Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Financieële Berichten. -jujeluï een trap ran een paard tegen hethoofd te krijgen. De toestand van de kleine is zorgwekkend. Te Eibergen heeft een tragisch ongeval plaats gevon den. Het zevenjarig zoontje van den heer jv; 'te Rekken, reed met den knecht op een kar mede. Toen de knecht zich voor een. boodschap van de kar moest verwij deren trok plotseling het paard aan, met het treurige gevolg, dat het knaapje van den wagen gleed en overreden werd. Het kind is bijna direct aan de gevolgen over- leden. Geen goed toeristenjaar. Trots de talrijke feesten en de tentoon stellingen, op touw gezet ter gelegenheid van het eeuwfeest der Belgische onafhan kelijkheid, blijkt 1930 voor België een zeer slecht toeristenjaar te zullen zijn. In de hoofdstad is het aantal vreemde bezoekers zeker de helft kleiner dan het vorige jaar, wat, voor een groot deel, aan het voortdurend slechte weder en ook aan de verhooging van den levensstan daard, die thans in België, nagenoeg op het Europeesche niveau is gekomen, toe geschreven wordt. 1 Aan de kust wordt, door de hotel- en pensionhouders, eveneens fel geklaagd. Te Ostende werd in Juni j.l., een maand van zeer mooi weder, aan verblijfstaxe slechts 54.000 francs ontvangen tegen 84.000 fr. in Juni 1929. Vele hotels, die de vorige jaren overvol waren, zijn nu nog niet eens half bezet en honderden kleine vil la's staan en bleven onbewoond. In' de Ardennen is de toestand al even onbe vredigend. Een talrijke dievenbende gearresteerd. De politie te Berlijn heeft de laatste dagen een dievenbende van ongeveer 30 personen ingerekend, die den laatsten tijd systematisch diefstallen in een der groote warenhuizen pleegde. Reeds sedert maanden was het de direc tie van het warenhuis opgevallen, dat talrijke en kostbare artikelen op onbe grijpelijke wijze verdwenen. Bij het on derzoek van de politie is gebleken, dat verscheidene verkoopsters met de bende samenwerkten. Een inval en een diefstal. Gisternacht omstreeks halltwaalf is, zoo meldt de Tel., in hqj; kinderkoloniehuis van de Haagsche Bleekneusjes te Soest een man binnengedrongen in een kamer, waar de directrice en een verpleegster nog zaten te werken. Onder bedreiging met een revolver nam hij het geldkistje mee, dat op de tafel stond en waarin een bedrag van f 150 zat. De man had een laken om zich heen geslagen en hield dit gedeeltelijk voor zijn gezicht. Hij verliet weer kalm de inrichting door een raam, dat hij openschoof. Hij heeft vermoedelijk te voren de situatie opgenomen, daar de gordijnen niet gesloten waren. Het laken is op straat teruggevonden. Ontploffing in een vuur werkfabriek te Leiden. Ei en man gedood. Gisteravond te kwart voor zes is in de vuurwerkfabriek van de firma A. J. Kat te Leiden weer een ernstig on- geluk gebeurd. De ongeveer 30-jarige vuur werkmaker S. was onder een steenen af- dak bezig met het vullen van hulzen met buskruit, toen er door tot op heden onopgehelderde oorzaak een ontploffing is ontstaan. 'Het gebouwtje bestond uit 3 wanden van eenige steenen dikte, afge sloten met een steenen dak. Het gehee list gebouwtje werd uit elkaar geslagen, terwijl er een begin van brand ontstond". De kleeren van S. vatten door de ontplof' fing eveneens vlam, terwijl het onderlijf van den werkman vrijwel geheel uit el kaar werd gescheurd en hij overigens ook ernstige brandwonden over het geheele c lichaam kreeg. Door het personeel van de firma "Kat en door een rechercheur van politie Dl is het vuur gebluscht. De brand weer behoefde geen dienst te doen. S, werd naar het St Elisabethziekenhuis ge bracht, waar hij kort na aankomst is over leden. De politie heeft het lijk in beslag genomen. Er zijn reeds verschillende on gelukken met doodelijken afloop in deze vuurwerkfabriek voorgevallen. Brand en diefstal. Gistermid dag ontstond door booibroei brand in een hooiberg van D. v. d. Velde te Zwartsluis. Spoedig _werd ook de boerderij aange. tast, terwijl na betrekkelijk korten tijd eveneens de dichtbij gelegen boerderij van D. J. v. d. Velde vlam vatte. Na een uur waren beide boerderijen in de ascb ge legd. Het huisraad kon nog gered worden. Persoonlijke ongevallen hebben niet plaats gehad. Toen de brandweer uit Zwartsluis met een motorbrandspuit ter plaatse ver scheen, viel er niets meer te blusscben. Tijdens het blusschingswerk is een geld kistje, inhoudende een bedrag van 8000 gld. ien toebehoorende aan D. v. d. Velde op onverklaarbare wjjze verdwenen. De politie heeft deze zaak in onderzoek. Kinderverlamming. Te Schoonhoven heeft zich een derde geval van kinderverlamming voorgedaan bij 'n 7-jarig meisje, dat naar de barakken te Gouda is overgebracht. Ook in de Belgische badplaatsen Heyst en Knocke zijn zeven gevallen van. kin derverlamming voorgekomen. Aanvaring. Het Amerikaansche s.s. „Chickasau", dat op weg was van New York naar de Oostzee, heeft ter hoogte van Skagen het Zweedsche s.s. „Femern" overvaren. De „Femern" werd in tweeën gesneden. Het voorste gedeelte zonk, terwijl het achterste gedeelte door een bergingsstoomboot op sleeptouw ge nomen werd naar Fredrikshaven. Voor- zoover tot dusver bekend, zjjn vijf leden der bemanning van de „Femem" verdron ken. Rechtbank te Middelburg, Politierechter, In de zitting van Dinsdag 5 Augustus 1930 waren de volgende personen gedagvaard: D. H„ 91 jaar, en E. M., 18 jaar, visschers te Arnemuiden, D. H, wegens wederspannig- heid, mishandeling en beleediging van den agent van politie de Bad, toen deze hem op 25 Juni j.l. te Vlissingen, wegens dron kenschap beetpakte om hem op te brengen; E. M. wegens wederspannigheid tegen dien agent, bij dezelfde gelegenheid. Eisch ieder 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 14 dagen gevangenisstraf voorw. proeftijd 1 jaar. D. H„ 21 jaar, en E. M., 18 jaar, visschers te Vlissingen, werden ook nog ten laste ge legd, dat zij op 25 Juni 1930 te Vlissingen Pietemella de Nooyer, Gilles Ventevogel en Lieven Wfjnands hebben geschopt en geslagen. Eisch ieder f 20 b. of 20 d. h. Uitspraak ieder f 15 b. of 15 d. h. C L.. P. D., 20 jaar, arbeider te Sas van Gent, wegens vischstrooperij. Eisch f 20 b. of 20 d. h. Uitspraak f 15 b. of 15 d. h. M. M. E., 19 jaar, dienstbode te Oostburg, wegens diefstal van 12 suikerlepeltjes, een gouden kettinkje en 2 kinderborstrokjes, een damespolshorloge, 2 zilveren colliers, een gou den broche en een zilveren polshorloge, in de 2e helft van 1929 en de eerste helft van 1930. Eisch 1 maand gev.straf. Uitspraak 1 maand gev.straf voorw. proeftijd 1 jaar. M. M. E., 19 jaar, werd ook nog ten laste gelegd, dat zij op 21 Juni 1930 te Oostburg een paar dameskousen, toebehoorende aan I. van Houte, heeft weggenomen. Eisch 1 week gev.straf. Uitspraak f 20 b. of 20 d. h. P. B., 39 jaar, chauffeur te Middelburg, wegens het aandoen van pijn of 'letsel aan een koe te N. en St. Joosland op 21 Juni 1930, door dat dier herhaaldelijk te schop pen en te slaan en met een mes in een der voorbeenen te ^teken. Eisch en Uitspraak 14 d. gev.straf. I. J. M., 24 jaar, werkman te Rreskens, wegens beleediging van Johannis van Opdorp. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. h. M. A„ 51 jaar, huisvrouw van A. van S-, zonder beroep te Vlissingen en J. van S., 19 jaar, zonder beroep te Vlissingen, wegens vernieling van een houten schutting, toebe hoorende aan L. Kluyfhout. Eisch ieder f 10 b. of 10 d. h. Uitspraak ieder f 5 b. of 5 d. h. A. M., 21 jaar, pakhuisknecht te Middel burg, wegens mishandeling van Cornelia Gil lissen. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. h. G. B„ 21 jaar, vlechter te Oosterhout, wegens diefstal van een gummislang, een bougiesslang, een afsluiter, 18 ijzeren sluit- ringen, 11 pakkingringen en 5 plankjes, te Axel. Eisch en Uitspraak f 25 b. of 25 d. h. F. V., 21 jaar, varensgezel te Dordrecht, wegens verzet tegen de agenten de Nooyer en de Bad, en tegen den inspecteur van Vugt, toen deze hem wegens dronkenschap beetpakten om hem op. te brengen te Vlis singen. Eisch en uitspraak 14 d. gev.straf. B. V., 37 jaar, werkman te Zierikzee, we gens verzet tegen de politie. Eisch en uit spraak f 10 b. of 10 d. h. A. J. B., huisvrouw van J. K., 28 jaar, zonder beroep te Zierikzee, wegens beleedi ging van Jaooba Hest. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. h. Door L. v. D., 54 jaar, handelsreiziger te Koudekerke, was verzet gedaan tegen een verstekvonnis van den 'Politierechter te Mid delburg, waarbij hij ter zake van wederspannig heid te Middelburg op 6 Juni j.l. tegen den agent van politie Heystek, werd veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Eisch f 25 b. of 25 d. h. Uitspraak f 15 b. of 15 d. h. D. R„ 43 jaar, koopman te Middelburg, gedetineerd wegens landlooperij. Eisch en uit spraak 3 d. h. en 3 jaar R. Wl. I. Beëediging. Ter burgerlijke zit ting van de Arrond.-Rechtbank te Middel burg van heden werd als Kantonrechter plaatsvervanger in het Kanton Goes, beëedigd Mr H. C. J. Zaaijer te Goes, terwijl de heer G. H. Haringman werd beëedigd als Ambtenaar van den burger lijken stand voor de gemeente Noordwelle. Waardeering van onze aardbeien in Engeland. In een der bladen van de Engelscihe Groen- tenhandelaren wordt geklaagd over de En- gelsche aardbeien, die, als grondstof voor jambereiding, in verschillende opzichten moe ten onderdoen voor de Hollandsche. De Schotsche Coöperatieve Groothandels- vereeniging betrekt groote hoeveelheden aard beien uit Holland., omdat hier een betere kwaliteit tegen een lageren prijs te beko men is. Verkeerde kweek- en verkoopwijzen moeten het zijn, die aan de Schotsche- en Engel- sche aardbeitelers groote stroppen bezorgen. Met instemming vermeld het blad, hoe de Hollandsche kweekers vroeg in den morgen de aardbeien plukken en doppen (ze van de kelk ontdoen), om ze daarna aan de veiling te brengen. „Na geveild te zijn wor den de aardbeien gewasschen en met een eonserveeringsmiddel in vaten gedaan en naar Engeland verzonden, waar alles in prima Con ditie aankomt." Er wordt geklaagd, dat in Engeland door een onoordeelkundige cultuur, allerlei aard- beienziekten in den grond voorkomen, en dat de kweekers te veel vasthouden aan ver ouderde methodes. Intusschen bestaat er in den laatsten tijd in Engeland wel een nationaal merk voor aardbeien, ,maar het aanbod hiervan kan bij lange na niet aan de vraag naar aardbeien voldoen. 't Is intusschen te voorzien, dat ook dit op den duur zal veranderen, zoodat de Neder- landsche k woeker moet voortgaan met het leveren van eerste kwaliteit aardbeien tegen concurreerenden prijs. En we moeten ons oor te luisteren, leggen bij onze afnemers, om ons voordeel te doen met hun afbrekende ciritiek op de aardbeiencultuur en -afzet in hun eigen land. Maar geen rusten op be haalde lauweren mag er bij ons zijn. (Ned.). De toenemende pluimveehouderij. De groote toeneming van dei kippenhoude- rij in Salland en in Zuid-Oost Drente heeft de Oostelijke Pluimveecoöperatie te Enschede, welke veel eieren uit die streken verzamelt, doen besluiten de verzamelplaats te Zwolle te ontlasten "door in Drente een eierhal te bouwen. Gezien de gunstige ligging voor de verzending naar Duitschland heeft men Coe- vorden gekozen en daar "vlak bij het station dpr D. S. M. en het station der Nederlandsche Spoorwegen een ruime eierhal gebouwd. Die hal is nu gereed en men zal "binnen eeinige dagen de verzameling zóódanig wijzigen, dat velen, die tot heden bun eieren naar Zwolle zonden, deze naar Coevorden moeten zenden. Aardappelziekte. AMSTERDAM. In het etmaal van 3 op 4 Augustus zijn in Friesland en wel-, licht ,ook in Zeeland de weersomstandig heden gunstig geweest voor het optreden van de aardappelziekte. HFLMOND. De kellner H. M., die er on langs met een spaarkas, groot f 800 van door ging, heeft zich bij de politie aan gemeld. Van het geld was niets meer over. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt. LISSE. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur zijn bij het kruispunt bij het post kantoor twee autobussen met elkaar in botsing gekomen. De eene auto werd aan de achterzijde zwaar (beschadigd terwijl de andere aan de voorzijde geheel werd vernield. Verschillende inzittenden wer den gewond. AMSTERDAM. Naar wij vernemen is de toestand van den Oceaanvlieger Kingsford Smith zeer goed. De dokter is van oordeel dat hij over een week het ziekenhuis weer zal kunnen verlaten. Hij zal dan, alvorens naar Amsterdam te rug te keeren, eerst nog eenigen tijd door brengen bij Dr H. W. v. Loon te Veere, om geheel op krachten te komen. BEVERWIJK. Op den Velserweg kwam de motorrijder M. G. v. d. Ende, die met groote snelheid reed, in botsing met een vrachtauto. De heer v. d. E. raakte het stuur kwijt en sloeg daarop tegen een boom. Met een zware schedelbreuk werd hij in hopeloozen toestand naar het zie kenhuis vervoerd. LONDEN. In verhand met de ontdek king van een samenzwering tegen de re geering van Cuba zijn te Havanna 70 Comunisten gearresteerd, w.o. een aantal Chineezen en Spanjaarden. De geheime politie heeft bij de daarna gehouden huis zoekingen een groote hoeveelheid propa- ganda-materiaal en een uitvoerige brief wisseling met Moscou in beslag genomen. "WARSCHAU. Te Artna zijn 100 solda ten plotseling ziek geworden. Meer dan 60 infanteristen moesten ernstig ziek in het hospitaal worden opgenomen. Het nut tigen van bedorven vleesch schijnt de oorzaak te zijn. NEW YORK. In het Zuiden van de Vereenigde Staten is aan den landbouw door de voortdurende droogte een schade van verscheidene millioenen toegebracht. NEW YORK. Op Wellfare-eiland in het hartje van New York is in een gevangenis een opstand uitgebroken, waaraan ruim 100 gevangenen deelnamen. De politie is den toestand meester. Een 10-tal gevan genen werd gewond. LONDEN. Te Tarnagulla in Australië Staat Victoria, is goud ontdekt. Er wer den eenige stukken van 30 ons gevonden. Een groot aantal personen is naar het betrokken gebied vertrokken om daar 'n claim machtig te worden. Er zijn tot nu toe redds 250 claims afgepaald. PARIJS. Boven Oost en Zuid-Frankrijk hebben Jbevige onweders gewoed. In Sa- voye werd een klein dorp met 450 in woners door den bliksem getroffen. Ee nige huizen geraakten in brand met het gevolg, dat in korten lijd alle in het dorpje staande gebouwen in de asch ge legd waren. In den omtrek werden ver schillende personen door den bliksem ge dood. Tengevolge van den hevigen re genval is een oppervlakte van 70 K.M. overstroomd. GOES 5 Augustus 1930. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveilingen. Roode bes sen levering 4.90—6.30, Dubb. Pincesseboo- nen 4.10, Rood© Stokerijen .5.20, Codlin Kes wick 14.90. Kleine veiling. Dubbele Boere- witte 27—50, Washington's 1742, Witte Wijnpruimen 2643, Blauwe Wijnpruimen 17 20, Belle da Louvain 1430, Reine Vic toria pruimen 37, Ulhorn 17, Czaar Prui men 616, Tragediepruimen 1619, Wijn- krozen. 10—15, Princie Pruimen 718, Moer- belanen 2—7, Okkelanen 18, Engelsche Krozen 6, Eldensche Blauwe 8, Precode Pro- lifix 8, Tollenaars Seedling 12, Kouwelijnen 1—5, Afval- en Uitsc'hotpruimen 116, Pre- oose de Trevoux 1337, Clapps Favorite 1218, Andró Desportes 1917, Beurré Gif- fard 10—17, Bruine Heereperen 916, Ooms- kinderen 1227, N. H. Suikerperen 68, Groninger Bergamotten 2—7, WieBlfriesperen 3 6, Scharlakenperen 8, Sambree 6', Uitschot en Afval peren 0.104.00, Madeleinen 22 —39, Perzik Roode Zomerappel 1538, Ear- ley Victoria 14—27, Mr Gladstone 11—SI, The Queen 15—18, Duch d'Oldenburg 13, Codlin Keswick 10—24, Zoete St Janappel 8—12, Afval- en Uitschotappels 110, Kruis, bessen 6,, Roode bessen 4—8, Zwarte bessen Frambozen 20, Tomaten 8—10, Uitschot To maten 1—6, Snijboonen 817, Stokprincossen 9—19, Stamprinoessen 29, Rheinische Spek- boonen 2—3, Zilveruien 7, Sjalotten 6, Augur ken 8, Aardappelen 1—5, alles per 100 K.G. Meloenen 22—54, Witte Komkommers 12, Groene idem 0.101.00, Augurken 0.250,34 Bloemkool 1—7, Roodekool 12, Savoye kool 5, Kropsla 3.40—4.10, Kroten 0.10, Kriel- eitjes 3.10, alles per 100 stuks. Bloemen 111, Selderij 2, Rabarber 2. MIDDELBURG 6 Augustus 1930. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Pe ren André Despotes 15, Bruine Heereperen 1315, Zomerlouwtjes 6, Preoose de Trévoux 727, Clapps Favorite 123, Noord Holl. Suikerperen 211, Roode Suikerij 16, Spuitjes 39, Langsteel 513, Oomskinde ren 519, Appels: Duchesse d'Oldenburg 3 15, Earley Victoria 822, Glasappel 6, Yellow Transparante 1140, Mr Gladstone 811, Schoone van Bath 1624, Zoete St. Jan 8 18, Zomerbloemzoet 7, Codlin Keswick 512, Jaques Lebel 4, Signe Tielsh 7, Tomaten 6 20, Roode bessen 519, Witte bessen 1315, Roode Kruisbessen 3—8, Witte Kruisbessen 28, Charlemonski 1326, Perzikroode Zo- merappels 131, Keizerinnen 16, Zomeraegt 415, St. Queen 28, Pruimen: Blauwe 1128, Oranje 3338, Tragedie 1130, Washington 12, Oogst 6—9, Frambozen 31 84, alles per K.G. Meloenen 3155, Net- meloenen 2064, Oranje meloenen 46, Stek- meloenen 20; Suikermeloenen 2559. ROTTERDAM 5 Augustus 1930. Op de gis teren in het Veilingslokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 4.006.20, "Eend eieren 4.905.45. Aanvoer 165.000 stuks. OOSTBURG, 4 Aug. Tarwe f 14—f 14.50, gerst chevalier f 7—f 7.50, röggef 7.50, kroonerwten f 12f 12.50. MIDDELBURG. Bevallen: S. P. Hollebrandse geb. Roelse, d.C. de Visser geb. Looise, z. Overleden: M. van Bokstel 1 j., d.; I. A. Goedbloed 57 j. geb. met A. van Boven. GOES. Geboren: Anna Louise Angelina, d. v. Renatus Verhoeven en Angelina Maria Goethals. Over de maand Juli. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren: 3, Adriana Anna Maria, d. v. Bastiaan Raas en Maria Zuidhof; 2, Abraham, z. v. Din- genus van de Vrie en Dina Anna Cor- stanje; 11, Janna, d. v. Jacob van Liere en Elisabeth Dommisse; 13, Jacobus Ni- colaas, z. v. Hendrik Jacobus Filius en Aartje Janna de Vos; 15, Rosalia Agatha Maria, d. v. Joannes Menheere en Johan na Pietemella Verschuure; 24, Jacobus, z. v. Pieter de Kok en Jobbina Cornelia la Grand ;29, Laurentius Johannis, z. v. Jan Traas en Apolonia de Jonge. Overleden: 9, Prijntje Nijsse, 79 j., wed. v. Jan Vermet; (overleden te Goes) 11, Floris van Boven, 54 j., wedn. van Ja co- ba Paauwe. Levenloos aangegeven: 18, een kind v. Pieter den Engelsman en Cornelia Stroo- snijder. 's-HEER ABTSKERKE. Geboren: 29, Geertruid, d. v. Pieter Minnaard en An- tona Westveer. SCHORE. Geboren: 8, Leuntje, d. v. An- dries in 't Anker en Cornelia Jeronimus. Overleden: 10, Cornells Boonman, 55 j., echtgen. v. Maria Louisa Bosseel. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 23 Juli, Maatje Magdalena Christina, d. v. Jan Bastiaan Blok en van Elizabeth de Dreu; 26, Magdalena, d. v. Marinus Jaoobussie en van Klazina van Klink. Overlijden: 9, Adriaan Leendert, 11 m., z. v. Martinus Boogert en van Janna valn de Velde; 28, Margaritha Mol, 73 jr, echtgenoot van Maria Hoffius. KRABBENDIJKE. Gehuwd: Cornelis Philipse, 26 j. te Eindhoven en Adriana Pietemella Aarnoudse, 24 j. Geboren: 1, Jan, zv. Arie Kriekaard en Cornelia Minnaard. 1, Jacobus, zv. Joos Daniel Joossen en Jacomina van Baren. 6, Elizabeth Jozina, dv. Anthonie Johannes Guiran en Adriana Baurdoux. 5, Cornelis, zv. Leendert Joannes van Langevelde en Lena Jacoba Markusse. 21 Leendert Maarten, zv. Anthonie Meeuwse en Johanna Meeuwsen. 25, Maatje Jo hanna, dv. Pieter Nieuwenhuize en Neel- tje Johanna Kaat. 26, Johanna, dv. Lau rens Jacobus Overbeeke en Maria Sinke. 31, Govert Jannis, zv. Willem Tazelaar en Jannetje Meloen. Overleden: 13, te Ierseke, Maria Schui ling, 66 j., wed. van Arie Dansen, Z0UTELANDE. Geboren: Pieter, z.v. Pieter Koets en Elisabeth Clarisse; Deun tje d.v. Pieter Meijers en ISuzanna Vos; Anna Maria d.v. Adraan Aart de Steur en Janna van den Broeke. WiOLPHAARTSDIJK. Getrouwd: 10. Jan Gillis de Jager 21 j. jm. en Jaooba Koeman 21 j. jd.10. Adriaan Meeuwse 28 j. jm. en Johanna Maria Rooze 23 j.jd. Geboren: 8. Cornelis Jacob, z. v. "Jacobus Rentmeester en Jobina Geense; 11. Leintje Johanna, d. v. Jan Gillis de Jager en Jacoba Koeman; 23. Neeltje Maria, d. v. Maarten de Regt en Mina Neeltje Tramper; 24. Jan, z. v. Jan Verstelle en Pietemella Nieuwenhuize; 27, Maatje Janna, d. v. Ma rinus Jan Schrier en Jacoba Kole. Overleden: 22. Jan Tramper "84 j. wedn. van Cornelia Reijnhout; 30. Pieter Johannes Oreel 68 j. echtgen. van Maria Verbrugge; 31. Jacob Marinus 6 j. z. v. Jan Boonman en Adriana Goense, GRIJPSKERKE. Geboren: 9. Loom*, i. Tj. Cornelis Boogaard en Johanna Br oer se. Overleden: 7. Jan Hollebrandse 25 j. ongeh. wMELISKERKE. Geboren: 6. Maria, d. v. Andries de Visser en Martina Dekker; 26. Cornelia 'Tannetje, d. v. Pieter Harpe en Maatje Kesteloo. RITTHEM. Ondertrouwd: 18. Marinus Pieter Meijers 24 j. en Maatje Paulina Ljjnse 23 j. Geboren: 13. Martina, d. v. ï^eter Gevaal en Pietemella Cevaal. HOEK. 'Ondertrouwd: 19. Marinus Johannes Janse 23 j. jm. en Magdalena Bakker 19 j. jd. 24. Willem Iiiemens 46 j. wedn. en Maria van Wijck 49 j. wed.; 24. Pieter Haak 23 j. jm. en Magdalena Johanna Riemens 25 j. jd.; 31. a obus de Groote 24 j, jm. en Cornelia van Es 22 j. jd. Getrouwd3. i ieter Pieleman 27 j. jm. en Janna Riemens 23 j. jd. Geboren: 1. Catharina Elizabeth, d. v. Tho mas Lantsheer en Catharina van Wijck; 6. Pietemella Levina, d. v. Francois Pladdet en Adriana Levina Koljjn; 15. Louis, z. v. Jacobus den Exter en Cornelia van Poelje; 21. Jozias Daniël, z. v. Daniël 'Haak en Janna Tollenaar; 25. Wilhelmina Catharina, d. v. Willem Vinke en Elizabeth de Blaeij; 31. Adriana, d. v. Anthonie Adriaan v. d. Velde en Catharina Pietemella Bakker. Programma van Donderdag 7 Augustus. HILVERSUM 1875 M. 8,00—9.45 Gra- mofoonplaten. 10.3012.00 Concert door Haarlem's Klein Orkest. 12.152,00 Con cert Kwintet. 2 30-3.30 Gramofoonplaten. 3.304.00 Orgelconcert. 4.305.30 Concert (Volendammers). 5.306.45 Con cert. 6.457.15 Gramofoonplaten. 8.00 9.00 Concert. Omroeporkest. 9.009.15 Concert door „Zang en Vriendschap", Hilver sum. 9.169.30 Vervolg Orkestconcert. 9.309.46 'Zang door solist. 9.46— 10.00 Vervolg Orkestconcert. HUIZEN 298 M. Na 6 uur 1071 M. 8.16—9.30 Gramofoonplaten. 10.00 Zang door het dameskoortje der Korte Ziekendien- sten. 10.30 Korte Ziekendienst door Da C. J. Hoekendijk te Bussum. 12.151.15 Concert. 2.00 Gramofoonplatenconcert. 4.00 Ziekenuurtje door Ds J. C. Helders, Em. Pred. te Bilthoven. 5 00 Gramofoon platen. 6.30 Concert door Chr. Muziek vereniging. 6.40 Orgelconcert. 8.00 Concert. DAVENTRY 1554.4 M. 12.20 Concert. 1.20 Orgelspel. 2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Concert. 4.35 Orkestconcert. 7.00 Piano-recital. 7.50 Concert, cello, piano. 8.20 Concert. Militaire Kapel. LANGENBERG 473 M. 12.30 Gramo foonplaten. - 1.252.50 Orkestconcert. 5.506.50 Solisten-concert. 8.209.15 Or kestconcert. 9.2010.50 Orkestconcert. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 8.45 Concert. Viool en piano. 9.20 .Con cert uit de Kurzaal te Ostende. Stoomvaart-Hij Nederland. PRINS DER NEDERLANDEN, uitr., p. 2 Perim. CHR. HUYGENS, uitr., 5 v. Algiers. BENGKALIS, thuisr., 4 v. Genua. J0HAN DE WITT, thuisr., 4 v. Algiers. Ned. Stoomb. Hl]. MEROPE, 4 v. Catania te Venetië, STELLA, 4 v. Varna n. Constanza. THESEUS, 4 v. Santander n. Musel. ULYSSES, Algiers n. Amst. p. 4 Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. INSULINDE, uttr., 6 te Sabang. KERTÖSONO, thuisr., 4 te Suez. PATRIA, thuisr., wordt 8 5 u. 30 m. vm. te Marseille verwacht. SAMARINDA, uitr., 4 te Sabang. BiALOERAN, uitr., 6 (12.5 nm.) v. Pt. Said. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 7 Aug. Zwakke tot matige Zuid-Westelijke wind, afnemende bewolking, waarschijnlijk nog enkele regenbuien, iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gisteren 750. Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u. 17. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Aug., 2.30 uur. Londen 12.091/lg12.093/16. Parjjs 9.75V2—9.761/2- New York 2.48—2.48V*. Berljjn 69.30—59.32. Brussel 34.72i/j—34.73V2.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3