Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Uit de Provincie. I Boven Voorne en Putten ijheeft een hevige cycloon gewoed, welke veel schade heeflö aangericht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De cycloon woedde het he vigst boven het plaatsje Heenvliet. De boerderij van den heer v. d. Linden, die het zwaar te verantwoorden had en erg werd toegetakeld. Een voorstel van B. en W. tot aanschaf fing van een brand of gasmasker voor de brandweer wordt goedgevonden. Ook wordt de wijziging in de belasting verordening aangenomen, zulks in ver band met de nieuwe financiëele verhou ding tusschen Rijk en Gemeenten. Een verzoek van Iz. Boone om gemeen tegrond in erfpacht wordt toegestaan. Voor kennisgeving wordt aangenomen een verzoek van den Bond van bedrijfs autohouders in Nederland om tot dezen bond als lid of donateur toe te treden. Bij de rondvraag vestigt dhr Franse de aandacht van den raad op de vele zieke jonge iepen op de oude begraafplaats en vraagt of de raad zijn toestemming kan geven tot algeheele opruiming van deze boompjes of enkel maar de zieke op te ruimen en deze plaatsen aan te vullen met een ander soort. Tot dit laatste wordt besloten. Ook zullen de vier zieke olmen op den Westwal opgeruimd worden. Een twintigtal nieuwe zal over de geheele lengte van den Westwal aangeplant wor den. Dhr Puijpe vraagt of nu met de ziekte van den Gemeente-ontvanger ook gedacht wordt om desnoods een vervanger te be noemen, waarop de voorzitter verklaart, 1 dat hier reeds over gedacht is. Een per- soon is hiervoor al gevraagd doch daar deze reeds bezet is, kon hij hier niet komen. De voorzitter verklaarde echter, dat de zaak toch goed gaat. Dhr Schuit verzoekt de parkeerplaatsen voor auto's door het plaatsen van bor den bekend te maken. Hieraan zal worden voldaan. Ook vestigt dhr Schuit de aan dacht van B. en W. op de uitvoering van de wet op de besmettelijke ziekten, of het niet mogelijk zou zijn om zelfstandig een barak te doen bouwen van oude houten noodwoningen der Ned. Spoorwegen, daar deze tegen spotprijzen worden opgeruimd. Spr. is op dit idee gekomen omdat de bij dragen van de aangesloten gemeenten z.i. zoo ontzettend hoog zijn. De voorzitter ontraadt echter zulks te doen, daar de inrichtingen nauwkeurig aan de wet moeten voldoen en het ver- plegingspersoneel ook niet zoo gemakke lijk te krijgen is en al is dit nog te krijgen, ook veel zal kosten. Hierna sluiting. Meermalen kwam de land bouwer N. tot de ontdekking, dat de fa briek minder liters melk afrekende dan hij in de bussen deed. Hij lette er toen eens op, wat er met de melkbussen, wel ke hij des morgens vroeg op eenigen af stand van zijn woning neerzette, vanwaar de melkrijder ze dan medenam naar de fabriek, gebeurde. En toen zag hij zijn buurman S. naar de bussen gaan en daaruit een kan met melk vullen. De landbouwer deed hier van aangifte bij de politie. Loop der bevolking. Ingekomen: Janna Labruijere, E 10, uit Middelburg. Neeltje Krijger, C 122, uit Middelburg. Vertrokken naar: Heerlen, Kloosterkool hof H 105, W. Govertse. Ritthem. Het comité tot feestelijke her denking van den 50sten jaardag van H. M. de Koningin heeft blijkens de in- teekenlijsten van de ingezetenen veel me dewerking ontvangen. Het comité heeft in zijn laatstgehouden vergadering definitief vastgesteld, waaruit de feestelijkheden zullen bestaan. Het feest zal gehouden worden op Zaterdag 30 Augustus. De prachtige dorpsstraat zal versierd wor den. Des voormiddags zullen de school kinderen in de school onthaald worden. Des namiddags zullen in de dorpsstraat verschillende volksspelen gehouden wor den door de schoolkinderen en door de grooteren. Des avonds verlichting van het dorp giorno, vorming van een lichtstoet en ontsteking van vreugdevuren. De feestelijkheden zullen des middags en des avonds opgeluisterd worden door de welwillende medewerking van de mu- /iekvereeniging. tot voor korten tijd, dus ruim 40 jaar, burgemeester dezer gemeente is geweest. Die algemeen geachte oud-burgemeester maakte ook van 1391 tot 1919 deel uit van de Provinciale Staten van Zeeland, waar hij als R.K. het toenmalige district Hulst vertegenwoordigde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groenlo Mr C. J. Bartels te Lathum. Te Giessendam-Neder-Hardinxveld, J. Haring te Benthuizen. De heer A. H. Oussoren, Theol oand. verzoekt ons mede .te deelen dat zijn adres nu weder is Geref. Pastorie, Blroek bij Dok- kum. Benoemd tot hoofd der te openen Her vormde school voor C. V. O. te Baambrugge, de heer J. Jeremiasse, hoofd der school voor Chr. Volksonderwijs te Jubbega (Fr.). Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September 1930, benoemd tot leeraar aan de Rijkshoogereburgerschool te Oostburg P. N. Kruithof, thans tijdelijk leeraar aan die school. Geslaagd voor examen Nijverheidsonder wijs (N. H.) de heer A. P. G. Lansu te Clinge; voor examen Handenarbeid de heer J. Dik te Zierikzee en voor akte Fransch L. O. Mej. A. M. de Ronde te Vlissingen. Mej. C. J. Lampers, onderwijzeres te Staphorst, vroeger te Vlissingen, is geslaagd voor de akte Fransch L. O. Emigratie naar Zuid-Afrika. Wij lezen in „Zuid-Afrika": De maand April bracht aan de Unie door immigratie eene vermeerdering van de bevolking van 698 personen (368 m. en 330 v.). Er kwamen via de havenplaat sen 983 personen en via de landgrenzen 38, binnen, terwijl 323 de Unie verlieten, om zich in Zuid-West (27), Rhodesië (282) of elders (14) te vestigen. Het was de laatste maand waarin Oost- Europeanen onbelemmerd konden binnen komen. Hun getal was dan ook zeer groot Terwijl er in de eerste drie maanden ongeveer 300 p. m. immigreerden, kwa men er in April 966 binnen, waardoor het geheele getal Oost-Europeanen voor de eerste vier maanden van dit jaar steeg tot 1910, terwijl het verleden jaar 856 bedroeg. De eerstvolgende maanden is de deur voor deze immigranten gesloten. Van de Britten kwamen er 220 binnen en vertokken er 427, een vermindering dus van 207; van de Amerikanen 4 en 8, dat is een vermindering van 4; de Belgen verminderden met 30. Dit getal wijst evenals dat van de Nederlanders, waarvan 6 binnenkwamen en 52 vertrok ken (dus een vermindering van 48) op don terugkeer van diamantbewerkers, ten gevolge van den slechten toestand bij de diamantslijperijen. De Duitschers ver meerderden met 19; de Noren met 6; de Franschen verminderden met 3. De aanwas der bevolking in deze maand bestaat voor 94,83 pCt. uit Oost-Europe anen. Vergelijkt men de immigratie der eerste vier maanden van 1930 met die van 1929, dan komt men tot de volgende cijfers: Britten 993, tegen 1055; Belgen 37 te gen 84; Duitschers 147 tegen 111; Neder landers 50 tegen 50 Italianen 39 tegen 20; Noren 17 tegen 5; Zweden 8 tegen 3. Opmerkelijk blijft de gestadige verzwak king van het Britsche element. Van de binnengekomenen wilden slechts 33 zich wijden aan den landbouw, 238 aan de nijverheid en 249 aan den handel, terwijl 502 kinderen waren. dat dit geringer was dan in 1928. Het saldo-tegoed in totaal aan inleggers ver schuldigd, is afgescheiden van de toe voeging der rente, dienovereenkomstig verder gestegen. Ook het gemiddelde sal do per boekje geeft een voortzetting van de gestadige stijging der laatste jaren te zien. Het aantal inlagen bedroeg 2.474.610 tegen 2.405.980 in 1928, terwijl het bedrag dier inlagen was f 136.439.343 tegen f 132.745.042 in het voorafgaande jaar. De inlagen vermeerderden dus in aantal met 68.630 en in bedrag met f3.694.301. Terugbetaald werd in 1.319.513 posten f 134.541.372 of, na aftrek van de rente, in den loop van het jaar uitbetaald bij geheele afbetaling van boekjes f 134.316.306 tegen in 1928 in 1.300.262 pos ten f 129.796.634, vermeerdering dus in aantal 19.251, in bedrag f4.519.671. Aan rente werd goedgeschreven f8.716.380 (incl. de in den loop van het jaar uitbetaalde rente ad f225.066), zoo dat het tegoed der inleggers einde 1929 bedroeg f351.114.575 zijnde f 10.609.566 meer dan einde 1928. De Wieringermeer. De arbeid in de Wieringermeer begint nu meer binnendijks te gaan. Onder Aartswoud bouwt men op den droogge- legden zeebodem een keet voor 260 ar beiders, zoodat hiermede het begin der bewoning wordt gemaakt. Kippen- en eendeneieren. Een wetsontwerp is ingediend tot re geling van den uitvoer, alsmede wijzi ging en aanvulling van de bepalingen be treffende den in- en doorvoer van kippen en eendeneieren. De wetsvoordracht is samengesteld om te voldoen aan het be paalde in art. 9 der Landbouwuitvoer- wet 1929, volgens hetwelk een algemeene maatregel van bestuur, uitgevaardigd krachtens art. 8 der wet, uiterlijk binnen 2 maanden na de afkondiging moet wor den gevolgd door een voorstel van wet tot voorziening in het onderwerp van dien maatregel. Er is thans zooveel ervaring opgedaan als noodig is om met gerustheid een grondslag voor een algemeene uitvoer regeling te leggen, aldus merkt de me morie van toelichting op. In dit wetsvoor stel zijn neergelegd de grondvesten van de regeling en de omlijning van de bevoegd heden met betrekking tot nadere uitwer king. De minister wijst op het groote belang voor ons land van den eieren- export. De ervaring heeft echter geleerd, dat niet door allen, die eieren exportee ren,steeds een product wordt geleverd, dat aan redelijke eischen voldoet. Bij de sa menstelling van de ontworpen regeling is uitgegaan van de gedachte, dat de mo gelijkheid moet worden geschapen voor het maken van onderscheidene bepalin gen voor de verschillende soorten van eieren. Aan den wederuitvoer van inge voerde buiienlandsche eieren worden niet meer beperkende bepalingen gesteld, dan noodig zijn voor een doeltreffende regeling ten aanzien van het ei van Ne- derlandschen oorsprong. FINSCHE BOTER NAAR DUITSCHLAND Opnieuw onderhandelingen aange knoopt. De berichtgever van het „Handelsblad" te Berlijn telefoneerde gisteravond: Mem heeft in Nederland de tegen den, invoer van Duitsche goederen gerichte boyootbeweging voorbarig genoemd, om dat immers do zoogenaamde particuliere onderhandelingen tusschen Duitschland en Finland waren mislukt en derhalve de gewraakte particuliere overeenkomst, be treffende den invoer van een vast con tingent Finsche boter en kaas, in Duitsch land reeds geheel van de baan was. Het wachten was nog slechts op ©en officiëele verklaring van de Duitsche regeering, dat zij een dergelijke overeenkomst, die zou zijn neergekomen op een arglistige en un faire ontduiking van de handelsverdragen, in geen geval zou giedoogen. Zoodra deze verklaring was afgelegd, zou van een boycotbeweging worden afgezien. De „Deutsche Industrie- und Handels- tag" en tal van gezaghebbende bladen hebben bij cle Duitsche regeering met klem aangedrongen, ,pp het afleggen van een dergelijke .verklaring, en nu ook helt Reichsverband der Deutsche Industrie zijn waarschuwende stem waarlijk een stem (die gewicht .in de schaal bleek te leggen heeft doen hooren, 'mocht men wel aannemen, dat de Duitsche regeering niet langer zou .dralen om terug te keeren) op de dwalingen haars "weegs. Maar de Duitsche regeering schijnt er nog geenszins van overtuigd te zijn, dat zij gedwaald heeft en aardig op weg is, om het vertrouwen in Duitschland en de Duitsche handelspolitiek ernstig te scha lden. Zij schijnt het er in tegendeel op aan te leggen, de bezadigde politico en publicisten in Nederland, die de boycot- beweging voorbarig hebben genoemd, te desavoueeren en de voorstanders van deze beweging in het gelijk te stellen. Het „Berl. ,Tageblatt" meldt ten minste, tot zijn verrassing te hebben vernomen, dat vandaag twee Finsche gedelegeerden op uitnoodiging van den Duitschen mi nister van Landbouw Schiele naar Ber lijn zijn gekojmen, om de onderhandelin gen over ©en dergelijke particuliere over eenkomst te hervatten. Het schijnt dus, dat noch de waarschuwingen en protes ten uit het eigen land, noch de boycot beweging in Nederland en Denemarken eenigen indruk .op de Rijksregeering heb ben gemaakt. Interessant is nog de mede- Geeling van het blad, dat het Reichsver band des Deutschen Butter-, Fett, und Kase-handels, dat (deze week te Berlijn vergadert, naar alle waarschijnlijkheid zal besluiten, dat zijd leden geen gebruik zullen maken ,van het geprojecteerde half officiëele invoerbureau voor de Finsche boter en kaasoontingenten. Hoe men on der deze omstandigheden den verkoop van deze contingenten wil bewerkstelli gen, zegt het „Berl. Tag.", schijnt vrij duister. Een tegenaotie ln Dultiohiand. Uit Dusseldorp wordt gemeld: De berichten over een boycot van Duit sche waren door Nederland als gevolg van de verbooging der Duitsche invoer rechten, heeft ,tot een tegenactie van Duit sche zijde geleid. De Rheinisch .Westfalische Tageszeitung bevatte dezer dagen ©en groote adver tentie, waarin tot een openlijke boycot van Hollandsche waren werd opgewekt. Deze oproep is anoniem, maar vorm en inhoud ervan doen duidelijk vermoeden, Üat in de .eerste plaats de landbouw inj Rijbland en de omstreken er toe opwek ken. Men .zegt, dat van de naald tot de tractor alle JDuitsche artikelen door Neder land zullen .worden geboycot. Duitschland moet met gelijke munt betalen en het Duitsche geld plechts voor Duitsche boter en kaas besteden. Bond van Smedenpatroons ln Nederland. De Bond van Smedenpatroons in Ne derland zal op 18, 19 en 20 Augustus zijn algemeene vergadering te Middelburg houden. De ontvangst van den Bond zal Maandag 18 Augustus plaats hebben tij dens de feestviering voor het 30-jarig be staan der afdeeling Middelburg. Dinsdag 19 Augustus heeft des morgens te 10 uur de algemeene vergadering plaats in het Schuttershof, terwijl in den tuin daarvan des avonds van dien dag een concert wordt aangeboden. Woensdag 20 Aug. zullen de deelnemers aan de vergadering een bezoek brengen aan de fabriek en werf der Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen, waarna in het Strandhotel de lunch plaats heeft. Des middags wordt per stoofntram Walcheren naar Westkapelle gereden en vandaar per autobus via Domburg terug naar Middel burg. STOFFER EN BLIK hebben afgedaan. Een stofzuiger levert J. M. Pol man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Aan de telefoniste bij den Interlo- calen dienst J. M. Geense van het post en telegraafkantoor te Middelburg, is op haar verzoek, met ingang van 1 Septem ber tot en met 31 October a.s. nonactief verleend. Faillissement. Door de Arrond. Rechtbank te Middelburg is beden failliet verklaard M. van der Have, koopman te Ierseke. Rechter-commissarisMr J. W. Zijlstra, rechter in die Rechtbank. Cura tor: Mr H. C. J. Zaaijer, advocaat en procureur te Goes. B ij z. V r ij w. Landstorm. Don derdag was het voor de militairen, ver- eenigd in bet Chr. Militair tehuis te Ber gen op Zoom een gezellige avond. Daartoe uitgenoodigd kwam dhr P. G. Laarnoes uit Vlissingen een opwekkend woord spre ken voor den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Nadat de eerste twee coupletten van het Wilhelmus waren gezongen, opende dhr P. Boone dit samenzijn met een hartelijk woord van welkom in 't bijzonder tot dhr P. G. Laernoes, die hierna doel en be staansrecht van den B. V. L. uiteenzette. Hierna werd de landstormfilm 1928 ver toond. Na het vertoonen van twee gedeel ten der film, werd pauze gehouden, ter wijl dhr P. Boone weer veertig jonge man nen kon boeken, die zich opgaven als lid van den B. V. L. Hierna werden de andere deelen der film vertoond, die zeeï in den smaak vielen. Het was een zeer goede avond. Kapelle. Alhier is een damesgymna stiekclub opgericht met aanvankelijk 12 leden. Als onderwijzer en leider is aan gezocht dhr Johs. Willeboer, alhier. Schore. Loop der bevolking over de maand Juli 1930. Ingekomen: 5, Adriaan van der Hulle, bakkersknecht, uit Oosterland. Vertrokken: 3, Louis de Koeijer en ge- zin naar Kapelle, D 150. 12, Nicolaas Cornelis de Pree, tuindersknecht, naar Veur, Leidschendam, Broekweg 7. Driewegen. De Raad vergaderde Maan dag. Afwezig dhrn J. G. Nieuwenhuise en M. Nijsse. Besloten wordt voor twee jaar ontheffing te vragen van de verplich- ting tot het geven van onderwij's irn lii chamelijke oefeningen. De armenbegrooting voor 1931 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf elk op f 8633,16, onder opmerking dat de Raad het ongepast vindt, dat men het presen tiegeld niet vermindert en wel op andere posten wordt bezuinigd. De voorstellen van B. en W. in ver band met de wijziging van de regeling der finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten werden met algemeene stem men aangenomen. Besloten wordt, de ge meente Driewegen voor de heffing der gemeentefondsbelasting te plaatsen in de 2e klasse en hierop te heffen 30 opeen- ten. Voor de heffing der personeele be lasting wordt de gemeente gehandhaafd in de 8ste klasse. Op de hoofdsom dezer belasting zullen 120 opcenten worden ge heven. Wolfaartsdijk. Maandagavond vergader, de de Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Aangeboden werd de gemeente- 'rekening 1929, die van het burgerlijk arm bestuur en de begrooting 1931 van het armbestuur. Een en ander werd in han den gesteld van een commissie. Op verzoek van het bestuur der bqz. school aan den Papeweg, om gelden vol gens art. 72 L. O.-wet 1920, voor aanleg van een electrische installatie, werd met alg. stemmen gunstig beschikt. Op de verzoeken van A. v. d. Kreeke en A. Geil om ontheffing hondenbelasting werd afwijzend beschikt Op het verzoek van E. Zegers om uitweg voor zijn woning i over gemeentegrond naar den Achterweg werd gunstig beschikt. B. en W. stelden voor hiervoor een vergoeding te doen betalen van f 7,50 per jaar. Dhr M. Kloos terman vond dit te hoog, daar ook de gemeente van een gedeelte van dien uit weg gebruik zal maken en stelde f 5 voor. Na eenige bespreking werd 'tvoor- stel-Kloosterman aangenomen met 6 st. voor en 1 stem tegen. (Valkier). Nadat de raad in geheime zitting was geweest ter bespreking van de candidaten voor Hoofd der School te Oud-Sabbinge werd met alg. st. tot hoofd der school te Oud- Sabbingo benoemd dhr M. Nieuwenhuize. no. 2 van de voordracht, thans onder wijzer te Hoek. Op voorstel van B. en W. werd na breedvoerige uiteenzetting besloten de ge meente te plaatsen in de eerste klasse wat betreft de gemeentefondsbelasting en in de 8ste klasse wat betreft de personee le belasting. Een en ander beteekent ze ker een verlaging van den belastingdruk voor de arbeidende klasse in het bijzon, der. Langdurig werd gesproken over de elec trische straatverlichting. E-nkele lantaarns zullen worden verplaatst naar meer don kere gedeelten. Dhr M. Kloosterman merkte op, dat het zijn inziens in dezen tijd van algemeene malaise een over bodige luxe genoemd moet worden om een 7-tal lantaarns den geheelen nacht te laten branden. Zijns inziens is dit over bodig. Daar dit een meerdere uitgaaf op de straatverlichting vordert van plm. f50 stelde hij voor geen lantaarns den gehee len nacht te laten branden, welk voorstel met 6 tegen 1 s't. werd verworpen (voor alleen de voorsteller). Op voorstel van hetzelfde lid werd met alg. st. besloten om aan het bestuur der P. Z. E. M. te verzoeken nog een maand gelegenheid te geven, zich op te geven voor aanslui ting aan het electrisch net en deze op gave dan nog te tellen bij de aansluitin gen ter bepaling van het tarief voor stroomverbruik. Aan de hand van art. 18 van de wet op besmettelijke ziekten werd in beginsel besloten mede te wer ken met de gemeente Goes tot gezamen- lijken bouw van een ziekenbarak. Door dhr Overbeeke werd in afkeurenden zin gesproken over de plaatsing van het scha kelkastje op het kruispunt Overweg-Mo lenweg en Papeweg. Op voorstel van dhr M. van Strien werd met meerderheid van stemmen besloten f 250 beschikbaar te stellen uit de gemeentekas ter tractatie van de schoolkinderen bij den 50sten ver jaardag van H. M. de Koningin. Een com missie uit den raad, bestaande uit den burgemeester en dhrn M. van Strien en M. Kloosterman, zal trachten in overleg met het onderwijzerspersoneel de kinde ren van eenige feestelijkheden te doen ge nieten. Te middernacht werd de vergade ring gesloten. Arnemuiden. Maandag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Door den voorzit ter worden de volgende mededeelingen ge daan: Ingekomen zijn verslagen van: a. van de Vereen. Handelsonderwijs te Middelburg over 1929; b. de stichting Zandbergen over 1929 en c. de stichting „Zonneveld" te Oostkapelle over het tijd vak 1 Mei31 Dec. 1929. Benoemd is tot lid van de Gezondheids commissie gezeteld te Veere de heer J. W. Mazure, Tech. Arob. b. d. Prov. Wa terstaat te Kortgene. De uitvoering van de volgende werk zaamheden is bij aanbesteding gegund aan de laagste inschrijvers, t. w.: a. het maken van een steenen waterplaats bij de school aan Iz. Boone, alhier, voor de som van f79,50; b. het schilderwerk van het gemeentehuis aan C. Oreel, alhier, voor de som van f 178. (Vestibule, trap en achtergevel)c. het schilderen van de ban ken in een schoollokaal voor de som van f 115, aan C. Oreel, alhier; en d. het saus en witwerk in de openbare school voor de som van f79, aan C. Oreel, alhier. Ter gelegenheid van de aflating van het kanaal hebben B. en W. het noodig geoordeeld om de kaai ter lengte van de beschoeiing uit te baggeren. Dit werk is bij aanbesteding gegund aan L. Schets, alhier, voor de som van f2.75 per kub. M. uitgebaggerden grond of andere specie. Daarna komt aan de orde wijziging der Bouwverordening (het aanbrengen van brievenbussen a. d. te bouwen nieuwe wo ningen), waarover in de vorige vergade ring de stemmen staakten. Zonder eenige discussie aangenomen met 4 tegen 3 stem men. Voor de heeren Franse, Janse, Puij pe en Crucq. Tegen de heeren Schuit, van Eenennaam en v. d. Ketterij. De gemeenterekening over 1929 wordt goedgekeurd. Ontvangen is f 76271,86y2 en uitgegeven f 64810,65V2,goed slot f 11461,21. Kapitaaldienst: ontvangst f 6972.37 en uit gaaf f5334.61, batig saldo f 1637.76. Een verzoek om financiëelen steun van de stichting „Moederheil" te Ginneken, wordt voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt in prin cipe besloten tot samenwerking met an dere gemeenten inzake de beschikking over een gelegenheid tot afzondering van lijders aan besmettelijke ziekten. Een verordening om de kosten krach tens Art. 21 der wet op besmettelijke ziek ten, te verhalen wordt aangehouden. St.-Jansteen. Gisteravond is alhier over leden de heer Q, IJsebaert, die van 1S89 Ongelukken. Het 6-jarig kind van den landbouwer H. te Raait©, had het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2