Onderwijs. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Gemengd Nieuws. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz het dorp gemaakt te hebben, verzamelde om 8 uur het gezelschap zich voer de tent, omgeven door een groote scihare be langstellenden, w.o. B. en W. en raads leden van Kloetinge, de Ambachtsvrouwe met haar echtgenoot, enz. De burgemeester van Kloetinge de heer Zandee ontsloot om 8 uur het hekje hetwelk toegang geeft tot de tent en hield daaibij een korte toespraak. „Het was, aldus spr., op 24 September 1920, dat de feestcommissie, die leiding had gegeven aan het feest, waarop her dacht werd de 40e geboortedag van onza geëerbiedigde Koningin vergaderde, ten einde de rekening betreffende dit feest vast te stellen. Uit bedoelde rekening bleek, dat er een batig saldo was ten be drage van f 25.40. Na eenige bespreking werd besloten dit bedrag te reserveeren voer een op te richten muziektent. Na het gehouden feest bij gelegenheid mijner installatie als burgemeester van Kloetinge op 2 Augustus 1922 werd het batig saldo van dit feest, bedragende f 246.40 gevoegd bij het reservefonds en belegd bij <JR Coöperatieve Boerenleen bank te Kloetinge. Uit een en ander blijkt, dat genoemde feestcommissies uitnemend hadden ge zorgd, dat de uitgaven de inkomsten niet overtroffen. De commissie aangewezen, om het fonds te beheeren bestond uit de vol gende heeren: Jhr J. E. Lewe van Nije- steijn, Joz. van Liere, C. Gijlzel, J. M. Noteboom, J. Q. C. Lenshoek, C. van Iwaarden, C. Dekker, J. Sinke, J. Sier- vogel, D. Sinke, P. D. Hoogstraate en K. M. Straub. Met leedwezen herdenken wij de eerste vier heeren, die ons door den dood ont vielen Op 4 Juli 1929 richtte het muziekgezel schap „Excelsior" een adres aan den) Raad dezer gemeente, verzoekende om van gemeentewege eon tent te willen doen bouwen, er bij meldende dat de commis sie beheerende het reservefonds de aan wezige gelden mede beschikbaar stelde. Op dit adres werd op 18 Juli d.a.v. gunstig beschikt, doch is met den bouw dit voorjaar eerst begonnen daar het sei zoen reeds te ver gevorderd was. Thans is de tent kant en klaar. Een woord van dank mag niet onthou den worden aan den ontwerper der tent de gemeente-bouwmeester dhr C. van Maris te Goes, alsook den bouwers gebr. Beenhakker, den schilders P. A. Trimpe en Zoon, alsmede den heer M. van Driel, installateur van de eleotrische verlichting. Ik verzoek thans, het muziekgezelschap de tent te betreden, en spreek den. wensch uit dat een en ander moge medewerken tot verhooging van het peil der muziek en den zang in het algemeen en voor deze plaats in het bijzonder. Mogen de klanken uitgezonden vanaf deze tent steeds liefelijk en welluidend zijn." Hierop nam „Excelsior" onder leiding van den Directeur, den 'heer F. X. Mann- hardt plaats. De voorzitter van de muziek- vereen., de heer S. Kole, dankte met en kele woorden den heer Burgemeester en. den Raad, voor het doen bouwen yan deze fraaie muziektent. Reeds vele jaren is er met verlangen „naar uitgezien. Hij hoopt, dat de vervulling van dit ver langen, het vereenigingsleven ten goede zal komen, dat „Excelsior" den inge zetenen nog menig concert vanaf deze tent te genieten zal geven en sprak den wensch uit, dat de burgerij steeds en nog meer dan tot heden de vereeniging zal steunen. Spr. had voorts nog een aange name taak, n.l. het lid W. Schipper .geluk te wenschen, met zijn 30-jarig ..lidmaat schap; als aandenken werd den heer S. een vulpenhouder aangeboden. Hierna werd het programma afgewerkt. Het was een mooie avond, èn voor „Excelsior" èn voor Kloetinge. De tent, gebouwd op het Marktveld is achthoekig, groen en geel geschilderd en vormt met het geboomte rond de Ned. Herv. Kerk een mooi geheel, wat, toen de electrische verlichting in werking werd gesteld nog beter uitkwam. Biggekerke. Vrijdagavond kwam de afd. van „Vrederust" in jaarvergadering bij een. Na opening door den voorzitter, dhr G. Polderman, op de gebruikelijke wijze, bracht de penningmeester dhr M. Houter- man verslag uit; ontvangen was f 116.30®. uitgegeven f 116.27, alzoo een batig sal do van f0.03®. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werd de heer Houterman her kozen. Als afgevaardigden naar de op 9 Juli te houden jaarvergadering te Ber gen op Zoom werden benoemd de heeren P. 'Janse Az., L. Simonse Jz. en A. Gef- schiere. Besloten werd begin November een spreker te doen optreden, naar toer beurt, ditmaal een predikant van de Ned. Herv. Kerk. De heer J. Poppe beëindig de deze slecht bezochte vergadering met dankgebed. Vrijdagavond kwam de rijwielhande laar de heer Langeraad van Middelburg in den Duinweg naar Valkenisse met zijn motorrijwiel zoodanig te vallen, dat hij een gapende wonde bo ven hot linker oog bekwam en na verbon den te zijn per auto naar zijn woning moest worden vervoerd. De motor was slechts licht beschadigd. Zoutelande. Bevolking. Ingekomen: Ro gier Boogaard, v. Koudekerke, Apolonia Jacoba van Dordrecht, uit Rotterdam; Jans Machielse, van 's Gravenhage; Ja coba Maria Kleinepier, van Westkapelle. Vertrokken: Abraham Francke naar Aagtekerke. St.-Laurens. Dhr P. Gilde heeft zijn be noeming tot lid van den Gemeenteraad niet aangenomen. Zijn opvolger op de anti-rev. lfjst is de heer Joh. Marinis- sen, die thans als zoodanig is benoemd. Zaterdag werd alhier de jaarljjk- sche ringrijderij (e paard gehouden op de weide van den heer J. den Boeft, welke deze daarvoor welwillend had af gestaan. De uitslag was als volgt: X Koolo Dz. met 30 ringen le prijs; P. Nijpejs met 28 ringen 2e pr.; P. J. Wisse Iz. met 23 ringen 3e pr.Jac. Rooze met 21 ringen 4e pr,; P. Vader Jz. met 17 ringen 6e pr.; P. Wisse Jz. met 17 ringen 6e pr., J. Overbeeke met 17 ringen 7e pr,; AI. Koole Dz. met 15 ringen 8e pr. A. Heule met 14 ringen 9e pr.; A. Fou- wer met 12 ringen 10e pr.; A. Dinge- manso met 10 ringen 11e pr. Na vier keer te hebben gereden was P. Nijpjes met 4 ringen de winnaar van den potlepel. Terneuzen. De ring van Jongelings- vereenigingen op G. G. hoopt ook ditmaal wederom haar zomerfeest te houden, en wel op Zaterdag 12 dezer op een zeer gunstig gelegen weide onder Driewegen (Terneuzen), Als sprekers treden op de D.D.R. v. d. Meulen te IJmuiden; J. Smelik te Loosduinen; W. C. F. Linde boom te Serooskerke (W.). Ds S. Groeneveld van Terneuzen hoopt een slotwoord te spreken. STAD EN PLATTELAND. In Friesland, zoo schrijft men aan de „Neder 1.", doen zich in de laatste tij den eigenaardige verschijnselen voor bij de vervulling van vacatures van betrek kingen van hoofden van o. 1. scholen. Voor kleine scholen ten plattelande is het aantal sollicitanten altijd zeer gering, soms komt geen enkele liefhebber, na herhaalde oproeping, opdagen. Wat aan B. en W. van Westdongera- deel aanleiding gaf bij den gemeenteraad het voorstel in te dienen de school op te heffen en de leerlingen naar een an dere school over te plaatsen. Schoolhoofden in Friesland ook uit het platteland solliciteeren naar steden in en buiten de provincie, niet alleen voor de betrekking van hoofd maar ook voor onderwijzer. Dit verschijnsel is niet nieuw, vóór de nieuwe salarisregeling kwam dit veel voor, omdat de jaarwedden in de steden veel hooger waren dan op Jiet platteland. Thans ziet men ook het verschijnsel, dat daarmee volkomen in strijd is, n.l. het solliciteeren van schoolhoo..,.m. uit de steden naar Friesland. Waaronder uit de groote steden in Hol land, als Amsterdam, Den Haag. En niet enkel in de Friesche steden of stadjes, maar ook in kleinere plaatsen ten plattelande, vooral, wanneer deze niet te afgelegen zijn. Zoodat men thans dezen toestand heeft: uit de Ilollandsche en andere ste den solliciteert men naar Friesland en van het Friesche platteland dingt men naar de betrekking van schoolhoofd of onderwijzer in de steden. De gelegenheid in de steden voor verdere studie van kinderen zal hier wel van invloed zijn. Zoo zijn er thans onder de sollicitanten voor hoofd eener o. 1. school te Heeren veen uit Amsterdam, Den Haag, Zwolle, Groningen, die wat het salaris betreft 4 pet. hooger zijn, omdat zij volgens de Rijksbelasting tot de eerste klasse be- hooren, terwijl Heerenveen bij de tweede is ingedeeld. De gegadigden willen zich dus een financieele opoffering getroosten, wat het verschijnsel nog vreemder maakt. Cursus voor Voortgezet N. 0. MiddelburgVlissingen. Bij het dezer dagen .gehouden eindexa men en. overgangsexamen aan den Nor- maalcursus van bovengenoemde vereeni ging, behaalden de navolgende heeren het einddiploma Werktuigbouwkunde": P. de Visser te Middelburg; D. F. van Rosevelt; J. Steketee; L. Swerus allen te Vlissingen. Voor het overgangsexamen Werktuig bouwkunde naar het 2e leerjaar slaagden de heeren: C. Hondsmerk en A. J. Mesu te Middelburg; A. Geeve to Koudekerke; B. C. de Korte, A. Brugman, M. C. Pol, P. de Nooijer, IJ. A. Reidsma, M. A. Vader, allen te Vlissingen; P. A. Meerman en P. M. Groenewegen .te Middelburg. Voor het overgangsexamen Elektrotech niek naar het tweede leerjaar de heeren: A. I. Tazelaar te Middelburg en J. A. Stokmans te Goes. Bij de eindexamens traden op als gede legeerden: dhr Ir C. Kapsenborg, Ir aan,' de Kon. Mij „De Schelde" en dhr J. A. Tavenier, hoofd eener school to Middel burg. Aan den cursus Waterkunde werden be vorderd naai1 het 2e studiejaar de heeren,1 J. v. d. Veen, A. G. Wagenvoorde, I. Tange, A. Koeman, A. A. Borket, en F. C. Dekker te Middelburg; A. J. Broerse en F. M. Sturm te Serooskerke; A. Boons te Oostkapelle; H. Minderhoud to West kapelle; M. Runia, te Breskens; G. Stok, te Vlissingen; N. Goedbloed te 0'. en W. Souburg; D. C. Stoel te Veere; H. F. Boogaard te Sluis. Aan twee cursisten zal voor enkele vakken een herexamen worden opgelegd, terwijl 2 cursisten niet werden bevorderd. Inschrijving van nieuwe cursisten kan geschieden nh 15 Juli, hetwelk nader door advertenties zal worden bekend gemaakt. Chr. Kweekschool te Mid delburg. Zaterdag werden geëxami neerd voor nuttige handwerken 5 candi date^ die alle slaagden, n.l. de dames B. Geen son, Al. J. den Hollander, E. M. Reijnhout, D. C. Verhage, en J, K. Ruiten beek, allen te .Middelburg. Eindexamen R. H. B. S. Vlis singen. Afd. A 9 candidates Geslaagd de damos C. M. Meimau1, M. A, .T. Rabbers, B. G. Smit, en A. C. Zeijger. De heeren: W. Goetgeluk, C. G. Haverman, A. van der Rest en C- Soigo- druger. Eén mannelijke candidaat had zich teruggetrokken. ■bwif ii i j min in Kruisbessen. Vele eigenaren van kruisbessenboom- gaarden te Amerongen hebben hun boom gaarden voor het publiek opengesteld om gratis de bessen te plukken, aangezien het voor den handel plukken van de bes sen niet loonend is. Het plukken be draagt n.l. B i 4 ct per k.g. en de opbrengst bij den verkoop is op zijn hoogst gelijk aan de kosten van plukken. Duitsche kersen naar Engeland. De invoer van Duitsche kersen in Enge land en Wales is; naar de Press Asso ciation meldt, van 8 dezer af verboden, aangezien de inspectie van het departe ment van landbouw ontdekt heeft dat Duitsche kersenladingen met de larven van de kerseboomvlieg besmet waren. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter hoeft in de terechtzitting van het Kantongerecht te Middelburg van 2 Juli 1930 veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel daarmede een weg, die ingevolge het „Motor- en Rij. wielreglement" voor het verkeer met rijwielen in ééne richting is gesloten, in die richting berijden in de gemeente Vlissingen: J. A. de V. te Vlissingen, f 3 b. s. of 3 d. h. Idem te MiddelburgP. J. te Koudekerke f 3 b. s„ o f3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daar mede over een weg rijden, zonder dat het rijtuig is voorzien van ten minste twee krach tig werkende remmen: P. P. te Vlissingen fö b. s. of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daar mede over een weg rijden zonder dat het rijwiel aan de linkervoorzijde is voorzien van een spiegel: C. R. te Goes fl fa. s. of 1 d. h. Als bestuurder van. eon motorrijtuig daar mede over een weg rijden, zonder dat hem oon zijn geldigheid niet verloren hebbend rijbewijs is afgegeven: H. Bi. te Vlissingen, gedomicilieerd te Ginneken fl b. s. of 1 d. hl. Als bestuurder v,an een motorrijtuig niet op eerste vordering der bij de „Motor- en Rijwielwet" bedoelde ambtenaren zijn num mer en rijbewijs vertoonen: A. de Bi. te Vrouwepolder f 2 b. s. 2 d. h. Idem niet op de eerste vordering zijn rij bewijs vertoonen: L. v. d. R. te Goes, f2 b. s. 2 d. h. Zich in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden: C. R. te Middelburg f 15 b. s. of 15 d. h. Door misbruik van gezag opzettelijk uit lokken de overtreding: Een kreupel dier ar- boid doen verrichten op kwellende wijze: twee maal gepleegd: W, D. te Middelburg fö b, s. 50 d. h. en f 100 b. s. of 20 d. h. Tiert v%*w een ei tistlelt, welke door het comité voor socialo &ang''ogtrjhednn, na een uitgobroid onderzoek in de stad New-York, is gepu- ilh'.terd is he» aantal bedelaars in genoomdo stad den laatsten tijd tot tvvoe duizend go- stegen. En het schijnt, piet zonder reden, want hot. bedelaargvak in New-York blijkt, een zeer lucratief bedrijf. Het globale inkomen toch, dat het gilde dier 2000 bodelaars aan aal moezen per jaar toucheert, moot volgons die zelfde statistiek 10.0C0.030 dollars bodragen, d. i. gemiddeld 5CO0 dollars per man. Het comité kwam op grond van zijn onder- zook tot de conclusie, dat de publieke chari- tas te New-York do luiheid geducht hoeft bevorderd, weshalve het een oproep tot do burgerij richt, om voortaan geen geld meer aan de bedelaars te geven. Een tragisch sterfgeval. Gis termiddag heeft zich op den Parkweg te Voorburg, ter hoogte van de Julianastraat een droevige gebeurtenis afgespeeld. Terwijl de echtgenoote van het Tweede Kamerlid, den heer W. Drop, aldaar liep te wandelen, ontstond er pen gevecht tusschen haar hond en die van andere wandelaars, waardoor me vrouw Drop zoo overstuur raakte, dat zij plotseling bewusteloos ned.rzeeg. Dadelijk toe geschoten aanwezigen brachten haar in den tuin van een nabij gelegen villa, vanwaar onmiddellijk om een dokter werd getelefo neerd. Een ongelukkig toeval wilde, dat geen der doctoren thuis was, „zoodat het 20 mi nuten duurde eer dr Pieck ter plaatse ver scheen. Deze kon helaas niet anders dan den dood van mevr. Drop constateeren. Per rijwielbrandcard van de politie is de overledene daarop naar haar nabij gelegen woning in de Vlietenburgstraat gebracht. Het plotseling sterfgeval wekte bij ooggetui gen en anderen in de buurt groote deelneming. Handel in lucht-s chipbreuk e- 1 in gen. Naar de Fransche Minister voor Luchtvaart, Laurent Eynac, in de Kamer mede deelde, bestaat er in MauretaniS aan de Westkust van Afrika, een georganiseerde han del in vliegers, juister gezegd in bemanningen van postvliegtuigen, die schipbreuk lijden. Reeds vele malen zijn vliegers van de Fran sche Compagnie Générale Aróóopostale, welke maatschappij 'n geregelde luchtverblnding on- dorhoudt langs Afrika's westkust, in han den van dissidente Mooron gevallen en eerst na het betalen van een dikwijls zeer hoo- gon losprijs vrijgelaten. Te beweren dat er een prijs is gesteld op de hoofden der vliegers is onjuist, aldus de minister. Den vliegers geschiedt hoege naamd geen kwaad, want de bedoeling der inboorlingen is hen voor veel geld weer de vrijheid te hergeven. Verder verklaarde de minister er van overtuigd te zijn, dat do handel in vliegers thans tot een overeenkomst hoeft geleid tusschen verschillende stammen, Zoo zijn verschillende stammen overeenge komen, de groote bedragen, die als losprijs worden betaald, met elkaar te deelen. Onder een kar geraakt. Op de landerijen, behoorende bij de hoeve „Vrede rust" van. den heer Zoetelief te Koog op Texel, reden gistermorgen drie zoontjes van den eigenaar met paard en kar in het land. Het paard schrok en sloegd op. hol, waardoor de jongens uit de kar werden geslingerd Een zevenjarig jongetje kreeg de kar boven op zich en werd onmiddellijk gedood I Mr IBS'- - a .K. JWPHet beste dagel II ksche W&& HK^fflTjalddel Ier opwekking bliek eveneens dat de Atlantische Oce aan Jjan worden overgestoken met een vliegtuig. Ook weten wij, dat do tocht van Oost naar West gevaarlijker is dan die van West naar Oost. Beide vluchten zijn reeds gemaakt en allerhande waardevolle gegevens zijn verzameld wat betreft de gebezigde vliegtuigen en hun motoren. Dus zelfs het gelukken van den tocht zal niets bijdragen tot den aviatischen voor uitgang. Maar als de vlucht mislukt, zullen wij waarschijnlijk nooit in cijfers kunnen uit drukken, wat wij verloren hebben, want er is geen machine en evenmin een ma thematische formule, waarmede wij de uitwerking kunnen berekenen, die het falen van de daad heeft op diegenen, die de industrie dagelijks tracht te overtuigen van het nut van het vliegtuig. Wederom zal het publiek meer in zijn meening ver sterkt worden, dat ook beroemde vliegers noodlottig aan hun eind komen, dat vlie gen gevaarlijk blijft en dat zelfs de kun- digste vliegers waaghalzen blijken te zijn. Jarenlang heeft de vliegtuigindustrie alles gedaan om het publiek te bewijzen, dat het vliegtuig veilig is voor een ieder, dat het een nieuwe en betere wijze van transport is. Ook hebben wij gewezen op den snellen vooruitgang der luchtvaart, dank zij den moed en de vaardigheid van onze vliegers. Kortom, wij zijn er min of meer in geslaagd, het publiek voor de luchtvaart te winnen. Maar hoe kunnen wij .verlangen, verder te bouwen op het publieke vertrouwen, wanneer onze eigen pioniers zich plaatsen in het licht der waaghalzerij? En hoe kunnen wij ver wachten, het publiek steeds er van 'te overtuigen, dat de ontwikkeling regelmatig voortschrijdt als de piloten, die zooveel werkzaam aandeel hadden in deze ont wikkeling, nu noodeloos de kans loepen voor idioten gehouden te worden? De ontwikkeling van do luchtvaart heeft een tol betaald in den vorm van kostbare levens van mannen en vrouwen on wij moeten het. feit aanvaarden, dat ook do verdere ontwikkeling offers zal eiscihen, doch in een steeds verminderenden graad. Dit is niets nieuws; het is slechts de her haling van de geschiedenis vain do stoom boot en trein. En jvat meer waard is, bet overgroote deel van hot publiek is niet blind voor dit feit. Maar waarom dan do kans te Joopen het vertrouwen te ondermijnen, dat alle vliegers, dood of levend 't publiek hebben ingeboezemd? Waarom eerst een huis te bouwen en het dan weer omver te halen? Indien een zeker luchtvaartwaagstuk zal bijdragen tot verdere ontwikkeling, dan mag bet te1 loopen risico als gerechtvaar digd beschouwd worden, maar .als het slagen van het waagstuk piets bewijst, dan is het loopen van het risico _ontoe- laatbaar. Persoonlijke roem kan dan de eenige belooning zijn, maar dat soort roem is naar onze meening te vergelijken met den roem, geoogst door don man, die boven op een huis op het topje yan den vlaggestok zit". Kamperland. Afloop verkooping van bouwland door not. J. K. C. Mathijs van Cortgene voor de erven wijlen I. Rein- houd. I i In den Heer Janspolder: Van pero. 110, groot 4.52.40 H.A. of 10 gem. 256 roedon. Kooper dhr P. Reinhoud te Kamperland voor f9610 den hoop. Van pero. 1120, groot 2.26.40 H.A. of 5 gem. 129. roeden. Kooper Gebr. L. en J. Lous te Kamperland voor f5640 den hoop. Van perc. 21'23, groot 1.41.60 H.A. of 3 gem. 199 roeden. Koopers Th. de Kam, Kamperland en H. van der, Moere, Noordwelle, voor f 3449 den hoop. In den Jakobapolder: Perc. lx groot 0.98 H.A. of 2 gem. 105 roeden. Kooper Adr. Klement, Kam- perland, f 770 per gemet. Perc. 2, groot 0.65.77 H.A. of 1 gemet 173 roeden. Kooper dhr H. Meulenberg, Kamperland, f 605 per gemet. Perc. 3, groot 0.65.01 H.A. of 1 gemet 168 roeden. Kooper M. Wilderom. ^Kam perland f 610 per gemet. Perc. 4, groot 0.65.12 H.A. of 1 ge met 169 roeden. Kooper J. Lamain, Mid- delburg, f 615 per gemet. Onrustpolder: Perc. 1 en 2, groot 1.13.10 H.A. of 2 gem. 214 roeden. Kooper H. Meulen berg, Kamperland, f 1880 den hoop. In den Mariapolder: Perc. 1, groot 0.61.20 H.A. of 1 gemet 140 roeden. Kooper Adr. Schippers Mz., Kamperland, f914 per gemet. Perc. 2, groot 0.63.9 H.A. of 1 gemet 160 roeden. Kooper M. Koole Cz., Kam- perland, f923 per gemet. In den Anna Vriesopolder: Perc. 1 en 2, groot 2.17.30 H.A. of 5 gemet 64 roeden. Kooper Adr. Schip pers Mz., ijCamperland, f 3100 den hoop. Perc. 3, groot 0.58.40 H.A. of 1 gemet 120 roeden. Kooper H. K. Leendertse Hz., .Kamperland, f 640 per gemet. Perc. 4, groot 0.65.60 H.A. of 1 ge met 172 roeden. Kooper H. Waverijn Dz., Kamperland, f 610 per gemet. 81/2 pot. gewone onkosten en 1 pet. premie. Een zonderlin ge aanslag Za terdagochtend tusschen 11 uur en half twaalf werd de Valkenboschlaan J;e 's-Gravenhage in rep en roer gebracht door een poging tot doodslag, welke daar gepleegd is in per ceel no. 112, welke poging echter gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. In genoemd perceel, woonde op de le etage een jong echtpaar met een kind. De man, de 30-jarige A. B., had 's-morgens de woning verlaten voor een reis buiten de stad. Hij ging echter eerst nog even schoenen koo- pon en wilde deze voor zijn. vertrek nog aan zijn vrouw laten zien. In zijn woning teruggekeerd, begaf hij zich naar de slaapkamer, waar hij meende zijn vrouw te zullen vinden. Deze was evenwel in de voorkamer, doch toen B. zich daarheen wilde begeven, werd plotseling de deur van een kast geopend en hieruit kwam een man te voorschijn, die snel een revolverschot op B. loste. Het schot trof R. slechts aan het been en bijtijds, .voordat een ander schot kon worden gelost, wist B. een raam op te schuiven en door het roepen van „moord" de aandacht van het publiek te trekken. Spoedig had zich voor het perceel een groote menigte nieuwsgierigen verzameld en ook eenige agenten hadden kennis van het geval gekregen. Deze laatsten traden de woning binnen en op aanwijzing van Bt .begaven zij zich naar boven, waarheen de dader na zijn aan slag was gevlucht. Inderdaad trof.en zij dezen daar aan, waar hij zich opgesloten had in een kamertje. Op het bevel der politiemannen gaf hij zich echter gewonnen, waarna hij werd gearres teerd. Het bleek te zjjn de 20-jarige Duit sche student Walter IA., wonende te Bluer in Duitschland. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de echtgenoote van B. het plan had op gevat, om, zoodra haar man vertrokken zou zijn, de woning 4e verlaten. Zij had den Duitschen student, die een neef van haar is. verzocht, haar bij het inpakken van kof fers behulpzaam te zijn. Toen haar man plotseling thuis kwam pn zij zich in haar plannen gestoord zag, gaf zij den student den raad, zich in een kast te verstoppen, waaraan deze gevolg gaf. Toen R. den stu dent in de kast ontdekte, ontstak hp in woede. Er ontstond een worsteling, waarbij do student een revolver ?greep, die eigendom was yan B. en daarmee schoot. De vrouw had intusschen ook de vlucht genomen. Later in den namiddag kwam zij te voorschijn uit een brandstoffenkast. WAARVOOR DIENEN DE OCEAAN- VLUCHTEN? Aan een artikel in „Aviation" is bet volgende ontleend „Wil kunnen ons tot op zekere hoogte het verlangen begrijpen van sommige vlie gers, wier namen tot nog toe niet voor kwamen op de front- pagina's der dag bladen, om de weersomstandigheden boven den Atlantischen Ooeaan te over winnen. Voor hen bete©kent het DE kans op roem, hoe dan .ookl Voor hen is het DE kans, maar wat voor een, in do ge schiedenis opgeteekend te worden onder de onstexfelijken der Luchtvaart. Voor hen is het blijkbaar de sportieve kan®, die waard is genomen to worden. Ze zijn allen jong en beschikken over een hoop misplaatst enthousiasme .en eon vasten wil tot slagen, die hun mogelijk tot hun doel zullen voeren. „Maar wat wij niet kunnen begrijpen of bevatten is het verlangen, dat bestaat bij beroemde vliegers, de vlucht van Lind bergh na te apen. Ze zjjn mannen van rijke ervaring, die precies weten wat zij te winnen en te verliezen hebben. Zo hebben al vele beroemde vluchten ge maakt en toen zij deze vluchten maakten, werden zij ongetwijfeld aangespoord door do gedachte aan hetgeen hun prestatie zou kunnen bijdragen tot den vooruitgang der luchtvaart. Zij waren de pioniers, die de grenzen van de aviatiek verruimden. Zij hebben alles gewaagd en met succes, en door hun moed en handigheid hebben zij de luchtvaart een dienst bewezen, zoo groot, dat wij dit niet onder woorden kunnen brengen. Maar waarom moeten zij, die zooveel hebben bijgedragen aan den vooruitgang van, de luchtvaart, nu hun leven in de waagschaal stellen voor iets, dat niets nieuws zal opleveren? Verondersteld, dat zij dezen verlokke- lijken waterplas veilig overvliegen, wat zal dat bewijzen? Wat zal er mee gewon nen worden? Weinig of nietsI Als zij in New York landen valt hun wellicht een vrije rit langs den Broadway ten deel en zullen zij gefeliciteerd worden door. den burgemeester. De couranten zullen er 2 dagen over schrijven, maar uit den aard der zaak zal de gedrukte reclame heel wat minder zijn dan bij hun vorige vluch ten. Hun belooning, zal ook minder zijn dan vroeger het geval was en hun vlucht zal niets bewijzen wat nog niet bekend was. Wij yeten allen het groote pu-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6