Staten-Generaal Uit de Provincie Kerknieuws. Rechtzaken Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand der voorzitterschap van den heer W. G. Scheeres. Volgens het jaarverslag kon de vereenl- ging niet alleen hare plaats behouden, maar zag zij hare positie versterkon. Het ledental wies in 1929 met 593 nieuwe leden en sedert vermeerderde het tot 1 Mei j,l. met 292. Het aantal afdeelingen klom tot 53. Medegedeeld werd, dat het aantal leden 5000 bedroeg. Hulde werd gebracht aan den Midden- standsraad, die 10 jaar bestaat, boven al aan zijn voorzitter, baron van Wijn bergen voor zijn toewijding en ijver. In het hoofdbestuur werden herkozen de heeren J. van Altena Czn en K. Mie- dema; voor den heer P. Pluijter, die we gens vertrek uit de provincie Drente zijn functie neerlegde, werd gekozen de heer H. Wierenga te Assen. De aftredende leden van den Midden stand werden eveneens herkozen n.l. de heeren L. Attema, A. Bos, J. Kaajan en K. Meima. Vrachtauto's voor veevervoer. Het tweede Kamerlid I. H. J. Vos heeft den minister van arbeid, handel en nij verheid de volgende vragen gesteld: lo. Is het den minister bekend, dat naar de veemarkten in ons land veel vee wordt vervoerd in vrachtauto's, die niet worden gedesinfecteerd? 2o. Is de minister niet van meening, dat besmettelijke veeziekten, zooals het thans heerschende mond- en klauwzeer, hier door een grootere kans hebben om te worden verbreid? 3o. Is de minister bereid tot verbetering van dit euvel mede te werken, bijv. door een wijziging van art. 6 der Veewet, waar thans alleen van openbare middelen van vervoer wordt gewag gemaakt? Vechtpartijen in een gemeenteraad. De gemeenteraad van Sleen heeft zich gisteren geruimen tijd bezig gehouden met de slechte verstandhouding, welke bestaat tusschen den Burgemeester, den Secretaris en de andere ambtenaren der gemeente, waardoor telkens sensationeele gebeurtenissen voorkomen. Tevens be sprak hij de vechtpartij tusschen den Secretaris en het lid van den raad Vos. Ten opzichte van deze vechtpartij eischte de heer Vos geen bestraffing van den Secretaris, ook al omdat deze bij den aanvang dezer bespreking zijn leedwezen heeft uitgesproken en zijn excuus aange boden. Bij de verdere bespreking bracht wet houder Van Tellingen naar voren, dat hien den secretaris onmondig had ver klaard door den eersten ambtenaar ter secretarie te belasten met het maken van de notulen en ook overigens de secretaris niet de bescherming van het college had genoten, die hij noodig had. De raad be sloot tenslotte te berusten in het voor gekomen geval, de vechtpartij, maar waarschuwde tegen herhaling wat aan gaat de vervulling van de functie door den secretaris, en dreigde bij de minste plichtsverzaking met ontslag. TWEEDE KAMER. Tekort van het Spoorwegpensioenfonds. De Kamer heeft zich gisteren in hoofd zaak bezig gehouden met het ontwerp tot goedkeuring van een overeenkomst tusschen de ministers van Waterstaat en Financiën eenerzijds, en aan den anderen kant de N.V. Mij. tot Expl. van Staats spoorwegen en de N.V. Holl. IJz. Spoor- mij. in April van dit jaar gesloten. Die overeenkomst vloeit voort uit de omstan digheid, dat het tekort van het spoor wegpensioenfonds blijkens de wetenschap pelijke balans tot over de f230.000.000 is gestegen. De overeenkomst nu bedoelt, dat hetgeen de spoorwegen voor dit doel hebben gereserveerd terstond in het fonds zal worden gestort en dat voorts gedu rende 60 jaar de spoorwegen f9.825.000 per jaar zullen storten in dit fonds (ver minderd met hetgeen men per kalender jaar meer dan 4 pet. ontvangt aan ren te). Indien een nieuwe wetenschappelijke balans een verlaging toelaat van dit be drag, dan zal zulks geschieden. Lang en breed is er over dit ontwerp gedebatteerd. Sommige leden waren be vreesd, dat deze belasting van de be- drijfsrekening de directie zou brengen tot nieuwen aandrang tot loonsverlaging, wat van andere zijde weersproken werd, omdat de tekorten toch. voor rekening komen van het rijk. Nadat een motie-Van Braambeek waar in de wensch geuit werd, dat de staat blijft opkomen voor het bedrag, dat hij ook bij naasting voor zijn rekening had moeten nemen, met 36 tegen 35 st. ver worpen was, werd het wetsontwerp met 35 tegen 33 st. aangenomen. Feesten te Middelburg. Men schrijft ons: Een der mooiste onderdeelen van de feeslelijkheden, welke men te Middelburg op touw zet ter viering van den 50sten jaardag van H. M. de Koningin, zal de historische optocht zijn. Uil den aard der zaak moest het on derwerp verband houden met oen ge beurtenis uit het Koninklijk Huis. De keuzo is gevallen op den intocht van Prins Willem V, stadhouder, in 1786, met zijn gemalin en zijn drie kinderen, onder wie de latere Koning Willem I. Die Prins kwam destijds aan met een jacht aan de Oostpunt en is met een vrij grooten stoet door een deel der stad gereden naar de Abdij. In afwijking daarvan zal de rit door de stad eenigszius worden uitgebreid en eindigen op het groote marktplein dat aan zeer veel bezoekers gelegenheid geeft den stoet in alle on derdeelen te zien. Het prinselijk paar stelt zich voor daarna in een der zalen van het Stadhuis te recipieeren. Het vaartuig, waarmede de Prins zal aankomen, z,al oen getrouwe nabootsing zjjn van het in 1786 gebruikte, evenals ook de karossen, welke in den stoet zullen voorkomen. D© medewerking der Middelburgsche in gezetenen is algemeen. De hoofdpersonen van den optocht zullen worden voorge steld door den heer Mr W. F. E. baron van der Feltz, substituut officier van justitie, en zijn eclitgenoote, barones van der Feltzde Vries van Doesburgh. De vendels Zwitsers e sol daten zullen worden aangevoerd uoor de hoofdofficieren van het garnizoen. De stoet zal tweemalen door Middel- burg's straten trekken; in den middag en in den avond. De spoorwegdienstrege ling. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg werd er de aandacht van de directie der Ned. Spoorwegen op geves tigd, dat bij meerdere motortreinen (Vlis- 1 singenGoes) en tramtreinen (Goes Hoedekenskerke) de aansluiting te Goes wordt gemist, terwijl door kleine omzet ting deze zoude kunnen worden bereikt iJe Directie der Spoorwegen heeft me degedeeld, dat zij tot haar leedwezen in een tweetal gevallen hiertoe thans met kan overgaan, doch nagegaan zal worden of deze aansluitingen met de dienstregeling aanvangende 5 October a.s. tot stand kunnen worden gebracht. Maatregelen zijn genomen: le. dat tramtrein 24, Goes vertrek 21.12 de aansluiting afwacht van motortrein 3912, Goes aankomst 21.16, indien er rei zigers zijn voor dezen trein. 2e. dat motortrein 3911, Goes vertrek 19.00, de aansluiting afwacht van tram trein 17, Goes aankomst 19.01, indien er reizigers zijn voor dezen trein. Kloetinge. Donderdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig alle le den. Ingekomen zijn: Mededeeling van den Minister van Fi nanciën, dat de voorloopige uitkeering inzake de financiëele verhouding f3,0554 per inwoner zal bedragen. Van Ged. Staten bericht van vaststel ling der bedragen noodig voor het bere kenen van het bedrag van bovengenoem de uitkeering. Dankbetuiging van de kinderen der openbare lagere school alhier voor de belooning, die zij hebben gekregen voor het verzamelen van rupsennesten. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van de Verkeerscommissie van „Handelsbelangen" en „De Hanze" te Goes om adhaesie te betuigen aan een door haar aan H. M. de Koningin ge richt adres ten einde verbetering te bren gen in de verbindingen met het Wol- phaartsdijksche Veer hetzij door uitbrei ding der tramdiensten hetzij door het mogelijk te maken dat er een autobus dienst zal kunnen worden onderhouden. B. en W. stellen voor om geen adhaesie te betuigen, aangezien zij voor deze ge meente daarin niet veel belang zien. Op voorstel van dhr Hoogstraate wordt even wel besloten toch adhaesie te betuigen. Schrijven van Ged. Staten, waarbij de in de vorige vergadering vastgestelde ver ordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden met enkele opmerkingen wordt teruggezonden. Op verzoek van den voorzitter wordt besloten deze verorde ning aan te houden tot een volgende vergadering. Idem met terugzending der verordening op de classificatie der gemeente voor de Personeele belasting, met verzoek hier nog eenigen tijd mee te wachten. Wordt goedgevonden. De voorzitter deelt mede, dat de mu ziektent thans klaar is en vraagt mach tiging van den Raad om hem in gebruik te geven, wat wordt goedgevon n. De voorzitter deelt mede, dat de In specteur van het L. O. op zijn meening is terug gekomen inzake het bruikbaar zijn van de gemeentekamer als gjmna- stieklokaal, en dat hij allereerst een open luchtterrein noodig oordeelt. Dhr Buitenhuis vraagt de motieven waarom de Inspecteur nu veranderd is. De voorzitter zegt, dat het grootste be zwaar is dat het lokaal een gedeelte is van de gemeenteherberg en ook, dat het onderwijzend personeel practisch niet. be kwaam is tot geven van gymnastiekles sen aan toestellen ten minste volgens de meening van den Inspecteur en het Hoofd der school. De heeren Buitenhuis en Straub wij zen er op, dat zij toch wettelijk bevoegd zijn om in het vak lichamelijke oefenin gen les te geven en dat zij dan daartoe verplicht kunnen worden. Dhr van Liere wijst er op, dat dan nog toestellen aangeschaft moeten worden, die nogal duur zijn, men kan nu eerst beginnen om in de openlucht te spelen en dan later zien een geschikt lokaal te verkrijgen. De voorzitter vraagt wat de Raad eerst wil: het trachten verkrijgen van een open luchtterrein of beginnen met in de ge meentekamer lichamelijke oefeningen aan de kinderen der openbare lagere school te geven. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten om eerst in de gemeente kamer te beginnen. Aan de orde komt de concept-regeling jaarwedden burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders. B. en W. stel len voor om aan Ged. Staten te berich ten, dat met de regeling accoord wordt gegaan behoudens <5® wijziging der kïas- senindeeling, derhalve om aan Ged. Sta ten te verzoeken de 5e klasse te doen aanvangen bij 2001 inwoners en niet zoo- als in de nieuwe regeling bij 2301, en mochten hiertegen bezwaren bestaan dan den tegenwoordigen secretaris, ontvanger en wethouders te waarborgen het bedrag dat zij op 1 Januari 1931, respect. 1 Sep tember 1931 volgens de bestaande rege ling zouden ontvangen. De voorzitter deelt mede, dat zijn sala ris naar bovengaat. Door de verandering der 5e klasse zullen secretaris, ontvanger en wethouders volgens de nieuwe rege ling minder ontvangen op 1 Januari 1931 als zij zouden doen volgens de bestaan de regeling. De heer Straub acht het nu den tijd niet om tot salarisvrhooging over te gaan en stelt voor de bestaande regeling te handhaven. Dan gaan de secretaris, ont vanger en wethouders niet achteruit, wat hem ook onbillijk voorkomt. De heer Buitenhuis zou aan Ged. Staten willen berichten met -de regeling accoord te gaan, doch dat niet kan worden aan vaard, dat bestaande rechten worden aan getast. De voorzitter zegt nog, dat hij zelf de verhooging, die hij zou krijgen, niet ver langt, doch dat hij het jammer vindt in dien de jaarwedden van secretaris, ont vanger en wethouders minder zouden zijn dan volgens de bestaande regeling. De heer de Rijk zegt, dat de salarissen in Zeeland, vergeleken bij andere provin cies, laag zijn en is voor het voorstel van B. en W. Hierna wordt het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen verworpen (te gen de heeren Buitenhuis, Hoogstraate, Straub en Zweedijk). Hierna ontspint zich een langdurige discussie over de vraag of het voorstel- Buitenhuis niet hetzelfde is als dat van B. en W. De heer Straub zegt, dat het precies hetzelfde is en dat nu alleen zijn voorstel nog overblijft. De heer Buiten huis betwist dit en zegt dat zijn voor stel verder gaat dan het voorstel van B. en W. Hij formuleert zijn voorstel al dus: Ged. Staten te berichten, dat met het concept kan worden accoord gegaan be houdens wijziging der klassenindeeling, derhalve om aan Ged. Staten te verzoo- ken de 5e klasse te doen aanvangen bij 2001 inwoners en dat de gemeente meent niet te kunnen aanvaarden een regeling, waarbij de bestaande rechten worden aan getast. Het voorstel-Buitenhuis wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 2 stemmen (tegen de heeren Hoogstraate en Zweedijk). De heer Straub verliet uit protest de vergadering voor een oogenblik. Het voorstel van B. en W. om een ver warmd en verlicht lokaal in de gemeente- herberg beschikbaar te stellen voor een in het seizoen 1930—1931 "te houden cur sus in landbouwhuishoudkunde wordt met alg. stemmen aangenomen. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school wordt benoemd Mej. J. Heg- berg te Brouwershaven met 5 stemmen, op Mej. Ripmeester werd 1 stem en 1 stem blanco uitgebracht. Het voorstel van B. en W. tot vast stelling der jaarwedden en pensioens grondslagen van W. Oostingh, J. J. Meu- lendijk en C. Zandee resp. op f1925 en f2400, f 580 en f 580 en f 2050 en f2050 wordt aangenomen. De heer Straub wil geacht worden tegen te hebben gestemd. Aan de orde is het voorstel van B. en W. tot stichting van een arrestanten lokaal. De heer Straub is tegen stich ting daarvan vooral in dezen crisisctijd, waarin zuingheid is geboden, en ook om dat voor f25 per jaar in voorkomende gevallen gebruik kan worden gemaakt van het arrestantenlokaal te Kapelle. De Voorzitter en dhr van Liere lich ten toe, dat wanneer het arrestanten lokaal te Kapelle bezet is men nergens met zijn arrestanten naar toe kan. De heer de Rijk vindt het ook niet goed, dat de verantwoording dan op een ander wordt geschoven. De heer Buiten huis wijst er nog op, dat van hooger- hand al meer dan eens op de wensche- lijkheid om een arrestantenlokaal te heb ben, is gewezen. Het voorstel wordt hierna met 5 tegen 2 stemmen (de heeren Straub en Zwee dijk) aangenomen. De plaats zal later worden bepaald. Voorstel van B. en W. om koffie of anderen warmen drank te verstrekken aan veraf wonende schoolkinderen. Het salaris van de helpster der bewaarschool, die daarvoor zal zorgen wordt met f25 verhoogd, evenzoo wordt goedgevonden om eenige benoodigdheden daarvoor aan te schaffen. De heer Straub vraagt of ook welstands- grenzen zijn bepaald omdat hij niet ieder kind daartoe in de gelegenheid wil stel len. Kinderen wier ouders in staat zijn om daar zelf voor te zorgen zou hij niet laten deelnemen. Ook de heer De Rijk is die meening toegedaan. De voorzitter zegt, dat in ieder afzon derlijk geval daarvoor beslist kan worden. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Besloten wordt een afheining te plaat sen langs de achterzijde van het school plein en ook tusschen het plein en het erf van M. van Iwaarden indien ten minste dhr J. A. Trimpe Burger de helft dier kosten wil dragen. De begrooting 1929 wordt gewijzigd. Hierna sluiting. Borsselen. Gemeenteraad. Naar aanleiding va,n een schrijven van Ged. Staten omtrent een nieuwe jaarwedde- regeling voor burgem., secr., o-ntv. en ambt ,v. d. burg. stand, wordt besloten, Ged. Staten mede te deelen dat de wet- houdm niet in aanmerking wenschea te konen voor jaarwedd'everhooging en verzoeken vow don nieuw benoemden secretaris een nieuwe bepaling in het besluit op te nemen n.l dat zijn dienst jaren doorgebracht in de gemeente Bors selen als ambt. van den burg. stand mede tellen voor de periodieke verhoogingen. Benoemd wordt met algern. st, als bezol digd. ambt. van den burg. stand burgem. H. G. Rutgers en als onbezoldigd ambt. van den burg. 3tand do heer G. Rottier met 4 st. Benoemd met alg. st. tot lid Burg. Armbestuur en lid commissie tot woring van schoolverzuim burgem. H. Cl. Rutgers en tot lid schattingscommissie na loting de heer M .de Regt Jr. Wissenkerke. Woensdagavond om streeks 8 uur waren op het strand van de Vlietepolder eenige jongens aan het ba den. Twee jongens van bijna 12 jaar waren dicht bij elkander toen een van beide, genaamd Jan van den Berge Wz., op een diepere plaats komende, onder water ging. Zijn kameraad G. Breas, trachtte hem nog te grijpen, maar dit mislukte en zag zijn kameraad verdrin ken. Door hulp met de roeiboot van de Vlietepolder werd later het lijk van v. d. B. opgevisclit en naar de ouder lijke woning vervoerd. Axel. Dinsdag kwam de gemeenteraad in voltallige zitting bijeen. Aan de orde kwam een verzoek van de R.K. Handels dagschool te Hulst om meer subsidie voor 1931, op grond van een tekort. Uitgesteld tot de begrooting. Enkele andere verzoeken werden om advies gerenvoyeerd naar B. en W., w.o. een verzoek van den gem.-opzichter en den boekhouder der gasfabriek om een week langer vacantie. Een ,paar leden gaven echter reeds in overweging, dat de vacantie lang ge noeg is in verband ook met de feestda gen, die meestal een dag langer duren, terwijl ook bid- en dankdag enz. daar onder gerekend worden. Na geheime zitting werd besloten om aan Prov. 'Staten te verzoeken om den weg door de kom, die verbinding geeft op de in dat plan geprojecteerde wegen, op te nemen in 'het Prov. Wegenplan. Er zouden daardoor in de kom een paar bochten verdwijnen die voor het ver keer zeer gevaarlijk zijn. Algemeene verontwaardiging lokte ;uit de circulaire van Ged. Staten, houdende een vraag naar de gevoelens van den Raad omtrent de nieuwe jaarweddenrege- ling van burgemeesters, secretarissen, wethouders en gem.-ontvangers. Men achtte de 'tijdsomstandigheden niet ge schikt voor verhooging. Besloten werd aan Ged. Sta,ten mede te deelen, dat de Raad van Axel met de salarisregeling niet accoord gaat. Een viertal raadsleden had schriftelijke vragen gesteld omtrent de bemoeiingen van het gemeentebestuur met het zwem men. Er wordt hier dagelijks in de kreek vlak bij de gemeente gezwommen door groot en klein van beiderlei kunne en dat vindt men uit zedelijk oogpunt gezien niet in orde, te meer waar er geen kleedgelegenheid bestaat. Men kwam tot de conclusie, dat B. en W. zouden over wegen, of, indien er geen particuliere ver- eeniging optrad en zich die sport aantrok, de gemeente bepalingen zou* maken, dat er op bepaalde uren jongens (heeren) en op andere uren meisjes (dames) zouden mogen zwemmen, dat er een behoorlijke kleedgelegenheid is en voldoende toe zicht en veiligheidsmaatregelen genomen worden. Theol. candidaten. Dooir de classis Ommen der Geref. Kerken is be roepbaar verklaard dhr G. J. Sybesma, theol. cand. te Dedemsvaart. Door de classis Ommen werd beroepbaar ver klaard de heer A. Borsjes, theol. cand. to Schermerhorn. Door de classis Apel doorn is beroepbaar verklaard de heer S. U. ZiUidema, theol. cand. te Apeldoorn, die zich niet dadelijk beroepbaar stelt. Generale Synode Geref. Kerken. Door de particuliere Synode van Noord-Holland werden afgevaardigd naar de Generale Synode Ds J. L. Schou ten te Amsterdam en Ds A. Schweitzer te Amsterdam-Noord en de ouderlingen L. Breukelaar te Santpoort en G. van Zeg- gelaar te Ransdorp. Ds A. E. Keuchenius. In de buitengewone vergadering van die classis Utrecht der Geref. Kerken is Ds A. F. Keuchenius, beroepen Miss. predikant voor Poerworedjo, naar art. 5 der Zem- clingsorde geëxamineerd en tot dezen dienst toegelaten. De bevestiging van Ds Keuchenius zal op ©en nader te bepalen datum door Ds P. Ch. v. d. Vliet plaats hebben. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: het zonder noodzaak met een auto rjjden over een rijwielpad: P. J. H., Ber gen op Zoom f 10 of 10 d.; tijdens schooltijd een 'leerplichtig kind arbeid laten verrichten: M. d. K. Ka pelle, geen straf toegepast; met een rijwiel in verboden richting in een weg rijden; P. R., 'Goes f5 of 6 d.; met auto rijden zonder rijbewijs: P. S. K., Goes f5 of 5 d.; met auto rijden zonder nummerbewijs L. TT, v. (3. li-, WoYhj&rtsüak, spioken; Vloeschkeuringswet: D. O., 's Graven polder; 0. R., heiden ontslagen van rechtsvervolging; 's avonds fietsen zonder licht: J. T. Rotterdam, A. H.; Ovezaude f5 of 5 d., C, M. v. S., Ioraeke tor'g ua.n ouders; dronkenschap: L. E., Honsweert 3 d, Hooger beroep aangeteekend door C. v. d. S. te Kapelle, veroordeeld we gens het in een bocht met oen motorrij tuig de rechterzijde van den weg niet houden, veroordeeld tot f 10 of 10 d.; door J. J. v. d. J. to Vlissingen wegens het met een auto rijdende geen signaal geven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert veroordeeld tot f 15 of 15 d. Programma van Zaterdag 28 Juni. HILVERSUM, 289 M. Na 6 uur 1071 M.) 12.00—2.00 Concert. 2.30—4.30 Uitzending vanuit het Tuschinski-Thea- ter te Amsterdam. 5.006.00 Gramo- foonplaten. 6.008.00 Concert door bet Omroep-orkest. 8.05 Openingscon cert van het Groot-Nationaal Muziek-con- couxs in het Brongebouw door het Am- sterdamsch Politiemuziekgezelschap. HUIZEN, 1375 M. 8.15—9.30 12.15 —1.00, 4.30—6.00, 6.01—6.55 en 7.15— 7.30 Gramofoonplaten. 7.3011.00 Feestavond. PARIJS, „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonplaten. 10.20 Zang en Instrumentaal 'kwintet. ZEF.SEN, 1635 M. 2.20—3.20 Gramo foonplaten 4.205.50 Cloncert. 8.20 Orkestconcert. Stoomvaart Mij Nederland. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uit reis, 26 te Genua. POELAU BRAS, thuisr., 26 v. Djeddah. RIOUW, 26 v. Amst. n. Batavia. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., pass. 24 Gibraltar. RONDO, uitr., 25 v. Padang. RADJA, 26 v. Djeddah te Batavia. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. ACHILLES, 26 v. Triëst te Fiume. BAARN, 25 v. Valparaiso n. San Antonio. JUNO, 25 v. Port-au-Prince n. Cap Haitien. ODYSSEUS, 26 v. Amst. n. Danzig. PLUTO, 26 v. Bilbao te Santander. Rotterdamsche Lloyd. BALOERAN, thuisr., 26 v.m. 7 u. to Marseille. INDRAPOERA, uitr., 26 v.m. 10 u. te South. KEDOE, thuisr., 25 v. Sydney. KOTA GEDE, thuisr., 26 v. Singapore. DJAMBI, uitr., pass. 26 Kaap Bon. MEDAN, 26 v. Djeddah te Batavia. MIDDELBURG. Huw.-aang.L. J. Bial- jeu 22 j. en H. L. A. van Boven, 23 j. Gehuwd: I. v. d. Velde, 24 j. en F. H. Looijse, 23 j. Iievallen: J M. van MeerendonkSey mour, d.; M. J. de KramerMoens, d.; M. BeekmanPolderman, z. GOES. Huw.-aang. Adriaan Meeuwse, 28 j. jm. en Johanna Maria Rooze, 23 j. jd. te Wolphaartsdijk; Jan Schouten, 29 j. jm. te Dordrecht en Jacoba Molhoek, 26 j- jd. I I I - I Van 2027 Juni. IERSEKE. Geh.: Rubrecht Gerritse, 26 j. jm te Bergschenhoek en Jannetje Mie ras 26 j. jd. Van 1926 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. de Nooijer, 25 j. en M. Oreel, 22 j.; J. A. Walrave, 25 j. en C. W. van der Burght, 28 j.; W. Stroo, 28 j. en F. L. Stecher, 32 j. Getrouwd: C. de Rijke, 25 j. en B. C. S. Snaaijer, 17 j.; A. Knijff, 25 j. en P. C. Warren, 22 j. Bevallen: E. M. Pluimgraaff, geb. Ver- stelle, z.; E. J. de Visser, geb. van de Velde, z.; M. W. de Bie, geb. Meuldijk, z.; J. Verstelle, gob. Verburg, d.A. van Galen geb. de Jonge, z.; G. Koster, geb. Smit, d.; M. S. Eversdijk, geb. Kramp, d. (levenl.) Overleden: E„ L. Kersbulck, 24 j. jd. (Vliss. Crt.) KRUININGEN. Geboren: Dingenis, z. v. Leendert Meijaard en Cornelia Wonder- gem. Overleden: Pieternella Westdorp, 67 j., echtgenoote van Hendrik Lavooij; Bou- dewijn Hoogesteger, 68 j., echtg. van Ja- comma Zeevaart, eerder weduwnaar van Hendrika Ekelaar. Vaan 1926 Juni. SOUBURG. Ondertrouwd: Izaak Boone, 26 j. en Albetje Wareman, 25 j. Getrouwd: Pieter Koole, jm. 26 j. en Adriana Hendrika Vos, jd. 22 j. Overleden: Cornelia Suzanna Catharina Wissekerke, 33 j., vr. v. Johannes Gerar- dus Veis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6