maand geleden veroordeelde de recht bank te Lyon een zekeren Jean Founder, 25 jaar oud, wegens diefstal tot twee jaar gevangenisstraf. Zondag kwamen zijn bewakers, die niet den minsten last hadden met den nieuwen gevangene, tot de ontdekking dat deze ontvlucht was. Maandagavond ontving de directeur van de gevangene een aangeteekenden brief, waarin Foumier hem heel beleefd mededeelde, dat hij er de voorkeur aan had gegeven van. lucht te veranderen, daar het gevangenisregime hem niet erg bevallen was. Tevens verzocht hij den directeur wel zoo goed te willen zijn het personeel te bedanken voor alle goede zorgen aan hem besteed. Ingesloten was een foto van Fournier „als herinnering". Kort daarop bracht de post een pakje, waarin de gevangeniskleeding van den briefschrijver zat met een papier erbij, waarbij Fournier zijn adres had geschre ven! Waar bij onderzoek natuurlijk geen Fournier te vinden was. Mijnheer was afgereisd naar Zwitser land, kregen de rechercheurs op hun be langstellende vragen ten antwoordt Insluiping. Vrijdagavond kwam de echtgenoote van den landbouwer L. Heerdink te Oldebroek, tot de onaange name ontdekking, dat uit een kast, staan de in een der woonvertrekken, een be drag aan bankpapier benevens twee gou den tientjes een en ander ter gezamen lijke waarde van ongeveer f200, verdwe nen was. Auto door een trein gegre pen. Reuter meldt uit Brussel dat Za terdagmiddag een Nederlandsche auto op den overweg bij Zwantberg door een per sonentrein is gegrepen. De chauffeur H. F. Bornhof, uit Hoensbroek, is kort na zijn aankomst in het hospitaal van de kolenmijn Winterslag, overleden. De eige naar van de auto werd slechts licht ge wond. Een kind als kogelvanger. In Malchow bij Weissensee was gisteren- ochtend een inbreker een huis binnenge drongen, in de meening, dat de bewoners niet thuis waren. Er bevonden zich ech ter de schoondochter van den bewoner en diens 4-jarig kleinzoontje. De vrouw ijlde de straat op om hulp te halen. Spoedig verscheen een gendar me, die den inbreker trachtte te arres teeren, doch toen hij zijn revolver op den man richtte, tilde deze het jongetje op en hield het ter beschutting voor zich. De politieman kon dus van zijn schietwapen geen gebruik maken. Na een worsteling wist hij den man tenslotte te overwel digen. Het kind werd wonder boven wonder niet gewond. De dader is gevankelijk weggevoerd. Ouders, past op uw kinde ren. Een jongeman, die zich van Zuid broek in de richting van Sappemeer be gaf, lokte het zevenjarig meisje van den heer L. met zich mee op de fiets. Even later ging hij met haar het land in, klaarblijkelijk met niet al te beste bedoe lingen. Het meisje begon echter luide te schreeuwen en zoete woordjes noch een dubbeltje vermochten het tot zwijgen te brengen. Daar er in de buurt landarbei der» bazig waren, begon de snoodaard zich onbehagelijk te voelen en zag van de daad af. Hij bracht haar weer naar den hoofdweg en verdween in de richting van Sappemeer, Een juist passeerende heer heeft den man echter achtervolgd en hem na eeni- gen tijd gegrepen. Hij bleek de 30-jarige B. uit Hoogezand te zijn. Hij is in ver zekerde bewaring gesteld. Aanvaring te Rotterdam. In de Lekhaven te Rotterdam had Za terdagavond een aanvaring plaats, die gelukkig zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen, doch waarbij twee schepen ernstige averij opliepen. Bij het omzwaaien botste het s.s, „Ra pid" tegen het aan een paal gemeerd lig gende s.a „Algiba". Daarnaast lagen 2 motorbooten, n.1. de „Janna", schipper D. Fluit uit Hans weert en de „Rival", schiper P. J. den Outer uit Breskens. De „Algiba" raakte beide laatstgenoem de schepen, waardoor zij ernstig bescha digd werden. Voor 3000 gulden juweelen gestolen Een logeergast op Scheve- ningen, mevr. K. uit Rotterdam, is Vrij dagmiddag op Scheveningen bestolen voor 3 a 4000 gulden aan juweelen en sieraden. Mevrouw K. had al haar sieraden en wat reisgeld in een klein koffertje gebor gen. Dat koffertje stond bovenop twee andere koffers op haar kamer. Slechts één slot was gesloten. Mevrouw K. maakt een rustkuur en ligt dus den geheelen dag op een divan. Alleen voor de maaltijden verlaat zij haar kamer. Ook Vrijdagmiddag tegen een uur had zij haar kamer verlaten om te gaan lun chen. Toen zij omstreeks halftwee terug kwam, ontdekte zij dat een slot van het koffertje met sieraden was openge scheurd. De sieraden waren verdwenen. De dief had een gouden tasch in étui en 300 gulden in een briefomslag over het hoofd gezien. De politie is in de zaak gemoeid. De juweelen zijn verzekerd. Een badplaats blijft een gewild ope ratie-terrein voor internationale dieven. Twee jongemannen ver dronken te: Scheveningen. Bij het baden te Scheveningen zijh gisteren twee Haagsche jongens, de 21-jarige de V. en de 17-jarige R. verdronken. Ze waagden zich, hoewel ze niet konden zwemmen, te ver in zee. met het gemalde noodlottig gevolg. De lijken zijn later aangespoeld en naar het ziekenhuis overgebracht. Een eiland onder den zeespie gel verdwenen. Het eiland Anak-kraka- tau (kind van den Krakatau), dat ge durende de werking van den Kraka tau uit zee was opgestegen en Vrjjdag een hoogte bereikt had van 170 voet, js Za terdagmorgen bij de heftige werking van den vulkaan plotseling onder den zeespiegel ver dwenen. O nder gr on d sofa g er om m el. Uit Ascoli in de Italiaansohe Marken wordt ge meld, dat Vrijdag in het door vele zomer gasten bezochte toeristenoord Montomonacco plotseling een ondergrondsch gerommel werd gehoord, terwijl de aarde een golvende bewe ging maakte. De bevolking en de gasten vluchtten uit de huizen naar de straten en de pleinen. De aardbeving veroorzaakte echter in het geheel geen materieele scha de, waarna de verschrikte bevolking langza merhand weer naar haar huizen terugkeerde. In den loop van den dag hebben de schok ken zich nog eens in zwakkere mate her haald. Twee psyohopathen ontsnapt. Uit de inrichting voor psychopathen te Lei den zfjn wederom twee verpleegden ontsnapt. De politie-radio-omroep heeft onmiddellijk per radio de opsporing en aanhouding van deze mannen verzocht. Thee smokkelen. Langs de Gro- ningsche grens wordt .een smokkelhandel in thee gedreven, die steeds grooter afmetingen aanneemt. De thee kost in ons land f 1.10 k f1.75 p. halve kilo en wordt over de grens betaald met 4 tot 5 mark. De cadeaux, bij het koopen van thee verstrekt, blijven bo vendien in het bezit van den Nederlandschen theeverkooper. Een weggesmolten fortuin. In 1923 stierf in Engeland Hans Gaspard Schintz, een Zwitser, die bekend stond onder den naam van den salpeterkoning. Zijn dochter Susan Schintz erfde zijn geheele vermogen van ruim 1 millioen p.st. Nu is deze fail* liet verklaard. Haar schulden zijn op 300.000 p.st. berekend en daartegenover staat slechts een actief van huisraad, geschat op f 7500, auto's ter waarde van 200 p.st. en lijf sieraden die 70 p.st. kunnen opbrengen. De vrouw schijnt tot speculaties in rubberaandee- len verleid te zijn geworden die heeleimaal geen dividend uitkeeren. Een reuzenkarperl In de spoor- sloot tegenover het station Akkrum ving de visscher J. Lievenstroo een karper van27 pond. Voor ongeveer 20 jaar heeft dezelfde visscher in deze sloot eenige jonge karpers geplant. Hij heeft nu geoogst en het blijkt flat het jonge dier zich goed ontwikkeld heeft. De kanjer werd in het dorp tentoongesteld en had' veel bekijks Goede vangst der Belgische politie. Enkele dagen geleden werd gemeld, dat een Duitscher, te Antwerpen door drie oplichters op handige wijze voor 1250 francs was opgelicht. Zij verkochten hem een z.g. Russische diamant, die later slechts een stuk geslepen glas bleek te zijn. Aangemoedigd door dit succes, poogden de zelfde heeren weer in den omtrek van het centraal station v§m Antwerpen hun slag te slaan, hetgeen thans, naar Het Volk meldt, voor een hun ner noodlottig werd. Een Hollander, die op de Kedzerlei wan delde, werd door een DuitsciU sprekenden „beer", een Rus, aangesproken. Deze haalde een goudstuk te voorschijn en vroeg of hij dit geldstuk zou kunnen inwisselen, Inmiddels naderde een andere Duitsch sprekende heer, een Tsjech, die voorgaf het geldstuk voor 100 franc te wjUen 'koopen. De Hollander, die het voorgevoel had, met een paar oplichters te doen te hebben, wilde eens zien wat de heeren met hem voor hadden. Hij noodigde den Rus uit in een café in de buurt iets met hem te gaan gebruiken, waaraan deze, reeds denkende zijn slag te hebben geslagen, gaarne gehoor gaf. De man gaf voor een Rus te zijn, die hier pas was gekomen en opdracht had „een groote partij diamant aan den man te brengen. Hij haalde de partij voor den dag en de Hollander veinsde vol kooplust te zijn. Intusschen was de Tsjech binnen gekomen en deze toonde zich eveneens zeer kooplustig voor de partij. Hij zou als ex pert een juwelier halen om de echtheid van de partij vast te stellen. De zoogenaamde juwelier kwam en verklaarde, dat het een partij loupe-zuivere diamant was. De Hollan der beweerde de partij te willen koopen en men werd het eens op een bedrag van 250 gulden. Daar hij zeide niet de noodige contanten bij zich te hebben, zou hij even naai zijn hotel loopen om het geld te halen. Hij belde echter de politie op die direct twee agenten naar het <safé zond, waar de Rus, St. Libert genaamd, werd gearresteerd. De Tsjech en de z.g. juwelier hadden intus schen de plaat gepoetst. De Rus, die te Brussel woont, werd gearresteerd. In zijn bezit vond men een groot aantal valsche diamanten Stankplaag te Sahiedam. Se dert eenigen tijd verspreidt de fabriek van de firma Windhorst te Sahiedam een vree- selijken ..gtank. die in alle omliggende hui zen doordringt. Deze stank wordt veroor zaakt door rottende en beschadigde grond- noten die worden verwerkt. Kan daarin geen verandering gebracht worden, vraagt men zich af. Het bedrijf heeft echter vergunning van B. en Wl„ zoodat er weinig aan te doen zal zijn. De politie heeft echter gewaarschuwd en de directie heefttoegezegd, alle maatre gelen te zullen nemen om 'den stank te ver minderen, die thans bijna over de geheele stad hangt. ALMELO. Vanmorgen is de heer ten B. met zijn auto tegen een turfwagen gere den. Zekere L. raakte tusschen auto en wagen bekneld. Zijn beide beenen wer den verbrijzeld. De automobilist werd licht gewond. LEIDEN. Een der beide ontsnapte psy chopathen, de 33-jarige C. W. uit Bergen op Zoom, is gisteren te Vlaardingen aan gehouden. SOESTERBERG. Gisteravond is, tegen over de Johannesstichting, een militair door een auto uit Amersfoort aangereden. Hij bekwam een ernstige hersenschud ding. LEIDEN. Vannacht heeft weer een psy- chopaath, de 21-jarige S. uit Enschedé, getracht te ontsnappen. Hedenmorgen is hij echter te Noordwijk aangehouden. Sodom en Gomorra. LONDEN. Pater Mallon heeft, bijgestaan door twintig Arabische arbeiders, de plaats ontdekt, waar Sodom en Gomorra gelegen hebben. Een groot aantal ruïnes is blootgelegd van huizen, zwaar van bouw en groot van afmetingen. De overblijfselen toonen sporen van verbranding. PARIJS. De Fransche bladen uiten hun verontwaardiging over het feit, dat twee Fransche vliegers, die op 31 Juli bij Ge nua een noodlanding moesten maken, nog steeds door de Italiaansche autoriteiten in arrest worden gehouden. Ze worden beschuldigd van spionnage, maar bij de gevonden papieren is niets gevonden, dat daarop wijst Strijd ln Britsch-Indië. LONDEN. Gisteren werden hevige ge vechten onder de muren van Peshawar gevoerd tusschen Britsche troepen en Afridi's. Een afdeeling Afridi's zag kans een voorstad van Peshawar te naderen en alle "telefoondraden door te snijden. Ondanks de aanvallen van Britsche bom bardementsvliegtuigen hielden de Afridi's die over 10.000 man beschikten, stand. Een pantsertrein is van Lahore naar Pes hawar vertrokken. Een sterke afdeeling Afridi's heeft een Britsche patrouille aangevallen en zware verliezen toegebracht. De Afridi's houden, ondanks de Britsche overmacht, met taaien moed stand. Het spoorwegverkeer is gestremd. OTTAWA. Het Britsche luchtschip de R 100, zal Woensdag uit Canada vertrek ken voor den terugtocht naar Engeland. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 6 Aug. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens: Zonder vergunning van den Commissaris dar Koningin over de kanaalgronden, welke geen openbare wegen zijn, met een voertuig rijden: F. L. te Middelburg fö of 5 d. h. Zich in kenneljjken Btaat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden: P. J. te Vlissingen f 16 of 15 d. h.; J. B. te Veere 15 of 5 d. h. Zich in kenneljjken Btaat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden, bij herha ling^ J C. M. te N. en St. Joosliuu) 3 d. h. Wlsaelkomaa. Parijs 9.751/2—9 761/2. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor te Goes over de maand Juli 1930. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboek- jes ingelegd f26.752,36 en terugbetaald f 18.513,24. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f8239,12. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 25. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie qp staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f1000. MIDDELBURG. Gehuwd: A. P. Hubregtse, 30 j. en M. M. Lakerveld 26 j.; P. F. Nagtegaal, 24 j. en J. H. v. d. Wjeel 24 j. Bevallen: K. Fransevan Tatenhove, z. M. M. van SchaikKetelaars, z. Overleden: J. Schoolmeester, 85 j. weduwn. van M. J. Beerthuis; J. H. Ohrtmann, 48 j. ,geh. met H. J. Ovgrkamp. GOES. Geboren: Augustinus Alouisius z.v. Joannes de Kok en Augusta Rosalia Maria de Rijcke. Overleden: Saartje Labeur, 30 j., echtge noote van Franciscus Johannes Maria Biuijs- rogge. Rotterdam, 11 Aug. 1930. Veemarkt. Aanvoer: 363 Koeien; 254 Vette kalveren; 668 Schapen en lamme ren; 830 Varkens. Prijzen per y2 K.G.: Koeien 37—44, 52 —55, 57—59; Vette kalveren 47,5—52,5, 57,5 62,5, 7072,5; Schapen 2836, Varkens 32, 32,5, 33; Lammeren f32f36 p. st; Overjarige zuiglammeren f26—f30 p. st; Zouters 32. Koeien en ossen aanvoer minder dan vorige week. Handel stroef, prijzen van 2e en 3e kwaliteit iets hooger, van le kwa liteit bleef gelijk aan vorige week. Een prima koe nog tot 2 cent boven notee ring. Stieren en ossen zoo goed als niet aangevoerd, geen noteering. Vette kalve ren aanvoer flink met slechten handel. Hier werden toch nog dezelfde prijzen bedongen. Een prima kalf nog van 2% 7% cent boven noteer:ng. Schapen en lam meren groote aanvoer en zeer stroeven handel. De prijzen van overjarige lamme ren bleven gehandhaafd, die van scha pen en zuiglammeren waren lager. Var kens met minder aanvoer vlotte (handel, prijzen hooger. Zouters met klein aanbod en vluggen handel. Zaden: Karwijzaad f32f34, Lijn zaad voer f 18f 19, Koolzaad f 13f 15, La plata mais f 152 per last van 2000 K.G. Vlas: 5000 KG. Holl. geel geen notee ring, onverkoopbaar. Aardappelen: Zeeuwsche eigenhei mers 3,55, Blauwe eigenheimers 46, Zeeuwsche bonte 67, Zeeuwsche blauwe 67, Schoolmeesters Westl. zand 67, Westl. klei 56, Kleine ronde 34 ct., alles per K.G. Aanvoer tamelijk, vraag kalm. GOES. Veilingen van 9 Aug. Exportveiiling. Tomaten A-kwalitedt f 11.40, B f 10.30, G f 11.80, OG f 5.60. Roode bessen levering f4.90—f6, Peren: Roode Suikerij f4.30, dub bele princesseboonen 2 gld. alles per 100 K.G. Kleine veiling: Pruimen: Dubbele witte 1836, witte wijnpruimen 12—29, Washing- tons 1131, Abrikoospruimen 27, Reine Claude 20, Belle de Louvaine 1016, Czor- pruimen 1216, Reine Victoria 14—18, Prin ce Pruimen 615, Eldensche Blauwe 3 7, Eagelsche krozen 59, Okkelanen 4—9, Marbelanen 39, Kouwelijnen 13, uitsohot pruimen 110 gld. alles per 100 k.g. 1 Peren: Precose de Trevoux 1332, Clqpp's Favorite 1530, Oomskinderen 1319, An- dré Desportes 13, Beurré Gifford 1720, Petite Marguerithe jS8, bruine Heereperen 59, blanke Heereperen 4—6, Sambree 6, Noord-Holl. Suikerperen 48, Wdttebroods- peren 23, Scharlakenperen 4—6, goudballen 1, Dirkjesperen 1, afval en kroetperen 19 gld., alles per 100 K.G. AppelsPerzikroode zomerappels 1728, Earley Victoria .1527, Madeleinen 19, Du- chesse d'Oldenburgh 1323, Mr. Gladstone 16, Irish Peach 16, Manks Codlin 1219, Cod- lin Keswick 1224, zomer Koolappel 10, Koc'happels 11, Grofzuur 8, zoete St. Jan- appels 8, afval en kroetappels 17 gld., p. 100 k.g. Diversen: Kruisbessen 1, roode bessen 3 5, Frambozen 25, Tomaten 8, idemi uit schot 12, Stoksntfboonen 812, Stamsnjj- boonen 39, Perfectboonen 6—8, Rentegevers 911, Stokprincessen 1014, dubbele jfrin- cessen 25, zilveruien 6, pootuien 1, aard appelen 13, augurken 11 gld. p. 100 K.G. Augurken 0.130.29, meloenen 9—40, witte komkommers 0.52, groene idem1 0.100.50, bloemkool 39, idem uitschot 12, Roode kool 0.602, savojje kool 2—4, kropsla 2.30 kroten 0.10, preiplaaten 0.02, Abrikozen 1.60, kipeieren 5 .gld., alias per 100 stuks, bloemen 13 gld. p. 100 bps.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3