GENIUS llitlle Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Leestafel. Wat de bladen zeggen. Gemengd Nieuws. Burgi UW HUID GENEEST VLUGGER MET WONDBALSEM 25 en 50 O ENT VERG Maandag 2! Oranjefeest THEETUIN H| is dan ook een aanvang gemaakt met de aansluiting van het dijksvak aan den sluisput in Den Oever. In de schutsluis is Werkspoor uit Amsterdam reeds bezig met het stellen van de deuren en in het oostelijke complex uitwateringssluizen zijn al twee schuiven aangebracht. DUITSCHLANDS BOTERPOLITIEK. Blijkens een officieele mededeeling zijn de nieuwe "Duitsch-Finsche onderhande lingen over het bewilligen van een in- voer-contingent voor boter en kaas aan Finland mislukt. De pogingen tot het treffen van een zoogenaamde particuliere overeenkomst zjjn thans definitief ge staakt. In deze officieele mededeeling wordt niet gezegd, waaraan het mislukken der onderhandelingen moet worden toege schreven. Het „Berl. Tageblatt" vermoedt echter, dat de Finsche onderhandelaars zelf hun plan hebben opgemaakt, gezien het steeds grooter wordende verzet, dat zich hiertegen bemerkbaar maakte. De groote vraag is nu, of de onder handelingen tusschen de regeeringen van Berlijn en Helsingfors zullen worden her vat, dan wel dat men door het opzeggen van het bestaande handelsverdrag een breuk met Finland zal uitlokken. Dit zou echter beteekenen, dat Duitschland zijn te Genève gegeven handteekening zelf niet eerbiedigt De „Voss. Ztg." wij'st er op, dat een besluit van het Rijkskabinet in deze aan gelegenheid voorshands niet mogelijk is, omdat talrijke leden van het kabinet, in de eerste plaats de Rijksminister van buitenlandscbe zaken, met vacantie zijn. Men rekent er echter op, dat het ver drag wordt opgezegd, aangezien het rijksdepartiemeint van landbouw, het bo- tertarief van 50 mark in elk geval inge voerd wenscht te zien. en een andere weg tot het bereiken van dit doel niet meer open staat. Men zal trachten het verdrag op vriendschappelijke wijze door beide regeeringen tegelijkertijd opgezegd te krijgen. Het standpunt van Denemarken. Het Deensche ministerie van Buiten- landsche Zaken heeft Donderdag het vol gende communiqué verstrekt. Heden werd op het Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken een conferentie ge houden, waaraan werd deelgenomen door leden van het landbouwcollege, vertegen woordigers van geïnteresseerde bedrijven, den Minister van Landbouw, den Minis, ter van Buitenlandsche Zaken en ambte naren van beide ministeries. De ministers van Landbouw en van Buitenlandsche Zaken deden mededeelin- gen met betrekking tot de Duitsch-Fin sche onderhandelingen en over de daar bij te nemen stappen. Alle deelnemers aan de conferentie, ongeveer vijftig in getal, waren eenparig de meening toe gedaan, dat, indien de Duitsch-Finsche onderhandelingen zouden leiden tot de .aangekondigde overeenkomst, deze moet worden beschouwd als te zijn niet in overeenstemming met de schikking der meest begunstiging en dat men zich in dat geval de eischen naar overeenkom stige faciliteiten, zooals de Finland toe gestaan werden, voor Denemarken moest voorbehouden. BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN. Naar aanleiding van het bericht inzake den boycot van Duitsche goederen deelt het Jaarbeursbestuur aan de Tijd mede, dat nimmer van Jaarbeurszijde een recla mebrochure verspreid is, waarin speciaal de Duitsche fabrikanten zouden zijn aan gemoedigd om in de groep zuivelwerktui- gen ter jaarbeurs deel te nemen. Het jaar beursbestuur heeft den Algemeenen Ne- derlandschen Zuivelbond reeds 4 Aug. opheldering verzocht omtrent de herkomst van het bericht. Aangezien de jaarbeurs internationaal is, voert het jaarbeursbe stuur propaganda in alle landen op ge lijke wijze. Van Nederlandsche zijde is aan de Duit sche pers een communiqué verstrekt, waarin wordt betoogd, dat het met de boycotbeweging in Nederland niet zoo'n vaart loopt als men op grond van de alarmeerende berichten in verschillende Duitsche bladen zou moeten aannemen. De Nederlandsche regeering heeft zich met de boycotbeweging in het geheel niet bemoeid, aldus heet het in het com muniqué. Zij heeft integendeel nog dezer dagen een Duitscher tot professor aan de Utrechtsche Universiteit benoemd. Ver schillende gemeentelijke gasfabrieken, een provinciaal electriciteitsbedrijf, de Nederl. Staatsspoorwegen, de Zuiderzee-Werken en de Ned.-Ind. regeering overwegen nieu we orders in Duitschland te plaatsen. Alleen de Nederl. Zuivelbond heeft een beroep op zijn leden gedaan, om geen Duitsche machines meer te koopen, ter wijl eenige aanverwante organisaties met de boycot van Duitsche Kunstmeststoffen dreigen. Andere maatregelen tegen Duitschland zijn in Nederland niet genomen. Neder land wil geen handelsoorlog. In politieke en economische kringen in Nederland is men van meening dat het conflict geloca- liseerd moet worden. Een handelsoorlog met zijn eindelooze wederzijdsche repres- sailles zou het levensbelang van beide naties ernstig schaden. De „Deutsche Bergwerkszeitung" schreef over den boycot door den Nederl. boerenstand van Duitsche waren het vol gende: „Als de Nederlandsche industrie Duit sche goederen koopt, dan doet zij dat zeker niet om ons genoegen te doen, maar omdat zij de benoodigde goederen het best en het goedkoopst in Duitschland koopt. Als anderzijds het Duitsche Rijk gedwongen is zijn landbouw te bescher men, dan is dat niet alleen zijn recht, maar ook zijn plicht: en als de Neder landers, die voor hun landbouwproduc ten toch zeer goede prijzen maken, de invoerrechten niet kunnen dragen, wat echter zeer te betwijfelen valt, dan kan dat voor Duitschland geen aanleiding zijn datgene te laten, wat het noodig acht. De Nederlandsche boycot-pogingen moe ten derhalve niet als zeer ernstig worden opgenomen, want zaken komen niet tot stand op grond van gevoelsoverwegingen, maar uit wèl begrepen eigenbelang. Wat men in Duitschland goed en goedkoop koopt, zal ook in de toekomst gekocht worden, evenals de Nederlandsche goede ren, ondanks tariefsverhooging, ook in de toekomst gekocht zullen worden, wan neer zij beter en even goedkoop zijn als het Duitsche of ander buitenlandsch pro duct.' Het weekorgaan van het Verbond van Ned. Werkgevers teekent hierbij aan: „Alle Duitschers, die als de Deutsche Bergwerkszeitung denken, onderschatten de beweging, die hier gaande is. Want tenslotte mag er nog wel eens op gewe zen worden, dat een boycot-beweging al tijd voor het betroken land nog veel ge vaarlijker is dan een verhooging van ta rieven. Vooreerst kan de regeering aan een boycot-beweging niets doen en kan men de regeering van het land, waar zulk een boycot-beweging zich afspeelt, daar voor niet aansprakelijk stellen; en voorts zal een dergelijke beweging juist haar uitwerking hebben bij die artikelen op welke de buitenlandsche exporteur het meest kwetsbaar is. Ook kan men de overtuiging hebben, dat een dergelijke beweging, als op het oogenblik niet alleen in ons land, maar ook in Zweden en Denemarken gaande is, slechts tot stand komt, wanneer er inderdaad buitengewoon ernstige grieven aanwezig zijn." Landarbeiders en de landbouwcrisis. De laatste maanden is over de crisis in den landbouw veel gesproken en ge schreven, maar de vraag wat die crisis den landarbeider te zeggen heeft is on beantwoord gelaten, wellicht zelfs niet gesteld. Toch is deze vraag voor de groo te groep van landarbeiders van ingrij pend belang. Daarom zal er op Zaterdag 23 Augustus (Goesche kermis) te Goes een vergadering worden gehouden, die voor landarbeiders, landbouwers en ver der alle belangstellenden uit geheel de provincie, vrij toegankelijk is, en waar de heer Siemons, Voorzitter van den Chr. Landarbeidersbond, zal spreken over: „De landarbeiders en de crisis". De heer A. d e L a n g e, Voorzitter van den Chr. Besturenbond, te Goes, zal een inleidend woord spreken, terwijl ds P. J. Steinz, Ned. Herv. pred. te Goes, bereid werd gevonden een slotwoord te spreken. Dit belooft een belangrijke vergadering te worden. Verdere bijzonderheden zullen binnen enkele dagen geannonceerd wor den Men houde echter nu reeds den mid dag van 23 Augustus vrij. Goes. Op dit oogenblik vertoeft hier ter plaatse de heer S. Kooistra, die de laat ste jaren Europa in alle richtingen heeft doorkruist en in 7 jaren niet minder dan 16 landen bezocht. Hij is thans bezig een reis naar Scandinavië voor te bereiden en trekt daartoe met een zelfgemaakte auto-motorboot door ons land teneinde door den verkoop van prentbriefkaarten aan de noodige gelden te komen, om een mo tor in zijn auto-bootje te kunnen bouwen. Het voertuig, dat thans nog moet wor den voortgetrokken, had gisteren reeds veel bekijks en dat zal vandaag, nu het op de Markt een plaats heeft gevonden, wel niet minder het geval zijn, Wemeldinge. Gisternamiddag had de schipper L. van het sleepschip „Johan" bij het invaren van de Oostsluis, het on geluk doordat zijn schip onklaar viel, een slag van een staaldraad tegen een zijner beenen te krijgen, waardoor dit lichaams deel ernstig werd gekneusd. Hij moest per auto naar den dokter worden ver voerd, waar heelkundige hulp werd ver leend. laruka. De gehouden vergadering tot het vieren met een volksfeest ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin was niet druk bezocht. Het doel is te komen tot een aangenaam volks feest en tractatie der schoolkinderen. De eerste giften zijn ingekomen en men hoopt dat de burgerij zich verder niet onbetuigd zal laten. Ook zal de hulp van een mu ziekkorps worden ingeroepen om een en ander beter te doen slagen. Kruiningen, Naar wij vernemen was het bestuur der Chr. school uitgenoo- digd om aan het te houden Koninginne- feest in Sept. a.s. mee te werken. Nadat het bestuur zich echter verzekerd had, dat dien dag vergunning voor dansmu ziek in de herbergen zal verleend wor den, heeft het gemeend zich van mede werking te moeten onthouden. Een 'feest van des morgens kerk en 's avonds kermis meent het niet te moe ten bevorderen. Thans is het voornemen om voor de kinderen een feest in be sloten kring te organiseeren. Dat het velen in onze kringen spijt nu niet aan dit bij uitstek nationale feest te kunnen meewerken, laat zich begrij pen. (Niet van onzen gewonen correspon dent). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zetten- Andelst, A. M. den Oudsten te Elburg; Te Klundert, J. Kloots te Heukelum. Geref. Kerken. Bedankt voor Ierseke, P. M. Veldhuizen te Paesens. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Zutphen, J. B. C. Croes te Gouda en J. Wi van Ree te Barendrecht. Bedankt voor Dordrecht, P. de Smit te Utrecht. Beroepingswerk. Te Zutphen was door den Kerkeraad der Chr. Geref. Gemeente een tweetal gemaakt, bestaande uit de pre dikanten J. B. G. Croes te Gouda en Ds P. de Groot te Amersfoort. Woensdagavond is echter aan de Gemeente meegedeeld, dat dit tweetal vervallen is verklaard en wel om de volgende reden: In de Chr. Geref. Kerk bestaat de bepaling, dat een predikant een jaar in een Gemeente moet geweest zijn, voor hij wear beroepbaar is. Daar Dis de Groot nog geen jaar in Amers foort is, mocht op hem geen beroep worden uitgebracht, waardoor het tweetal dus on wettig was. Generale Synode. Op de binnen kort te Arnhem te houden Generale Synode der Geref. Kerken komt o.m. aan de orde een verzoek van de Geref. Kerk te Mid delburg om de eerstvolgende Generale Sy node te Middelburg te houden. Geslaagd voor de hoofdakte te Rotter dam dhr J. A. v. d. Velden te Terneuzen. Geslaagd voor akte Duitsch L. O., dhr H. Otten te Middelburg. Middelbare koloniale landbouwschool. Bij Kon. besluit van 31 Juli is, met ingang van 1 Januari benoemd tot direc teur der middelbare koloniale landbouw school te Deventer Dr S. van Dorssen, aldaar, thans leeraar aan die onderwijs inrichting. Naar gemeld wordt, zal Dr van Dors sen deze benoeming niet aannemen. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. dr Schmidt te Kapelle. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries,, nra. geen dienst. Oud Geref. Gem. Kamperland, 10, 3 en 7 u. ds Bioone van St. Philipsland "(nm. Doopsbed.). Van Jeruzalem naar Rome, door Dr B. Wielenga. Tweede deel. J. H. Kok Kampen. Dr Wielenga behandelt in dit werk de ontwikkelingsgeschiedenis van de Christelijke kerk naar de Handelingen der Apostelen. Het eerste deel had tot ondertitel: „Van Jeruzalem tot Antiochië" en liep over de hoofdstukken 3 tot en met 12. In het tweede deel worden behandeld de hoofdstukken 13 tot en met 19, waaruit volgt, dat we nog een derde deel mogen verwachten, waarin het laatste gedeelte van de Handelingen wordt verklaard. Dat Dt Wielenga van dit zijn werk veel werk heeft gemaakt blijkt wel hieruit, dat hij telkens het te behandelen Schriftgedeelte in twee vertalingen geeft n.l. de Statenverta ling en die van Dr Brouwer. Evenals van het eerste deel kan ook van dit tweede deel veel goeds worden gezegd. Dr Wielenga geeft hier een uitnemende ver klaring waarvan naar verwacht mag worden met name door H.H. predikanten en onderwij zers een dankbaar gebruik zal worden ge maakt. Valt de inhoud te roemen, de vorm beantwoordt aan hooge eischen sooalt dat van den schrijver van „De Bijbel een boek van schoonheid" verwacht mocht worden. De beide thans verschenen deelen beslaan samen pl.m. 1000 bladzijden, waaruit volgt, dat we hier te doen hebben met een breede verklaring, een verklaring die veel geeft voor het vegtand maar die ook spreekt tot het hart. Evangelisatie-bibliotheek. Van den uitgever, J, N. Voorhoeve te 's-Graven- hage, ontvingen wij de tweede zending van de Evangel.satie-bibliotheek 1930. Deze zen- ding bestaat uit: „Blinde Hendrik", door G. A. Aldus; „De gelijkenis van den verloren zoon", met teekeningen van Bep Bijtelaar; „Kan het bestaan van God bewezen worden", door R. B. Volkmann en eindelijk nog 16 traktaten. Verder werden buiten het pro gramma om nog 24 kaarten bijgevoegd met kleurige dier- en bloemstudies. Als regel hebben we voor wat in deze bibliotheek verschijnt niets dan lof. Juist daar om spijt het ons te moeten zeggen, dat het boekje: „De gelijkenis van den verloren zoon" ons een mislukking schijnt. De zonderlinge teekeningen zijn meer in staat den lachlust op te wekken dan den indruk die deze gelijke nis maakt, te versterken. Uit mag eohter geen reden zijn om van deze bibliotheek, die zulk een goed doel beoogt en die als regel aan dat doel ook uitstekend beantwoordt, mindere aandacht te schenken. Deze bibliotheek stelt in Staat om voor weinig geld veel en goede lectuur te ver spreiden. SOVJET-DIPLOMATIE. Van do dreiging eener wereldrevolu tie, door het Rusland der Sovjets op gang gebracht, zijn allen overtuigd. Niet temin, zegt de „Maasbode", ziet men er geenszins tegen op, met deze veridaar- de vijanden der Christelijke cultuur voor en na in handelsrelaties te treden. Nu weer verluidde, dat zelfs een gouverne ment als het Italiaansche er niet voor teruggedeinsd is, commercieel© betrekkin gen met de bolscbewiki aan te knoopen. En men vraagt zich af. welke andere „di plomatieke" overwegingen tot zulk een averechtschen stap mogen geleid hebben tenzij de laag-bij-den-grondsche berekening van den zakenman. Hoe averechtsch die stap is wordt wel duidelijk uit een uiteenzetting, welke wij in het „Nederlandsche" Sovjet-orgaan aantreffen, "dat in een polemiek met „Het Volk" zeer precies de bedoeling om schrijft, welke de Sovjetunie heeft met- het mooi weer spelen en het wisselen van toasten bij feestmaaltijden in de Eeuwige Stad. Wij citeeren: „De kapitalistische staten probeeren de Sovjet-Unie economisch te boycotten. Zij trachten het zoo in te richten, dat de Sovjet-Unie geen goederen, die zij voor den ophouw van het Socialisme noodig heeft en uit het buitenland moet betrek ken, op de wereldmarkt kan koopen. Daarom trachtte nog dezer dagen de Amerikaansche regeering alle Russische goederen van de wereldmarkt te weren en saboteerden België, Duitschland en Holland den invoer van de Sovjet-luci fers. De Sovjet-diplomatie heeft tot taak, dit eenheidsfront van alle kapitalistische staten tegen de Sovjet-Unie te doorbreken. Zij strijdt op dat deel van het klasse front met de wapenen en in het werk- pakje, die voor dezen strijd noodig zijn. Die wapenen waartoe ook de door „Het Volk" zoo gesmade- „feestmaaltijden" en „hartelijke gesprekken" heho-oren en dat werkpakje van rok en hoogem Jio-ed zijn in den klassenstrijd van de Sov jet-Unie tegen het Oordon des Doods deo" buitenlandsche imperialistische machten evenzoo noodzakelijk als het Roode Leger en de volle ontplooiing van alle krachten voor de verwezenlijking van het vijfjaars-plan in vier jaar. De overeenkomst, die de Sovjet-Unie thans met de Italiaansche regeering heeft kunnen afsluiten, beteekent een belang rijke overwinning aan dit deel van het klassefront. Zij maakt opnieuw van de onderlinge tegenstellingen tusschen de ka pitalistische staten, vooral van de tegen stelling tusschen Italië en Frankrijk, een handig gebruik om de positie van de wereldrevolutie te versterken. Het is pre cies het omgekeerde van de door „Het Volk" geïnsinueerde „fascistische commu nistische verbroedering". De goederen de auto's, vrachtwagens, vliegtuigen, land bouw- en weefmachines die de Sov jet-regeering in Italië heeft besteld zullen er toe dienen den opbouw van1 het Sociaï- lisme te versterken en daarmede tevens de krachten, die een eind zullen maken aan de fascistische terreur in Mussolinië En het Italiaansche proletariaat, dat deze dingen begrijpt, zal nooit met grooter liefde werktuigen smeden, dan die er toe zullen bijdragen, om hen uit den Moedi gen greep van "Mussolini te bevrijden. Het zou geen "kwaad kunnen, wanneer dit citaat zijn weg vond in de door Mus solini streng bewaakte pers van het der wijs om den tuin geleide Italië. Want heeft men ooit met cynischer driestheid den Januskop van het commu nisme zien vertrekken tot een grijnslach tegen de „vrienden", waarmee het zoo pas zaken deed, om hun te beduiden, hoe gruwelijk zij er zijn ingeloopen? De „wijze" van Ommen. Het is nu al wel duidelijk, aldus onze N. Pr. Gr. Crt., dat het theosofisch ge doe in Ommen spoedig spaak zal loopen. De als nieuwe wereldleeraar aangekon digde Krisjnamoerti, is afgedaald tot een armelijke wijze, die zijn holle frasen en ledige redevoeringen ten beste geeft, voor wie er nog naar luisteren wil. Hun aan tal wordt geringer. Het „standje verloopt" en de wijze heeft dan ook aangekondigd, dat het met het Sterkamp spoedig gedaan zal zijn, zooals de „orde van de Ster" reeds is opgeheven. Hij brengt dan ook niets nieuws. Men heeft hem gevraagd wat hij dacht van de anti-godsdienstige propaganda in Rusland. Hij had daartegen naar het wel schijnt, geen bezwaar, tenzij dat hij haar onvoldoende acht. De tegenover den mensch gestelde „Godsidee" is voor hem slechts gevolg van vrees. Zoolang men die vrees niet uitbant, zal de mensch zich steeds nieuwe goden ma ken. Dat is ai heel oude en beschimmelde kost, naar men weet. De atheïst spreekt zoo ook. Voorts zijn, volgens dezen Ommer-wijze, de menschen meest nog ondermenschelijk. Zij kennen niet de vreugd van het onper soonlijke zuivere zijn. Voor hem is er geen bewustzijn, geen object en subject. Hij kent een tijdlooze ongeconditioneerde wereld, waarin alles besloten is. Zie daar Boeddhistische wijsheid, waar in ook al weer niets nieuws is. Zoo gaat deze droevige figuur dus onder. Maar hoe arm, hoe geestelijk arm moe ten de lieden wel zijn, die hier eenige lafenis voor hun geestelijken dorst mee- nen te kunnen ontvangen. Kon het anders en beter? Dat is alles nog een „probleem". Men heeft feitelijk niets anders dan de werkelijkheid onder het communisme en de utopie. De iout van het socialisme is niet, dat het een maatschappij van gerechtigheid wil. Maar zijn fout is, dat het die bou wen wil op een fundament waarbij met de zonde in den mensch, en met de ordinantiën Gods niet wordt gerekend. Dit is een fundamenteele fout. Die zich natuurlijk wreken moet. Het socialisme verbeeldt zich den mensch te kunnen herscheppen. Liever nog: een nieuwen mensch te kunnen maken. En op die ka pitale fout strandt het altijd weer. Want men loopt de werkelijkheden in het leven, niet straffeloos onder den voet. Fabriek overgeplaatst van Engeland naar Canada. De con- servatieve „Morning Post" meldt, dat de sergefabrikanten Hiram Leach en Son te Bradford hun weefgetouwen en werklie den naar Canada zullen overbrengen, „omdat de Britsche regeering in gebre ke blijft, hen tegen oneerlijke buitenland sche mededinging te beschermen". De eerste afdeeling gaat reeds van daag met een aantal werktuigen naar Canada scheep. Een der firmanten ver- klaarde, dat de firma genoeg serge in Canada had verkocht om aan de nieuwe fabriek voor negen maanden werk te verschaffen. In Canada wordt een invoer recht van 27.5 pet geheven van de stof fen, die de fabriek weeft en daar valt dus voor de fabrikanten winst te behalen. Zijn vrouw vergiftigd. Te Meiderich is een slotenmaker gearres teerd, die zjjn vrouw, onder voorwend sel, dat het een uitstekend vermagerings middel was, een glas water te drinken had gegeven, waarin hij een sublimaat- pastille had opgelost. De vrouw was daarop onwel geworden en stelde zich onder doktersbehandeling. Toen zij in het Keukenbuffet een doosje pastilles vond, dat met een „doodshoofd" bedrukt was, kwam zij tot de ontstellende ontdekking, dat haar man getracht had, haar te ver giftigen. De politie ging daarop over tot aa arrestatie van don man, en nam het dooije ia beslag. Inslui] Donderdag op toegang verscha heer Jeltema, te IJsbreclitum opgeschovon, vvl binnen zjjn gekj een buffet is vreemd. Het deelteljjk eigenij kaatsvereeniging Volksvermaken. Brand vebank te restaurant, dat van het gebouw| te Nieuw-York een hoop afvalp welke weliswaa worden, doch wereld van NiJ winding heeft van de bank wc milliard dollar Tr a gi si Na de verrichte vrouw Hilton, den Meerssenen noodlottige wijd vrijgegeven. Vol heer en mevroif waren thans op vasteland van Het stoffel ijk I Hilton, die 22 T worden bijgezet! tri ebt, om op hd gebracht te wol Mevrouw Uil een Engelschenl De heer Hiltf pitaal. Hij is z| het tragi scli lol Over| ST. ANNA1 22 j. jm. en J| L. J. Vroegop 25 j. jd.; B. J| Waddinxveen Geboren: Joh Goedegebuure aan Karei, z.v| van der Male; Verloofd: ANNIE A. C. VA1 Goes, Augustus Koningstraat Lange KerkstJ Heden ove| ongesteldheid mijn innig geil en der kirf Moeder, CORNEl in den leeftijd Allen, die ben. zullen in haar verlij JAI Kamperland. Met deze b| lijken dank vol van belangstellij vangen. Waarde, Augud Voor de ve| neming, ons bj en het overlijde Echtgenoote, Grootmoeder, ADRIAN; betuigen wij on Wilhelminadorp van Aandeel Ijzerhandel TAZELAAR des namiddags der Vennootschl ter inzage ligge: Opgave tot Volksspelen ka^ Woensdag 1^ 's avonds half Ëloemendaal. (L VLIJ Lustoord vJ Bijgeplaatst rei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2