Brieven uit de Residentie. Uit de Provincie. Kerl D« invoer van gent en rogge nit Roeland en van tarwe nit Argentinië. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gevraagd: Is de minister bereid te overwegen, ter bescherming van den Nederlandschen landbouw, om den invoer van gerst en rogge uit Rusland en van tarwe uit Ar gentinië stop te zetten, omdat wij met die landen toch geen noemenswaardige an dere handelsrelaties hebben en Rusland zelfs weigert om destijds geleende gelden te erkennen, en wil de minister mogelijk onoverkomelijke bezwaren van dien maatregel aan de Kamer meedeelen? Het rapport van de commissie-Lovink. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gevraagd of het hem bekend is en of hij bereid is de Kamer mee te deelen, wanneer vermoedelijk het rapport van de Staatscommissie-Lovink gereed zal zijn? Rijksbegrooting. Het ontwerp-rijksbegrooting is van het departement van financiën naar den Raad van State gezonden. De Zuiderzee-vlsscherij-tentoonstelling. De Koningin heeft het bestuur der Zui- derzee-Visscherij-tentoonstelIing, te hou den van 25 Augustus t/m. 6 September te Enkhuizen, doen weten, dat het haar voornemen is, vergezeld van de overige leden van het Koninklijk Huis, op Vrijdag 5 September, den dag der vlootrevue, de tentoonstelling te bezoeken. De vlootrevue zal gehouden worden op de reede van Enkhuizen. In dezen politieken komkommertijd is er zeker alle reden, om er eens op te wijzen, dat het vooral den christen past, om in het publieke leven niet alleen nega tief, maar vooral ook positief op te treden. Dit laatste is allereerst eisch van het beginsel. En nu dreigt dit het gevaar voor velen te worden, dat ze hier tegen zijn en daar tegen, ja tegen alles en nog wat, maar dat ze er niet toe komen, om zich nu ook eens te bezinnen over de vraag, waar ze voor zijn. 't Is in het algemeen ook veel gemak kelijker om te zeggen, dat men tegen iets is, dan om te verdedigen waar men voor is. En toch is dit laatste allereerst eisch van wie uit een beginsel wil leven. Dan is ook niet de allereerste vraag, hoevelen het met ons eens zijn, of op de eene of andere wijze onze zijde kiezen, xnaar wel, of wij naar dat beginsel han delen en spreken. De wereld toont soms zelfs haar respect voor een christen, die uit z'n beginsel tracht te leven. Ze zegt dan: „hij mag fijn zijn, maar je kunt op hem aan, hij tracht te beleven wat hij be lijdt." En ze ergert zich aan iemand, die, zooals men dat wel eens noemt, met den Bijbel op den buik loopt, maar er niet naar doet, met al z'n mooi gepraat. Daarom is het altijd weer zulk een be langrijke vraag, hoe wij1 te midden van ons volk leven, onder oud en jong, den invloed onzer beginselen zullen doen door werken en zullen versterken. Immers, die beginselen vormen het zuurdeeg, dat de drie maten meels van ons volksleven moet doortrekken. Dan dreigt daar één groot gevaar. De liberale hoogleeraar Buijs, wees daar reeds op tegenover Groen van Prin- sterer, dat het lag in den aard der staats rechtelijke theorie, welke de anti-revolu tionairen als de alleen ware erkennen, om steeds polemisch te werk te gaan en het bewijs van eigen voortreffelijkheid te zoe ken in de de uit de practij'k gebleken on volmaaktheid van alle strijdige theorieën. Dat is stellig een gevaar. Of ik al weet, dat het liberalisme niet deugt, dat het socialisme een utopie is en het communisme een gevaar, dan weet ik al heel wat en toch ook weer niet veel. Want ik moet weten, wat mijn eigen be ginsel is en dat dit juist is. Ook wat dat beginsel thans in dezen tijd van mij eischt, met het oog op de vragen, die thans aan de orde zijn. Het was zulk een loffelijke getuigenis, dat Thorbecke in 1841 van Groen gaf: „ik ben niet van uw geloof, doch ik wenschte, dat allen voor het hunne zooveel deden, als gij voor het uwe. Wij hadden wat meer groeikracht in de Nederlandsohe natuur." Hij zag het wel, dat het voot Groen was een kwestie van geloof. Dat blijft niet beperkt tot de binnenkamer, maar dat heeft wat te zeggen en ook wat te doen voor heel het leven. Hoe had Groen anders staande kunnen blijven, dan door het geloof? Hij, de veld heer zonder leger, de gesmade en bespotte, dikwijls ook de eenzame, die door zijn eigen vrienden niet verstaan werd. Zijn beeld moet ons voor oogen staan. Hij geloofde en daarom sprak hij ook voor de zaak van ons gansche volk. Groen rekende niet altijd, hij telde niet allereerst. Dat doen velen in onzen tijd, die hier afbrokkeling vreezen en daar verlies. Maar hij getuigde en hij werkte. Tegenwoordig zijn er, wier geheele politiek er zoo wat alleen uit bestaat, dat ze weten, dat de Anti-Rev. partij niet deugt, haar beginsel verzaakt en te veel toegeeft aan de eischen der praktijk. Dat weten ze toch zoo goed, als ze hut daar over hebben, worden ze zelfs welsprekend, maar als gij ze nu vraagt: en gij, wat wilt gij dan, dat anders en beter is? Ja, dan komen ze misschien met veel woorden, maar als ge vast houdt en ge toetst eens nader, dan blijft er al minder over en is het slot misschien, dat ze hoogstens geen haar beter zijn dan die menschen, die ze zoo oordeelen en veroordeelen. Zooiets moest onder christenen abso luut niet voorkomen. En toch is het daar minstens net zoo erg, zoo al niet erger, dan onder de an deren. En het wordt des te naarder, ja zelfs gruwelijk, als die critiek op ande ren, die niet gedragen wordt door een het zelf beter doen, als die critiek zich hult in een vroom kleed en men zich niet ontziet zelfs hard te gaan oordeelen over anderer staat voor God. Dat is het groote gevaar voor veler christendom in onzen tijd. Dat het veel verkeerds bij anderen ziet, ook bij mede-christenen. Maar dat men in de wereld zelf al heel weinig heeft van een licht op den kandelaar en van een stad op een berg. Men spreekt wel eens van het bankroet van het christendom. Dat is echter ondenkbaar, maar wel is denkbaar het bankroet der christenen. En dat zou beteekenen de triomf van het rijk der duisternis. Maar hoe meer er geleefd wordt uit en naar het beginsel, hoeveel gebrek er dan ook aan kleeft, des te rijker zegen zal er zijn voor de wereld. Want immers, dit is het wonder, dat de wereld niet gedragen en gespaard wordt om de grooten en de machtigen, die haar regeeren. Die tenminste denken, dat ze haar regeeren. Maar wel om der rechtvaardigen wil. Wie zijn dat? Wel, daar kan een groote en machtige mogelijk niet bij zijn, maar misschien wel een eenvoudige naar de wereld, die geen naam of invloed heeft, wiens naam maar enkelen kennen en wiens portret nooit in de krant komt. Zoo één, van wien de engelen in den hemel zeggen: ziet, hij bidt en van wien ze ook getuigen: ziet, temid den der duisternis wandelt hij als een kind des lichts. En een kind des lichts tracht te leven naar den eisch des Koninkrijks: zijt niet alleen hoorders, maar ook daders des Woordsl Zulk een „dader" is hij, die bid dend zoekt overeenstemming tusschen Zijn Woord en Zijn daad. J. H. Van Dijk bij Kingford Smith. Gisterenmiddag kwam met den mail- trein te Vlissingen aan de Nederland- sche oceaanvlieger Evert van Dijk, die een bezoek aan zijn Australischen met gezel Kingford Smith in het gasthuis te Middelburg kwam brengen. Verwelkomd door den heer en mevrouw Dr van Loon, begaf de heer van Dijk zich met zijn gastvrouw en gastheer naar hun woning te Veere, voor het gebruik van de lunch. Des middags reed men naar het gast huis, waar de heer Kingford Smith zijn beterschap tegemoet gaat. Gisteren mocht hij een uurtje opzitten en heden Maan dag zou hij mogen loopen, om dan ver moedelijk Donderdag of Vrijdag het zie kenhuis te verlaten en zich naar Veere te begeven om ten huize van dr van Loon verder door rust op krachten te komen, voor hij per boot naar Australië terug keert. Nadat de heer Van Dijk zich eenigen tijd met den herstellende had onderhou den, namen de beide vrienden van de aviatiek hartelijk afscheid van elkaar. Extraboot VlissingenBreskens. Woensdag a.s. vergadert de Zeeuwsche Bakkersbond te Vlissingen. Om de leden uit WestelijkZeeuwsch- Vlaanderen in de gelegenheid te stellen, die vergadering te bezoeken, vaart er om 21 uur (9 uur 's avonds) een extraboot, naar Breskens, en keert deze van daar naar Vlissingen terug te 21.30. Dit heeft tot gevolg, dat zij, die dien dag van uit Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren be zoeken daar 1 uur 50 minuten langer kunnen vertoeven. Maar ook zij, die van uit Walcheren naar Zeeuwsch-Vlaanderen en vooral ook zij, die een dagje naar de Belgische kust willen gaan, kunnen er van profiteeren. Door electriciteit gedood. Een droevig ongeval had Zaterdag j.l. te Stavenisse plaats, wat aan een jonge man van 20 jaar het leven kostte. Een zoon van den aannemer Blijleven uit Geertruidenberg, zou Zaterdagnamid dag 2 uur den motor der pompinstalla- tie aan den gang brengen en greep daar toe de handle vast. Hij sloeg echter on middellijk dood neer, daar de motor niet van den stroom was uitgeschakeld. Dit is het eerste ongeval, dat met de pas aan gebrachte electriciteit plaats heeft op het eiland Tholen. Benoeming. De inspecteur der reg. en dom. J. Wolfswinkel, is verplaatst van de inspectie dir. belastingen Amster dam naar de insp. der reg. en domeinen te Goes. Aan de kantoorbediende bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst E. Vreeken, van het post- en telegraafkan toor te Vlissingen, is wegens huwelijk eervol ontslag verleend. FRISSCHE LUCHT op alle plaatsen met slechten reuk bij gebruik van een LOZON-apparaat (fl.50). J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) De heer dr J. J. Wal li en, arts te Breskens en lid van den raad en wet houder aldaar, is benoemd tot genees heer bij de arbeidsinspectie te Ginneken. Door het vertrek van den heer Wallien ontstaat een vacature in de Prov. Sta ten en ook als buitengewoon lid van Ged. Staten. Opvolger op de Chr.-Hist. lijst ia de heer W. J. Talama te IJzendijke. middelburg. Tijdens de voorstelling in den Electrobioecoop op de Markt, geraak te Zaterdagavond een film in brand, waar door een paniek je ontstond en de aan wezigen op de vlucht gingen, o.a. door den nooduitgang, leidende naar de Vlas- markt. Daar was de deur gesloten en de vluchtenden verschaften zich met ge weld een uitgang. Het vuur in de cabine was spoedig gebluscht en verder gevaar voorkomen. De meeste bezoekers keerden op hun plaatsen terug, waarna de voor stelling kon worden voortgezet. Het is zeker niet in orde, dat een nood uitgang gesloten is. Strenge, voortduren de controle door de politie lijkt ons hier dringend noodig. Aan den hoer L. A. Stofkoper al hier is toegekend het Witte Mobilisatie- kruis, zijnde een blijk van waardeering voor hetgeen ten opzichte en ten be hoeve der gemobiliseeiden tijdens bun verblijf onder de wapenen is gedaan. Goes. De restauratie van den toren op de Groote Kerk loopt ten einde. Deze week hoopt men er geheel mee gereed te zijn. Met het carrillon gaat het (zoo als wij reeds meldden), minder voorspoe dig. Het zal nog wel enkele maanden duren voor de toren weer „zingt". Het uurwerk zal binnenkort weer werken. Vlissingen. Zieiker mede. doordat aan den jaarlijkscben zwemwedstrijd van de Vlissingsche zwemclub weinig publiciteit was gegeven, was de belangstelling Zater dag in de omgeving van de zweminrich ting in het "kanaal en aan de overzijde niet zoo groot als andere jaren. De deel name aan de meeste nummers was niet groot, terwijl zelfs enkele nummers ge heel moesten vervallen. Bij de 25 M. schoolslag voor meisjes tot 13 jaar, leerlingen 1930, was no. 1 A. Vermeulen in 29.9 sec.; 2e M. Wil- lemsen in 36 sec. en 3e M. Smits in 37 sec. Van de meisjes van 14 tot 16 jaar le J. Siegers in 44.8 sec. Van de jongens tot 13 jaar le W. Baars in 31.2 sec.; 2e J. van Hiele in 33.2 sec. en 3e S. Vader in 36.8 sec. Bij het nummer 100 M. schoolslag voor dames en heeren, leden van de Vlissing sche zwemclub, deed zich een bijzonder feit voor. Mej. F. Prins, die verleden jaar den wisselkrans behaalde, was thans door ziekte verhinderd aan den wedstrijd deel te nemen. Het bestuur besloot, in over leg met enkele andere personen en met toestemming der deelneemsters dit jaar den krans niet te Laten gelden, doch dit tot bet volgend jaar uit te stellen. Van de dames was nu le mej. J. v. d. Boogaard in 1 m. 53.2 sec.; 2e. mej. M. v. d. Heuvel in 1 m. 54.2 sec.; 3e mej. A. Dürheide in 1 m. 55.8 sec. Van de heeren, voor wie een wissel beker beschikbaar is, was le I. van Bel in 1 m. 42 sec.; 2. A. Vérburg in 1 m. 43.4 sec. Bij de 60 M. vrije slag voor meisjes van 16 jaar waren de drie prijswinsters le J. v. d. Made in 47 sec.; 2e G. Reidsma in 48 sec. en 3e M. v. d. Heuvel in 48.4 sec. Idem voor jongens tot 13 jaar le W. Vermeulen in 41.9 sec.; 2e M. de Waard in 1 m. 2.8 sec.; en 3e K. de Waard in 1 m. 4.4 sec. Idem voor jongens tot 16 jaar: le A. Kramer 39.2 sec.; 2. L. de Pagter 51 sec.; en 3e J. Harinok 51.4 sec. De voornaamste ontmoeting van dezen wedstrijd was wel die over 600 M. De wisselbeker werd ditmaal behaald door C. Merk uit Middelburg in 11 min. 43 sec.; de tweede prijs door J. Geervliet eveneens uit Middelburg, in 11 min. 59.2 sec., die daardoor den wisselbeker, dien hij verleden jaar won, maar dien hij tot nu toe nog steeds niet ontving, kwijt is. Derde was H. v. d. Eist in 12 m. 27.9 sec. en vierde Schroevers in 13 m. 5.6 seconde. Do viermaal 50 M. wisselslag estafette voor heeren gaf aan de Middelburgsche ploeg, bestaande uit J. Geervliet, A. P. Jongepier, A. Fastenau en C. Merk de overwinning in 2 m. 47.6 sec. Tweede was een ploeg van de Marine in' 3 m. 11.4 sec. De 50 M. rugslag voor dames bracht als na 1 mej. J. v. d. Boogaard in 57 sec.; 2. mej. G. Reidsma in 58.6 sec. Hetzelfde voor heeren als no. 1. A. P. Jongepier, Middelburg in 47.2 sec.; 2. Heeman in 48.2 sec. en 3. W. Liebers in 59.2 sec. Ten slotte had de 50 M. vrijie slag voor dames tot uitslag: le. mej. M. v. d. Heuvel in 52.4 sec.; 2e mej. J. v. d. Plasse in 55.8 sec. en 3e mej. Vermeulen in 56 sec. Nog was er een wedstrijd van anderen aard en wel het o.i. niet ongevaarlijke sprietloopen, waarbij men over een ron den stok boven water moet loopen tot men er afvalt of afspringt. Bij dezen wedstrijd voor kinderen kwam bet er op aan hoeveel meter men langs den 3.50 M. langen stok kan loopen. Eerste werd J. v. d. Velde met 3.50 M. 2. Ci. v. d. Heuvel met 3.50 M. en 3. M. v. d. Heu vel met 2.75 M. Dit was het laatste nummer en de wedstrijd was daarmede beëindigd. Des avonds had in de Oude Vriendschap de prgsuitdeeling plaats. Zwemmen over<de Schelde. Het komt ons gewenscht voor, nog eens de aandacht te vestigen van goed ge oefende zwemsters en zwemmers op den op 23 Augustus te houden wedstrijd over de Schelde van Breskens naar Vlissingen. Reeds zijn verschillende deelnemenden ingeschreven. Hoedekenskerke. in de Raadsvergade ring van Vrijdagnamiddag deelde de voor zitter mede, dat bet nieuwbenoemde hoofd der school, de heer W. Drenth te Oud-Sabbinge zijn benoeming heeft aan genomen en 15 Sept. a.s. in functie zal treden. In verband daarmede wordt aan B. en W. een crediet van f 400 toegestaan tot het aanbrengen van veranderingen en verbeteringen in de woning van het hoofd der school. Door B. en W. wordt daarna aange boden de gemeente-rekening over 1929 in ontvang op f39.740.64V2, in uitgaaf op f 37.638.37V2, alzoo met een batig saldo van f 2102.27. Vervolgens wordt een wijziging aange bracht in de verordening op de heffing van havenrechten, omdat met 1 Januari a.s. wettelijk is voorgeschreven, dat van „laadvermogen" geen sprake meer zal 'zijn, maar dient te worden gesproken van „verplaatsing" en voor 1000 K.G. dient te worden gesproken van kub. M, Aan mej. J. P. de 'Klerck wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier wegens benoeming als zoor danig te Schoondijke en wel met 1 No vember a.s. of zooveel vroeger, als haar opvolgster in functie zal treden. Het R.-K. Militair Tehuis te Bergen op Zoom vraagt voor 1931 eene subsidie van f 10 tot dekking van zijn tekort. De meerderheid van B. en W. stelt voor afwijzend te beschikken, omdat, erken nende het goede deel, niéit aan allerlei inr richtingen subsidie kan worden gegeven. De heer J. Franse verdedigt bet toeken nen van subsidie. Tenslotte wordt het voorstel van de meerderheid van B. en W. met| 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Thans komen in behandeling de voor stellen van B. en W. inzake de finan- ciëele verhouding tusschen Rijk en Ge meenten. Nadat de voorzitter allereerst een woord van hulde aan den secretaris heeft gebracht voor diens uitgebreide en nauwkeurige uiteenzetting dezer zaak, die aan alle raadsleden is toegezonden, geeift bij en ook de secretaris nog uitvoerige inlichtingen en worden na eenige discus sie de voorstellen van B. en W". goed gekeurd. Zij omvatten: intrekking der ver ordening op de heffing van opoeaten op de Vermogensbelasting, plaatsing van de gemeente in de 3e klasse der gemeemte- fondsbelasting en behoud van de ge meente in de 8e klasse van de perso- neele belasting, handhaving van de be staande heffing van 50 opcenten op de personeele belasting, van 50 opcenten grondbelasting gebouwde eigendommen en 20 opcenten ongebouwde eigendom men en zoo noodig heffing tot een maximum van 35 opcenten op de ge meentefondsbelasting. De 50 opcenten, die de provincie nu beft op de personeele belasting en de 10 opcenten op het lee- ningfonds 1914, worden niet door de gemeente overgenomen, zoodat de per soneele belasting in elk geval vermindert. Bij de rondvraag wijst de heer DeRegt op klachten omtrent het gebruik der schoollokalen door eene vereeniging. De voorzitter zegt, dat B. en W. daaromtrent nog geen klachten ontvingen, doch de aandacht zal er aan worden gewijd. Hierna sluiting. Kapelle. Zaterdagavond speelde de voetbalvereeniging V. D. 0. 1 alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen Z. B. B. I en 2 gecombineerd, van Kattendijke, op eigen terrein te Kapelle, met uitslag 2—2. De fruit-, groenten- en bloementen toonstelling, welke op initiatief van de vereeniging van oud-leerlingen van de tuinbouw-cursussen alhier, zal gehouden worden, zal drie dagen duren en is be paald op 2, 3 en 4 October a.s. Heinkenszand. Zaterdagmiddag werd alhier het electrisch net van de P. Z. E. M. in bedrijf gesteld in tegenwoordigheid van B. en W., den heer Slooves, directeur van de P. Z. E. M., den heer Onderdijk, lid van den Raad van Bestuur, Ir de Regt en den opzichter, den heer Vader. Den heer burgemeester, Mr Mes, werd ver zocht de stroom in te schakelen, waar aan deze voldeed en de heeren verzocht op het gemeentehuis te komen. Ten ge meentehuize wees de burgemeester in de eerste plaats op bet kleine getal aanwezi gen. Wanneer men hieruit zou afleiden de weinige belangstelling in de electrische verlichting en de geheele electrificatie, dan zou men het mis hebben. Het is slechts een gevolg van het plotselinge in bedrijf brengen der centrale, waardoor geen kennisgeving is kunnen worden ge daan. De burgemeester brengt dank aan den heer Commissaris der Koningin in Zeeland, voor zijn daadwerkelijken steun en aan het Rijk voor de levering geduren de 12 jaar van stroom. Ook aan de hee ren van de P. Z. E. M. en de aannemers voor hun voortvarendheid, toen eenmaal na een lange voorgeschiedenis was begon nen aan het werk. Hij spreekt den wensch uit, dat een aangename samenwerking met de P. Z. E. M. in de toekomst zal be staan en dat de electrische stroom tot bloei der gemeente zal strekken. De direc teur, de heer Slooves, beantwoordde deze toespraak, terwijl de heer Onderdijk, als lid van den Raad van Bestuur, de ge meente geluk wenschte met de electrifi catie. Grijpskerke. Vrijdag werd alhier het door de P.Z.E.M. in de kom der gemeente aangelegde electrisch laagspanningsnet of ficiéél in gebruik genomen. Op uitnoodiging van de Directie van de P.Z.E.M. schakelde de burgemeester de heer J. J. de Keijzer, den electrischen stroom in. Alvorens daartoe over te gaan, wees spreker er op, wat electriciteit is en wat er mee gedaan kan worden, om vervol gens even stil te staan 1>jj de beteekenis van dit moment, dat tevens een einde Muggebeten en Haidjeuk Hat bostedagalllksche middel ter opwekking en verfrlsschlng^^^ maakt aan het gemeentelijk electrisch be drijf, dat gedurende ongeveer 12 jaren heeft dienst gedaan. Spr. dankte tevens den heer De Kam, die al die jaren, aerst in dienst der gemeente, en later als ex ploitant de gemeente van licht heeft voor zien, om daarna over te gaan tot de in schakeling van den electrischen stroom in tegenwoordigheid van den heer Sloo ves, directeur van de P. Z. E. M., den heer Onderdijk, lid van den Raad van Bestuur, ingenieur De Regt, de leden van den gemeenteraad met den gemeente>-se- cretaris en eenige andere genoodigden, Ook waren vele belangstellenden tegen woordig. Na de inschakeling complimenteerde de heer Slooves het gemeentebestuur en de gemeente met dit gebeuren er o.m. op wijzende, dat de medewerking van het gemeentebestuur het mede moge'ijk heeft •gemaakt, dat de inbedrijfstelling zoo spoe- dig en nog vóór den vastgestelden da tum, 15 Augustus, kon plaats vinden, waarna ook de heer Onderdijk nog bei woord voerde. Vervolgens begaven alle genoodigden zich van het transformatorhuisje naar het gemeentehuis, alwaar men nog eenigen tijd gezellig bijeen was onder het gebruik van door het gemeentebestuur aangebo den ververschingen. Op het dorp was aanwezig een re clameauto van de P.Z.E.M., waarin voor belangstellenden demonstraties werden ge. houden met verschillende voor het huis houdelijk gebruik bestemde electrische apparaten. Ook werd radiomuziek ten ge- boore gebracht. Ten slotte zij nog opgemerkt, dat reeds 60 pCt. van de aansluitbare j>erceelen in de kom zijn aangesloten welk getal met nog slechts ongeveer 10 aansluitingen moet verhoogd worden om te maken, dat de prijs per K.W.U., die nu 41 cent is, verlaagd wordt tot 39 cents. Meliskerke. Uitslag van den schietwed strijd der afd. Bijz. Vrijw. Landstorm. 1. A. Louws 93 p.; 2. C. Davidse 93 p.; 3. A. Spruijt 93 p.; 4. L. Melse 91 p.; 5. J. Melse 91 p.; 6. A. Komejan 90 p.; 7. J. Poppe 89 p.; 8. M. Louwerse 89 p.; 9. C. Dingemanse 89 p.; 10. P. Geschiere Jz. 88 p.; 11. S. v. Keulen 87 p.; 12. W. P. Davidse 87 p.; 13. P. Geschiere Ez. 86 p.; 14. L. Dekker 86 p.; 15. J. Munter 85 p.; 16. A. Janse Pz. 83 p.; 17. S. J. Matthijsse 79 p.; 18. H. Krijger 79 p.; 19. E. Koppe- jan 78 p.; 20. P. Louws 71 p.; 21. J. de Wolf 70 p.; 22. P. Sinke. 23. J. de Bruijne. Veere. Vrijdag vergaderde de Gemeen teraad.. Afwezig dhr Dekker met kennis geving. De Voorz. deelt mede namens den Raad en de Burgerij van Veere H. M. Koningin-Moeder op 2 Aug. telegrafisch te hebben geluk gewenscht. De voorz. deelt verder mede op de vergadering van de Ziekenzorg te zijn geweest, waar en kele gemeenten Middelburg hebben ge vraagd voor ziekenbarakken te zorgen. Afgewacht dient hoeveel dit voor de ge meente Veere zou kosten. B. en W. zou den gaarne met Middelburg samen wer ken, daar het dan zeker in goede handen is. Aldus besloten. De rekening der ge zondheidscommissie 1931 wordt goedge keurd. Ingekomen een schrijven van den Mi nister, dat de gemeente te weinig ont vangen heeft, totaal f 104. Dit zal alsnog in de kas worden gestort. Ingekomen een schrijven van het Bestuur der Chr. school om medewerking te mogen ontvangen voor het in orde brengen der speel plaats en voor eenige werkzaamheden daaraan verbonden. Aangenomen. Inge komen een schrijven over de electriciteit De Voorz. stelt voor "de stukken ter le zing aan de raadsleden voor te leggen en dan de volgende vergadering te bespre ken. Dit werd aangenomen. De Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer vraagt een subsidie. De Voorz. zegt, dat het Vreemdelingenverkeer voor Veere een groot voordeel is. Op het verzoek wordt gunstig beschikt De commissie tot nazien rekening Gods huis raporteert alles in orde te hebben bevonden. Ontvangen een schrijven van Ged. Staten over de onderwijzers-kwestie- Holthuizen. Zij adviseeren niet verder hierop in te gaan. De voorzitter dier com missie vraagt om nog bij de Kroon te gaan om nader advies hierover. Dit werd aangenomen met 3 tegen 1 stem. De Weth. onthouden zich van stemmen. Bij de rondvraag brengt dhr Poppe den Veer- schenweg in bespreking, daar de straat in orde wordt gebracht en vele moeilijk heden voor het verkeer zich nu voordoen. Ook door de slechte verlichting des nachts bestaat gegronde vrees voor ongeluk ken. De Voorz. zegt ten spoedigste ver betering toe. Besloten wordt den inge nieur een telegram te zenden. Domburg. Evenals bet vorig jaar werd ook nu Zaterdag j.l. op bet Marktplein een ringrijderij te paard gehouden, waar van de deelnemers uitsluitend getrouwde inwoners van Domburg waren. Het doel was, om de alhier vertoevende badgasten een idee te geven van deze oude Wal- chersche sport. Een 12-tal rijders nam aan den kamp deel. Te twee uur werd gelegenheid ger geven aan de badgasten om mee te din gen naar de speciaal voor ben uitge loofde prijzen. Evenals het vorig jaar weid de eerste prjjs gewonnen'door dan heer R. Buteux ringen van 4 bane kreeg de beer 0. ringen. Een electrische door den burgem< door L. de Voogd banen. De wisselbeker i door Jl. Trielier banen, terwijl J. reed. De hoogste e de Pagter met 9 Voogd, winnaar vt 33 ringen. Om zes uur plaats aan het Elout sprak woor aan de rijders, w| met een voor ie prijzen uitreikte, namens de comm| hartelijke speech werking in het gasten voor hun ol Rltthem. Begunq werd Zaterdag inl straat de jaarlijk^ den. Er werd doe nemers met veel| talrijk publiek, oc Souburg, woonde I De eerste tien pril L. Koole met 30 rl man met 25 ring! jan met 20 ringel met 19 ringen, 5e I 18 ringen; 6e prl ringen; 7e pr. A.| gen; 8e pr. A. gen; 9e pr. J. del 10e pr. J. J. Schq Bij gelijk aantal rang geloot De pn steken werd behé De pollepel werd| derman. Ned. Bedankt voor beek te Kamperll Groot-Ammers J.f Ger| Bedankt voor huijzen te Paesel v. d. Leek te Zal| Chr. Aangenomen Brandsma, cand.| Bedankt voor Kampen, Papencj Vlissingen N. Bra Ritthem. Tot nol (vac. W|. Ovaa S| dhr W, Cevaal verkreeg 14 st. Er| Theol. S< langs hebben studl te Kampen het vq Hoogleeraren gedq candidaatsexamen vergadering van Dr A. G. Honig meegedeeld „Na broederlijke missie uit de stu| voor het Candida langrijke verlichtiij College vertrouwt! regel nh weer ij 4 jaar na het Candi daatsexamen I De hoogleerareq verslag ,.n9g het „In het algemei ijver der studente| zag zich echter gens onchristelijke een jaar te schoi) wijderen. Reide curatorium goedgd stemmen tot droel licht hoezeer de I aan de voorbede! durig tot den He Tot een and| In de Gerefor land geldt, dat aanvaarden, da| houdt met de het recht op d<J zen en niet mee gaan, dat zij, „l| levens c\ ergaar lijke terminolog node van Leeuv dat het recht oil den, alleen zou| leeraren in de verzorgers in hartigheid, wijl| in den dienst den. Tegen deze! migen rigoristil kwam een vooif Den Haag-West over te gaan, Th. Vollenhovel wijsbegeerte is predikant bij Haag-West wa kon worden diken op den Groningen bent| ten om over ven, n.1. prof. Jansen en ds

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2