visite- kaartjes OP REIS Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ot Zenuw-Tabletten 75 et Staal-Tabletten 90 ot Maag-Tabletten 75 ot Purol on Purolpoeder Internationaal Luchtverkeer in Midden- en Zuid-Amerika, is door den minister van Koloniën aan de beeren U. F. M. Del- laert, havenmeester van de Amsterdam- eohe luchthaven Schiphol, en D. J. de Vries, chef van de afdeeling buitenland der K.L.M., opdracht gegeven om na plaatselijk onderzoek den gouverneurs van Suriname en Curacao van advies te die nen omtrent hetgeen voor inrichting van landingsterreinen en voor hei locaal- en internationaal luchtverkeer in het alge meen ter plaatse te doen valt. Twee bekende Amerikaansche lucht vaartmaatschappijen, n.l. de Pan Ameri can Airways en de New-York-Rio-Buenos- Aires Line, doen thans reeds op haar ge regelde diensten van Miami {Zuidpunt van Florida) af naar Zuid-Amerika, Curacao en Suriname aan. Ook de Fran- sche Maatschappij, de Compagnie Géné rale Aéropostale overweegt binnenkort haar Zuid-Amerikaansche lijn, van Natal tot Paramaribo af, door te trekken. Plannen van de Duitschc Maatschappij Scadta en de Engelsche Maatschappij Atlantic Airways tot het aandoen van Suriname en Curacao, zijn in voorberei ding. Uit deze enkele gegevens blijkt reeds van welk belang de ligging van de beide Neder landsche gebieddeelen is voor het internationaal luchtverkeer. Behalve de eischen, die uit dezen hoofde aan de plaatselijke grondorganisatie worden ge steld, zullen door de adviseurs ook de mogelijkheden worden nagegaan, welke voor de burgerlijke luchtvaart schuilen in het lokaal verkeer in de beide gewes ten en in een onderlinge luchtvaartver binding. Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding. De jaaxl. alg. verg. van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding, die thans samenvalt met de herdenking van het dertigjarig bestaan van de vereeniging, zal W oens dag 6 en Donderdag 7 Aug. a.s. te 'sGra- venhage worden gehouden. De ontvangende afdeeling heeft ter ge legenheid hiervan een keurig programma uitgegeven, verlucht met de 'foto's van Minister Donner; het bestuur der Haag- Bche afdeeling; Ds W. H. Gispen vanj Scheveningen, gedurende al deze 30 jaar voorzitter van het hoofdbestuur; CL Bui tendijk van Amsterdam, die 20 jaar da penningen der vereeniging beheerde; Ds Buffinga van Rotterdam, een der sprekers in den bidstond, benevens enkele kiekjes van Den Haag. De feestelijke herdenking van bat Se lustrum vangt aan met een bidstond, die plaats heeft Woensdagavond lialf acht in de Oosterkerk en over den Huizer zander zal worden uitgezonden. Als sprekers zul len optraden de hoeren W|. O. F. Schdps, voorzitter der ontvangende afdeeling; Ds W. H. Gispen van Scheveningen, voorzit ter van het Hoofdbestuur, en Ds N. BuF- finga van Rotterdam. Na de wijdingssamenkomst worden de afgevaardigden per extra tram naar de Valkenboschkerk, vervoerd, waar een be groetingssamenkomst plaats vindt en waar leen beeldengalerij uit het leven der jubf- leerende organisatie zal worden vertoond in ernst in luimt J Voor den aanvang der jaarvergadering op 7 Aug. zal een excursie worden gec maaikt naar den proeftuin „Westland"te Naaldwijk, waarna om half 11 in de Oosr terkerk de 30e jaarvergadering aanvangt Na afloop der middagvergadering zul len B. en W. van Den Haag de vereeni ging in de raadszaal in de Javastraaf officiéél ontvangen. Om half zevemi zal men ten besluite zich in „Het huiselijk restaurant" vereenigen, aan1 een feest maaltijd, waarbij zeer waarschijnlijk ook enkele autoriteiten zullen aanzitten. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. miet ingang van 27 September 1930 tot dijkgraaf van den Oost Nieuwlandpol der L. Overbeeke te Wolf aartsdijk; b. met ingang vani 1 Augustus 1930 tot gezworene van den Oud-Noordbeveland- polder G. N. Chr. Israël te Colijhsplaat; ci. mleit inigang van 1 Augustus 1930 toit lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de Sluis aaüj den Oosterlandpol'der C. van Nieuwen- huijze te Goes; Id. miet ingang van 1 Augustus 1930 tot gezworene van den Wilhelminapolder (Z.- Beveland) G. Verburg van Wilhelmina- dorp; p. met ingang van 1 Augustus 1930 tot gezworene van den Koningin Emmapolder A. E. Verbist te Clinge. Middelburg. Gisteren is de Middelburg- eche vacantieschool voor de tweede maal naar de duinen onder Koudekerke ge trokken. Ditmaal hebben de ruim 400 kinderen en hunne geleidsters en gelei ders prachtig weer getroffen en zij heb ben dan ook weer volop -genoten van spel aan strand en duin. A.s. Dinsdag heeft bij' goed weer de derde uittocht plaats. Weer verzamelen, op de Loskade op hetzelfde uur. Rilland-Baih. Donderdag n.m. vergader de de Raad. Afwezig zonder kennisgeving de heeren A. Blok Jz en A. David. De Voorzitter deelt mede, "dat de Raad van Beroep te Middelburg de bezwaarschrif ten van A. P. Slicher van Bath te Aaltem, mevrouw A. baronesse d'Yvoy van Hou ten te 'a Gravenhage en den heer Jhr Mr J. C. Schoner te Culemborg tegen hun aanslag in de plaatselijke wegbelasting beeft van de band gewezen en de aan slagen gehandhaafd. De raad besluit zich aansprakelijk te stellen voor eventueeie schade, door bet leggen van gasbuizen in dien Rijksweg veroorzaakt Aan de gas- commissie zal worden voorgesteld, dat het gasbedrijf de gemeenten jn deze vrij waart. Een aanvrage van de stichting „Mo-o derheil" te Breda, zijnde een doorgangs huis voor ongehuwde moeders en oplei dingsschool voor vroedvrouwen en kraam verpleegsters, en van de R. K. Militairen- vereeniging te Bergen op Zoom als ex- ploitante van het R.-K. Militair Tehuis, wobden van de hand gewezen!. Aan EL P. de Bokx wordt de gebruiken lijke vergoeding toegekend krachtens art 13 der L. O.-wet voor één schoolgaand kind. Door B. en W. wordt de gemeente-reke ning ovetr 1929 aangeboden. Tot leden der Commissie tot nazien dezer rekening worden benoemd de heeren A. David en G. Weststrate, tot leden der Commissie tot nazien van rekening en begrootingi van het Burgerlijk Armbestuur de heeren A. Blok Jzn en J. Deurloo. De voorstellen, door B. en W. inger Idiend in verband met de wijziging van de regeling der jjnanciëele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, worden met algemeene stemmen aangonom-on. Besloten wordt de gemeente Rilland-Bath voor de heffing der gemeentefondsbelasting to plaatsten in de .derde klassei. 0'p deze be lasting worden geen opcenten geheven. Voor de heffing der personaele belasting wordt de gemeente gehandhaafd in de achtste klasse. Op de hoofdsom dezer belasting zullen 80 opcenten worden ge heven. Uit een aan de raadsleden over gelegd vergelijkend staatje betreffende den belastingdruk blijkt, dat de nieuwe reger- ling voor de inwoners belangrijke gelde lijke voordeelen biedt: -de fondsbelasting geeft een verlaging, die loopt tot 30 a 35 pet. terwijl eveneens de druk der peir- soneele belasting vermindert. Naar aanleiding van een bezwaarschrift Van A A. de .Wilde, te Middelburg, wordt diens aanslag in dé plaatselijke bedrijfs belasting vernietigd. Daarna sluiting. Vrouwepolder. Vrijdagmiddag vergader de de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer De Vlieger. De voorzitter deelde mede, dat de heer L. den Ouden, benoemd tot hoofd der O.L. school in de afdeeling Gapinge, op 28 Juli in dienst is getreden, dat met de werkzaamheden tot aanslui ting van de beide afdeelingen der ge meente aan het telefoonnet een aanvang is gemaakt en dat de telefoonstations in de beide afdeelingen in den loop van Augus tus voor het publiek zullen worden open gesteld, dat de begrooting voor 1931 van de Gezondheidscommissie te Veere is ont vangen, aanwijzende in ontvang en uit gaaf eene som van 2089.84, onder mede- deeling, dat over 1931 van de kringge meenten geen bijdrage gevraagd wordt. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat van het gemeentebestuur van Oostkapelle bericht is ontvangen, dat de Raad dier gemeente heeft besloten aan den hulp keurmeester van den kring een dienstauto te geven in plaats van een motorrijwiel, hetgeen een meerdere uitgaaf van den keuringskring zal vergen van 300. per jaar, en dat van voornoemd gemeente bestuur een rekening en verantwoording is ontvangen inzake den aankoop en het in orde brengen van een speelterrein voor de bijzondere school aldaar, welke aan wijst een uitgaaf van 2994.13Es, in welke kosten de gemeente voor kinderen, die uit deze gemeente bedoelde school be zoeken, zal moeten bijdragen. Voor ken nisgeving aangenomen. De gemeente-rekening wordt voorloopig vastgesteld, aanwijzende voor den gewo nen dienst in ontvang 28254.96, in uit gaaf 28470.02 en een nadeelig slot van 215.06. Die van het Burgerlijk Armbe stuur werd eveneens goedgekeurd, in ont vang op 394.21, in uitgaaf op 317.25 en een batig slot van 76.96. Daarna werd m.a.st. besloten de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1931 aanwijzende in ontvang en uitgaaf een bedrag van 409.46, tot dat bedrag goed te keuren en het gemeentelijk sub sidie dier instelling voor 1931 vast te stellen op 300.Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. be sloten de pensioensgrondslag van den gemeente-veldwachter vast te stellen op 1600.—. Naar aanleiding van het schrijven van het Gemeentebestuur van Middelburg en van den Geneeskundigen Inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid betreffende den bouw van een barak voor verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten, werd, nadat de Voorzitter dit onderwerp nader in den breede had toe gelicht, met alg. stemmen besloten het Gemeentebestuur van Middelburg te be richten, dat de Raad te dezer zake in be ginsel tot samenwerking bereid is. De be grooting van den Vee- en Vleeschkeu- ringsdienst Oostkapelle voor het jaar 1931, aanwijzende in ontvang en uitgaaf f8150, werd met alg. stemmen goedge keurd Vervolgens werd met alg. stemmen be sloten tot wijziging der gemeentebegroo- ting voor 1930 tot een bedrag van f761.73 in ontvang en uitgaaf. Daarna werd door den Voorzitter namens B. en W. den Raad de Gemeentebegrooting voor 1931, aanwij zende in ontvang en uitgaaf voor den gewonen dienst een bedrag van f31084.14%, aangeboden. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat in verband met de nieuwe wet rege lende de finantiëele verhouding tusschen Rijk en de Gemeenten, thans moet wor den overgegaan tot vaststelling van ver schillende belastingverordeningen. Spr. deelde mede, dat, de uitkeering per in woner bedoeld in art 3, onder 6 der Wet van 15 Juli 1929, voor de gemeente is vastgesteld op f5,9189, hetgeen in totaal f 6078,71 zal opbrengen, en dat B. en W. den Raad voorstellen te besluiten als volgt tot: a. de gemeente voor de heffing van de gemeentefondsbelasting te plaat sen in de derde klasse; b. voor de perso- neele belasting de gemeente te plaatsen in de achtste klasse (onveranderd), en geen gebruik te maken van de bevoegd heid tot afschaffing of verlaging van de in de wet genoemde grondslagen of ta rieven over te gaan; c. honderd opcenten te doen heffen op de hoofdsom der Per- soneele belasting, in verband met het ver vallen van de Provinciale opcenten op die belasting, waartoe de gemeente de bevoegdheid heeft; d. geen opcenten te doen heffen op de Gemeentefonds- en op de Vermogensbelasting en niet over te gaan tot heffing van een woonforensbe- lasting; e. de heffing van opcenten op de hoofdsom der Grondbelasting voor de ge bouwde eigendommen, zijnde resp. 80 en 20 opcenten, te handhaven. Na breedvoe rige bespreking van de voorstellen van B. en W. werd met alg. st. besloten de voorstellen van B. en W. ongewijzigd over te nemen en de betreffende verordeningen vast te stellen. Vervolgens werd nog in den breede de wenschelijkheid bespro ken van het verharden van z.g.n. derde klasse wegen. Niets meer te behandelen zijnde werd de vergadering met dank-, zegging door den Voorzitter gesloten. 's-H. Arendskerke. Vrijdagavond speelde „K.D.O. I" alhier een voetbalmatch tegen „Stormvogels I en II" gecombineerd. Eindspel 31 in het voordeel .van Stormvogels. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Bilt, IX J. v. d. Graaf te Ede. Te Sommelsdpk, A. G. Oosterhuis te Ernst. Te Den Bommel, K. van As te Rou- veen. Te Ooltgensplaat, W. 'Rijnsburger te Polsbroek. Te Renesse-Noordwelle, G. F. Los te Brielsnieuwland. Bedankt voor Linschoten, E. Japchen te Maartensdijk. Emeritaat. Ds F. J. J. Loeff, Ned. Herv. predikant te Breda, heeft emeritaat aangevraagd. Ds Loeff werd in 1890 oandi- daat gesteld door het Prov. Kerkbestuur van Drenthe. Op 8 Maart 1891 werd hij in zijn eerste gemeente, Heilo bevestigd. Vandaar ver trok Z. Eerw. in Juli 1899 naar Breda, welke gemeente hij dus meer dan 30 jaren heeft gediend. Ned. Herv. Kerk. Goes, Tm. ds Steinz, nm. ds Homburg (H. Doop), av. ds de Vries. Wilheiminadorp, vm. ds Homburg, nm. ds Steinz. 's-Heer Hendrikskinderen, vm. dhr Middel. koop te Middelburg, nm. geen dienst. Kats, 3 u. N. T. ds Hansen. Wassekerke, vm. ,en nm. ds v. Vliet te Ka- lamazoo (Am.). Zoutelande, 9.30 u. ds Valeton te Zwolle, 2 u. ds v. Evert (H. Doop). Geref. Kerken. Serooskerke, v.m. en n.m. ds Lindeboom Veere, v.m. en nm. leesdienst, Geref. Gem. Nieuwdorp, Vrijdagav. 7.30 u. O.T. ds Fraanje. Te Utrecht slaagde voor de akte A, Middelbaar Onderwijs, Engelsoh, F. G. Re- nier te Terneuzen. Geslaagd voor examen Nuttige Hand werken mej. L. A. M. de Paauw te Mid delburg. 1 1 Geslaagd voor Boekhouden M. 0. dhr P. C. Hubregtse te Goes. R. K. Landbouwhuishoud- schooi te Lierop. Het eind-diploma van den 2-jarigen cursus werd behaald door: M. Akkermans, St. Annaland (Z.). Benoemd tot leeraar aardrijkskunde en geschiedenis aan het R.K. Gymnasium te Rolduc en de R.K. H.B.S. 5-jarigen cursus te Heerlen, de heer G. A. J. de Groot te Vlissingen. De heer 0. A. A. Coumou, tijdelijk onderwijzer aan de O.L. school te Oud- Vossemeer, is 'benoemd tot onderwijzer te Rhenen. Beleediging Onderwijs- inspecteur. In de jongste raadsver gadering der gemeente Zelhem is een brief behandeld van den inspecteur van het lager onderwijs, den heer W. Gharbo te Doetinchem, waarin deze zich beklaagt over de beleedigende uitdrukking, die het raadslid mevrouw Tiecken ten zijnen op zichte in de raadsvergadering van 28 April had gebezigd, toen besloten werd tot de stichting van een bijzondere chris telijke school, waarbij dit raadslid had beweerd, dat door den inspecteur mei zijn gunstig advies „zwendelarij" is gesteund. De inspecteur verzocht nu, dat mevr. T. haar woorden buiten de raadszaal zou herhalen in het openbaar, teneinde haar strafrechtelijk te kunnen vervolgen. Namens B. en W. verzocht de voorzit ter mevr. T. haar beleedigende woor den in te trekken, of deze in bet openbaar te herhalen. Bij weigering stelde hij voor een motie van afkeuring uit te spreken over het op treden van mevr. T., wegens haar optre den tegen een ambtenaar wiens onkreuk baarheid voldoende vaststond. Mevr. T. meende, dat er voor haar voldoende rede nen bestonden voor haar uitdrukking tegenover den inspecteur en zeide haar woorden slechts dan in te trekken, in dien bij nader onderzoek zou blijken, dat haar bewering onjuist was. Verschillen de raadsleden keurden de uitlating van mevr. T. af en verdedigden den inspec teur. Tenslotte werd de motie van afkeuring tegen mevr. T. met algemeene stemmen aangenomen. Mevr. Tiecken en nog een lid hielden zich buiten stemming. (N.R.G.) De Oceaanvliegers Kingsford Smith en Stannage op Schiphol. Wederom hebben duizenden Amster dammers zich per autobus, met auto's, fietsen, bootjes of te voet naar Schip hol begeven teneinde den Oceaanvlieger Kingsford Smith en zijn metgezel Stan nage welkom te heeten. Tegen half drie was het geheele terras met genoodigden gevuld terwijl langs de hekken duizenden belangstellenden de aankomst afwachtten. Schiphol bood een fleurigen aanblik. Onder de vele aanwezigen merkten wij op den Amerikaanschen gezant, den heer Diekema; den heer Van Ede van der Pais namens den Minister van Waterstaat; den chef van den Marine Staf; wethouder Abrahams; D. W. H .Patijn namens de Fokkerfabrieken; den heer Plesman, direc teur der K. L. M., en natuurlijk ontbraken ook de heer en mevrouw Van Dijk niet op het appel. Zoo nu en dan werden door den loud speaker, zooals dat ook bij de ontvangst van Van Dijk het geval was, mededeelin- gen tot het publiek gericht. Te vijf minu ten over half drie werd gemeld, dat de P.H.-A.E.Z,., waarmee de vliegers uit Ham burg zouden komen, Amersfoort was ge passeerd. Eindelijk te zeven minuten vóór drie, kondigde een langdurig signaal van de sirene aan, dat het toestel in zicht was en werkelijk, heel in de verte werd de escadrille met in haar midden de P.EI.-A.E.Z. zichtbaar. Nadat het vliegveld twee maal was om cirkeld, landde te vier minuten vóór drie de machine vlot op het terrein, terwijl de acht militaire vliegtuigen nog eenigen tijd in de lucht bleven. Toen het toestel in de nabijheid van de douaneloods tot stilstand kwam, stap te het eerste, onder daverende toejuichin gen van het publiek de heer Kingsford Smith uit, gevolgd door zijn radio-telegra fist, den heer Stannage. Hij werd zeer hartelijk verwelkomd door den heer van Dijk en zijn echtgenoote, terwijl het Ame rikaansche volkslied werd gespeeld. Na vele handen te hebben gedrukt, werd de trap naar het terras bestegen. Het pu bliek bestormde in zijn enthousiasme bij na het loodsgebouw, herhaaldelijk aan zijn vreugde uiting gevende. Kingsford Smith en Stannage groetten lachend naar alle zijden, terwijl zij door van Dijk en den heer Smits naar het podium werden geleid. Daarna voerde de heer van Ede van der Pais namens den Minister van Wa terstaat het woord. In hartelijke bewoor dingen gaf spr. uiting aan zijn bewon dering voor de vliegers, die zoo'n succes vollen tocht over den Oceaan hadden volbracht Volgende spreker was de Amsterdam- sche wethouder Abrahams. Na de vliegers gecomplimenteerd te hebben, bood spr. namens de Gemeente Amsterdam een groote lauwerkrans aan. Hierop voerde de Amerikaansche gezant de heer G. J. Diekema, het woord. Het is een groote dag voor Holland, Amerika en Engeland, aldus spr., en het was een goede gedachte een Hollandsch vliegtuig en een Hollandsch piloot uit te kiezen voor dezen uiterst gevaarvollen en moei lijken tocht. Het is mij dan ook een be hoefte U Kingsford Smith en Stannage van mijn hulde en bewondering voor Uw grootsche daad te spreken. Wij Ameri kanen, zijn blij, dat deze wetenschappe lijk zoo uitstekend voorbereide tocht van Oost naar West zoo'n succes mocht heb ben. Er volgden nu nog tal van redevoerin gen. Tenslotte de redevoeringen werden herhaaldelijk onderbroken door het ge ronk der motoren nam Van Dijk het woord. Het is mij een eer u Kingsford Smith en Stannage te mogen voorstellen. De heer Kingsford Smith zou gaarne 'n oogenblik vragen om u allen te bedan- ken voor de grootsche wijze waarop hij hier in Holland is ontvangen. Onder daverend gejuich verhief Kings, ford Smith zich van zijn zetel om de Nederlanders, die hem zoo enthousiast hadden gehuldigd, met een kort woord te danken. Ik ben aldus dhr Smith een Bl) Apoth. en Drogisten slecht spreker; zoo zijn wij Oceaanvlie gers. Maar u kent misschien het Ameri kaansche raadsel: Wat is het verschil tusschen een papagaai en een aviateur? Het antwoord is: Een papagaai kan pra ten en niet vliegen, maar een aviateur kan vliegen en niet praten. (Applaus en toejuichingen). Het gezelschap daalde nu den trap van den daktuin af om plaats te nemen in de auto's. De stoet zette zich in beweging om eerst langs het publiek "te rijllen, dat we derom op enthousiaste wijze uiting gaf aan zijn bewondering. Hierna weid in tamelijk snelle vaart stadwaarts gereden, digend. Langs de geheele route haddani zich duizenden menschen opgesteld. In Amsterdam was de drukte overwel- Nadat het Carltonhotel bereikt was, waar een groote menschenmenigte zich had opgesteld, stapte de heer Kingsford Smith het eerst uit. Onder stormachtige toejuichingen verdwenen de Oceaamvlie- gers in het Carltonhotel. Naar wij vernemen zal de heer Kings ford Smith vier of vijf dagen in Holland verblijven om uitvoerige plannen te be spreken met Van Dijk over een a.s. wereldvlucht. Ongelukken. Gisterennacht reed de 33-jarige Kr. te Schiedam op zijn motor fiets in het Sterrebosch aldaar tegen een boom. De man werd met een ernstige schedel- fractuur opgenomen en naar het gemeente ziekenhuis overgebracht, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Donderdagmiddag is de heer T. K., onder wijzer te Haarlemmermeer bij het baden te IJmuiden verdronken. De ongelukkige, die met een aantal schoolkinderen IJmuiden bezocht, was slechts 23 jaar oud. Bij het te water laten van een schip van een werf te Hasselt, 'is de scheepssehilder E., van Zwartsluis, die op het achterdek van het schip stond, getroffen door het roer, waar door hij van het schip op de helling stortte. De man werd bewusteloos opgenomen en is na eenige oogenblikken overleden. Hü was 40 jaar oud, gehuwd en vader van 2 kinde ren. Gistermiddag is in Den Haag een 3-jarig jongetje door een vrachtauto over reden. Het jongetje .heeft waarschijnlijk een schedelbreuk gekregen; het is naar het zie kenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar het later op den dag is overleden. Poging tot brandstichting te Brussel. Onder de reusachtige tribunes, plaats biedend voor 20.000 personen te Brus sel voor de viering van de Belgische eeuw feesten heeft men twee volle benzinebussen gevonden, welke wijzen op een poging tot brandstichting. De tribunes worden nu streng bewaakt door de politie met medewerking van gendarmerie en brandweer. Fascisme tegen communisme. De vrouw van het oud-raadslid S. liep Don derdag als communistisch propagandiste met een bordpapier vastgespijkerd aan een be zemsteel in de Nieuwstraat te Amersfoort. Het opschrift van het bord luidde: Het mili- tairisme roept u op -en stuurt u weg zon der vergoeding. Dit is niet in uw belang. Sluit u aan bij de C. P. H. Voor het Rooda Front van arbeiders en boeren". Een reserve kapitein der infanterie die be kend staat als een aanhanger van het fascis me passeerde de vrouw en las hetgeen op het bord geschreven stond. Verontwaardigd greep hg in een schuur een doek, drenkte die in olie en vet en ontrukte dan het bord besmeurde en vervolgens hard wegliep, besmeurde en vervolgens hard wegliep. De vrouw heeft thans een aanklacht inge diend bij de politie. Kinderverlamming. Te Zwammerdam is kinderverlamming vast gesteld bij een 9-jarigen zoon van een landbouwer. De jongen is naar het zieken huis te Gouda overgebracht. De vrouw van den landbouwer B. in de buurtschap Dotherhoek, bij Gorssel, lijdt aan kinder verlamming. Er hebben zich te Vlaar- dingen weer drie gevallen van kinderver lamming voorgedaan. Alle drie kinderen zijn naar de barak overgebracht. Een geveltoerist. In een groot hotel te Travemünde is Donder dag een gemaskerd man verrast, op bet oogenblik, waarop hij langs een balcon een kamer poogde binnen te dringen. De portier van bet hotel ging den geveltoerist te lijf, maar moest tegen den indringer het onderspit delven. Deze kon zich los rukken en vluchten. Hij werd echter ach tervolgd door enkele gasten en door den portier. Op het oogenblik, waarop de man werd ingehaald, trok hij een revolver en trof den portier door een kogel in het been. Daarna kon hij ontkomen. Tijdens zijn vlucht verloor hij een aantal kost baarheden, die hij vermoedelijk bij andere inbraken had buitgemaakt. Bij felle zon en schralen wind de huid be schermen met een weinig Purol of wat Purolpoeder en vooral tegen den nacht het gelaat, alsook alle schrijnende en stuk gaande huiddeelen inwrijven met Purol, dat dadelijk verzacht en spoedig geneest xjjn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2