Doorzitten Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. r f Gonflial aan bat ziekenhuis la Hm** m Do geneesheer-directeur van het Zie kenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam, dr H. Burgerhout heeft bij B. en W. zijn ontslagaanvrage ingediend tegen een na der te bepalen datum. De aanleiding voor dit heengaan is geweest de uitspraak van het Scheidsge recht voor het Gemeentepersoneel. Dit heeft namelijk ongegrond verklaard het ontslag, dat de directeur aan een tweetal werksters van het groote ziekenhuis had gegeven on grond van het aantreffen van levensmiddelen van he* ziekenhuis in de kleedkam.., welke onder toezicht der werkster stond. V»o uitspraak heeft dr Burgerhout op- i als een desavoueering van zijn bt ;id en hij vond er aanleiding in aan B, en W. mede te deelen,dat de verant woordelijkheid voor de leiding van den dierst niet meer door hem te dragen is. HET VOORGESTELDE INVOERRECHT OP SUIKER. Naar aanleiding van het ingediende wetsontwerp dat bedoelt een compen- seerend invoerrecht te heffen op som mige soorten suiker, stelt de „Standaard" de vraag: of de voorgestelde maatregel aan den landbouw het begin van hulp brengt waar naar zoo ver la ngend wordt uit gezien. Het antwoord luidt ontkennend. Toegegeven kan worden zegt de Stand., dat de prijs van witte suiker door het voorgestelde recht van f2.40 per 100 K.G., of 24 gulden per ton van 1000 K.G., in het binnenland met onge veer evenveel omhoog zal gaan. Dat be- teekent dus, dat de suikerverbruikers in Nederland bij een consumptie van plm. 250.000 ton tezamen 250.000 maal f 24, of rond 6 millioen gulden meer zullen opbrengen. Maar komt die 0 millioen nu ook den boeren ten goede? Ons dunkt, dat voor dit jaar althans, zulks niet het geval zal zijn. Immers, de contracten van de boeren met de Centrale Suikermaatschappij zijn reeds afgesloten en alle landbouwers, die met deze maatschappij hunne contracten afsloten, zullen van den verhoogden sui kerprijs niets ontvangen. Wel zullen daarvan de boeren genieten die betrokken zyn bij de coöperatieve fabrieken. Vergissen we ons niet, dan staat het met die twee groepen zoowat half om half en komt mitsdien slechts de helft van het bedrag van 6 millioen den boe ren ten goede. Althans voor 1930. Voor volgende jaren mag men aannemen, dat de resultaten voor beide groepen gelijk zullen zijn. Van meerdere beteekenis is intusschen een andere bedenking. Do ervaring elders heeft geleerd, dat de binnenlandsche bescherming geleid heeft tot uitbreiding der bietencultuur. Bjj ons is de binnenlandsche behoefte zoowat gedekt bjj een uitzaai van 55000 H.A. Is er meer uitgezaaid, dan ontstaat een overschot aan suiker. Bij 65000 H.A., als dit jaar met bieten beplant, bedraagt dat overschot reeds 40 k 50.000 ton. Blijft dat overschot in het land, blijft het dus over de markt hangen, dan drukt het den binnenlandschen prijs omlaag. Ver koopt men den overschot buitenslands, dan moet. men rekening houden met het feit, dat de vrije, d.i. de niet beschermde suikermarkt, slechts rond 5.5 millioen ton verbruik bestrijkt en zoo men Azië buiter. beschouwing laat slechts ruim 3 millioen ton van de plm. 27 millioen ton wereldproductie. Op die beperkte markt drukt reeds een wereldvoor raad van rond 5 millioen ton en daar alleen zal men het overschot kwijt kun nen. Immers over de hooge beschermende muren er zijn landen waar het invoer recht f 25 per 103 K.G. bedraagt komt men niet binnen, al wil men de suiker cadeau doen. Men behoeft dus geen profeet te zijn om te zeggen, dat het overschot ten slotte met verlies van de hand zal worden gezet. Hoeveel van de 6 millioen winst, door verhooging van den binnenlandschen prijs verkregen, zal door dat verlies weer wor den opgeteerd? Dat hangt natuurlijk van de grootte van het overschot af. Maar als, wat te ver wachten valt, aan den uitzaai van bieten nog verdere uitbreiding zal worden gegeven, dan ligt de onderstelling niet ver, dat wat met de rechterhand gewon nen werd, door de linker weer verloren zal worden. Dat onze landbouwers in het eind gemiddeld, d.i. over de gc- heele productie genomen, niet beter»zul- len zijn dan nu, terwijl de bevolking zonder bate voor den boer, 6 millioen gulden meer voor haar suiker betaald zal hebben. Men voelt onmiddelijk waar de schoen wringt. Een invoerrecht van 24 gulden per 1000 K.G. kan den boer aan een hooge- ren prjjs voor zijn bieten helpen, mits er in Nederland niet meer suiker gepro duceerd wordt dan met het binnenlandsch verbruik overeenkomt. En zegt men nu, dat de boeren daar zelf wel voor zullen zorgen, dan ontken nen we dat. Dat hebben ze niet gedaan in Polen, niet in Hongarije, niet in Duitschland. Op welken grond neemt men dan aan, dat zjj het in Nederland wel zullen doen? In Duitschland bedraagt het verlies op öe uitgevoerde suiker nu al 60 mil lioen Mark of 36 millioen gulden per jaar Wil men onze boeren dus werkeljjk helpen, dan dient het onderhavige ont werp nog te worden aangevuid met een bepaling, dat de uitvoer van suiker gelicenteerd zal worden. Langs dien weg zal het mogelijk zijn den uitzaai van bieten te houden binnen grenzen die de nu toegedachte hulp effectief kunnen maken. Het ontwerp, zooals het daar ligt, lijkt ons een volstrekt ondeugdelijk middel om den boeren de gewenschte hulp te ver schaffen. Het zal niets dan teleurstelling wekken en dus leiden tot dezelfde ge volgen die elders ondervonden werden. Het invoerrecht in Duitschland steeg bin nen weinige jaren van f6 per 103 K.G. langs f9 en f 15 tot het huidige bedrag van f 19 per 103 K.G. En alweer wordt nu geroepen om verhooging van den binnenlandschen prijs, tengevolge van do steeds grooter wordende verliezen op de uitgevoerde suiker. In de limiteer ing van den u i t- v o e r ligt de sleutel voor effectieve hulp, door middel van verhooging van den bin nenlandschen prijs, zooals de Regeering voorstelde". De vergadering van Zaterdag. Onze aandacht wordt er op gevestigd, dat wat wij gisteren schreven omtrent de vergadering te Goes, waarin de heer Colijn zai optreden niet geheel juist is. De middagvergadering is n.l. niet alleen toegankelijk voor partijgenooten en geest verwanten, maar ook voor anderen die belang stellen in wat de heer II. Colijn over de landbouwcrisis heeft te zeggen. Tweejongensbij het zwem men verdronken. Gistermiddag gin gen de 12-jarige Jan den Engelsman en de 13-jarige Willem Riemens, wonende te Spui bij Axel, direct na het middagmaal gebruikt te hebben in de kreek zwem men, met het ongelukkig gevolg, dat bei den zijn verdronken. Reddingspogingen mochten niet meer haten en voor de oogen van hun kameraadjes verdwenen zij in de diepte. Men vermoed't, dat dit droevig ongeval zich als volgt heeft toegedragen. De 12-jarige Jan den Engelsman begon te zinken en riep om hulp, waardoor zijn kameraadje Willem Riemens, die zeer goed zwemmen kon, hem ter hulp snel de. Hij schijnt toen in diens doodsangst door J. den Engelsman omkneld te zijn geworden, waardoor hij zich niet meer kon bewegen en mede in de diepte werd getrokken. Na geruimen tijd dreggen zijn beiden opgehaald en naar de woning hunner ongelukkige ouders gebracht. Verdronken. Gisterenavond is een 14-jarige jongen te Sas van Gent bij, het zwemmen verdronken. De jongen die goed kon zwemmen in een draai kolk terecht gekomen. Een dezer dagen werd door eenige wakers van de in aanbouw zijnde amo- niakfabriek te Sluiskil een controle ge houden over de personen die het terrein verlieten. Een der vertrekkenden had een reiskoffer bij zich aan wien verzocht werd deze te openen. Bij onderzoek bleek de koffer een hoeveelheid sluitringen, sol- deertin, schroeven enz. te bevatten, welke van het terrein waren ontvreemd. De poli tie maakte proces-verbaal op. Waterstaat. Met ingang van 1 Juli benoemd tot waterschout Ter Neuzen M. C. Hack, insp. pol. aldaar en is hem vergund nevens het ambt van waterschout tevens de betrekking insp. politie Ter Neu zen te blijven bekleeden. Hoover. Agenten voor dezen Stof zuiger, die klopt, veegt en zuigt J. M. POLDERMAN, GOES. (Adv.) Middelburg. Carillonbespeling. Door de Vereen, tot bev. van het Vreem delingenverkeer in Walcheren is met dhr Th. C. Ferwerda overeengekomen dat deze ook in 1930 weder drie beiaard concerten op het carillon van den Langen Jan zal geven. Zij zullen plaats hebben in de avonden van Woensdag 16 en 23 Juli en 20 Aug. a.s. Het is heden weer een der Zomer- Donderdagen, die bijzondere aanleiding geven om het druk in de stad te doen zijn, n.l. die van den paardenmarkt. Ver leden jaar was het op dien dag zeer kil. Nu is de temperatuur wel heel wat hoo- ger. De aanvoer op de paardenmarkt is echter tegenovergesteld aan de betere weersgesteldheid. Waren er verleden jaar 559 paarden aangevoerd, nu was dit nau welijks iets boven de helft, n.l. slechts 2S8. De bestede prqzen waren beter en wa ren voor veulens f 120f 150 (v.j. f 80 f 100), jaarlingen f 125f 250 (v.j. f 160 f230), en tweejarige paarden f325 f 400. De belangstelling van de „buitenmen- schen" was ondanks den reeds verwach ten minderen aanvoer toch groot. Bracht een en ander reeds drukte in de stad, het aantal vreemdelingen was ook zeer belangrijk. Wemeldinge. Het met kali geladen sleepschip „Diana" schipper H. Herdinck van Wiesbaden, dat behoorde tot de sleeptrein van de „Wavre", kapt. J.1 Eisen, komende van Straatsburg, is in het kanaal doordat de schipper te veel stuurboord aanhield bjj het strang korten, op den Westelijk kanaalberm geloopen en blij ven zitten. Het schip is daarna door de „Havre" losgesleept en heeft de reis naar Antwerpen schijnbaar onbeschadigd voort gezet. Wilfeelmlnadorp, De schoolfeestvereeni- ging „Nut en genoegen" hield wederom haar jaarvergadering, welke zeer slecht was bezocht. De aanwezigen spraken hun afkeuring er over uit, dat vele ouders var. schoolgaande kinderen zoo weinig belangstelling toonen en als de reis, waar toe dan enkelen moeten besluiten, hun niet aanstaat, zij hun kinderen thuis houden. Te hopen is het, dat spoedig alle leden zullen opkomen. De aftredende bestuursleden, P. M. v. d. Broecke en A. Provoost werden herkozen. De contributie werd bepaald op f2 per lid. In de maand Juli zal met de groot tere kinderen een reis naar Rotterdam worden gemaakt met een bezoek aan den dierentuin en boottocht over de Maas. De kleinere kinderen worden alsdan op het dorp getracteerd, tegen een ver goeding van f 0.50 per kind, tot een maximum van f 1 per gezin. Kapelle. Onze correspondent verzoekt ons te berichten dat in de vergadering van de groep Aardbeientelers „Aller Be lang" in het café „De Veilingniet 42 gemet maar 65 gemet Jucunda's wer den opgegeven door 42 leden. Wolfaartsdijk. Woensdag n.m. ontstond brand in een houten schuurtje bij J. Din- geman aan den Veerweg alhier. Door spoedig toegesnelde hulp en met een drie tal Minimaxen werd het vuur gebiuscht, zoodat het schuurtje nog gedeeltelijk be houden bleef. De oorzaak schijnt te zijD gelegen in het vonken van een, ,-,daar staand fornuis. Heden, Donderdagmorgen omstreeks half 3 werd de brandweer opnieuw ge alarmeerd voor den brand in genoemd schuurtje. Thans kon niet verhinderd worden, dat genoemd gebouwtje totaal afbrandde. De brandweer had handen vol werk om het woonhuis te behouden. Blijkbaar is op een verborgen plaats het vuur blijven smeulen en opnieuw opge laaid. HeinkenszantL Opvolger van den heer Van Iwaarden ais Raadslid is dhr J. de Mol. Hij heeft zijn benoeming aangeno men. Gisteren werd alhier ter aarde be steld het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. van Iwaarden. Een honderd tal personen volgde de lijkkoets. De kist was bedekt met. een zestal kransen. Op de begraafplaats hadden nog tal van belang stellenden zich opgesteld. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, sprak de burgemeester, Mr Mes, namens den ge meenteraad en de burgerij woorden van grooite waardeering voor het vele werk dat de overledene gedurende een lange reeks van jaren in het belang der ge meente als raadslid en wethouder heeft verricht. Een groot burger is van ons gescheiden en het zal de familie een trooist zijn te vernemen, dat de nage dachtenis van hun man en vader in dank bare herinnering zal blijven voortleven. Op verzoek bracht hij ook namens het be stuur van het Waterschap 'sH. Arends- kerke den overledene woorden van hulde en dank als Gezworene en Dijkgraaf, gedurende een tijdvak van bijna 30 jaar. Daarna sprak dhr A. Simonse Bz., die den overledene sinds kort verving als voorzitter van „Euterpe", waarvan de overledene eveneens een lange reeks van jaren bestuurslid en voorzitter was. Daar na sprak Dis van Kooten, Ned. Herv. predikant. Gedurende de twee jaar dat spr. in deze gemeente is, heeft hij den overledene leeren kennen als hoogstaand mensch en ijverig pres.-kerkvoogd. Nadat hij had voorgelezen het laatste gedeelte van Romeinen 8, ging Spr. voior in gebed. Een der zonen van den overledene bracht dank voor de gesproken woorden en de groote waardeering voor den over ledene. Wissenkerke. Dinsdag had de molenaar M. Verhage het ongeluk door uitglijden zijn been te breken. Gistermorgen is M. V. naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Dit is de tweede maal in dit jaar da,t V. zijn been breekt. bij wielrijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Zetten-Andelst, H. A. de Geus te Huizen. Geref. Kerken. Drietal te Harlingen, J. Attema te Wol- vega, Joh. Meijnen te Zalk en J. H. Staal te Garrelsweer. Beroepen te Amersfoort, G. C. Berk- ouwer te Oudehorne. Gen. Synode Geref. Kerken. Door de Prov. Synode van Zuid-Hol land ten Noorden werden afgevaardigd naar de Generale Synode Dr K. Dijk te 'sGravenhage en Da H. Meijering te Katwijk a. d. Rijn en de ouderlingen Mr A. L. J. van Beeck Galkoen te 's Gra- venhage en M. A. D. H. Schalekamp te Wassenaar. Tot doctor in de Godgeleerdheid is te Groningen bevorderd Ds L. J. Caze- mier, Ned. Herv. predikant te Terneuzen, op proefschrift: Oud-Egyptische voorstel lingen aangaande de ziel. Door de Synode van Drenthe werden afgevaardigd Ds N. Duursema te N.-Am- sterdam en Ds T. Gerber *e Assen en de ouderlingen J. van der Meulen te Appel scha en H. Scheffer te Assen. Middelbare Handelsavondschool Middelburg. Dinsdagavond had in het schoolgebouw door den vice-voorzitter de heer W. Ber denis van Berlekom de bevordering der leerlingen plaats. Bevorderd werden van de voorberei dende klasse tot de le klasse F. den Boer, J. van Bergen, C. Huysman, G. A. Nelisse en L. Wattel. Van de le tot de 2e klasse: Ja. Bak ker, Da. Besuven, Sa. Goedbloed, W. de Graaf, J. Labruvère, J. J. Minderhout, P. de Munck, P. Petiet, C. Polderman, A. Rijken, J. Sturm, A. Tilroe, W. Ver- straate, J. Acda, A. le Cointre, J. Daman, P. le Granse, C. J. Kingmans, L. de Nooyer, L. J. Riemens, J. J. de Rey, F. Segers, L. A. Willemse, A. Cevaal; niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 2e tot de 3e klasse: L. J. Breel, M. A. Breel, J. P. Gast, L. J. A. Hoogenboom, J. A. Jonkheer, H. J. de Konink, P. J. v. d. Koorde, J. Minnaar, J. J. Onderdijk, J. J. Valkier, W. C. Wak- kee, C. Wouters, C. Kleinepier; niet be vorderd 3 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse: Af deeling boekhouden: F. Alewijnse, J. B. L. Balleur, E. Bongers, W. I. Danielse, M. J. J. van Langeraad, H. Mulders, F. van Spavrentak, Ja. Step, D. Sanderse, H. W. Lenselink; Afdee'.ing Fngelsche correspondentie: Jo Step, H. W. Lenselink, F. Kamermans, K. de Munc^, J- P- Nagtegaal en D. de Vos. De heer v. Berlekom wees er op, dat nu voor de eerste keer het eindexamen voor de Handelsavondschool was afge nomen onder toezicht van gecommitteer den, die onder goedkeuring van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschap benoemd waren. Dat daardoor de diploma's in waarde gewonnen heb ben spreekt van zelf. Vervolgens reikte de burgemeester de diploma's uit. Uitgereikt werd het diploma der Han delsavondschool afdeeling I (gelijkstaande met het vroegere diploma H. A. S. 4-j. c.) aan: A. Cornelisse, W. C. van Moo- lenbroek, Sa, van Sluys, J. C. Homburg, W. Meerman; afgewezen 4 candidaten. Alsnu werd overgegaan tot de uitrei king van de vakdiploma's. Dit was voor de eerste maal, dat dit plaats vond. Voor het diploma boekhouden hadden zich aangemeld 3 candidaten. Het di ploma werd uitgereikt aan den heer P. A. van Beers te Vlissingen; afgewezen 2 candidaten. Voor diploma Duitsche handelscorres pondentie 2 candidaten, die beiden slaag den, de heer A. W. Boeff te Souburg, en Mej. Rutgers te Vlissingen. Voor diploma Engelsche handelscor respondentie hadden zich aangemeld 5 candidaten; afgewezen werden 2 candi daten, geslaagd 3; mej. P. J. Ensink, mej. G. de Heer, mej. A. D. J. Schut, allen te Middelburg. Voor diploma Machineschrijven aange meld 13 candidaten, afgewezen 4 can didaten; er slaagden voor 50 lettergreepen per minuut de damesE. Coumou, M. J. J. van Langeraad, H, Mulders, J. Nagtegaal, C. Ballew, W. C. Leijnse, L. Minderhout en de heeren M. P. Matthijssen enJ. Roose te Oostkapelle (de overigen te Middel burg). Voor diploma Stenografie 130 letter grepen per minuut, hadden zich aange meld 9 candidaten, afgewezen werden 3 candidaten, geslaagd zijn 6 candidaten, t.w. de dames E. Barto, C. A. Mantz, L. Minderhout, M. J. J. van Langeraad, H. Mulder en E. Coumou. Bij het eindexamen in Handenar beid aan de Rijkskweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen te Oost burg werden geëxamineerd 10 candida ten, afgewezen 1. Geslaagd zijn de dames: M. M. S. Crinse te Breskens, J. M. Leenhouts te Schoondijke, P. J. M. Mazure te Groede, M. S. L. Trapman en S. J. C. Versprille, beiden te Aardenburg en de heeren; CL P. v. d. Ameele te Hoofdplaat, J. J. de Brujjne te Hoek, L. C. Broer te Hon- tenisse en J. Rijckborst te St. Kruis. Ernstig ongelnk op do Kagorplassen. De gewezen Duitsche keizer en familie aan groot gevaar ontsnapt. Gisteren maakten ex-keizer Wilhelm en zijn gemalin als gasten van mevrouw Von Paruiwitz te JJennebroek, met een groot gezelschap een motorboottocht op het Kagermeer. De gewezen Keizer en zijn gemalin waren met een gedeelte van het gezelschap op 'de motorboot van mevrouw von Pannwitz, terwijl de andere leden van het gezelschap in een gehuurde motorboot voeren. Terwijl de thee werd gebruikt, lagen de beide jnotorb ooien naast elkaar aan den oever gemeerd. Na de thee werd weggevaren. Terwijl de boot, waarop zich de ex-keizer bevond, zich nog slechts op korten afstand van de andere boot bevond, werd op deze laatste plotseling een ontploffing ge hoord. De motorboot van den ex-ke:zer koorde onmiddellijk terug en nam de passagiers van de brandende boot over. "Hierbij bleek dat een dame en een hoer ernstige brand wonden hadden opgeloopen. Een arts, die zich bij het gezelschap bevond, verleende de eerste hulp. De gewonden werden daarna naar Leiden vervoerd, en in het ziekenhuis aldaar opgenomen. De motorboot brandde geheel uit. De monteur Koppers werd ernstig aan hoofd en handen gewond. Hij wist zich. intusschen zwemmend naar dein wal te redden. Gravin Lehndorff kreeg eveneens ernstige brandwonden over het geheele lichaam, terwijl graaf Donhöff brandwon den aan linkerhand en hoofd kreeg. Ongelukken. De 62-jarige bosch wachter K. te Neerbosch bij Nijmegen werd sinds .Dinsdagavond vermist. Gis teren werd zijn lijk opgevischt. Te Nieuwer Amstel werd een reeds be jaarde man, die in den Amstel zat te visschen, door een zonnesteek getroffen. De man werd in bewusteloozen toestand per auto naar een ziekenhuis te Amster dam overgebracht. Bij het inrijden van kpoi is de 21-jarige boerenzoon De W. te Eist (G.) gisteren tusschen den karboom en een muur bekneld geraakt. De man was dadelijk dood. Groote brand te Antwer pen. Gistermiddag is een hevige brand uitgebroken in de bekende vleeschextract- fabrieken van Liebig te Antwerpen. Het was zeer moeilijk, den brand te bestrijden, die natuurlijk gretig voedsel vond in de hoeveelheden vetten enz. De brand is, na een bestrijding van twee en een half uur, bedwongen. De vierde verdieping is over twee vleu gels van het gebouw uitgebrand. De schade is enorm, doch nog niet getaxeerd. Geheimzinnige moorden te New-York. De politie te .New-York wordt op het oogenblik bezig gehouden door een geheimzinnige moordzaak. Een onbekende heeft aan verschillende bla den per brief medegedeeld, dat hij van plan was, zestien personen in de ko mende dagen te .vermoorden en dat hij bij het verzenden der brieven reeds twee van deze pioorden had uitgevoerd. Tegelijkertijd worden in de brieven aan de politie nog onbekende feiten, betrek king hebbende op twee moorden, die in de af geloopen week gepleegd zijn, meegedeeld, die bij onderzoek inderdaad juist bleken te zijn. De politie is dan ook van meening, dat de briefschrijver de werkelijke dader is. Jlet auto-ongeluk te Arn hem. In het gemeente-ziekenhuis te Arn hem is een tweede slachtoffer overleden van het auto-ongeluk, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag bij het via duct in den Apeldoornschen weg aldaar, Een oud Volksgebruik in Twenthe. In de boerschappen Groot- en Klein Angelo heeft deze week weer de jaarlijksche uitdeeling van groote roggebrooden aan de »rmen v&a Ootmarsum plaats gehad. Het gezamenlijk bidden na de ontvangst van het brood, De moordzaak v Arnhemsche re< hoofdgetuige, m zich naar plaats vond n.l. die bij dit onge en .ernstige bee In den toestan ter, die e veneer is de laatste dag gekomen. Kinderv tricht hebben zie dexverlamming v met doodelijken Ook in Amby, één geval gecon Een onti reed een auto Ringdijk tusscher een scherpe bo' geen meester .v; over een hoop paal met het g zijde geslagen we in het water te voorwielen om c Door een schipp* dadelijk hulp g< de inzittenden den tot dienstpei milies ,waaronde: keizer en den e Nauwelijks wa de verongelukte meer bloedend Lisse vervoerd, veerden, waarin zier met familie informeeren naai wonden. Door een toeva Duitsch gezelsch; milie, en in het met echtgeneote lijk herkend. Onder geroep baas", werd een op d«n keizer. I werd door den het geheele geze 25 personen beste woord. Na eenig opon zer met familie i Moordre en electricit een defect in de en Moordrecht is die door de Goud wordt voorzien, s van electriciteit stroomloos zijn tenen groot omgeri hebben hiervan Verschillende stil. Ook op de kan niet worden electriciteit zit leidingwater, daa watertoren, 'die gedreven, haar richten. Me 1 k w a g den. De inzit De melkventer F. middag met zijn n minakanaal gered keling uit het wa ken de levensgees Verschri krankzinnige pitz in de Mark, nigengesticht bev afschuwelijkst voo Een negentienja zevende jaar af c handeling stond, Mei op 1 Juni naar de bad kam ei gelegd en daarn haar Jot overgelat met kokend heet stroomen. Het meisje bek; schrikkelijke bram den volgenden da gen. Voor zoo vei kon worden, had wusten nacht het op door de verpl licht .en in de ba

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2