Onderwijs. Gemengd Nieuws. Wat de bladen zeggen. Ingezonden stukken Radio-Nieuws. Kapello. Benoemd als hoofd van de openbare school te Gorinchom dhr J. Zaanen, hoofd dex openbare lagere school alhier. Middelburg. Tot do Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg zijn do volgende nieuwe leerlingen toegelaten: Tot de eerste klasse: R. v. Aken, S. M. de Reij m., J. Drioel m., J. B, A. Bion- dina F. 3. van Oorschot m., allen te Mid delburg; W. van Griethuijsen m., J. Gunst, N. E. van Splunder m., allen te Vlissin- gen, L. S. Sturm m., 'sH. Arendskerke, O. H. de Pree m., Arnem^iden; S. J. de Korte, Tholen, M. van Belois m., Goes. Tot de tweede klasse: G. v. Oorschot, D. C. Sorel, H. C. J. Weber, allen te Vlissingen. Tot de derde klasse: Dl. Sytema m., M. J. Doornberg m., J. M. Mantz m., allen te Middelburg; B. G. Smit m., P. J. G. van Rosevelt m., J. W. Sandifort, J. W. H. Biesrna, 0. J. A. Edelman m., allen te Vlissingen en A. B. Nieuwenhuijse te Goes. De cycloon boven Voorn© en Putten. Men seint aan de Msb.: Bij onze eerste informaties in Hoog vliet bleek dit dorp niet te zijn geteis terd. De cycloon was terzijde van het dorpje gepasseerd. Bij Geervliet constateerden we de uit- Ioopers van den cycloon. Meer takken bleken hier afgewaaid, enkele boomen waren ontworteld, terwijl het koren lag platgeslagen. Tusschen Geervliet en Heen- vliet bleek de hoos het ernstigst te heb ben huisgehouden. De teistering had plaats in den mid dag omstreeks 5 uur. Plotseling werd om dien tijd een oorverdoovend lawaai waar genomen als van tientallen fluitende en ronkende motoren. Een wolkzuil opkomend uit den Ha ringvliet nabij Oudenhoorn werd waar genomen, die zich met een razende snel heid voortspoedde, over de dorpjes kwam en via den Bolthek en Rozenburg ver dween. De hoos was voorbij. Gedurende slechts enkele seconden, maar het bleek raak te zijn geweest Op het tramemplacement waren drie wagons uit de rails gelicht en omver ge worpen. Een honderd meter verder ble ken kippenhokken te zijn meegenomen of uit elkaar gedrukt. De boomgaard van den heer Bodegra ven was geruïneerd, terwijl zijn kas en hokken eveneens een ruïneuze massa vormden. Een niet minder akeligen indruk maakte de boerderij van den heer v. d. Linden. Het dak van het tegen den dijk gebouwde huis, bestond nog slechts uit enkele spanten. Boomgaard en gewassen bleken eveneens verwoest. De vrouw, die alleen thuis was, zag het meubilair opgenomen en zich verplaat sen. Drie vier honderd meter verder, wer den stukken eigendom teruggevonden. Enkele honderden meters verder was een kas opgetild en verder neergezet. Op haar baan trof de cycloon nieuwe schuren en broeikassen. Langs den ge- heelen weg lag het vol met dakpannen en glasscherven. Voortgaande langs de baan van ver woesting, die duidelijk stond afgeteekend, constateerden we een ernstige schade aan de groote tuinderij van den heer C. de Snoo. Drie kassen achter elkaar stonden als harmonika's ineengedrukt. Geen ruit was meer heel uiteraard. Van de af- deeling platglas was niet veel meer over. Geen enkel raam lag meer op zijn plaats, terwijl over een vlakte van honderden vierkante meters de spanten en glas scherven verspreid lagen. Alleen op deze tuinderij bedraagt de aangerichte schade al duizenden. We hebben gepoogd een globaal over zicht van de schade te krijgen. Zulks was echter al vrij moeilijk. Het zijn meerendeels kleine luiden, die de ramp hier heeft getroffen en voor wie enkele duizenden heel wat schade be- teekent. De meesten waren niet verzekerd. Ook voor de dorpjes Geervliet en Heen- vliet vooral hebben de gevolgen van den „cycioondoortocht" het aanzien van een ernstige ramp. Er zal dan ook voor de getroffenen iets moeten worden gedaan. 'tls een geluk geweest, dat de cycloon den poidor van Abbebroek is doorgeko men en eigenlijk tusschen Heenvliet en Geervliet passeerde, want anders zou van de dorpjes niet veel zijn overgebleven. Wonderbaarlijk mag 't heeten, dat geen enkele persoon is getroffen. Overigens de angst zal er bij de bevol king nog danig in en men kwam niet uitverteld over de razernij, die de hooi, dakpannen, takken en stukken hout mee voerende trechtervormige, blazende en zuigende wolkzuil veroorzaakte. De angst, die bijv. de familie v. d. Lin den heeft uitgestaan, moet ontzettend zijn geweest. De man was even uit en de vrouw was met de kinderen thuis, toen in een tijd van enkele seconden de boom gaard werd verwoest, zware boomen neer ploften en op een schuur neerbonkten, het dak der woning weggeslingerd werd er het huisraad van zijn plaats ging. Van onderen zag de cycloon er uit als een lange witte streep, ter breedte van een meter, gezien van een afstand van 7 K.M., in trechtervorm. Hoog in de lucht zag men zeer donkere wolken, die door elkaar dwarrelden. De wolken waren in het midden van een grijsachtige kleur. Iemand te Heenvliet werd 7 Meter weg geslingerd en liep daarbij inwendige kneuzingen op. Benige andere personen werden door den wind 4 5 Meter ver plaatst. Koeien werden van den dijk ge worpen en aan de reeds geoogste gewas sen werd aanzienlijke schade aangericht, zooals aan de schooven tarwe, en som mige hoopon hooi zwoefdon honderd M. hoog in de lucht. Het water in de Nieuwe Maas bij Nieu- wersluis werd tot kerkhoogte opgezogen. Alles ging met veel lawaai gepaard; het leek, of een leger vliegmachines over Heenvliet trok. De windhoos is verder getrokken over het eiland Rosenburg naar MaaslanL Op Rosenburg heeft zij haar grillig spoor nagelaten over een veld waar erwten schelven stonden. Links en rechts over het veld werden verscheidene schelven ge heel en al door den wind uit elkaar ge rukt, terwijl sommige schelven, vlak naast de vernielde onbeschadigd bleven. Merkwaardig is, dat links van de wind hoos geweldige hagelslag is neergevallen, welke het hevigst is geweest in Nieuwer- sluis waar groote stukken hagel zijn neer gekomen. De man, die drie versteke lingen overboord liet werpen. Op verzoek van de consulaire Griek- sche ambtenaren, heeft de politie te Vene tië den kapitein van het Grieksche stoom schip Stylianos aangehouden, die be klaagd wordt in volle zee drie versteke lingen over boord te hebben laten werpen. Zooals men zich zal herinneren is de geschiedenis uitgebracht door een der ver stekelingen toen het schip te Gent lag. De kapitein had namelijk, waarsc' lijk onder pressie zijner officieren later een boot uitgezet, die nog twee van de drie ongelukkigen had weten te redden. Deze hadden hun stilzwijgen moeten beloven, doch één hunner had de Belgische poli tie de gebeurtenis medegedeeld. De kapi tein had zich toen echter door een over haast vertrek met zijn schip uit Gent aan een aanhouding wéten te onttrekken. Trein ontspoord. Gistermiddag omstreeks halfdrie is van een naar Am sterdam vertrekkenden electrischen trein ongeveer boven de tunnel aan den Beu- kelsdijk te Rotterdam, de achterste as van den achtersten truck van het voorste rij tuig ontspoord. De ontspoorde wielen had den de lijn vrij ernstig beschadigd. Deze moest eerst in orde worden gebracht, voordat men den ontspoorden wagen weer op de rails kon plaatsen. Hiermee is uiter aard veel tijd gemoeid geweest. De reizi gers uit den trein van half drie zijn met een anderen trein, ongeveer een uur la ter naar hun bestemming vertrokken. Te gen half acht was de Zuidelijkste lijn weer vrij. Gedurende dien tijd heeft men veel moeite gehad met het rangeeren van de personentreinen. Mislukte inbraak. Re geslaag de inbraak aan het Rokin, waar ongeveer voor f 20.000 aan gouden voorwerpen is gestolen, heeft vermoedelijk vier „ama teur-inbrekers'' geïnspireerd. Zij wilden probeeren of zij het ook zoo konden en kozen als doelwit uit een horlogewinkel in de St. Jansstraat te Am sterdam. Twee van de vier gingen op den uitkijk staan, de beide anderen poogden de deur te forceeren, wat niet gelukte, wel vertoonde zij een paar deuken er moet tegen getrapt zijn maar zij tartte het geweld en bezweek niet. De aspirant-inbrekers zijn daarna in een gan getje naast het perceel over een hekje geklommen, waardoor zij op het plaatsje kwamen. Verder brachten de heeren het niet. Zij hadden blijkbaar in de gaten dat zij bespied werden en gaven de poging op. Intusschen hadden bewoners van een naburig perceel de mannen gezien en zij stelden de politie op de hoogte, die de „amateurs" kon inrekenen. Het quartet bestond uit een 25-jarig zeeman, een 42- jarig koetsier, een 19-jarig werkman en een 21-jarig typograaf. Met de inbraak aan het Rokin hadden de mannen niets te maken. Daar zijn geen „amateurs" aan het werk geweest. Inbrekers aan het werk. Til burg schijnt den laatsten tijd het opera- tieveld te zijn van een inbreker, die, on danks de ijverige nasporing van de po litie, voortdurend zijn slag weet te slaan. Het betreft meestal kleine diefstallen in de buitenwijken der stad. In den nacht van Zaterdag op Zondag is wederom in gebroken in een café, waar men zich door opschuiving van een raam toegang had verschaft. Alles werd doorzocht, maar de buit was slechts gering. Gisterennacht hebben inbrekers te Wy- chen in eenige huizen ingebroken. In de woning van den heer S. werden ze door de bewoners verrast, waarop ze het ha zenpad kozen. Uit de villa van den heer B., waar ze vervolgens inbraken, keerden ze eveneens zonder buit terug. Daa,rop belandden ze in de villa van Ruy; van Dugteren, waar ze zich van een Rein bedrag aan geld meester maakten. Tenslotte braken ze de nachtluiken open van notaris Stubbe. Het gelukte hun niet de groote brandkast, waarin een groot bedrag aan geld aanwezig was, te forceeren, maar uit een kleinere geld kast werd al het geld meegenomen. Ook een aantal gouden en zilveren voorwerpen maakten zij buit. Een onderzoek wordt ingesteld. Groote brand op Borneo. In de Chineesche kamp Pemoesian Tarakan is, naar Aneta meldt, de geheele passar verbrand. 1500 personen zijn dakloos ge worden. De schade bedraagt meer dan een millioen gulden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Onder de afgebrande gebouwen zijn de opiumverkoopplaatsen en een pandhuis. Voedsel is in voldoen de mate aanwezig, terwijl de loodsen van de Bataafsche Petroleum Maatschap pij een voldoende onderdak leveren voor hen, wier hulzen verbrand zijn. Dit is de grootste ramp, die bij menschenheu- genls Borneo getroffen heeft. De instal latie van de Bataafsche Petroleum Maat schappij heeft geen schade geledon. De oorzaak is gelegen in de ontplof fing van een gaaolinelamp. Rumoer op den Schiedam- s c h e n d ij k. Zaterdagavond is het wat rumoerig geweest op den Schiedamschen dijk te R'dam. Een groepje jongelui, waar onder zich een bij de politie bekende vechtersbaas bevond, heeft het een sur- veilleerenden agent lastig gemaakt, zóó zelfs, dat de man tot twee maal toe ge noodzaakt was een schot in de lucht te lossen. De onrustmakers zijn door de politie met de blanke sabel en den gum mistok uiteengedreven. Kort na het gebeurde meldde zich een schippersknecht bij het ziekenhuis. Hij had een kogel in de band gekregen, ter wijl hij op het. baTcon van een tram stond. De kogel is verwijderd en een onderzoek heeft uitgewezen, dat de ko gel tegen een steen moet zijn afgeketst, tengevolge waarvan de schippersknecht, die met de rumoerige jongelui niets te maken had, werd getroffen. Een schadepost. Vele landbou wers uit N.O. Overijsel en Z.O. Drente contracteerden pronkboonen te ver bouwen voor den prijs van acht cent per K.G. Dit geschiedde via de tuinbouw- vereen. „De Toekomst" te Coevorden. Om dat dit een flinke prijs was had men groote velden met dat soort boonen be- poot en nu kwam opeens het schrikwek kend bericht, dat de fabrikant met wien gecontracteerd was, zich had teruggetrok ken en de boonen niet wilde ontvangen. In een hierover dezer dagen gehouden vergadering werd besloten den fabrikant gerechtelijk te vervolgen, doch omdat de boonen reeds plukrijp waren werd het be stuur opgedragen te trachten deze op an dere wijze van de hand te doen. Waar de prijs nu zeer laag is beteekent dit een enorme benadeeling van de vele tuinbou wers. Een jeugdige zwerver. Gis teravond om 11 uur heeft een agent van politie bij de Heerenbrug te Gro ningen aangetroffen den 15-jarigen A. H. uit Ede. Bij onderzoek bleek, dat de jon gen verleden week met wisselgeld van zijn patroon op stap is gegaan. Na ver schillende plaatsen, o. a. Arnhem, Zut- phen, 'Deventer en Kampen te hebben bezocht, was hij gisteravond met den trein van S.10 te Groningen aangeland en had hij, toen hij werd aangehouden, nog 5 cent op zak. Laag water op de Zuider zee. De Zuidwestelijke storm, die over ons land gaat, heeft het water in de Zuiderzee naar het Oosten gedreven, waardoor aan de Noord-Hollandsche kus ten zoo weinig water staat, dat de ge wone dagelijksche booten niet bij de Oranjesluizen kunnen komen. Verschei dene stoombooten zitten op het oogen- blik vast. Wanneer zij te Amsterdam zul len aankomen, is niet te zeggen. Veilig heidspeld ingeslikt. In een onbewaakt oogenblik heeft het S maanden oud dochtertje van den heer G. te Nieuwer Amsterdam een veilig heidsspeld ingeslikt. Een onmiddelijk ont boden geneesheer constateerde, dat de speld zich geopend in de luchtpijp be vond. De kleine werd naar een zieken huis te Amsterdam overgebracht. Vergiftiging door padde stoelen. Te Pilau zijn door het eten van paddestoelen tien personen onder vergiftigingsverschijnselen ernstig ziek ge worden. Tot nu toe zijn vier vrouwen aan deze vergiftiging overleden. Van de overige personen verkeeren er nog eenige in levensgevaar. EEN ANDERE HANDELSPOLITIEK NOODZAKELIJK? Naar aanleiding van de boycot-bewe ging tegen Duitschland, schrijft de heer Kortenhorst in de „R.K. Werkgever": „Philips, de Noordelijke steenfabrikan ten, de F. N. Z. en het Koninklijk Land- bouwoomité (wie volgt?) hebben hun voornemen te kennen gegeven als retor siemaatregel tegen de Duitsche regeering1, die de invoerrechten op Nederlandsche artikelen sterk verhoogde en nog ergar dingen bedreef, geen Duitsche producten meer te koopen. Bedoelde groote lichamen nemen tegenover Duitschland het stand punt 'in, dat de liefde niet van één kant kan komen en dat er nog wel meer landen in de wereld zijn (in de eerste plaats ons eigen land) die niet alleen goede leveranciers, maar evenzeer goede klanten willen zijn. We behoeven wel niet uitdrukkelijk te verklaren, dat de geste dezer retorsisten ons uitermate sympathiek is, en dat wij hopen, dat het succes niet zal uitblijven. Intusschen is het laatste woord in dezen niet gesproken. Het is te verwach ten, dat andere exporteurs zich zullen haasten het gegeven voorbeeld te volgen. Misschien zullen er ook Nederlandsche exporteurs gevonden worden, die niet in staat zijn Duitsche artikelen te boycot ten hetzij omdat zij geen producten uit Duitschland betrekken, hetzij omdat zij nergens anders terecht kunnen maar toch gaarne weer zouden willen profiteeren van de successen, die de ande ren denken te bereiken. Het ligt voor de hand, dat al deze Nederlandsche belanghebbenden op een gegeven moment de handen in één zullen slaan om hun gezamenlijke boycot-belan gen door één orgaan te doen behartigen. Er zullen besprekingen met de Duitsche regeering gevoerd moeten worden om ten langen leste tot een behoorlijk accoord te komen, Zal de Nederlandsche Regeering daar buiten kunnen blijven? Het lijkt ons hoogst onwaarschijnlijk. Wunt zoo'n boycot op groote schaal toegepast is toch eigenlijk oen abnormaal middel om het doel (e bereiken. ïloit n]or- malo middel ïs een onderhandelingstar rief. Wanneer wij dan ook de voorgenomen maatregelen toejuichen, dan geschiedt dit in de allereerste plaats, omdat wjj hier in een voorbereiding zien tot de instel* ling van het zoo lang reeds dioor o(nis bepleite onderhandelingstarief. Deze boy cot-actie is uitermate geschikt om de geesten, die nog niet rjjp warep om den j ui sten stap 'te zetten, in die richting vrij en zelfstandig 'te maken. Er worden in deze dagen geestelijke boeien gebroken: de liberale 'doktrine is aan het wanke len. De agrarische flank der Christelijk Historische Unie en de Liberale Partij heeft zich van de passieve handelspoli tiek "losgemaakt. 'Op dit terrein en ook gelijk bleek bij de instelling van een invoerrecht op suiker andere gebieden. Een vooraanstaand industrieel schreef ons dezer dagen: 'tmoet nog erger worden". Welnu, wij zijn aardig op weg, om de oude waarheid te zien zegevieren, dat het gemakkelijker is een totale dan een halve crisis te' overwinnen. Wat zal de Regeering doen? Dat Mi nister Verschuur aan de Staatscommissie voor de economische politiek de vraag heeft voorgelegd, of Nederland de z.g.n. Handelsconventie moet ratifioeeren, is op zichzelf reeds een zaak van beteekenis. Wij verwachten, dat er weldra een situ atie zal ontstaan, "waarbij de Regeering tegenover Duitschland zelf het roer in handen moet nemen. De Duitsch-Finsche boter-overeenkomst met de daarop inge luide boycot van de F. N. Z, gaat de grenzen van het particulier belang verre te buiten. De Regeering zal moeilijk door kunnen gaan met bestellingen in Duitsch land te plaatsen voor zichzelf zoomin als voor haai' bedrijtven. de Spoorwegen, (de Mijnen, de Post en de Telegrafie, enz. Het eind van het lied is dan een nieuw handelsverdrag. Het Nederlandsche volk eischt echter van onze Regeering dan iets anders dan de water-en-melk-over- eenkomst van 1925. Er zal met spoed gehandeld moeten worden. Voor alles is noodig, de voorbereiding van een Economisch Departement, dat de problemen van heden en van. morgen tot een goede oplossing kan brengen. Zonder dat blijft het kinderspel. Onnoodig te zeggen, dat wij onder „eco nomie" nog iets anders en meer verstaan dan dat het Departement van Financiën de koorden van de beurs stevig dioht- gesnoerd houdt. Die economische politiek kan goed zijn, maar zij is niet de hoogste en zeker niet de eenige wijsheid. Een ander Ministerie-Ruys heeft blijk gegeven, den polsslag van den tijd te kunnen bijhouden, wij verwachten dat ook thans de teekenen door de Regeering zullen worden verstaan. Koningin en S. D. A. P. De verhouding van de S.D'.A.P. tegen over H. M. de Koningin, zegt de Maas bode, wordt hoe langer hoe dwazer. Niet alleen blijven de heeren weg, wanneer de Koningin, zooals de Grondwet haar voorschrijlt, de Kamers opent, maar zelfs wanneer deze als gast van 'n Gem.bestuur groote werken inwijdt, ontbreken de so cialistische vertegenwoordigers. Hoe mal de denkbeelden bij sommige socialistische volksvertegenwoordigers zijn, blijkt nu weer uit het feit, dat, naar aanleiding van de a.s. opening der Dordtsche haven door de Koningin, een soc. dem. raadslid zou hebben gevraagd: wie deze mevrouw eigenlijk had uitge- noodigd en met weik recht dit was ge schied 1 Indien deze aan ons verstrekte mede- deeling juist is en wij gelooven niet daaraan te moeten twijfelen dan wordt het toch hoog tijd, dat verstandige sociaal democraten een einde maken aan derge lijk fratserig anti-monarchaal gedoe. De Koningin is het grondwettig Staats hoofd en daarmee uit. Wie haar niet toe wil juichen, mag dit nalaten en hij voor wien haar aanwezigheid te veel is, kan wegblijven. Maar een vraag als de Dordt sche sociaal-democraat zou hebben ge steld, getuigt van zulk een grotesk mis verstand omtrent de positie van de Ko ningin, dat wij niet kunnen nalaten er te gen te protesteeren. Een ernstige politieke partij, die ver antwoordelijkheid wenscht te dragen, dient het Staatshoofd den toekomenden eerbied niet te ontzeggen. De Christelijke vakbeweging. De heer Amelink schrijft in de Chr. „Amsterdammer": Het ledental van de bij het Christelijk Nationaal Vakverbond aangesloten orga nisaties, steeg over het 2de kwartaal van 1930 met 2.981 leden. Het klom van 75.170 op 1 April tot 78.151 op 1 Juli j.l. Daarmee is bereikt, dat het ledental ge stegen is tot boven het hoogste punt, datsin den tijd van hoogconjunc tuur, in 1920 werd bereikt. Op 1 October 1920 bedroeg het leden tal der bij het C.N.V. aangesloten orga nisaties 76.756. Toen trad de teruggang in. Een terug gang, die al maar aanhield, tot op 1 Ja nuari 1926 het ledencijfer genoteerd moest worden van 48.974. Een teruggang dua in 5*4 jaar met 27.782 leden. Van 1 Januari af, ging het weer in op- waartsche lijn, In 1926 ging het C. N. V. vooruit met 3,008 leden; in 1827 met 1.654; in 1018 met 4,928; in 1929 met 14.400 en over hot eerste halfjaar van 1030 met 5.187. Samen in dozo periode eon vooruit gang met 29.177. Deze vooruitgang overtreft don te ruggang dus met 1.395 leden. Met dit aantal staat het C.N.V. thans boven het hoogste punt, dat in 1920 bereikt werd. Het ideaal: 100.000 leden georganiseerd in de Christelijke vakbeweging, komt thans binnen den kring van het bereik bare. Nog even geduld en de 80.000 zijn vol. En in de laatBte anderhalfjaar is het ledental van het C.N.V. gestegen met bijna 20.000. Wanneer er dus geen al te groote stagnatie komt, mag worden verwacht, dat de Christelijke Vakbeweging in ons land, binnen een paar jaar, 100.000 leden telt. Dat nu de 78.000 werden bereikt, stemt tot groote dankbaarheid. De Christelijke Vakbeweging is een beweging van groote beteekenis in ons volksleven geworden. Zij is een kracht, die zich keert tegen elk revolutionair optreden. Zij is een schild voor den sociaal zwak kere. Zij arbeidt aan de omvorming van ons maatschappelijk leven in Christelijk-so- cialen geest Zij strijdt voor het recht Gods in de menschelijke samenleving. Heil! het leger van den Christelijken arbeid! Soli Deo Gloria! Oudworth, (Sask., Canada.) 20 Juli 1930. Mijnheer de Redacteur, Verleen mij een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Met het oog op de ongunstige tijden in Canada, wil ik als Zeeuw, verblijvende in Canada, hierover eenige letteren schrij ven. Het is er mij in hoofdzaak om te Idoen. om alle Zeeuwen of niet Zeeuwen te laten weten, dat liet emigreeren naar Canada een gewaagde onderneming is. De redenen hiervoor zijn: de werkloos heid, die er over geheel Canada beersciht en ten tweede de slecht betaalde plaat sen in Canada op de farm. Het iederen dag naar beneden gaan. van de tarweprijzen, .en met de in één maand nieuwen oogst, regelt zich ook het loon van de arbeidersbevolking in de groote provinciën. Ook voor de farmers is het geen goede tijd, ze krjjgen niet veel betaald voor de landbouwgewassen, die in hoofdzaak uit tarwe bestaat; dus kunnen ze ook niet veel betalen aan den arbeider. Vooral in den winter arbeiden er hier velen voor den kost. Honderden menschen moeten gesteund worden door het gouvernement van Ca nada. Overal op de wegen vindt men menschen, die om arbeid vragen, en meestal geen werk kunnen krijgen. Ook in het oosten yan Canada is de toestand niet goed te noemen, want wan neer de farmers niets betaald krijgen voor hunne producten, kunnen zij ook geen nieuwe machines koopen. Daardoor heb ben de fabrieken in het Oosten van Ca nada niet een zoo groeten omzet als een paar jaar terug, met als gevolg, dat ook daar werkloosheid heerscht. Daarom schrijf ik, en waarschuw een ieder, die naar Canada wenscht te ko men, eerst alles goed te overwegen, en om goede inlichtingen te vragen, gezien da slechte kans om aan arbeid te komen. Ik weet, men wordt door de agenten hier in Canada op het farmersbedrijf ge» plaatst, maar denk maar niet, dat dit al tijd goede plaatsen zijn, meestal vérre van dat. i De meeste farmers bedanken hun knecht na het dorschen, en wat moet een man dan aanvangen bij den komen den langen en strengen winter van ruim ■zes maanden? Niet veel. Neen, het is ook al geen goud, dat er blinkt in Canada. A. BEENAKKER. Programma van Woensdag 6 Aug. HUIZEN, 298 M. Na 6 uur 1071 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.159.30 Gramo- foonplaten. 10.3011 Ziekendienst door Ds Van Dijken te Nijkerk. 1111.30 Gra- mofoonplaten. 11.30—12.30 Harmonium bespeling. 12.302 Concert. 2—2.43 Con cert. 3.154 Vervolg concert. 45 Con cert door de Stafmuziek der Kon. Ma rine te Den Helder. 5 Kinderuurtje. 67 Gramofoonpiaten. 7.308.30 Wijdingssa menkomst Oosterkerk Den Haag. 8.30 10 'Concert door het Boris Lensky-trio. 1011 Orgelconcert. HILVERSUM, 1875 M. V. A. R. A.-uit- 'zending. 8 Orgelspel. 9 Gramofoonpiaten. 11.30 Gramofoonpiaten. 12.15 Concert. 1.45 Gramofoonpiaten. 2.30 Kindermati nee. 3.30 Maak het zelf. 4.30 Orgelspel. 5.45 Concert door het Tokkel-octet. 7.13 Literaire lezing. 8.15 Concert vanuit het Kurhaus te Scheveningen. DAVFNTRY, 1554.4 M. 12.20 Gramo foonplaten. 1.20 Orkestconcert. 2.20—2.50 Concert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Gramo foonpiaten. 7 Pianorecital. 7.45 Vioolre cital. 8.05 Concert. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 8,20 Juon", van Mozart. Orkest en solisten. BRUSSEL, 508,5 M. 8,35 Fragmenten uit „De Groot-Hertogin van Gerolstein", van Jacq, Offenbach. Orkest en solisten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6