Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Land- en Tuinbouw. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Brieven uit de Oost. Vacantia, De Toorr,: omdat dhr Jeronimus hem zoio goed gezind is. l Ook vestigt dhr den Hollander er de aandacht op, dat de middenstand ge baat is bij redelijke loonen. Men is ge neigd de crisis te schuiven op de hooge loonen. Maax is de crisis in den land bouw dan misschien te wijten aan de hooge loonen in den landbouw? Spr. ziet in het indexcijfer een rem, om allen socialen vooruitgang tegen te gaan. De gemeente moet een goed werkgeef ster zijn, die aan particulieren ten voor beeld gesteld mag worden. Spr. acht den tijd nog niet gekomen, om de loonen te verlagen. Van die zoogenaamde goed koopte merkt men nog zoo weinig. Spr. noemt het voor de gemeente een wanhopig ding, om met de index-loonen te beginnen. Dhr Mes sluit zich bij de woorden van de heeren Paul en den Hollander aan, al waardeert hij de studie, die dhr Jeronimus van het onderwerp heeft ge maakt. Spr. meent, dat de crisis wel een ern stig karakter zal aannemen. Maar de ambtenaren mogen niet direct het slacht offer worden. Een vast salaris is noodig, om de te vredenheid te bewaren. Ambtenaarssala rissen mogen geen sluitpost zijn. Het is ook onbillijk, dat nieuwere ambtenaren in een zooveel slechtere positie zouden komen dan de eerder aangestelde. Spr. heeft in een arbeidersgezin een onderzoek ingesteld en men heeft hem verzekerd, dat men van prijsdaling wel wat merkt. Ook Spr. kan het voorstel Jeronimus niet steunen. Mevr. \V eijl, v.d., zegt, dat er aan het index-systeem misschien behoefte be stond in den tijd van abnormale schom melingen. Maar nu is dat niet het geval. Spr. merkt als huisvrouw nog weinig van de sterke prijsdaling in den klein handel. Toen de kruisbessen in den groot handel f0.90 waren, moest Spr. nog 16 cent per K.G. betalen. Spr. heeft in de tegenwoordige omstan digheden geen behoefte aan het index systeem. Dihr Streefkerk, G.H., vraagt of een economische factor in de loonregeling moet worden gebracht. Spr. meent, dat hier daarvoor weinig wordt gevoeld. Indexcijfers van Amsterdam en Den Haag kunnen onmogelijk voor Zeeland gelden. Elke landstreek heeft een eigen karakter. Het bepalen van een Middel- bui gsch indexcijfer zou noodig zjjn, maar veel 'geld kosten. Dhr Portheine, v.b., erkent, dat dhr Jeronimus misschien enkele juiste theo- rethische beschouwingen heeft gegeven. Maar zijn betoog was niet a.an de practijk getoetst. Het is wel eenvoudig, om de uitvoering van zich af te schuiven. Het gaat niet aan, dat Middelburg een ge heel afwijkend! standpunt zou innemen temidden van de groote maatschappij. Dhr Jeronimus heeft van niemand een goed woord voor zijn voorstel ge hoord. Spr. had het ook niet anders verwacht. Dhr v. d. Weel: ondank ia 's werelds loon. Dhr Jeronimus voorziet, dat de be lasting-opbrengst sterk zal dalen. Dhr Gornelisse: dat hebt u nu al driemaal gezegd en het is nog nooit gebeurd. Dhr Jeronimus: maar nu zal het inderdaad gebeuren. Do voorz. dringt op beperking aan. Dhr Jeronimus reserveert zich de vrijheid om uitvoerig te antwoorden op de vele opmerkingen. Spr. voorspelt, dat men, als men zijn richting niet uit wil, moet komen tot drastische loonsverlagingen omdat de be lastingopbrengst zoozeer zal dalen. Er is gezegd, dat de prijzen in den kleinhandel zoo weinig zijn gedaald. Spr heeft berekend, dat dit slechts 1/35 is. Er werken in den kleinhandel tal van fac toren op de prijsbepaling in. Spr. voelt het bezwaar, dat een index regeling alleen voor Middelburg zou gel den. Maar men zal elders ook wel tot salaris-verlaging moeten komen. De voorz. zegt, dat dhr Jeronimus de uitvoering aan den Raad wil overlaten. Het 'geheele voorstel is tot weinig woor den terug te brengen. Het is alleen van academische waarde. En we moeten toch met de practijk rekenen. Spr erkent gaar ne, dat dhr Jeronimus veel studie van dit onderwerp heeft gemaakt. Hel voorstel-Jeronimus wordt 'daarop verworpen met slechts twee stemmen voor (dhrn Jeronimus en Naezer.) Rondvraag. Dhr H o n d i u s heeft gehoord, dat binnenkort het verkeer over de Lange Vielebuitenbrug voor voertui gen zal worden gestremd. Hoe staat het met de tram? De voorzitter: Er komt een nood brug voor voetgangers. ,E.r zal een tram rijden van de markt tot de brug. Daar zal men moeten overstappen in de tram, die aan de overzijde staat. Dhr Mes vraagt of het brandweerrap port nog niet kan worden overgelegd, De voorz. antwoordt, dat B. en W. een kostenberekening hebben gemaakt van hetgeen in het rapport wordt voorgesteld. Rapport en .kostenberekening zullen binnen korten tgd gelijktijdig gepu bliceerd worden. Dhr V e r t r e g t vraagtwelke brug er komt in plaats van de Lange Viele buiten- brug. De voorz.: de brug blijft in tact. Er komt alleen een verlengstuk aan. Dhr Vertregt zag gaarne, dat de brug, die te smal is, tegelijk werd ver breed. Dhr Jeronimus: in Goes hooft men ook een brug verbreed. De voo rz. merkt op, dat het een wcilc is van den Polder Walcheren. Dhr Vertregt: verftreeding had tege lijk kunnen geschieden door middel van betonplaten. De voorz.: 't is te laat. Het werk is al aanbesteed. Dhr Mes heeft gelezen, dat de nieu we stationsbrug niet electrisch zal worden bediend. Spr. zou zich daarover willen wenden tot den Minister. Dhr Jeronimus en de voorzit ter vermoeden, dat hier een misverstand in 'tspel is. Er is wel geweigerd, om de bostaando brug te electrificeeren, juist omdat er een nieuwe brug komt. Dhr Jeronimus vraagt, hoe de be diening der autobrandspuiten is geregeld. De voorz. meent, dat er in iedere garage twee personen voor aangewezen zijn. Dhr Jeronimus en weth. 0' n d e r- d ij k meenen, dat de gemeente-chauffeur ook aangewezen is. Dhr J. zou dit niet rationeel vinden. Men moet menschen aanwijzen, die dicht bij de garage wonen. De voorz. zal het onderzoeken. Hierna te half zes sluiting. Protestantsche Zieken huizen in Zeeu wsch-Vlaande- ren. Een commissie, welke is ingesteld door het classicaal bestuur der Ned. Herv. Kerk, heeft studie gemaakt van de mo gelijkheid voor Zeeuwsch-Vlaanderen een protestantsch ziekenhuis op te richten. Deze commissie is overtuigd, dat bij me dewerking van alle belanghebbenden 'oowel in Westelijk als in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen op een nader te bepalen plaats zulk een ziekenhuis zal kunnen worden opgericht. Malversaties? Tegen den brie venbesteller K. te St. Philipsland, die verdacht wordt van malversaties, zal een strafrechterlijke vervolging worden inge steld. Verplaatst met ingang van 1 Augus tus a.s. de adjunct-commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. van Dalsen van Ierseke naar Goes. Middelburg. De eerste carillonbespeling op gisteren heeft het slecht met het weder getroffen, wat wel oorzaak zal zijn dat het bezoek in de omgeving van. da Abdjj veel minder was dan andere jaren, maar men kan van het goede spel ook wel genieten uit de woningen en daar het wol wa.t minder koud en herfstachtig was dan de vorige avonden is daarvan dan ook door velen gebruik gemaakt. Zierikzee. Met op twee na algemeene stemmen, die der S. D. A. P., willigde de raad het verzoek in der plaatselijke Oran je Vereeniging om 500 subsidie te mogen ontvangen uit de gemeentekas, ten behoe ve der te houden feestelijkheden ter her denking van den 50sten verjaardag van de Koningin. Een aanbieding der zelfde vereeniging van een gravure in gouden lijst van do Koninklijke Familie ter plaat sing in de raadszaal, werd met dezelfde stemmenverhouding aanvaard. Met algemeene stemmen werd besloten toe te treden als lid der Vereeniging voor Ned. Gemeenten, alsmede tot het doen eontroleeren door deze vereeniging van de administratie van den gemeente-ontvan ger en van de gasfabriek. Het verzoek der vereeniging Volkswo ningen om f 4000 ter leen te ontvangen van de gemeente werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Op voorstel van den heer Cats'hoek, S. D., werd besloten tot aanhouding an het voorstel van B. en W. inzake de nieuwe financiëele verhouding tusschen Rijk en gemeente, plaatsing in de 3e klas der fondsbelasting, enz. Algem. Synode der Neder 1. Herv. 'Kerk. Overeenkomstig een door de Algem. Synodale oommissie bij de Algem1. Sy node overgebracht voorstel, werd gisteren be sloten den Wieringerpolder "kerkelijk in te deelen bij de Classis Hoorn en daarvan me- dedeeling te doen aan bet Prov. Kerkbe stuur van Noord-Holland. Van de beeren B. G. Zinkweg te Echten en D. van Lonkhuizen kwamen verzoeken in om herziening van bet besluit der Synodus Contracta van 9 April 1930 inzake de appro batie van een in de gemeente Ureterp uitge bracht beroep. De Algemeene Synode besloot zoowel den een als den ander niet ontvankelijk te verklaren, omdat zij geen bezwaarden zijn in den zin van de kerkelijke wet. In den namiddag worden twee Synod; contractae gehopden ter behandeling van* lo. een hooger beroep van leden der gemeente Wummels-Iiijdaard van een besluit van bet Classikaal bestuur van Franeker; 2o. een hooger beroep van het Classikaal bestuur van Eindhoven van een besluit van het Provin ciaal kerkbestuur van Noord-Brabant met Limburg. Weer een kwestie te Dokkum. Voor de tweede maal is tusschen den kerko- raad der Ned. Herv. gemeente te Dokkum on den ïing Dokkum oen kwestie gerezen .omtrent de regeling vanido godsdienstoefeningen. Betrof hot ton vorigon jure do beurten van Dokkum II (de blijvonde vacature), thans gaat het over Dokkum I. Nu die plaats door ovorlcomst van ds C. A. Schenk, van Berk hout, bezet is, oordeelde de kerker,rnd, dat do ring voortaan alleen te maken heeft met Dokkum II en bepaalde, dat ds Schenk tot 1 October zal optreden .jn de godsdienstoefe ning van 10 uur roormlddags en da? do ring in de gelegenheid zal worden gesteld do beurt van Dokkum II 's namiddags 3 uur te vervullen. Na 1 October worden de diensten gesteld op voormiddags 10 uur en namiddags 6 uur, afwisselend te vervullen door den plaat selijken en een ringpredikant. Deze regeling van den kerkeraad is door den ring niet erkend; deze wenscht ook thans om den anderen Zondag de beurt van 10 uur te bezetten. De toestand is nu zoo, dat op 27 dezer volgens de regeling van den kerkeraad ds Schenk den dienst zal leiden, terwijl op grond van de ringlyst ds v. d. Iloek, van Dxiesum, daarvoor is aangewezen. Samenwerkende Zondinga- corporaties. Werd in den aanvang dezer maand de verwachting gewekt, dat Juli het geraamde bedrag der kosten ad f 80.000 zou opbrengen, thans moet men die verwachting opgeven, tenzij dan dat degenen, die onzen oproep om steun nog niet beantwoordden, dit alsnog doen voor dat hun vacantie aanvangt. Het zou te betreuren zijn, als ook Juli het bedrag van den achterstand, die nog steeds f 130.000 is, kwam vermeerderen. Dan wordt het de vraag, of de credieten voor Indië gedurende het vierde kwartaal in September kunnen worden geopend. Die onzekerheid, die fnuikend is voor den goeden gang van het Zendingswerk, kan worden weggenomen als ieder naar ver mogen meehelpt om dien achterstand in te halen. De B ij bel in 't Afrikaanse h. Volgens een mededeeling van Ds J. D. Kestell, voorzitter van de vertalerscom missie van den Bijbel, zal de Afrikaan- sche Bijbel in den loop van. hot volgend jaar in druk verschijnen. Op het ©ogen blik houdt de commissie zich met de revisie bezig en zij zal in December ta Bloemfontein samenkomen, om gezamen lijk de laatste hand to leggen aan de her ziening. De vertaling wordt door het Afrikaan- sche publiek met spanning tegemoet ge zien, zooals wel blijkt uit den griffen ver koop van d© vertaling van do Evange liën. In de afgeloopen zes maanden, wer den meer dan 7000 exemplaren van de Evangeliën in het Afrikaansch verkocht. Daar r^eds in de meeste kerken Afri kaansch van den kansel wordt gepreekt, zal bij de verschijning van den Afrikaan- scthen Bijbel de ouue Statenbijbel ook verdwijnen en daarmede een schakel van bet verleden, waarin Hoog Hollandsch in de kerken de gangbare taal was. VIII. Het is donker geworden. De zon is ai een poosje achter de bergtoppen ver dwenen. 'tls stil in deze nu verlaten streek. Het in het dal voortstroomende riviertje is hier flauw hoorbaar en met het eentonige en massale gesjerp van de krekels rondom ons is dit het e enige geluid, dat onze ooren bereikt. We staan op een hoogen bergrug met links een diep dal en rechts in de verte de hoogvlakte, waar een groep lichtjes een of ander „dorp" verraden. Vlakbij bevindt zich, tusschen de groote bladen van de pisangboomen een kampong. De huisjes zijn gesloten; ramen zijn er niet in. Het flauwe schijnsel van een pe- troleumlichtje komt door de reten van de bamboewanden en wat rook zoekt een uitweg door de pannen van het dak. Alles is er donker buiten. Een smal paadje loopt naar beneden, het dal in en aan den anderen kant weer naar boven. We volgen het en stappen wat aan: we zijn nog ver van huis. Rechts ligt oen somber en myste rieus bosch. De ruwe stammen van de arengpalmen gaan steil de hoogte in. Te gen een vlakbijen stam zien we de holle bamboeleiding aangebracht. Pisang, bamboe en andere planten be. letten beneden alle doorzicht, voor zoo ver dit nog mogelijk zou zijn. Eén don kere massa, waartusschen, nu onzicht baar, hier en daar een kampong ver scholen ligt. Links is het vlak en beplant met mais. Slechts hier en daar een boom boven de maishalmen uit. En daar achter ver heft zich een berg, een reusachtige zwar te klomp als een soort spookgedaante tegen grauwe lucht. 'tls nu totaal donker geworden en het is oppassen op het smalle steen achtige bergpad, dat zich door de duis ternis voortsiingert. Andere paden kruisen het onze en het is zaak den juisten weg te houden. Iemand loopt voor ons uit, langzamer dan wij. Een oude tani keert terug met een bos groene maishalmen op den rug. Als we (hem in gebrekkig Maleisch vra gen of we nog op den goeden weg zijn klinkt het goedig beleefd terug: „Saja, toeair". Hij zegt er nog wat bij, maar we begrijpen hem niet. Het spijt ons, dat we zijn landstaal niet voldoende machtig zijn om een gesprek te beginnen, 't Lijkt een vriendelijko oude. Iiy kent den weg hier wol all Wo gaan hem voorbij en hij loopt nog een eindje achter ons aan, tot we bij eon, vlak langs het pad liggende, kampong komen. Een paar bowonors loo- pen b\j den ingang. Zo gaan wat ach- teruit als zo ons zien komon en beglu ren ons van achter een boom. Als we even lator omkijken, bemerken we, dat de oude man zijn huisje ook bereikt heeft. Eenzaam is het nu. De krekels sjer pen voort. Een enkele vleermuis flad dert vlak langs onze oogen op jacht. naar voedsel. Da areng-stammen hebben plaats gemaakt voor hooge bamboesten gels, die heel eventjes heen en weer gaan. Een misstap naast het pad bezorgt een van ons oen modderschoen. Aan een verwoed hondengeblaf hooren we, dat we weer een kampong passeeren. Nog vlugger dan we gedacht hadden, komen we bij een kleine dessa, weer op den grooten weg. Hier is nog wat lawaai in de gesloten huisjes en een paar halfnaakte jongens spelen in het licht van een warong. Do lekkere geur van een bloeienden rozetuin komt ons tegemoet en doet ons de andera geu ren niet opmerken. Nog even en we zien reeds het licht schijnsel van de vele electrische lam pen van het hotel over de lager gelegen boomen en struiken en als we op een heuvel komen, zien we de duizenden lichtjes van Bandoeng tegen de zacht hellende vlakte omhoog gaan. Tjisaroea, 17-6-'30. C. Het kind in de auto. Het vol gende, niet-alledaagsohe geval heeft zich gisteren in den namiddag in de Groote Marktstraat te Den Haag afgespeeld Een heer en dame met driejarig kindje waren per auto in de binnenstad geko men om boodschappen te doen in de Bijenkorf. Zij parkeerden in de Groote Marktstraat in het gedeelte tegenover de Achter Raamstraat. Toen bleek, dat het kind sliep, werd besloten, den kleine niet te gloren, doch rustig in den wagen te laten en dezen naar'behooren te sluiten, waarna heer en dame Bijenkorfwaarts liepen. Vermoedelijk hielden de boodschappen wat langer op dan gedacht was, althans de kleine werd na eenigen tijd wakker en gaf ton aanschouwe en aanhooren der voorbijgangers te kennen, dat het 'hem daarbinnen begon te vervelen. 'De wagen was echter zooals gezegd afgeslor ten, zoodat zich de buitenstaanders niet over het kind Iconden ontfermen, tenzij een ruit kou worden ingeslagen. Tot laatstbedoeld middel schenen en kele omstanders te willen overgaan, doch dit werd verhinderd door een inmiddels verschenen agent van politie. Eindelijk, ruim een uur, nadat zij1 den wagen hadden verlaten, keerden da heer en de dame daar terug, waarop het drietal de reis voortzette, doch niet dan nadat in eenige minder vleiende bewoordingen enkele omstanders hun oordeel aan het adres van ©erstgenoemden hadden te ken nen gegeven. (Vad.) Een tragische gebeurtenis. £ondag heeft te Loenen een zeer tragische gebeurtenis plaats gehad, waarvan de oplos sing thans gevonden is. Onder de gemeente Vreeland is op een jacht plotseling over leden de heer C. Scoorl uit Amsterdam. Wjj vernemen hieromtrent dat de veehouder V. uit Vreeland aan de politie heeft verklaard, dat er Zondag op zijn land in de onmiddel lijke nabijheid van het jacht van den heer S., door personen van een ander, daar in de buurt voor anker liggend jacht, schietoefe ningen zijn gehouden. Het is de gemeente-po- litie, jn samenwerking met de rijkspolitie uit Nigtevecht mogen gelukken op dit terrein een hek in beslag te nemen, waarin met een vuurwapen is geschoten. Vlak bij dit hek werd een kogel van een buks gevonden, die, gelijk bleek te zijn aan den kogel die later door den politiescheikundige Van Ledden 'Hulse- bos in het lijk van den heer S. werd aange troffen. Er moet geschoten zijn in de rich ting van het jacht. De Amsterdamsche po litie had gedurende de laatste dagen in de Oude Vecht gedregd naar een revolver, in verband met het vermoeden van moord of zelfmoord. Thans staat vast dat de heer S. gedood is door een ongelukkige omstandig heid en dat hier sprake is van dood door schuld. De politie is met den dader, iemand uit Dordrecht, bekend. Goed afgeloopen. Gisteren heeft te Vatrik (Geld.) een auto-ongeval plaats ge. had, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De heer v. K., wonende te Nijmegen, reed door onbekende oorzaak plotseling den Waal dijk af, met het gevolg, dat de auto over den kop sloeg. Zijn moeder, wonende te Varik, bekwam een hoofdwonde, terwijl de overige inzittenden, vier in getal, lichte ontvellingen opliepen. De auto is ernstig beschadigd. Een geneesheer verleende de eerste hulp, waarna de vrouw naar haar woning vervoerd werd, Geweldige regens in Enge land. Zondag en bijna den geheelen Maan dag heeft het boven sommige "deelen van Engeland bijna ononderbroken hevig geregend. In het Zuiden en Oosten van Engeland re gende het 30 uur achter elkaar door, zoodat in het graafschap Lincolnshire vele huizen onder water kwamen te staan. Op vele plaat sen staan ook de landerijen onder water en krijgt men den indruk, dat men uitgestrekte meren ziet. Eon dreigend verlies. De beroemde boekerij van "don vorst Von Stolberg te Wernigerode, die vooral theolo gisch van waarde is en o.a. op eon na de grootste Duitsche bijbolvorzameling bovat, wordt in haar bestaan bedreigd, De eigenaar boeit verklaard, dat het behoud dor boeke rij alloon mogelijk zal zijn wannoor van par ticuliere zijde voor 20.000 mark jaarlijks wordt gozorgd, Indien dit bodrag niet bijeenkomt zal do bibliotheek waarschijnlijk naar hot buitenland verkocht moeten worden. Ook wordt nog getracht, de bibliotheek bij een universiteit of gelijkwaardig instituut onder te brongen. De 'heer Hans is door deren regenach- tigen vaoantie-tijd in dichterlijke stem ming geraakt en uit in „De Vrijheid" zijn gemoed ala volgt: Vacantiel Woord van zacht verrukken! Wèg, speechen! (al of niet van pas), Wèg, saaie, droge Kamer-stukken 1 'k Ga liggen droomen in het gras. 'k Ga luisteren waar de bijen zoemen, Wat zijn de beestjes vrij en blijl 'kGa fluist'ren met do korenbloemen En dwalen langs de paarsche hei. Toch is 't, of m'n gedachten stoeien Steeds naar het Binnenhof weer gaat. Ik lig. Ik hoor do koetjes loeien, En eensklaps denk ik weer aan Braat. Ginds de rivier. Schip. Blanke zeilen. De binnenschipper, breed en stoer. 0, mocht ik meel Ik kijk een wijle: Staat Duympie daar niet aan het roer? Een boerenkind, met elpen tanden, Het sabbelt lekker ergens op, Een roode mond met bruine tanden, En mijn gedachten gaan naar Drop. In zomeravond-schemer wandelt Een aardig paartje voor mij uit, Op 't smalle wegje. Zie, 'hij handelt! Hij kust en knuffelt, Tc Denk aan Guit. Een boere-herberg. 'kGa wat halen, Wat drinken. Fleskens rink'len pas1 Hoe leuk! En mijn gedachten dwalen Naar Bier erna en Frieda Katz. Daar gaat een herder met z'n kudde ('kZie Schaepman) over Uy en-veld. Een trekhond ('kzie Polak). Hoe knudde! Een geit ('k zie Sme enge, onzen held). Maait K r e 1 i s daar, op stoere beenen? Een kreet: „D e B r u i n e is op holl" (Een oud-minister nota bene) Van Vliegen word ik bijna dol. Fabriek- Het schaft-uur, eind'lijk, is er! De hooge schoorsteen giilt in 't rond, Heel d' omtrek door. Dat 's Lou de Visser, Ja, de vacantie is gezond! Wèg Binnenhof! Wèg, sprekers-galmen! De hemel is nu gansoh van mij! 'k Ga fluist'ren met de korenhalmen, En droomen langs de paarse 'hei. Slechte prijzen voor koolsoorten. Do financieel© uitkomsten van den Lan- gendijker tuinbouw zijn zeer ongunstig, in het bijzonder zijn de prijzen der vroe ge 'koolsoorten zeer laag. Roode kool was gisteren onverkoopbaar. De minimum-prijs van 60 cent per 100 K.G. door de Vei- lingsvereeniging vastgesteld, kon niet wor den bedongen. Verleden jaar in de over eenkomstige week werd .gemiddeld flö per 100 K.G. gemaakt. Programma van Vrijdag 25 Juli. HUIZEN, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. N. C. R. V.-uitz. 8.15-9.30 Concert. 10.30- 10.50 Bijbellezen. 12.30-2 Concert. Zang, viool, cello, piano. 2-4 Gramofoonplaten. 4-5.30 Concert. Sopraan, bobo en viool. Piano. 5.30-6.30 Orgelbespeling. 6.40-7.00 Gramofoonplaten. 7-7.30 Bezoek van den Radiodokter. 7.30-8 A. J. Herwig: „Juli- planten en Juli-werk in den tuin". 8-10.15 Uitzendavond. Spreker; Dr P. Marang. Concert door de Arnbemsc'be Orkestver- eeniging. HILVERSUM, 1875 M. 10 Vrijz. Mor genwijding. 12.15-2 A. V. R. O.-concert. 2-3 Gramofoonplaten. 3-4 A. V. R. O.- concert. 4 V. A. R. A. 8.45 Vrijz. uitz. DAVENTRY, 1554,5 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert 4.20 Orkestconcert. 7 Zang. 7.50 Orkest concert. Piano. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 -2.20 Gramofoonplatenconcert. 4.05 Or- kerstconcert en soli. 9.05 Concert. Piano en orkest. 9.50 „Don Juan" van Mozart. Orkest en solisten. BRUSSEL, 508.5 M. 3.20 Concert. Or kest en violiste. Uit de Kurzaal te Osten- de. 5.20 Trio-concert. 8.50 Concert uit Luik. 8.35 (338.2 M.) Concert door de SAR0V. Stoomvaart-Mij Nederland. J0HA.N VAN 'OLDENBARNEVELT, thuisr., 23 v. Southampton, P. C. HOOFT, 23 v. Batavia n, Amat. P0ELAU R0EBIAH, thuisr., p. 23 Perim. RIOUWi, uitr., 22 to Bombay. PRINS DER NEDERLANDEN, uitreis 23 te Genua. Eon. Ned. Stoomb. Mij. GANYMEDES, Amst. n. Barbados 21 op 200 mijl Z. v, Valentia. Rotferdamsohe Lloyd. S0EKAB0EMI, thuisr., p. ,23 (11 vm.) Kaap del Armi. BAL0ERAN, 23 v. Rotterdam n. Batavia. INDRAPOERA, uitr., 28 (7 vm.) te Belawan. INSULINPE, uitr., 23 (1 vm.) v. Port Said.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6