Provinciale Staten van Zeeland. Uit de Provincie, 6 millioen, dia da Nederlandsche suiker- verbruikers in den vorm van een prijs- verhooging van cngïveer 2% ct. per ki logram hebben op te brengen, in de zak ken der boeren vloeit. Aangenomen dat dit althans het volgende jaar het geval zal zijn (voor dit jaar is voor de boeren, die met de Centrale Suikermaatschappij contracteerden, de kans al verstreken), dan rijst de vraag, of de aldus verkre gen bescherming niet onmiddellijk zal leiden tot vergooting van aanplant. Het aldus ontstaande overschot, dat niet meer voor de behoeften van de Nederlandsche markt noodig zal zijn, zou dan in den vreemde afzet moeten vinden; en dat die verkoop met voordeel zal kunnen geschie den, zal wel niemand durven hopen, die kracht der afweermaatregelen kent, lurvan het buitenland zich in verreweg C meeste gevallen bedient, en die wei- li c, na de totstandkoming van deze wet, in vinnige represailles tegenover ons land hun voltooiing zullen vinden. Wat eenerzijds door de boeren gewonnen wordt zouden zij aldus op andere wijze te loor zien gaan. Het bezwaar zou al leen te ondervangen zijn indien de C.S.M. en de coöperatieve fabrieken het onder elkaar eens zijn geworden over de prijs bepaling en de volkomen contingentee- ring van de productie. Twijfelt men aan de mogelijkheid daarvan en de twijfel lijkt alleszins gerechtvaardigd dan komt het voordeel voor den boer ge heel in de lucht te hangen. Ten slotte blijft er toch nog altijd dit bezwaar, dat de raffinaderijen, die geen belang hebben bij de bieten (de niet-coö- peratieve bedrijven) van het verwerken daarvan, alleen reeds uit commerciëele redenen en tegenover hun eigen aan deelhouders, zullen moeten afzien, zoo dra het hun voordeeliger uitkomt, ruwe suiker b.v. uit Cuba te betrekken en die tot kristalsuiker en daardoor tot Neder- landsch fabrikaat te maken. In dat ge val zou de afzet van bieten, in stede van grooter, juist kleiner worden, hetgeen nog duidelijker wordt, indien men in aanmerking neemt, dat de beetwortelsui kerproductie nu reeds grooter is dan voor het Nederlandsche verbruik noodzake lijk is. Alles bijeengenomen lijkt ons het wets voorstel, hoe onschuldig en eenvoudig het er ook uitziet, niet aannemelijk, niet en kel om redenen van principiëelen, maar ook van practischen aard. HET BEZOEK VAN DE STADHOUDER LIJKE FAMILIE AAN MIDDELBURG. 13 JUNI—25 JULI 1786. Betreffende de op 1 September al hier te houden Historische optocht, vernemen wij, dat men met het vinden van personen, speciaal voor de hoofdfi guren uitstekend is geslaagd. Met de deelnemers zal Vrijdagavond a.s. worden vergaderd. Daarmede in ver band verleenen wij gaarne ruimte aan het volgende: In 1778 brak tusschen Engeland en Frankrijk een oorlog uit, die voor ons groote moeilijkheden meebracht, vooral toen wij in dien oorlog betrokken wer den (4e Eng. oorlog, 17801784). De anti-prinsgezinde patriottenpartij schoof de schuld van alle tegenslagen op stad houder Willem V en de regeering van Holland wist hem telkens zóó te tref fen in eer en macht, dat hij het gewest verliet en op verschillende plaatsen daar buiten zijn verblijf hield, ook in Middel burg. De Stadhouderlijke familie kwam hier dus in een tijd van zwaren tegen spoed. De raadpensionaris van ons ge west, Van de Spiegel, en de Engelsche gezant, Harris, deden hun uiterste best om Willem V weer in 't zadel te zetten. Het bezoek aan Zeeland bood een gunstige gelegenheid, om plannen te beramen. Van de Spiegel is ettelijke malen in gesprek en in correspondentie geweest met Hunne Hoogheden, speciaal met Prinses Frederika Sophia Wil- helmina van Pruisen, gemalin van Wil lem V, een flinke vrouw, die veel invloed op den minder doortastenden gemaal had. Hij schreef haar o.m. in de Abdij, waar de familie logeerde: „En mag ik nog deze reflexie hierbij voegen, dat alle uitstel gevaarlijk is; het verblijf van uwe Hoogheden in Zeeland wordt als een tijdstip van crisis aangemerkt; indien ge durende dien tijd niets gebeurt 't welk eenigo uitwerking ten goede heeft, zal naderhand de aandrang met verdubbelde krachten vernieuwd worden." Het resultaat was, dat eerst de prin ses en daarna de prins ging voelen voor het plan der twee mannen, om de Oran jegezinde gewesten, zooals Zeeland en Gelderland, tot een bondgenootschap te gen het patriottisch Holland te ver- eenigen. Helaas, het is niet verder dan een plan gekomen. De Oranjegezinden in verschillende gewesten waren te vreesachtig en durfden niet krachtig door te tasten. Holland kreeg zoo den tijd, om zich voor te bereiden op een aanval die niet kwam. Eerst de aanhouding van de prinses, die naar Den Haag wil de, om de Oranjegezinden daar aan te vuren, en haar terugzending over de Hol- Iandsche grens, bracht de ontknooping: een Pruisisch leger (de koning van Prui sen was een broer van de prinses) bracht de Stadhouderlijke familie weer in "s-Gravenliage terug. Doch nu zijn we reeds in 1787, een eind na het bezoek aan Middelburg. Het blijkt uit het bovenstaande, dat dit bezoek wel waaxd is herdacht te worden. Ie. Zeker, Willem V was geen schit terende figuur, maar mag toch ook niet verguisd worden, zooals maar al te veel werd en wordt gedaan. Hij was te weinig doortastend, ziedaar zjjjn hoofdgebrek. Maar or zijn verzachtende omslandighe- den te pleiten. Slapheid was wel een bijna algemeen kenmerk van de tweede helft der 18e eeuw. Ook vond de Prins weinig steun bij zijn aanhangers, we zagen het. Dan was hij zeer bang om zijn bevoegdheid te buiten £e gaan, wat toch een te waardeeren eigenschap is, maar in de ingewikkelde staatsmachine onzer republiek een krachtig handelen bijna onmogelijk maakte. Als mensch, echtgenoot, vader is hij niet de mindere, maar de meerdere van be roemde Oranje's. 2e. De Zeeuwsche huldiging van 1786 gold eigenlijk niet den Prins alleen, maar ook zijn kloeke gemalin en zijn drie kinderen (Willem Frederik, 13 jaar, de latere Koning Willem I, Willem Geor ge Frederik, 12 jaar, gestorven als beroemd generaal, Louise, 15 jaar, la ter gehuwd met Karl Georg van Bruns- wijk-Wolfenbuttel); het was een huldi ging van 'thuis Oranje. 3e. Onze Zeeuwsche vaderen bleven trouw aan Oranje in de zeer hachelijke omstandigheden van de 80er jaren der 18e eeuw. De uitbeelding daarvan is een goed symbool van Zeeland s permanente Oranjeliefde. 4e. De Zeeuw, Van de Spiegel, ge boren Middelburger, raadpensionaris van Zeeland, heeft met grooten ijver en bekwaamheid, naar de omstandigheden gerekend met goed succes, voor Oranje gewerkt. Het bezoek duurde bijna zes weken. In de Abdij werd gelogeerd bij den vertegenwoordiger van den Prins in Zee land, Willem Carel Hendrik Baron van Lynden van Blitterswijk. Tal van col lege's maakten hun opwachting. Ook werden veel bezoeken afgelegd (aan Ter Hooge, Vlissingen, Veere, Westkapelle, Vrouwenpolder, Goes e.a.) en diners be zocht. Intusschen woonde de Prins dik wijls de Statenvergadering bij ook als vertegenwoordiger van den Zeeuwschen adel (hij was z.g. eerste edele). Door dat alles werd de band tusschen Oran je en Zeeland zeer versterkt. Eerste gewone zitting 1930. Vergadering van Dinsdag 24 Juni, des avonds te half acht. Voorzitter de com missaris der Koningin, jhr mr J. W. Quarles van Ufford. Aanwezig 39 leden. Afwezig de heeren Boender, 'Kakebeeke en v. Waesberghe, allen met kennisge ving De voorzitter opent de zit'ing in naam der Koningin en doet daarna voor lezing van het Ambtsgebed. Vervolgens zegt hij de volgende woor den, die door alle leden staande woerden aangehoord: Met leedwezen zult gij voor eenige maanden met mij hebben kennis genomen van het treurig bericht van het over lijden van den heer P h. J. van D i x- hoorn, die van 1919 tot 1923 en daar na sedert Dec. 1924 deel van uw verga dering heeft uitgemaakt. Wijlen dhr Van Dixhoorn was iemand, die in landbouwkringen een vooraanstaan de plaats innam en die, in meerdere func ties de landbouwbelangen heeft bevor derd. Ook in uw midden ijverde hij daar voor, terwijl hij ook overigens meerdere malen op de bres stond, wanneer het de ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen betrof. Ik- houd er mij van overtuigd, dat zijn nagedachtenis door u al en ia eere zal worden gehouden. Aan zijn weduwe heb ik een schrijven van rouwbeklag doen toekomen." Be voorzitter stelde aan de orde het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwe lid, den heer L. J. Geelhoedt. Nadat door de benoemde commissie tot toelating was geadviseerd en dienovereen komstig was besloten, leidde de griffier het nieuwe lid binnen. De heer Geelhoedt legde in handen van den voorzitter de voorgeschreven eed af. Deze wenschte hem geluk en verzocht hem zijn plaats in te nemen. Verschillende Kon. besluiten tot goed keuring van Statenbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van B. en W. van Goes en de Kerkvoogdij der Nederd. Herv. Kerk aldaar om subsidie in de kosten van res tauratie van den dakruiter, het uurwerk en klokkenspel op de Groote of St. Maria- Magdalenakerk; een van het Bureau voor Kinderbescherming te Amsterdam om subsidie en een van het bestuur der Vereen, .tot bevordering van het lager tuinbouwonderwijs op Zuid-Beveland om subsidie in de kosten van stichting van een proeftuin, werden alle in handen van Ged. Staten gesteld om bericht en raad. Het verzoek van B. en W. van Mid delburg om de wijziging in de drinkwater leidingverordening niet aan te nemen; een van den Gentr. Nederl. Ambtenaars- bond inzake de salarieering en een van burg. en weth. van Breskens inzake de tarieven van de Prov. bootdiensten wer den naar de desbetreffende voorstellen overgebracht. Bij de mededeeling over de motie van den heer De Pauw inzake het kolenla- den te Hansweert, stelde de voorzit ter, na een opmerking van den heer de Pauw, dat hij de zaak nog wel eens wilde bespreken, voor, dit naar de afdeelingen te verzenden; rid us geschiedde. Hetzelfde geschiedde met de mededee ling over de passagierstaxieven op de Prov .Stoomhootdiensten. Ook stelde de voorz. dit voor inzake de mededeeling over de motie van wijlen den heer Van Dixhoorn betreffende de Rijksbijdrage 'in het tekort op de exploi tatie van den Prov. Stoooibootdienst op de Westerschelde. De heer Erasmus zeide als een der medeonderteekenaars der motie, ongeveer het volgende: De verklaring van den Minister van Waterstaat, dat de berekening van de Rijksbijdrage voor de Stoombootdiensten op de Westerschelde, derhalve de subsi- dieering, zal blijven plaats vinden volgens de grondslagen van de overeenkomst van 1 April 1921, heeft ons eenigszins gerust gesteld. Het is echter toch goed geweest, dat deze motie is ingediend. Door de correspondentie, die gevoerd is tusschen Ged. Staten en den Minister is de twijfel die "bestond door het schrijven van 27 Dec. 1929 van den Minister of de Minis ter op dezelfde wijze als voorheen de subsidie zou verleenen, weggenomen. Wat de dienst VlissingenNeuzen be treft, die is van later zorg. De verschil lende verbindingen op de Westerschelde zim nog van zoodanigen aard, dat er op het oogenblik moeilijk op ingegaan kan worden, zoodat een bespreking daarvan wel achterwege kan blijven. Om deze redenen kunnen wij ons wel vereenigen met het buiten behandeling laten der motie. Na deze opmerkingen stelde de voorz. voor de mededeeling voor kennisgeving aan te nemen, waartoe werd besloten. De subsidie-aanvragen van de Com missie voor de hygiëne van het kind; van de Vereen, tot verbetering van het Rundvee en van die tot verbetering van het Schapenras, werden gevoegd bij het voorstel tot wijziging van verschillende besluiten der Staten tot het verleenen van subsidie's. Het verslag van den toestand der Pro vincie over 1929 werd aangeboden. Tot lid van de Staten, bedoeld bij art. 89 der Prov. wet (buitengewoon lid van Ged. Staten) werd gekozen de heer Wallien (Ci.H.) met 20 st., tegen 6 op den heer Kakebeeke (V.B.), 1 op de heeren v. d Wart (O.H.), Joziasse en Kodde (beide Stk. Geref.) en 10 st. blanco. Alle voorstellen van Ged. Staten wer den naar de afdeelingen verwezen. Hierna had de trekking der afdeelingen plaats en werden die als volgt samenge steld Eerste afdeeling de heeren: Dumoleijn, de Baare, Kakebeeke, Welleman, Vie- nings, Koster, Timmerman, Boender, Bos- selaar, de Jonge, Wallien, Erasmus en de leden van Ged. Staten de heeren van Rompu en Dieleman. Tweede afdeeling de heeren: Laernoes, Doeleman, Ilendrikse, Ciatshoek, Geel hoedt, v. d. Wart, Boonman, Moelker, Vogelaar, v d. Beke Gallenfels, van Waesberghe, Sonke en de leden van Ged. Staten de heeren v. d. Weijde en v. d. Putte. Derde afdeeling mevrouw Bergsma en de heeren Mes, Joziasse, Onderdijk, Over- hoff, de Pauw, Reilingh, Staverman, de Ridder, van 'tHoff, Adriaanse, Kodde en de leden van Ged. Staten de heeren van Dusseldorp en Stieger. Die voorz. stelde voor de eerstvol gende openb. vergadering te houden op Dinsdag 15 Juli des morgens te tien uur. Hiermede vereenigden 'de leden zich en werd deze vergadering gesloten. Ter burgerlijke zitting van do Recht bank te Middelburg werd heden beoadigd als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Wolphaartsdijk dhr. N. Valkier aldaar. Tevens werd beëedigd als Kantonrech ter plaatsvervanger bij het Kantongerecht Middelburg, dhr. Mr P. Dieleman, advo caat en procureur te Middelburg. Hoover. Agenten voor dezen Stof zuiger, die klopt, veegt en zuigt J. M. POLDERMAN, GOES. (Adv.) Door den Commissaris der Konin gin is tot lid der gezondheidscommissie, zetel Hulst, benoemd de heer J. A. F. Hermans arts te Hontenisse <jn in de gezondheidscommissie, zetel Goes, de beer Mr H. C. J. Zaaijer, advocaat en procureur te Goes. Wolfaartsdijk. Dinsdag ging een span paarden, gespannen voor een wagen van den landbouwer J. Noteboom op hol. Do dieren holden langs den Papeweg, Ach terweg, Lepelstraat en Oude Kaai, waar ze eindelijk tot staan warden gebracht. Overal langs den weg lagen gedeelten van den wagen. Het is zeker een geluk te noemen, dat de kinderen nog in school waren. Anders hadden hoogstwaarschijn lijk ongelukken plaats gehad. Nu liep alles met materiëele schade af. Dinsdagvoormiddag ontstond alhier een begin van brand bij bakker Van de Vreugde. Een partijtje houtskool was aan het branden geraakt. Door spoedig toe gesnelde hulp kon een en ander met emmers water worden gebluscht, zoa dat de brandweer niet behoefde uit te rukken. Naar wij vernemen, is Dr Geill al hier van zijn plan om zich te JJisse te vestigen, teruggekomen, zoodat hij in deze gemeente blijft wonen. Kruiningen. Dinsdagnamiddag vergader de de gemeenteraad. Afwezig de heeren van der Borgt, Minnaar, Witte en v. d. Straaten, de laatste wegens ongesteldheid. Na voorlezing der notulen, deelt de voorzitter mede: dat .Ged. Staten nog niet hebben goed gekeurd de geldleening d.d. 11 April, groot f 20.000 en de betreffende wijzi ging in de begrooting van den kapitaal- dienst over 1929; dat het bestuur der Bijz. school te Kruiningen gelden aanvraagt voor de wij ziging van haar leerplan, B. en, W. zullen na een conferentie met het bestuur m een volgende vergadering oen yoorstel doen; dat Ged. Staten bericht van .ontvangst der nieuwe politieverordening hobben ge daan. Deze is afgekondigd en treedt hoden in werking; dal Ged. Staten nog niet hebben goed gekeurd de opheffing der O. L. school te Oostdijk; B. en W. van Kruiningen hebben een conferentie gehad met Ged. Staten en B. en W. van Krabbendijke en het be stuur der Bijz. school te Oostdijk. Ged. Staten adviseeren het bijbouwen van een lokaal voor de O. L. school en het be staande lokaal afstaan aan de Bijzond. school. Daar het een gemeenschappelijke school betreft met Krabbandijke, moet dit advies in beide colleges behandeld worden. Regeling der jaarwedden van Burgte- meesters, Secretarissen, Ontvangers en wethouders in Zeeland. De voorzitter leest de nieuwe regeling voor en zegt, dat deze yoor Kruiningen weinig verandering geeft, behalve den kindertoeslag, die nieuw is. Dhr Burkink kan zich met de nieuwe regeling vereenigen, doch is tegen kin dertoeslag. Hij noemt dit een fokpremie. Dhr Franijoijs protesteert tegen deze uitdrukking; en informeert of deze rege ling door het verminderen der inwoners waardoor Kruiningen van de 7e in 'de 6o klasse komt, toch feitelijk anders ver hooging zou geven. De voorzitter beves tigt dit. /Dhr Burkink stelt voor Ged. Staten te adviseeren den kindertoeslag niet toe te passen. Wordt aangenomen met 4 legen 3 stemmen. (Framjoijs, van Hootegem en v d. Berg). Wijziging begroeting GascentraJe Oost einde 2e halfjaar 1929. Waar door deze wijziging het verlies van f 2143.69 ver hoogd wordt met f 6212.5072, dus in to taal f8356.1972, vindt dhr Framjoijs dit een zeer hoog cijfer, en dringt aan op een zeer zuinig beheer. De voorzitter zegt, dat de cokes en teer enz. minder hebben opgebracht en het werken met 3 fabriek jes in de overgangsperiode tot dit hooge verlies heeft medegewerkt, terwijl de hooge afschrijvingen thans op de belas tingen van heden drukken, doch in de toekomst op een minder poolen druk wijzen. Ook dhr Burkink wijst als voor naamste oorzaak op de hoo-ge afschrijvinl- gen, welke hij rechtvaardig vindt. De wij ziging wordt met algemeen© stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag wijst dhr Franpoijs op het metselwerk bij de gemeentewerken in eigen, beheer, en meent, dat dit werk dat door den gemeentewerkman is gedaan wel een 6xtra vergoeding verdient. B. en W. .zullen dit overwegen. Daarna sluiting. Heinkenszand. Dinsdagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Nadat, de heer J. de Mol was beledigd nam deze zitting. De voorzitter doelde mede, dat de klok- luidster haar ontslag heeft ingetrokken. lil de Vacature van wethouder wordt gekozen de heer W. de Vos, met 5 st. terwijl 2 st. op den heer C. Nijsse wa nen uitgebracht. Van de P.Z..E.M. is be richt ontvangen, dat de Varkenshoak op dezelfde voorwaarden zal worden aart- gesloten aan het electrisch net als de kom. Met den bouw van het net zal thans spoedig een begin worden gemaakt, daar de steunpunten reeds zijn uitgesla gen. Bij de rondvraag vraagt de heer Nijsse of het niet wenschelijk is. het ge meentebestuur van 's Heer Arondskerke te verzoeken, het pad langs den Keiweg aan de Suikerbeul voorzoover dit op grond gebied van 's Heer Arendskerke ligt, tot rijwielpad te verklaren, door er eon bord t/p. plaatsen. Dit omdat de keiweg onberijd baar is met een fiets en omdat niet na.ar rechts kan worden uitgeweken. De voor zitter deelt mede, dat zulks reeds vroeger aan 's Heer Arendskerke is gevraagd, doch dat men daar meent, dat zulks overbodig wordt door den aanleg van den Provin cialen weg. Nu vast staat, dat deze weg binnen vijf maanden moet worden opge leverd zal 'k Heer Arendskerke daartoe wel niet meer overgaan. De voorzitter geeft toe, dat de keiweg onberijdbaar en gevaarlijk is voor een fietser en dat derhalve het pad aan de linkerzijde uit noodzaak bereden wordt. Waarde. In de Maandagnamiddag ge houden vergadering van den Raad dezer gemeente, werd het percentage van de plaatselijke inkomstenbelasting gebracht van 2.2 op 4 pet. Gezien de slechte economische toestand der gemeente wordt besloten Ged. Staten mede te deelen dat niet kan worden accoord gegaan met de jaarweddenregeling van burgemeesters, secretarissen, ontvangers, enz. De heer P. van Koeveringe, autobusondernemer van de lijn WaardeLugtenburg had den laad verzocht om voor de exploitatie van deze lijn, die niet rendabel is, een sub sidie te verleenen van f 1033. Waar dit bedrag voor deze gemeente veel te hoog wordt geacht, wordt goedgevonden hem eventueel een tegemoetkoming voor deze exploitatie toe te kennen van. f2.8 'sjaars. Wordt goedgekeurd een door het Burg. Armbestuur ingezonden wijziging- begrooting voor den dienst 1929 tot een bedrag van f 185.76 en wordt een even eens door dit bestuur ingezonden reke ning voor den dienst 1929 goedgekeurd, lot een bedrag in ontvang van f 5774.27 en in uitgaaf f 3785.04, alzoo met een batig saldo van f 1989.23. Eveneens wordt goedkeuring gehecht aan een wijziging in de begrooting dienst 1929 tot een be drag van f 1804. Inzake de verbinding GoesWolphaartsdijksche veer wordt be sloten adhaesie te betuigen aan de inge diende adressen. Na wijziging van de be- drijfsbegrootingen 1929 en 1930 vo>or de gascentrale „Oosteinde" wordt de ver gadering gesloten. Vrouwenpolder. Maandagnam. hield de raad dezer gemeente, onder voorzitter schap van den burgemeester, een voltal lige vergadering. De voorzitter deelde me de, dat van den Minister van Arbeid, H. en N. inlichtingen zijn gevraagd om trent de kosten van den woningbouw in de afd. Gapinge, een en andor in verband met nadere huurbepaling dier woningen; dat door Gedep. Staten de uitkeering ingevolge de Wet van 24 Mei 1897, S.B. nr 156, voor 1930 is vastgesteld op f 1448.07, dat de opbrengst der Gemeen telijke Inkomstenbelasting en de opbrengst der opcenten op de hoofdsom der Rijks Inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1930'31 wordt geraamd op f 8000 en f 600, dat de heer L den Oiuden zijn benoeming tot hoofd der O. L. school in de afd. Gapinge heeft aangenomen, en 16 Juli in dienst hoopt te kunnen treden. Voor kennisgeving aangenomen. De voorz. deelde mede, dat hem na ingewonnen informatiën gebleken is, dat dit jaar nog niet met 'de electrificatie der gemeente wordt begonnen, daar de gemeente nog niet op het plan der P.Z. E.M. voorkomt. Naar aanleiding van het door den raad aan het bestuur van den Polder Walcheren gericht verzoek om aankoop van vroongronden van dien Pol der, deelde de voorz. mede, dat het Dagel. Bestuur van dien Polder heeft be richt ,dat waar de bedoelde gronden fei telijk tot de waterkeering van dien Pol der behooren, het niet in het belang van dien Polder is die gronden te verkoopen, waardoor niet aan het verzoek van den Raad kan worden voldaan. Daarna kwam in behandeling de door Ged. Staten ontworpen regeling der jaar wedden van burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders. De voorz. gaf een uitvoerige toelichting op de ontwor pen regeling, en deelde mede, dat B. en W. met geen voorstellen ten aanzien dier regeling bij den Raad komen, doch meenden de circulaire den Raad ter vrije bespreking te moeten aanbieden. Wel wil len B. en W. er met klem op aandringen dat kindertoeslag h.i. geheel misplaatst is, vooral als men nagaat dat kindertoe slag ook wordt gegeven voor bijbetrekkin gen, geen hoofdbetrekkingen zijnde. De heer Kesteloo zeide, dat het hem zeer teleur stelde dat B. en W. ook ten aanzien van dit punt met geen af- Door 240 leden van het instituut van ingenieurs en Scheepsbouwers in Schot land wordt van 22 tot 28 Juni een bezoek aan ons land gebracht. Maandag bezochten de gasten Walcheren, Vlissingen en Middelburg. Eenige vooraanstaan de personen werden te Vlissingen gekiekt,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2