Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. meester en verdere leden van het Propa- ganda-comitè. De burgemeester hield een korte toespraak, en betuigde namens de nu reeds aangeslotenen zijn oprechten dank in het bijzonder aan de heeren De Regt en Dijkstra, die 't kabelnet enz. voor deze gemeente hebben gebouwd, voor de vlugge afwerking. Hierna sprak dhr Slooves, Directeur der P.Z.E.M., woorden van dank voor de medewerking van het Propaganda-co- mité, ondervonden en aan allen, die heb ben medegewerkt om tot de electrifica- tie van deze gemeente te geraken, en al speet het hem, dat de 50 pCt. aansluit- bare perceelen nog niet is bereikt, dus de hoogste prijs per KWIJ moet worden be rekend, toch betwijfelde hij niet, of binnen afzienbaren tijd zullen talrijke aanslui tingen volgen, als de menschen de electri- citeit als verlichting hebben leeren kennen Hierna werd de burgemeester verzocht, den stroom in te schakelen. Deze voldeed hieraan, zoodat deze gemeente nu van electrischen stroom is voorzien. Met de propaganda-auto van de P.Z. E.M. werden verschillende demonstraties gegeven, wat er met electriciteit is te be reiken in de huishouding. Des avonds werd vanuit de auto van de P.Z.E.M. Radio-muziek gegeven door middel van een plaatstroom-apparaat op het lichtnet. Voor de nieuwe verlichting en de muziek was veel belangstelling. 's-Gravenpolder. Men schrijft ons: De staking ter betaling door de gemeente al hier heeft opgehouden. Vrijdagavond is een telegram ontvangen van heeren Ged. Staten, dat de salarissen kunnen uitbe taald worden. Hiermede hebben Ged. Staten in begin sel de gemeente in 't gelijk gesteld, want de salarissen losmaken van de begrooting zal moeilijk vol te houden zijn. Koudekerke. Bevolking van 1631 Juli 1930. Ingekomen: Lein de Rijke en gezin, R 11, uit Riggekerke; J. van Tuinen en gezin, E 162, uit Middelburg; Mej. P. Schoe, E 91 uit Vlissingen; R. W. Jans, D 201 uit Vledder; Mej. J. Kousemaker, D 201 g, uit Zutphen; Mej. W. Dekker, E 62 uit Zaandam; H. J. v. Meten met gezin, D 97 uit Middelburg; Mej. M. Houting Ver gers, A 63 uit Vlissingen; J. v. d. Vijver, B 123 a, uit Vlissingen. Vertrokken: G. de Visser, van D 108 naar Middelburg; A. de Vos, van E. 1.92, naar O. W. Souburg; A. J. J. de Feijter, van Di 29 c naar Weltevreden; J. J. de Feijter, van D 29 c naar Mijnsheerenland; J. J. G. de Feijter, van D 29 c naar Bier vliet. Wlssenkerke. Naar aanleiding dat het Zaterdag 25 jaar geleden was dat dhr J. B. Wisse als Gem.-ontvanger alhier be noemd werd, was de gemeenteraad bij eengekomen. Nadat de jubilaris en echtge- noote en kinderen waren binnengeleid, sprak de burgemeester het volgende „Daar ik u ken als een man van weinig woorden en veeleer van daden, zal ik u op uw feestdag maar niet vervelen met een lange toespraak, maar waar het hier uitsluitend over daden gaat, zal ik er toch enkele woorden aan moeten wijden. In den gewonen dagelijkschen omgang gebruiken wij geen pluimstrijkende woor den, maar daarom is het gelukkig, dat er in een menschenleven wel eens hoogte punten voorkomen die de gelegenheid openen om zonder vleierij elkaar te kun nen zeggen hoe wij tegenover elkander staan. Gij naoogt dan nu vandaag terug zien op 25 jaren in dienst der gemeente als ont vanger doorgebracht en het is daarmede dat ik u, mede uit naam van het Ge meentebestuur, hartelijk gelukwensch, als ook uw familie, hier tegenwoordig. Gij hebt in die 25 jaar heel wat zien ver anderen en uitbreiden. De gemeentere kening en begrooting, die toen gij uw loopbaan aanving slechts enkele bladzij den vorderden, hebt gij zien uitdijen tot zeer omvangrijke boekdeelen en het ver dere daarmede in verband staande admi nistratief werk heeft zich in diezelfde verhouding uitgebreid. Maar die toename vari werk heeft in geen enkel opzicht schade berokkend noch aan uitvoering, noch aan accurate afwerking maar alles wat uit uw handen kwam was steeds af en zag er altijd onberispelijk uit. Ook zijn er in die kwarteeuw groote sommen geld door uw handen gegaan en wanneer gij dat op dit oogenblik eens in totale cijfers voor u kondet zien dan vermoed ik dat gij aan de juistheid daar van zoudt twijfelen. Ja, geachte jubilaris al die jaren zijt gij een getrouwe bewaarder en bewaker geweest van de gemeentekas en ik mag u wel op uw feestdag kwalificeeren als een wandelende brandkast. Misschien zult u vandaag nog wel even terugdenken aan den tijd waarin gij eiken avond de ge meentekas mee naamt naar uw slaapka mer om die op te bergen onder uw hoofd kussen, daarmede toonende uw goede zor gen daarvoor, want wee de schennende hand, die het gewaagd zou hebben zich daarnaar uit te strekken. Het zou niet anders gekund hebben dan over uw lijk. Zoo zijt gij dan al die jaren een ge trouwe beheerder van de gemeentegelden geweest en gij zijt dat tot op den huidigen dag. Het gemeentebestuur weet dat alles in uw handen volkomen veilig is en het heeft daarom ook dezen dag niet onop gemerkt willen laten voorbijgaan, maar door een geschenk blijk willen geven van zijn dank en belangstelling. Spr. bood daarna een pendule met kandelabres aan Aanvaard, aldus Spr., dit geschenk van de gemeente als een blijk van haar waar deering voor uw arbeid met den harte- lijken wensch dat God U nog vele jaren in staat stelle met dezelfde lust, ijver en nauwgezetheid uw taak te vervullen. Namens den raad' voerde nog het woord dhr S. J. de Regt en als vriend de secretaris, die zich beide aansloten aan hotgeen door den burgemeester was ge zegd. De heer WiBBO dankte in harte' "ke be- v oordingen voor het ontvangen Li jic van belangstelling en voor het vertrouwen dat hij steeds van de zijde van het gemeente bestuur heeft genoten. Ook dankte hij den secretaris voor diens vriendschap en steun. i Des avonds bracht het muziekgezel schap „Apollo" den jubilaris een serena de. Niettegenstaande de langdurige ge heimhouding van het jubileum mocht de familie Wisse toch zeer vele gelukwen- schen ontvangen. Tholen. Ondanks het vroege seizoen, is door sommige mosselhandelaren reeds een aanvang gemaakt met de verzending van mosselen. Die kwaliteit laat evenwel op sommige perceelen nog wel wat te wensch en over. BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN. De Berlijnsche correspondent van het Hdbl. meldt: De Duitsche bladen hebben tot dusver opmerkelijk weinig aandacht geschonken aan den boycot van Duitsche industrie producten in Nederland. Thans wijdt het „Berl. Tageblatt" er een artikel van anderhalve kolom aan, waarin het blad erop wijst, dat deze drei gende boycot een kwestie van zeer groote beteekenis is. „Nederland is sedert vele jaren de bes te afnemer van Duitsche industrieproduc ten. Van den geheelen Duitschen export gingen de laatste 11 k 12 pCt. naar Ne derland, dat is ongeveer evenveel als de export naar Afrika, Azië en Australië tezamen. Het blad geeft een uitvoerig overzicht van de voorgeschiedenis van deze boycot beweging, waaruit andermaal blijkt, dat het zoogenaamde particuliere verdrag betreffende den invoer van groote hoe veelheden Finsche boter en kaas tegen vaste wereldmarktprijzen in Duitschland niet, naar te onzent veelal wordt aange nomen, reeds tot stand is gekomen, maar dat de ouderhandelingen over dit verdrag in tegendeel zijn afgesprongen. Helaas heeft de Duitsche regeering het nog steeds niet noodig geoordeeld, zegt het „B T.", de bezwaren van Nederland en de Scandinavische landen te ontzenu wen door het particuliere verdrag, dat practiscn reeds heeft afgedaan, officiëel prijs te geven", en verder: „De gunstige ontwikkeling van den buitenlandschen handel, die een van de weinige lichtpun ten in den economischen toestand van Duitschland is, zal onder deze omstan digheden (een boycot niet alleen in Ne derland, maar ook in de andere boter en kaas exporteerende landen, corr.) zonder twijfel ernstig te lijden hebben. Met nadruk dient er daarom, zooals, naar wij vernemen, de Deutsche Industrie- und Handelstag reeds heeft gedaan, van de regeering verlangd te worden, dat van een hervatting der onderhandelingen over het particuliere verdrag eens en vooral zal worden afgezien. Dit zou een gerust stellende uitwerking op de stemming in het buitenland hebben. Met boycot en handelsoorlogdreigementen komt men niet verder dit dient ook tegenover Nederland met klem te worden betoogd. Juist thans, onmiddellijk voor de Rijks dagverkiezingen, bestaat de kans, dat de Duitsche agrarische politiek na de pro tectionistische excessen van den atsten tijd, weer in redelijke banen zal worden geleid. Deze kans wordt door groote woor den en gebaren slechts verminderd. Kalm te en bezonnenheid zijn noodig, ook in het buitenland maar vooral bij de Duitsche regeering, die na tal van ge waagde experimenten eindelijk weer een verstandige handelspolitieken koers dient in te slaan. Vrees bij den West-Dultschen landbouw. Naar uit Essen wordt gemeld is daar een conferentie gehouden tusschen verte genwoordigers van den West-Duitschen landbouw, waarin o.a. de Nederlandsche boycot-plannen werden besproken. Naar aanleiding van deze plannen telegrafeer de de vergadering aan den Rijksminister van landbouw, dat zij onmiddellijke maat regelen tegen de Nederlandsche boycot beweging dringend noodzakelijk acht. De landbouw zal den strijd aanvaarden, zoo wordt gezegd, en verzoekt de rijksregee- ring om ondersteuning. De inwerking stelling van beschermende rechten voor landbouwproducten is, zoo wordt ver klaard, bijzonder dringend; een verlaging zou tot den ondergang van den land bouw leiden. Verduistering. Te Hilversum is door de politie aangehouden een 25- jarige klerk bij publieke werken, van wien gebleken is dat hij gedurende de laatste jaren een bedrag van ruim 1000 aan hem toevertrouwde gelden heeft verduis terd en een aantal aan de gemeente toe- behoorende gelden heeft ontvreemd. De man was gehuwd en genoot een salaris van 25.per week. Ongeluk. In de duinen achter het provinciaal ziekenhuis te Bloemendaal ia een droevig ongeluk gebeurd. De 11- jarige V., wonende in Den Haag, logeer de tijdelijk bij den jachtopziener K. Het ventje was Zaterdag op korten afstand van diens woning aan den voet van een zand heuvel gaan graven. Plotseling stortte een heuvel in en de jongen werd bedolven. Toen de heer K. hem eenigen tijd later vond, was 'het 'kind reeds gestikt. Botsing tussohen twee auto's. Zaterdagmiddag wilde de heer E. Steunenbrink uit Rotterdam met zijh luxo auto, waar'n miede gezeten was de heer Th. Brouwers uit Leiden, een drietal autobussen te Maastricht passeoren. Juist op dit oogenblik kwam uit die tegenovergestelde richting een auto aan- Sereden van den Amerikaansdhen toerist en heer Hilton uit (Chicago, die met zijim echtgenoote op doorreis was naar Rotten dam. Er volgde een vreeselijke botsing. De wagen van den Amerikaan werd to taal vernield. De echtgenoote ,van den1 Amerikaan zat tusschen de stuurinrich ting bekneld, had een snede in den hals, terwijl haar knieën waren gebroken. Ook haar echtgenoot werd verwond. De heer Steunenbrink werd ,ook ver wond en zal vermoedelijk eenige wieiken het bed moeten houden. Er is geenj levensgevaar. Allen zijn ia bet zieken huis opgenomen. Dhr Brouwers bekwam slechts een ge ringe hoofdwonde. Vliegtuig stort als een brandende fakkel neer. Vrijdag avond tegen 6 uur vloog een vliegtuig op groote hoogte boven Montpellier (Fr.), toen de bewoners plotseling tot hun schrik zagen, dat het vliegtuig als een brandende fakkel naar beneden stortte. De tweedekker kwam terecht op een buiten de stad gelegen stuk land, waar landarbeiders onmiddellijk te hulp scho ten. Het was echter onmogelijk de in volle vlam staande machine te naderen. Toen het eindelijk gelukte het vuur te blus- schen, konden uit de resten nog slechts de lijkon der beide inzittenden, twee in genieurs van de militaire luchtvaartgroep te voorschijn worden gebracht. Noodlottige ontploffing. In den nacht van Dinsdag op Woensdag wa ren eenige arbeiders van de maatschap, pij voor stikstof meststoffen te Knapsack bezig in het daarvoor ingerichte lokaal de dichtheid te beproeven van hun door de fabriek aan alle arbeiders verstrekte beschermende gasmaskers. De arbeiders waren onder leiding van een brandweer man het lokaal binnengegaan, hadden de gasmaskers voorgedaan en wachtten op het aansteken van de patroon, die een prikkelend gas bevat, hetwelk op de slijmvliezen van het oog werkt. Nauwe lijks had de brandweerman de patroon aangestoken, of er ontstond een ver. schrikkelijke ontploffing waardoor het lo kaal in vlammen gehuld werd. De brand- weerman rukte de deur open en beduid de den arbeiders, dat zij buiten op den grond moesten gaan liggen en zich heen en weer moesten rollen om hun bran dende kleeren te dooven. Do arbeiders volgden dezen wenk-' echter niet op, doch renden met brandende kleeren naar bui ten. Een man liep bijvoorbeeld 200 M. ver. In het ziekenhuis deelde hjj nog mee dat hij een naburig waterreservoir had willen bereiken om zich daar in te wer pen. Met ernstige brandwonden werden vijf arbeiders naar het ziekenhuis te Keulen gebracht. Twee hunner zijn er overleden, de drie anderen verkeeren nog in levens gevaar. Over de oorzaak is nog niets met zekerheid bekend, daar het onderzoek nog voortduurt. Men vermoedt, dat in de naast het lokaal gelegen closet voor de proefneming gerookt is. Het gas zou dan door do reten van de deur in het closet zijn binnengedrongen en daar door een brandende sigaret tot ontploffing ge bracht zijn. Met de spaarkas ervandoor Vrijdagavond zouden in café-restaurant de „Korenbeurs" te Helmond onder de le den van de daar gevestigde Spaarkas de inlagen van het afgeloopen jaar uitge keerd worden in verband met de kermis. De kellner van het café en penning meester der spaarkas, H. M., bleek ech ter met de kas vertrokken. Des middags om 12 uur is hij het laatst in de stad gezien. Bij de politie is aangifte gedaan van de verduistering. Naar schatting was er een bedrag van ruim f 800 in kas. Een koppige schoolmees ter. De heer Meijer, hoofd der o.l, school te Oudehome 2e Sluis was niet genegen, de woning bij de school eigen dom der gemeente Schoterland en steeds bewoond door het hoofd dier school weer in te huren. In verband hiermede besloot de ge meenteraad daarna, dat de hoofden van o. 1. scholen verplicht zijn bij de school waarin zij werkzaam zijn behooren- de aan de gemeente eigen woning metter woon te betrekken. De afdeeling Heerenveen van het Neder landsche Onderwijzersgenootschap wend de zich daarop tot den gemeenteraad om den heer Meijer van deze bepaling dispen satie te verleenen, welk verzoek de ge meenteraad voor kennisgeving aannam. De heer Meijer had intusschen een wo ning in een nabijgelegen dorp gehuurd, welke gelegen is op meer dan 30 minuten gaans afstand en bovendien in een andere gemeente ligt. De verordening schrijft bovendien voor dat het onderwijzend personeel moet wo nen binnen de gemeente, waarin de school gevestigd is en binnen 30 minuten gaans van de betrokken school. De heer Meijer heeft de gehuurde wo ning toch betrokken, maar hij brengt ech ter den nacht door in de woning bij de school en is dus volgens zijn oordeel in dat huis metterwoon gevestigd en voldoet dus aan de bepalingen in de gewijzigde verordening opgenomen. Hij igaat dus geheel tegen de bedoeling van de raadsbesluiten in, maar hjj is nu verplicht óók de huur van twee woningen to betalen. Dat schjjnt hjj er dus voor over te heb ben. Dure koppigheid I Kantongerecht te Hlddelburg. Terechtzitting van 80 Juli. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: le. In staat van dronkenschap verkee- rende in het openbaar de orde verstoren; 2e. In staat van dronkenschap verkee- rende, eens anders veiligheid bedreigen: L. S. te Arnemuiden f 15 of 15 d. dronkenschap: Cu J. M. te Middelburg f5 of 5 d.; Door misbruik van gezag opzettelijk uitlokken'van de overtreding: een kreupel dier arbeid doen verrichten, waartoe dit uit hoofde van zijn 'toestand ongeschikt is, na gedaan verzet: W. D. te Middel burg: f25 of 10 d.; Idem eveneens na gedaan verzet: W. D. te Middelburg f50 of 20 d. Een ziekte in de bloemkooL L'Oeuvre maakt melding van een ziekte, die ook dit jaar weer, maar 'ditmaal in verergerde mate, de bloemkool-cultuur in een deel van Artois aan het vernietigen is. In het hijzonder wordt de streek rond St. Omer, die bekend staat wegens haar voortreffelijke groenten, door de ziekte ge teisterd. Deze is voor het eerst in 1928 waargenomen. Zij schijnt door een op een bloedzuiger gelijkend dier te worden ver oorzaakt en tot dusver staat men, volgens l'Oeuvre, machteloos tegenover deze plaag. Een geestelijke uit de buurt van St. Omer, Charles geheeten, die zich als land- bouw-specialist een wetenschappelijken naam heeft verworven, prijst het planten van netel rond de bloemkoolvelden aan als middel ter bestrijding van het 'kwaad. Zomerzorgen voor ons pluimvee. Hok-hygiëne en voetgezwellen. Gedurende de warme dagen hebben wij juist te zorgen voor zaken waar we het minst aan denken, n.,1. de hokken, 's Winters denken we aan tocht, koude, vocht in de hokken, maar 's zomers moe ten we letten op frissche lucht 's nachts en uiterste reinheid overdag. Overdag zijn de dieren veelal buiten of eenigen zoeken schaduw in het hok, maar 's avonds als alles tegelijk binnenkomt, wordt het heel gauw te warm en krij gen de dieren het te benauwd. Hierdoor wordt de leg schadelijk beïnvloed en heeft men kans dat een vroegtijdige rui op treedt De reinheid is thans van het uiterste belang. Zoowel de bacteriën als de para sleten vermenigvuldigen zich zeer snel in een warme omgeving en loopt men dus kans op ernstige ziekten. Zonder veel moeiten en kosten kan men zelf al veel goed doen. Let nu op üe zitstokken in vele hokken. Als het mooi is liggen deze boven een z.g. mestplank, en waar de dieren 's nachts veel ontlasting hebben is deze plank 's morgens met een flinke hoeveelheid mest bedekt. De kippen heb ben nu veelal de gewoonte om tusschen de zitstokken op deze plank te gaan loo- pen, waarbij zij de pooten flink bevuilen en even later daarmee weer het strooisel in het hok, of wat nog erger is, de voer en drinkbakken. Juist hier moet men nog op iets eigen aardigs letten, n.1. dat gedurende dezen tijd vele dieren z.g. voetgezwellen krijgen, dikke knobbels onder de voetzolen of tus schen de teenen en deze voetgezwellen zijn meestal een gevolg van besmetting na verwonding. Ik kom daar zoo meteen op terug, doch wil nu even aangeven hoe men dergelijke besmetting en ver vuiling betrekkelijk gemakkelijk kan te gengaan. Op de mestplank legt men n.l. een raam bespannen met gewoon kip pengaas, b.v. 10 c.M. boven de plank. Als de kippen nu op stok zitten, valt de mest door het gaas op de plank, doch de kip pen zelf kunnen er niet meer bij komen. Wie handig is, construeert zoo'n gaas- raam zoo, dat het gemakkelijk onder de zitstokken weg te nemen is en men dan gemakkelijk de mestplank reinigen kan De mestplank zelf bestrooit men met wat turfmolm of zand, waardoor vochtige mest snel opdroogt en niet op de plank kleeft In den laatsten tijd bestrooi ik, juist om allerlei smetstoffen snel onschadelijk te maken, de mestplank met kalk. Dat is uiterst zindelijk en werkt zeer ontsmet tend. Dit is vooral goed bij coccidiosis en waar de kippen last hebben van wor men. Alle parasieten die in dit kalklaagje terecht komen, worden vernietigd en bij het reinigen loopt men ook geen gevaar zichzélf of de werktuigen die men ge bruikt te besmetten. Verder hebben mus- schen, muizen of ratten, die anders graag op den vloer of op de mestplan ken scharrelen, erg het land aan kalk en kunnen daardoor ook niet als smet stofdragers fungeeren. Zoo'n gaasraam onder de zitstokken is dus uit hygiënisch oogpunt van on schatbare waarde. Ik heb nu nog niet eens gesproken van andere zeer gevaar lijke smetstoffen zooals tuberculose, kleinsche ziekte en cholera-bacillen, die ook in de kalk onschadelijk gemaakt worden Dit is wel van belang, want tuberculose is naast een voedsel- en drinkwaterbesmetting vaak een stof- beametting evenals diphtherie. Denk nu niet, dat we over al die ziekten nu nog niet hebben te tobben, dat deze pas in den winter komen, neen, de besmetting heeft nu al evengoed plaats als in don herfst en den winter. Nu nog even wat over de voetgezwel len, die sommigen ook wel likdoorns noe men. Ik heb heele boenderparken hier aan zien lijden en groote schade onder vinden, daar de kippen, als ze het erg hebben, haast niet meer kunnen loopen, moeilijk haar voedsel kunnen bijeenzoe ken,en dus niet leggen. Hoe ontstaan ze? Voor het grootste gedeelte door verwon dingen onder aan de voetzolen en daar na indringen van vuil. Kippen die van hooge zitstokken op een harden bodem moeten springen of die scharrelen tus schen stukjes glas en dergelijke, kunnen zich licht verwonden of kneuzen en dan zijn er jammer genoeg bacteriën bij de hand die wondbesmetting veroorzaken. De plek zwelt op, wordt pijnlijk en er vormt zich etter. Deze droogt in tot een prop en men krijgt feitelijk wat we bij den mensch een bloedzweer zouden noe men. Alleen is etter bij kippen meestal niet vloeibaar maar vast, kaasachtig. Het komt er dan ook niet gemakkelijk zelf uit, en men is verplicht de zwel ling open te snijden. Dit laat men het best aan den dierenarts over, want als het niet goed gebeurt, krijgt men enorme bloeding of opnieuw besmetting. Na de operatie moet de wond verbonden worden en de kip eenige dagen apart gezet wor den. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Roterdam. Postzegel voor antwoord in sluiten en blad vernielden. Over de maand Juli 1930. KATTENDIJKE. Geboren: 12, Jacioba Johanna, d. v. Laurus Pieter Minnaar en Elisabeth Hoogstraten; 21, Marinus Adriaan, z. v. Adriaan Jacobus N ij's sen en Elizabeth de Jager. Overleden: 2, Elizabeth van Waarde, 64 jaar, vr, van Jan Cornell is Brandt; 16, Adriana Steenaard, 66 jaar, vrouw van Jacob Labeur; 23, Izak Antuonie Lookman, 22 jaar. HEINKENSZAND. Geboren: 2, Johan nes Hubertus, zoon van Willem Polderdijk en Catharina Grim; 11, Anna Catharina, d. v. Oornel is Gerard us de Jonge en Lena Knuit; 11, Magdalena Pietemella, d. v. Janus Jan Walhout en Jacioba Tainjnetje Lockefeir; 14, Laurentius Franoiscus, z. v. Jaoobus Vermeulen en Jobina Schreurs 21, Cornelia, z. v. Bastiaan Faes en Maria Johanna Vroonland. Overleden: 7, Nolbertus oud 6 jaren, Johanna, oudf 6 jaren, en 21, Jan, oud 3 jaren, kinderen van Nolbertus Bal en Maria Janse. Huwelijk: 2, Jan Hoonderd, oud 37 jr en Sophia Grim, oud 29 jit THOLEN. Geboren: 18, Gornelis, z. v. J. L. J. van den Berge en T. M. Coomams 19, Geertje, d. v. J. G. de Jonge en J. Schot; 20, Leiena, d. v. D. de Jonge en A. M. Mulder-Drenth. Overleden.: 12, A. .Kurvink, 82 jaar, echtgen. van F. J. Marioeau; 17, G. Gei- luk, 85 jaar, wedn. van N'. Kuiper; 26, K. Knop, 82 jaar, wed. van J. van Wezel Gehuwd3, J. Rijnberg, 22 jaar te St. ,i Maartensdijk en A. L. Deurloo 22 jr; 10, C. M. Deurloo Jz ,25 jaar en A. Sdhtot Jd. 24 jaar. SEROOSKERKE. Geboren: 19, Komelis, z.v. 'Johannes H.uibregtse en Adriana Min- derhoud; 20, Pietemella, d. v. Daniël Tavenier en Adriana Goedbloed; 27, Si mon Abraham, z.v. Jan Wattel en Cornelia Versluijs; 31 Pieter Lauwrens, z.v. Jan Boone en Johanna Gij vat. Overleden: 20, Maatje Houterman, 22 j. ongehuwd. Van 16—31 Juli. KOUDEKERKE'. Ondertrouwd: A. Kluif hout, 22 j. jm. en Ci. Döppe, 18 j. jd.; K. van Sluijs, 31 j. jm. en N. Boone, 26 j. jd. Bevallen: J. H. M. Mosselman, geb. van Oost, d.; Overleden: M. Cl. Loois, 61 j. jd.; J. J. de Blok, 60 j. man van C. J. Andriessen. Programma van Dinsdag 5 Augus tus 1930. HILVERSUM, 1875 M. 8.00 Orgelcon cert. 9.00 Gramofoonplaten. 10.00 Vrijz. morgenwijding. 10.15 Voordracht. 10.30 Gramofoonplaten. 12.15—1.30 A.V.R.O. concert. 1.303.00 Concert door do staf- muziek van het 5e Reg. Infanterie. 3.00 4.00 Concert Kwintet. 5.00 Orgelconcert. 6.00 Zang door Dubbelmannenkwartet. 8.15 Concert Mandoline-Orkest. 9.00 Too- neel. HUIZEN, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) K.R.O.-uitzending. 8.159.30 Gramofoon platen. 12,151.15 Concert door Trio. 1.15—2.00, 5.00—6.00, 6.01—6.30 en 6.407.30 Gramofoonplaten. 8,0111.00 Concert door Orkest. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Concert, mezzo-sopraan en bariton. 12.50 Orgel spel. 1.20 Orkestconcert. 2.252.50 Gra mofoonplaten. 4.50 Orkestconcert. 6.00 Piano-recital. 10.30 Concert, orkest, bari ton. LANGENBERG, 473 M. 1.25—2.50 Or- kestoonoert. 5.50—-8.50 Orkestconcert. 8.20 Oxkestconoert en viool.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6