Doorzitten Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtzaken Marktberichten. Burgerlijke Stand Scheepstijdingen. Radio-Nieuws. Financieële Berichten. Doorzitten bij wielrljden verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL dat een delegatie uit een door de Veree- niging tot bescherming van Dieren inge stelde Commissie zich tot haar heeft ge wend ten einde haar medewerking in te roepen bij het vervoer van dieren per vrachtauto's. Een lid der Commissie, de heer P. J. M. Verschure heeft als zijn meening doen kennnen, dat nieuwe gezichtspunten zich hebben voorgedaan, nadat de verhooren der belanghebbenden zijn geschied, waar op het eindrapport der commissie is vast gesteld. Sedert is de actie der A. T. O. op het gebied van het openbaar goederen vervoer per vrachtauto ingesteld en wordt op een wijze gevoerd, die het hem moei lijk maakt, zich piet het rapport in alle deelen te vereenigen. Hij meent, dat het standpunt van absoluut afwijzend te ad- viseeren ten opzichte van eenig vergun ningsstelsel niet zonder verder onderzoek naar de door de verschillende vervoer ders te land en te water ondervonden nadeelen voor het optreden der A. T. O. kan worden aanvaard. Vrees el ij ke dood op een spoorwegwagon. Toen dozer dagen een sneltrein van Moskou naar Leningrad onderweg was, wend op het station Schod- nja waargenomen, dat van het dak van een der wagons een broode bloedstraal omlaag liep. Bij het ing os telde ondorzook werden op den wagon de lijken van twee onbekenden gevonden. Kiaarb ijko ijk wa ren dit, aldus de „Krasnaja Gazata", twee blinde passagiers, die zich met touwen op bet dak van den wagon hadden vast gebonden in de hoop, op die wijze koste loos Leningrad te bereiken. Bij hot pas- seeren van een der bruggen moeten zij toen tusschen het lage bruggedok en den wagon zijn verpletterd. In een mistbank. Zaterdagavond omstreeks elf uur reed een motorrijwiel, bestuurd door zekeren K. uit Zendoron, met op de duo N. uit Almelo, in de rich ting Zenderen. Bij het theehuis Vogelsang geraakte de motor in een mistbank, welke daar tengevolge van de koele avondtem- peratuur over den weg hing. Door den plotselingen overgang zag K. niet, dat voor hem uit eenige wielrijders reden. De motor raaide een van hen, waardoor K. de beheersching over het stuur verloor en tegein een boom reed. Beide berijders werden tegen den grond gieslingerd en be kwamen ernstige verwondingen. Hevig bloedend werden zij in bewustoloozen toe stand naar het R.-K. Ziekenhuis te Al melo vervoerd. Hun ..toestand is zorg wekkend. De aangereden wielrijder bleef ongedeerd. D o o de 1 ijke val. Zaterdagavond had te Rotterdam een droevig ongeval plaats. Het elfjarige jongetje, J. Poot, wonende in de Voorschoteriaan, viel, toon hij op bet dak bloemen begoot, van veer tien Meter hoogte naar boneden; hij! bleef met een. zware schedelbreuk op den grond liggen en is later in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. Soldaten en woonwagenbe woners. Vrijdag waren, eenige bewoners van. het woonwagenkamp aan den Morsch- weg b" Leiden een onderling en twist aan het uitvechten, toen er een troep mili tairen passeerde, die van de ruiter- en sportfeesten te Maaldrift kwamen en na,ar Leiden terugkeerden. De vechtersbazen kwamen in den troep militairen terecht. Toen dezen hen uit hun gelederen wilden verwijderen, keerden de kermisgasten zich tegen ben, met het gevolg dat er over en weer flinke klappen werden uitgedeeld. Een juist passeerc-nd woonwagenbewoner die met bet conflict niets uitstaande had, kreeg hierbij een slag van een klewang, waardoor hij aan het hoofd gewond werd. De politie maakte een einde aan de vecht partij, waarbij geen arrestaties plaats von den, terwijl de gewonde man verbonden werd. Een kippenliefhebber. Gis termorgen kwam de landbouwer Ester te Zwollerkerspel tot de minder aangename ontdekking, dat ongenoode gasten in den afgeloopen nacht een bezoek hadden ge bracht aan zjjn erf en zijn geheele pluim- veebedrijf, bestaande uit 70 stuks kippen groot en klein hadden meegenomen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. D i p h t e r i t i s. Onder de kinde ren te Westerland, op Wieringen, komt een zoodanig aantal gevallen van diph- teritis voor, dat vier lokalen der Open bare Lagere School, aldaar, zjjn geslo ten. Onmenschelijk! In desa Soe- kasari in he t Bandjarsche, zoo meldt de „Deli Ct.", woont de Inlander Soe- wita, die getrouwd is met een dochter van Nji Sadjoen. Deze Nji Sadjoen was hem sedert langen tijd tot last, doordat zij, naar hij meende, aan hersenverwee- king leed. Ten einde raad nam hij zeer drasti sche maatregelen om van haar af te zjjn. Hij maakte een diepen kuil op een een zaam plekje in het bosch. Toen lokte hy haar daarheen en begroef haar le vend, doch met het hoofd uit den grond. In deze gevangenis heeft zij tien da gen zonder voeding gelegen, tot men haar ontdekte. Zjj werd uit haar hache- ljjken toestand verlost en totaal uitgeput naar de politie gebracht, die den harte, loozen en misdadigen schoonzoon arres teerde. Hij beweerde haar j,ter genezing" van haar kwaal een hongerkuur b den kuil te hebben laten ondergaan, doch de poli tie hecht weinig geloof aan deze bewe- ring. Verdronken. Te Coevorden is gisteren uit het Almelosche Kanaal op gehaald het lijk van den heer S, van Delden, voorzitter van de Handelsver- eeniging aldaar. Men vermiste hem se dert Vrijdagavond. Bigde gebeurtenis in het Panamakanaal. De gezagvoerder Duijnker van het s.s. „Baralt" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij' te A'dam, dat een g eregelden post-, passagiers- en nachtdienst onderhoudt tusschen Ghristo- bal en Guayaquil met de „Baralt", zendt aan de „Courant" een uitknipsel uit de „Star and Herald", een te Panama en Cristobal verschijnende krant. Hieruit blijkt, dat aan boord van dit schip het eerste kind in het Panamakanaal het levenslicht aanschouwde. Mevrouw Niezes, uit Panama afkom stig, was de moeder; zij was op weg van Buenaventura (Columbia) naar Co lon en het schip was juist juist bij Gatun, toen de baby geboren was. Bij gebrek aan een dokter waren kapitein Duyn- ker en twee vrouwelijke passagiers bij de bevalling aanwezig. De heer Stalker van de passage-afdee- ling van het hoofdagentschap der K. N. S. M., telefoneerde om een dokter en mevrouw Niezes en haar kind werden naar het ziekenhuis vervoerd. De moeder deelde mede, dat het meisje „Baralina" genoemd zou worden, naar den naam van het schip. Ruim twee weken in de lucht Het vliegtuig, Hat sinds twee weken beven Chicago vliegt, is nog steens in de lucüt. De vliegers worden geregeld van brandstof en voedsel van een ander vliegtuig uit voor zien. Vanmorjjen hebben dg vliegers het reeds bestaande record (17 dagen. 12 uur, 12 minu- teen en 30 sec.) gebroken. Het is een echt fa,miliezaakje. De vliegers zijn John en Can- neth Hunter. De piloot van het vliegtuig, dat gerege'.d brandstof en voedsel aanbrengt, is een broeder van de recordvliegers. Het eten wordt bereid door hun zuster. Lang vermist. Voor ongeveer 20 jaar geleden verloor de heer N. te Groenlo zijn trouwring bij het verrichten van arbeid in zijn tuintje. Een bijzonder toeval is het zeker dat hij dezen ring enkele dagen geleden in dien tuin terugvond, juist op deu dag van zijn goudeen huwelijksfeest. Recordreis. Het stoomschip Staten dam, van de Holland-Amerika-lijn, dat 21 dezer van New-York is vertrokken, heeft de reis van New-York (Ambrose-Channel) naar Plymouth volbracht in 6 dagen en 12 uur. Dit is voor schepen van de Holland-Amerika- Ljjn een record. Smokkelaars. Rijksambtenaren heb ben onder Rimburg, gemeente Umbach-over- W'Orms, twee Duitscher uit Eschweiler aan gehouden die een kostbaar radiotoestel frau duleus hadden ingevoerd. Het toestel is in beslag genomen, en d6 Duitschers zijn over de grens gezet. Door een locomotief gegre- p e n. Op den onbewaakten overweg bij den Pieterman onder Zwijndrecht werd Zaterdag avond omstreeks half negen de 51-jarige v. d. P., terwijl hij de spoorbaan overfietste ge grépen door de locomotief van een uit de richting Dordrecht komenden trein. Zwaar ge wond aan hoofd en schouders werd de man per ziekenauto naar het ziekenhuis te Dord recht overgebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. Autobotsing. Qp den Amersfoort- schen weg, hoek eerste Reuklaan, heeft een ernstig verkeersongeval plaats gehad, Uit ge noemde laan kwam een auto gereden, be- stuux-d door den heer P. Uit de richting Apel doorn naderde met vrij 3nelle vaart een auto, welke met een hevigen slag, tot ver ia den omtrek hoorbaar, tegen den auto van den heer P. botste. De heer P. werd door den schok met het hoofd togen een z-ijruit geworpen. Om wonenden, die op het gerucht waren toege sneld, haalden den heer P. bewusteloos uit zijn wagen, waarna hij verder per auto naar zijn woning werd gebracht. Een ter hulp ge roepen geneesheer constateerde ernstige in wendige kneuzingen. De beide auto's werden deerlijk gehavend. Moord? Onder de gemeente Zouter- woude is de 75-jarige zwerver R. M, ver dronken in een sloot gevonden. Kort te voren was hij nog gezien in gezelschap van _den 65-jarigen zwerver v. d. V., die er van ver dacht wordt M. te hebben beroofd en daarna in de sloot te hebben geworpen, v. d- V. is aangehouden en naar Den Haag overgebracht om voor den officier van justitie te worden geleid. Verdronken. Twee schelpenvisschers hebben de Katwijksche politie ervan in kennis gesteld, dat zfl tusschen Wassenaar en Kat wijk aan Zee het lijk gevonden hadden van een man. De Katwijksche politie trof er het lijk van een ongeveer 30-jarigen man aan. Op het strand lagen een eind verder een actentasch en een rijwiel. Het bleek te zijn een zekere L uit Den Haag. Het lijk is door de politie van Wassenaar naar de begraafplaats alnaar overgebracht. De man moet door een ongeluk om het leven zijn gekomen. Over boord geslagen. Zaterdag is bij ruw weer op de Zuiderzee beneden Urk over boord geslagen Hilligjé ter Steege, oud 46 jaar, vrouw van Harm van Nak, schip per op de zeilkast Hardi, gedomicilieerd te Zwolle. De man en drie dochters van de vrouw hebben tevergeefs verscheidene pogngen ge daan om haar te redden. Het lijk ia nog niet gevonden. Door den a.Lroom gedood. Zater dag wilde de 33-jarige A. V., te Vlaardingen, op de Amaterdamsche superiosfaatfabriek aan de Vondelingenplaat een drijfriem om een poely leggen, niet wetende, dat deze onder stroom atond. De man Ijreeg den electrischen stroom door het lichaam en was onmiddellijk dood. De Oceaan-vliegers. Kingsford Smith heeft te New-York gezegd, dat hij binnenkort van Londen uit in een klein vlieg tuig naar Australië hoopt terug te keeren en dan een aanval zal doen op het prachtige record van Hinckler, die CroydonPort Dar win in zijn Baby Moth in 151/2 dag heeft afgelegd. Uit New-York seint Reuter nader dat Kings ford Smith, op een vraag naar aanleiding van berichten dat hij van plan zou zijn einde Juli alleen van Londen naar Australië te vliegen, verklaarde dat hij nog geen plan nen had gemaakt. Hii had over het plan gesproken met zijn drie metgezellen, maar alles was nog onbeslist. Gisteren werd gemeld dat zijn drie metge zellen van de Southern Cross uitzien naar een Fokkervliegtuig, waarin zij over den At- lantischen Oceaan zouden terug vliegen, maar ook wat dit betreft hebben de plannen nog geen definitieven vorm aangenomen. Twee vrouwen verbrand. Een ernstig ongeval heeft te Antwerpen plaats gehad. Een vrouw was met behulp van haar dochter bezig kleedingstukken met benzine te reinigen. Door nog onbekende oorzaak ont plofte de benzineflesch. De vrouwen kregen het brandbare vocht over hun kleeren en stonden in een oogenblik als fakkels te bran den Zij zijn beiden aan haar verwondingen overleden. Geen schatgraver ij meerl B. en W, van Zaandam ^beschikten over het ver zoek van Mr Blaupot ten Cate c.s. om weder naar schatten te Zaandam te mogen graven, afwijzend. Ernstige botsing. Zaterdagavond had op den Prinsenweg te Wassenaar een ern stige aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer F. uit Rijswijk, en een tramwagen van de Haagsche Tramweg Mij., komende uit Leiden. De autobestuurder^ die uit de Prinses 'Marielaan kwam, zag de van t echts komende 'tram niet. Hij reed recht "door en botste met een geweldigen slag tegen de tram aan. De auto werd een eind met den motorwagen meegesleurd en geheel vernield. Fen inzittende, de heer F. uit Den Haag, die aan den kant van den tramwagen .zat, kreeg ernstige snijwonden en een beenbreuk en moest per ziekenauto naar Den Kaag ve:vcerd worden. D.n trambestuurder treft vermoedelijk geen schuld. Hij trachtte door krachtjj remmen de aanrijding te voor- kgmen, hetgeen hem echter niet meer gelukte. Bovendien reden He zware tramwagens nog een eind door, 'doordat ten gevolge van de aanrijding de motorwagen beschadigd werd en de zekeringen doorbrandden. Hot tramver keer ondervond geruimen tijd vertraging. De geheel vernielde auto werd door de politie in beslag genomen; procesverbaal is opge maakt. Doodelijk ongeval. Te Vught, nabij Den Bosch, is Zondagnacht een motor rijder met een passagier op de duo, in bot sing gekomen met een luxe-auto, ten gevolge waarvan de motorrijder werd gedood, ter wijl de duo-rijder zwaar gewond werd. De vermoedelijke toedracht van het drama is aldus: De motorrijder, een arbeidor uit Eind hoven en zijn kameraad, eveneens uit Eind hoven, beiden 25 jaren oud, gingen uit Den Bosch huiswaarts. In de Taaistraat, te Vught, ter hoogte van „Sophiabrug", is de motor rijder, die tot dan toe rechts had gereden, plotseling naar link3 overgestoken. Voor dit uitwijken is geen verklaarbare reden te vinden. Zeer waarschijnlijk is de motorrijder door den naderenden auto in de war gebracht, rnet het gevolg, dat hij met groote snelheid tegen dezen automobiel is opgereden. Met een bijna geheel verbrijzelden schedel werd de ongelukkige op eenige meters van do plaats der botsing door de toegesnelde be woners dood opgenomen. EINDHOVEN. Op den AaLsterweg reed een Ford-auto tegen een telegraafpaal en daarna tegen twee hoornen. De auto werd in elkaar gedrukt en de inzittenden, een aantal jongelui, min of meer ernstig ge wond. Een jongetje van 10 jaar kreeg een ernstige schedelbreuk. Men vreest, dat hij zijn rechteroog zal moeten missen. De chauffeur brak «caige ribben en zijn neus been. Een 16-jarig meisje brak haar dij been. De politie heeft den chauffeur ge arresteerd, daar deze in dronken toestand verkeerde. H00GEVEEN. Hedennacht heeft te Hollandscheveld een ernstige twist plaats gehad, waarbij' van het mes gebruik werd gemaakt. De bakkersknecht' R. uit Nieu- weroord kreeg meerdere messteken. Zijn toestand is ernstig. De dader, een zekere S. uit Hoogeveen, is gearresteerd. BERLIJN. Naar gemeld wordt, is het voor-onderzoek geopend tegen verschillen de geneesheeren te Lubeck, wegens het veroorzaken van den dood door nalatig heid. Bij het onderzoek is een ernstig feit bekend geworden. Op 25 April werd voor drie dagen voedingsmateriaal verstrekt, n.l. voor 25 en 28 April en 3 Mei. Reeds op 26 April werd vastgesteld, dat bij' een kind de dood veroorzaakt was door voe ding met het Galmette-preparaat. Onmid dellijk werd toen de voeding in het zie kenhuis stop gezet, maar nagelaten werd de voeding buiten het ziekenuis stop te zetten. Hier is dus een ernstige nalatig heid van de artsen, die tot hunne verde diging aanvoeren, dat zij dit deden om geen onnoodige opschudding onder de be volking te brengen. Rechtbank te Middelburg- Door de Rechtbank le Middelburg wer den heden de navolgende vonnissen uit gesproken Diefstal: A. M. B., 19 jaar, chauffeur te Vlissingen in voorarrest, 6 weken gov. straf, met aftrek voorarrest. Overtreding Warenwet (melk met '20 pet water)C. W. 46 jaar, melkveehouder te Terneuzen. Vonnis waarvan hiooger beroep gedeeltelijk vernietigd en gedeelte lijk bevestigd. Dezelfde straf f125 b. s. 20 d.h. I Overtreding Motor- en Rijwelwet: J. S., 34 jaar, scheepsbevrachter te W om eli ding©. Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep f 25 b. of 25 d.h. Idem: D. K., 49 jaar, koopman te We- meldinge; Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep f 15 b. of 15 d.h. Mishandeling: J. G. S„ 28 jaar, arbeider en J. S., 57 jaar, landbouwer, beiden wo nende te Oosterland. Voor iéder: f25 b. of 25 d.h. Rotterdam, 30 Juni 1930. Veemarkt. Aanvoer 427 koeien en ossen, 234 vette kalveren, 345 schapen en lammeren, 761 varkens. Prijzen per K.G. Koeien 34-40, 49- 52, 56-58; ossen geen noteering; vette kal veren 47-52.5, 56-61, 67.5-71; schapen 30- 60; lammeren f 22-36 p. st.; Zuiglamme- ren f 22-26 p. st.; varkens 30, 35.5, 31; zouters 32.5. Koeien, aanvoer redelijk, handel kalm en de prijzen le en 2e soort iets hooger dan vorige week; een prima ex. ging tot 2 cent boven noteering. Ossen en stieren bijna niet ter markt 'en'dus geen notoering Vette kalveren matige aanvoer, de han del was iets vlotter; de prijzen van alle soorten waren hooger. Een prima kalf ging tot 6.5 cent boven noteering. Varkens, met korten aanvoer, redelij ken handel; de prijzen waren over 't ge heel iets hooger. Zouters, geringe aanvoer, handel tame lijk; hier werd 32 cent besteed. Zaden: Buitenl. boekweit Dantziger, stoomend f 8.25. Mantschoerijsche in ba len, stoomend f 11.50, Fransche dispo nibel binnen), franco Rotterdam f 10.25. Vlas. 1200 k.g. blauw 70—80, 2000 .k.g. wit 60—75, 6000 k.g. Holl. geel 61 —75, 2000 k.g. Gron. 60—75, 1600 k.g. dauw root 6062.50. Handel zeer traag; slechts een gedeelte verkocht. Aardappelen. De oude soorten voor fabrieken en veevoeder 2530 ct. per H.L. Bravo's 50100, Red Star 5093, Westl. zand, schoolm. 79, Westl. klei 67, Westl. eerstel, lange 78, Westl. kleine ronde 45, Malta Springs 69, Eigenh. 47 De aanvoer was redelijk, de handel laalm. Graanmarkt. Tarwe tamelijk ter markt, kon voor het meerendeel worden verkocht, voor f 10.75f 11.25 per 100 KG. La Plata mats, f156 per last. GOES. Veilingsvereeng'ng „Zuid-Bsveland" te Goes. Exportveiling 28 Juni 1930. Tomaten A 42, C 44, CC 19 per 100 K.G. Kruisbessen aanvoer 1.50, Aardbeien vm. 9 u. 2L.2Q23.20, nra. 3 u. 21.8023.60, nm. 7 u. 2424.20, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Kersen: Meikersen 4247, Hollanders 2034, Bruine Rlance 15—18, Por seleinkersen 1418, Roode Suikerkersen 18 21, Luikenaars 79, Uitschot Kersen 814. Kruisbessen 2, Witte bessen 24, Frambozen 2528, Aardbeien 1296, idem uitschot 1 12, Tomaten 2640, idem uitschot 1722, Priricessaboonen 3955, Gele boontjes 31, Tuinbocnea 5, Doperwten 16, Peulen 26, Ziïveruien 4, Aardappelen (groote) 46, idem (poters) 1, alles per 100 K.G. 5V"»r<:©len 5 per 100 bos, Meioenen. 65, Wftte Komkom- mors 25, Groene Komkommers 1.3, Bloem kool 1—8, Roode kool 34, Savoijekool 5, Kropsla 0.011.50 alles per 100 stuks. KAPELLE-BIE2ELI.NGE. JExportvei'.ing van 28 Juni 1930, 8.30 v.m. Aardbeien Jucunda 23.30—24.20 per 100 K.G. Kleine Veiling; Vroege Kersen 12—16, Por- celeinkersen 1518, Hollanders 2736, Mei kersen 3138, Suikerkersen 1114, Roode bessen 18—21, -Aardbeien 9—25, Frambozen 1926, Aardappels 6, alles per 100 K.G. Exportveiling van 4.30 u, n.m. Aardbeien Jucunda 2026.10, .Idem Mad. Matot 23 24—10, beiden per 100 K.G. KRABBENDIJKE. Veiling van 28 Juni 1930. Aardbeien f 22.20 per 100 K.G. MIDDELBURG. Gehuwd: J. van der Staal, 32 j. en F. Koster, 34 j. Bevallen: L. A. J. Wattel, geb. Lom werse, z. GOES. Huw.-aang.: Antonie Pieter Bos dijk, 28 j. jm. te Voorburg en Maria Neeltje Maijs, 26 j. jd. Geboren: Cornelia Tona Davina, d. v. Jacob Govert Vos en Adriana Comelia Slimmen, Overleden: Joost Wondergem, 47 j. te Kattendijke. WISSF.NKERKE. Huw.-afkon.: 28, Maarten Fduard de Kam, 31 j. jm. en Janna Leendertse, 26 j. jd.Pieter Pries ter, 28 j. jm. en Helena Strjjd, 21 j. jd. te Kortgcne. Gehuwd: 25, Aart Ednaxd ae Loof!, 28 j. te Breda en Willemina de Looff, 24 1.; 26, Marinus Leenpoel, 22 j. en Dina Wirts, 22 Geboren: 16, Leendert Gerard, z. v. Pieter Geelhoed en Anna Maria Meu- lenberg; 17, Dirk, z. v. Johannes Geuze en Abrina Hollestelle; 22, Jannetje Jo- banna, d. v. Cornelis Hoogeland en Ja, coba Visser. 24, Arij, z. v. Leendert Jan Versluis en Lena Koole. Overleden: 17, Marina Versluis, 19 j., ongeh.; 17, Alida de Nooijer, 74 j., wed. van Leendert de Bruine; 22, Janna Mag- dalena, 16 maanden, d. v. Leendert Eduard van der Moere en Lena Janna Marcusse. 25, Jan Michiel, 11 j., z. v. Willem van d' Berge en Janna de Smit; 25, Pieter Jac 5 j., z. v. Gerard Jacob Jeronimus en .umna Kramer. Stoomvaart Mij Nederland. CHR. HUIJGENS, thuisr., 28 te Suez. MAPIA, thuisr., 28 v. Genua. P. C. HOOFT, uitr., 28 v. Colombo. RI0U\V„ uitr., 27 op 25 mijl Oost van Niton. Stoombootmaatschappij Nederland. AJAX. 27 v. Tanger te Gibraltar. NICKERIE, 26 v. Paramaribo n. Madeira. PRINS FREDERIK HENDRIK, 27 v. Madeira n. Plymouth. Rotterdamsch Lloyd. BAL0ERAN, thuisr., 28 v.m. 8 u. v. Gi braltar. INDRAPOERA, uitr^, pass. 28 Ouessant. K0TA GEDE, thuisr., 27 v. Belawan. SIBAJAK, uitr., pass. 28 Perim. SOEKABOEMI, 28 v. Batavia n. Rotterdam. Programma van Maandag 30 Juni. HUIZEN, 1S75 M. (N. C, R. V.-uitzen- ding.) 5.006.00 Concert. 6.307.00 Gramofoonplaten. 7.007.45 Concert. Mevr. A. Reclaire, sopraan, die zichzelf met de luit begeleidt. 7.458.00 Po litiebericht. 8.008.30 Mededeelingen door den N.C.R.V.-voorz. 8.308.55 Concert door het „Draper"-kwartet. 8.559.15 Prof. dr G. Ch. Aalders: „Het Chiliasme in het Oude Testament" 9.15 9.35 Vervolg concert. 9.359.55 Ver volg causerie door prof. dr Aalders. 9.5510.05 Persber. 10.0511.00 Ver volg concert. Programma van Dinsdag 1 Juli: HUIZEN, 1875 M. A.V.R.O'.-uitzending.) 8.019.45 Gramofoonplaten. 10.30 1.2.00 Concert door de Amsterd. Orkest- Vereen. 12.00 Concert A.V.R.O.-Kwin- tet. 2.003.00 Gramofoonplaten. 3.003.30 Concert. 3.304.00 Kamer muziek. 4.305.00 Concert. 5.00 5.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.30— 6 00 Liedjes en verhaaltjes. 6.017.30 Opera-concert. f 8.15 Orgelconcert door George Rol" Jkvr. J. Repelaer van Driel, zang. 8.15 Concert door het Concertgebouworkest. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) K. R. O'.-uitzending. 8,1591.30 Gra mofoonplaten. 12.0112.15 Gram.pla- ten. 12.151.15 Concert door K.R.O.- Trio. 1.15—2.00, 5.00—6.00, 6.15— 6.45, 7.458.00 Gramofoonplaten. 8.01 11.00 Concert door K.R.O.-Orkest. 11.0012.00 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel door E. O. Henry. 1.202.20 Orkestconcert. 2.252.50 Gra mofoonplaten. 7.00 Sonates. 8.05 Concert. BRUSSEL, 508 5 M. 6.50 Gramofoon platen. 3.35 Opera-Concert. Fragmen ten uit „Faust". TELEGRAFISCH WEERBERICHT. VerwachtingZwakke tot matige Ooste lijk© tot Zuid-Oostelijke wind, heldor met lichte bewolking, droog, warm weer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 758. Licbt op voor fietsers: Dinsdag 9 u. 52. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Juni, 2.20 u. Berlijn 59.30—59.31 Brussel 34.72y2—34.73l/2 Parijs 9.76%—9.77% Londen 12.09s/ie—12.09Vie New-York 2.48%—2.48%

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3