Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. H. Key te 's-Gravenhage, Chr. Beela te Amsterdam, Heerma van Voss te Lith, Steenbergen en ds H. Visser, secretaris, te Doetinchem herkozen. Kruisingen. Mej. J. K. Cornel isse, on derwijzeres te Iereeke is opnieuw be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de School met den Bijbel alhier. Gedachtenisnummer van De'School met den Bijbel. Toen bekend werd, dat de heer P. Oosterlee ontslag zou nemen als directeur van de Klokkenberg, besloten redactie en uitgever van „De School met den Bijbel" met het oog op de zeer bijzondere positie die de heer Oosterlee in het onderwijzers corps innam, een ^speciaal nummer uit te geven, waarin zyn beteekenis van alle zijden werd belicht. Het zou dan, tot op zekere hoogte althans, een soort feest nummer worden. Maar Gods wegen zyn niet der men- n wegen. t 1 Alles was in orde. De copie was gereed, het cliche van het portret dat dit nummer zou sieren was klaar endaar kwam de ontstellende tijding, van het plotseling overlijden. Zoo moest dit huldigingsnum mer een herdenkingsnummer worden. Oosterlee zelf zal er niets van zien, niets van lezen. Maar aldus redactie en uitgever we rékenen er op, dat onze lezers en al zijn vrienden nu met liefde rijk herdenken deze bladen zullen openen. Nu daaraan valt niet te twijfelen. Wat hier geboden wordt, gaat ver uit, boven wat gewoonlijk in dergelijke geval len wordt gegeven. Een eenvoudig man, die het ver heeft gebracht in de wereld, verklaarde eens: onze jonge menschen konden desnoods wat minder leeren en studeeren als ze maar meer lazen de levensgeschiedenis van werkelijk groote mannen. Welnu, dan komt dit herdenkingsnum mer zeker in aanmerking. Hier wordt een groot man geteekend, die groot was omdat hij klein kon zijn, die, zooals de Apostel het zegt, uit zwakheid kracht heeft gekregen. Dit huldigingsnummer bevat bijdragen van A. J(onkman), Drewes, W. C oen- raad, K. Brants, G. v. Andel, G. Kalsbeek, „Erasmus", J. 0. Wisse, J. L(jgthart), Q. A. de Ridder, en verder o.m. een vol ledige Bibliografie van Oosterlee. Een mooi nummer, dat al onze onder wijzers en onderwijzeressen moeten lezen. Tachtigjarige vrouw door een auto gegrepen. Te Warmond is Woensdag de 80-jarige wed. M. bij het oversteken van de straat door een auto overreden. Gisteren is zij aan de bekomen verwondingen overleden. Ongebluschte kalk in het oog. Woensdagmiddag kreeg een arbeider te Buitenveldert ongebluschte kalk in het oog. Alhoewel de man onmiddellijk per auto naar een oog-specialist te Amster dam werd overgebracht, was het oog niet meer te redden. Oude vrouw verbrand. Gister middag heeft aan den Noordendijk te Dordrecht een droevig ongeval plaats ge had. De heer B. was een oogenblik ver plicht zijn 74-jarige echtgenoote alleen in huis te laten, daar hij een boodschap moest doen. Bij zijn terugkomst vond hij zijn vrouw in ylammen gehuld op den grond liggen. Met zware brandwonden overdekt werd de vrouw naar het Zieken huis overgebracht, waar zij aan de beko men verwondingen is overleden. Als oorzaak neemt men aan, dat de vrouw met een brandend gasoomfoor in aanraking is gekomen. Moord op een juwelier. Toen de juwelier Havrda te Praag gistermorgen zjjn winkel binnenging, bracht een hem onbekende man hem een slag toe, waar door hij ter aarde viel. De dader bracht zijn slachtoffer naar binnen en gaf hem nog eenige slagen. Daarop verdween hij met een koffer, waarin voor een waarde van meer dan 150.000 Tsjechische Kronen was gebor gen. De juwelier is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis gestorven. De aanvaring bij Scituato. Omtrent de aanvaring tusschen het Ameri- kaansche stoomschip „Fairfax" en het tankschip „Pinthis" wordt nog nader ge meld, dat het aantal slachtoffers waar schijnlijk tot boven de 50 zal stjjgen, daar van de gewonden, die in de zieken huizen opgenomen zijn, er vermoedelijk nog eenige zullen overlijden. Het schijnt, dat de kapitein van de „Fairfax" zijn plicht schromelijk heeft verzuimd, daar het radiostation van de „Fairfax"- na de botsing nog intact was, doch de kapitein verzuimde noodseinen te laten uitseinen, waardoor een ander kust- schip, dat zich in de nabijheid bevond, tijdig gewaarschuwd had kunnen worden. Zoodoende was de redding der bemanning van het brandende tankschip onmogelijk. Het is zeker, dat de geheele bemanning van de „Pinthis", die uit 18 koppen be stond, met het brandende schip is ver gaan, terwjjl er van de passagiers en de bemanning van de Fairfax 19 vermist worden, die eveneens als verloren wor den beschouwd. Voorts hebben 26 passa giers van de „Fairfax" ernstige verwon dingen opgeloopen. Hevig onweer te Rotter dam. Nadat het den geheelen dag door gisteren drukkend warm was geweest, heeft zich des avonds tegen half negen plotseling een hevig onweer boven Rotter dam ontladen, dat in het begin gepaard ging met verschijnselen die sterk aan een wervelstorm deden denken. Loodgrijze wolken kwamen met ver wonderlijke snelheid opzetten, waarna de wind in groote hevigheid opstak en dichte kolommen stof deed opwaaien die het uitzicht af en toe volkomen belemmerden. Velen maakten zich ernstig ongerust en begonnen reeds te gelooven aan een her haling van de Borculo-ramp. Zoo erg is het gelukkig niet geworden. Behoudens enkele kleine ongevallen, waarvan er een, zooals hierna zal blij ken echter wonder boven wonder geen ernstige gevolgen heeft gehad, heeft deze plotseilnge storm geen onheilen veroor zaakt. Tegen half 9 werden de gasten van spuit 35, gealarmeerd omdat de bliksem was ingeslagen in de Geref. Kerk in de Duyststraat. Een aantal meisjes dat in vergadering in de consistoriekamer bijeen was, was door d-en plotselingen slag hevig geschrokken. Gelukkig bleef het ongeval beperkt tot eenige materieele schade. De electrische leiding in het kerkgebouw ge raakte onklaar, het lood van de goot smolt en van een zijde van den toren werd de leien dakbedekking afgeslagen. Dit laatste had wel degelijk tot ernstige gevolgen kunnen leiden, omdat onder deze dakbedekking zich de houten met stroo opgevulde binten bevinden, die echter geen vlam vatten. Voor de rest deden zich geen ongeval len voor. Tegen half 11 was het weer volkomen opgeklaard. In een stalen bol naar den bodem der zee. De onderzoeker Wil liam Beebe, lid van de New-Yorksche zoölogische vereeniging, heeft zich Woens dag van boord van een voor Hamilton op de Bermudaeilanden geankerd schip in een stalen bol in zee laten zakken. Hij bereikte een diepte van 325 voet. De luchtverversching geschiedde met behulp van zuurstof. Met een telefoon lijn was Beebe met het schip verbonden en gedurende zijn afdaling in zee voerde hij een gesprek met de bemanning. K i n d er v e r 1 a m m i ng. Te Over- schie doen zich twee gevallen van kinder verlamming voor. In het gezin van J. te IJmuiden heeft zich een geval van kinder verlamming voorgedaan. Uit yoorzorg is de bewaarschool, waarop de kleine ging, voorloopig gesloten. Kuip met kokende stroop gesprongen. Woensdagmiddag sprong op de stroopfabriek van de Fa. D. W. M. Co., te Gorinchem leen met kokende stroop gevulde kuip. De arbeider A. de Bie kreeg een gedeelte van den inhoud over het lichaam en bekwam ernstige brandwonden aan armen en boenen. Per brancard is de B. naar het ziekenhuis vervoerd. Zjjn toestand is zeer ernstig: Een gevaarlijk reiziger. En kele dames, die Woensdag met den laat- sten trein terugkeerden naar Rijssen, zijn meldt de Tel., tijdens de reis lastig ge vallen door een jongmensch van onge veer 25 jaar, dat kort voor het vertrek uit Amersfoort was ingestapt, blijkbaar met ongunstige bedoelingen. Hij greep plotseling een revolver en richtte deze op de inzittenden. In de coupé brak een paniekstemming uit. Gelukkig trok een der dames aan de noodrem. Even voorbij Amersfoort stop te de trein en werd de man gegrepen. Hij werd onder strenge bewaking naar Apel doorn vervoerd, waar hij in arrest is gesteld. Een spoorbrug, die niet meer dicht wil. De sneltrein van 1 u. 2 uit Leeuwarden, welke 2 u. 7 te Mep- pel moet aankomen, was om kwart voor drie nog niet aangekomen. Oorzaak was, dat de spoorbrug te Grauw door de groo te zonnehitte dermate was uitgezet, dat ze moeilijk weer tusschen de bruggenhoof den is te krijgen. Er is een motorwagen naar Grauw gezonden om de passagiers af te halen. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: het met een motorrijtuig de vrijheid van het verkeer in gevaar brengen: G. H., Biezelinge f 15 of 15 d.; wapenwet: F. K., 'sHeerenhoek f25 of 25 d. uitlevering geweer of f 10 of 10 d. h.; eieren van wild zoeken: J. G., Wol- phaartsdijk, een berisping; strooperij: S. B„ zonder bekende woon plaats f 10 of 10 d.J. v. 't W., Kwaden- damme, vrijgesproken; straatschenderij: P. G., Colynsplaat f 15 of 15 d., J. V., L. V., Wolphaartsdijk', vry spraak, A. E., aldaar berisping; als opkooper goederen in geschenk aan nemen, P. S., Wemeldinge f25 of 25 d.; z. v. loopen over beplanten grond: M. K„ J. Z., Kapelle berisping; op openbaren weg wapen bij zich heb ben, A. T., Heinkenszand f 15 of 15 d. op marktdag op de groote markt met een paard in draf rijden: H. B., z. b. woonplaats f 10 of 10 d. te Colijnsplaat rumoer maken: D: V., Wissenkerke fö of 5 d.; te Oudelande niet bij brandspuitoefe ning tegenwoordig zijn: P. J., C lelando f 0.50 of 1 d.; te Heinkenszand met motorrijtuig har der rijden dan 20 K.M. per uur L. N., Roosendaal f 15 of 15 d. overtr. Arbeidswet: F. T., Ierseke 2 maal f10 o! 2 maal 10 <1, J. 7., Goes 2 maal flö of 2 maal 15 d.j met Hemelvaartsdag te Krabbendijke bier verkoopen: 0. K., Krabbendijke f20 of 20 d. visechen op een anders perceel in Schelde: E. E., .T. F. R., Bouchaute, vrij gesproken. na sluitingstijd in tapperij als bezoeker zijn: \V. d. B., St. Philjpsland, J. F., Zaamslag f5 of 5 d.P. R., St. Phi- l'ipslaud fö of 1 w. t.sch.; z. v. loopen over spoorwegJ. V., L. V., Wolphaartsdijk, vrijgesproken, A. G., al daar, terug aan ouders; bijenkorven te dicht bij den openbaren weg plaatsen: J. Z., Kamperland, f2 of 2 d.; koe over voetpad drijven: W. W., E. W„ Krabbendijke f 10 of 10 d.; met voertuig zonder noodzaak linker zijde van den weg houden: M. B., Goe? f3 of 3 d.; met rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen J. d. J., Kapelle f 10 of 10 d. met rijwiel zonder noodzaak linkerzijde van den weg houden: M. op 'tH., Hein kenszand, S. J., N. en St. Joosland f3 of 3 d.; met auto niet behoorlijk uitwijken: L. d. N., Antwerpen, vrijgesproken; met auto niet behoorlijk naar rechts uitwijken: 0. W. R., Goes f 15 of 15 d.; met motorfiets de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: C. J. S., Kamperland f25 of 25 d.; met auto in bocht niet rechts houden: O. v. d. S., Kapelle f 10 of 10 d. met auto geen teeken geven wanneer men van richting wil veranderen: C. A. v. d. R., 'sHeerenhoek f5 of 5 d.; met auto met te ver uitstekende lading rijden: J. d. P., Goes f 10 of 10 d.; als voren en in verboden richting te Kloetinge: T. F. D., Zevenbergen f3 en f 10 of 3 en 10 d. h. met auto zonder achterlicht en rood licht rijden: J. H. v. d. D., 'sH. Arends- kerke fö of 6 d.; als voren en zonder rijbewijs: M. v. d. S., Goes f2 en fö of 2 en 5 d. h. met auto rijden zonder zichtbaar num mer en letter: A. v. d. G., Driewegen fö of 5 d.; dronkenschap: A. K., Heinkenszand, J. M., Oudelande, J. H. J., Goes f 15 of 15 d.; J. B., Nieuwdorp flö of 30 d.; W A.. R., Kapelle bij herhaling 3 d. h. Cassatie aangeteekend door A. L. te Goes, veroordeeld wegens overtr. te Goes benzine opgeslagen hebben meer dan 10 Liter. Hooger beroep aangeteekend door F. K., 's Heerenhoek, veroordeeld tot f 15 of 15 d. ien uitlevering geweer of f 10 of 10 d., wegens overtr. het zich op den openb. weg bevinden met een wapen. Idem door G. H., te Biezelinge, ver oordeeld tot f 15 of 15 d. wegens het met een motorrijtuig de vrijheid van het verkeer in gevaar brengen. Vervoer van doodgeboren kalveren. Voor het Kantongerecht te Middel burg werd Woensdagmiddag het pleidooi gehouden in do zaak van G. K. v. d. B., Directeur van de N.V. Vee- en Vleesch- handel v.h. Firma Hakker te Vlissingen, in welke zaak, van welker behandeling in het nummer van 30 Mei uitvoerig mel ding werd gemaakt, het pleidooi des tijds uitgesteld was wegens uitstedigheid van Mr Kuipers, den verdediger van den verdachte v. d. B. Mr Kuipers begon met erop te wijzen, dat de zaak tegen zijn cliënt verschrik kelijk is opgeblazen. Het is volkomen duidelijk, dat v. d. B. dupe is geworden van de gewetenlooze handelingen van Koster. Verd. is er eenvoudig ingeloo- pen, en dat kan den beste overkomen. Alles wat in deze zaak aan het licht is gekomen, pleit ten voordeele van ver dachte, en er is hoegenaamd niets ge bleken hetwelk hem zoude kunnen be zwaren. 'Verdachte houdt zich gelukkig met handelingen, als waarom het hier gaat, niet op. Zijn zaak heeft verreweg den grootsten omzet van alle slagerijen te Vlissingen. Vandaar hevige concur rentiestrijd, doch ook concurrentienijd, die geen middelen schuwt om verdachte's zaak in da oogen van het publiek naar beneden te halen. Het behoort dan ook volgens verdachte volstrekt niet tot de onmogelijkheden, dat hij slachtoffer is geworden van een tegen hem gesmeed complot, van hetwelk Koster het instru ment en de gewetenlooze uitvoerder is. Ook kan het zijn, dat Koster, welke dien dag reeds tweemaal zijn neus had gestooten, n.l. bij Frederiks en Hozee, het beter heeft gevonden tegen ver dachte maar te verzwijgen dat de kalve ren, welke hij aan verdachte te koop aanbood, doodgeboren dieren waren. In dat geval zal Koster wel niet beseft hebben welke gevolgen zijn daad voor v. d. B. kon hebben. Anders had hij toch wel nagelaten dezen, die van den prins geen kwaad wist, aan dergelijk gevaar bloot te stellen. Het is toch voor verdachte, die alom bekend staat a,ls een reëel zakenman, en overal een uit stekende reputatie geniet, reeds een vreeselijk iets tezamen met iemand als Koster terecht te moeten staan, en dan nog wel in een lugubere zaak als deze, van welker feiten verdachte even grooten afschuw heeft als ieder welden kend mensch ervan zal hebben. De be schuldiging, dat verdachte geweten zoude hebben dat Koster hem doode dieren te koop aanbood, is dermate on gerijmd, dat zij zich tegen den aanklager zeiven richt en daarom reeds een sterk motief moet worden voor een vrijspre kend vonnis. Het is absoluut onrijmbaar, dat ver dachts zich aan een irts heeft wilier schuldig maken, nog daargelaten dat het aannemelijk zoude zijn dat hij de reputatie zijner groote zaak gansch en al op het spel zoude zetten. De groote fout van den kroongetuige Flierman is deze, dat hjj van den beginne af aan ervan uit is gegaan, dat ver dachte er wèl van beeft geweten. Daar door kon deze getuige niet meer ob jectief waarnemen, en liet hij er zich zelfs toe verleiden een auto en een persoon aan te zien voor verdachte's auto en dezen zeiven, terwijl toch vaststaat, dat verdachte dien namiddag in het geheel niet bh jjet café van'Wessels is geweest. Bovendien, gesteld eens dat iemand er wèl van af had geweten, zou hij zich juist uit de omgeving van het café en van het opladen der kalveren verwijderd hebben gehouden, en zeker niet persoon lijk daar een kijkje zijn gaan nemen om bij mogelijke ontdekking des te eerder in den val te loopen en op heeterdaad betrapt te worden. Dit gansche verhaal van den getuige Flierman pleit niet voor diens speurzin. Deze getuige had beter edaan zoo hij er voor gezorgd had dat e beide krengen, waarover deze zaak gaat, na de inbeslagneming etc. waren vernietigd of onbruikbaar gemaakt, zoo dat zij niet open en bloot terecht hadden kunnen komen en niet waren blijven liggen op de mestvaalt aan den Segeers- weg, hetgeen een knecht van een aldaar wonenden landbouwer nog op de ge dachte heeft gebracht de huiden eraf te halen, terwijl even goed een ander de gansche dieren tot zich had kunnen nemen, en dan had men een herhaling van deze zaak kunnen krijgen. In een sensatiezaak als deze doet een dergelijk grove onachtzaamheid in het midden gelaten wie er voor aansprake- kelijk is dubbel onaangenaam aan. De goede trouw van verdachte is bo ven eiken twijfel verheven: van Koster kocht hij dien dag 5 varkens, welke in den stal by Hozee waren, en Koster vroeg of verdachte ook nog twee kal veren gebruiken kon, die by Wessete zaten. Verdachte wilde 60 cent per IC.G. schoon aan den haak betalen als ze goed waren. Deze prijs was nor maal, ook volgens getuige Frederiks. Dit ongezien koopen van vee geschiedt vaak, daar het dan voor risico des verkoo- pers wordt geslacht. Voor krengen be taalt men misschien enkele guldens, doch stellig niet den normalen prys voor kalfsvleesch. Koster, als getuige in het vooronderzoek gehoord, heeft steeds ver klaard, aan verdachte niet te hebben ge zegd, dat de kalveren dood waren. Hier op alleen reeds moet vrijspraak volgen, doch er is veel meer waaruit de goede trouw blijkt. Een bepaalde tijd voor het vervoer van varkens en kalveren werd aan den vrachtrijder da Klerk door ver dachte niet opgegeven. Er werd door verdachte by gezegd, dat het ook den volgenden morgen kon gebeuren. Dit zou iemand niet zeggen, die iets te verbergen had. Toen de sleepersknechts met de varkens te yiissingen kwamen en ver dachte naar 'do kalveren vroeg en 'daar omtrent vernam, zejde hij: „wat, zyn ze dood?" Voorts heeft de getuige Wil- lemse begin 1930 waargenomen dat ver dachte weigerde Koster een hand te geven en tot dezen zeide „wat heb je mij de vorige week geleverd 1" Ook bij die gelegenheid gaf Koster toe niet te hebben gezegd dat de dieren dood wa ren. Diverse getuigen hebben voorts ver klaard, dat verdachte nimmer wil dat de Vleeschkeuringswet wordt overtreden, terwijl getuige v. d. Bossche eens een standje van verdachte heeft gehad en bijna door dezen ontslagen is toen hij een paar uur te laat aangifte had gedaan van doode dieren. Voor kwade trouw van verdachte is geen schijn of schaduw van bewijs ge leverd. Het is pleiter dan .ook volstrekt onbegrijpelijk hoe het O. M. een derge lijke straf tegen verdachte heeft durven eischen. Pleiter ziet echter met gerust heid vrijspraak voor zijn cliënt tegemoet. Ook is er nog een juridische kant aan deze zaak, doch hierover wil pleiter slechts in de laatste plaats spreken, daar z.i. verdachte op grond van zyn geble ken goede trouw zal moeten worden vrijgesproken, hetgeen ook de billijkheid eischt, en niet op eenigen rechtskundigen grond. Ook deze laatste zoude echter aan een veroordeelend vonnis in den weg staan. Het geldt hier - toch doodge boren dieren, welke beslist niet zijn te brengen onder hetgeen de Vleesch keuringswet in artikel 2 onder vleesch zegt te verstaan. Keuring komt hierbij in het geheel niet te pas, terwijl ar tikel 4 sub 3 impératief voorschrijft wat met dergelijke doodgeboren dieren moet geschieden, n.1. vernietiging of onbruik baar maken* De verdediger eindigt zijn pleidooi met te zeggen, dat hij vertrouwt dat de Kan tonrechter in het vrijsprekend vonnis zal laten uitkomen dat hij geen kwade trouw bij verdachte aanneemt. «In zijn repliek verzocht het O.M. dat alsnog als deskundige zalworden ge hoord de heer P. Stehouwert veterinair Inspecteur van de Volksgezondheid te Breda,, wiens verhoor door den Kanton rechter wordt bepaald op 18 Juni a.s. Rechterlyke macht. By Kon. besl. is benoemd tot kantonrechter in het kanton Zierikzee: Mr J, B. du Croo, advo caat en procureur te Zierikzee. Een woonwagenkamp op een vuilnisbelt. Eenige dagen ge leden hebben wij de aandacht gevestigd op den toestand waarin het gemeentelijke woonwagenkamp te Lisse verkeert. De wagens moeten daar staan te midden van twee vuUn'.sheRrn, T*a*v d lorinopmd vuil verbrend wordL en waar, tot vóór enkele dagen, stinkend afval van ge slacht vee, onafgedekt werd uitgestort. Toon herhaalde klachten bij het ge meentebestuur en adressen aan den Raad geen gevolg hadden,, zijn de/voor.wiegen- houders hun wagens ga?.n verplaatsen naar een boter terrein, Wegens het innemen van een niet als standplaats aangewezen terrein werden vier overtreders geverbaliseerd. Gisteren stonden twee hunner terecht voor het kantongerecht te Hoofddorp. De bezwaren tegen do aangewezen plaats werden nog eens uitvoerig toege licht. De kantonrechter sprak er zijn verba zing over uit, dat de gezondheidscom missie niet heeft ingegrepen. De als getuige gehoorde wethouder van Lisse, de heer P. Warmerdam, gaf Vol komen toe, dat de toestand zeer treurig is.. Door drukke werkzaamheden had get. geen aandacht aan het kamp kunnen schenken; maar nu hij er geweest is, moest hij verklaren, dat het treurig is. Er zal door het gemeentebestuur verbete ring in worden gebracht. De ambtenaar van het O. M. had met andere leden van het parket het woon wagenkamp bezocht. De toestand gaal er alle beschrijving te boven. Er staat een dikke rook en er hangt een walgelijke stank. Het is te bijlijken, dat de woon wagenbewoners die plek hebben verlaten. Toch zijn ze daardoor in overtreding. Spr. eischte schuldigverklaring van ver dachten, echter zonder oplegging van een straf. De kantonrechter wees vonnis conform den eisch. Verhuring van hooilanden. Sterke prijs daling. Men schrijft uit Friesland aan de Ne derlander: Dinsdag werd de verhuring gehouden van de vele hooilanden, die langs de boorden van het Tjongerkanaal in de gemeente Schoterland zijn gelegen en toe- behooren aan corporaties, burgerlijke en kerkelijke gemeenten en particulieren. Men zou by deze verpachting gerust van een crisis kunnen spreken, want de daling der pryzen overtrof alles, wat we in dan laatsten tijd bij de verhuring van losse hooilanden hebben meegemaakt. Het ver schil met de prijzen van verleden jaar was enorm, gemiddeld beliep het 60 pet; er waren echter perceelen, waarbij het tot 70 ja zelfs tot 80 pet. opliep. Zoodat de eigenaren idier landerijen wei nig rente van hun geld maken. Naast de lag© zuivelprijzen werkt ook de zeer rui me „hooioogst tot de daling der huur prijzen mede. .Menig veehouder behoeft nu geen los hooiland te huren. Dus op de verhuringen weinig gegadig den, die tegen elkander opbieden en de pryzen doen oploopen. Sommige eige naren vonden de geboden, pachtprijzen veel te laag en besloten hul™0 perceelen niet te gunnen aan den hoogst 'biedende. Zy hopen op een stijging, maar dit is niet te verwachten, omdat in dit geval deze vóór het ©inde van den hooioogst zal moeten komen en dus op zeer korten termijn haar entrée ,zal moeten ^oem En zoo snel veranderen de omstandig heden zich in den regel niet. Men spreekt er zelfs van .dat men de ingehouden landeryfen dan maar liever niet laat maai- Wat ook niet te verwachten is, omdat door het land to iet te tmaaien, het daardoor in kwaliteit vermindert. Programma van Zaterdag 14 Juni. HILVERSUM. 298 M. (Na 1 uur ,1071 M.). 12.00—2.00 Concert. 2.30—4.30 Aansl. van het Tusdhinski Theater te Amsterdam. 5.006.00 Gramofoonpla- ten. 6.00 Concert. Omroeporkest. 6.457.05 Concert door Accordeon-En semble. ,8.05 Concert door het V. A. R. A.-Orkest. HUIZEN, 1875 M. 8.15—9.00 Gramo- foonplaten. 12.151.15 Concert. 1.15—2.00, 5.00—6.00 en 6.01—6.55 Gra- mcfoonplaten 8.0011.00 Concert door K. R. O.-Orkest. Geert Dils, minstreel. DAVENTRY. 1554.4 M. 1.20—2.20 Or kestconcert. 3.50 Concert. Instrumen taal kwintet, alt. 5.05 Orgelspel. 7.05 Piano-duo's. *7.50 Concert, (cello), (piano). 8.20 Koor en orkest 9.06 Piano-recital. Stoomvaart Mij Nederland. P. CL HOOFT, uitr., 12 te Genua. J. P. GOEN, thuisr., pass. 10 Gibraltar. POELAU ROEBIAH, uitr., 11 v. Be- lawan. RONDO, uitr., pass. 10 Perim. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. CLIO, 12 v. Cadix te Lissabon. DEUCALION, 12 v. Varna te Constanza. EOS, 12 v. Messina n. Algiers. NEREUS, 12 v. Ostende te Stettin. POSEIDON, Malta n. Amst., pass. 12 Gi- braltar VAN RENSELAER, 11 v. Barbados n. Plymouth. - Rotterdamsche Lloyd. GAROET, uitr., pass. 12 Gibraltar. SIBAJAK, uitr., 12 te Southampton. KOTA TJANDl, Hbg. n. Rott. 12 te Bre men.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6