Wetenschap en Kunst Telegrammen. Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Marktberichten. Scheepstijdingen. Openb^ Verkoopingen en Verpachtingen. Aanbestedingen. giers te verroeren. De reis duurt 6 minuten, instede 1 uur, terwijl het tarief voor en kelen rit 6 gulden bedraagt, inplaats van 1 gulden met de boot. Niettemin heeft het publiek getoond doze snelle verbinding bu tengewoon to apprecleeren en gaarno bereid to zijn voor het tienmaal ■nolier vervoer z«» maal mMr to betalen, In tie eerste maand werden vervoerd 11,801 talende passagiers on in do eerste twee maan den 21.000 passagiers. Na de eerste exploi- tatiemaand wilde de directie weten of de menschen hoofdzakelijk van den dienst ge bruik maakten om eens te hebben gevlogen en den luchtdoop te hebben ondergaan, .óf dat zij de „luchttram" werkelijk benutten als verkeersmiddel. De gedurende een week ver- eamelde statistische gegevens toonden toen aan,, dat 71 pet. der passagiers van den vlieg- dienst gebruik maakt voor hun zaken. Het succes was zoodanig, dat 27 Maart overgegaan werd tot het instellen van een gelijksoortigen dienst tusschen San Fran- oisco en Vallejo, een afstand van 30 K.M. Op deze lijn heeft elk uur een vertrek plaats, terwijl hier de vlucht een kwartier duurt, in plaats van twee uren en vijftien minuten, met de gewone verkeersmiddelen. In Juni kreeg de maatschappij er 3 nieuwe Doe ning amphibie-vliegtuigen bij. Ze beschikt thans over 13 vliegers en zal binnenkort 20 vliegtuigen in dienst hebben, ook voor het onderhouden van verbindingen naar andere plaatsen. Dit eigenaardig bedrijf eischt natuurlijk qen zeer degelijk onderhoud van het materiaal terwijl de vliegers geen krukken mogen zijn, doch handige jongens, die hun vak uitnemend verstaan. Siegfried Wagner overleden. Uit Bayreuth wordt gemeld De beroemde componist Siegfried W;agner is Maandagmiddag te haifzes aan een hart verlamming overleden. Siegfried Wagner, de zoon van Richard, werd 6 Juni 1869 te ïriebsohen bij Luzern geboren. Sedert 1894 trad bij op als hulp-dirigent te Bayreuth en nadat hij in verschillende steden als dirigent had gedeubuteerd, was hij sinds 1896 ook als mede-dirigent bij de l-'estspiele te Bayreuth werkzaam. Als componist deed hij zijn intrede met Sehnsucht (1895), voorts een concertstuk voor fluit en klein orkest (1913), een viool- ooncert (1915), een mannenkoor met orkest en orgel (1914), terwijl hij vooral bekend werd door zijn, op sagen en sprookjes ge baseerde opera's. Siegfried Wiagner was als dirigent van de Festspiele te Bayreuth dit jaar door zijn ziekte, waarbij longontsteking kwam, genood zaakt zijn plaats aan een ander af te staan. Na de geruststellende laatste berichten, komt de doodstijding nog vrij onverwacht. DE HOOFDAKTE-EXAMENS. Het resultaat van de Hooldakte-examens is ook dit jaar weer niet schitterend. In, verband daarmede worden de examina! o- ren weieens beschuldigd van hardheid en engewenschte strengheid, en ook wordt soms het vermoeden uitgesproken, dat er van hoogerhand wordt geïnfluenceerd, dat er maar veel moeten zakken, omdat al die hoofdactes zoo duur voor het Rijk uitkomen. Naar aanleiding daarvan schrijft het „Nederl. Weekblad": Wat een onbillijk oordeel 1 Wat een dom me onzin 1 Als zulke kletskousen eens achter de coulissen konden kijken, zouden ze zich eer verbazen over de ontzaglijke mild heid van beoordeeling en beschaamd zou den ze toch wel op hun neus kijken, als ze bemerkten, dat er van al de kwaad- denkerij over geheimen invloed van de Regeering geen bewijsje van waarheid overbleef. Wat kunnen buitenstaanders toch ge zellig babbelen en oordeelvellingen lan- ceeren over dingen, waarvan ze zooveel begrip hebben als een baby in de luiers Er zijn candidaten, waar iedereen, en in de eersle plaats de examinatoren, me delijden mee hebben. Oudjes, die het na een gebrekkige opleiding voor hun on derwijzersakte voor de zooveelste maal probeeren, om het hoogste radicaal te bemachtigen, maar helaas, alweer teleur gesteld huistoe moeten, om daar vrouw en kinderen deelgenoot te maken van hun wanhopig verdriet. Wie zou met zulke menschen geen deernis hebben? Maar het programma ligt er en hoe wild de visie van den examinator ook moge zijn, hij mag er toch niet van af wijken. Er is nog een andere categorie van zakkelingen. Dat zijn de jongeren, die wel een betere - opleiding hebben ontvan gen, maar die het na korten tijd maar eens wagen. Het blijkt dan wel, dat de zen van dit en dat wel gehoord hebben, maar dat het nog niet zit; dat het nog niet hun volle eigendom is, dat ze wel gewerkt hebben, maar dat de stof nog niet verwerkt is. De examinator mag spijt hebben over het mislukken van de poging van zulk een jeugdigen waaghals, medelijden heeft hij niet. Maar er komt nog een slotsoort van jonge menschen, die na hun hulpakte den grooten heer hebben uitgehangen. Ze hebben visites gemaakt, misschien wel veel sport beoefend, of, wat ook niet ondenkbaar is, des avonds vergaderzalen, bioscopen en andere gelegenheden van verstrooiing en genot bezocht. De stof, die misschien op hun achttiende jaar niet zoo heel vast zat, is in die twee, drie jaar heelemaal los gewriggeld en als ze nu fatsoenshalve eens opgaan, slaan ze een allerdroevigst figuur. Als zoo'n candidaat zijn examinatoren wijs wil maken, dat Wolf en Deken 80ers waren, dat Justus van Effen na Bilderdijk leefde en dat Potgieter en Huygens tydgono-oton waren, dan loopt het de spuigaten toch wel wat uit, En als hjj dan voortgaat met te beweren, dat Douwes Dekker na '80 een aparte plaats innam en Kloos tot de ethische richting behoorde, dan sta je toch paf van de zeldzame gave van driestweg er maar wat uit te flappen. Mag zoo iemand later aan 't hoofd van een school staan? Kan hij een middelpunt van kennis en beschaving wezen van klein en groot? Gelukkig, dat «het rijk in het examen een barrière bezit tegen zulke dom-dries te waaghalzen. Veelweters, die slagen, zijn ook altoos de ware broeders niet, maar dergelijke grappenrrlakers als bovengenoemd dienen jn elk geval geweerd, tot ze heter beslagen ten ijs komen. En wat een stijlmoppen worden er in het schriftelijk werk getapt I Hier is er een, die het heeft over Vondel, die geen menschelijk opzicht kent en van zijn zoon Jus, die zijn geld had doorgemaakt. Een ander beweert, dat in de 17e eeuw het „gemis" aan initiatief ontbreekt. Op den keper beschouwd, had hij hierin meer gdelijk dan toen hij verder neerschreef, dat de eeuw der ontdekkingen voor de 17e eeuwers een rijk veld had gespreid en dat ondernemende kooplieden zorgden voor handelsaanknoopingen. Mij dunkt, de heeren critici en betwe ters moesten hun energie maar liever gebruiken om overal, waar zij studeerende jongelui ontmoeten, dezen aan te ma nen tot ijver en grondige studie. Zij moe- tden hen vooral maar doen weten, dat de hoofdakte-studie niets moet bestaan in het memoriseeren van wat pietluttigheden, maar dat zij moet zijn het verkrijgen van inzicht, Zóó, dat men zelf door zijn studie gevormd wordt. De hoofdakte-kennis inoet niet zijn een vernisje dat er op zit. Dien tijd hebben we gehad. Dat beseffen vele oandidaten nog niet. Gelukkig zijn er, die het wèl doen. Dezen zijn het, die het hart van een examinator vervroolijken, die voor "luttel geld zijn vacantie geeft aan dat verant woordelijk en ondankbaar werk. Aug. 6 Tholen, landbouwersinspan, Van de Velde. 6 Vlissingen, wagenmakers- en timmer mansinventaris, Paap. 13 Waarde, landbouwersinspan, Oele. 20 's Gravenpolder, verpachting bouw land, Oele. 27 Nisse, villa, Jonkers. Sept. 1 Goes, woon- en winkelhuis, Jonkers. Aug. 15 Terneuzen, rioleeringswerken, Direc teur Registratie en Domeinen. WIERINGEN. Bij het verlaten van de kermis werd vannacht J. Krijger, wonende te Breezand, door een luxe auto, komen de van Den Helder, aangereden, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. D'e aanrijding is waarschijnlijk het gevolg van verkeerd uitwijken van K. Treinbotsing. LONDEN. Op ongeveer 10 K.M. van Preston is een vacantietrein uit Manches ter in botsing gekomen met een anderen trein waarmede politie-agenten een uit stapje liadden gemaakt. Bij deze "botsing werden 11 personen ernstig, en velen licht gewond. De materieele schade is zeer groot. Kinderen vergiftigd. PARIJS .In een plaatsje bij Montpellier vond een kind op straat een doosje dat zwart zaad bleek te bevatten. Het kind ging met het zaad spelen en omdat het lekker bleek te zijn kwam een groot aantal kinderen snoepen van het zwarte goedje. Na eenige uren echter kregen alle kin deren hevige maagpijnen. Zij werden naar een ziekenhuis vervoerd waar een 9-tal in levensgevaar verkeerde. Bij een onderzoek is gebleken dat men hier te doen had met zaad, dat met arsenicum was ver mengd ter bestrijding van het rattenkwaad. Door een ongelukkig toeval had de eige naar het doosje met den gevaarlijken inhoud verloren. PARIJS. D'e conferentie van producen ten van synthetische nitraatproducten heeft besloten over te gaan tot de vor ming van een Europeesch kartel waarin Engeland, Duitschland, Polen, België, Ne derland, .Italië, Frankrijk en de Scandina vische landen vertegenwoordigd zullen zijn. Verwacht wordt, dat spoedig stabili satie van de nitraatproductie zal volgen. KARLSRUHE. Gisteravond had in een garagegebouw een hevige ontploffing plaats van benzinedampen. Het gebouw stortte gedeeltelijk in. Een echtpaar dat toevallig passeerde, werd onder de puin- hoopen van het vallende gebouw bedol ven. Het is niet bekend of zich onder de puinboopen nog meerdere slachtoffers kunnen bevinden. Land- en Tuinbonw-onderwijzers. In de te Twello gehouden vergadering van do Vereen, van land- en tuinbouwoaderwijzors werd besloten den minister te vorzookon, de acte van land- ©n tuinbouwondorwijzur golljk te stollen met de taolaoten Fransch, Duitsch of Engelsch en de acte wiskunde. Biosloten werd voorts, dat het hoofdbestuur er bij de regeering op zal aandringen, bij de ge meentebesturen stappen te doen tot het doen geven van voortgezet onderwijs. DE LENGTE DER NEDERLANDERS. Do „Maasbode" wijdt een beschouwing aan de lichaamslengte der Bataven-zonen waaraan wij het volgende ontleenen: „Voorop kan dan reeds gezegd worden, dat de Nederlanders (althans wat lichaams lengte betreft) over het algemeen „groot" zijn. Rieeds in het begin der 18e eeuw heb ben geleerden een onderzoek ingesteld naar de bevolking in haar physisch-licha- melijken toestand, doch het anthropolo- gisch onderzoek kreeg eerst in het begin van deze eeuw grootere uitbreiding. Het merkwaardigste resultaat dezer onder zoekingen is misschien wel, dat de ge middelde lichaamslengte van het Neder- landsche volk door bijna geen ander Euro peesch volk wordt overtroffen. De meting der lotelingen heeft uitga wezen, dat deze gemiddelde lengte 170.77 c.M. bedraagt op 19-jarigen leeftijd. Zweden alleen maakt met 174 175 c.M. hierop een uitzondering. De langste bevolking treft men 'aan in het noorden en noordwesten van ons land, waaronder de bevolking van Vlie land bet record haalt met 177 c.M., Fries land .geeft een gemiddelde van 172.33 c.M. en Noord-Holland 172.47 c.M. Am sterdam alleen maakt met een gemid delde van 170.8 c.M. een uitzondering, de gemiddelde lengte van het Joodsche deel der bevolking drukt het overige deel. Daarentegen hebben Limburg en Noord- Brabant de kortste bevolking, terwijl in het oostelijk deel des lands een menging is te constateeren van kort en lang. Noord-Brabant en Limburg geven een lengte van resp. 168.79 o.M. en 167.83 o.M. Over het algemeen is de bevolking in de steden langer dan die op het platte land. We noemden echter reeds als uit zondering Amsterdam. Opmerkelijk groot is het verschil, dat in Twente vajlt waar te nemen, waar het Noordelijke deel met even kortere plattelandsbevolking een scherpere afscheiding vormt met de in dustrie-centra. Onderzoekingen hebben uitgewezen, dat van 18301860 een onrustbarende inzin king is waargenomen ,van de lengte der bevolking. Na 1860 ,na,m deze echter ge stadig toe. De gemiddelde lengte van het tegenwoordige geslacht is dan ook 6.67 c.M. langer dan die van 1860. De toename in lichaamslengte gaat bovendien nog voort. Bedroeg de gemiddeld© lengtei van de lotelingen in de jaren 1898—1907 168.6 C.M., in de periode 19211925 was deze gestegen tot 170.77 c.M., een toe name derhalve van 2.17 c.M. in ongeveer twintig jaar. De lichaamslengte van de bevolking in Drenthe nam na de periode 1898 1907 het sterkst toe; ze steeg namelijk van 167.46 tot 170.8 c.M. in laatstge noemde periode.- Toch zijn in deze pro vincie geen groote steden en 'is ar ge-en welvaart. Een oorzaak voor deze lengte toeneming aanwijzen kan men niet. De lengte-toename in Limburg was het geringst; hier steeg, het gemiddelde van 167.48 c.M. tot 167.83 c.M. D-efze pro vincie jtaat dan ook wat de lichaams lengte betreft geheel onderaan. Hoe voor- treffelijke zangers er onder de Limbur gers ook zijn mogen, ze kunnen niet meezingen in het koor der „groote" men schen. De provincie Utrecht geeft wel eenige merkwaardige verschijnselen. Tusschen beide genoemde onderzoek-periodennam de 'bevolking in lengte toe van 169.56 o.M. tot 171.33 c.M. Dit wil zeggen, dat bet minder is dan het rijks-gemiddelde. Na Limburg verschijnt Utrecht als minst „ge ste-gene" op h-et appél. In Utrecht is het aantal zeer korte- menschen sterk "toe-ge nomen. Toch doe-t zich hier wee-r de eigenaardige omstandigheden voor, da.t het aantal „lange" personen met name onder de lotelingen van 1,70 M. en meer weer js toegenomen van 47.3 pot. tot 61.11 pet. De lengteve-rm-eerdering in 20 jaren steeg in Utrecht tot 1.77 c.M. In 1920 echter werd 1 pet. -der lotelingen keuTd wege-ns het onder de maat in 1925 w.as dit percentage reeds tot ï.i pet. gestegen. Het veelvuldig voorkomen van struma in deze provincie, een aandoening van den schildklier, schijnt wel van n-adee- ligen invloed te zijln o-p de lichamelijke ontwikkeling. Geleerden beweren echter, dat er no-g tal van onopgeloste factoren zijn, die even-eens een wo-ordje hierin meespreken. ROES. Huw. aang.: Eliza Jacob Rouw 27 j. jm. en Janna Ec-khardt 26 j. jd. Huwelijks afkondiging: Comeïis Faase 35 j. jm. te Goes en Tannetje Wielleman 28 j. jd. te 's-Heer Arendskerke; Dingenis Pols 32 j. jm. te Ierseke en Anna Carolina Hubertina •Hollmann 25 j. gescheiden echtgenoote van Willem Arie Schmidt te Goes. Gehuwd: Antonie Pieter Bosdijk 28 j. jm. 93 sfrew' m SinqaooA e? jd. te Goes. Geboren: Marina, d. v. Jacob van Wies ten en van Jannetje Fraanje. Overleden: Helena van 'tHof ,67 j. echtg. van Adriaan. de Hollander te Kruiningen; Jan Pieter Joost Flikwoert 59 j. echtg, van M. C. v. d. Maas te Geersdijk, Over de maand Juli. NISSË. Geboren: 9, Jacobus Francois, z.v. Jan Pieter van Wel en Helena Wil- helmina Bareman; 18, Anna Pouwlina d.v, Cornelis Pieter Schaalje en Pouwlina An na de Jonge. Overleden: 6, te Goes Cornelia van dor Maden 46 j. vrouw van Aalbrecht Vette. ELLEWOUTSD1JK. Gehuwd: 10, Kor- nelis Jacob Dominicus 30 j. en Johanna Meulenberg, 27 j. Geboren: 27, Wilhelmina Johanna d.v. Dirk Louisse en Janna van Dalen. O-verleden: 17, Jan Johannes Otte, 5 mnd., z.v. Cornelis Otte en Neeltje Hoo- gesteger. ARNEMUID-EN. Huw.-aang.2. Paulus Meulmeester 25 j. jm. en Suzanna de Ridder 20 j. jd.; 20, Rieter de Meulmees ter 26 j. jm. en Cornelia v. d. Ketterij, 22 j. jd.; 9, Jacobus Cornelis 24 j. jm-. en Janna Schroevers, 20 j. jd. 16, Job Schroevers 53 j. wed. te Wlissingen en Clazina Marijs 44 j. jd., 30, Cornelis Marinus Flipse 26 j. te Middelburg en Janna Labruijère 22 j. jd.30, Adriaan Poppe 25 j. jm. te N. en St. Joosland en Maatje Bliek, 23 j. jd. Overleden: Pieter Meertse, 64 j. wed. :van Maatje -de Nooijer; 26, Levenl. kind van Jakob Jakobsen en Cornelia <>v. d. G ruiter. Gehuwd: 11, Janus Leiendert Stefcetea 26 jr j.m. te Middelburg en Neeltje del Rijk© 20 jaar j.d.; 19, Paulus Me-ulmeies- te-r 25 jaar j.m. en Sus(anna de- Ridder 20 jaar j.d.; 23, "Jaoo-bus Go-melisse-, 24 jr jm. en Janna Schroevers 21 jr jd.; 25, Pieter de Meulmeester 26 ]r j.m. an, Cornelia van de Ketterij 22 jr j.d. Geboren: 1, C-omelia, d. v. Cornelis Geervliet en Lena Bo-one; 2. Christina d. v. Jan Meerman en Maria Meulmeester; 5, Pieter, z. v. Adriaan Kodde en van Janna van Be-lzen; 5, Pieternella, d. v. Jacob de Nooijer en Maria Meerman; 18, Clazina. d. v. Caspe-r Caljouw ein Jan netje Schets; 27, Klaas, z. v. Joos do Nooijer en Theuntje van B-elzen.. WAARDE. Geboren: 5, Gerard Lo-uwc- rus, zoon van Pieter Marinus Israël en Dina Pieternella Overb-eek; 31, Anthonia Stcffelina, dochter van Johannes Jaco bus Pieper e-n Christina Corne-lia d-e NooijeT. Overleden: .24. Jaooba Braam, 90 jaar, weduwe van Jacob van de-r Weel©. AXEL. Huw.-aang.8, Jacob Pieter Plansoen 27 j. en Tannetje Janna Kol- fer, 27 j.; 31, Pieter Boudeling, 35 j. en Susanna de Putter. 23 j. Huw.-voltrekkingen17, Edmundus Do minicus de Clercq, 31 j. jm. en Cornelia Maria Zaman, 23 j. jd.24, Frederik Ma rinus den Engelsman 23 j. jm. en Cornelia Elisabeth Koekkoek, 24 j. jd. Geboren: 2, Wllhelmina Adriana, d.v. :Nicolaas van den Berg en Antonia Catha- rina Rijks; 5, Anthonie z.v. Cornelis van Kampen en Maatje van Wijck; 6, Rastiaan, z.v. Jacob den Engelsman en Catharina de Groote; 10, Johannes z. v. Hendrik Pieter Wolfert en Janna Elisa beth van Bendegem; 11, Andries Cornelis, z.v. Cornelis Rinn en Jozina Verschelling; 11, Jan Pieter, z.v. Pieter Jansen van Rosendaal en Maatje Dieleman; 16, Edu- ardus Ilubertus, z.v. Désiré Josephus Hoef ijzers en Rosalia Fruijtier; 19, Levinus z. v. Jacobus van Espen en Leuntje Verbrug- ge; 21, Eduardus Petrus, z.v. Desiré Kruijssen en Christina Hemelaar; 19, Cor nelis z.v. Jan Johannes Jansen van Rosen daal en Magdalena Maria van Driel; 24, Antje Geertruida d.v. Cornelis den Hamer en Geertruida den Hamer, 25, Cornelis, z.v. Levinus de Putter en Suzanna de Zeeuw; 31, Neeltje Aldertha, d.v. Aldert Gerrit Vlaander en Adriana Dieleman. Overleden: 4, Laurina Carolina Ver- brugge 35 j. vr. van Marinus Oppeneer; 8, Johanna Cappon, 71 j. weduwe van Pieter van Vliet. VEERE. Geboren: Pieter, z. v. David Kasse en Christina Geerse; Andries, v. Klaas Wouterse en Leuntje Brouwer. BRUINISSE. Gehuwd: 8, Adrianus Ber- nardus Landa, 29 j. jm. (van Rotterdam) en Marianne Verheij, 26 j. jd. Geboren: 15, Pieternella, d. v. J. van den Bos en W. Goudzwaard; 16, Christina, d. v. J. Kik en C. Kik; 15, Adriaan Cor nelis, z. v. C. A. Hanse en N. P. Boot; 20, Anthonie. z. v. D. J. Jumelet en J. Okkerse; Elizabeth Janna, d. v. J. van der Werf en A. Hansen; 26, Cornelis, i. v. B. Okkerse en J. Okkerse. Overleden: 19, Jasper van Popering, 67 j., echtgen. v. W. J. Zoeter; 23, Pieter Scherpenisse, 71 j., wedn. v. M. Okkerse; 28, Tannetje Jacoba Hanse, 34 j., wed. v. U. Dorst. GOES. 5 Augustus. Bo-te-r per kilo f 1.70 p«T halve K.G. f0.85. Per pond aan par ticulieren 95 cent Fabrie-ksb-oter f 1 p. p. Eieren per 100 stuks f5.30, p-e-r 25 st. f 1.321/2, per stuk aan particulieren 61/2 cent; Eendeneieren f5.30 p-er 100. Poel- Aanvoer 13370 stuks. Prijs f 5.70 per 100. Eie-renverko-op Zuid-Bevel and V. P. N. je-eieren 4 cent. GOiES. Exportveiling van 4 Aug. Roode bessen (levering) f4.90f5.10 p. 100 K.G. Kleine veiling: Pruimen: Prince prui men 917, Eldensche blauwe 81.0, Kou- welijnen 7 gld. p. 100 k.g. Diversen: Roode bessen 27, snijboo nen 13—16, perfectboonen 9, dubb. pro cessen 5—6, groene boonen 2 gld., alles p. 100 k.g.perziken 2—3, meloenen 82 --41, bloemkool 1—5, roode kool 8 gld., alles p. 100 stuks, bloemen 5 gld. p. 100 bos, MIDDELBURG, 4 Aug. 1980. Op de veiling werden de volgende prijzen be steed: blauwe eigenheimers 4.6—id. poters 1.5—8, late blauwe 5,5, id, poters 1.5, mitlothians 4—5, id. poters O.b—1,6, muizen 4, uien 3, spinazie 3—7, stoksnjj- boonen 1—20, hollandsche stokpeulen 7, slaboonen 67, stamsnijboonen 212, stokprincessen 89, slamprincessen 6— 7, postelein 1116, suikerboonen 14, perfect 68, valchersche princessen 11, snijboonen 3—13, princessen 6—8, au gurken 331, ren'egevers 15, roem van Holland 57, ii v ruien 39, breede snij boonen 311, stokl oonen broodgevers 19 smalle snijboonen 2, rechte spekboonen 8, kromme id. 3, ales per K.G. Peen 34, kroten 1.53.5, selderij 1.5 2, radijs 2, rammenas 2.5, dahlia's 6 8, gladiolen 910, bloemen 1220, uien I.53, alles per bos. Savoye kool 17.5, roode kool 0.53, komkommers 0.54, alles per stuk. Peterselie 612, andijvie 468-, krop sla 32—85, cantonner witkrop 4049, bloemkool 31.10, alles per kist. VLISSINGEN, 4 Aug. 1930. Spinazie 15, Poste'ein 15—1Suikerboonen 6—8, Princessen 11—18, Wagenaars 46, Snij boonen (stok) 22- -23, id. (stam) 510, Pronkboonen 4, kruisbessen 16, roode bessen 5—18, witte bessen,45, pruimen 1342, Suikerij 25, Madeleine 2334, N. H. Suikerij 7, Spuitjes 713, Ooms- kinderen 12—30, tomaten 11—17, Hee reperen 6, tarweappel 12, zoete St Jan, 15, perzikappel 18—23, zilveruien 7—13, alles per K.G. Roode kool 2—4.5, Savoye kool 4— 7.5, Bloemkool 1—27, sla 34, komkom mers 3—5.5, meloenen 1552, perzikken 1013, alles per stuk. Selderij 0.5—3, uien 2.53, Peen 46, lange kroten 34.5, ronde kroten 1.5 2, rapen 7, gladiolen 513, alles per bos. Andijvie 2653 per kist. Late aardappelen 4648, blauwe id. 4648, witte id. 4046, per 10 K.G. Augurken 1022 per 100 stuks. KAPELLE 4 Augustus 1930. Groote Vei ling. Roode bessen 5.004.20, Frambozen 16.90, Dubb. Pr. boonen z. dr. 4.104.50, Roode Suikerij 5.105.60, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Roode bessen 25, Zwarte bessen 69, Kruisbessen 26, Prince prui men 816, Okkelanen 912, Kouwelijnen 25, Wiaschington pruimen 1653, Elden sche blauwe 812, Prococo Prolf'c 510, Merbelanen 710, Biauwe Wijnpruimen 8, Zomeraagt 816, Madeleinen 1329, Kes wick 1121, Roode zomer Perzikappel 7 21, Eariey Victoria 918, Duchesse 'd Ol denburg 16, Zomer Paradijs 914, Clapps Favorite 1228, Oomskinderen 622, Pre- coce Trevoux 820, Biergamot'en 28, Poire Madamme 1019, Roode Suikerij 15, N. II. Suikerij 27, Seineur 'd Esperen 6, Charlemonski 9, BeurrS Giffard 14, Petite Marguerite 8, Dubb. pr. boonen z. dr. 3—5, Rentegevers 5-6, Zilveruien 1214, Snij boonen 412, alles per 100 K.G. Meloenen 3840, Augurken 0.180.28, Komkommers 13, Savoye kool 89, Bloemkool 412, alles per 100 stuks. Stoomvaart-Mij Nederland. BENGKALIS, thuisr., 3 te Genua. JOH. DE WITT, thuisr., 2 van Genua. ROEPAT, thuisr., 2 van Port Said. Rotterdamsche Lloyd. BALOERAN, uitr., pass. 2 Aug Kaap del Armi. KEDOE, uitr., pass. 4 Ouessant. KOTA INTEN. uitr., ,pass. 4 Ouessant. PATRIA. thuisr., 3 van Port Said. SIBAJAK. thuisr., 4 van Sabang. SOEKABOEMI, '3 Aug. van Bajtavia, 1. v. Londen te Rotterdam. ^TAPANOELLuitn^MSSj^^P^^leGafe Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Aug. 2.30 uur. Londen 12.091/1612.093/ls. Parijs 9.769.771/2- New-York 2.48i/s2.481/4. Berlijn 69.32i/259.331/2. Brussel 34.74—34.75. TELEGRAFISCH WEERRERICHT. Verwachting tot den avond van 0 Aug.: Matige, later wellicht toenemende zui delijke tot Z.-Westelijke wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijn lijk regenbuien, wemig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: gisteren 3 uur 745. Licht op voor fietsers: Woensdag 9 u. 13.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3