DE ZEEUW Van een arm dorp, dat rijk werd TWEEDE BLAD HET ADRESI A. WI L KN 3 =PÜÜOL™ Wat er deze week voorviel Uit den Middelburgschen Raad. FEUILLETON. Berlijnsche Brieven. Eerste Hixsp b§s VAN ZATERDAG 28 JUNI 1930. No. 225. Er is van de zijde der landbouwers wel eens geklaagd dat aan hunne belangen te weinig aandacht wordt geschonken. Een crisis als we nu meemaken zoo heette het dan had maar eens 'n ^pder deel van het volk moeten treffen, 3an zou men wel wat anders hebben gehoord I Voor die klacht is nu niet zooveel reden meer. 't Is alles Landbouwcrisis wat de klok slaat Een week geleden heeft de heer Colijn te Goes zijn mooie en zakelijke rede gehou den, waarin dit vraagstuk van alle kanten werd belicht en gis met x-stralen dóórlicht en nu staan de kranten weer vol met het voorl. verslag der Tweede Kamer over het ingediend Suikerwetje. Belangstelling genoeg dus. De groote vraag waarop het aankomt is nu slechts deze: of de betrokkenen van al die belangstelling beter zullen worden. Een andere zaak, maar van veel minder importantie, die deze week de algemeene aan dacht trok, was de Oceaan-vlucht van Kings- ford Smith en zijne mannen, waaronder zich ook een Nederlander bevindt. Er is hier veel waaghalzerij in het spel, althans oogenschijnljjk, maar dit neemt niet weg dat we hier met een sterk staaltje van onverschrokkenheid te doen hebben, dat voor de verdere beoefening van de luchtvaart ongetwijfeld van beteekenis kan zijn. En al dweept men nu niet met dergelijke dingen, .het doet het Hollandsche hart toch goed, dat ook hier weer bleek, dat Nederland ook op het gebied van de luchtvaart zich in 'teerste gelid bevindt. Uit Londen kwam het bericht, dat vermoe delijk binnenkort algemeene verkiezingen ge houden zullen worden. De Arbeiders-regeering met zooveel fanfares begroet, en wier optreden een keerpunt in de wereldgeschiedenis heette te zijn, heeft tot nu toe al bitter weinig tot stand gebracht. Dat is haar niet zoo erg kwalijk te nemen, want zij staat voor ontzaglijk moeilijke pro blemen, maar er blijkt dan toch uit hoe ge weldig het vorig jaar de kiezers bij den neus genomen zijn. Van alle kanten komt nu de ontevredenheid tot uiting en het behoeft niet te verwonderen als de Regeering naar een geschikte gele genheid zoekt om er op een fatsoenlijke ma. nier af te komen. De verkiezingen zullen hier kunnen helpen. Als 4,an de Labourpartij in de minderheid komt, wajt zeer waarschijnlijk is, dan kan de Regeering aftreden en de Arbeiderspartij kan weer in de oppositie gaan. Critiek is nu eenmaal heel wat gemakkelijker dan doen. Een langdurige vergadering. Nieuwe belastingheffing. Het ambtenaren-reglement verworpen. Over een zwemtarief. Er zat Woensdagmiddag weinig gang in de werkzaamheden. Over verschillende pun ten, die maar moeilijk tot de belangrijke te rekenen zijn, werden langdurige be sprekingen gevoerd. En ook de discussie over de belangrijke voorstellen had aan merkelijk korter kunnen zyn, indien som migen niet waren gekomen met voorstel len (wij denken aan de financieele ver houding tusschen Rijk en gemeenten), die tevoren blijkbaar niet behoorlijk waren overdacht, en ook, al3 een Raadslid eens niet geïnteresseerd was geweest bij een particuliere zweminrichting. Maar nu was het een met het ander oorzaak, dat de vergadering vier volle uren duurde en het „lumineuze" voorstel van den heer Jeronimus, om de loonen van het gemeente-personeel op en neer te doen gaan met de index-cijfers moest bljjven wachten tot een volgende ver gadering. door H. King mans. 22) o— „Dat is er niet", merkte de ander op, kort aangebonden en op een toon, die afschrok. „Het kan toch wel in de keuken, moe der", smeekte Kees. Het was waar, wat dokter Van Leeu wen gezegd had: de moeder hield veel van haar jongen. Want wat Hertha, die reeds begon te wanhopen, niet gelukte, gelukte Kees wel. Hertha mocht in de keuken komen zitten, terwijl Kees met zijn beenen, hij was verbazend handig, een stoel bijschoof, er op klauterde, zóó vlug, dat het Hertha verwonderde, en voor de tafel plaats nam. Vrouw Hoogeboom stoorde zich ver der niet aan het tweetal en ging gewoon door met haar werk, alsof Hertha voor haar niet bestond. Deze bespeurde, hoe kraakzindelijk het in het huisje was en hoe alles een eigen plaats scheen te hebben. „Dat had je niet gedacht, hé, Kees, dat ik zoo spoedig zou komen?" „Ik dacht, dat u heel niet meer zou komen." In het begin der vergadering deed de voorzitter de verblijdende mededeeling, dat het batig slot der gemeente-rekening over 1929 nog weer iets grooter is dan over 1922 (toen f 122000 en nu f 130.000), afgedacht nog van de surprise, die de gemeente van het Rijk voor de H.B.S. kreeg. Nu, Middelburg, dat bijv. aan zijn werkloozen jaarlijks zooveel kwijt is, kan een meevallertje best hebben. Het komt er nog niet door in de weelde te zitten. De nieuwe toestand, ontstaan door de gewijzigde verhouding tusschen Rijk en gemeenten, is ook onder 'toog gezien. In tegenstelling met Vlissingen, dat de twee de klas koos, zal Middelburg in de eerste klas der fondsbelasting worden onderge bracht. Veel bezwaar hadden enkele leden te gen den zwaren last der grondbelasting. Gaarne hadden ze dien wat verlicht, maar dan kwam men weer in moeilijkheid niet de opcenten op de fondsbelasting. Het bleek, dat enkele ingediende voorstellen dan ook practisch onuitvoerbaar waren. De algemeene indruk van sommige le den was, dat de nieuwe regeling te on gunstig was voor de hooge inkomens. Da S.D.A.P.'ers daarentegen hadden nog wel wat verder willen gaan om de kleintjes te ontlasten. Blijkt misschien hieruit, dat B. en W. den middenweg hadden gekozen Alle partijen namen er ten slotte na de heldere uiteenzetting van wethouder de Veer genoegen mee, de door B. en W. voorgestelde regeling eens een jaartje te laten werken. Dan pas heeft men meer gegevens tot zijn beschikking en zullen de fouten der nieuwe regeling ook wel aan het licht komen. Van beteekenis is in ieder geval, dat in totaal door de Middelburgsche ingezete- nen f83.000 minder aan belasting betaald zal moeten worden. Over de nieuwe jaarwedde-regeling van burgemeester, secretaris, enz. is heel wei nig gezegd, dan alleen, dat dhr Jeronimus aantoonde, dat de salarissen van het la gere personeel in sterkere mate zijn ge stegen dan van de hooge ambtenaren. Dhr v. d. Feltz vond de regeling van Gedep. Staten (f 500 verschil tusschen burgemeester en secretaris), beter dan die van B. en W. (f 300 verschil tusschen die salarissen). Over het ambtenaren-reglement staak ten voor de tweede maal de stemmen. Het gevolg was, dat het verworpen was. De voorstanders hadden daarop na tuurlijk gerekend en daarom kwamen ze met een voorstel om de rechterzijde ter wille te zijn. In een vorige vergadering klonk het schamper uit den mond van een sociaal-democraat, dat de minderheid niet over de meerderheid regeeren mocht. Maar men wilde blijkbaar ter linkerzijde nu toch een concessie doen, door in artikel 36 te spreken van gehuwde ambtenaressen. S.D.A.P., v.-d. en v.-b. ver wachtten blijkbaar, dat de rechterzijde dit aanbod een-twee-drie zou aannemen. Maar de laatste wilde volkomen terecht deze kwestie eens rustig bekijken,, mis schien wel, omdat er bij meer dan één artikel over deze principieele kwestie was gesproken. Toen dus aanneming van het reglement in deze vergadering niet mogelijk was, kwam de S.D.A.P. met een ander idee, n.l. om aan de ambtenaren dan toch in 1930 het verlof te geven, dat hun in het nieuwe reglement in uitzicht is ge steld. Maar daartegen rees verzet. Het is toch rechtens niet juist, om uit een reglement, dat momenteel nog niet is aangenomen, één punt te lichten en van toepassing te verklaren en al het andere te laten ruston. De stemmen staakten dan ook over dit voorstel. Maar nog hadden de soc.-dem. heeren een pijl op hun boog. Dan zoo stelde dhr Van der Weel voor kan voor 1930 het verlof bij afzonderlijk Raadsbesluit worden geregeld. Dit was echter ook en kele leden, die wel voor het vorige voor stel gestemd hadden, te gortig. Inder daad leek ons hier het prestige van den Raad in 't geding te zijn. Met 9 tegen 7 stemmen werd besloten dit achter deurtje niet in te kruipen. We kunnen ons de teleurstelling van da ambtenaren wel indenken. De zaak „In Mei wist ik het nog niet zeker, maar nu wel. Ik kom hier in Zeeduin wonen, want ik ben de nieuwe wijkver pleegster." Tot haar voldoening bemerkte Hertha, dat vrouw Hoogeboom luisterde, al was zij aan het werk. Bij deze laatste mede deeling keek zij zelfs even op. „Je weet zeker wel, dat er een nieuwe komen moest?" ging Hertha voort „Wel nu, daarvoor ben ik nu gekomen. Wij zullen elkaar dus vaak zien." Over het gelaat van den jongen vloog een glans van verrukking. „Ik ben er blij om", zeide hij. „Want u hebt mij dingen verteld, die een an der niet weet" Door het keukentje klonk een zilveren lach. „Neen maar, er zijn er gelukkig heel wat, die weten, wat ik je verteld heb, Kees. Je wilt er zeker wel wat meer van hooren? Dat kan gebeuren. Vanmiddag zal ik je een paar boekjes brengen, die je maar eens lezen moet. En als ik dan weer eens kom, vertel ik wel wat. Ik denk wel, dat wij het met elkaar zulleD vinden." „Als u het maar niet al te druk maakt," zei vrouw Hoogenboom scherp. „Al die drukte is niet goed voor Kees. Hij kan er niet van slapen. Hertha schrok van den vjjandigen toon, waarop deze woorden werden geuit. Maar zij beheerschte zich. voer Manufacturen» Dames- en Klnderconfectie I Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is j| GOES HULST had een ander en vlugger verloop kunnen hebben, als de linkerzijde bjj de behan deling in eerste instantie de rechterzijde niet onder den voet had geloopen. Over de tarieven der zweminrichting is b(jna tot vervelens toe gesproken. B. en W. wilden de particuliere zwemschool iets ter wille zijn en stelden voor inko mens boven f2000 een verhoogd tarief voor. Dhr v. d. Feltz, de vurige advocaat der zwemschool, wilde iets verder gaan en boven de f2000 het tarief van de zwemschool van toepassing verklaren. De S.D.A.P. wilde in het voorstel v.an B. en W. de grens van f 2000 brengen op f 2500. Terwijl mevr. de Graaf het heele voorstel van B. en W. op zij wilde zetten en een urentaxief wilde invoeren. Diat nu juist van vrijzinnig - democratische zijdo deze poging om tot clubjes- en standenvorming tot zelfs in het water toe te geraken gedaan werd, is ietwat bevreemdend. De over-groote meerderheid van den Raad moest er dan ook niets van hebben. Alleen de S.D.A.P. had succes en zag haar voorstel aangenomen, zoodat de toe stand voor de particuliere zwemschool nog wat ongunstiger is geworden. EVENEENS OP REVOLUTIONAIREN BODEM. Zeer opmerkelijk, zegt onze „N. Pr. Gr. Crt." is de groei der nationaal so cialistische partij in Duitschland. Zij ver schrikt allereerst socialist en communist. Omdat er hier sprake is van een reactie van geweld tegen geweld. Het Duitsche volk ziet de revolutio naire elementen reeds lang bezig. De elementen, die het nationale leven op allerlei wijze ondermijnen. Nu zou deze revolutionaire ondermij ning niet zooveel zorg behoeven te ba ren, als tegenover de beginselen der re volutie kloek en krachtig overal het anti revolutionair beginsel werd geplaatst. Eigenlijk geschiedt dit alleen door een deel der Roomsch-Katholieken. Het protestantisme in Duitschland is zeer verzwakt door den groei van het ongeloof, door de ondermijning van het geloof in de Heilige Schrift, door den roep van allerlei valsche profeten. En waar het geloof van een Luther nog stand hield, wordt de politieke actie, die daarvan het gevolg zou moeten zijn, ge remd door de eigenaardigheid van het Lutherianisme, dat zoo moeilijk de goede consequentie trekt voor de doorwerking der Christelijke beginselen op politiek en sociaal terrein. Een sterke antirevolutionaire party zou 'in samenwerking met de Roomsch-Katho- lieke partij veel kwaad kunnen keeren en de basis kunnen bieden voor den wezen lijken opbouw van den Duitschen staat. Nog heerscht er allerlei verwarring van denkbeelden in protestantschen kring. En al zijn er verschijnselen, die op beter inzicht wijzen, men is er, by ons ver geleken, meer dan een halve eeuw ten achter. Zoo moest de reactie op revolutionair geweld zich wel in anderen, in bedenkelij- ken zin uiten. Ook op revolutionaire wijze.. Tegenover den communist komt nu de fascist. Die het opneemt voor het natio nale tegenover het internationale. Die niet beginsel zet tegenover beginsel, maar ge weld tegenover geweld. Geen wonder, dat de revolutionairen deze actie der nationaal-socialisten met leede oogen aanzien. Er is een bittere haat tusschen socialist en communist en „O neen," zeide zij vriendelijk. „Ik heb al zooveel jaren met zieke menschen omgegaan. U zult eens zien, hoe prettig het zal zijn." Vrouw Hoogenboom gaf geen antwoord, maar verliet het vertrek. „Moeder meent het zoo kwaad niet," vergoelijkte Kees, daarmede blijk gevend, een scherpzinnig opmerker te zijn. „Weineen, Kees,' 'zeide Hertha harte lijk. „Let maar eens op, dat ik het met je moeder best vinden kan. Ik ben na tuurlijk nu nog vreemd, maar het komt vanzelf wel in orde." En alsof dit laatste incident niet was voorgevallen, sprak Hertha over het mooie dorp, over de groote stad, waar zij vandaan kwam, over baar werk in het ziekenhuis. En Kees verbaasd, dat van hem, den misdeelde, zooveel notitie ge nomen werd, dat die vreemde dame met hem praatte als was hy haars gelijke, luisterde vol aandacht en met oogen, die schitterden. En zijn moeder, inmiddels weer teruggekeerd met nog steed3 den gemelijken trek op haar gelaat, luisterde ook, al deed zij, of zij druk aan haar werk gezig was. Na ruim een half uur nam Hertha af scheid met de stellige belofte, dat zij dien middag boeken zou brengen of zou laten bezorgen. Dan moest Kees daaruit maar eens lezen en dan zou zij er later wel van vertellen. „Nu, Kees, tot ziens hoor. Ik hoop je den nationaal-soeialïsi Maar jnïst in dien strijd groeien de nationaal-socialisten. Nu weer hij de verkiezingen in Sak sen kw&aj dit uit Zij wonnen honderd duizenden stemmen. Zij verkregen een winst van negen zetels. „Het Volk" noemt die winst „eenvoudig verbijsterend". En Saksen staat niet alleen. In Thurin- gen hebben de nationaal-socialisten reeds de leiding in de regeering. En zoo gaat het door. In deze reactie tegen revolutionair ge weld ligt een element van waarde. Voor zoover het fascisme verre is te verkiezen boven den gruwel van het communisme. Maar wij mogen de oogen niet sluiten voor het feit, dat het fascisme evenzeer op revolutionairen bodem staat. Dat het in den grond der zaak de aanbidding is van een echt heidensch staatsabsolutisme. Men ziet hier het gewone verschijnsel in den gang der revolutie. Op haar ter rein tracht men orde te stellen tegenover wanorde. Maar op haar terrein. En dan is er van wezenlijke genezing geen sprake. Die kan er alleen komen, als tegenover het beginsel der revolutie het beginsel der reformatie wordt gesteld. De terugkeer tot de gehoorzaamheid aan Gods souve- reiniteit. Eerst als wij zien, dat er in Duitsch land weer een terugkeer komt tot de Christelijke beginselen, kunnen wij hoop koesteren, dat het den weg tot den goe den grondslag voor wezenlijken opbouw van het Duitsche staatsleven zal vinden. 'Op dien grondslag komt het allereerst aan. Van een grooten en een kleinen „Zepp". Ik sprak er met niemand over. Ik zweeg erover in alle talen der wereld. Over het plan, dat ik al meerdere jaren in mij omdroeg. Ik suggereerde mijzelf: er komt toch niets van terecht, het is een onuit voerbaar plan en loopt de boel spaak, dan wordt je tenminste niet uitgelachen. Ik, keek echter al die jaren goed om mij heen, loerde op een gelegenheid om mijn wil door te zetten maar de kans liet op zich wachten. Ik ging aan mijn doorzet tingsvermogen twijfelen, vroeg mijzelf bij herhaling af: ben je een fantast? Hang je met je hart aan luchtkasteelen? Ren je nog steeds niet oud en wijs genoeg, om te weten, dat droomen zelden of nooit wer kelijkheid worden? Ik heb geleerd, den middenweg te gaan. Ik ben wat meer bescheiden geworden in de eisohen, welke ik aan het dageiijksch leven stel. „Wenn man nicht hat, was man liebt, dann soil man lieben, was man hat". Een Zeppelin, aldus probeerde ik mijzelf te troosten, is te duur voor den doorsnee-burger. Zulk een luchtkasteel der twintigste eeuw is alleen bereikbaar voor de dollarhelden uit U. S. A. Ik bleef dus weg uit Friedrichshafen en kwam Dr Eckner bij hooge uitzondering de stad Berlijn eens met een kort bezoek vereeren, dan poetste ik bijtijds de plaat, want kij ken naar het onbereikbare verdubbelde mijn ergernis. Ik stapte in een vliegma chine en als ik van uit de hoogte over de wereld heen kon kijken, dan vergat ik mijn ergernis. Ik vergeleek zoo'n Zeppelin met een luxe trein, met een D-trein eerste klas en was al blij, dat ik als gewoon burger een uitstapje derde klas kon ondernemen. Hoeveel menschen zouden dankbaar zijn, wanneer ze eens een luchtreisje konden ondernemen en voor hoeveel duizenden is ook zulk een stevige tweedekker iets on bereikbaars! Maar stonden de kranten dan weer vol van Eckener's nieuwe prestaties, van zijn zegetochten naar Noord- en Zuid- Amerika, dan werd ik weer ongeduldig en een gevoel van jaloerschheid maakte zich ^an mij meester. Het vliegen met zoo'n luchschip moet toch iets heel anders zijn dan het zweven in een vliegmachine. Zou daar nu niets aan te doen zijn? Zou er niet een mogelijkheid te vinden zijn, om ook die ervaring rijker te worden? En kijk, juist toen ik aan een bevredi gend antwoord op deze netelige vraag be gon te wijfelen, ontdekte ik in de lucht een nog dikwijls te ontmoeten. Wij worden vast goede vrienden." Dan vatte zij de hand van vrouw Hoor geboom, die ten hoogste verbaasd was, al liet zij het niet blijken, en die zich toch niet onttrekken kon aan de bekoring, die van Hertha uitging. „Ik dank a vriendelijk, vrouw Hooge boom, dat u het goed vindt, dat ik Kees zoo nu en dan eens mag opzoeken. 'kHeb jaren en jaren met zieken en on- gelukkigen verkeerd en voel mij tot hen aangetrokken. Ze hebben het ook zoo gaarne, dat men belang in hen stelt. 'kHeb van den dokter gehoord, dat ai heel best voor Kees zorgt, en dat merk ik ook wel. Maar u is vaak weg, dat moet wel. En dan is bij zoo alleen. Daarom ben ik zoo blij, dat ik zoo nu en dan ko men mag en dat u het goed vindt." Hertha verdween ijlings. Vrouw Hooge boom moest over haar woorden maar eens nadenken. Zij keerde denzelfden weg, dien zij gekomen was en passeerde dus weer „Re pos ailleurs", uit de deur waarvan by haar nadering een dame kwam, die reeds grijs haar had en dichter bij de zestig dan bij de vijftig scheen te zijn. Zy stapte op het hekje toe en wenkte Hertha. „Neem mij niet kwalyk," zeide zy, Her- tha's naamkaartje in de hand, „is u! daareven niet hier geweest en zoudt u vanmiddag niet terugkomen?" Om in het geziz aan groot en klein, delijk hulp te kunnen varleeaaa bij Brand wonden en Snijwonden en alle Hiüdver- wondingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben oen doos of tuba alleraardigst luchtschip van klein formaat Ik taxeerde zijn lengte op hoogstens 40 M. en zijn doorenee op ongeveer 13 M. De drijfkracht beataat uit een 80 PK Sie mens SH'13 motor en de kleine cabine biedt aan drie of vier personen plaats. Met den kapitein en den monteur kunnen er dus hoogstens en dan nog sleohs bij gunstige weersgesteldheid twee passagiers mee naar boven. Dit sierlijke, elegante luchtscheepje staat sedert ruim een jaar in dienst van bet Trumpf-bedrijf in Ben- lijn-Weissensee, een der grootste Choco lade-fabrieken, welke we in Duitschland hebben. Ik spoedde mij naar Weissensee, werd hier door de eigenaars der fabriek, Gebr. Monheim ontvangen en vertelde hun van mijn belangstelling voor alles, wat met de luchtvaart samenhangt. Ongeveer een jaar staat dit luchtschip in dienst van 't Trumpf-bedrijf en reeds meer dan 200 vluchten boven Duitsche steden en lan den zijn uitnemend verloopen. Men ken de deze soort van reclame tot dusver in Duitschland nog niet en dus staat deze D. P. N. 28 in het brandpunt der publie ke belangstelling. Natuurlijk was men voornemeiis, om den grooten Zeppelin bij zijn bezoek aan de rijkshoofdstad eere escorte te geven en men verklaarde zich in beginsel bereid, om bij gunstige weers gesteldheid mij als eenigsten passagier mee naar boven te nemen. 'Of ik dan inaar op dien gedenkwaardigen morgen tegen zes uur in Staaken wilde wezenl Dat kostte mij een elapelooze nacht, want liever wilde ik een uur te vroeg dan een minuut te laat verschijnen. Van Staa ken uit ondernam ik mijn eerste luchtreis per Aero-Lloyd, nu ook alweer tien jaar geleden. Van Staaken uit zou ik dus mijn eerst8 vlucht nu per luchtschip gaan on dernemen. Het viel mij verre van gemak kelijk door een cordon van schupo heen te dringen en men scheen het maar half te gelooven, dat ik voornemens was, om in de schommelende cabine van het klei ne luchtschip binnen te stappen. Men 'her innerde mij aan het malheur, dat dezelf de piloot, Thomas, juist dezer dagen met een soortgelijk Parseval-luchtschip in de Oostzee heeft gehad. Maar ik liet mij door niemand van de wijs brengen, wist tot kapitein Thomas en diens collega Rinau door te dringen en vroeg, wanneer men dacht te starten? Dat hangt van Dr Eoke- ner ai. Zoodra we weten, dat 'hij in zicht is, gaan we de lucht in. Ik werd voorgesteld aan mevrouw Tho mas, die haar man steeds trouw ter zijde staat en zich aan het moeilijk examen voor stuurman heeft onderworpen. Met rechtmatige voldoening vertelde ze mij van haar werk als „Rudelganger" en van haar overtuiging, dat binnen afzienbaren tijd vele soortgelijke luchtschepen als re clame voor groote ondernemingen zullen rondzweven. Iedere tijd stelt zijn eigen eischen en de luchtreclame heeft een groo te toekomst voor zich liggen. Trumpf zal weldra niet de eenigste fabriek zijn, die door middel van vliegtuig of luchtschip op de publieke aandacht beslag komt leg gen. Uiteraard was ik nieuwsgierig, van deze ondernemende jonge vrouw iets na ders omtrent de D. P. N. 28 te vernemen en ze antwoordde glimlachend: „Het schommelt zoo nu en dan een beetje. Ge moet u maar stevig vasthouden en bij het starten kunt ge op den grond gaan zitten, want voor stoelen of banken is er in de kleine cabine geen ruimte. Mijn man moet zich straks ook aan het stuur vasthouden. Met behulp van de monteurs gaat ge straks de lucht in en als ge dan den groo ten Zeppelin ziet aanglijden, dan zult ge een schoon oogenhlik beleven. De kleine Zepp geeft dan den grooten Zepp het eere-escorte en slechts weinigen hebben dit historisch moment van nabij en in de zen vorm meegemaakt!" „Dat is zoo. Is ui juffrouw Saaman?" vroeg Hertha. „Die ben ik. Kunt u nu niet komen, want ik zou vanmiddag naar Landdorp gaan. Dat wist het meisje niet." „Heel graag," zei Hertha. „Ik handel het liefst mijn zaken zoo spoedig moge lijk af." „Komt u dan binnen." Onmiddellijk daarop vertelde Hertha 't doel van haar bezoek. Maar haar vraag viel niet in goede aarde, dat bemerkte zij onmiddellijk aan de gelaatstrekken van de sympathieke juffrouw Saaman. Hertha liet zich echter niet gauiw uit het veld slaan. „In het hotel werd mij gisteravond uw naam genoemd en ook dokter Van Leeuwen deed het. U moet weten, ik ben de nieuwe wijkverpleegster. Maar men vertelde mij onmiddellijk er bij, dat u nie mand meer wilde hebben. Toch ben ik gekomen, vooral toen ik hoorde, dat uw man hoofd van de christelijke school in Landdorp is geweest. In uw milieu zou ik mij thuis gevoelen. 'Zoudt u er nog eens over willen nadenken en niet direct een beslissing nemen? Ik heb voor een week een kamer in het hotel en als het moet, kan ik die kamer wel langer huren." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5