onbons Fruit-Brandy inmaak van alle Vruchten De Hofstede ,,'t Hof Nabij" Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. Land- en Tuinbouw. Posterijen en Telegrafie Marktberichten. Afloop, Verkoopingen, Aanbestedingen, en? Scheepstijdingen. Gemengd Koor - 's-Heer Abtskerke. Verbouwers van Blauwe Eigenheimers. Vleeschhouwerij „St. Jacobstr. No.O" Gemeubileerd Huisje Abonneert U op dit Blad. DENEVERS FRÈRES, EEN GENOT IWS. IS. ZANGUITVOERING BITTER-ZOET Klein, maar even fijn. -uteMxjiru Voor WINKELIERS en ZAKENMENSCHEN, die hun Te huur gevraagd fl.90 per Literflesch Lange Delft H 22 - Middelburg. Poetsen kan zijn, het ligt er maar aan, waarmee men het doet. Het merk „GLIM" bevredigt iedereen. Dinsdag 15 Juli 1930, verkoopen: rstraat B 85 a 3re>a, Nieuwstraat Mej. de Vries ijzersbaan A 8n v. Drresscihe 711 E 17 naar yiis- de Deckerstraat Huso<n, Burcht- sandaal; C. W, 278, naar Ber in Soedan, Midd. en op Zoom. [Kerk. (bij Kampen) en egindeweij, cand. frmerland, G. T. legen. eevorden, A. E. I). Naar Boxum pvenster te Pur- Dr G. Sevenster I, J. Nauta Az. te ren. rierNiawier, H. ■Kerk. W. Bijleveld te ts van den heer pikte, is tot pre- de heer L. J. kerd gekozen tot (m Maldegem. ia! Aan de dia- Ie Kerk te Haar- end gebleven in- lan van f 50.000, |n. Nog aan an- loor dezen per- laan o.m. aan |ing tot Chr. ver vallende ziekte, [lie classis 's Gra ten heeft beroep- jren S. Hoekstra Iten van de V.U. Afdeeling A. In, C. J. Kooman, id. Peijl, Aa. Ma. |en. Afdeeling A. lsschool.) te naar de twee- Kapelle; M. T. jlse (m), A. Heij- erke; J. I. Jan- A. van Malde- 1, J. Seymour, G. e. A. Visch, G. lissingen, J. A. J. Kwekkeboom, 1. |de derde klasse: lok, J. de Brée, tenau, C. Faasë, ord, J. J. Hesse- rlce; D. A. Huijs- B. J. Kiebooiiti C. Mulder, W. V C. Visch, P. v. 3. e vierde klasse: C. Frederiks, F. P. Huijbregtse, eijn. S. Minder- Romijn, Dom- perland; A. Ris- J. A. Osté, Vlis- uburg; J. West- 'gewezen 2. e vijfde klasse: E. Fukken (m), (m), J. Griep, |sens, Stavenisse; Liere, Goes; W. Pik, Goes; Th. sma. Vlissingen; sdijk, C. K. de A. C. Ti maler eerste klasse: A. A. van Elsacker ollebrandse (m), 2. H. v. d. Roost C. H. v. d. Weeie ;er, Domburg. 3. v. d. Moer (b) W. H. van Balle- A. C.* Beneder, Blok, Kapelle en 10I te Middelburg ereikt aan W. .T. ikers, A. Hoegen, S. J. Sanderse, lieger. enhage voor het voor Beeldende idelbaar Techni- uwkunde): I. A. W. Gilijamse r.e Jhr. Kweekschool eindexamen mej. urg. ie stuurman de Velden, leerling ol te VI i s s i n - mwschool te Bos- an de eerste kl W naar 'de tweede kl. de heer H. F. van Adrichem Boogaert te Oostkapelle. Wemeldinge. Te Utrecht slaagde voor het M. O. examen gymnastiek dhr J. Felius Gz. alhier. De vergadering van de afdeeling Krabbendijko van het Ned. Onderwijzers Genootschap benoemde tot a'gevaardigde naar de algemeene vergadering te De- venter den heer M. Maas te Schore, en tot plaatsvervanger den heer W. Tref fers te Rilland. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor die algemeene vergade. ring bracht een der leden ter sprake de mindere wenschelijkheid, dat wethou ders tevens bestuurslid van een bijzon dere school kunnen zijn, wat ongewensch- te toestanden met zich kan brengen. De openbare school wordt z.i. veelal „ge regeerd" door haar tegenstanders. Am pele bespreking wees uit, dat dit vraag stuk toch niet eenvoudig is op te los sen. De voorzitter, de heer M. Nieuwen- huijze uit Krabbendijke, sprak ten slotte hartelijke woorden van afscheid tot den heer J. Jage te lerseke, die tot hoofd eener school 'te Dordrecht is benoemd en Zeeland dus gaat verlaten. Prof. d r D. P1 o o y. D'e gemeen teraad van Amsterdam heeft benoemd tot gewoon hoogleeraar in de uitlegging van het Nieuwe Testament en de oud- Christelijke letterkunde dr D. Plooy, thans buitengewoon hoogleeraar. Een benoemings kwestie. Dezer dagen benoemde de gemeenteraad van Deventer tot leeraar in de klas sieke ta'.en aan het gymnasium den heer J. D. L. de Vries, thans tijdelijk aan genoemde inrichting werkzaam. Dit ge schiedde met afwijking van de aanbe veling, waarop curatoren hadden ge plaatst (niet alfabetisch): 1. mej. L. de Haan te Doetinchem en 2. den heer K. de Vreeze te Delft. Thans heeft klaarblijkelijk tengevolge hiervan, het college van curatoren dep raad collectief zijn ontslag aangeboden. Ongelukken. Te Geldrop is een 12-jarig meisje van de familie Verhoe ven dat tusschen de neergelaten afsluit hekken van de spoorbaanwas gekropen, juist op het oogenblik dat twee treinen, een goederen- en een personentrein el kaar passeerden, overreden. Het meisje liep achter de goederentrein om, werd door den personentrein gegrepen en op slag gedood. De 21-jarige slagers knecht J. Slingerland, te Leiderdorp is bij het baden verdronken. Tusschen Halfweg en Haarlem is een wielrijder, die op het rijwielpad reed, plotseling op den grooten weg gaan rijden, tengevolge waarvan hij werd aangereden door een auto De mam was onmiddellijk dood. De auto is in beslag genomen en naar Haliweg gebracht. Kinderverlamming. Te Wad- dinxveen heeft zich een tweede geval van kinderverlamming voorgedaan, dit maal bij een jongetje van twee jaar. De patiënt is naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Ook te Vriezenveen heeft zich een ge val van kinderverlamming voorgedaan bij een tweejarig jongetje, liet is naar het ziekenhuis te Almelo overgebracht. Oud-gemeente-ontvanger voor de rechtbank. Gisteren heeft te Dordrecht terechtgestaan C. A., vroeger gemeente-ontvanger te Papendrecht, wien ten laste was gelegd, dat hij op ver schillende tijdstippen gedurende een tijd vak van omstreeks het begin van 1922 tot het begin van Maart 1930 te Papen drecht gelden uit de kas der gemeente heeft verduisterd van omstreeks f 36.935. Bij het getuigenverhoor deelde de heer P. van Rees, burgemeester van Papen drecht mede, dat verdachte in 1920 tot ge meente-ontvanger was benoemd. Er is ge regeld kascontrole gehouden door het col lege van B. en W. Dan meende men voort durend. althans de deskundigen, dat al les in orde was. De laatste controle was op 8 Maart 1.1. Echter 7 Maart versche nen plotseling ambtenaren uit Den Haag, waarna de verduisteringen aan het licht kwamen. Op een vraag van den verdediger, Mr de Jager, antwoordde 'de burgemeester, dat hij reeds in 1925 het voorgevoel had, dat het niet goed zou gaan. Verdachte ge noot wel zijn volle vertrouwen, maar hij was niet bekwaam genoeg. Spreker wilde door een accountant een onderzoek doen instellen, maar de raad ging hiermede niet accoord, omdat de kosten te hoog ge acht werden. Mr de Jager deelde nog mede, dat ver- dachte's leefwijze zeer sober was. Hij heeft een gezin van elf personen te onderhou den. Een tweede getuige, de heer G. C. Gee- len, accountant, deelde mede, dat het wer kelijk tekort f 36.935,63 bedraagt. Er was bij het onderzoek nog f 2.177 in kas. Van 1929 af waren geen ontvangsten geboekt. De verdachte zelf vertelde, dat al het geld in zijn gezin is gebruikt. In het be gin van 1920 heeft hij de eerste bedragen uit de kas genomen. Hij verkeerde toen in de veronderstelling, dat hij dit geld later weer kon terugstorten. Daarvan is echter niets gekomen. Het 0. M., waargenomen door Mr Kro nenberg, requisitoir nemende, zeide het te betreuren, dat de malversaties zoo lang konden duren. Op dit misdrijf staat een gevangenisstraf van zes jaar. Spre ker wilde met de moeilijke omstandighe den, waarin verdachte en diens gezin ver keerden, rekening houden en eischte daar om een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden. Mr de Jager, de verdediger, wees er op, dat de oud-ontvanger slechts f 1700 verdiende. Hij zou altijd door den gemeen-' teraad onwelwillend behandeld zijn. Ver dachte kon b.v. voor den Maandag een bijbetrekking krijgen, doch dit werd door den raad geweigerd, omdat verdachte dan zittingsdag had. In 1927 heeft verdachte er de administratie van het woningbouw bedrijf bijgekregen, waardoor het salaris met f 300 werd verhoogd. Doch daarvoor moest hij weer de bijbetrekkingen als in casseerder van De Twentsche en Boaz- bank laten varen. Spr. beschouwde ver dachte als de gedupeerde van de schriele houding, die de gemeenteraad steeds te genover hem heeft aangenomen. Het is z.i. kenschetsend, dat de nieuwbenoemde ontvanger, een jong persoon met klein gezin, is aangesteld op een salaris van f 3600. Mr de Jager hoopte, dat verdach te voor een voorwaardelijke veroordeeling in aanmerking kan komen. De uitspraak is bepaald op 18 Juli a.s. Bebroede eieren op de markt. Woensdag werd voor het kan tongerecht te Amersfoort behandeld de zaak tegen een eierenhandelaar uit Bar- neveld. Een marktopziener ontdekte in een mand met eieren 25 exemplaren, die reeds bebroed waren geweest. Deze wer den ter keuring opgezonden naar Utrecht en een scheikundige verklaarde, dat de eieren inderdaad bebroed waren; in en kele eieren was reeds duidelijk een kui ken zichtbaar. De ambtenaar van het 0. M. echtte hier een strenge straf noodzakelijk en vroeg f 100 boete of een maand hechtenis, tot welke straf de kantonrechter hem veroor deelde. Door W. J. v. H., 42 jaar koopman te Middelburg, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis van den Politie rechter te Middelburg vein 1 Juli 1930, waarbij hij wegens mishandeling is ver oordeeld tot 2 mud. gev. straf. Geen buitengewone zitting van den Ministerraad. DEN HAAG. Van de meest bevoegde zij de wordt vernomen, dat het bericht als zou de ministerraad in buitengewone zit ting worden bijeengeroepen op telegra fisch verzoek van H. M. de Koningin, van allen grond ontbloot is. Wij vernemen verder, dat in verhand met het feit, dat de volgende week ver schillende ministers met verlof afwezig zullen zijn, hedenavond een gewone zit ting van den ministerraad wordt gehou den, welke zitting aan begrootingsaan- gelegenheden zal zijn gewijd. AMSTERDAM. Naar wij vernemen is de toestand van den piloot en van den ra dio-telegrafist van het bij Aalsmeer ver ongelukte vliegtuig zeer gunstig. Eerstge noemde zou hedenmorgen per vliegtuig naar Parijs worden vervoerd. LEEUWARDEN. De broodfabriek ,.De Zelfstandigheid" te Leeuwarden is heden morgen geheel door brand vernield. De winkel en het woonhuis kregèn veel wa terschade, doch konden bespaard blijven. Verzekering dekt de schade. GRONINGEN. Tengevolge van hooibroei zijn hedennacht twee boerderijen, die van den heer de Boer te Nuien en van den heer Sekert te Opende in vlammen opge gaan BERLIJN. Uit Cairo wordt gemeld dat de Wafdpartij voornemens is in Egypte de republiek uit te roepen. Talrijke offi cieren zouden zich met dit plan hebben vereenigd. STOCKHOLM. De „Graf Zeppelin" heeft Spitsbergen bereidt en voer vandaar in de richting van de Noorsche kust. Volgens een later bericht bevond het luchtschip zich boven de Noordkust van Schotland. LUBECK. Het aantal zuigelingen dat tengevolge van de behandeling met het Calmette-praeparaat is overleden, be draagt thans 55. Er zijn nog 64 kinderen ziek. Verwachting tot den avond van 12 Juli: Zwakke tot matige in 't Noorden meest matige Westelijke tot N.-Westelijke wind, Waarschijnlijk eenige regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Demonstratie van een vlasplnk- en blndmachina, Hedenmorgen had de door de Work- tuigencommissie van de Z, L. M. voor bereide en in ons blad aangekondigde demonstratie van een vlaspiuk- en bina- machine plaats op een perceel van den lieer D. W. Lindonbergh te 'sH. Aronds- kerke. -.Deze machine is in den handel gebracht door den heer van Nes to Rijs- ocrd. Zij piaakt op het oog een. vrij inge- wikkelden indruk en bestaat uit een af zonderlijk plukapparaat aan de voorzijde, waaraan aan de achterzijde het bind- apparaat is verbonden. Twee paarden zijn voor trekkracht noodig, terwijl een man de paaiden stuurt en een ander het bind- apparaat bedient 'In een omgang wordt 30 tot 50 O.M. vlas geplukt, dat gebonden terzijde wordt .gelegd. Hoewel het vlas niet heelemaal droog was en op enkele .plaatsen wat door elkaar lag, ging het plukken uitstekend, terwijl het bindapparaat vrij goed werkte ofschoon daarover nogal eens een opmer king werd gehoord. Een 150-tal belangstellenden waren aanwezig, die vol lof waren over hetgeen! reeds is bereikt. De algemeene indruk was, dat de machine bruikbaar is en waa neer ze voldoende in de praotijk ge probeerd wordt, door kleine wijzigingen en verbeteringen tot een practisch werk tuig zal zijn te volmaken, ook al is het handwerk thans nog te verkiezen. Per dag kon ongeveer I1/2 tot 2 H.A. geplukt worden, een capaciteit, welke voor de groote bedrijven nog te gering is en zal moeten worden opgevoerd. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor te Middelburg. Maand Juni 1930. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand op spaarbankboek jes ingelegd f51.993.50 en terugbetaald f 37.841.60. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 14.151.90. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 29. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f5900 en afge schreven f 2750. Derhalve meer in- dan af geschreven f3150. Opgave betreffende het postkantoor te Goes. Maand Juni 1930. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand op spaarbankboek jes ingelegd f 19.279.58 en terugbetaald f20494.37. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 1.214.79. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 24. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 800 en afgeschre ven f3000. Derhalve minder in- dan af geschreven f2200. GOES, 10 Juli 1930. Exportveilingen: Tomaten A kwaliteit 25, id. B id. 19, id. C id. 25, id. CC id. 12 gulden, alles per 100 K.G. Aardbeien v.m. 10 uur B kwaliteit f 16.30, id. n.m. 3 uur B kwaliteit f 18, id. n.m. 3 uur C kwaliteit f 11, id. n.m. 7 uur B kwaliteit f20.40, Zwarte bessen aanvoer f 10—f 10.60, id. levering f 9.70 f 10.10, Roode bessen f4.40f7.80, Kruis bessen f5.10, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen 0.20-7, Zwar te bessen 4—6, Roode bessen 217, Witte bessen 7—12, Frambozen 17—32, Aard beien 13—22, id. uitschot 4—7, Vroege Oranje Pruimen 26—29, Westfriesperen 17, Madeleinen 14—30, Afval idem 2—4, Tomaten 17—18, idem uitschot 0.50— 3 gulden, alles per 100 K.G. Kersen: Klerken 26—32, Hollanders 9 18, Zoete Morellen 815, Zwarte Vleesch- kersen 1416, Roode Blance 79, Sui kerkersen 918, Zuurtjes 12, Uitschot- keren 4, Snijboonen 17—31, Groene boo- nen 521, Gele boonen 3—4, Zilveruien 7, Aardappelen 25 gulden, alles per 100 Kilogram. Meloenen 2768, Witte komkommers 37, Groene komkommers 24, Augur ken 0.240.34, Kropsla 0.501.20, Andij vie 0.901.50, Bloemkool 212, Roode kool 24, Savoye kool 4, Kroten 0.60 gul den, alles per 100 stuks. Bloemen 110, Wortelen 67 gulden, beiden per 100 bos. MIDDELBURG. Veilingen van 11 Juli. Kleine veiling van 8 u. v.m.; Roode hes sen 513, witte bessen 47, kruisbessen 210, aardbeien 29—33, tomaten 910, frambozen 64 ct. alles per k.g. Exportveiling van 10 u. v.m. Zwarte bessen f 8.50 p. 100 k.g., frambozen 38, aardbeien 1430, roode bessen 116, witte bessen 2—4 ct., alles per k.g. Uitslag van de door not. Neeling te Zoutelande gehouden verkooping. Een woonhuis, gemerkt 108, schuur en erf en verderen timmer aan den Mo lenweg en een perceel bouwterrein aldaar naast perceel 1, groot ongeveer 2 aren 20 c.A. (pl.m. 17 roeden.. Kooper W» Koppejan Cz. te Zoutelande voor f2335. Een perceel bouwland nabij den Molen weg, groot 32 A. 70 c.A. Kooper A, Koets te Zoutelande voor f855. Een perceel bouwland aan den Molen weg, groot 45 A. 23 c.A. Kooper mej. wed. S. MoensJanse te Zoutelande voor f1050 - Stoomvaart Mij Nederland. JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT, thuisr., p. 9 Perim. J. P. COEN, uitr., 10 te Genua. Stoombootmaatschappij Nederland. BENNEKOM, uitr., 8 te Colon, DOROS, Algeirs n. Amst., p. 10 Dover. NICKERIE, thuisr., 9 v. Madeira. Rotterdamsch Lloyd. KEDOE, 10 v. Batavia te Rolt. KOTA TJANDI, uitr., p. 10 Pt de Galle. PALEMBANG, thuisr., 9 te Havre INSULINDE, uitr., 10 te South. KOTA RADJA, 10 v. Hamb. n. Bremen. TAPANOELI, uitr., p. 10 Gibril:ar TJERIMAI, thuisr., 13 te Marseille vorw. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Juli, 2.30 u. Londen 12.093/si—12.09Vs. Parijs 9.739.78V2 Brussel 34.73—34.74 Berlijn 59.33—50.34 New York 2.431/22.4834 Ondertrouwd J. W. J. DE KOK en A. L. DEURLOO. Eindhoven. Annastraat 19 Nieuwdorp (Zi.), G 15 10 Juli 1930. Huwelijksvoltrekking D.V. 7 Aug. a.s. Kerkelijke bevestiging in de Geref. Kerk te Nieuwdorp des namiddags 3 uur. Ontvangdag te Nieuwdorp Maandag 4 Augustus as. van 710 uur n m. Heden overleed ons lief kindje C1RNELIS DIRK, slechts twee dagen oud. P. WIELEMAKER. N. WIELEMAKER-VOS. Koudekerke, 10 Juli 1930. op Zondag 13 Juli in de Ned. Herv. Kerk om 7 uur (N. T.) Entree f0.35. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg d.d. 9 Juli 1930 Is verklaard in staat van fail lissement L. F. ROOS, bankier en commissionair in effecten, wonende te Goes, met benoeming van den E.A. Heer Mr. A. VAN DER HOOP, lid dier Rechtbank, tot Rechter commissaris, en van Mr. C. M. KEGGE, advocaat en procureur, en P. TORBIJN, procuratiehouder bij de Rotterdamsche Bank vereeniging NV„ beiden wonende te Goes, tot Curatoren. Donderdag 17 Juli 1930 in Schuttershof te Middelburg des middags 12 uur VERGADERING van Sprekers: WelEd. Heeren Ir J. SIEBENGA, Secr. Z L M. en Ir A. W. v. d. PLASSCHE, Rijkstuin- bouwconsulent. Kring Walcheren Z. L. M. Coöp. Veilingsvereeniging „Walcheren W.A." Voor de Geref. Jong. Vereeniging „Onesimus" te Grljpskerke hoopt Zondag 13 Juli a.s. op te treden, de WelEerw. Heer Ds J. SMELiK, met het onderwerp: „De twee getuigen". Aanvang 7 uur. VLISSINGEN. PRIMA RUNDVLEESCH Vette lappen 40 en 45 cent. Stukjes en Rollade 45 en 50 cent per 5 ons. Beleefd aanbevelend, Vleeschhouwerij „St Jacobstraat No. 9" VLISSINGEN. debiet in de provincie Zeeland wenschen uit te breiden, is „DE ZEEUW" het aangewezen Dagblad voor advertentie- reclame. Vraagt Advertentietarief. Door ALLE Boekhandelaren worden ADVERTENTIËN en ABONNEMENTEN voor ons blad aangenomen voor de maand Augustus: te Zoutelande of Domburg. Brieven letter K Bureau van dit Blad te Goes. merk gedeponeerd. Eng. product. Ter vervanging van brandewijn, speciaal geschikt voor met gratis recepten. Alleen verkrijgbaar bij de Impor teurs Likeurstokers, De Notaris H. JONKERS te Goes, zal op Donderdag 24 Juli 1930 te Kattendijke, in de herberg van H. van Koeveringe, na afloop van de veiling voor de erven van den heer Johs Dagevos, ten verzoeke van den heer JACOBUS DAGEVOS, aldaar publiek verkoopen: 1. Een perceel Bouwland in de gemeente Kattendijke, aan den Monnikendijk, groot 53 Aren 60 Centiaren, 2. Een perceel Bouwland, aldaar, aan den Ruisweg, groot 41 Aren 40 Centiaren. Te aanvaarden na het roovenvan den oogst en de op gemelde percee- len wassende veldvruchten, zijnde 41 Aren 40 Centiaren tarwe en suiker bieten, wassende op perceel 2 en 53 Aren 60 Centiaren ajuin, aardappelen en bruine boonen, wassende op perceel 1. De Notaris J. C. BLAUPOTTEN CATE, zal op des namiddags te half twee uur, in het café „Tramhalte" te West Souburg, in het openbaar bewoond door den heer G. VAN S0ELEN, bestaande in Woonhuis, wijk C no. 143, met Schuur, Bak- keet, steenen Varkenshok, steenen Kippenhok en verderen Timmer, Winterkelder, Erf, Tuin, Boomgaard, Moesland (bouwterrein), Bouw en Welland, zeer gunstig gelegen te West-Souburg, ter gezamen lijke grootte van 3 Hectaren 64 Aren 10 Centlaren of 9 Gemeten 83x/2 Roeden. Te veilen in 14 perceelen, met verschillende combinaties en in massa. Benevens 27 Aren of 2O6V2 Roeden Bouwland te Oost-Souburg aan den Vlsoweg AanvaardingBouwland rooven oogst 1930, weiland 25 Nov. 1930. gebouwen 1 Nov. 1930. Bezichtiging der gebouwen op Maandag 14 Juli, telkens van 10—12 en van 2 tot 4 uur, en Dinsdag 15 Juli van 10 12 uur, der landen op iederen werkdag, Notities met kaart verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris aan de Lange Delft I 21 te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3