Binnenland Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. van Roemenië en de noodzakelijkheid van het aftreden van de huidige regea- ring. Na afloop der audiëntie weigerde Bra- tianu eenige mededeelingen aan de pers te doen. Gedurende de audiëntie had zich voor het paleis van den koning een groote menschcnmenigte verzameld. Toen Bratianu uit het paleis kwam en in zijn auto stapte, ging uit een deel van de menigte een hoera-geroep op, doen tegelijkertijd klonk eveneens uit de me nigte hoongeroep. Er ontstond een handgemeen tusschen de voor- en tegenstanders van den oud minister-president, dat zulk een omvang aannam, dat de politie moest ingrijpen en het plein ontruimde. De Duitsche spoorwegtarieven. De regeering heeft toegestemd in ver hooging der spoorwegtarieven voor rei zigers, die echter niet vóór 1 Septem ber mag ingaan. De verhooging der vrachtprijzen, zal in totaal 135 miljoen moeten opbrengen. De onrust in ïndië. De rcgeeringsvertegenwoordiger deelde gisteren in den raad van state mede, dal tusschen 6 April en 15 Juni 4.377 per sonen, die hadden deelgenomen aan de campagne van burgerlijke ongehoorzaam heid, waren vervolgd. Hij zeide verder dat het natuurlijk was, dat de regeering Gandhi niet kon uitnoodigen deel te ne men aan de conferentie van alle partijen inzake de constitutioneele hervorming, zoolang de anti-constitutioneele campagne voortduurde, waarvan hij de leider was. De gevolgen van den boycott. Het totaal van de ingevoerde Engelsche katoenen goederen in de maanden April en Mei in vergelijking met dezelfde pe riode in het afgeloopen jaar, wijst een* vermindering aan van 23,5 pet., die toe-' geschreven wordt aan den boycott van Engelsche goederen. Korte Berichten. Nu Frankrijk besloten heeft den in voer van Grieksche wijnen tegen te gaan, hebben de Grieksche wijnbouwers den boycot van alle Fransche artikelen af gekondigd. De Kamer van Koophandel en de vakvereenigingen hebben zich bij dien boycot aangesloten. Kroonprins Leopold van 'België, thans kapitein bij het le regiment grena diers, zal dozer dagen tot majoor worden bevorderd. In Texas is een vliegtuig omlaag gestort, waarbij 5 menschen zijn omgeko men. Een vleugel van het vliegtuig was door den luchtdruk afgeknapt. De Nederl.-Belgische kwestie. De Brusselsche correspondent van de Maasbode schrijft: Het nationaal comité voor de binnen vaart, het organisme dat o.m. de cam pagne heeft gevoerd inzake de Rijn-ver binding van Antwerpen, publiceert zijn rapport over het jaar 19291930. Over de Nederlandsch-Belgische kwes- toe wordt daarin o.m. gezegd: „de kalm te waarmee de publieke opinie in België indertijd de behandeling van het Neder- landschBelgisch tractaat door het Ne- derlandsch parlement volgde, heeft in Nederland den indruk gewekt, dat men zjch in België slechts matig voor dit vraagstuk interesseerde. Sindsdien is daarin groote verandering gekomen. Het vraagstuk is thans tot een onzer voornaamste nationale aangelegen heden geworden. De Belgische pers spart zich bijzonder in. Wij zouden trouwens ten zeerste ongelijk hebben, wanneer wij onze eischen niet integraal zouden hand haven. Nederland kan niet blijven weigeren met ons te onderhandelen, omdat en kele zeer invloedrijke Rotterdammers de idee blijven propageeren, dat de di recte verbinding tusschen Antwerpen Hollandsch Diep, de dood zou zijn voor Rotterdam. Zelfs met het direct kanaal staat Antwerpen nog een dag ten achter bij Rotterdam, en iedereen weet, dat een dei gelijke handicap Let onmogelijk maakt liet massavervoer, waarvan Rotterdam de specialiteit heeft, naar Antwerpen te eerplaatsen. Gelijk wij reeds zoo dikwijls hebben verklaard is ons eenig doel aan Antwer pen en Gent het aandeel in het Rijn- vervoer te verzekeren, dat zij voor den oorlog hadden en dat thans al meer ea meer afneemt. Nederland zou nu al moeten beginnen met baggerwerken voor de sluis van Ter- neuzen en met een wijziging van het regiement voor het versassen der Rijn schepen. De huidige stand van zaken veroorzaakt groote vertraging, welke ge makkelijk kan vermeden worden en waar tegen de Nederlandsche schipperij overi gens ook reeds geprotesteerd heeft". Het rapport behandelt verder den strijd tusschen spoorweg en binnenvaart. Vo rig jaar werd deze voornamelijk gevoerd door toepassing van speciale tarieven. Thans zocht de nationale maatschappij van spoorwegen naar nieuwe middelen, n.l. vrijstelling van betaling van een gedeelte van het super dividend aan den Staat. De ongunstige financiëele toestand der maatschappij zou haar er toe gebracht hebben een dergelijk verzoek aan de re geering te doen, maar dit zou een nieuwe subsidie zijn om de binnenvaart te be strijden en een poging om de irrationeels methodes voort te zetten. De maatschap pij deed beter de speciale tarieven af te schaffen om daarmee haar ongunstige financiëele positie te verbeteren. Feestgangers op de Schelde. In een paar Belgische bladen, de „Na tion Beige" en de „Vingtième Siècle", worden naar aanleiding van het feit, dat de Nederlandsche regeering aan Ameri- kaansche, Fransche en Engelsche oor logsschepen, die ter gelegenheid van het Belgische eeuwfeest Antwerpen wildon bezoeken, toestemming vorleondo voor den doortocht op de Schelde, spijtige opmerkingen gemaakt. Zoo schrijft het blad de „Nation Beige": „Omdat de Schelde niet vrij is, wordt toestemming van Nederland gevraagd, op dat de schepen van onze gewezen bond- genooten ons een bezoek zouden kunnen brengen". En de „Vingtième Siècle" zegt: „Opdat de schepen van naties, die onze geallieerden waren tijdens den oorlog ons een bezoek kunnen brengen, moeten wij zeer onderdanig toelating gaan vragen aan Den Haag. Het is weliswaar niet de eerste maal, dat ons een dergelijke ver nedering wordt opgeurongen, maar hoe lang nog zullen wij een zoo ongewonen en weerzinwekkenden toestand moeten verdragen." Het is niet onze bedoeling, merkt het „Handelsblad" op, om naar aanleiding van deze suggestieve klachten 'tSchelde- vraagstuk hier nog eens opnieuw uitvoe rig tp gaan uiteenzetten. Wij weten uit het rapport van den Belgischen senator Segcrs, dat deze politicus en zijn geest verwanten in België nog steeds van mee ning zijn, dat „de .Schelde alles voor België beteekent" maar „practisch niets voor Nederland is". En tevens, dat „geo- graphiscb, en volgens den stoffelijken re gel der dingen, zij (de Schelde) aan ons (België) had moeten behooren." Maar wii weten ook, dat de .mogend heden in 1919 in Parijs gedecreteerd heb ben, dat er bij de herziening dier ver dragen „geen afstand van grondgebied, noch internationale servituten" mochten worden opgelegd aan Nederland. Wü weten ook, dat de verdragen van 1839 de v r ij e doorgaande scheepvaart op de Schelde naar en van België voor alle schepen, behalve natuurlijk oorlogs schepen waarborgen. En dat de Neder landsche regeering heeft aangeboden om indien de Belgische regeering in een an dere interpretatie der verdragen van 1839 gelooft, haar zaak voor het Hof van Inter- nationale Justitie te brengen en daar te bepleiten. Het is dan ook misleidend, wanneer de „Nation Beige" en de andere bladen die in gelijken zin schrijven, gewagen van de „schepen van onze vroegere bond- genoolen", die slechts met Nederlandsche toestemming naar Antwerpen kunnen ko men, „omdat <J,e Schelde niet vrij is". Want dit geldt uitsluitend voor de door vaart van vreemde oorlogsschepen, aan welke Nederland, zooals vanzelf spreekt zelfs in doorvaart geen wille keurige v r ij h e i d op Nederlandsch gebied kan toestaan. Een standpunt, dat trouwens door de mogendheden in Pa rijs die erkenden, dat de- volkenrech telijke status quo met betrekking tot do Schelde volkomen dezelfde was geble ven en dat de toelating van oorlogs schepen zich nimmer kon uitstrekken tot Nederlandscb gebied volkomen .werd gedeeld. Een standpunt, dat België zelf ten op zichte van vreemde strijdkrachten op Bel gisch gebied zou innemen. Dat is het vredesregiem van de Schelde. En daar gaat het nu om. Het eventueele onverhoopte oorlogsregiem zal moeten worden beheerscht door de dan geldende internationale rechtsverplichtin- gen met inbegrip van die van den Vol kenbond. Maar daar gaat het nu, bij de Antwerpsche feesten, niet om. Conflict bij de Rijkswerkverschaffing. Omtrent de stakingen bij de Rijks werk verschaffing herinnert D>e Grt. er aan, dat een dag of tien geleden, los van de te genwoordige staking, door arbeiders uit Amsterdam, die bij de werkverschaffing bij het waterschap „De Regge" nabij Om men zijn tewerkgesteld, de arbeid werd neergelegd, omdat h.i. de schuilplaatsen voor den regen in aantal en kwaliteit niet voldeden. Ongeveer 123 man waren bij dit conflict betrokken. Hoewel in de onmiddellijke nabijheid van het werk de huisjes van bet kamp stonden, meenden de menschen tenten te mogen eischen. Het resultaat dezer staking was, dat zij eenigen tijd later kwamen vragen, of zij j weer aan het werk mochten gaan. Bij de huidige stakingen is gebleken, dat de arbeiders 1.1. Maandagmorgen in de verschillende kampen terugkwamen met de wetenschap, dat zij aanstonds na het stellen van eischen het werk zouden staken, wanneer aan de verlangens niet tegemoet gekomen werd. Voorbijgegaan worden de officieele instanties op het werk, de z.g. vertrouwenscommissies, aangewezen door bonafide vakbonden. Stakingscomité's werden gevormd en een drietal .eischen gesteld: le. invoering van den 8-urigen arbeidsdag; 2e garantieloon van 75 cent per uur en 3e doorbetaling van de uren dat gestaakt is. Reëele klachten over het werk zouden niet naar voren gebracht zijn. Een deeJ der vertrouwensmannen heeft zich zelfs bij de stakers aangesloten. Dezelfde eischen zijn in alle kampen gesteld, n.l. te Giethoorn, waar Rotterdammers, Hage naars en Utrechtenaren zijn onderge bracht, in verschillende andere kampen in Overijsel en Drenthe, waar de vier groote steden werkloozenverblijven hebben, voorts in Friesland, bij' Heerenveen, waar Utrechtenaren werkten. Opvallend is wel, dat verschillende ar beiders aan de inspecteurs verklaarden, dat zjj noodgedwongen medestaakten, om dat zij niet durfden weigeren uit vrees voor molestaties. In Staphorst is het wel voorgekomen, dat een vertrouwensman, die weigerde het werk neer te leggen, mishandeld werd. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft thans allen, die staak ten, voor onbepaalden tijd uitgesloten en de gemeentebesturen verzocht, deze ar beiders niet te steunen. Vertrouwd mag worden, zoo werd ons medegedeeld, dat de gemeentebesturen dienovereenkomstig zullen handelen. Omtrent de loonen deelde men ons nog mede, dat deze voornamelijk als gevo'g van de tallooze beroepen, die de tewerk- gestelden uitoefenen, zeer uiteenloopen. Toch komen de laatste weken de loonen uit boven het gemiddelde, dat indertijd tusschen de regeering en de vier groote gemeenten is overeengekomen, als zijnde het bedrag, dat door een flink werkman gemiddeld kan worden gehaald, d.i. f 2G.25, van welk bedrag f 7.50 afgaat voor voeding en zakgeld. Wij noteeren, dat in Giethoorn het ge middeld loon der Rotterdammers heeft bedragen van 1621 Juni 1.1. f 28.02 en de daarop volgende week f 28.05. De Hagenaars te Giethoorn verdienden ge middeld in deze week resp. f 23.93 en f 29.50 en de Utrechtenaren aldaar f 33 cn f 32.35. Omtrent Drenthe werd ons medegedeeld, dat de gemiddelde loonen daar nog hooger zijn. Minister Ruys heeft verder ook nog besloten, de premie ingevolge de ziekte wetverzekering, waarvan de helft door de arbeiders wordt betaald, niet meer in rekening te brengen. Het totaal aantal tewerkgestelden bij de werkverschaffing van de vier groote gemeenten bedraagt circa 16C0, 'terwijl er bovendien nog arbeiders ^uit Zwolle, Arnhem, Oss, Dordrecht, Schiedam en Middelburg bij de verschillende rijkswerk verschaffingen werken. Bij deze laatste categorie hebben zich tot heden geen moeilijkheden voorgedaan. De Raad van Indië. Bij K. B. is aan den heer A. J. L. Couvreur, lid van den Raad voor Ne- derlandsch-Indië, op zijn verzoek, met ingang van 1 Aug. 1930, eervol ontslag uit 's lands dienst verleend, onder dank betuiging voor de langdurige en trouwe diensten door hem aan den lande bewe zen. De Gouverneur-Generaal ongesteld. Uit Batavia wordt gemeld: De Landvoogd is wegens een lichte nier aandoening, welke tijdelijke rust en ob servatie noodig maakt, Woensdagmiddag om 5 uur in het Militair Hospitaal te Wel tevreden opgenomen. De Gouverneur-Ge neraal reed per auto van het Paleis naar het hospitaal en wandelde van den in gang daarvan naar het ziekenvertrek. De vice-president van den Raad van Ned.-Indië, de heer Ch. J. I. M. Weiter, is tijdens de ongesteldheid van den Land voogd belast. Nader werd gisteren gemeld: De toe stand van den Gouverneur-Generaal is vandaag beter dan gisteren. De algemeene toestand van den patiënt is gunstig. Buitengewone zitting van den Ministerraad? Het Hdbl. van hedenmorgen meldt: Naar wij vernemen is tegen: heden- namiddag de ministerraad in buitenge wone zitting bijeen geroepen op telegra fisch verzoek van de Koningin, die naar men weet met Prinses Juliana op dit oogenblik in Noorwegen verblijft. De minister van buitenlandsche zaken, Jhr Mr F. Beelaerts van Blokland, zal deze zitting niet kunnen bijwonen, om dat hij de vorige week naar het buiten land is vertrokken; naar wij zeker mee- nen te weten toeft de minister thans in Scandinavië. Ook de vice-president van den Raad van State, Mr Dr F. A. C. graaf van Lijnden van Sandenburg is, vrij onver wacht, naar het buitenland vertrokken. Naar ons ter oore kwam bevindt ook hij zich waarschijnlijk in Scandinavië. (Zie verder telegrammen). Belangrijke verkeersverbetering. Een belangrijke gebeurtenis op net ge bied van wegenbouw is gisteren geschied, zonder eenig ceremonieel, zonder vlaggen- tooi, zonder redevoeringen, zonder hoe rageroep of applaus. Het eerste gedeelte van den nieuwen rijksweg van Den Haag naar Rotterdam, n.l. het stuk tusschen de Hoornbrug en Delft, is in gebruik geno men. Degenen, die geregeld van den Haag- weg gebruik moesten maken, hebben al heel wat keeren met groote belangstelling uitgekeken, hoever de nieuwe weg vorder de en zij hebben gezien, hoe langzamer hand een breede strook grasland is her schapen in een prachtigen, modernen ver keersweg. Een bordje met de mededeeling dat de weg was afgesloten, vormde ten slotte het laatste beletsel en gistermorgen om klokke 10 uur is het bordje weggeno men. Terstond daarop hebben vele auto's van den nieuwen weg gebruik gemaakt. Van de Hoornbrug komende vindt men den weg vanzelf. Uit Delft komende moet men doorrijden tot bij de fabriek Rijneveld, waar de weg naar Nootdorp rechtsaf gaat. Ongeveer 100 M. op dezen weg snijdt de nieuwe verkeersweg deze straat. Men slaat dan links af en komt dan op een breeden betonnen weg, die iets verder uit komt op den nieuwen weg. Deze weg is zeer breed en heeft een prachtig effen wegdek. Groote metalen doppen deelen den weg in twee helften. Langs de boor den zijn grasranden, waarachter tegelpa den voor de fietsers liggen. Dan volgen weer grasranden en tenslotte komen wan delpaden. De weg is met boomen beplan». Aan de aansluiting tusschen den nieuwen weg en de singels in Delft wordt hard ge werkt. Door den nieuwen weg te volgen mijdt men den gevaarlijken smallen Haagweg met het verraderlijke opstaande steen en randje langs de trambaan en de tol voor de Hoornbrug: twee vliegen in één klap. Goes. Bevolking. Ingekomen: J. C. Leij- ten, stoker N.S., van Roosendaal, West singel 55: Wed. B. Siebenga en gezin, zonder beroep, van Kloetinge, Vogelzangs- weg 15; M. van Sorge, naaister, van Souburg, Westerstraat 46; N. Doornen, geb. Faasse, zonder beroep, van Tilburg, Kleine Kade 21, J. P. de Vrieze, dienst bode, van Borssele, Oostsingel 44. Vertrokken: B. Meijers en gezin, kan- toorbed., naar Kloetinge B 175; J. van Belzen, chauffeur, naar Vlissingen, Molen straat 25; M. Sandijck, handelsemployé, naar Semarang. Vlissingen. De Marinekapel die volgen de week hier eenige dagen zal vertoeven geeft Maandagavond een taptoe bij bet standbeeld van de Ruvter en Donderdag avond een concert op den Boulevard Evertsen. Wollaartsdijk. Donderdag hield de raai dezer gemeente een spoedeischende ver gadering. Aanwezig alle leden. De Notu len der vorige vergadering werden onver anderd goedgekeurd. Thans kwam in be spreking het eenige punt der agenda: Electrificatie. Van het propagandacomité was een ver zoek ingekomen om voor rekening van de gemeente huisleidingen aan te doen lQg- gen en de kosten op afbetaling te verreke nen, een en ander om het percentage van de aansluitingen te verhoogen om in het genot van een zoo laag iflOgelijken stroom- prijs te komen. Wethouder Valkier verdedigde dit ver zoek; ook de heeren Lindenbergh en Luikenaar zijn van meening, dat van ge meentewege moet wordpn geholpen. De heeren weth. Goeuheer, Overbeeke, Van Strien en Kloosterman waren van meening dat zulks niet ligt op den weg de gemeente. De P.Z.E.M. heeft een huurkoopsysteem dat zij ook binnenkort in deze gemeente zal invoeren. Door de voor- en tegenstanders werd op aange name wijze gediscussieerd en langen tijd van gedachten gewisseld. De voorzitter zeide dat, hoewel hij geen stem „in den raad heeft, hij toch meent zijn waarschuwende stem te moeten laten hooren tegen aanneming van het verzoek; er is dit jaar in deze gemeente reeds zeer veel gebeurd wat voor de gemeente veel geld kost, o.a. bouw gemeentehuis f 30.030, verbouw school met meubilee ring enz. f 12.C03, aanleg ondergrondsche kabel, samen 57.COO. Wordt dit verzoek aangenomen, dan zullen er weer meer uitgaven zijn en zal de gemeente ten slotte niet gerekend kunnen worden als een gemeente met zuinig beheer. De heeren Valkier en Lindenbergh spra ken als hun meening uit, dat de burge meester de zaak van een te zwarten kant bekijkt en de genoemde posten van schoolbouw enz. hierbij niet opgaan. Nog werd door verschillende heeren over en weer van gedachten gewisseld. Tot stemming overgaande werd het ver zoek met 4 tegen 3 stemmen afgewezen; voor Valkier, Lindenbergh en Luikenaar. Tegen Goetheer, Overbeeke, v. Strien en Kloosterman, zoódat er van gemeente wege geen gelden zullen worden gegeven voor huisleidingen op afbetaling. Dhr Kloosterman stelde thans voor, dat gezien deze besprekingen het bestuur dezer gemeente zich tot het bestuur van de P.Z.E.M. zal wenden met het verzoek zoo spoedig mogelijk met de huurkoop installaties aan te vangen, da,ar, gezien deze besprekingen, de menschen er op wachten. Op verzoek van hetzelfde lid zal in de volgende vergadering een overzicht wor den gegeven van de branduren van de verschillende straatlantaarns. Met algemeene stemmen werd besloten om de lantaarn die gedacht werd op het eind van den Dooldijk te laten ver vallen, daar hier slechts weinig gezin nen wonen. De heer Kloosterman merkte nog op om ook de lantaarn op den dijk naar Oud-Sabbinge te doen vervallen, daar ter plaatse geen enkele woning staat, opgemerkt werd, dat dit een doorgaande weg is. Hierna sluiting. Souburg. Loop der bevolking over de 2e helft van Juni 1930. Gevestigd: A, Brasser en gezin, van Teijlingenstraat B 202, van Roosendaal;, J. do fjooijer, dienstb., van Teijlingen straat B 234 van Vlissingen; Mej. 'M. F. Aerden, Tuindorp C 76, van Roosen daal; J. W. Halm en gezin, Groote 'Ab. A 244 van Uden; J. M. v. d. Wart, dienst bode, Vliss. straat B 263 van Eindhoven D. L. Osté, dienstb., Paspoortstraat A 45, van Koudekerke; J. A. de Priester, ld. Marnixplein C 18, van Vlissingen; J. A. Esink, Nieuwe Abeele C 350, van Rot terdam; L. C. Spijkerboer en gezin, Mid- delb. straat A 191 „van Olst; L. Jobse, dienstbode, Middelb. straat A 191 van Olst; J. de Ridder, N. Vliss. weg. G 214, van Delft. Vertrokken: J. C. Kraamer, Kanaalstr. B 148 naar St. Laurens; G. van 'Dom burgHagers en kind, N. Abeele C 264, naar Amsterdam; Mej. M. C. B. Poort huis, Tuindorp D 3, naar Enschedé; U Caliouw, dienstb., Nieuwstraat B 85 a Vlissingen; Mej. N. de Bree, Nieuwstraat B 75 naar Middelburg; Mej. de Vries Sturm en kinderen, Keijzersbaan A 8n naar Den Heldor; E. J. v. Driessche qn gezin, van Turnhoutstr. E 17 naar Vlis singen; J. A. de Kam, do Deckerstraat F 37 naar Vlissingen; A. Huson, Burcht straat B 349 naar Roosendaal; C. W. Keim, Middelb. straat A 278, naar Ber gen op Zoom; J. W. van Soelon, Midd. straat A 270, naar Bergen op Zoom. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wilsum (bij Kampen) ei) te Wijngaarden, L. Vroegindeweij, cand. te Middelharnis. Te Purmerland, G. T. Voorhoeve, cand. te Nijmegen. Aangenomen naar Coevorden, A. E. Pols te Noorddijk (Gr). Naar Boxum en Blessum, Dr G. Sevenster te Pur- merend. Bedankt voor Twijzel, Dr G. Sevenster te Purmerend. Voor IJlst, J. Nauta Az. te Sexbierum. Geref. Kerken. Bedankt voor MetslawierNiawier, H. H. v. Kapel te Kooten. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Lisse, W. Bijleveld te Haarlem (C.) Kortgene. In de plaats van den heer L. Meulenberg, die bedankte, is tot pre- sidonLkerkvoogd gekozen de heer L. J. Dorst. In zijn plaats werd gekozen tot notabele de heer Iz. van Maldegem. Belangrijk legaat. Aan de dia- conie der Ned. Hervormde Kerk te Haar lem is door een onbekend gebleven in gezetene een legaat gedaan van f50.000, vrij van successierechten. Nog aan an dere inrichtingen zijn door dezen per soon schenkingen gedaan o.m. aan Bethesda-Sarepta, inrichting tot Chr. ver pleging van lijders aan vallende ziekte. Beroepbaar. De classis 's Gra- venhage der Geref. Kerken heeft beroep baar verklaard de heeren S. Hoekstra en H. Pestman, candidaten van de V.U. beiden te 's Gravenhage. R. H. B. S. te Goes. Afdeeling A. Geslaagd: C. van Espen, C. J. Kooman, Ja. Ca. Kram, C. F. v. d. Peijl, Aa. Ma. Ga. Schmidt. Eén candidaat afgewezen. H.B.S. te Middelburg Afdeeling A. (Hoogere Handelsschool.) Bevorderd van de eerste naar de twee de klasse: J. J. Blok (m.), Kapelle; M. L Broekstra, Goes; C. Daniëlse (m), A. Heij- stek, F. Hüvers, Koudekerke; J. I. Jan- se, N.- en St.-Joosland; C. A. van Malde- ghem; J. Merk, P. Roose, J. Seymour, C. Tjaarda, W. J. Verhage. A. Visch, C. Reijerse, J. R. Grool, Vlissingen, J. A. Brakman, Nieuwland en J. Kwekkeboom, Aagtekerken. Afgewezen 1. Van de tweede naar de derde klasse: S. J. Balleur (m), A. Blok, J. de Bree, G. J. de Bruijn, J. Fastenau, C. Faase, J. H. v. d. Hoek, Dinteloord, J. J. Hesse- ling, J. Hüvers, Koudekerke; D. A. Huijs- se, M. C. P. Kampman, B. J. Kieboom (m), F. Minderhoud, R. C. Mulder, W. P. Poppe, W. C. Schrier, C. Visch, P. v. d. Woestijne. Afgewezen 3. Van de derde naar de vierde klasse: W. Frederiks (m), A. C. Frederiks, F. Gillissen, Vlissingen, W. P. Huijbregtse, Vlissingen; C. J. Lameijn. S. Minder houd, Vlissingen; M. A. Romijn, Dom burg; R. Tonsbeek. Kamperland; A. Ris- seeuw, A. v. d. Kamer, J. A. Osté, Vlis singen; A. J. Sonius, Souburg; J. West- strate, Krabbendijke. Afgewezen 2. Van de vierde naar de vijfde klasse: A. P. Boel, Goes; M. E. Fukken (m), Goes; W. A. Graafhuis (m), 3. Griep, Hansweert; A. F. Hanssens, Stavenisse; G. J. M. Heeren, C. van Liere, Goes; W. G. B. van Opdorp; J. Pik, Goes; Th. Rechtsteiner, C. W. Reidsma. Vlissingen; D. Remijnse, Wolphaartsdijk, C. K. de Waardt, Vlissingen en J. A. C. Timmer mans, Vlissingen. Toegelaten zijn tot de eerste klasse: A. Ailkema, C. Bongers, F. A. van Elsacker J. J. v. d. Harst; J. Hollebrandse (m), A. T. J. Reekers (m), E. H. v. d. Roost (m); N. Vriesman (m), C. H. v. d. Weeie en J. A. B. Westenburger, Domburg. Tot de derde klasse: B. v. d. Moer (b) en A. v. d. Weele. Tot de vierde klasse: W. H. van Balle- goyen de Jong, Goes; A. C.' Beneder, 's-Heer Arendskerke; H. Blok, Kapelle en A. Leer (m), Vlissingen. Aan de Meisjesschool te Middelburg is het einddiploma uitgereikt aan W. .T. de Blécourt; W. J. Dronkers, A. Hoegen, W. J. van der Laan; J. S. J. Sanderae, D. Sytema en J. A. de Vlieger. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het eindexamen academie voor Beeldende Kunsten (afdeeling Middelbaar Techni sche school voor de bouwkunde): I. A. Littooy te Terneuzen en W. Gilijamse te Axel. Geslaagd aan de Chr. Kweekschool te Zetten voor het eindexamen mej. L. Smits te Middelburg, Geslaagd voor 2de stuurman de heer J. W. J. van der Velden, leerling van de de Ruyterschool te V1 i s s i n - gen. Aan de Rijkstuinbouwschool te Bos koop werd bevorderd van de eerste kL

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2