Uit de Provincie, Zoeklichtjes gemeenteraad van Vlissingen. artikelen in prijs mochten stijgen als deze prijsstijging weder mocht voeren tot loonsverhoogirig als dan alles tezamen het Buitenland weder aanleiding mocht geven tot nieuwe protectie, en Nederland moest weder antwoorden met contra maatregelendan kon het einde wel eens bitter tegenvallen. Zeer leerzaam te dezen opzichte zijn de mededeelingen van den heer Colijn, in zijn nota, omtrent Diuitschland, waar het invoerrecht op suiker achtereenvolgens werd verhoogd van i 6 per 100 K.G. tot f 9, vervolgens tot f 15 en eindelijk tot i 19. Wie zich aan een ander spiegelt, sp:cgelt zich zacht I Be verrassing van Alkmaar. de Donderdag te Alkmaar gehouden raadszitting werd een suplement-begroo- tii '1 behandeld, waarin o.a. was voorge- ste f 1000 gratificatie aan de directie van het stadsziekenhuis te geven, als be- looniot* voor bewezen diensten bij de in- ric daarvan. Eenige raadsleden her in n er aan, dat men kort geleden in ge .e zitting een suppletoire begrooting hau besproken, waarin een belooning van f 2500 voor den directeur van publieke werken was opgenomen, omdat hij voor het ziekenhuis plannen gemaakt had en toezicht op den bouw had uitgeoefend. Toen do raad zich daarmede niet direct kon vereenigen, was de supplementbegroo- ting zonder dezen post aangenomen. Wan neer, zoo vroeg men, komt 'die post nu in openbare bespreking? Uit het antwoord van het college van B. en W. bleek, tot aller verwondering, dat de Raad in een volgende zitting dit bedrag reeds in openbare vergadering goedgekeurd had. Het was namelijk ver borgen geweest in een volgende supple toire begrooting, zonder dat den Raad dit was opgevallen. Met het aannemen daarvan had men toen, zonder het te we ten ook de f 2500 gratificatie toegekend. Het beleid van B. en W. werd in dezen aan scherpe critiek onderworpen. De f 1000 voor de 'directie werden thans met 5 stemmen tegen toegestaan. Overtreding Zegelwet 1917. De Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw beeft betreffende de Zegelwet 1917, in verband met het indienen van sollicitatie-rekesten, tot de gemeentebesturen de volgende aan schrijving gericht: De Minister van Financien beert ter zake van bovenvermelde aangelegenheid, het volgende onder mijn aandacht gebracht: „Het is mij gebleken, dat door verschei dene gemeentebesturen niet voldoende de hand gehouden wordt aan het voorschrift van artikel 23, no. 3 der Zegelwet 1917, dat sollicitatierekesten andere dan vrijge steld in aart. 32, no. 3, juncto no. 1 sub. a, aan zegelrecht zijn onderworpen. Dit misbruik breidt zich aanzienlijk uit. In een bepaald geval waren van de 140 ingekomen verzoekschriften er 69 onge- zegeld. Het schijnt voor te komen, dat vóór het doen eener keuze de ongezegelde rekesten niet steeds terzijde worden gelegd. Treft het dan, dat de inzender van zulk een ongezegeld rekest voor een benoeming in aanmerking gebracht moet worden, dan wordt hij uitgenoodigd zijn verzoek door een ander, op zegel gesteld, te ver vangen. Het is duidelijk, dat, ofschoon aan de benoeming zelf slechts het gezegel de rekest van den voorgedragene ten grondslag ligt, bij de beoordeeling der verschillende sollicitanten rekening met alle, ook met ongezegelde verzoekschrif ten werd gehouden. Aldus overtreedt het gemeentebestuur artikel 15 der Zegelwet 1917". Ik moge u, voorzoover dat noodig is, op deze onregelmatigheid wijzen, te meer daar een handelwijze als boven gesigna leerd, ook den adressanten zelf aan ver volging blootstelt. Wellicht verdient het daarom aanbeve ling om in van de gemeentebesturen uit gaande advertenties tot oproeping van sollicitanten, uitdrukkelijk te wijzen op het wettelijk voorschrift, dat de candida- ten hun verzoekschrift moeten indienen per gezegeld rekest. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad van Vlissingen. Afwezig jnet kennisgeving de heeren Paap, Huson, Wesseiing, de Meij en Ber ger, terwijl dhr de Ridder slechts het eerste gedeelte der zitting bijwoonde. Mededeeling geschiedt, dat den burge meester verlof is verleend van 11 Juli 16 Augustus. Ingek. zijn: enkele verslagen. Verder beslissingen van den Raad van Beroep voor de Directe belastingen te Middelburg tot handhaving van de aanslagen in de zakelijke belasting op het bedrijf ad f 4000 en, f 300 van de N.V. Stoomvaart-maat schappij Zeeland. Besloten wordt aan de Vereen, voor Chr. onderwijs de noodige medewerking te verleunen voor het aanschaffen van leermiddelen en schoolmeubelen em het aanbrengen van een rijwielbergplaats ten behoeve van de Oranjeschool. Aan den gemeente-secretaris wordt ver lof verleend van 12 Juli4 Augustus. De heer T. Bakker verkrijgt eervol ont slag aan de U. L. O. school. B. en W. stellen voor achtergevel-rooi lijnen vast te stellen aan de Hobeinstraat. Ingekomen was een adres van penige omwonenden inhoudende bezwaren tegen den voorgenomen bouw aldaar. Dhr R orjje noemt het zenden van dit adres na de plaats gehad hebbende ge beurtenissen een eigenaardige manier van doen. Weth. M. Laernoes wijst er op, dat bij eventueelen bouw toch voldaan moet worden aan de bouwverordening. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Ditzelfde geschiedde mot het voorstel inzake aanbrengen van brievenbussen aan de woningen. Dhr van Oorschot vroeg alleen, of dit alleen voor nieuwbouw verplichtend was. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. het ook voor alle bestaande wo ningen kunnen eischen. Maar het ligt niet in de bedoeling. Weth. M. Laernoes zegde ook soe- pele toepassing toe. Dhr R o r ij e is daar ook voor. Er zijn menschen, die slechts zelden post krijgen. Dezen te dwingen een brievenbus aan te brengen is onnoodig. Maar wel zijn er verschillende betrekkelijk nieuwe wonin gen, waar geen brievenbus is. Daar is het wel gewenscht. Vaststelling werklieden reglement. Dhr Van Oorschot, S.P., wil alsnog den len Mei opnemen bij de vrije dagen. De Koninginnedag wordt wel als vrije dag beschouwd. Er zullen wel werklieden zijn, die er geen prijs op stellen op Koninginnedag vrij te hebben. Dat zal met 1 Mei ook wel het geval zijn. D.ie gevallen staan dus gelijk. Maar een groot aantal arbeiders stelt hoogen prijs op de viering van den len M<4. Dhr Van Hal, s.-d., wijst er op, dat de vaststelling van dit reglement ongeveer 17, 18 jaar geduurd heeft. Het is dus geen overijlde stap geweest. Toch brengt Spr. hulde aan B. en W. voor het tot stand brengen van dit reglement en bet overleg met de vakorganisaties. Wat het idee-Van Oorschot betreft, zegt spr., dat deze kwestie ook is be handeld bij bet .ambtenaren-reglement. Spr. houdt er niet van in herhaling te treden. Doet dhr van Oorschot echter een voorstel, dan zal spr. het ondersteunen. Dhr S o r e 1, A.-R., zal een poging, als door dhr Van Oorschot bedoeld niet steunen. Dhr Woltering, A.-R., vestigt er de aandacht op, dat de organisaties niet om den vrijen 1 Mei-dag hebben gevraagd. Dhr M. Laernoes meent, dat de voorbereiding van dit reglement 14 jaar heeft geduurd. De behoefte er aan werd maar weinig gevoeld. De vaststelling is echter vlot verloopen 'en ondervond weinig moeilijk heden. Spr. zou het reglement ongewij zigd willen vaststellen en eens willen kij ken, boe bet werkt. Spr. is er van over tuigd, dat de zaken even soepel zullen ver loopen als de laatste 17 jaar het geval is geweest. Spr. is er tegen den len Mei als vrije dag te beschouwen. Dhr Van Oorschot neemt aan, dat er menschen zijn, die prijs stellen op den vrijen Koninginnedag. Spr. zal dan ook niet over bet Koningschap spreken. Maar Spr. wijst er ook op, dat er vele arbei ders prijs stellen $>p den len Mei. Die moet men ook ter wille zijn. Spr. zal geen voorstel doen, omdat het geen kans heeft. Toch zal spr. er iedere keer voor opkomen. Dat de organisaties er niet om gevraagd hebben, bewijst niet, dat de arbeiders er geen prijs op stellen maar ze zagen geen kans om hun wensch ingewilligd te krijgen. Ze kennen -dezen Raad wel. Dhr So rel, A.-R., zegt, dat de be hoefte aan een vrijen 1 Mei niet zoo groot is. Een heel, heel klein groepje trekt slechts naar buiten op 1 Mei. Dhr Van Hal vindt dit een gevaarlijke wijze van spreken van een arbeidersaf gevaardigde. Dhr Sorel kan weten, dat vele arbeiders nog niet in de gelegienheid zijn, omdat zij m loondienst zijn, vrij te nemen. Het reglement wordt hierna z.h.st. aan genomen. Hetzelfde geschiedt met het ambtena ren-reglement -voor het Gasthuis. De voorzitter merkt met genoegen op, dat de Raad zich op zoo snelle wijze door deze materie heeft heengewerkt (Gelach.") Wethouderspensioen. Teneinde gerezen misverstand op te heffen, stel len B. en W. voor in de verordening de volgende bepalingen op te nemen: Aan art. 5, le alinea, luidende: „Hij, die aanspraak kan .maken op pensioen krachtens deze verordening, heeft geen recht op vergoeding" toe te voegen achter het woord verordening de woorden: „of tengevolge van het bekleeden van het ambt van wethouder geen geldelijke schade lijdt" heeft enz. Na art. 15 in te voegen: Art. 16. „Deze verordening is uitsluitend van toepassing op de thans zitting hebbende wethouders, terwijl voor de bepaling van het pensioen ook de tijd, waarin de wet houder vóór het inwerking treden dezer verordening zijn ambt vervulde, in aan merking wordt genomen." De voorzitter merkt op, dat dit geen nieuwe elementen in de verordening brengt. Het is alleen maar een verduide lijking, om te laten uitkomen, dat niet tegelijk vergoeding en pensioen genoten kan1 worden en ,dat de oud-wethouders niet onder de regeling vallen. Dhr Harts 'kan de draagkracht van deze wijzigingen nog niet overzien. Spr. heeft tegen het voorstel bezwaren. Het komt spr. in vergelijking met de ambtenaren onbillijk voor, dat een wethouder, die b.v. één maand jn functie is geweest en aftreedt, twee jaar lang vergoeding, (wachtgeld) kan krijgen. Het is natuurlijk beroerd voor een wethouder, als hij zoo spoedig moet aftreden. Maar een ambtenaar kan ook ontslagen worden. Ook vindt gpr. het ongewenscht, dat een wethouder in acht jaren zijn maximum pensioen kan halen. Dit dient toch zeker 12 jaar te zjjn. Na eenige discussie wordt door de rechtsche fractie bij monde van dhr Wol tering voorgesteld te bepalen, dat het pen sioen pas ingaat na vier jaar en niet na twee jaar dienst. Dit wordt algemeen goed gevonden. Dhr van H a 1, S. D., acht het tijdstip voor invoering van wethouderspensioen niet bijzonder gunstig. In de vorige ver gadering beeft de wethouder van finan ciën pessimistische geluiden laten hoo- ren over den financiëelen toestand der gemeente. Toen moest Vlissingen in de 2de kias der fondsbelasting geplaatst wor den. De Voorzitter: wij komen hiermee op verzoek van den Raad. Dhr v. Hal: er worden wel eens meer verzoeken door den Raad gedaan, die B. en W. niet direct inwilligen. Toch zal spr. niet tegenstemmen. Spr. vraagt, wie zal uitmaken of een wethouder financieel schade lijdt door zijn wethoudersambt. De Voorzitter: de Raad. Dhr v. H a 1 acht dit zeer ongewenscht. Dan gaan we ons mot persoonlijke om standigheden bemoeien. Spr. is het met den heer Harts niet eens. We weten allen, hoe het leven van een wethouder is. Dhr P. G. Laernoes: niet op rozen. Dhr v. Hal: we moeten den toestand zóó maken, dat hij niet aan zijn stoel blijft plakken, maar eerlijk voor zijn standpunt durft uitkomen. Dat een wethouder na een maand reeds wachtgeld krijgt, aoht spr. gezond. Een wethouder kan zijn be trekking er wel aan moeten geven, om wethouder te worden. Een votum van den Raad kan hem wel eens spoedig tot heen gaan nopen. We moeten een goede verhouding heb ben, waarop financieels omstandigheden niet onzuiver inwerken. Dhr Sorel, A. R., ziet niet in, dat na 1, 2 of drie jaar wachten het tijdstip tot invoering van wethouderspensioen gun stiger zou zijn. De Voorzitter verdedigt het voor stel van B. en W. Dat in acht jaar het maximum zou worden behaald is iets, wat in vrijwel alle gemeenten voorkomt. Spr. vertrouwt, dat alle wethouders eerlijke menschen zijn en naar waarheid zulen opgeven, of ze financieele schade lijden. Spr. zegt, dat B. en W. de wijziging van den termijn van 2 in 4 jaar overne men. Verdere amendementen worden niet in gediend, zoodat het voorstel z.h.st. wordt aangenomen. (Zie vervolg Derde Blad.) Bij zieke vrouwen bewerkt het gebruik van het natuurlijke „FranzJosef'-bitter- water een ongehinderde en gemakkelijke lediging van den darm, waarmede vaak een buitengewoon weldadige terugwer king op de zieke organen gepaard gaat. Schrijvers van klassieke leerboeken over vrouwenziekten verklaren, dat de gun stige werkingen van het „Franz-Josef"- water ook door hun onderzoekingen ge staafd worden. Bij Apoth. verkrijgbaar. STOFFER EN BLIK hebben afgedaan. Een stofzuiger levert J. M. Pol man, Goes. Tel. 129. (Adv.) De heer W. Smelt, adjunct-referen daris P.T.T. te Middelburg, zal worden benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Rijssen. Feesten te Hulst Te Hulst zijn plannen in voorbereiding om het 750-jarig bestaan der stad van 15 tot en met 25 Augustus a.s. feestelijk te herdenken. De leiding berust bij een comité dat gevormd is uit de besturen van de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer en den Oudheidkundigen Kring „De Vier Am bachten". Dit comité heeft een programma sa mengesteld, dat in korte trekken het vol gende omvat: Historische optochten. His torisch openluchtspel. Tentoonstellingen o.a. van de rijke geschiedenis der stad. Avondconcerten op het Attractieterrein „Oud Hulst". Waterfeest en Vuurwerk. Op verschillende avonden is er een schitterende verlichting. Schip te water. Het motor mailschip „Dempo", in aanbouw op de werf der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis singen voor de Rotterdamsche Llovd, een zusterschip van de „Baloeran", zal Za terdag 26 Juli te water worden gelaten. Met ingang van 16 Aug. a.s. aan gewezen als directeur van P. T. T. kan toor te Breskens de ref. 2e kl. der P. T.T. A. J. Salomé te Zwolle. Waterschapsbesturen. Bij K.B. zijn benoemd tot dijkgraaf van het waterschap Groote en Kleine Isabella Ci. A. Rarbé, te Philippine; met 23 Juli a.s. tot dijkgraaf van den Nieuw Olzende- polder M. Mol te Ierseke; met Sept. a.s. tot dijkgraaf van den Zuidvlietpolder S. A N. van Oeveren te Wolphaartsdijk; met 3 Aug. a.s. tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Zuidvlietpolder W. G- van Oeveren te Wolphaartsdijk; met 1 Aug. a.s. tot gezworene van het water schap Oud-Vossemeer B. G. Friderichs te Oud-Vossemeer. Het nat der radio. Woensdag werden onder de gemeente Scherpenisse, van twee personen die aan het maaien waren, door voorbij trekkende vreemde lingen (Duitschers) de aan den kant der sloot verborgen rijwielen ontvreemd. Di rect volgde aangifte by de politie. Na ingewonnen informatie bleek, dat des middags 2 vreemdelingen de Thoolsche brug hadden gepasseerd, zoodat het sig* nalement dezer personen spoedig bekend was. Direct werd dit door den burge meester bekend gemaakt en reeds Vrij dagmorgen werden beiden onder geleide van 2 marechaussees voor den burge meester gebracht. Middelburg. Gisteravond had in de klei ne zaal van het Schuttershof een vergade ring plaats van het bestuur van Uit het VolkVoor het Volk met een groot aantal personen, die zich voor deelname aan den Historischen optocht op 1 Sept. a.s. hadden aangemeld. De voorzitter, de heer W. de Graaf, heette allen welkom en deed mede deeling van verschillende personen, die bericht van verhinderingen hadden gezon den, maar die zich toch reeds definitief voor deelname hebben opgegeven en zicb bereid verklaarden een hun toegedachte rol te vervullen. Hierna deed spr. voorlezing van de verschillende personen die in den optocht zullen voorkomen. Nog een aantal bepaalde personen wacht op een vertolker. B.v. voor de vendels Zwitsers is nog geen voldoend aantal manschappen gevonden. Volgende week Vrijdag des avonds kwart over 8 wordt op dezelfde plaats en en uur met hen een speciale vergadering gehouden en is opgave van deelname voordien zeer gewenscht. Zoowel zij, die de vendels willen aanvullen als zij, - die de enkele andere plaatsen alsnog willen bezetten, weten dat het adres van den secretaris is de heer J. A. Tavenier, Bree. Wij waren in de gelegenheid een foto te zien van het schip uit de 13e eeuw, waarmede Prins Willem V met zijn ge malin, zijn kinderen en zijn hofhouding aan de voormalige Oostpunt aankomen. Vanaf de Maisbaai en de omgeving van Spijkerbrug zal men op die aankomst een mooi zicht hebben. Ook kan worden medegededeeld, dat de costumier Boonstra uit Groningen zal zorg dragen, dat de costuums Donderdag 23 Aug. hier aankomen. Ook zal des Maandags in bet Schuttershof een staf van grimeurs en kappers uit Amsterdam aanwezig zijn om ieder op tijd gereed te hebben, terwijl voor de vorstelijke perso nen en hun gevolg bij het vertrek der boot iemand voor dit voorname werk present zal zijn. Te één uur moeten allen in het stad huis aanwezig zijn gekleed, gekapt en ge grimeerd en zij, die te paard deelnemen, kunnen in het Schuttershof hun vier voeters bestijgen. Tegen half twee worden de vendels Zwitsers bij bet Stadhuis verwacht en daar door het stadsbestuur beëedigd. De stoet stelt zich op en dan trekt men naar de Rotterdamsche kade om de aan komst van het schip af te wachten. Het is wellicht hier de plaats te melden, dat men aan een onderdeel van den op tocht nog een kleine uitbreiding heeft gegeven, namelijk, dat de Zeeuwsche be volking niet alleen door de Zeeuwsche edelen zal worden voorgesteld, maar ook door paartjes in oiuderwetsche dracht in sjeezen uit dien tijd. Zooals vroeger reeds gemeld gaat de stoet na de ontvangst de stad in en wel door Langedelft en Burg naar de Abdij, waar voor den Commissaris der Ko ningin gedefileerd wordt en vervolgens door een deel der stad om te ongeveer 4 uur bij bet stadhuis te eindigen. In bet stadhuis hopen dan de Prins en zijn gemalin receptie te houden, waar op waarschijnlijk de deputaties van pro vincie, gemeente, breede geërfden, enz. hun opwachting zullen maken en waarop ook vele niet aan den optocht deelne- menden zullen worden genoodigd. De hooge gasten zullen dan als goede gast vrouw en gastheer optreden en ook voor buffetten zorgen. Te half zeven moet alles weer klaar staan voor een tweede ommegang door de stad, welke te 8 uur eindigt. Arnemuiden. Op de scheepswerf van de firma Gebrs. Meerman is men bezig met het afbouwen van een jacht. Dit jacht welke een z.g.n. Hoogaars-model is, kan zich voortbewegen zoowel door middel van een motor als door zeilen. De mooi afgewerkte salon, waarvan het binnenwerk werd gemaakt door den heer J. K. Crucq, Mr Timmerman al hier, maakt een zeer goeden indruk. Het overige gedeelte zoowel keuken, slaapver trek enz. is eveneens keurig en net afge werkt. Het jacht genaamd „1 enacé" is bestemd voor België en zal dezer dagen afgeleverd worden. Colijnsplaat. In de Woensdag gehou- den Raadsvergadering kwam aan de orde het bekende schrijven van Ged. Staten, over do jaarwedden van burgemeesters enz. B. en W. stellen voor, met 'toog op den heerschenden landbouwcrisis, af wijzend te beschikken, waartoe met alge- meene stemmen werd besloten. Op ver zoek van een aantal ingezetenen werd besloten om het pad aan de Westzijde van den Nieuwen Weg als rijwielpad aan te wijzen. Overeenkomstig zyn ver zoek werd aan. den heer A. J. Louwers te Kats eervol ontslag verleend als ge meenteopzichter, in te gaan op 1 Nov. 1930; onder dankbetuiging voor .bewe zen diensten. Ook in de kringen van Christelijke landbouwers wordt de gedachte gepropa geerd, dat het beter zou zijn een belan genpartij te vormen, inplaats van zich politiek te organiseeren op principieelen grondslag. Dit heeft me wel eenigszins verbaasd. In de eerste plaats diende men toch te begrijpen, dat op die wijze zeker niets voor de boeren te bereiken is. Men behoeft nog niet zooveel van de politiek af te weten om te begrijpen dat dergelijke belangenpartijen, zelfs al worden ze betrekkelijk sterk, niet den minsten invloed hebben. En dan vraag ik me ook af als ik dergelijke uitlatingen lees: hebben man nen als Groen en Kuyper en Lohman dan tevergeefs geleefd, dat nu door hunne geesteskinderen het belang gesteld wordt boven het beginsel Maar de crisis dan, zal men zeggen. Moeten de boeren dan maar zonder meer te gronde gaan? Natuurlijk niet. Alle partijen hebben hier een taak. Trouwens, zóó donker staat het er ook nog niet voor, al zijn de tijden moeilijk. Of heeft God in 't verleden niet willen zegenen, mild en overvloedig? En is 'tniet een heerlijk stuk van onze be lijdenis, dat Gods voorzienig bestel over alle dingen gaat, zoodat alle dingen, voorspoed en tegenspoed ons als uit zijne Vaderlijke hand toekomen? OPMERKER. Heinkenszand. Dhr P. Westdijk, ambt ter secretarie alhier, is geslaagd voor het examen der gemeente Rotterdam voor de benoembaarheid tot ambtenaar bij' de Gemeenteadministratie aldaar. Meliskerke. Gisteravond had het zoon tje van den timmerman Flipse alhier het ongeluk van een zolder te vallen en zich zoodanig 'te bezeren, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter constateerde een armoint- wrichting. Tholen. Gisteren .vergaderde de Ge meenteraad. Verzoek van M. van Duiven- dij ke, reeds meerdere malen tot dein raad gericht inzake schadeloosstelling voor schade geleden aan zijn scheepswerf door den brugbouw, werd op voorstel van B. en W. afgewezen, op de zelfde gronden als voorheen. De heer Overbeeke zou gaarne weten, of, indien de beer yan Duivendijke in rechten gaat, hij kans maakt het proces te winnen. De voorzitter meent, dat er niet de minste kans bestaat, dat hij het zal winnen. De heer Overbeeke meent evenwel, dat bij eventueele procedure de gemeente toch kosten zal hebben en stelt daarom voor in der minne te schikken en een schadevergoeding van j: 500 toe te kennen. De voorzitter zegt, dat de heer Over beeke volkomen gelijk zou hebben indien adressant nooit iets had ontvangen, doch daar hem reeds eenige "koeren iets is toe gekend, denkt D. door steeds vol te hou den meer te zullen krijgen, ofschoon hij niet de minste rechten heeft. De heer Overbeeke wijst er de tegen standers van vergoeding op, dat het voor bun rekening ligt, indien bij1 eventueel verlies da gemeente op groote kosten zal komen. Ingevolge de nieuwe salarisregeling, vastgesteld door Ged. Staten voor Bur gemeester-secretaris, ontvanger en wet houders, stellen B. en W. voor, Ged. Staten te verzoeken deze .gemeente in de 6e klasse te laten, daar de salarissen dan blijven als voorheen. De heer Moelker zag liever, dat eerst de officiëele volksstelling had plaats ge had, daar wij straks minder inwoners zullen hebben en dan ook in een andere klas zullen komen. De voorzitter zegt, niet de bedoeling te hebben de klasse indeeling naar het be volkingscijfer, doch boven of onder de 3000 inwoners, te vragen geplaatst te worden in. de 6e klas. De heer Overbeeke heeft hierin geen bezwaar, mits het salaris der wethouders gehandhaafd blijft op f300. De beer van den Berge zegt voorstan der te zijn van bezuiniging en is daar om tegen de bestaande regeling, hij' acht bet salaris der wethouders op f200 hoog genoeg. De voorzitter meent, dat het niet on billijk is, dat dit salaris blijft, zooals het geweest is, daar veel werk verbonden is aan de functie van wethouder. De beer Moelker acht (het verkeerd, om te bezuinigen op de Wethouders daar deze dit bedrag wel verdienen. De beer Baaij vindt f 200 hoog genoeg. Met de st. van de heerein Baaij en Van den Berge tegen (post salaris weth.) werd besloten het verzoek aan Ged. Staten tot plaatsing 6e klasse te steunen. Afwijzend werd beschikt op verzoek schoolbestuur van de school mat den Bijbel, inzake verbetering schoolplein en speelplaats, da.ar dit in de jaarlijksche vergoeding is inbegrepen. In beginsel werd besloten aan L. Ge luk Jz. 50 vierk. M. grond in erfpacht af te staan. De subsidie aan het Alge meen Armbestuur werd gebracht van f 2500 op f 3400. Op verzoek van het bestuur der veree- niging tot het verstrekken van onderwijs op Gereformeerden grondslag te Tholen, om toekenning gelden enz. art. 72 L. 0.- wet, werd goedgunstig beschikt. Vastgesteld werden de rooilijnen der Schoolstraat. Aan dhrn Burgers en Verkouteren wer-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2