Vreest geen Examen Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. TeLgrammen. Afloop ïerkoopinp, Aanbestedingen enz Financieëie Berichten. Marktberichten. geronde voorstellen komen, en den Raad omtrent de denkwijze van B. en W. om trent dit punt geheel in den blinde la ten, hij is van meening dat het juist tot de taak van B. en W. behoort den Raad aangaande de te behandelen onder werpen van voorlichting te dienen, het geen z.i, dan tot richtsnoer voor de raadsleden kan leiden. De voorz. zette het standpunt van B. en W. nader uiteen, terwijl ook de wethouders hun standpunt eu houding in dezen nader toelichten. Na breedvoerige discussie omtrent de door Ged. Staten ontworpen regeling, werd m. a. st. besloten Ged. Staten te be richten dat het nu geen tijd is om tot verhooging van jaar wedden over te gaan en Ged. Sta ten tevens te wijzen op de onbillijkheid van'het opnemen van kindertoeslagen in welke jaarweddenregeiing ook en vooral geen kindertoeslagen toe te kennen op bekleed wordende bijbetrekkingen, waai het dan kan voorkomen dat men meer aan kindertoeslag ontvangt dan dat de geheele jaarwedde bedraagt, hetgeen vol gens het oordeel van den Raad een vreemd aanzien geeft. Vervolgens werd na breedvoerige be spreking m.a.st. besloten stappen te doen, die kunnen leiden dat overgegaan wordt tot het doen bestraten van een gedeelte van den Binnendijk vanaf de Rijke Buurt weg tot aan den Zeedijk. Na bespreking werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. m.a.st. besloten op de begrooting voor 1930 een bedrag van ongeveer f150 uit te trekken, voor tractatie enz. der schoolkinderen ter gelegenheid van den 50sten jaardag van H. M. de Koningin. Bij de rondvraag werd door den heer Kesteloo, in verband met het harde rij den in de bebouwde kommen der ge meente met auto's en motoren, de wen- schelijkheid betoogd dat den veldwachter een chronometer wordt gegeven ten einde zoo noodig de overtredingen te kunnen constateeren. In beginsel werd besloten tot aanschaffing van zoo'n instrument over te gaan, waarna de vergadering met dankzegging door den voorzitter werd gesloten. N.- en SL-Joosland. Maandag verga derde de Gemeenteraad. Medegedeeld werd, .dat een wijziging in de vacan- tieregeling der O.L. school is gebracht, n.l. inkrimping der Pinkstervacantie en daarvoor in de plaats een week herfst- vacantie; dat een partij brik en keien is verkocht voor f24.45. Thans wordt opnieuw gestemd over bet aangehouden voorstel (wegens staking van stemmen in de vorige vergadering) van B. en W. om een bijdrage van f 2.75 h f3 te verleenen aan het comité van onderzoek naar een bestrijdingsmiddel te gen de iepenziekte. Het wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen(Tegen dhrn P. Dingemanse, Mesu, Poppe en Voge laar). De pensioensgrondslag van W. Boekhout als gemeenteveldwachter wordt vastgesteld op f 1650, ingaande 1 Jan. 1930. Thans komt in behandeling de bekende jaarwedderegeling voor Burgemeesters, Secretarissen, Ontvangers en Wethouders. De meerderheid van B. en W. stelde voor met die regeling accoord te gaan. Met 5 tegen 2 st. werd dit voorstel ver. worpen. Tegen stemden. Wattel, Mesu, Poppe, Vogelaar eu J. Dingemanse. Deze leden meenden, dat het thans geen tijd is om jaarwedden te verhoogen. Op verzoek van Ged. Staten wordt de nieuwe algemeene Politieverordening ge wijzigd. Art. 24, sprekende over het op- snoeien van hout enz. aan wegen, wordt thans geschrapt. Een nieuwe verordening wordt vastgesteld houdende bepalingen voor de afkondiging van verordeningen enz., aangezien de bestaande verordening verouderd is, De Oranjebond alhier verzoekt een sub- sidie uit de gemeentekas om de kosten te helpen dekken voor een kinderfeest naar aanleiding van den 50sten jaar dag van H. M. de Koningin. Een lijst heeft gecirculeerd voor dat doel, en hoe wel de Bond dankbaar is voor het inge- teeken.de bedrag, meent men toch te wei nig te hebben om een bescheiden kin derfeest te kunnen houden. Op voorstel van B. en W. wordt met 6 tegen 1 stem besloten een subsidie te verleenen van f80 met deze bepaling erbij, dat voor f 30 platen moet gekocht worden voor 200 kinderen, volgens een aanwezig me del. Tegen stemde P. Dingemanse. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten aan het personeel der brandweer, dat nachtdienst heeft verricht, een ver goeding te geven van f 1 per persoon. Bij de rondvraag is nog al wat ge sproken over den brand bij S. Janse. Op voorstel van dhr Vogelaar, ondersteund, door Poppe, wordt besloten enkele nieuwe koppelingen aan te schaffen opdat dan allo aansluitingen van de slangen gelijk zijn. Thans zijn er twee verschil lende wat moeilijkheden oplevert. Daarna sluiting. Middelburg. Vrijdagavond geeft heit Mid- delburgsch Muziekkorps weder een uit voering pp het "Molenwater. Tholen. Een ernstig auto-ongeluk had gistermiddag plaats nabij de halte „Voge lenzang" te Halsteren. Die chauffeur S. Schot uit deze gemeente reed in vrij groote vaart, waarschijnlijk door "het slip pen, met zijn auto over de tramrails tegen een aan den weg staanden boom aan. De auto werd totaal in elkaar ge drukt terwijl S, ernstig verwond aan het gelaat in het café Vogelenzang werd bin nen gedragen en na voorla,opig te zijn verbonden, door den heer W. uit Ierseke naar een dokter alhier werd vervoerd, welke de wonden op verschillende plaat sen moest hechten. Naar wij vernemen was de wagen niet verzekerd. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Maarssen, B. G. C. Steenbeek te Wiierden, W. Rijnsburger te Polsbroek, G. J. Koldewijn te Hattem, J. D. van, Hof te Oud-Beijerland, A. v. d. Kooy te Kampen en C. J. v. d. Graaf te Nijkerk o. d. Veluwe. Beroepen te Genemuiden, A. J. Wiestra- Hoekzema te Zegveld. Te Coevorden, A. G. K. Pols te Noorddijk. Te Elburg, G. J. Kol dewijn te Hattem. Te Zuiderwolde, A. M. Knottnerus, cand. te Sebaldeburen. Bedankt voor Lettelbert, H. P. Stegenga te Assen. Geref. Kerken. Tweetal te Urk, E. H. Broekstra te Rijns- burg en D. van Enk te Zweeloo. Beroepen te Amsterdam-Noord '(2e pred. pl.) N. van Gelder te Tiel. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Onstwedde en Mussel, J, B. G. Croes te Gouda en J. Drenth te Broek op Langendijk. Tot hulpprediker bij1 de Geref. kerk van Ede is benoemd de heer J. Kremer, cand. te Amsterdam en afkom stig yan Heerenveen. Theol. Candidaten. Aan de Theol. School te Kampen is geslaagd voor het cand.-examen theologie, de heer H. U. Bouwman te Kampen. Cand. J. D. van Ginhoven, van Middelburg, die vorige week door de Classis Beilen peremptoir geëxamineerd en met algemeene stemmen tot den dienst des Woords en der Sacramenten toege laten werd, hoopt Zondag 6 Juli a.s. in trede te doen als predikant der Geref. Kerk te Vledder (Dr) na bevestiging door Prof. Dr G. Ch. AaldSrs, van Hilversum. Beroepbaar. De heer L. Vroeg- indeweij te Middelburg, cand. tot den H. Dienst in de Ned. Herv. Kerk, heeft „cum laude" het doctoraal examen in de Godgeleerdheid afgelegd en zal van heden af gaarne een eventueel beroep in over weging nemen. D s T. K1 o e k, Ned. Herv. predikant te Longerhouw en Schettens, herdacht vandaag zijn 25-jarige ambtsbedienning. De jubilaris, zoo meldt de Stand., werd in 1904 candidaat in Zeeland. In Febr. 1905 bracht de gemeente van Oudeland e, die reeds 22 jaar vacant was, een beroep op hem uit, dat aan vaard werd. 16' jaar heeft Ds Kloek in Oudelande gewerkt en er samenwerking gezocht met de Gereformeerden op het gebied van het Chr. onderwijs, de poli tiek, het Groene Kruis en de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. In 1921 vertrok hij naar Goudswaard, 18 Nov. 1928 naar Longerhouw en Schettens. Ds J. Ossewaarde, Ned. Herv. predikant te Vlijmen en Hedikhuizen, viert vandaag zijn zilveren jubileum als predikant bij deze gemeente. De jubilaris werd in 1874 geboren en in 1901 candi daat in Zeeland. 22 Sept. van dit jaar aanvaardde hij het predikambt te Doe veren, vanwaar hij 25 Juni 1905 naar zijn tegenwoordige gemeente vertrok. Classical© vergadering. De Classical© vergadering, op heien, Woens dag 25 Juni te Goes gehouden, werd bijgewoond door 24 predikanten en 31 ouderlingen, tezamen door 55 leden. D© Voorzitter, Dr Schmidt opende de vergadering met gebed, Schriftlezing en toespraak, en gaf hierop aan dan Scriba, ds De Vries gelegenheid om de notulen der 113de classicale vergadering te lezen en daarna een kort verslag van de hande lingen van het Classicaal Bestuur .over het afgeloopen jaar. Daar varsclheidene predikanten uit de classis vertrokken zijn, moesten vele 'Ledige plaatsen aangevuld worden en hadden talrijks stemmingen plaats. Benoemd werden, om terstond op te treden: 1. als Secundus van Dr Schmidt: d3 v. d. Most van Spijk, van Cortgene. 2 als Secundus van ds Drost: ds Hoo- genraad, van Waartle, 3. als Secundus van Ss Elenbaas: ds Van Oeveren .van Nisse. 4. als Secundus van ds Raams: ds Vair Dijk van Wolf aartsdijk. In het Provinciaal Kerkbestuur werd als Secundus van ds Kamsteeg benoemd om terstond op te treden: ds Homburg van Goes. In bet Classicaal Bestuur werden her benoemd de aftredend© leden: dr J. D. Schmidt, en tot diens Secundus: ds v. d. Most v. Spijk. Ds J. de Vries en tot diens Secundus: ds de Voogd te 's-Heer Arendskerke. Dhr. A. D. F. van der .Wart, lid-ouder ling, en tot diens Secundus dhr. Van Melle te Goes. Uit de predikanten, leden van bet Clas sicaal Bestuur, werden voor bepaalde werkzaamheden herkozen: 'de Praeses dr Schmidt; de Scriba ds De Vries; de Secundus-Scriba ds Elenbaasde Quaestor ds De Vries; ©n de Secundus-Quaestor ds Drost. Hierop bracht ds Van Dijik verslag uit namens de Commissie tot nazien yan de Classicale '.rekening. Ouderlingen op Walcheren. J.l. Zaterdag werd te Middelburg een ver gadering gehouden van de Vereeniging van Ouderlingen der Ned. Herv. Kerk, Classis Walcheren, aangesloten bij den Bond van de vereen, van Ouderlingen der Ned. Herv. Kerk, onder leiding van den heer L. Dekker. Dr Van öyen behandelde de voorstellen van de Synode Reglements-wijziging. Er werd bij elk behandeld Artikel ge- wijz.-voorstel gelegenheid gegeven om vra gen te stellen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Medegedeeld werd, dat op de eerstvol gende vergadering een lezing gehouden zal worden door Dr Weijland te Veere, voorzitter der Synode, over „de fondsen der Algemeene Synode". De volgende huishoudelijke vergade ring zal worden gehouden te Vlissingen, op Zaterdag 5 Juli, 3 uur. Bij de rondvraag werd nog gesproken over het ingezonden voorstel-Grootere Sy node; de afgevaardigden naar de classi cale vergaderingen zullen hun stem uit brengen voor Grootere Synode. MIDDELBURG. Tot onderwijzeres aan de Rijksleerschool alhier is met ingan van 1 September benoemd mej. C. van Oorschot uit Vlissingen, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. KLOETINGE. De voordracht voor de be noeming van een onderwijzeres van de open bare lagere school alhier luidt: 1. Mej. J. Hegberg te Brouwershaven, 2. Mej. F. Rip- meester te Middelburg, 3. Mej. A. G. Wa genaar te Colijnsplaat. Christel ij ke Kweekschool te Middelburg. Voor het eindexamen der Chr. Kweekschool werden gisteren 6 candida ten geëxamineerd, die allen slaagden, n.l. de heeren: Jac. Abrahamse, 'St. Laurens; E. J. Bakker, EllewoutsdijkL. Geschiere, 't Zandt; Jan Gideonse, Middelburg; Jac. Lampert, Vrou wepolder; M. L. Lindhout, Tholen. Geslaagd voor examen Ned. Vereen, voor Gemeentebelangen (Gemeente-administra- tie), de heeren A. J. Bïuynooge te Schoon- dijke, F. J. Wi. Clarijs te Bergen op Zoom en J. P. Coonen te 's-Heerenhoek. Geslaagd aan de R. K. Kweekschool te Moerdijk voor het examen L. 0„ mej. B, van Kalmthout te Goes. Ongelukken. Gisterenavond te om streeks zeven uur reed de 24-jarige onge huwde bouwvakarbeider U., wonende te Sant poort, opi den rijksstraatweg tusschen Velsen en Santpoort met zijl. motor in volle vaart tegen een vrachtauto aan. De man was onmiddellijk dood. In het gasthuis te Grave is overleden de voerman de B. uit Balgoy, die daags tevoren, toen hij van zijn wagen wilde stappen, onder een der wielen terecht kwam en zwaar gewond moest wor den opgenomen. 'Gisterenmiddag week de 15-jarige R., leerling der Handelsschool en wonende te Soest verkeerd uit voor een met steenen geladen wagen te Amersfoort, Bij werd op slag gedood. Het 8-jarig dochtertje van den heer K. te Biussum had het ongeluk bij het spelen een koffiekan omver te werpen, waardoor zij de heete koffie over het lichaam kreeg. Met ernstige brand wonden overdekt, werd het meisje naar het ziekenhuis overgebracht, alwaar het spoedig daarop overleed. De 18-jarige Bl. uit Amsterdam die Vrijdagmiddag bij het zwem men te Amersfoort plotseling in de diepte verdween en ongeveer 24 uur bewusteloos bleef, is gisteren in het ziekenhuis te Amers foort overleden. Te Zuid-Scharwoude is de 25-jarige M. bij het baden verdronken. Door horzel gedood. Te Kie- körös, in Hongarije, is een landbouwer, die met twee paarden op het veld aan het werk was, door een zwerm horzels aangeval len. Toen hij trachtte de paarden in vei ligheid te brengen, brachten de horzels hem zulke ernstige steken toe, dat hij dood neer viel. Ook de paarden bezweken kort daarop onder de aanvallen van den zwerm. Ernstig ongeluk te Roosen daal. Maandagnamiddag is bij het verrich ten van werkzaamheden in een der lokalen van een school te Roosendaal de 3l-.iarige arbeider W» v. d. Broek, aldaar woonachtig, tengevolge van het gebruik maken van een onbeschermde looplamp door den electrischen stroom gedood. Het duurde enkelo minuten voor de monteur, die mat hem onder den vloer van het lokaal aan de centrale ver warming werkte, den stroom kon uitschakelen. Men heeft geruimen tijd nog getracht, de le vensgeesten op te wékken, zonder gevolg echter. Het slachtoffer laat een vrouw en 5 kinde ren na. Vitriool gedronken. Jn een on bewaakt oogenblik was het vier-jarig kindje van den heer van B. te Tilburg in 'den kel der geslopen en dronk daar uit een fleschje vitriool Ofschoon men .den kleine terstond naar het ziekenhuis overbracht, mocht ge neeskundige hulp niet meer baten. Het kind was na een uur overleden. Paniek in een badinrichting. Te Chemnitz in Saksen, waren tengevolge van het mooie weer zwem- en zonnebaden ge durende den Zondag zeer druk bezocht. ■Waarschijnlijk door overbelasting stortte in het gemeentelijk zwembad te Chemnitz een steiger in en geraakten vele personen te water. Het water was op deze plaats echter niet diep, zoodat er ,geen gevaar voor ver drinken bestond, maar vele, personen zich wel ernstig bezeerden. De brandweer en de Ge neeskundige Dienst werden gewaarschuwd en verleenden assistentie. In totaal bleken on geveer 60 personen min of meer ernstig gewond te zijn. Een anarchist in hongersta king. P. A. Kooyman te 's-Gravenhage, in dertijd tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens den Haagschen bomaanslag en die tijdens zijn celstraf herhaalde malen voed sel weigerde, is thans wederom in honger staking gegaan, omdat hem, sinds Pinkste ren steun zou worden onthouden. Slaapziekte. Te Nionw Schans heeft zich een geval van slaapziekte voor gedaan bij bet zesjarig kind van den arbei der B. Het noodweer boven Kenne- m e r 1 a n d. Het gebied, dat Zondagavond tijdens het boven Kennemerland woedende noodweer door den geweldigen hagelslag het ergst getroffen is, beslaat een oppervlakte van 200 H.A. De aan den land- en tuinbouw toegebrachte schade wordt op meer dan f 200.000 geschat. Een inmiddels gevormde commissie zal trachten voor de zwaarst getroffenen een schadevergoeding te verkrijgen. Het straatgevecht in Amster- d a m-„Wi e s t". Gistermiddag had de Msb. nog een onderhoud met de steenzetters, leden van de R K.. organisatie „Eendracht maakt Macht", die gistermorgen zoo lafhartig doof een groote overmacht naar schatting ruim honderd communisten is overvallen. Maandagmiddag kwam op een bouwwerk in de Krommertstraat, waar de R. K. mannen aan het werk waren, een groep bestuursleden en leden van de comm. organisatie Emos. Zij eischten van de andere arbeiders, dat zij het werk zouden neerleggen, zoolang 'de Katholieken met hun arbeid voortgingen. Anders, dreigden zij, „zullen we wel maken, dat jullie onder politiegeleide naar jullie werk moeten". Als reden voor deze houding gaven de Emos-mannen op, dat de Katholieken onder 'tloon werkten. Toen hun echter om bewijzen van deze bewering werden gevraagd, bleven ze het antwoord schuldig. Gistermorgen om kwart voor zeven kwamen ze terug. De twintig man hadden een ge weldige versterking meegebracht, gewapend met revolvers, messen en bijlen. Toen begon de „organisatorische" oplossing van het geschil. ..„Jullie motte kapot" en der gelijke uitroepen weerklonken uit den hoop. En voor het groepje Katholieke steenzetters zich op de schuit, die ze aan het lossen waren, had kunnen verschansen, vlogen hun de klinkers al om het hoofd. Eenigen van hen werden geraakt. Toen trok de baas z'n knalpistool, dat dus niet met scherp geladen was,, en schoot het ding af. Dit was het sein voor de aanvallers om het over een anderen boeg te gooien. Zij trokken eveneens hun revolvers eu schoten terug met scherp. Toen kwam een agent op het tumult af. Deze sprong op de kraan en trok z'n revol ver. Meerdere agenten "volgden spoedig. De aanvallers werden door hun hoofdman, terug geroepen. Verwonderlijk vlug waren ze ver dwenen. Plotseling verschenen ze in de Kommert- straat, waar de drie andere R. IC. aan het werk waren. De voorste belhamel ging voor een der mannen staan, met de vriendelijke vraag: „Wil ik jullie nu eens kapot schieten?" Het antwoord wachtten de heeren niet af: Onmiddellijk begon het steenenbombardement opnieuw. De drie in het nauw gedreven steenzetters, vluchtten door het bouwwerk naar de achterzijde. Hier kwamen ze voor een schutting. De bende communisten ging er in een wilde horde achteraan, sommigen schoten nu ook met hun revolvers. Het drie tal verkeerde in doodsgevaar. In dezen uiter sten nood trok een van hen z'n revolver en loste „een paar scherpe schoten. Of ze troffen, is niet zeker, maar wel ontstond er een oogenblik verwarring onder de bende en hiervan profiteerden de aangevallenen om over de schutting te klimmen. De Katholieke steenzetters zijn gistermid dag om vijf uur door de politie naar hun woningen vervoerd. Zij waren vast van plan vanmorgen weer aan het werk te gaan onder politiebewaking. De eenige oorzaak van dit conflict is, 'dat de communisten geen Katholieken in het steenzettersbedrijf dulden. Baldadig© studenten. Gister middag hebben studenten in het gebouw voor werktuig- ©n scbeapsbouwkunde aan de Nieuwe Laan te .Delft een1 baldadige streek uitgehaald: Terwijl de aanstaand© werktuigkundige ingenieurs binnen waren om den uitslag van hun examen ta verne men, staken enkele vrienden voor de deur van d© vergaderzaal emri donderbus af. Het gevolg was natuurlijk «aan panischs schrik en de •-•ergariering was zóó ver ontwaardigd, dat zij: besloot den1 uitslag van de examens niet me© te doelen. De 'Krak at au in werking. Uit Weltevreden wordt gemeld: Die wer king van den Krakatau, die in de laatste etmalen nog steeds in hevigheid is toege nomen, is_ thans in een nieuwe phase getreden. Die vulkaan werpt talrijke flit sende lichtstralen uit en groote hoeveel heden asch, die als een dikke aschregen neerdalen op de omgeving. Talrijke zware schokken worden gevoeld. De Vulcanologische Dienst heeft in den loop van gisteren niet minder dan 4500 uitbarstingen geregistreerd, waarvan de hoogste 300 voet boven den zeespiegel uitrees. Het onlangs gevormde nieuwe eiland neemt zeer snel in omvang toe, en heeft op dit oogenblik reeds een hoogte bereikt van 40 voet boven den zeespiegel. Hittegolf in Chicago. In Chi cago heerscht op het oogenblik een hitte van 41 graden Celsius. In de staten van het Midden-Westen heeft de hittegolf tot nu toe vijftien dooden geëischt. Botsing tussaben vracht auto én stoomtram. Dinsdagmiddag circa half vier kwam te Bergen (L.) een zware vrachtauto uit Gennep, beladen met mais, in botsing met de stoomtram van de Maasbuurt-spoorweg van de lijn Venlo-Nijtaegetn. D© chauffeur wist ijj- dig uit den auto te springen. De auto werd ruim 100 M. door de tram mee gesleurd, waarna de machine derailleerde De machinist wist nog tijdig van jde machine af te springen. De vier volg- wagens van de tram derailleerden even- want er is een middel, dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apothekers en Drogisten. eens en sloegen geheel in en .over elkaar. Zoowel de chauffeur van den vracht auto als de machinist werden gewond, vermoedelijk niet ernstig. D© materiaie schade is zeer aanzien lijk. De gebe©'c lijn is versperd. Werkloosheid in Engeland. LONDEN. Het totaal aantal werkloo- zen in Ungeland J^sdroeg op 16 Juni 1.885.300 wat ''in vergelijking met het vorige jaar een toename beteekent van 763.000. Het Britsche Kabinet beeft zich in zijn gisteren „gehouden vergadering in de eerste plaats met de bespreking van dit vraagstuk bezig gehouden. PARIJS. Te Constantine in Noord-Afri- ka heeft Dinsdag een ernstige instorting plaats gehad. Een gebouw dat reeds tot de zesde verdieping was opgetrokken, stortte in, waarbij 20 arbeiders wer den bedolven. Er zijn thans 9 doodiem en 8 ernstig gewonden geborgen. D© ovel- rige arbeiders beeft men nog niet kun nen bereiken. Men yjeest dat ze zijn omgekomen. BERLIJN. Uit Rome wordt gemeld dat Z. H. de Paus lijdt aan .zijn oude kwaal, blaasontsteking. Doordat de Paus te wei nig rust genomen heeft moet rijin ge zondheidstoestand .minder gunstig zijn. NEW YORK. Naar gemeld wordt, heb ben 24 Senatoren zich tot president Hoo ver gewend met het verzoek van jiet bijeenroepen van een bijzondere zitting van den Senaat ter goedkeuring van het vlootontwerp af te zien en de beslissing uit te stellen tot de winterzitting. De veerstanders van het verdrag hopen ech ter, dat het president Hoover gelukken zal zich tegen die oppositie te verzetten. De vlucht over den Atlantischen Oceaan. NEW-YORK. Het Ooeaanvliegtuig de Southern Cross is hedennacht ta 11 uur (Am. tijd), dat is te 6 u. 20 Amsterd. tijd, kaap Race gepasseerd. HARBOUR GRACE. De „Southern Cross" is hedenmorgen te 5.53 Ameri- kaansche tijd (11.17 Amsterd. tijd) te Harbour Grace voor het innemen van benzine geland. De landing had een zeer vlot verloop. Het vliegtuig had reeds geruimen tijd over "het veld gevlogen. Naar de vliegers meedeelden was het door den dikken mist die zij voor de kust van New-Foundland ontmoetten, zeer moeilijk geweest de positie vast te stellen. Door het langdur -and vliegen in den mist was een groc »el van de benzine verbruikt, waarom het geraden werd ge- adat eerst benzine in te nemen. Volgens ontvangen weerberichten zal de „Southern Cross" op den tocht van New- Foundland naar New-York voortdurend tegenwind hebben. Toch worden de voor uitzichten van het weer beter. Nader wordt nog gemeld: Bij de lan ding te Harbour Grace waren de 4 leden van de bemanning van Jiet vliegtuig in goede conditie. Het ligt in hunne bedoe ling zoo spoedig mogelijk naar New-York te vertrekken. ■MMBOMWaMaKUBiaMaMMBaBBManMBMBBHBBHi Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat is heden aanbesteed de voorziening van de borden der Rijkswaterleiding bewesten bet kanaal van Terneuzen. Raming f 6000. InschrijversJ. Tholens, Terneuzen f 5742; G, A. van der Straaten, Terneuzen f 5700; R. Verschelling, Terneuzen f 5674; J. de Bree Fzn., Terneuzen I 5668 en Jos. de Maegt te Hontenisse f 5549. Gton. Hypotheekbank. Naar wij vernemen is de uitgifte van f 100.000 aandeelen. in de N.V. Groningsche Hypotheekbank voor Nederland, gevestigd te Groningen, geslaagd. Er werd voor een bedrag van f 325.000 ingeschreven. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Juni, 2.30 u. Berlijn 59.32—59.33 Brussel 34.72—34.73 Parijs 9.76—9.78 Londen 12.09Vs—12.091/4 New York 2.453/42.487/s KRABRENDIJKE 24 Juni 1930. Kruisbes sen 1.60, Aardbeien A 26.40, B 25.70, C 10.20—15.10, alles per 100 K.G. OOSTBURG 25 Juni 1930. Tarwe 10.25— 10.60, Gerst Chevalier 6.25, Haver 6.00—6,50, Kroonerwten 9.50, Bruine boonen 11.0012.00. KAPELLE-BIEZELINGE 24 Juni 1930. Exportveiling van 8.30 uuy vm. Aardbeien 23.0030.40 per 1QP K.G, Groote veiling. Kruisbessen 2.70—3.70 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien 14—25, "Vroege kersen 14 17, Hollanders 4358, Porceleinkersen 21, Postelein 4, Aardappelen 3, alles per 100 K.G. Exportveiling van 4.30 uur nm. Aard beien Jucunda 24.10—27.20, per 100 K.G.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3