Siaten-Generaa! BURGGRAAF Uit de Provincie SISAREN N.V. Zuid Ned. Sigarenhandel, v/h J. J. LAGAAY - Vlissingen. Gemeenteraad van Goes He! aantal zomersche dagen me! 1" maximum hover* 35 graden, bedroeg in De Bilt 10 teger; A normaal. Sedert 1398 werd dit aantal slechts overtroffen door Juni 1917 met 14 zomersche dagen. De afgeloopen maand was veel te droog; de gemiddelde regenval is 63, Juni 1930 gaf 29 m.m. Zenuw- en geestesziekten. De vereen. Ned. Herv. stichtingen voor zenuw- en geestesziekten heeft dezer da- Sen haar jaarlyksche vergadering gehou- en .te Utrecht, onder leiding van haar voorzitter, iden heer J. R. Snoeck Henko- mans. Het jaarverslag van den secretaris, den h -I B. F. Westerweel, getuigde van de voorspoedige ontwikkeling van de ver- J'ng. Het ledental breidde zich sterk Uit. In verschillende gemeenten vormden da leden zich tot een plaatselijke af- dee'ing. De bouw van het eerste gesticht „Zon en Schild" nabij Amersfoort vorderde in zoo 'ukkige mate, dat de geneesheer- d: ir zijn woning op het terrein reeds met l Juli kon betrekken. Verwacht woi.it, dat binnen enkele maanden de eerste patiënten (voorloopig alleen vrou welijke) kunnen worden opgenomen. Zon der tegenspoed zullen tegen Maart 1931 alle aanbestede gebouwen gereed kunnen zijn, waarna onmiddellijk tot de plechtige inwijding van het gesticht en tot de opne ming ook van mannelijke patiënten zal kunnen worden overgegaan. Ter aanvulling van bestaande vacaturen in het algemeen bestuur en ter uitbreiding van dit bestuur met één lid werden gekozen de heeren ds Y. Stelma te Tzum, ds J. J. van de Wall te Groningen, ds J. A. Th. Rappard te Dinteloord, ds P. J. Steipz Ie Goes en prof. dr H. R. Dorgelo te Delft. TWEEDE KAMER. Da nood der binnenschippers. Na aanneming van een aantal kleine ontwerpen kwam gisteren in de Tweede Kamer aan de orde een interpellatie van den heer de Boer (S.D.A.P.) over den noodtoestand in de binnenschipperij. De interpellant eindigde met het indie nen van de volgende motie: „De Kamer, constateerende, dat tenge volge van de algemeene malaise groote werkloosheid hecrscht in het binnen- scheepvaartbedrijf, van oordeel dat niet langer een toestand mag worden besten digd tengevolge waarvan aan vele bin nenschippers de mogelijkheid ontbreekt te voorzien in de eerste levensbehoeften, verzoekt de Regeering ten spoedigste voor de noodlijdende binnenschippers een steunregeling in bet leven te roepen en gaat over tot de orde van den dag." Deze motie werd verworpen met 51 tegen 19 st. Voor de Soc.-Democraten, de Communisten en de heer Floris Vos. HET SUIKERWETJE. Daarna kwam aan de orde het wets ontwerp tot heffing van een compen- seerend invoerrecht op sommige soorten van 'suiker. Die heer Rraat, P.Bi., zal niet tegen stemmen maar ziet toch geen heil in dit wetsontwerp voor de omstandigheden waarin thans de landbouw verkeert. Men moet den landbouw minimumprijs zen garandeeren voor verschillende soor ten producten. Die prijzen behoeven niet zoo hoog te zijn, maar men moet den landbouw voor inzinking behoeden. Men heeft ook mi nimum-salarissen voor de ambtenaren. Men moet een grondslag hebben, waarop men kan koop en en huren. De heer Van der Sluis, V.D1., zegt, dat ieder den landbouw wil helpen. Het is alleen de vraag hoe men dit wil doen. Die regeering schijnt vandaag de bietenbouwers te willen helpen, morgen de aardappelbouwers, overmorgen de graanbouwers, volgens het otude recept van: eiken dag een lepel. Spr. heeft daartegen bezwaren; men moet hulp ver- leenen volgens een bepaald plan. We hebben deze crisis al jaren zien aanko men. De regeering heeft echter eerst in Mei in alleryl een commissie benoemd van vertegenwoordigers van belangheb benden. Was de zaak in orde geweest, dan had men aan Landbouw allang moe ten weten, wat men moest doen. Voor deze methode van wetgeving heeft spr. geen eerbied. Men wil nu de boeren helpen met f2.40 per 100 k.g. suiker: men wil de binnenlandsche industrie be schermen. Zullen de boeren daarmede geholpen worden? Spr. acht dit zeer twijfelachtig. Op den uitvoer van bietsuiker zal worden verloren. Om te voorzien alleen in de binnenlandsche behoefte moeten 50.000 H.A. met bieten bebouwd worden. Elke H.A .meer is schade voor de boeren. liet bebouwde terrein is echter 5000 k 10.000 H.A. grooter. Het is zeer waarschijnlijk dat we in 1931 uitbreiding krijgen van de suikercultuur en hoe meer deze zich uitbreidt des te meer wordt er door de boeren verloren. Spr. wil dus een waar borg voor den uitvoer en sluit zich aan bij de nota-CoIijn. Wil men dien waarborg niet geven, dan zal de roep naar meer dere bescherming niet uitblijven, zooals in de nota-Goljjn is uiteengezet aan de hand der ervaringen in Duitschland, Ook acht spr. de pacht- en de koopprijzen veel te hoog. Zij moe ten naar beneden, met 50 pet. of meer. Dit proces van pachtverlaging is thans aan den gang, op veel te bescheiden schaal. Gaat de crisis echter voort, dan zal dit proces automatisch voortgaan. Het kan worden geremd door maatregelen als van deze regeering. Do heer Van den Heuvel, A.R.En de maatregel helpt niet! De heer Van der Sluis: De regeei- ring moet nu met de Pachtwet komen; maar de regeering zegt: de komst van een goede Pachtwet wordt niet urgenter ge maakt door dit wetsontwerp. Spr. acht dit antwoord ontstellend en vraagt den mi nister van Landbouw, spoed te maken met zijn memorie van antwoord inzake de Pachtwet. Spr. vraagt zich af of dit ontwerp in overeenstemming is met de handels-con ventie van Genève. Mocht het in strijd zijn met de Handelsconventie, dan zou spr. dit een bezwaar achten van niet geringe beteekenis. In het internationale verkeer zijn slinksche streken aan de orde van den dag. Op de meest hoffelijke wijze draait men elkaar een loer. Daar tegen heeft de Handelsconventie willen waken door beschermende rechten onder den naam van fiscale rechten te verbie den. Daarmede is dit ontwerp in strijd. De minister van Financiën zal jn zijn schik zijn. Deze crisis brengt hem geld in 't laadje, al is 'tniet veel. Zeker is, dat de Nederlandsche suikergebruikers een mil- lioen of zes meer zullen moeten betalen. Dit is een nieuwe indirecte belasting. Daarvoor i3 Spr. niet te vinden. Het is een nadeel voor de groote gezinnen. Dit ontwerp heeft zijn voor- en nadeelen. De boeren kunnen nu f2.40 per 100 k.g. suiker meer krijgen. Het geeft hun kans op een voordeel. Een der grootste aa- deelen daartegenover is dat ongeveer f6 millioen aan indirecte belasting zal wor den geheven. Men kan de voordeelen be houden en de nadeelen zooveel mogelijk verminderen door daarnaast een wets ontwerp in te dienen waarmede de sui keraccijns met f2.40 per 100 k.g. wordt verlaagd. Een motie. Spr. dient een motie in, waarin de re geering uit overweging, dat een der groot ste bezwaren tegen dit eornpeas ©erend, invoerrecht zou worden ondervangen in dien, de suikeraccijns met ©en gelijk be drag werd verlaagd, wordt uitgenoodigd, daartoe een wetsontwerp in te dienen. Wordt deze motie aanvaard, dan stemt spr. voor het wetsontwerp. Anders zal hij tegenstemmen. Deze motie komt dadelijk in behande ling. De heer Floris V o s, M.P., zegt, dat we binnenkort een groote uitbreiding van de suikerbietenteelt te wachten hebben, wanneer de Zuiderzeegronden zullen zijn drooggelegd, daardoor zullen we ©en sur plus aan suiker krijgen, dat zal moeten worden geëxporteerd, terwijl de boeren het verlies daarop zelf zullen, moeten dragen. Dit steunwetje zal niet helpen. De heer Bierema, Lib., verheugt zich erover, dat thans algemeen de overtuiging heerscht, dat er een crisistoestand in den landbouw is; waartegenover Regeering en Volksvertegenwoordiging niet afzijdig mo gen staan. Dit is een algemeen belang van de eerste orde. De crisiscommissie, door den Vrijheidsbond ingesteld, meende, ,dat de bietsuiker in de eerste plaats moest wortlen gesteund. Maar de libe ralen hebben .(jaarbij op den voorgrond gesteld, dat onze beproefde handelsi-be- ginselen niet in het gedrang mogen ko men. Is nu dit wetsontwerp in strijd met den vrijhandel? Dit is lichtelijk over dreven. .De Regeering zegt, dat we hier alleen te doen .hebben met een uitbouw van een fiskale heffing. Dit is niet te loochenen. Een accijnsheffing legt inder daad aan een bedrijf lasten en bezwaren op. Dit ontwerp wil aan de bevoorrech ting van het buitenlandsche product een einde maken. De heer Van Gijn heeft hier indertijd een compenseerend invoerrecht ,op bier verdedigd. Dit ontwerp is ook niet in strijd met de Handelsconventie van Ge nève. De schijn is echter niet geheel ver meden; het tijdstip van indiening van dit ontwerp was inderdaad niet gelukkig. Het is nu eenmaal niet te ontkennen, dat het overleg van Genève om te komen tot opheffing der tolbarrières een buiten gewoon teer plantje is. Door dit ontwerp wordt de groei van dit plantje zeker niet bevorderd. Is nu dit ontwerp doeltref fend? De heer Van der Sluis kwam in het schuitje van den .heer Colijn: er zou den steeds meer bieten verbouwd worden hier te lande. Spr. meent, dat men de proporties wel epnigszins uit hot oog heeft verloren. De bietenverbouwers krijgen hoogstens f2 per 100 K.G. suiker meer; daardoor zal dp verbouw van bieten niet zeer sterk geprikkeld worden. .De Regeering behoeft dit niet door dwangmaatregelen te beletten. De suikerfabrieken hebben het volkomen rnet elkaar in de hand, hoeveel bieten verbouwd zullen worden. Boven dien zullen belanghebbenden zelf hun boerenbelang wel begrijpen. De fabrieken, die we hebben, moeten echter een behoorlijke campagne kunnen maken, anders stijgen hun productiekos ten te veel en gaat het voordeel voor hen verloren. Een veel grooter gevaar voor de boeren is echter de invoer van ruwe suiker, tdie als witte suiker op de markt zou kunnen worden geworpen. Belangd- hebbenden zullen dus overleg moeten ple gen. .Trouwens de organisaties zijn reeds met elkaar in overleg. De Commissie van den Vrijheidsbond had liever een tijdelijke productie-premie gewen scht. Maar de bezwaren, daartegen door de Regeering ontwikkeld, hebben op spreker wel indruk gemaakt. Het bui tenland zou daarin een soort van dum ping hebben gezien. Een maatregel, die ©enige verlichting kan brengen in den treurige» toestand van den landbouw wordt door de liberalen in de tegenwoor dige omstandigheden aanvaard. De vergadering wordt te 5.30 uur ver daagd tot Woensdagmiddag 1 uur. Okalizótanjd&i inlmiwshaivkr Gistermiddag vergaderde de Raad dezer Ge meente. De v o o r z. deed mededeeling van de Vol gende ingekomen stukken: 1. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ontvanger der ge meente. 2. Dankbetuiging van het Comité inzake bestudeering en bestrijding van de iepenziekte voor de haar verleende subsidie. 3. Verslag over 1929 van de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatsohappij. 4. Verslag over 1929 van de Onderlinge Risico-Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten. 5. Verslag over 1929 van de Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland. Deze stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Verder deelde de voorz. mede dat de Oud heidkundige Bond 4 en 5 Juli in Goes ver gadert. Daar op een officieele ontvangst prijs werd gesteld zal dit Vrijdagmorgen 10 uur geschieden. Spr. noodigde da raadsleden uit hierbij tegenwoordig te zijn. Het voorstel tot wijziging der verordening op het financ. en administratief beheer van het Grondbedrijf werd aangenomen. Hierna kwam aan de orde het voorstel tot wijziging der .verordening tot regeling van het georganiseerd overleg voor ambtenaren en werklieden, dat eenige critiek van de zijde der S. D. A. P. uitlokte. De voorzitter wees er op dat de wijzi ging niets anders beteekende dan dat in- plaats van twee leden van het college van B. en W., er één in zitting neemt. Met 10 tegen twee stemmen werd het voorstel aan vaard. Het voorstel tot verhooging van het salaris voor den laboratoriumbediende aan den Keu ringsdienst vond algemeene instemming. Rij de rondvraag vroeg de heer Eckhardt wat of de burgemeester dacht van een ver ordening op de radiomuziek. Er zijn on maatschappelijke menschen die deze muziek zoo krachtig en zoo laat mogelijk laten weer klinken, terwijl ze de ramen hoog opschui ven. In Rotterdam heeft men naar Spr. meen de ook een soortgelijke, verordening. Dhr. B u ij s vond .muziek te opwekkend om haar te verbieden. Deze opvatting werd bestreden door andere leden. In antwoord op een vraag van den heer C r u c q, zei dhr. Eckhardt dat café Flora op de Markt een van de grootste burengerucht- makers is. De voorzitter merkte op, dat hij de eigenaar al eens onderhanden had genomen, maar in een verordening zag hij niet veel heil. Dhr. Goedbloed Weth., achtte zulk een verordening meer geëigend voor een groote stad. Vervolgens brak dhr. Crucq nog een lans voor een .gemeentelijke speelplaats voor kinderen. Dhr. Eckhardt wees op 'tvoorbeeld van Vlissingen waar particulieren de handen in een sloegen. De voorzitter beloofde over weging. Tenslotte ging de raad in comité om te beraadslagen over aankoop van het huis van dhr.. Pilaar naast de Brouwersgang. Vergadering der buurtcommissies Middelburg. Tegen gisteravond waren de buurtcom missies, die alom in de stad gevormd zijn voor de feestelijkheden met den jaar dag der Koningin bijeengeroepen, onder voorzitterschap van den heer W. de Graaf. Na een welkomstwoord, besprak de heer de Graaf verschillende buurtcommis sies en hun werken in het bijzonder, omdat hij daar in den een of anderen zin iets over had op te merken, maar vooral legde spr. er bij' alle commisL sies nog eens den nadruk op, dat de algemeene kas vast en zeker de 25 pet. der bruto opbrengsten moet hebben, want er is veel geld noodig om het feest in jalle opzichten te doen slagen. Bij de besprekingen kwamen verschil lende zaken naar voren, o.a. dat poor ten en andere versieringen, die over den verkeersweg aangebracht worden, min stens 4 M. boven den grond moeten ko men en versierde wagens voor bloemen corso, kinderfeest enz. niet hooger dan 3.75 M. mogen zijn. Het beste is, de plan nen aan den directeur van gemeentewer ken te laten zien, en bet is ook nood zakelijk met hem over het plaatsen vao palen enz. te onderhandelen. De groote wenschelijkheïd kwam naar voren, dat de commissies er bij hun buurtbewoners op aandringen te vlaggen, en bloemen aan de gevels aan te brengen en voor 'de ramen te zetten, wat de stad een in alle opzichten feestelijk aan zien zal geven. Ook het strooien van bloemen, vooral op de historische personen wordt aanbe volen. De jeugd moet er op gewezen wor den, dat zij de versiering met rust moet laten. Men moet er anderen van door dringen, dat bet behalve bij reveille en fakkeloptocht zeer ofngewenscbt iB mede te loopen. Ter sprake kwam ook nog nader bet bloemencorso. Binnenkort wordt daarme de in verband een circulaire tot auto- houders in Walcheren gericht, waarop wij dan ook nader terug hopen te komen. De kinderoptocht, die veel belooft te worden, zal Maandagmorgen een tweede omgang dooir de stad maken. Muziek zal gemaakt worden op de Markt, op den Dam en op de Loskade en de buurt, die de mooiste groep in den kinderoptocht vormt, zal een plaats voor nog een extra concert mogen aanwijzen. De electrische feestverlichting, waar voor de stroom gratis wordt verstrekt, zal door de bedrijven automatisch aan en uit worden gedaan. Met een opwekking voort te werken, opdat alles zoo goed mogelijk slage, sloot de voorzitter deze bijeenkomst. Het Middelburgsch Muziekkorps. Gisteravond had in de Bakkerskamer van bet Schuttershof de algemeéne ver gadering plaats van de vereeniging „Het Middelburgsch Muziekkorps", onder voor zitterschap van den heer Mr J. Adriaanse. Door den secretaris, den heer P. Lu- teijn, werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen. In het bestuur kwam in 1929 geen ver andering, vermeld dient echter te worden, de langdurige ziekte van den vroegeren penningmeester, den heer J. R. Domenie, die gedurende dat tijdvak vele maanden grootendeels bedlegerig was. Wat de bezetting en de prestaties van bet korps gedurende het jaar 1929 be treft, wordt vermeld, dat het aantal con certen 27 bedroeg. Behalve deze concer ten maakte het korps twee wandeltochten door de stad, daartoe aangezocht door het comité- van dien naam, terwijl op den ver jaardag der Koningin na afloop van het Moienwaterconcert, de gebruikelijke fak keloptocht plaats had. In den loop van het jaar hadden 54 repetities plaats, nl. 41 gewone en 13 extra. Op die repetities werden ingestudeerd of nieuw onder 'han den genomen 135 nummers, waaronder 23 nieuw©, die op bovengenoemd© com certen werden uitgevoerd. Op 31 Dec. j.l. telde bet korps 34 werkende leden, 1 bo de en 1 assistent-bode. De beide oplei dingscursussen tellen samen 8 leerlingen. In den loop van 1930 zal de bezetting met enkele der leerlingen worden uitgebreid. De toestand der financiën baart niet de minste reden tot zorg, er is nog een tekort maar bet wordt geleidelijk minder, n.l. in 1927 f 468; 1928 f 269 en thans f 163. Indien zich in 1930 geen bijzondere om standigheden voordoen, bestaat er alle hoop, dat er eens een rekening kan slui ten zonder tekort, wat in geen jaren ge beurd is. De secretaris wil trachten een verkeerde meening recht te zetten, die in den laatsten tijd oinder ©en deel vara, het Middelhurgsche publiek zich heeft geves tigd. Sommigen meenen, dat het korps te duur is en dat dit tot oorzaak heeft de hooge salarissen der muzikanten. Spr. wil daarover eenige inlichtingen geven. De vaste salarissen variëeren van f 10 tot f 100 per jaar, afhankelijk van de partij die geblazen wordt en van den diensttijd. Hierbij komt nog het aandeel in de con cert-gelden en de extra-repetities. Daar de beide laatste factoren nooit een boog bedrag vormen, zal het wel duidelijk zijn, dat dit alles samen moeilijk een „bron van inkomsten" genoemd kan worden. Als tegenprestatie zijn de werkende leden contractueel aan het bestuur ver bonden, en als gevolg daarvan moeten zij de repetities bijwonen, mogen zij niet zonder geldige reden verzuimen, moeten zij 12 Molenwaterconcerten geven, moe ten zij bij de vroege Abdijoonoerten vroeg present zijn, moeten zij een deel van hun vrijen Zondag opofferen voor diezelfde concerten op den middag, moeten zij zich beschikbaar stellen voor alle diensten, die bet bestuur van hen vraagt. Al die plich ten .kunnen niet vergoed worden door het bedrag, dat de werkende leden beu ren. Hierbij zijn edeler motieven in het spel, n.l. de liefde voor de muziek in het algemeen en voor het Middelburgsch Muziekkorps in het bijzonder. De secre taris zou dan ook niet gaarne nalaten ook in dit verslag weer een woord van erkentelijkheid en dank te richten tot den directeur en de werkende leden, voor alles, wat zij in het afgeloopen jaar pres teerden. Het verslag werd goedgekeurd, even als dat van den heer Luteijn als penning meester, welke taak hij van wijlen den heer Domenie had overgenomen. Nadat de voorzitter woorden van 'dank gewijd had aan hetgeen wijlen de heer Domenie voor de vereeniging en het korps heeft gepresteerd, werden in diens plaats en in die .van den heer Stofkoper, die spoedig na zijn benoeming weer had be dankt tot bestuursleden gekozen, de heeren H. C. Wielandt en J. A. Tavenier Jr, terwijl dr J. G. Kindermann weid. herkozen. Do voorzitter wees op het verdwijnen van de abonnementsconcerten, maar trek naar buiten op de langa zomeravonden, radio .thuis enz. zjju mede oorzaak van h"e! slecht bezoek eï» me*i kart niet leder jaar f 275 tot f 300 op die concerten ble ven bijpassen. De vlag aan het hak. De secretaris van V.V.V. schrijft ons: Wie thans in Zuid-Beveland komt, zal op verschillende plaatsen aan den ingang der ryke kersenboomgaarden een of meer vlaggen zien aangebracht ten teeken, dat de kersen rijp en te koop zijn en men vrjj in het kersenrjjk kan binnentreden. Dat het een welbegrepen teeken is, bewijzen wel de talrijke fietsen en auto's uit vreemde en eigen omgeving, geschaard langs den den weg, onderwijl de diverse bestuurders en passagiers in het heerlijke gelommerte volop genieten van de sap pige vruchten, zoo versch geplukt. Clubs vereenigingen, families, die een tochtje naar en door 't kersenland wen- schen te doen, kunnen alle mogelijke in. lichtingen krijgen bij het bestuur der V. V. V. te Goes (Groote Markt 24). O N W F E R. Aanleg en keuren van bliksemafleiders, J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Gisteravond geraakte op de Markt een auto in brand, door het vlam vatten van den motor. De bestuur der, die onmiddellijk den benzinetoevoer afsloot en de twee mede-inzittenden ver lieten zonder ongelukken de brandende auto, terwijl de op de Markt dienstdoende agent van politie naar het stadhuis om een Minimax rende en er in mocht sla gen daarmede de vlammen te dooven. Vrijdagavond geeft het Middelb. Mu ziekkorps weder een uitvoering op het Molenwater. Goes. Gisteravond had de motorrijder A. do J. die naar het Sals reed, het ongeluk een jongetje van V. aan te rijf den. De jongen kwam van achter een auto vandaan, en werd toen door de lan taarn van de motor geraakt met het ge volg dat hij op een langs den weg lig- genden hoop macadam terecht kwam. De jongen wiens toestand zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien, werd door den heer v. d. V., die toevallig met zijn auto passeerde, naar het Ziekenhuis ge bracht. Naar wij vernemen, is de toestand van dien aard, dat hij over een paar dagen weer naar huis zal kunnen te- rugkeeren Schore. Maandagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Ingekomen is: le Een dankbetuiging van de Vereeniging van Nederl. gemeen ten voor de geschonken bijdrage voor de aankleeding van de bestuurskamer van het vereenigingsgebouw; 2e. Mededeeling dat het bedrag der uitkeering per inwo ner ingevolge de nieuwe wet op de fi- nanciëele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten voorloopig is vastgesteld op f4266; 3e. De begrooting van de Gezondheidscommissie te Kruiningen voor het jaar 1931 met een ontvang en uitgaaf van f 1661.32 (de gemeente Schore zal moeten bijdragen f 16.24)4e de be grooting van het Burgerlijk Armbestuur te Schore voor het jaar 1931 met een ontvang en uitgaaf van f 4583.501/2- Aan "Mej. H. F. de Korte wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare 1. .school in deze gemeente met ingang van 1 Sep tember 1930. Medegedeeld wordt: le dat de boeken en kas van den gemeente-ontvanger op 17 Juni j.l. zijn opgenomen en in orde bevonden (in kas f 1144.28); 2e dat dhrn J P. Rijn en H. Glerum zijn benoemd tot brandmeester en dhrn W. Sterk en P. Kol© tot brandspuitmeester bij de brandweer; 3e dat B. en W. bet niet noo dig achten, dat in de bocht van de Naai- meet nabij het Naaimeetsohe weegje een bord met het opschrift „gevaarlijk" wordt geplaatst aangezien dan meerdere plaatsen, die beslist gevaarlijker zijn, voor plaatsing van een bord in aanmerking zouden komen. Dhr Nieuwenhuijse zegt, dat bedoelde bocht beslist zeer gevaarlijk is en dat ongelukken niet zullen uitblijven. Na eenige discussie stelt dhr Nieuwenhuijse voor om ter plaatse een bord te laten plaatsen. Het voorstel van dhr Nieuwen huijse wordt aangenomen met 4 stemmen (die van de heeren De Vrieze, Nieuwen huijse Boonman en Bruijnzeel) tegen 1 stem (die van dhr Karelse). Dhrn Zoete- weij en Bierens onthouden zich van mede stemmen. Dhr Karelse stemde tegen om dat hij het een moeilijk begin vond om op alle meer of minder gevaarlijke plaat sen in de kom dergelijke borden te laten aanbrengen. De gemeen te-begrooting voor 1929 wordt gewijzigd in verband met een en kele dagen geleden ingekomen opgave van kosten der werkloosheidsverzekering over bet vierde kwartaal van 1929. Met algemeen© stemmen worden vastgesteld wijzigingen der begrootingen voor 1929 en 1930 van de gascentrale „Oosteinde" Dhr Karelse merkt hierbij op, dat bij bet gasbedrijf moet worden gestreefd naar centralisatie. Spr. is van meening, dat hierin verbetering kan en moet worden gebracht aangezien straks met de eleo trificati© tijdelijk achteruitgang kan wor den verwacht. Volgens hem is centralisatie het eenige lichtpunt voor het thans minder gunstig loopend© gasbedrijf. Ook de voorzitter doet dienaangaande enkele med©deelingen Besloten wordt van -den heer J. de Jager te Schore ©en langs de Dorpsstraat gelegen strook grond (gedempte put) in eigendom te aanvaarden voor verbetering van de Dorpsstraat. Bij de rondvraag informeert dhr Bruijnzeel naar de uit te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2