Voor Dames Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Toeren werken aan 0e onaerw^zerswo- 1 uiïig. Deze •woning moot noodig worden opgeschilderd. De voorzitter zegt, dat hij nog steeds wacht op een opgave van den gemeente-opzichter betreffende hot onder houd over 1930 van de verschillende gemeentegebouwen. Zeer zeker zal ber doelde woning oen beurt moeten hebben. Hierna sluiting. Zondagmiddag was het ijzer van do spoorbrug over het kanaai nabij1 het sta tion Vlabe, zoodanig door de warmte uitgezet, dat de brug niet voldoende kon worden gesloten. De trein van 13.60naar Vlissingen en die van 13.57 naar .Roo sendaal hadden dientengevolge ongeveer 28 minuten vertraging. Loop der bevolking over Juni 1930. Ingekomen: Jac. Zoeiteweij, schippers knecht van Baarland; Pietarnella van Boven, dienstbode van 's Gravenhage; Vertrokken.: C. van Kogelenberg, geb. Bommeljé en gezin, zonder beroep, naar Ierseke; Cath. van Kogelenberg, huishoud ster, naar Krabbendijke; 13, N. Goud, dienstbode, naar 'Kattendijke; W. Mieras dienstbode, naar 'sHeer Abtskerke. Wemeldinge. Gisteren is alhier bet 25- jarig bestaan van de gemeentebewaar school feestelijk herdacht, met welke ge beurtenis tevens bet zilveren jubileum van het hoofd mej. H. Mooij werd ge vierd.. Te ongeveer half tien verzamel den zich in het schoolgebouw met de leerlingen Burgemeester en Wethouders en Secretaris met hunne dames en ge- noodigden. Bij het binnentreden der school werd de jubilaresse door de kinderen een toe passelijk welkomstlied toegezongen. De Burgemeester nam vervolgens het woord en herdacht in een rede het vele goede en schoone dat de bewaarschool in deze gemeente heeft bereikt en nog bereiken zal .en stelde in het licht hoe in de sa menleving deze school reeds van een groote cultureele waarde is. Hij schetste hoe de in 1873 opgerichte school niet voldeed aan de eischen welke men daaraan moest stellen, en aan alle ver wachtingen niet beantwoordde. Deze school werd in 1903 opgeheven. Uit de reactie die daarop volgde sproot voort de oprichting van deze school 1 Juli 1905. Een deel der burgers wenschte echter een Christelijke bewaarschool. Evenwel heeft de gemeente Weirieldinge toch steeds tot tevredenheid deze school doen voortbestaan. Hij wenschte de gemeente en burgerij geluk met het bestaan dier school en feliciteerde mede namens ge meentebestuur en burgerij Mej. Mooij, die van do oprichting af, eerstens als help ster en sedert tal van jaren als hoofd aan de school leiding heeft gegeven, met haar jubileum. Namens de burgerij bood Spr. haar aan een divan met kleed, welk prachtig meubelstuk dankbaar werd aan vaard, het gemeentebestuur en burgerij dankende voor de hulde aan da school, leerlingen ed haar gebracht. Na het aanbieden van ververscbingen leverde een groepje leerlingen een aardig tableau. In den namiddag werd van de gegeven receptie door velen gebruik gemaakt.. Kapelle, Gisteren herdacht de finna H. Blok an. Zonen, .het 40-jarig bestaan, barer zaak in Manufacturen enz. Op dezen dag werd niet verkocht en. werden de bezoekers in de gelegenheid gesteld om gebouwen en afdeelingen te bezichtigen; hiervan werd druk gebruik gemaakt, tot laat in den avond werden de felicitaties in ontvangst genomen. Ook velen van elders kwamen de fir manten complimenteeren. Ruim een veertigtal bloemstukken wer den de firma op dezen dag aangeboden. Des avonds bracht het fanfarecorps „Ons Genoegen" de firmanten een serena de. De heer Schrier wenschte hen met dezen dag geluk en inzonderheid den oudsten firmant dhr H. Blok Sr., die dezen schoonea dag beleven mag en deze zaak zoo mag zien uitgebreid, waarop hij niet alleen trotsch is maar heel Ka pelle met hem. Ook inzonderheid, aldus dhr Schrier, is „Ons Genoegen" hem er kentelijk voor al hetgeen hij voor het corps heeft gedaan; veel heeft het aan hem te danken. Dhr H. Blok Sr deed het bizonder genoegen, dat „Ons Genoegen" ook dezen dag voor hem tot een onvergetelijke wilde maken. Dit corps heeft steeds zijtm volle sympathie en dit blijk van erkenning wordt ten zeerste op prijs gesteld. Biggekerkc. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Simon Din- gemanse en gezin van St.-Laurens, B 93; Catharina Maljers A 107 van Aagte- kerke; Adriaan Kole A 64 van Wolfaarts- dijk. Vertrokken: Adriaan Simpelaar en ge zin naar Koudekerke. Dinsdagavond werd vanwege de Prov. Vereen, ter verbetering van het Geitenras in Zeeland, de gewone jaar lij ksche plaatselijke geitenkeuring ge houden. De jury bestond uit de heeren Sietema en Versluijs. Door de vereen, was f8 beschikbaar gesteld voor prijzen. Aangevoerd waren 7 lammeren. Prijs winnaar waren le C. Jobse, 2o P. Vlie ger en 3e. P. Janse. Klasse een jarigen aangevoerd 8 stuks; prijswinnaar waren le. C. Clarisse, 2e. P. Bimmel en 3e. C. Jobse. Klasse tweejarigen, aangevoerd: 6 stuks. Prijswinnaar waren: le. C. Cla risse, 2e. C. Zachariasse en 3e. P. Vlieger. Klasse driejarigen en ouder, aangevoerd 6 stuks. Prijswinnaar waren le. en 3e. K. de Witte, 2e P. Vlieger. De belang stelling van het publiek was groot. Araemulden. Maandagmiddag had al hier een conferentie plaats met B. en W. en de Chr, Metaalbewerkersbond om te Eöföen tcft een regeling voor werkloo- zenzorg. Het bleek, dat reeds door het gemeentebestuur pogingen in bet werk zijn gesteld om met rijkssubsidie een kleine werkverschaffing tot stand te brengen. Deze verschaffing zal echter pas in het najaar worden uitgevoerd. Van arbeiderszijde werd gewezen op de noodzakelijkheid van een commissie, die deze zaken regelt. Van beide zijden zou den hierin personen zitting nemen. In beginsel waren B. en W. hiertoe wel be reid. Getracht zal worden werkl cozen die geen bron van inkomen hebben, thans reeds te werk te stellen. Des avonds werd met de leden van den Chr. Metaalbewerkersbond vergaderd, waarbij er op gewezen werd, dat het zaak is, dat de leden zich houden aan de voorschriften door de organisatie gesteld. De leden verklaarden zich bereid in de zen geest mede te werken. Araemniden. Vrijdagavond geeft de mu- ziekveneenigimg „Arne's Genoegen" haar tweede uitvoering in dit zomerseizoem. Aanvang 8 uur (zomertijd.) Koudekerke. Loop der bevolking van 16 —30 Juni 1930. Ingekomen: J. D, Ronoa met gezin, D 66ij uit Middelburg; L. Polderman met gezin, .D' '185 uit Middelburg; Mej. Cl S. tegels© D 125 uit Middelburg; Vertrokken: C. Geerse, met gezin, van D 185 naar St. Laurens; Mej. Wed. H. Pasveer,geb. Flohil, v. E 11 ben. naar Vlissingen; Mej. E. Bobbert, van E 11 ben1, naar Vlissingen;. Mej. P. Wisse van C 46 naar Middelburg; Mej. P. J. Geert- se, van E 46 naar O. en W. Souburg; Mej. D. L. Osté, van E 183f naar O. en W. Souburg; J. de Wijze, van' A 152 naar Baarn; "Mej. E. Aarnoutse, van 'B 198 naar Rittbem; L. Simpelaar, gehuwd met J. H. van der Welt, van B 11 naar Vlis singen; L. Alewijnse, van wijk G 4 naar Delft. Zoutelande. Dinsdagmiddag is hier een koe van den landbouwer Jb. Koppejan door den bliksem gedood. Westkapelle. Dinsdagavond werd door het varkensfonds „Draagt elkanders las ten" een buitengewone algemeene verga- dei ing belegd, in verband met de om standigheid, dat er in den laatsten tijd veel varkens zijn gestorven aan de vlek ziekte, niettegenstaande deze dieren toch ingeënt waren. De vergadering was zeer druk bezocht. Breedvoerig werd deze zaak besproken De vraag werd gesteld of de leden moeten doorgaan met het inenten van hun varkens, welke vraag door de vergadering bevestigend werd beant woord. Ook werd daarna nog besloten, dat ieder lid vejylicht is, al zijn varkens aan het bestuur aan te geven, terwijl het inenten moet geschieden van Mei tot November. Bruinisse. Vergadering van den gemeen teraad. Voorzitter de Burgemeester; te genwoordig alle leden behalve dhr de Koning. Mededeeling wordt gedaan van de mis sive van het Departement van Finan ciën en Binnenl. Zaken en Landb. in houdende dat de uitkeering per inwoner bedoeld in art 3 der wet van 15 Juli 1929 wordt geraamd op f4.9221. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten niet in te gaan op de circulaire van Ged. Staten inzake het aanbrengen van brievenbussen aan de woningen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten een tijdelijke geldleening aan te gaan Van f20.000, af te lossen vóór of op 31 Dec. 1930. De in Aug. van bet vo rig jaar aangegane kasgeldleening vervalt op 30 Juni a.s. Deze leening is noodig zoolang de finantieele aangelegenheid met rijk en provincie met betrekking tot de uitkeering uit het wegenfonds niet is tot stand gekomen. Bij de rondvraag inforraeeren de hee ren 'de Waai en van Vessem nog naar de meerdere ontvangsten van het keur loon dan de uitgaven voor den vleesch- keuringsdienst; zij worden door den voor zitter tot beider genoegen van antwoord gediend, waarna do vergadering wordt gesloten, Wissen kerke. Maandag vergaderde de gemeenteraad. Voorzitter de burgemees ter. Alle leden waren aanwezig. De kas van den gem.-ontvanger was in orde be vonden. Het, verzoek van Ged. Staten om het gevoelen van den raad kenbaar te maken betreffende een ontwerp nieuwe salarisregeling van burgemeesters, secre tarissen, go,m.-ontvangers en wethouders werd voor kennisgeving aangenomen als zijnde hiervoor de tijdsomstandigheden, niet gunstig. Aan de bespreking over de ëlectriciteitsgeleidingen boven- of onder den grond werd door alle leden deelge- nomen. Dhr de Boer kwam met een voor stel om ondergrondsclie geleidingen te leg gen indien 30 pet. van de aansluitbare perceelen aansloten. D'it voorstel werd door B. en W. overgenomen met de wijziging dat de kommen Wissenkerke, Kamperland, Geersdijk ieder voor zicb met 30 pet. van de aansluitbare perceelen een ondergrondsch net kunnen krijgen. Dit werd met alg. st. aangenomen. Het adres om adhaesie te betuigen aan het verzoek om een omnibusdienst, Woiphaartsdijksche veerGoes, kon voor het eerste gedeelte ingewilligd worden, omtrent het tweede gedeelte werd door dhr De Regt naar voren gebracht het bijna onmogelijke om hierop een gunstige beschikking te ontvangen. Besloten werd geen adhaesie aan het tweede gedeelte te betuigen. Vastgesteld werd de pensioen grondslag van dhr Davids als tijdelijk keuringsveearts op f1500. Daarna gehei me zitting. Na heropening informeerde dhr de Rid der naar do regeling betreffende het ge deelte Trottoir te KRïiJperfan8. De toot- zitter zeide dat deze zaak in der minne geschikt is met Van Hee. Dhr Schippers vroeg naar aanleiding van het Woensdag j.l. plaats gehad heb bende ongeluk of er maatregelen zou den kunnen genomen worden om zulks in den vervolge te voorkomen. De voorz. zeide persoonlijk plannen beraamd te heb ben of het mogelijk is dat hier een particuliere vereeniging wordt opgericht die leiding kan geven bij het zwemmen, maar hj is bang geworden voor de hooge kosten, pok al gaf de gemeente een sub sidie. Dhr Abrahamse, ais kenner van het terrein waar het ongeluk gebeurde, zeide dat dergelijke ongelukken overal aan de geheele noordkant van. N.-Beve- land kunnen gebeuren. Het eenige dat volgens zjne meening hier door de ge meente gedaan kan worden, is een waar schuwingsbord te plaatsen en ten over vloede eenige palen op het strand. Dhr Schippers uit een klacht over het hard rijden met vrachtauto's op den Veerweg te Kamperland en vraagt maat regelen ter beteugeling. Weth. Buize zegt, dat er verbazend hard wordt gereden, Dhrn. Noordhoek en Kramer ondersteu nen dit. Volgens inlichtingen die de voorz. hieromtrent ontvangen heeft, zou hier weinig tegen 'te doen zfjn, maar hij er kent, dat soms voorbij zijn woning ook hard gereden wordt. Dhr de Regt zegt, dat, ,aJs men in Zuid-Beveland enkele Ki lometers te hard rijdt, men dan meestal een proces-verbaal krijgt. Dhr de Boer zeide, dat hij, toen hij verleden week op den Binnenweg te Rotterdam één K.M. te hard reed, reeds een waarschuwing kreeg; dus daar is het wel te controleo ren. Wethouder van der Maas zegt, dat ge heel aan de eischen der wet' is voldaan door plaatsing van borden, wat een aar dige cent gekost heeft voor de gemeente; de veldwachters zijn voorzien van een chronometer en dat er nu verder niets gedaan zou kunnen worden ter beteu geling van het woest rijden, dat is vreemd. Die voorzitter zeide de politie met de hier geuite klachten in kennis te zullen stellen. Daarna sluiting. Dames die gesteld zijn op ©en goed en degelijk toiletpoeder, maken gaarne gjet- bruik van Purolpoeder, dat aangenaam donsje 45 et ©n evenals Purol verkrijg en gezond voor de huid is. Doos met baar bij Apothekers en Drogisten. Ned. Herr. Kerk. Beroepen te Wageningen, J. W". Swaan te Domburg. Te Wilnis, L. Vroegindeweij, cand. te Utrecht. Te Genemuiden, Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem. Bedankt voor Renesse, G. J. J. Ren- sink te Broek in Waterland. Geref. Kerken, Bedankt voor 0. en N. Wetering, R. J. v. d. Meuien (e IJmuiden. D© classical© vergaderin gen. Op tien van de elf ter consideratie voorgelegde reglementswijzigingen hebben, naar Het Handelsblad vernoemt, do Herv. classes gunstig geadviseerd. Alleen punt 4, tot invoeging van art. 64 in het Algemeen Reglement (regeling: van de positie der Diaconale Commissie) is in 29 classes verworpen; slechts 15 classes aanvaardden het. De pverige wijzigingen werden vrijwel met algemeen© stemmen aangenomen. De wijziging van artikel 5 A.'R. (de quaestie: Kérkeraad of Kies college) gaf eonigen vergaderingen aanlei ding het voorgestelde getal 200 te ver anderen in 260. Aldus geamendeerd kon men, met uitzonderingen yan 8 .classes, met het voorstel meegaan. Het voorstel van hel .„Ned. Herv. Ver bond" (opnieuw aan de orde stellen van het je'organisatis'-voiorstel) kreeg in r16 van de 44 classes een meerderheid. In1 28 vergaderingen werd het bij, stemming ver worpen. De classical© vergaderingen zijn dus tégen het denkbeeld, betgeen mme van belang is omdat de voorstanders der reorganisatie het betreurd hebben, dat door de verwerping in de Synode op 10 Januari j.l. de k-rk in haar geheel niet in. de gelegenheid word gesteld zich voor deze plannen uit te spreken. De overige niet-officdëel ter tafel ge bracht© onderwerpen, jn.1. 'het voorstel- Tiel (over den Goeden Vrijdag) en 'het voorstel van den Wereldbond der Kerken weiden in het algemeen wel ondersteund. De classis-Breda zal tot da Synode het verzoek richten ©en .wetsvoorstel voor te bereiden, waarbij in elke classis een ac countant zou worden belast met geregelde contróle der Diaconale rekeningen. De classis-Breda zelve zal het yoorbeeld geven door spoedig tot dezen maatregel over te gaan. De begrootingen van ver schillende diaconieën, vooral in de groote steden, omvatten zulke bedragen, dat het ongetwijfeld in het belang der diaconieën zelve is, wanneer men zich kan laten bij staan zij' het dan ook op imperatief voorschrift door een accountant Maar zou bet dan ook niet gewenscht zijn, tevens de kerkvoogdijen, welke vaak een zeer uitgebreide administratie hebben "te doen controleeren 'door accountants? De classis-Devemter wil in art. 3 A.R. de bepaling zien geschrapt, dat lidmaten ten minste één jaar in da registers van een bepaalde gemeente moeten staan in geschreven, alvorens ï'ij in dia gemeente stemrecht hebben. Si ttemlïrcg StnSMgï. Het komt nu voor, dat een lidmaat bgna twee jaren van zijn stemrecht beroofd kan blijven, terwijl ©en .nieuw bevestigd lid soms ruim 18 maanden moet wachten, al vorens hjj stemrecht kan uitoefenen. Eero-doctoraten. De Senaat der Vrije Universiteit te Am sterdam heeft besloten ter gelegenheid van de herdenking van het vijftigjarig be staan der Universiteit de volgende eere doctoraten te verleenen: aan Z.-Exc. H. Colijn te 's Gravenhage, in de Rechten, aan Prof. Dtr J. Sebestyèn, te Budapest, Ds D. Bakker, em, predikant te Santpoort, en Ds J. G. Rulimann, te Wassenaar, in de Godgeleerdheid. Chr. Kweekschool te Mid delburg. Geëxamineerd 6 ciandidaten, die allen slaagden, nl. de heeren D. G. de Voogd te Veer©; J. Vreeken te Sou burg; J. A. van der Weele te Middelburg; L. Riemens ta ..Westkapelle; P. J. Boo gaard te Grijpskerke en G. van Iwaarden te Kruiningen. Tot lid van' de Examen-Commissie Nederl. Vereeniging van Leeraren in de Stenografie .„Groote" en het Machine- schrijven te Utrecht is benoemd de. heer S. Caljouw, leeraar aan "de H.B.S. A (Hoogere Handelsschool) te Middelburg. Groote fabrieksbrand te Eindhoven. Gisteravond heeft te Eind hoven op den Boschdijk een groot© brand gewoed, waarbij een ondergoederenfabriek vernield is. Omstreeks tien over zes ont dekte de zadelmaker van Hest brand in de naast zijn zadelmakerij gelegen fabriek Hij snelde de fabriek binnen en waar schuwde den flp dat moment daar nog aanwezigen bedrijfsleider, die met den boekhouder juist klaar stond om de fa briek te verlaten, zonder dat zij hadden opgemerkt, dat op de tweede étage, waar de strijkinrichting is gevestigd, brand ont staan was. Inmiddels sloegen de vlam men reeds door het dak naar buiten en verspreidde de vuurzee onheilspellende rookwolken over de dichtbevolkt© buurt, waar de bewoners in grooten angst ver keerden. In allerijl werd de brandweer gealarmeerd, die met al haar materiaal aanrukte. Ongelukkigerwijze, moest de brandspuit meer" dan vijf minuten wachten voor de gesloten boom-en van den Woemse-lschen spooroverweg, ten gevolge waarvan het grootste deel der fabriek in lichte laaie stond, toen de brandweer op het terrein van den brand arriveerde. Met donderend geraas stortte eerst de gevel van het achtergedeelte der fabriek in. Nadat deze was ingestort, vlotte het blusschingswerk sneller. In een goed uur tgds was de geheele fabriek totaal uitge brand. Omstreeks acht uur stortte de muur van den voorgevel in, zoodat ten slotte niets overbleef dan een groote puin hoop. De oorzaak van den .brand is on bekend. Op de fabriek werkten 52 meis jes en vier mannen. Het personeel, dat anders tot zes uur werkt, had dien dag wegens de hitte, om dat enkele .meisjes, door .de warmte be vangen, in zwijm waren gevallen, om half vijf het werk beëindigd, om den anderen morgen wat vroeger te beginnen. Alleen1 de boekhouder, de heer J. .H. van Woensel, en de bedrijfsleider, de beer R. Hofhuis, waren tot zes uur aan het werk gebleven. De geheele inventaris .der fabriek is vernield. Er stonden 60 naaimachines en twee striifcmachines in. Verder was er tn de magazijnen een groote partij onder goederen opgeslagen. Alleen de kantoor boeken.. alsmede polissen wist men nog juist op tijd in veiligheid te brengen. De aangerichte schade van fabriek met inventaris wordt op ruim anderhalve .ton geschal. Een m. ander is op beurspolis verzekerd. Tjalkschip vergaan. Gister middag te omstreeks vijf uur is nabij Inge Zwaluwe op het Hollandsch Diep het 143 ton metende tjalkschip „Jan- nigjo" van schipper Diependaal uit Made, geladen met kalk, tengevolge van een plotselingen hevigen rukwind, omgesla gen en gezonken. Da schipper heeft zijn vrouw en drie kleine kinderen met moeite kunnen red den. Door den electrïschen stroom gedood. Gistermorgen had te Driebergen, aldus het „U. D." een tragisch ongeval plaats. De caféhouder van „Bosch- zicht" de heer N. v. W. zou in zijn speeltuin een gezelschap schoolkinderen ontvangen en maakte daarvoor roomijs in een electrische ijsmachine. Gedurende deze werkzaamheden werd, wellicht door een fout in de leiding, de heer v. W. door den electrischen stroom getroffen. De heer v. W. was op slag dood. De ongelukkige laat een vrouw en acht nog jonge kinderen achter. Het drama te Grootegast. De moordenaar van de vier veldwach ters te Grootegast, Yje Wijkstra, berust in zijn straf van 20 jaren en is naar da strafgevangenis te Leeuwarden over gebracht. R. H. B. S. te Goes. Aid. B. Geslaagd: C. A. van den Broecke, J. A. A. Buteijn, J. de Graaff, J. Lous, A. B. Nieuwenhurjse, J. Versc-huure, A. Zandijk, L. Zandijk en P. Zuidweg. Eén candidaat had zich teruggetrokken. ümenreia at SJJ Markelo is onder leiding van den heer Braat, assistent aan het Rijksmuseum voor Oudheden te Lei. den in de buurtschap Stokkum door zes arbeiders 'n gedeelte van 'n urnenveld af gegraven. Gevonden werden vijf urnen en eenige losse beenderenresten. Op hetzelfde ter. rein waren vroeger bg het bouwen ver scheidene urnen uitgegraven. Lage wraakneming. Te Kam- pen werd een perceel grasland publiek verpacht. Om de pachtprijzen te drukken wilden de aan wezige Kamper veehouders niet bieden. Een boer uit het naburige IJsselmuiden t^cd evenwel en -werd huur- der. De Kamp-. - boeren maakten zich hier. over boos en Jgden den huurder, dat zjj wel zouden beletten, dat hg het gras zou maaien. Toen de man nu met de maaimaciiine het gras wilde maaien, bleek hem dit onmogelijk Men had n.l. het land bestrooid met oud ijzer en op verschillende plaatsen stukken in den grond gestoken. De messen der machine braken en de man was verplicht het werk te staken. Moderne kluizenaarster. Op den Monte Generoso aan da Italiaansch-Zwitsersche grens is de kluis van een heremiete op 2400 M. hoogte ingewjjd. Ze zal door gravin Vitalesci een Nederlandsche van geboorte wordt er bij gezegd bewoond worden, die een gelofte heeft afgelegd zich de eerste vijf jaar verre van de menscheiijke maat schappij te houden. Naar de kluis is van het beneden gelegen hotel een kleine zweefspoor gebouwd waarlangs de klui, zenares van levensmiddelen voorzien zal worden. De kluis zelf is zeer comfor tabel ingericht met electrisch licht, huis- houdelijke toestellen, e.d. De inrichting kost dan Gok 56.000 lire. Verstekeling. Met het Noor. sche stoomschip Balto is te Rotterdam uit 'Archangel aangekomen een Rus., die de reis als verstekeling heeft meegemaakt, Hij heeft zich, toen het schip werd gela den, tusschen de balken van de hout- lading verstopt Al spoedig werd hjj ont dekt maar het was onmogelijk den man uit de lading te voorschijn te brengen. Via een luchtkoker is hij van eten voor zien. Zoo. heeft hij meer dan een maand in een enge ruimte tusschen de lading; doorgebracht Als hij bevrijd is, zal hij ter beschikking van den vreemdelingen- dienst worden gesteld. Droeve gevolgen van dorps praat. In een der gemeentedorpen van Schoterland, doet zich een diep tragisch feit voor. Een gehuwde arbeidersvrouw, moeder van verscheidene kinderen, werd onlangs door hare dorpsgenooten verdacht, een oneerlijke daad begaan te hebben. Er volgde aangifte bü de politie, ,^ia de zaak onderzocht. Een bewijs kon niet worden aangevoerd. De bedoelde vrouw is door de beschuldi gingen echter in een "overspannen toestand geraakt. Het gevolg wn$, dat zij zich met een mes ernstige verwas*;; sn toebracht aan da borst Zij is thans, slechts een paar dagen na deze droeve daad, aan de gevolgen over. leden, HAARLEM. Hedenmorgen is de houtza gerij van de fa. Misset geheel uitgebrand, De houtopslag bleef behouden. ROTTERDAM. Vanmorgen is de 9-ja rige E. G. de G. toen hg op een vracht auto wilde klimmen, overreden en ge dood. In de Oranjeboomstraat werd de 7-jarigo J. v. A. bij het oversteken van do straat door een motorwagen van lijn II gegrepen, Hij was onmiddellijk dood, NEW YORK, Een hevig onweer heeft een eind© gemaakt aan de hittegolf. De temperatuur is gedaald van, minimum 31 gr. tot 69 gr. WASHINGTON. D© Staatssecretaris vaa Financiën heeft medegedeeld, dat de Re- gearing het fiscale j,aar 1930 sluit met een surplus van 184 millioen dollar. Hg wees er op, dat de buitenlandsche regeeringen als Juni-termijn een bedrag van 76 mil- lioen dollar op de oorlogsschuld betaal den. Hevig onweer. ROERMOND- Tijdens het hevig onweer van Dinsdagavond is de 55-jarige land. bouwer J. Siager, toen hg onder een boom gehuilde, door den bliksem ge troffen en gedooid. In Posterhold sloeg de bliksem in een boerderij die geheel afbrandde. Het vee kon worden gered. In Wessum werd het dak van een boerderij getroffen en gedeeltelijk wegge slingerd. Een jongen, die daarbij tegen den grond, geslagen werd, kwam met den schrik vrij, In de omgeving van "Helmond werd groote schade aangericht. Oim 8 uur 's avonds sloeg de bliksem op een der hoofdleidingen van het Prov. Electrici- teitsbedrijf, waardoor een groot deel van Noord-Brabant zopder electrisch licht kwarn. De schade was echter vrij' spoedig hersteld. In de Centrale zelf sloeg de bliksem in een doorvoeringsisolator. De brand die daardoor ontstond, kon door het personeel van de fabriek gebluscht worden. Op 'den Deurenschen dijk werd een koe door don bliksem gedood. Bg .Denreen werd een boerderg1 getrof fen. Een landbouwschuur met inventaris ging in de vlammen op. BELSJNGFORS. De Finsehe regeering heeft besloten Donderdag af te treden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3