Land- en Tuinbouw Telegrammen. Marktberichten. Financieële Berichten. Radio-Nieuws. Hedenmorgen werd dp vergadering op. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE HULST, De moordzaak van Bennekom is voor de Amhemeche rechtbank behandeld. De hoofdgetuige, mej. Boerwinkel, begeeft zich naar de terechtzitting. plaats vond n.l. de 31-jarige mej. v. D. die bij dit ongeval een hersenschudding en .ernstige beenwonden had bekomen. In den toestand van haar jongere zus ter, die eveneens zwaar gewond werd, is de laatste dagen een gunstige wending gekomen. Kinderverlamming. Te Maas tricht hebben zich twee gevallen van kin derverlamming voorgedaan, waarvan ,één met doodelijken afloop. Ook in Amby, bij Maastricht, is thans één geval geconstateerd. Een ontmoeting. Gistermiddag reed een auto in snelle vaart op den Ringdijk tusschen Lisse en Hillegom, Bij een scherpe bocht bleef de chauffeur geen meester .van zijn stuur en yloog over een hoop grind tegen een ijzeren paal met het gevolg, dat de huto op- zijde geslagen werd en met de achterzijde in het water terecht kwam, terwijl de voorwielen om den paal gekneld bleven. Door een schipper en omwonenden werd dadelijk hulp geboden. Het bleek, dat de inzittenden van den wagen behoor den tot dienstpersoneel van Duitsche fa milies waaronder van den Duitschen ex- keizer en den ex-kroonprins. Nauwelijks waren de inzittenden van de verongelukte auto, die allen mm .of meer bloedend waren verwond, naar Lisse vervoerd, of drie volgauto's arri veerden, waarin zich de voormalige kei zier met familie bevond. Do ex-keizer liet informeeren naar den toestand der ver wonden. Door een toevallig zich daar bevindend Duitsch gezelschap werd do Duitsche fa milie, en in het bijzonder de ex-keizer met echtgenoote en ex-kroonprins, dade lijk herkend. Onder geroep: „Dat is onze oude baas", werd een luid hoera aangeheven op ffen keizer. Deze vriendelijke attentie werd door den ex-heizer, alsmede door het geheele gezelschap, dat uit ongeveer 25 personen bestond met een groet beant woord. Na eenig oponthoud verdween de kei zer met familie .in de richting Warmond. Moordrecht zonder water en electriciteit.'Vermoedelijk door een defect in den kabel tusschen Gouda en Moordrecht is laastgenoemde gemeente die door de Goudsche centrale van stroom wordt voorzien, sinds Dinsdagavond 8 uur van electriciteit verstoken geweest, liet stroomloos zijn veroorzaakt vele ingeze tenen groot ongerief, vooral da bedrijven hebben hiervan grooten last Verschillende fabrieken liggen geheel stil. Ook op de tapijtfabriek van Stevens kan n.iet worden gewerkt. Behalve zonder electriciteit zit Moordrecht ook zonder leidingwater, daar de machines in dr>n watertoren, 'die met electriciteit worden gedreven, haar dienst niet kunnen ver richten. Melkwagen "te water gere den, De inzittende verdronken. De melkventer F. P. te Tilburg "is gister middag met zijn melkwagen in het Wilhel- minakanaal gereden. Toen men den dren keling uit het water had opgevischt, ble ken de levensgeesten reeds geweken. Verschrikkelijk voorval in krankzinnigengesticht. Uit Tau- pitz in de Mark, waar zich een krankzin nigengesticht 'bevindt, wordt een aller- afschuwelijkst voorval gemeld. Een negentienjarig meisje, die van haar zevende jaar af onder geneeskundige be handeling stond, .is in den nacht van 31 Mei op 1 Juni door een verpleegster naar de badkamer gedragen, in het bad gelegd en daarna door de zuster aan haar-lot overgelaten, nadat deze het bad met kokend heet water had laten vol- stroomen. Het meisje bekwam dientengevolge ver schrikkelijke brandwonden en stierf reeds den volgenden dag aan haar verwondin gen. Voor zoo ver tot nog toe vastgesteld kon worden, had het meisje in den be- wusten nacht het bed bevuild, was (Jaar- op door de verpleegster uit het bed ge licht .en In de badkuip gelegd'. De officier van justitie heeft reeds een onderzoekingsprocedure ingeleid. Brand te Valkenswaard. Gis teravond om bij half 8 werd brand ont dekt in de sigarenfabriek van de firma Jaspers en Snellens te Valkenswaard. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat het kolossale fabrieksgebouw binnen en kele oogenblikken geheel in lichte laaie stond en binnen een uur tijd een prooi der vlammen was. Van den inboedel kon slechts een gering gedeelte worden gered. Overigens is de nog nieuwe fabriek met een enorme voorraad tabak en sigaren in vlammen opgegaan. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. De oorzaak is onbekend. Het vuur deelde zich terstond mee aan het aangrenzende gebouw, bestaande uit een motoren- en fietsenreparatieinrichting, alsmede het winkelhuis van de firma C. Luybregts. Ook dit gebouwencomplex werd een prooi der vlammen. Slechts enkele auto's en fietsen konden in veilig heid worden gebracht, doch het grootste gedeelte van den inventaris, waaronder vele machinewerktuigen en reparatiearti kelen, alsmede fietsen, werden door den brand vernield. Het belendende café van Van Buul leed enorme waterschade; de inboedel werd grootendeels vernield bij het reddingswerk. Door het afbranden van de fabriek zijn ruim 200 personen werkloos ge worden. Zij zijn tegen bedrijfsschade ver zekerd. De firma is intusschen door dezen brand zeer gehandicapt, aangezien zij over een bloeiend bedrijf beschikte en vele orders had. De algeheele schade beloopt ongeveer f 150.000. De afgebrande fabriek behoorde tot een der grootste industrieën ven Valkens waard. De onbewaakte overwegen. Gistermiddag is de bejaarde groenten- venter Cornelis Pik, uit Hattem, met zijn hondenkar door een motortrein gegrepen op den onbewaakten overweg te Hattem op de lijn ZwolleApeldoorn. Pik werd op slag gedood. Geroutineerd oplichter aangehouden. De politie te Leiden heeft aangehouden A. P. de L., die zich in een twintig plaatsen aan oplichting heeft schuldig gemaakt en wiens aanhou ding daarvoor werd verzocht. Vrijheidsbond en Landbouwcrisis. Einde Mei heeft de Vrijheidsbond een commissie benoemd, welke tot taak kreeg, een onderzoek in te stellen naar de maatregelen, te nemen door den land bouw zelf en "door de regeering in ver band met de landbouwcrisis. Thans is het rapport van deze commissie verschenen en spreekt als allereerste noodzakelijkheid uit het wederom Instellen van een ministerie van Landbouw onder een deskundig minister. Weliswaar zou ook een dep. van Land bouw met een staf van economisch ge schoolde ambtenaren de huidige crisis (onderdeel van 'n storing der wereldhuis houding), niet hebben kunnen voorkomen, doch wèi ha.d deze dan verzacht kunnen worden. De meening, dat de toestand van den landbouw in Nederland zou worden ver beterd, wanneer hier tolmuren zouden worden opgericht, wijst de commissie af. Invoerrechten te heffen op land- en tuin bouwproducten, die ons land in sterke mate uitvoert, ware h.i. dwaasheid, (bo ter, kaas, eieren, groenten, fruit, bloemen, bloembollen, aardappelmeel, stroocarton, enz.) Maar evenzeer zou de landbouw h.i. ge schaad worden, wanneer producten, die wèl in belangrijke hoeveelheden worden ingevoerd, zooals veevoederartikelen en kunstmeststoffen, met een invoerrecht werden Leiast, omdat deze daardoor duur der zouden worden. Aan graanrechten mag vol gens de commissie zelfs niet worden gedacht, omdat de invoer van buitenlandsche tarwe absoluut nood zakelijk is en bijna zonder uitzondering tegen wereldprijzen geschiedt, indien al thans deze prijsvorming niet kunstma tig tot stand gekomen is, zoodat men door graanrechten de qualitoit van het brood zou doen verminderen en den prijs er van verhoogen, zonder dat daarvan de landbouw in eenigszins belangrijke mate profijt zou trekken. Evenzeer is naar de meening van de commissie verandering van het stelsel on zer autonome tariefrechten naar dat der onderhandeling s- of vechtta- rieven verwerpelijk. Nederland profiteert doioir zijn systeem van een on veranderlijk tarief van invoerrechten van de clausule der meest-begunstiging met alle staten, met wie het verdragen sluit. Daardoor betaalt het géén hoogere rech ten dan het land, dat het meest gunstige tarief heeft verworven. Zouden wij zelf door onderhandelingen die gunstige voor waarden willen bedingen, dan zouden wij in een veel ongunstiger positie komen, want do mogelijkheid, om met derg. on derhandelingen succes te hebben, ligt in de gelijksoortigheid der producten van import en export. En het karakter van een belangrijk deel van onzen uitvoer en van onzen invoer is geheel verschil lend. Behooren dus maatregelen van protec tionistische strekking te warden afgewe zen, de commissie laat er op volgen, dat dit niet wegneemt, dat aan enkele land bouwproducten tijdelijke steun kan wor den verleend, geljjk deze in uitzonderings gevallen ook wel aan industrie, bankwe zen en scheepvaart is gegeven. En vol gens haaT komt de bietsuikeT in de eerste plaats daarvoor in aanmerking. De wereldsuikerprijs is thans zóó on rustbarend gedaald, dat onze bietenteelt grootendeels tot ondergang zou zijn ge doemd, indien er geen hulp kwam. Dit nu zou zij om verschillende redenen een ramp achten. De hulp wil zij echter niet verleend zien op een wijze, waarbij de steun in vele gevallen niet aan de boe ren zelf ten goede zou komen; h.i. zou een matige toeslag gegeven kunnen wor den per quantum bieten. De steun zoo tot slechts één jaar moeten worden be perkt, opdat hij geen prikkel zou worden om méér bieten te gaan zaaien dan nor maal. Ook de overproductie van aardap pelmeel als gevolg van de buitenge woon groote oogsten der laatste jaren heeft de commissie onder het oog gezien. De moeilijkheden, om de groote hoeveel heden aardappelmeel te financieren wetti gen naar hare meening een garantie van regec ringswege voor de te verstrekken credieten, teneinde het surplus in drie jaar tot meer normale verhoudingen te kunnen terugbrengen. Verder noemt het rapport een tijde lijke en aanzienlijke verlaging der spoorvrachttarieven voor bodemproducten. Voorts wil de commissie c r i s i s o p- centen op de grondbelasting met spoed afschaffen. En de onbillijke wijze van schatting van landerijen en op stallen voor de successie- en vermogens belasting naai- koopwaarde wil zij ver vangen door taxatie naar gebruikswaarde. Met betrekking tot de sociale las ten, welke bij de bestaande malaise zeer zwaar op den landbouw drukken en welke deze noch geheel, noch gedeeltelijk kan verhalen op de consumenten, wil deze commissie een tijdelijke ontheffing en het door den Staat voor zijn rekening nemen daarvan. Het rapport herinnert er dan aan, dat het Kamerlid van Rappard reeds eenige jaren geleden opheffing van den ac cijns op het geslacht heeft be pleit en herhaalt thans, dat dit nu door de crisis urgent is. Tenslotte beveelt het rapport aan uit gebreide toepassing der Landbouwuitvoer- wet, verlaging en zoo .mogelijk vrijstel ling van onkosten, verbonden aan vee- export (keurloonen, entingskosten), voor keur van inheemsche producten bij leve ring aan overheidsbedrijven e.d., uitbrei ding van den voorlichtingsdienst, land en tuinbouwonderwijs (vooral lager-), ver betering van ontwatering en tertiaire we gen, enz. Invoer van melkproducten in Engeland. In het Engelsche Hoogerhuis stelde Cranworth (conservatief) eenige vragen naar aanleiding v,an den invoer in En geland van gecondenseerde en afgeroomde melk in bussen, dien hij; als fnuikend kenmerkte voor den verkoop van de En gelsche melkproducten. In de jaren 1921 1929 is de invoer met 128 pet. toegeno men. Hij richtte tot de regeering de vraag hem mede te deelen welke stappen zij denkt te doen in dit opzicht. De commissie, merkte hij verder op, die eenigen tijd geleden door de regeering naar Nederland en Denemarken werd gezonden tot het instellen van een on derzoek naar de melkproductie aldaar, heeft een ongunstig tijdstip voor haar reis uitgekozen. Zij had haar onderzoek moe ten instellen in den tijd, waarin de koeien in de stallen zijn geborgen. Marley, die voor de regeering antwoord de, zeide, dat de zaak zijn volle svmpar thie had, doch dat de regeering den in voer van de melkproducten niet kon ver bieden. Een verbod van invoer zou de prijzen doen stijgen en kan ook het ver bruik doen 'toenemen van voedingsmid delen van minder waarde dan van melk- Hij wees er verder op, dat de commis sie als bovenbedoeld, een rapport had uit gebracht, waarin wordt gezegd, dat de productie in Nederland en Denemar ken geschiedt onder zeker even gunstige omstandigheden als in Engeland en do stallen soms beter waren ingericht dan in Engeland. Meikersen naar Engeland. Gisteren z(jn te Eist de eerste Meiken sen via Vlissingen naar Engeland verzon den. Over eenige dagen wordt overal met den pluk begonnen, terwijl een goede ooigst verwacht v.' :,~dt. I—i—o—8—tw DEVENTER. Vanmorgen vroeg toen de 23-jarige E. H. met zijn broeder J. I-I. in de omgeving van Deventer aan 't stroo pen was ging de buks, die E. H. droeg plotseling af. Hij werd daarbij in de borst getroffen en vrij ernstig gewond. AMSTERDAM. Naarr wij vernemen heeft de Directie van de Nederl. Spoor wegen besloten tot doorvoering van de Kunze-knor-rem op de goederentreinen. Dit zal tot gevolg hebben, dat op de goe derentreinen geen arbeiders-remmers meer noodig zullen zijn. De Directie der Ned. Spoorwegen heeft bereids de benoe ming tot arbeider-remmer stop gezet. Ver moedelijk zal deze maatregel geen ont slag van personeel tengevolge hebben. Het Nederl. Bijbelgenootschap. AMSTERDAM. Het Nederl. Bijbelge nootschap houdt heden te dezer stede zijn algemeene vergadering. Aan den voor avond had in Parkzicht een ontmoe tingsbijeenkomst plaats, waarin o.m. de oud-zendeling H. Bielke sprak over den Bijbel in Suriname. gebruikelijke wijze geopend door Jhr H. L. Quarles van Ufford die in zijn ope- nigsrede de aftredende bestuursleden her dacht en herinnerde aan het overlijden van Ds C. F. Gronemeijeir die van 1897 tot 1923 secretaris was. Door Prof. Grosheide werd meegedeeld, dat wat de Bijbelvertaling betreft, hei Evangelie van Mattheus gereed is, het Evangelie van Johannes bijna gereed is en deHandelingen der Apostelen in circulatie zijn. Ernstig anto-ongeink. Twee dooden. TILBURG. Woensdagavond kwam een auto met studenten uit Tilburg van den „IJzeren Man". Omstreeks 11 uur pas seerden zij ter hoogte van het woonwagen kamp aan den Bosschenweg een woon wagen. De bestuurder van de auto, de 21-jarige J. v. T., afkomstig van Helmond en wonende te Tilburg, reed met een vaart van ongeveer 70 K.M. den woonwa gen voorbij, juist toen deze een zijpad naar het woonwagenkamp wilde inslaan. De 42-jarige kermisreiziger J. v. Reeken uit Tegelen en zijn 14-jarige zoon Martin staken den weg reeds over, met het ge volg, dat zij door de auto werden gegrepen en deerlijk gewond. De vader overleed na eenige oogenblikken; de zoon eenige uren later in het gasthuis te Tilburg. Door de politie wordt een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. MADRID. Tengevolge van een verkeer den wisselstand is nabij Saragossa een personentrein op een goederentrein geloo- pen, met het gevolg, dat 8 personen ern stig gewond naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd. De bekroningen. Paarden. Klasse I. Hengsten van 4 jaar en ouder, maat boven 1.65 M. Eerste prijs Mon Gros de Mon Souhait van Gebr. de Waal te Ossenisse, tevens reserve kampioen. Klasse 2. Hengsten van vier jaar en ouder, kleiner dan 1.65 M.: eerste prijs Herseur II de Cogneraue van P. Ver dunnen te Kloosterzande, tevens kam pioen. Klasse 3. Hengsten van 3 jaar: eerst prijs Certain van Lamswaarde van E. Fassaert, Lamswaarde. Klasse 4. Hengsten van twee jaar: eer ste prijs Carlo van G. de Deckere te St.-Jansteen. Klasse 6. Hengsten van één jaar eerste prijs Hindenburg van A. Cammaert te Lamswaarde. Klasse 7. Hengstveulens: eerste prijs Caston van G. Verstraeten te Graauw. Klasse 10. Merriën van 5 jaar en ouder maat boven 1. 62 M.: eerste prijs Aman da van J. den Hamer te Axel. Klasse 11. Merriën van 5 jaar en ouder, maat tot 1. 62 M.: eerste prijs Caline van P. Vael te St.-Jansteen. Klasse 12. Merriën van 4 jaar: eerste prijs Stella van J. F. Verstraeten. Klasse 13. Merriën van 3 jaar: eerste prijs Marie de David van Jas Serrarens; Klasse 14. Merriën van twee jaar: eer ste prijs Dahlia van Th. Staal. Klasse 15. Merriën van 1 jaar: eerste prijs Ma. Grosse de Zeedorp van Jac. de Waal. Klasse 16. Merrieveulens, geboren 1930: eerste prijs Irame van E. Volleman te Graauw. Hoefbeslag. Inzending hoefijzers Th. de Deijnexen te Hontenisse en André de Bruijn te Kloosterzande, beiden tweede prijs. Inzending hoefijzers en leermiddelen: Gebr. Schieman te Axel, eerste prijs. In zending Fabriekijzers: Z.-Vl. Hoefijzerfa- briek van H. Kerckgaert te Stoppeldijk, eerste prijs; van inzending materialen en gereedschappen Gebr. Schieman eerste prijs. Rundvee. Klasse 3. Oudere stieren, ingeschreven in. het N. R. S., eerste prijs en kampioen Max Constantijn, van Stie- renvereeniging Zuiddorpe, Klasse 2. Stieren met 2 Breede tanden, eerste prijs Wodan van A. D. H. Ver- schueren te Hengstdijk, tevens reserve kampioen. Klasse 3. Stieren boven 1 jaar, doch geen breede tanden, eerste prijs Frans van J. J. Jansen te Kloosterzande. Klasse 4. Stieren beneden 1 jaar: eer éte prijs Alva van H. A. A. Baron Collot d'Escury te Kloosterzande. Klasse 6. Koeien 1 en 2 maal gekalfd, nog geen 6 maanden bekalfd: eerste prijs Elsa van A. d'Hert te Zuiddorpe, tevens kampioen. Klasse 7. Koeien 1 en 2 maal gekalfd, langer dan 6 maanden bekalfd: eerste prijs Katherina van P. Dieleman te Walsoorden. Klasse 8. Oudere koeien nog geen 6 maanden bekalfd: eerste prijs Cornelia van A. J. de Nijs te Walsoorden; Antje van J. J. Jansen; Marie van Wed. P. van Weesemael te Hengstdijk en Marie van P. Dieleman. Klasse 9. Oudere koeien langer dan 6 maanden bekalfd: eerste prijs Mina van P. v. d. Voorde te Walsoorden. Klasse 11. Kalfvaarzen zichtbaar drach tig: eerste prijs Emma van Corn, de Feii- ier. Klasse 13. Vaarzen met 2 breede tan den, niet zichtbaar drachtig: eerste prijs Lia van A. d'Hert. Klasse 13. Vaarzen ouder dan 12 maan den en geen breede tanden, eerste prijs Mina van P. A. Stallaert te Klooster zande. Klasse 14. Vrouwelijk jongvee beneden 1 jaar; eerste prijs Anna van J. J. Jansen. Klasse 15, minstens 3 stuks fokvee van één eigenaar. Eerste prijs A. d'Hert Klasse 16. 0 stuks fokvee van één eige naar: eerste prijs baron Collot d'Escury. Pluimvee. Klasse 1. Toom (1—3) eerste prijs P. Dieleman. Klasse 2 (1—3) eerste prijs A. de Keij- zer. Beide klassen waren voor witte leg horns. Klasse 7. Witte Wyandotte, tweede prijs P. de Koek. Siereenden: eerste prijs J. J. Jansen, kalkoenen: eerste prijs P. Dieleman. Parelhoenders: tweede pr. baron Collot d'Escury. Honing: mooiste slingerhoning: eer ste prijs baron Collot d'Escury en H. C. Begheijn te Hulst Mooiste collectie raathoning: eerste prijs: baron Collot d'Escury. Was en imkermateriaal, mooiste was in blok eerste prijs baron Collot d'Escury. Boerenboter. inlegboter, derde prijs A. de Kraker te Zaamslag; versche eerste prijs P. Tieleman te Hontenisse. Inleg fabrieksboter: eerste prijs Room boterfabriek Aardenburg. Versche fa brieksboter eerste prijs idem. Het bezoek was gisteren niet zeer groot. Ruim 900 betalende bezoekers werden geteld. MIDDELBURG 19 Juni. Qp de Graan markt geen aanvoer en geen noteering. Aangevoerd door boerinnen: .Boter 0.971/2, Kipeieren 4.10, Poelje-eieren 2.50, Eendeieren 5.00. Aangevoerd door han delaren: Boter 90, Kipeieren 4, Eend- eieren 4.50. Part. Prijs: Boter 105, Kip- eieren 5, Poelje-eieren 3.50, Eendeieren 5. VLISSINGEN. Vei'ing van 18 Juni 1930. Postelijn 0.251; Princessen 47; Wage naars 30—53; Snijboonen 3258; Dop pers 113; Peulen 211; Aardbeien 20 31; Aardappels 24, Poters 0,251,5; Tuinboonen 5,5G alles per K.G. Eendeieren 32 ct. per 10 stuks. Savoye kool 8; Bloemkool 03; Sla 1,52; Komkommers 1014,5; Spits kool 5, alles per stuk. Sjalotten 4,5; Selderie 2,53; Uien 4 4,5; Peeen 27; Rabarber 12,5; Kro ten 1,55; Anjelieren 22,5; Spirea 21; Pioenen 1825; Gladiool 30, alles per bos. Andijvie 1534; Peterselie 611, beiden per kist of mandje. GOES. Veilingen van 13 Juni. Aardbei en: 10 uur v.m. f27.30, 3 u. f30.10 f30.60, 7 u. n.m. f26—f26.90; Kruisbessen: Aanvoer f3.90f4.70, le vering f3.50—f4.10 p. 100 kilo. Kleine veiling: Aardbeien f 14f25, Wagenaarsboonen 3336, tuinboonen 11, peulen 26, doperwten 67, postelein 8, vroege aardappelen 35, id. poters 1 1.70 gld., alles per 100 kilo; witte kom kommers f 13, groene id. 67, groene kood 5. bloemkool 0.501.50 kropsla 0.50 2.10 gld., alle3 per 100 stuks; wortelen 68, rabarber 2.80, rozen 10, anjelieren 4.20 gld. p. 100 bos. KRABBENBIJKE. ming van 18 Juni Kruisbessen f3.10f3.30 per 100 kilo; aardbeien 0.230.24 p. kilo. KAPELLE-BIEZELINGE. Exportveiling van 18 Juni. Aardbeien 17.20—28.70 per 100 K.G. Groote Veiling. Kruisbessen 3.304.30 per 100 K.G. Kleine Veiling. Aardbeien 928, Vroe ge Kersen 1721, Hollanders 3137, Peultjes 16, Doperwten 21, Groene boo- nen 43, Postelein 36, Aardappelen 2 3, alles per 100 K.G. Kropsalade 1 per krop, Bloemkool 1—4, Komkommers 6 9, beiden per 100 stuks. Wortelen 68 per 100 bos. Exportveiling van 4.30 n.m. Aardbeien 22—28.20 per 100 K.G. Wisselkoersen. AMSTERDAM, 19 Juni, 2.30 u. Berlijn 59.33-59.35 Brussel 34.70—34.71 Parijs 9.76—9.771/2 Londen 12.08%—12.08% New-York 2.48%—2.48% Programma van "Vrijdag 20 Juni. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 M. 12.00—2.00 Concert. 2.45—3.00 en 4.305.30 Gramofoonplaten. 5.30 6.30 Concert door orkest 6.45 7.00 en 7.308.15 Gramofoonplaten. 8.15 Concert door het Concertgebouw orkest onder leiding van Nico Traep. HUIZEN 1875 M.12.15—2.00 en 4.005.00 Gramofoonplaten. 5.00 6.30 Concert. Chr. Radio-Orkest. 8.20 Concert, viool, piano. 10.05 'De clamatie. DAVENTRY 1554.4 M. 12.20 "Con cert. Viola, piano. 12.50 en 2.20 Gramofoonplaten. 4.35 Orkestconoert 7.00 Strijkkwartet. 10.15 Concert. Piano. Symphonic Orkest. PARIJS „"RADIO-PARIS" 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten1. 4.05 Orkestconcert en soli. 9.05 Concert. Orkest vocale en instrumentale solisten. ZEESEN 1635 M. 4.50—5.50 Con cert. -- 8.20 „Der fliegemde "Hollander", van Rich, Wagner.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3