Transpireerende Land- en Tuinbouw Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Leestafel. Brieven uit de Residentie. Rechtzaken Telegrammen. oksels en voeten Financieële Berichten. Marktberichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. INSUUNDE, thuisr. 16 v. Gibraltar. Bi! de rondvraag veMangt niemand het woord, waarna de vergadering gesloten wordt. Serooskerke Ons wordt verzocht, het ■verslag van de installatie van den burge meester nog aan te vullen met de mede- deeling, dat de burgemeester bij aankomst aan het gemeentehuis, werd verwelkomd en daarna binnengeleid door wethouder Goedbloed, nadat het dochtertje van wet houder Wondergem aan Mevr. Dregmans bloemen had aangeboden. Westkapelle. Maandagavond trad in het Evangelisatiegebouw alhier op de heer H. Wetselaar uit Dordrecht, lid van het hoofdbestuur van den Chr. Metaalbewer- kersbond, daartoe uitgenoodigd door de afd. Vlissingen. in een uitvoerige rede zette spr. uiteen, de beginselen, waarop 4e Bond werkt, om tot betere arbeidstoe standen te komen ooik van de metaalbe werkers. De opkomst tot deze vergadering was gering; slechts een 6-tal personen waren aanwezig. Spr. spoorde de weinige aanwezigen aan, hun medearbeiders op te wekken zich te orginiseeren en aan te sluiten bij' den Bond. De vergadering, die geleid werd door den heer Sorel, voorz .van de afd. Vlissingen, was voor namelijk belegd voor propaganda onder de arbeiders, werkende op de fabriek „De Schelde". St.-Jansteen. Naar de Zelandia ver neemt zou tot burgemeester dezer ge meente benoemd zijn de heer P. H. Geer- naerdt, thans hoofdcommies ter Secre tarie te Bergen op Zoom. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac. 'ds G. Mans- velt) W. G. G. Beerekamp te Nunspeet; T. Kloosterman te Leeuwarden; N. G. Veld hoen te Voorburg. Bedankt voor Leerdam, W. Rijneburger te Polsbroek en Vliet. Voor Maarssen, Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem. Geref. Kerken. Tweetal te Haarlem (3e pred.pl.) A. Dercksen te Klundert en W. H. v. d. Vegt te Bergum. Beroepen te Westmaas, H. Zandbergen, cand. te Enschede. Te KlaaswaalNu- mansdorp, J. B. Vanhaelen te Hoek. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Vlaardingen, Joh. Jansen te Leiden en W. Bijleveld te Haarlem. Bedankt voor Rijnsburg, Joh. Jansen te Leiden. Theol. candidaten. Aan de Theol. school te Kampen is geslaagd voor het cand. examen de heer A. Oudshoorn te Broek o. Akkerwoude. Aan de Leidsche universiteit slaag de voor het taalkundig candidaatsexa- men Indologie de heer J. P. van Rigte- ren te Middelburg. Examenopgaven bemach- t i gd. In de gisteren gehouden raadsver gadering te Zutphen deelde de wethouder van onderwijs mede, dat 6 candidaten al daar zijn uitgesloten van het eindexamen van de handelsdagschool, omdat zij zich in het bezit hadden weten te stellen van de examenopgaven, met behulp van een druk ker smaatje op de drukkerij, waar de exa menopgaven gedrukt werden. Ongelukken. Te Warmond is een 2V2-jarig meisje in een onbewaakt oogenblik in een sloot getaakt en ver dronken. Zondagnamiddag is op De Dommel bij Eindhoven een roeiboot om geslagen. Van de vier inzittenden wis ten er drie zich te redden. De 18-jarige H. B. uit Eindhoven i s echter verdronken. In de Maas bij Roermond is gisteren de 14-jarige H. S. uit Buggenum, bij het zwemmen verdronken. Te Twijzeler- heide is bij het baden verdronken de 15-jarige B. v. d. M. aldaar. Gister morgen is de 16-jarige Dijkstra uit Over- dinkel b\j het badea in de Dinkel ver dronken. Zaterdagmiddag is de 30-jari- ge H v. d. W. te Waddinxveen op den Breedeweg onder Moercapelle na het pas- seeren van een autobus met zijn motor fiets geslipt en door den achter berd aankomenden bus overreden. Het slacht offer was onmiddellijk dood. Aan de Ringvaart bij de Nieuwe Meer werd gis teren een rijwiel aangetroffen. Men waar schuwde de Amsterdamsche politie en deze slaagde erin na eenigen tijd dreg gen het lijk van den 30-jarigen J. B. uit Amsterdam-West op te halen. Het lijk is door de politie in beslag genomen. Te Dinther is in de Laverdonk een jongen uit Schijndel, van Delft geheeten, bij liet baden verdronken. Gisteren is de arbeider P., die bij Heteren in den Rijn was gaan zwemmen in .een draaikolk geraakt en verdronken. Verkeerde slaapplaats. Gis teren ontdekte een spoorwegarbeider op de IJselbrug nabij Zwolle het lijk van een onbekenden Duitscher. Hij moet zich dea nachts op de lijn' te slapen hebben gelegd en overreden zijn. Het hoofd was van de romp gescheiden. Voet afgek neld. Gistermiddag is de 26-jarige arbeider van de Zuider zeewerken K. v. d. S., die een trein kipkarretjes begeleidde, een voet afge- kneld, doordat plotseling een der kar retjes omkiepte en zich een staaldraad om zijn been wikkelde. Gevaarlijke vondst. Rif ver bouwing van het gebouw van den Katho lieken Kring te Roosendaal heeft een werkman in een hoek van den tuin, dicht bij den openbaren weg twee granaten van groot kaliber gevonden. Een, der grann- ten, was nog intact, van de andere was de kop uitgedraaid. De marechaussees zijn van deze vondst op de hoogte ge steld Zeven kinderen verdron ken. Te Epfach nabij Landsberg aan de Lech verdween Zondag een meisje van negen jaar bij het baden jn een meertje plotseling in de diepte. Negen andere kinderen van 8 tot 14 jaar poogden door het vormen van een ketting het kind, dat reeds naar het midden van het meertje was afgedreven, te bereiken; ze werden echter allen door den stroom meege sleurd. Voorbijgangers snelden daarop te hulp, doch slaagden er echter slechts in twee van de negen kinderen te redden; de zeven anderen zijn verdronken. De Financieele betrek kingen tusschen Rijk en Gemeenten, door A. v. Ek en O. Jonker. Uitg. N.V. Heerenveen- sche Boekhandel. Met 1 Mei 1931 treedt in werking de nieuwe wet houdende herziening van de financieele verhouding tusschen 'tRijk en de Gemeenten en wijziging van eenige bepalingen der Provinciale en der Ge meentewet. Het gevolg van deze herziening is, dat de zaak der gemeente-financiën een algeheele wijziging ondergaat niet alleen, maar ook, dat deze materie zeker niet minder ingewikkeld is geworden. Voor tal van raadsleden zal 'tdan ook waarschijn lijk een heele toer zijn om zich in deze voor het bestuur der gemeente toch zoo belangrijke zaak in te werken. Met blijdschap mag daarom worden be groet de verschijning van het hierboven genoemde werkje. In kort bestek, eenvou dig en duidelijk wordt daarin de nieuwe verhoudingswet behandeld. Na een inlei ding, waarin een kort historisch overzicht wordt gegeven, worden hier in een 60- tal bladzijden besproken, de uitkeeringen aan de gemeenten en het gemeentelijk be lastingstelsel. Daarna volgen nog: de Ei- nancieele Verhoudingswet en Kon. Be sluit; de bepalingen der Gemeentewet ter zake belastingen en de wet op de Per- soneele belasting. Wij hebben hier te doen met een hand leiding die aan raadsleden en allen die belang stellen in het vraagstuk der ge meentebelastingen uitstekende diensten kan bewijzen, en waarvan lezing en be studeering ten zeerste kan worden aan bevolen. Den samenstellers, de heeren Van Ek, a. t. s. te Heerenveen en Jonker, Gem.- secretaris te Buitenpost, mannen, uit de practijk dus, komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij zich van hun taak hebben gekweten en voor de heldere uiteenzetting die hier wordt geboden. Dezer dagen was ik weer eens op een schoolfeest, waarbij de herinneringen aan het verleden niet ontbraken. Nu zegt men wel eens, dat oude menschen veel met hun gedachten in het verleden leven, maar zoo oud voel ik me toch nog niet, dat ik bepaald bij de „oude menschen" hoor. En toch leef ik graag met m'n ge dachten in het verleden, vooral in da,t van den schoolstrijd. Die figuren heb ik zoo lief, ik heb er zoo'a eerbied voor. Op het feest, dat ik bijwoonde, vertelde op piëteitvolle v.njze een zoon van z'n vader, die de school met den Bijbel in benauwde tijden ais hoofd gediend had, Hoe de jongen pp een avond op z'n kou sen (de onderwijzerskinderen droegen toen klompen, merkte hij heel leuk op) naar het lokaal van z'n vader gekomen was, om hem zijn koffie te brengen. Hij zag hem niet, maar hoorde hem wel zacht spreken. Zijn vader lag in een hoek op de knieën te bidden voor zijn schooi. Laten we toch eerlijk zijn. Staan wij dikwijls niet mijlen ver af van dat voorgeslacht? Zeker, wij noemen hun namen met grooten eerbied. Wij nemen hun taal op onze lippen en wij buigen voor hetzelfde Woord als zij. Wij noemen ons immers hun nakroost, hun zonen niet ontaard. Het is alles tot uw dienst, het is ook alles volkomen waar. Maar toch heb ik het eerlijke gevoel, dat wij dikwijls ver, heel ver van die mannen en die vrouwen afleven. Dat wij ondankbare en onoplettende erfgenamen zijn, die den familienaam niet eeren, zooals die behoort geëerd te worden. Zeker, ik weet wel, dat het nu in vele opzichten voor ons Christenvolk andere tijden zijn dan voor een halve eeuw. Met name op het gebied der school is de om mekeer geweldig. Toen zaten we in het diepe dal, nu zit ten we op den berg in den .stralenden zonneschijn. Maar het gaat ons ongeveer, als het menschen gaat, die uit de armoede in de weelde komen, ze zün hun geluk kwijt. De tijden zijn nu anders, de vraagstuk ken en de problemen zijn ook andere. Ik weet het «lies zeer wed. Ook wel, dat de menschen van dien tijd zich onder ons erg onwennig zouden gevoelen en zich zouden afvragen: Waar ben ik? En ik wil geen terugkeer tot wat toen was, want toen was er veel onrecht en onderdrukking. Ik denk er niet aan en ben juist dankbaar voor het vele goede, dat God in onzen tijd schenkt. En toch.,. Wij zijn gewassen in dit land. Van een kleine, bijna niet opgemerkte, van een verdrukte minderheid, zijn we geworden tot een groep, die meetelt, waarmede men rékent. Maar nu is de vrees, dat we „vet" worden en achteruitslaan. Och, dat kan op velerlei manier. Dat kan, terwijl we overal onze nieuwe kerken neerzetten. Dat kan, terwijl we overal onze scholen bonwen. Terwijl onze Christelijke actie naar alle zijden uitgroeit en aan invloed wint. Terwijl onze voormannen en leiders naam maken en geëerd worden en de mooiste posities den onzen ten deel val len. Dit alles kan een strik wezen, het kan een oordeel worden. Het kan wezen het groote Babel, dat wij bouwen; En we kunnen er met onzen mond voor danken en er over roemen, terwijl onze knieën hoe langer hoe strammer worden om te buigen en we, daar heel diep in ons binnenste een altaar hebben, waarop we onzen wierook ontsteken en boven dat altaar staat in gulden letters: IK. Het is me niet te doen om te over drijven en ik heb allerminst behoefte, om me zelf bij deze dingen uit te sluiten. Maar ze kunnen me soms zoo geweldig verontrusten. Wie zijn wij? en wie behoorden wij niet te zijn, gelet op die machtige wolk der getuigen? Waar is ons geloof? Toch niet alleen in onzen mond, of in ons lied? Waar is onze liefde, waar is onze trouw waar is ons offer? Ik durf niet meer te vragen, want elk woord is een .requisitoir. 'kDenk weer aan dien schoolmeester, die soms niet. eens zijn tractemant kon krijgen en dien z'n jongen daar vond op de knieën om al de nooden van zijn school voor God neer te leggen 'in het kinderlijk geloof. Wat maakt de strijd, wat maakt de worsteling en de moeite den Christen toch dikwijls schoon. En wat maakt de voorspoed en de zegen den christen toch dikwijls leelijk en arm. Zeker, niet voor .de menschen, maar wel voor God. Want wij vergeten het maar al te zeer, dat Gods maat een andere is dan de onze en dat Gods weegsteenen andere zijn, dan die wij gebruiken. En Zijn maat is een rechte, Zijn weegsteenen zijn zui vere. Daarom is er zooveel reden tot z-elf- critiek en tot zelfinkeer. Geen reden voor fanfares en gejuich maar wel reden om in de binnenkamer te gaan en het af te smeeben, dat de zegen voor ons niet een oordeel worde door onze onoplettendheid en door onzen hoogen dunk van onszelf. Zoo bracht mij het peinzen over den rijkdom en de armoede onzer voortrek kers tevens tot het peinzen over het ge vaar, dat onze rijlodom onze armoede kan worden. En als n\ij de beekenen niet be driegen, werkt dat proces onder ons zeer snel voort. J. H. Suikerfabriek Sas van Gent. Naar wij vernemen, staat het thans vast, dat de suikerfabriek „Bas van Gent" in het komende najaarsseizoen zal werken. Gedurende de campagne 19291930 heeft deze suikerfabriek een der heide daar gevestigde stilgelegen, hetgeen vooral voor de arbeidersbevolking zeer nadeelige gevolgen heeft gehad. De waarde van Betuwscb fruit. Door stagnatie in den uitvoer van vroeg fruit ia de prijs van het fruit aan merkelijk gedaald, zoodat vele Maas en Waalsche en Betuwsche fruitkweekers voor groote schadeposten komen te staan. Op de veilingen te Nijmegen en te Eist werden o.a. voor de aardbeien prijzen be steed welke 50 pCt. beneden 'die van het vorige jaar waren. Brachten de aardbeien vorig jaar 70 tot 75 ets. per kilo op, dit jaar konden zij hoogstens 35 ets. per kilo halen. Met de kersen is het al niet beter gesteld. De eerste kersen welke aangevoerd werden te Eist, konden hoogstens 10 tot 15 ets. per kilo opbrengen. De moord te Amstelveen. De Hooge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van twee vrouwen, die in hooger her. door het Gerechtshof te Am sterdam waren veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf, wegens heling van goederen, gestolen bij den bekenden moord te Amstelveen. De moord te Bennekom. ARNHEM. Hedenmorgen kwam bij de rechtbank te Arnhem de zaak aan de orde tegen den 34-jarigen J. Hoek, arbeider eu koopman te Ede, verdacht van den moord op mej. Tine Koperberg. Zocala men zich zal herinneren weid mej. K., destijds leerling-verpleegster te Utrecht, op 24 Februari, 's middags tegen 4 uur in het bosch achter bet Herstel lingsoord te Bennekom, waar zij met een vriendin wandelde, lastig gevallen door een man, die mej. K. met min-eerbare bedoelingen aanrandde en haar ver moordde. Ondanks het feit, dat deze zaak met gesloten deuren zou worden behandeld, stond hedenmorgen voor het Paleis van Justitie een dichte menigte nieuwsgieri gen. Er waren in totaal 36 getuigen gedag vaard. De verdachte, die er vrij goed uitzag, maakte bij het binnenkomen van de zaal een eenigszins onverschilligen indruk. v De Off. van Justitie verzocht, alvorens de dagvaarding voor te lezen, dat de zaak met gesloten deuren zou worden behan deld, waarop de President de deuren liet sluiten. In de getuigen-kamer hadden wij nog een kort onderhoud met Mej. Boerwinkel, de vriendin van het slachtoffer, die weer geheel hersteld was. Zij had eenigen tijd te Wiesbaden doorgebracht en deed nu weer dienst te Utrecht. Zij deelde mede, dat zij Hoek pertinent als den dader had herkend en zeide bereid te zjjn dit onder eede te bevestigen. De dames Paling en Houtriet, die later op den morgen verhoord werden, ver klaarden den verdachte te herkennen als degene die na het misdrijf op den weg stond te kijken. Omtrent het verloop der zaak vernemen wij nog, dat beklaagde alles ontkent. Nader wordt nog gemeld: De Officier van Justitie heeft tegen Jan Hoek levenslange gevangenis straf geëischt. DIEMEN. Woensdagmorgen zal een der kippen van het Hoenderpark „Nieuw Le ven" van den h,eer M. van. Tilburg te Diemen het 100ste ei gedurende 100 ach tereenvolgende .dagen leggen. Dit is wel een^micum in de pluimveeteelt DELFT. Wij vernemen, dat de 'Senaat der Technische Hoogeschool te Delft heeft besloten bet eare-doctoraat in de tech nische .wetenschappen aan te bieden aan die heeren Prof. Ir F. K. T. vani Iters on, te Heerlen, Ir J. A. Ringers te 'sGra- venhage en Lr P. Joosting te Utrecht. BOXMEER. Hedennacht is een ernstig motorongeluk gebeurd. De aannemer Pal ver had het ongeluk togen een boom te rijden waarbij hij over den weg geslingerd werd. Hij was onmiddellijk dood. De man had 9 kinderen, waarvan het jongste één dag oud was. behandele men met Puroipoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 46 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Dro gisten. Westlandschö druiven naar NederL Indiö. De voorbereidingen voor 't vervoer van proefzendingen Westlandsche druiven naar Ned. indië hebben goeden voort gang gemaakt. Het dagelijksch bestuur van den bond Westland is in relatie ge treden met de directies van den Rot- terdamschen Lloyd en de stoomvaart maatschappij Nederland, welke beide maatschappijen alle mogelijke medewer king hebben toegezegd. Da onderhandelingen hebben tot resul taat gehad, dat reeds dit fceizoen. proef zendingen naar Ned. Indië verzonden zul len worden. Deze zendingen gaan uit van het. dagelijksch bestuur van voornoem den bond en zullen worden bekostigd uit het reclamefonds voor de druiven, welk fonds dit jaar voor het eerst in werking is getreden. Op 6 Juli zal de eerste zending druiven, bestaande uit 800 k 900 pond Black Alicante, per Poelau van de Stoom vaart Mij Nederland naar den Oost verzonden worden. Deze ladmg zal in een koelruimte van 2 kub. M. worden opgestapeld, waarbij nauwkeurig op een goede behandeling tijdens de reis zal worden gelet. De drui ven zullen gedurende de reis in een tem peratuur van 3 gr. boven het vriespunt verblijven en in Java in de koelhuizen worden opgenomen. Van daar uit zal een bekend expediteur de vruchten naar eeni- gè afnemers ter kennismaking zenden. De nieuw geïntroduceerde vruchten zullen voorts doiOj middel van eenige pakkende reclames in de Indische bladen aan het publiek worden aangeboden. De drie andere zendingen er zullen n.l. in totaal bij wijze van proef vier zendingen plaats hebben worden per Kota-schepen van den Lloyd in de maan den Juli en Augustus afgezonden. Men wil de druiven eenvoudig in de bekende l^eatlandsche bakken verpakken zonder dekpapier zelfs, teneinde het uit wasemen te voorkomen .en per schipper uit het Westland naar Amsterdam zen den. Het fruit wordt bij aankomst te Am- Sterdam direct in de koelruimten geladen. u - 1 li'—mam-BiU' Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Juni, 2.30 Berlin 59.33V2-69.34V* Brussel 34.69—34.71 Parijs 9.76-9.76V2 Londen 12.08i/412.083/4 New York 2.43y8—2.48'/s Goes, 17 Juni 1930. Boter per kilo fl.50, middenprijs 75 ct., winkelprijs 85 ct Fabrieksboter verkocht 90 ct. Eieren per 100 stuks f3.50, middenprijs per 25 stuks 87y2, winkelprijs 4y2 ct Eendeieren f3.50 per 100 stuks. Gans eieren: kleine 5 ct., groote 8 ct GOES. V. P. N. Aanvoer eieren 20674 stuks. Prijs f3.90 per 100 stuks. KRABBENDIJKE. Veiling van 16 Juni. Kruisbessen f 4.30f 6.60 per 100 Kilo. Aardbeien 2631 ct. per kilo. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Veilingen van 16 Juni: Kruisbes sen: Aanvoer 6.30'7.10, Levering 4 6.50 gld. p. 100 K.G. Kleine Veiling: Aardbeien 1638; Dubb. pric. boonen 61; Tuinboonen 16; Doperwten 1517; Postelein 7; Vroege aardappelen 57; Idem Poters 3; Witte Komkommers 16; Groene Komkommers 78; Bloemkool 25; Kropsla 2.20 gld., alle3 per 100 K.G. VLISSINGEN. Veiling van 16 Juni 1930. Oude Aardappelen 11/2Poters 1/43; Wagenaars 5066; Suikerboonen 65; Snijboonen 4483; Doppers 20'25; peu len 17—28; Aardbeien 2641; Snjj- biet 3; Nieuwe Aardappelen 35; Tuin boonen 1315, alles per 100 K.G. Eendeieren 45 ct. per 10 stuks. Bloem kool 1/26, Sla 23; Komkommers 10 17 ct., alles per stuk. Sjalotten 381/ Radijs 221/2; Selderie 44V2; Uien 31/24V2; Peeen 6121/2Kroten 5 91/2; Ramenas 46; Rapen 272; Anjelie ren 2—272; Gladiool 3437; Pioenen 2033 ct. alles per bo3. Andijvie 23 139; Peterselie 1115, beide per kist Asperges I 61; Asperges II 2022; As perges III 28 et. alles per bos. 's-Gravenpolder. Gistermiddag werd ten overstaan van notaris Oele alhier publiek verkocht ten verzoeke van de erven van dhr A. Hubregtse te 's Gravenpolder een winkelhuis met 'erf aan de Dorpstraat. Kooper hiervan werd dhr J. op 'tHof qq. voor de som van f 2910. Programma van derdag 19 Juni. HILVERSUM. 29ö M. Na 6 uur 1071M. 122 Concert 34 Gramofoonimuziek. 5.30—7.15 Concert. -7.15—7.45 Gramo foonmuziek. 8.15 Aansl. van dein Stads schouwburg te A'dam. HUIZEN, 1875 M. 8.15—9.30 Concert 10—10.30 Zang door 'dameskoortje. 12.302 Concert. C. Hengeveld Jr viool W. Klevweg cello, G. Hengeveld piano. 65.45 Gramofoonmuziek. 5.456.45 Or gelconcert door J. Coljee. 10.1011 Gra mofoonmuziek. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Concert. C. Pemberton sopraan, het Frank Wal ker Octet 1.20 Orgelspel door R. Foort. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Orkestcon- oert. 7 Het Brosa strijkkwartet. 8.05 Vau deville. 10 Concert Militair Orkest PARUS. 1725 M. 12.50—2.20 Gramo foonmuziek. 3.20 Concert Solisten en trio. LANGENBSRG, 473 M. 7.20—7.50 Gra- mofoonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert 12.401.20 Orgelconcert 'door Prof. Hans Bacbem. 1.202.50 Orkestconcert 4.50 6.20 Trio-concert m.m.v. Zanigkwartet. KALUNDBORCr, 1153 M. 12.20—2.20 Orkestconcert. 35 Orkestconcert en voorlezing. 7.359 20 Orkestconcert. 9.20 10.05 Liederen-doordracht 10.2511.25 Orkest-concert. BRUSSEL, 508.5 M. 6.50 Gramofoon muziek. 8.35 Concert voor 2 piano's. 9.50 Hawaiian Guitaarmuziek. 10.02' Gra mofoonmuziek. 10.10 Muziek op de zin gende .zaag. 10.20 Gramofoonmuziek. ZEESEN, 1635 M. 4.50—5.50 Concert. 8.20 Piano-recital door Gisela Springer. 9 Koorconcert. 9.35 Orkestconcert. Stoomvaart Mij Nederland. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr. 16 v. Port Said. SINGKEP, uitr. pass. 14 Perim. CHR. HUIJGENS, thuisr.. 14 te Belawan. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. A'STREA, 14 v. W.-Indië te New-York. BOSKOOP, thuisr., 12 v. Talcahuano. MARS, 15 v. Tarragona n. San Carlos. ORANJE NASSAU, thuisr., 15 v. Madera n. Plymouth. ORANJE NASSAU, Paramaribo n. Amst 15 v. Madeira. Botterdanuwha Llojrd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3