Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Scheepstijdingen. Radio-Nieuws. Brieven uit de Oost. dag G. van Stihagen, Oostk&pelle, 4a dag S. Maas, Domburg. K.S.O. baan. 12 M. Maximum 108 p. Vrije baan. Ie pr. A. van Koeveringe, Waarde, 106 p.; 2e pr. G. Krijger, Grijps- kerke 106 p.; 3e pr. P. Polderman, Vrou wepolder 103 p.; 4e pr. J. Zandijk, ta Waaide 101 p.; 5e pr. K. Ostó, Vrouwe polder 101 p.; öe pr. Jao. Kole, Waarde 100 p. Verk. kaarten 72 stuks. Dagmedailles: le A. van Koeveringe, Waarde, 2e G. Krijger, Grijpskorko. Serooskerke (W.) Gisteren vergaderde de Gemeenteraad. Voorzitter de burge meester, die de vergadering opent met gebed. De voorzitter deelt mee, dat hij met Weth. Wondergem kasopname gedaan heeft bij den gemeente-ontvanger. Een klein verschil van f 19.06% werd gecon stateerd. Een dankbetuiging was ingekomen voor de bijdrage bestrijding bastaardsatijn- vlinder. Na bespreking wordt het voorstel van B. en W. om subsidie te geven aan de Z. H. D. I. om een hulpzuster te kunnen bekostigen, aangenomen, te beginnen 1 Oct. a.s. (voorheen was het f80 per jaar). Naar aanleiding van de circulaire in zake vaststelling der traktementen van burgemeester, secretaris enz. stellen B. en W. voor niet op de verhooging in te gaan. De voorzitter zegt, dat de toestand naar het oordeel van B. en W. het niet toelaat deze traktementen te verhoogen. Met alg. stemmen aldus besloten. De voorzitter licht nog nader toe, dat met de nieuwe verhouding op het gebied van de financiën tusschen rijk en ge meente een bijslag wordt verleend in de traktementen van Burg. en Secr. en Ge meente-ontvanger, groot f3000. Nu zijn in andere provincies genoemde trakte menten belangrijk hooger en daarom zou den ze hier naar het oordeel van Ged. Staten verhoogd moeten worden. Doch B. en W. zullen er tegen protesteeren. Een verzoek van F. Geldof om ontsla gen te worden van belasting voor zijn hond over 1929 en 1930, hem onrecht vaardig opgelegd daar zijn hond niet los loopend is, wordt ingewilligd, doch er zal opgelet worden. B. en W. vragen niachtiging om een tijdelijke leening te sluiten groot f3000, wegens gebrek aan kasgeld. Goedgevon den. Bij de rondvraag vraagt dhr W. Job,se wijziging van art. 85 gemeenteverorde ning wegen en voetpaden, ten einde te verkrijgen, dat er met de fiets over voet paden mag gereden worden. De voorzitter zegt, dat B. en W. een publicatie kunnen aanplakken, waarin medegedeeld wordt, dat afwijking van dit art. is verleend. Ook vraagt dhr Jobse een wegwijzer richting Vrouwèpolder aan te brengen aan het huis van dhr Wattel. Hem is gebleken, dat de meeste chauffeurs niet weten, welke weg ze moeten hebben naar Vrouwepolder. Dhr Wattel zal toestaan, dat dit bord aan zijn huis bevestigd wordt. Dhr P. Melis Wz. vraagt verbetering voetpad naar Vrouwepolder vanuit den Rijkebuurtweg. B. en W. zullen er hun aandacht aan schenken. Hierna sluiting met dankgebed. VII. Buiten giet het. De felle donderslagen dreunen dooir in de kamer. Aan den overkant doodt men den tijd met een gramofoon. Een haastige deeleman (tweewielig hu urrijtuigje), die er nog doo.r móét, rijdt voorbij, zoo vlug als het kleine, afgematte paardje maar looped kan. Een nog vluggere auto spat door den regen en het langs den grond stroomend water, in de overigens verlaten straat. Voor me ligt het Avondblad van 20 Mei. Ik lees: le Orkaan in D'eli. Veel schade aan de tabaksoogst. 2e Aardstorting in Lembang. Een woning vernield. 3e Ver zakking van een brug over de Tjitaroem. Alle verkeer moet langs een grooten om weg geleid worden. 4e Een bandjir in Bandoeng heeft geduchte schoonmaak ge houden in een kampong; woningen zijn vernield en huisraad meegevoerd. Een oude vrouw heeft zich met moeite gered. 5e Een wolkbreuk bij Tjitjalengka en een slagregen goot een laag water van 100 m.M. in anderhalf uur neer. Een vrijwel eentonige opsomming Na weer melden de kranten een wer velstorm in Weltevreden en een modder stroom in Midden-Java. De laatste ver oorzaakte veel schade en gaf verlies van menscbenlevens. Een rogenbui in Indië is heel wat an ders dan'een Meiregen in Holland I Een klein, onzichtbaar, tusschen het hout voortstroomend riviertje, kan in weinig tijd een machtige stroom worden, die alles meesleurt wat in den weg staat, huizen, bruggen, boomen, enz. Een be woner, die niet haastig vlucht, maar eerst nog aan redden denkt, loopt groot gevaar meegesleurd te worden en dan is hij reddeloos. Binnen is het ook niet gezellig als 't regent. D'e hitte in de kenteringtijd (die dit jaar erg lang aanhoudt) is, vooral op de kustplaatsen vaak benauwend en de somberheid van de stille straat en het eentonige geluid van den neerplassenden regen, dragen het hunne bij om de op zon en leven ingerichte Indische wo ningen ongezellig te maken. Gelukkig dat, bijna als regel, 's morgens tenminste de zon schijnt. We verlangen weer naar den drogen tijd. Dan is het frisch warm en de zon alleenheerscher. (Misschien zit in deze zin voor Hollandsche ooren wel wa,t tegenstrijdigs 1) Maar Nóg valt buiten het water in stroomen peér, alsof er geen eind aan komen zal. Een inlander, onder zijn geoliede pa jong, loopt met opgestroopte sarongbroek, door het langs het asfalt stroomende water en ook zelfs dié haast zich 1 B. C. Het onweer. Zondagavond tijdons een hevig onweer is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer J. W. L. te Ter wol do. Het perceel brandde tot den grond toe af. Boven Aarle-Rixtel barstte Zondag avond tegen 8 uur een hevig onweer los. Plotseling kon men boven den tuin van de R.-K. pastorie een grooten vuurbol waarnemen, van wel acht meter in door snede. Boven het struikgewas s te de bol uiteen en richtte daardoor ge-.u. noe menswaardige schade aan. Door den hevigen regen, die met het onweer gepaard ging, liepen vele veldge wassen belangrijke schade op. Bij het zware onweer vergezeld van hagelslag, dat zich Zondagavond boven Wormerveer ontlastte, sloeg de bliksem in een autobus op de Marktstraat voor het perceel van den heer Bos. Do ruiten van de bus werden stukgaslagen, doch uo hevig geschrokken passagiers bekwa men geen verwondingen. De groote boerderij Boschoord, te Nijeberkoop (Friesland) is Zondagavond tengevolge van het inslaan van den blik sem afgebrand. Ook sloeg de bliksem in oen hooi berg van een boerderij te Mastenbroek. Van den hooiberg sloeg het vuur over op de boerderij, die met de bijgebouwen een prooi van de vlammen werd. Er kon niets worden gered. Te Heumen bij Nijmegen is tenge volge van het inslaan van den bliksem een arbeiderswoning geheel afgebrand. Te Langezwaag (Friesland) is de boerderij van den heer H. de Jong af gebrand. Te Klarenbeek, gemeente Voorst, is gen bouwplaatsje door den bliksem ge- toffen pn in de asch gelegd. Zondagavond beeft ook boven Texel een zeer zwaar pnweer gewoed. In Den Burgh sloeg de bliksem in de advocaat- fabriek E. T. A. en een daarnaast ge legen confectiemagazijn. De bliksem is geslagen in een boer derij te Ursem (N.-H.). Da boerderij is af gebrand. Bij het hevige onweer van Zondag avond heeft vooral Haarlem-Noord het zwaar te verduren gehad. Er zijn hagel- steenen gevallen, grooter dan een dui venei, en zij kwamen met zooveel geweld neer, dat duizenden ruiten zijn verbrijI- zeld. Tijdens de hagelbui werd juist een lof gehouden in de St. Ludinakeirk, dat werd gestoord doordat op vijf plaatsen de groote brandgeschilderde ramen door ha- gelsteenen getroffen werden. De scher ven vielen rinkelend in de kerk, en blik sem en donderslagen deden verwarring, ontstaam Van het provinciale ziekenhuis te Sant poort en de bij deze inrichting behoo- rende gebouwen zijn ongeveer duizend ruiten vernield. Ook in het dorp Sant poort zijn op tal van .plaatsen ruiten, ser res en broeikassen stukgeslagen. Te Bloemendaal heeft de schade zich bepaald tot het vernielen van ruiten aan broeikassen en van 'enkel© woningen. Ongelukken. Een 37-jarig te Gestel wonende arbeider is door onop lettendheid door een bijwagen van de Meyerijsche stoomtram gegrepen. Den man werd een 'been afgereden, terwijl hij nog verschillende ernstige verwon dingen opliep. In het R.K. ziekenhuis te Eindhoven is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Zondagmid dag is bij het baden in het Balgzand- kanaal verdronken een ongehuwde arbei der uit Anna Paulowna (N.H.) De ver dronkene was dien dag juist 25 jaar oud. Zaterdag is te Gennep in de N rs bij het zwemmen verdronken zeker 7. uit Keppel. Zondagmiddag is een ze kere H. in zijn kosthuis te Heerlerheide bij het eten van spek gestikt. Bij Noordwijkerhout is een vijfjarig jongetje bij het oversteken van den weg, door een auto overreden en gedood. De moe der zag het ongeluk voor haar oogen gebéuren. Gisterenmiddag is het tien jarig zoontje van den heer V. bij het zwemmen in de haven te Middelbands verdronken. Het lijkje is opgehaald; ge neeskundige hulp mocht niet meer ba ten. De vrouw, die dezer dagen te Maren van een hooischelf viel, is aan de gevolgen overleden zonder tot bewust zijn te zijn gekomen. Met f200 er van. do or. De bode E. de G. te Tilburg, van da Gelder- sche Spaar- en Voorschotbank, heeft mot f 200 van zijn firma een uitstapje gemaakt naar de Antwerpsch© tentoonstelling. Toen het geld op was, ging hij zich te Roosendaal bij de politie aanmelden. Vliegongelukken. Uit Helsing- fors wordt gemeld, dat bij vliegdemonstra- ties te Ferro ©en vliegtuig onder de toe schouwersmenigte is terecht gekomen, zoodat 2 personen .gedood en 8 ernstig gewond werden. Boschbrand. Z ondagmidd ag heeft aan den .Dongenschenweg te Til burg, brand gewoed In de bosschtfn:, toe- behoor end o aan J. F, aan de Hasselt- straat te Tilburg. Ongeveer 2 H.A. boseh werd door het vuur vernield. Inbraak. In den nacht van Zater dag op Zondag is ingebroken in hot kantoor der N.V. Sigarenfabriek, v.h. Ge- br. Bos te Ridderkerk. Da deur van de brandkast is bewerkt met een steekvlam. Uit de daarin liggende portefeuille ftiet bankpapier 'is ongeveer f 1200 gestolen; cr zijn waardelooze marken, voor in do plaats gelegd. VERANTWOORDELIJKHEIDSGEVOEL. De Standaard wijst er op, dat de financiëel-economische politiek van ver schillende landen begint vast te loopen. Eerst kwamen de moeilijkheden in Bra zilië in verband met de koffie-valorisatie, die hoofdoorzaak is van de huidige in eenstorting der koffiemarkt. Duitschland koopt als Staat de rogge op die de importeurs, dank zij de hooge be scherming, teveel geproduceerd heb ben. En het Rijk wringt zich in allerlei bochten om aan de stroppen te ontkomen. Hetgeen natuurlijk niet mogelijk blijkt. Nu pas weer trad het Egyptische Ka binet af, naar het heet om Staatkun dige overwegingen, in waarheid echter om de verantwoordelijkheid te ontloopen voor onaangename maatregelen. Toen de katoenprijzen begonnen te dalen, gaf de schatkist steun aan de markt door zelf voor een 150 millioen gulden katoen op te koopen tegen prijzen, die de katoen bouwers gaarne maken wilden, maar die boven den marktprijs lagen. Nu komt binnenkort de nieuwe oogst en de belofte is gegeven, daarmede op gelijke wijze te handelen als met den vorigen. Even welhet geld is er niet om die belofte na te komen. En wat is dan gemakke lijker dan een voorwendsel te zoeken 'om heen te gaan! Trouwens in dat gemis aan verant woordelijkheidsgevoel staan de Egypti sche ministers niet alleen. Nog dezer dagen meldde een corres pondent van de N. R o 11Courant uit Berlijn aan zijn blad, dat Dr Höpker Aschoff, aangezocht oin Moldenhauer als Minister van Financiën te vervangen, daartoe niet genegen bleek, wijl hij groo te moeilijkheden voorzag, die uiterst nadeelig voor zijn part ij zou den kunnen zijn. Dat zal wel waar zijn! Een partij wier leiders geroepen wor den op financieel gebied met onaange name maatregelen te komen, spint daar geen zij bij. In onzen z.g.n. democrati- schen tijd, krijgt ze veeleer de klappen die bij verkiezingen plegen uitgedeeld te worden. Maareen partij wier leiders wei geren een moeilijke taak te vervullen, als ze verricht moet worden, geeft daar mee het recht uit handen om op den gang van 's lands zaken invloed te oefenen. Stuurlui aan den wal kunnen wel lui de roepen, maar het roer van het schip luistert alleen naar de hand, die de roer pen houdt. Kruisbessen. Men meldt uit Wijk hij Duurstede: Met den kruishesseuhandei gaat het in deze streken bijzonder slecht. Verwacht wordt, dat de meeste bessen dit jaar wel zullen blijven hangen, daar de prij zen. zoo laag zijn, dat het plukloon er niet af kan. Bestrijding van de iepenziekte. Vrijdag heeft het comité ter bestudee ring en bestrijding van de iepenziekte te Utrecht vergaderd ter bespreking van. den omvang, dien aan het onderzoek gegeven kan worden in verband met de beschikbare fondsen. Met erkentelijkheid werd vastgesteld, dat de geldelijke steun, die door twee de partementen van algemeen bestuur, twee provinciale besturen, vele gemeenten,, eenige polders en waterschappen en een belangstellend particulier voor het loo- pende jaar en voor volgende jaren werd verleend of toegezegd, bevredigend is, zoodat aan do -schillende onderzoekin gen de aanvankelijk gewenschte omvang zeer waarschijnlijk kan worden gegeven. Met kracht wordt het onderzoek naar de rol, die de iepenspintkevers spelen, bij de verbreiding van de ziekte, voortge zet. Do aanvankelijk verkregen resultaten zijn door eenige Duitsche onderzoekers reeds bevestigd. t Daarnaast wordt op zoo uitgebreide schaal, als in verband met de finan ciën mogelijk is, aan het onderzoek naar voor de ziekte weinig vatbare of geheel onvatbare rassen of soorten verder ge werkt. Hierin wordt veel materiaal, door buitenlandsche connecties verkregen of alsnog te verwachten, betrokken. Wenschen van den Duitschen Tuinbouw. Het Reichsverband des Deutschen Gar- tenbaues heeft een aantal voorstellen ge daan aan de ïjegeering ter bevordering van productie en afzet van tuinbouw- voortbrengselen. Op handels-economisch gebied wordt er op aangedrongen, dat de regeering zich door opzegging van handelsverdragen of door onderhandelingen los maakt van de tariefbindingen voor tuinbouwproduc ten. terwijl een waarborg wordt verlangd voor nieuwe verdragstarieven, welke ip overeenstemming kunnen worden geacht met de minimumoischen van den tuin bouw. De autonome invoerrechten zouden zoo spoedig mogelijk moeien, wnrcien her zien, icrwij) wordt aangedrongen op een krachtige doorvoering van plantenziekten- Ter voorkoming van .onjuistheden bij de berekening van het invoerrecht op plan ten wordt voorgesteld, hiertoe deskundi gen aan te stellen. Op de Duitsche gezantschappen in N e- d er land, Italië en Frankrijk d'enen tuin- bouwdeskundigen te worden aangesteld, wier taak zou moeten bestaan in een goregelde berichtgeving omtrent economi- schen, organisatorischen on technischen vooruitgang, welke in die lauden op dit gebied worden gemaakt; tevens zouden zij aldaar de markttoestanden moeten be- studeeren. Het reëxpeditieverkeer in München en Frankfort a. M. beteekent volgens het „Reichsverband" een bevoordeeling van buitenlandsche producten, waarom op op heffing hiervan wordt aangedrongen. Ten aanzien van het kredietwezen van den tuinbouw wordt voorgesteld, dat de regeering overgaat tot het treffen van de volgende maatregelen: oonverteering van credieten op korten termijn in credie- ten op langen termijn, verlaging van den rentevoet, verstrekking van meerdere cre dieten voor de bevordering van de bin- landsche productie, in het bijzonder van de teelt van vroege groenten en snijbloe men, en voor het bouwen van over winte rings- en opslagplaatsen voor groenten en fruit, verlenging voor den duur van 10 jaren van voor de bevordering va,n de teelt van vroege -groenten in 1926 be schikbaar gestelde credieten. Voorts wil men kassen, warenhuizen, enz. buiten beschouwing laten bij de bere kening van de vermogensbelasting, ver der invoering van speciale spoorwagons, oprichting van tuinbouwadviesbureaux, rijkstuinbouwproiefstations, uitbreiding tuinbouwonderwijs en tuinbouwstatistiek, vrijstelling van bedrijfsbelasting, e.d. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van Maandag 23 Juni 1930. De volgende personen waren gedag vaard F. W., 18 j., draaier te Vlissingen, wegens wederspannighcid tegen de poli tie. Eisch en uitspr. f25 of 25 d. h. O. F. C., 31 j., bierbrouwersknecht te Sluis, wegens mishandeling van Maria van Hoye en Leontine van Gassen. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspr. f 5 of 5 d. h. J. K., 35 j., landbouwer te Wissenkerke, wegens mishandeling van Giljam Flik- weerd en vermeiing van twee ruiten toe- behoorende aan G. Flikweerd. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspr. f 15 of 15 d. h. K. S., 65 j., ketellapper te Ierseke, wegens mishandeling van A. Wisse. Eisch en uitspr. f 10 of 10 d. h. P. A. C.» 21 j., dienstbode te Vlissin gen', wegens mishandeling van Sara Eli sabeth van de Velde. Eisch en uitspr. f10 of 10 d. h. C. O., 22 j., pakhuisknecht te Goes, wegens mishandeling van Pieter Sonke. E isch en uilspr. f 15 of 15 d. h. C. d'H., 48 j., timmerman te Sint- Jansteen, wegens mishandeling van Ro>- salia d'Hooghe. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspr. fö óf 5 d. h. P. J. S., 23 j., werkman te Honte- nisse, wegens diefstal van vier zilveren guldens, toebehoorende aan L. Hemelaar te Hontenisse. Eisch en uitspr. f25 of 25 d. h. V. de R., 35 j., bakker te Graauw, wegens beleediging van den wachtmeester Francko en den marechaussee Bartelson te Graauw. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. P. F. de K., 38 j., schippersknecht te Ossenisse, wegens beleediging van den gemeenteveldwachter Aarnoudse. Fisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. W. V. d. E., 65 j., melkveehouder te Ierseke, wegens wederspannigheid tegen de keurmeesters van der Zee en Tissing, bij het nemen van melkmonsters op 12 Mei j.l. te Goes, en wegens beleediging van die ambtenaren. P. v. d. E., 31 j., melkveehouders knecht te Ierseke, wegens bedreiging met misdrijf tegen het leven gericht tegen Tissing, keurmeester^ terwijl verdachte een geopend mes in de hand had, en wegens beleediging van de keurmeesters van der Zee en Tissing, bij het nemen van een monster melk op 12 Mei j.l. Eisch ieder 3 weken gev.straf. Uitspr. ieder f 100 of 10 d. h. Beide verdachten waren ter zitting ver schenen en werden rechtskundig bijge staan door Mr C. M. Kegge, advocaat te Goes. De getuigen verbalisanten van der Zee en Tissing bleven bjj hun opgemaakt proces-verbaal. Op een vraag van den politierechter aan den eersten getuige, waarom beide verdachten zoo „doldriftig" waren, meent getuige, dat beiden een wrok tegen hem hebben. Dit was al ge bleken op 'H Kantongerecht te Goes, toen verdachte wegens overtr. van de Waren wet had terecht gestaan en deswege was veroordeeld. Getuige heeft de monsters genomen van de melk zooals die uit de deur van verdachte's woning kwam. Een tegenmonster te nemen ging niet, aangezien vader en zoons zoo te keer gingen. Verdachte W. v. d. E. gehoord, dacht dat er een ongeluk gebeurd was. Er was een meisjo die zeido „ik ben de melk afgenomen van die groote venters". Ver dachte is toen direct naar buiten gegaan en spoedig pakte eerste getuige zijn gum mistok en sloeg daarmede verdachte's zoon. Een oogenblik daarna zag ver- dachto twee revolvers op zich gericht. Hij geeft wc! toe ywJhMjii U 'nehhen en eerste cetuige *ön schouder ge- Eakt te hebben, doch niet b\j de borst. ater heeft hjj zijn fiets niet voor go- tuigen geworpen, doch gezet, met de bo- dooling, dat eerstgenoemden zouden te ruggaan om een tegenmonster van do melk te nemen. Do Politierechter vindt het geen ma nier om zoo op te treden. De verdediger vraagt getuigen waar om er geon tegenmonster was genomen, en waarom zij begonnen met een straat monster to nemen. Als ze mede naar binnen waren gegaan, hadden ziy vrij monsters kunnen nemen. Getuige antwoordt hierop, dat zij het vermoeden hadden, dat er bij verdachte wederom melk met water werd verkocht en het getuige's recht is om melkmon sters op straat te nemen. Verdediger keurt het ten zeerste af, dat men direct er op losslaat en een revolver trekt. Dat irriteert de menschen. Verdachte P. v. d. E. zegt, heelemaal geen mes te hebben gehad, en zegt zeer zenuwachtig te zijn geweest omdat 2 revolvers op hem gericht waren. Hij geeft wel toev gescholden .te hebben. Politierechter tot verdachte: is de melk onderzocht, en hoe was het resultaat? Verdachte: dat was goed. Politierechter: dan was er toch geen reden om zoo op te traden? Verder werden een viertal getuigen, decharge gehoord, die verklaarden, wel gehoord te hebben, dat verdachten schol den, doch verder geen .mes te hebben gezien, ook niet, dat een der verdachten, getuige van der Zee bij de borst zou hebben vastgebad. Volgens getuigen staan beide verdach- dachten te Ierseke gunstig bekend, en zjjn ze kalm van aard. Verdachte W. v. d. E. zegt, thans veel spijt te hebben, dat hij zoo driftig is geweest. Het spijt hem heel erg. De Officier van Justitie is van meening, dat .de feiten wettig en overtuigend zijn bewezen. Volgens spr. was het optreden meer dan ergerlijk. Verdediger heeft ge tracht, de zaak om te keeren. Het is niet zijn recht om getuigen ter verantwoording te roepen, dat zij op straat een monster genomen hebben. De feiten zijn buiten gemeen 'ernstig geweest. Do getuigen wa ren door het optreden van verdachten, genoodzaakt een revolver en gummistok voor den dag te halen. De officier acht hier gevangenisstraf op zijn plaats, en eischt voor ieder der ver dachten: 3 weken gevangenisstraf. De verdediger zegt, dat gebleken is dat de feiten zich niet hebben toegedra gen, zooals in het proces-verbaal staat; dit is wel gebleken uit de verklaringen van de vier getuigen ti décharge. Ook van het geopende mes hebben deze ge tuigen niets gezien. Pleiter verzocht don politierechter, verdachte vrij te spreken, subsidiair voorwaardelijk te verooideelen Uitspraak doende, veroordeelde de po litierechter, beide verdachten tot een geldboete van f 100 b. of 10 d.h. Stoomvaart Mij Nederland. KARIMOEN, DjeddahJava, pass. 21 Perim. KONINGIN DER NEDERL., uitr., pass. 23 Gibraltar. POELAU TELLO, uiitr., pass. 22 Perim. PRINS DER NEDERL., thuisr., 23 v. Al giers. L f I SINGKEP, uitr., 20 Juni van 'Sydney. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. CALYPSO, 21 v. W. Indië te New York. CiRYNSSEN, 20 v. Barbados. ODYSSEUS, 24 v. Stettin te Amst. PRINS FRED. HENDRIK, uitr., pass. 22 Ouessant. VAN RENSSELAER, thuisr., 23 v. Ply mouth n. Havre. Rotterdamsche Lloyd. BALOERAN, thuisr., 22 v. Pt. Said. SIBAJAK, uitr., p. 22 Kaap del Armi. KOTA TJAND'I, ,uitr., p. 22 Finisterre. PALEMBANG, thuisr., 22 te Suez. KOTA INTEN, thuisr., 23 te Londen. TJERIMAI, thuisr., 22 v. Belawan. KOTA BA ROE, uitr. 22 te Batavia. PATRIA, uitr., 23 te Sabang. Programma van Woensdag 25 Juni: HILVERSUM, 289 M. Na 6 uur 1071 M. 122 Concert. 24 Gramofoonplaten. 44.30 Studiemuziek voor piano. 55.50 Gramofoonplaten. 5.306.45 Concert door het Tuschinski-orkest. 6.457.15 en 7.45 8 Gramofoonplaten. 8.01 Concert door het Omroeporkest. 8.25 Solisten-concert. HUIZEN, 1875 M. 8.15—9.30 Concert. 11 11.30 Gramofoonplaten. 11.30—12.30 Har- moniumbespeling. 12.302 Concert. So praan. Dameskoortje. Viool. Piano en Or gel. 2—2.45 Concert. Sopraan. Cello. Piano. Tenor en Piano. 3.15—4.15 Vervolg con cert. 4.155 en 67.15 Gramofoonplaten. 811 Het Velpsch Mannenkoor. Cello. Piano. DAVENTRY, 1554. 4 M. 1.20 Orkestcon cert. 2.20 Concert. Alt. Tenor. 3.50 Con cert. Sopraan. Kwartet. 5.05 Orgelconcert. 7 Piano-recital. 8.15 Opera. PARIJS. „Radio-Paris", 1725 M. 2.50 Gra mofoonplaten. 4.05 Concert. Instrumentaal kwintet. 8.20 Concert. Fragmenten uit „Aïda" van Verdi. Koor, orkest en solis ten. 10.20 Concert. Orkest, cello. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.35 Con cert. Orkest, fluit, piano en vocale solisten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6