Puistjes Nootddflk en 6ên In Warareth. Uit een ingezonden teekening van de P.Z.E.M. werd een keuze gedaan voor model lan taarnpalen. Nadat onder punt voorkomende zaken dhr M. Kloosterman nog "had gevraagd hoe ver de inlichtingen waren govordord omtrent de verleening van concessie voor radio-distributie en de voorzitter had ge antwoord, dat de beslissing in do vol gende vergadering zou kunnen worden ge nomen, werd de vergadering, die ruim 8i/j uur in beslag had genomen, door den voorzitter gesloten. van 42 M*. grond van do firma Schip pers te Kamporland ten dienste van wegs verbetering. Aangenomen. Kingsford Smith is naar Engeland vertrokken om nabij Dublin te starLen voor de Ocea&nvlucht. Hierboven de „Southern Cross" waarmede de vlucht gemaakt wordt. Inzet: Kingsford Smith en van Dijk, die den tocht meemaakt in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds mot wat PUROL in te wrijven en door zich dos morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter nog met Purolzeop. 't Vol doet iedereen. Schcre. Loop der bevolking over de Zaarnslag. Maandagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr Am. Dees. Voorstel von B. en W. tot verbreeding Krabbendljka. Bevolking. Inge komen: L. A. Eckhardt van Baarland; G. de Graaf (Wed. P. v. d. Horst) van Naar- den; P. J. de Boe van 's-Heer Arends- kerke; Eliz. Rijkse van Wemeldinge; Mar. Geense en gezin van Rotterdam; H. C. van Langevelde van Katwijk; Kornelia Lucasse van Kapelle; Nehemia Jan van Reest van St.-Philipsland; Pieter J. de Jonge van 's-Heer Arendskerke; Corne lls Dek van Kruiningen; Lena Jacoba de Jonge van De Bilt; Eliza Kurvinck van Poortvliet. Vertrokken: M. W. C. Nieuwenhuijzen naar Rilland-Bath; Maria Dekker naar Kruiningen; Adriaan Geense naar Weesp; M. C. van Hoepen naar Apel doorn, Kazerne Marechaussee; Johanna de Goffau naar Rilland-Bath; Adriana Meloen naar Wemeldinge; H. C. van Iwaarden naar Kruiningen; Cornelis Goud en gezin naar Waarde. Wissenkerke. Maandag vergaderde de Gemeenteraad. Alle leden aanwezig. In gekomen: goedkeuring der gemeentebe- grooting 1930. Een schrijven van den Nationalen Bond tot bestrijding van drankmisbruik inzake beperking van ver gunningen werd voor kennisgeving aange nomen. Aangaande een schrijven van Handelsbelangen en Hanze beide te Goes omtrent de slechte verbinding van Goes- Wolphaartsdijkscbe veer met bet locaal- spoor gaven vele leden hun ontevreden- beid te kennen daar eerst de autobussen opgeruimd moesten worden en het locaal- epoor nu zelf een trein minder laat rij den, zoodat voor "bepaalde treinen naar Holland vanaf Wissekerke gereisd moet worden over Voere naar Middelburg. De voorzitter wil trachten hierin verbetering te krygen. Uit de mededeeling van de door B. en W. gedane verpachting van de graselting langs de wegen bleek, dat de prijzen biervoor erg aan den lagen kant waren wegens gebrek aan concur rentie. Het bekende schrijven inzake brieven bussen aan de woningen kwam aan de orde. Dhr de Regt kan niet begrijpen waarin het ongemak en tijdverlies voor do post bestaat, daar hier weinig ge sloten woningen zijn en wegens het met aanwezig zijn van een bel niet behoeft gebeld te worden. Besloten werd om te bepalen bij nieuwbouw een brievenbus aan te brengen. Het voorstel van B. en W. om gedu rende vijf jaar jaarlijks f 10 bij te dragen aan de commissie voor bestudeering en bestrijding van de iepenziekte werd aan genomen. Eveneens een voorstel vair "B. en W. om f 10 toe te staan voor beloo ning aan de jeugd voor bestrijding der bastaard-satijnvlinder. Voorstel van B. en W. tot het ont vangen van de aan het alhier te houden concours deelnemende muziekgezelschap pen ten gemeentehuize met aanbieding van eerewijn Dhr Kramer is er tegen. Dhr Noordhoek is eenigszins huiverig voor de vele te verwachten aanvragen yan andere vereenigingen D'hr de Boer zegt, gezien het 10;jarig bestaan van „Apollo" en de velé genotvolle avon den die „Apollo" biedt aan de muziek liefhebbers er voor te zijn Dhr de Regt zegt: ik zou het een schande noemen als de gemeenteraad zulks niet toestond. Het is overal gewoonte. Verder vindt hii bet geraamde bedrag van f 25 te weinig om champagne te kunnen aan bieden. Uit de toelichting bleek, dat ook wel goedkooper wijnen worden gepresen teerd dan champagne. Het voorstel werd zonder stemming aangenomen. Adres van P. A. van Damme om ver booging van zijn belooning als contro leur van de brandbluschmiddelen. Het voorstel van B. en W. om de belooning te brengen op f75 werd na toelichting door den voorzitter zonder discussie aan genomen. Voorstel tot aangaan van een geldlee- ning groot fl7.0C0 voor wegsverbetering wordt goedgekeurd. Voorstel tot aankoop Bespreking electrificatie met zoo moge lijk een beslissing over boven- of onder- grondsche geleiding bracht vele 'voorstel len en opmerkingen naar voren waaruit bleek het moeilijke van de bebouwing dezer gemeente met zijn vele groepen huizen die buiten de kommen vallen en waarvoor garantie gesteld zal moeten worden. Nadat alle leden hieromtrent hun meening gezegd hadden stelde dhr de Regt voor om de electrificatie van Wis senkerke en dientengevolge van geheel N.-Beveland te bevorderen en het dage- lijksch bestuur op te dragen een reis te maken naar de PEZEM waarvan hjj meer verwachting heeft dan van het voortdu rend geschrijf. Aldus besloten. Door het bestuur van de bijz. school ta Kamperland wordt een crediet aange vraagd van f 206.40 voor aanschaffing van kast en banken. Toegestaan. Daarna besloten zitting ter bespreking van den gedempten vijver te Geersdijk. Na heropening informeert dhr de Boer of de kast bij het postkantoor is ge plaatst met toestemming van B. en W. Hij vindt de plaatsing op dat punt en op die hoogte gevaarlijk en niet mooi. Dhr de Ridder had dezelfde opmerking. Da voorzitter zegt, dat de telegrafie niet erg gevoelig is voor opmerkingen. In dergelijke gevallen is het tevoren reeds bepaald hoe het moet worden. Dhr de Boer vraagt verder te willen overwegen om de Voorstraat met hoo rnen te beplanten. Wetli. van der Maas zegt: vroeger zijn bt in de Voorstraat boomen geplant, maar ze wilden niet groeien. Dhr de Boer zegt: in 40 jaar is er zooveel veranderd, ook dit misschien wel. Het is toch wel eens te probeeren. Kastanjes groeien nog al gemakkelijk. Dhr Schippers vraagt naar zijn in de vorige vergadering gedane vraag betref fende de vaargeul te Kamperland. Do voorzitter zegt tweemaal een brief geschreven te hebben aan dhr Hepse, maar nog geen antwoord te hebben 'ont vangen maar blijft goedsmoeds en zal nogmaals trachten een antwoord op zijn schrijven te krijgen. Daarna sluiting. St.-Laurens. Bevolking. Ingekomen: J. Geldof, landb.kn. B 109, uit O.- en W.- Souburg; Wed. W. Flipse—Huijbregsen en gezin, z. b. B 9 uit Colijnsplaat; D. Koole. landb.kn. B 118 uit Middelburg; A. Wattel, landb.kn. B 83 uit Seroos- kerke W.)A. Wouters, landb.kn. B104, uit Grijpskerke; M. WisseBrasser, z. b. A 1 uit Koudekerke; W. A. Verbeek, rij wielhersteller B 72, uit Wisrmkerke; K. Huijsman, z. b. B 33 uit Gr ikerk, N. S. de Visser, huish. B 33 uit N.- en St.-Joosland; M. van Sorge, dienstb. A 89 uit O.- en W.-Souburg; A. Verhage. landb.kn. A 1 uit Koudekerke; P. S. v. Belsen, z. b. A 43 uit Middelburg; F. Hamelink en dochter, rijwielmonteur B 143 uit Middelburg. Vertrokken: L. Schout, landb.kn. van A 77 naar Grijpskerke; P. Boone, landbkn. van B 117 naar Veere; A. Looise en gezin, landb. van B 112 naar Vrouwenpolder; M. A. de Jager—van Dijke, z. b. van B 15 naar Kloetinge; J. WissePieterse, z. b. van A 18a naar Ritthem; D. Wattel en gezin, landarb. van B 103 naar Grijps kerke; M. Kaljouw en gezin, landb. van A 31 naar Grijpskerke; Wed. P. v. d. Broeke en dochter, z. b. van A 31 naar Grijpskerke; I. Bassie en gezin, los werk man van A 19a naar Middelbug; J. Rie- mens en gezin, rijkski. van B 8a naar Middelburg. Koudekerke. Bevolking van 16 tot en met 31 Mei 1930. Ingekomen: P. Stokx met gezin B 41a uit Maastricht; Mej. S. A. Leenhouts, wijk C 46 uit Breskens; C. Bosschaart, wijk B 200a uit O.- en W.- Souburg; W. Davidse, wijk D no. 82 uit Middelburg; W. Gideonse, wijk E 182v, met gezin uit Middelburg; J. J. de Feijter wijk D 29c uit 's-Gravenhage; Mej. W. Alewijnse, wijk B 200a uit Biggekerke; J. de Smidt, wijk E 102 uit Borssele. Vertrokken: W. Bommeljé, van wijk A 14 naar Domburg; Mej. J. Dekker, van wijk A 156 naar St.-Laurens; A. de Land meter, van wijk E 165 naar Vlissingen; W. de Korte, van wijk D 72 met gezin, naar Middelburg; Mej. de Wed. A Melis geb. Kreijkamp, van wijk B 202 naar Vlis singen; P. Cornelisse met gezin, van wijk B 202 naar Vlissingen; Mej. J. Hamelink van wijk E 2 naar Middelburg; P. Die- terse, van wijk B 219 naar Middelburg. maand Mei. Ingekomen: Susanna Boogaard, zonder beroep, van Hoedekenskerke. Nic. Corn, de Pree, tuindersknecht, van Voorburg. Johannes Zwartepoorte en gezin, los werkman, van Wemeldinge. Joha. E. de Jonge, dienstbode, van Dussen (N. Br.). C. M. Morcus, landb.knecht, van Honte- nisse. Marina Paauwe, dienstbode, van Goes. Corna. Joha. Meijer, dienstbode, van Kapelle. Pieter de Puit, boomkweekers- knecht, van Kapelle. Rohertus Justinus Houtepen, los werkman, van Marseille (Pr). Vertrokken: A. P. de Groote, bakkers knecht, naar Schoondijke. B. A. Bruins- hoofd, expeditieknecht, naar Rilland-Bath Jozina Jacomina Augusteijn, zonder be roep, naar Kapelle. L. W. Weststrate, slagersknecht, naar Oostkapelle. Eliza beth Kriekaard, dienstbode, naar Waarde J. F. Paasse en gezin, koopman, naar Ier- seke. Joha. Schipper, dienstbode, naar Kruiningen. Uitslag loting voor den dienstplicht der lichting 1931. Voor de loting behoort deze gemeente tot de groep Kruiningen. Dingenus Meijaard no. 34, Adriaan Meijer no. 36, Jan Mieras no. 37, Mari nus Stevense no. 86, Willem Zuijdweg no. Ill, Willem Jan in 't Anker, no. 115. Petrus Boonman no. 126, Andries Bruijn- zeel no. 131, Cornelis Dorrepaal no. 142, Francois Houtman no. 162, Marinus Houtman no. 163. Na de opening kwamen aan de orde de ingekomen stukken w.o.: kennisgeving van J. C. Kayzer en G. de Putter, dat zij hunne benoeming tot leden van het Alg. Burg. Arbestuur aannemen. Voo'r ken nisgeving aangenomen. Verder hot jaarverslag van de Vrijwil lige Brandweer over het jaar 1929. De voorz. spreekt met lof over de brand spuit en uit zijn hooge tevredenheid over het personeel des puit. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten adhaesie t ^tuigen met een verzot!: van don Raad van Hontenisse om den stoombootdienst Walsoorden—Hansweert te doen plaats hebben met een zooge naamde Ferryboot zulks ter vervanging van de thans bestaande booten. Aan de orde komt voorts: Schrijven van de Nat. Comm. tegen het alcohoisme, daarbij de aandacht vestigen de op art. 4 der Drankwet. B. en W. stellen voor het maximum aantal vergunnigen te handhaven op 5 en dit adres aan te nemen voor kennis geving. Aldus besloten. Schrijven van Ged. Staten, houdende eenige bedenkingen tegen de door den raad vastgestelde verordening betreffen de besmettelijke ziektegelden. In handen van B. en W. om advies. Voorstel van B, en W. tot goedkeuring der rekening van de Gezondheidscommis sie dienst 1929. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf op f 1677.67 en f 1088.08^- B. en W. stellen voor de gevraagde goed keuring te verleenen. Wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting 1930 1931. Volgens mededeeling van den Inspec teur der D. B. kan de opbrengst der plaat selijke inkomstenbelasting over 1929—1930 geraamd worden op f40.000. Dit werd in den raad betwijfeld. De inkomsten van het landbouwbedrijf zul len aanmerkelijk minder zijn. Ondanks dit alles stellen B. en W. voor om den factor voor de gem. ink. belasting vast te stellen op 0.9. Een en ander zal toch wel de laatste maal zijn. Wordt goed gevonden. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener overeenkomst met Axel, om de straatverlichting te Spui door middel van de gasverlichting te doen plaats hebben. De kosten worden dan gezamenlijk ge dragen en zullen ongeveer f120 per jaar bedragen. Het ontsteken en uitdooven zal plaats hebben door de zorg van de gasfabriek te Axel door middel van klokjes. Na eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Verzoek E. F. de Moor om een tege moetkoming ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920. De voorz. legt den leden een en ander uit. Nadat hierover eenige oogenblikken is gediscussieerd wordt het voorstel van B. en W. om n.l. adressant met ingang van 1 Jan. 1931 een tegemoetkoming toe te kennen van f25 per jaar. Aangenomen. Voorstel van B. en W. om aan Ged, Staten te berichten, dat de Raad zich niet kan vereenigen met de nieuwe jaar- weddcregeling van Burgemeesters, Secre tarissen, Ontvangers on Wethouders ver vat in de circulaire van 9 Mei 1930. Do voorz. geeft te kennen het thans geen tijd te vinden voor vorhooging. De crisis is niet gering te achten. Alle leden beamen zulks. Aldus wordt het voorstel van B. en W. na eenige bespreking m.a.s. aangenomen. man hut ï.g.ïi. straatje n.ï. Ba weg Boor den KI. Huisonspoldor naar de Margare- thahaven. Doze weg is feitelijk veel te smal voor al in 't nnjnar met bletonvervoor. Al meer malen is dit plan ter sprake gohracht. Do voorz. licht een en ander nader toe. Na bespreking zijn allo leden het er over eens, dat het hier een zeer goedo verbe tering betreft; het voorstel wordt aan genomen. De kosten van een en ander zul len pl.m. f 2300 bedragen. Rondvraag. Dhr Haak klaagt, dat de te behandelen stukken zoo laat den leden in handen komen en dat daardoor de tijd voor bestudeering te kort is. Getracht zal worden hierin zooveel mogelijk te voor zien. Ook wordt door dezen spreker nog de aandacht gevestigd op de bouwvallig heid van de openbare school in den G. H. polder. Nu is het wel waar, dat binnenkort, misschien die school wordt opgeheven, maar dit neemt niet weg, dat de school geen gevaar mag opleveren voor de nog schoolgaande kinderen. Men kon toch wel het gevaarlijke wel eens wat opknap pen? Meerdere leden spreken zich indien geest uit. De voorz. zegt toe deze zaak nog eens te bespreken bij B. en W. Wij zelf kunnen over die school niet beslissen. Als Ged. Staten ons in 't ongelijk stel len, dan moet er wat gedaan worden. Aldus besloten. Dhr D. Dees brengt ter sprake den on- houdbaren toestand op de weide van dhr Jac. de Klerk. Dit is een toestand, welke daar voornamelijk veroorzaakt wordt door een daar aangrenzenden slager. De voorz. zegt, dat die al lang bekend is, doch, dat de verbetering tegengehou den is door de eigenaars van de daarbij liggende gronden. Hij denkt, dat spoedige verbetering zal aangebracht kunnen wor den bijv. door rioleering of wat ook. Hiermede wordt genoegen genomen. Dhr Jansen vraagt of het niet mogelijk zou zijn om in de buitenwijken 's nachts per telefoon den dokter te bereiken. Do kosten daarvoor zijn niet zoo groot. De voorz. zegt een onderzoek toe. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergadering na het uitspreken van 't formuliergebed. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behan deld: W. J. L. do G., 27 j., veearts te Krui ningen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van don Kantonrechter to Goes, waarbij hij wegons overtreding van de Motor- en Rijwielwet, n.l. als bestuurder van oen auto, niet behoorlijk naar links uitwijken bij het inhalen en passeereu van een fijwiel, werd veroor deeld tot een geldboete van f 15 of 15 d.h. Wegens het niet verschijnen van een getuige werd deze zaak aangehouden tot 13 Juni a.s. J. v. d. B., 61 j„ vrachtrijder te Wolphaartsdijk, verdacht, dat hij op of omstreeks 21 Februari 1930 nabij Wol phaartsdijk met een door hem bestuurde auto, grovelijk onvoorzichtig, onoplet tend en roekeloos heeft gereden over den openbaren rijweg door bij het naderen van den spoorweg niet voldoende oplet tend en voorzichtig naar rechts uit te kijken en op te letten waardoor hij niet gezien heeft dat de tram wagen naderde, waardoor verdachte bij het oversteken van den overweg met den tramwagen in botsing is gekomen en waardoor gevaar is ontstaan voor het verkeer. De deskundige Vijgeboom gehoord, ver klaarde, dat door deze botsing gevaar is ontstaan voor het verkeer over den spoorbaan van Goes naar Station-Wol- phaartsdijksche veer. Verdachte gaf de feiten toe, beweren de langzaam te hebben gereden. De Officier van Justitie requisitoir ne mende, zegt, dat, al heeft verdachte niet hard gereden, hij een fout begaan heeft door niet voldoende uit te kijken. Hij eischt een geldboete van f25 of 25 d. h. In den avond van 25 April 1.1. hadden de kostgangers van den caféhouder S. te Sluiskil zich naar bed begeven. In ver band met het vertrek van één van hen den daarop volgenden dag, had men nog een extra biertje gedronken. Omstreeks 1 uur in den nacht bemerkte de hospita een brandlucht op den zolder. Zij sprong het bed uit, en op den zolder gekomen zijnde, nam zij een dikke rookwolk waar, komende vanuit het slaapvertrek van een der kostgangers. Bij nader onderzoek bleek diens bed in brand te staan. Met eenige emmers water kon de brand, wel ke zich beperkte tot het beddegoed, dat geheel verbrandde, gebluscbt worden. Bij onderzoek bleek de 'kostganger met een brandende sigaret in zijn mond in slaap te zijn gevallen met bet bekende gevolg. Wegens het door schuld veroorzaken van brand, stond thans terecht R. J., 24 jaar, betonwerker te Breda. De Officier van Justitie eischte tegen den niet verschenen verdachte een geld boete van f 25 of 25 d. M. N. A. P., huisvrouw H. B, P., 80 jaar, zonder beroep, wonende te Westdor- pe, was in hooger beroep gekomen tegen oen vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij zij wegons overtreding van de Motor- en Rijwielwet, n.l. het als be- atuurdor van een motorrijtuig hiormede over een weg rijden op zoodanige wijze, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geld boete van f 25 of '10 d, met ontzuring aan verdachte hot rocht om motorrijtui gen te besturen voor den tijd van 1 juar. Eisch: Bevestiging van het vonnis, waar van hooger beroep. Aan don rijwiolhandolaar J. D., 54 j. wonende to Hook, was ten laste gelegd, dat hij oinstrooks 1929 on 1930 to Hoek opzottelijk een bedrag van plm. f 232,40 zijnde de goheelo of gedoeltelijke op brengst van een vijftal rijwielen, toebe- hoorende aan de N, V, Union Rijwielfa- briek, v.h. firma B. J. van don Berg, wel ke rijwielen hen „en depot" ten verkoop had ontvangen, van voornoemde N. V. wederrechtelijk zich heeft toegeëigend, Eisch: 1 maand gev.straf. Door O. K. G. K., 33 jaar, veekoopman te Middelburg, was hooger beroep aango- teekend tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Goes, waarbij bij wegens overtreding van de Motor- en Rijwiel wet (als bestuurder van een motorrijwiel waarmede over een weg wordt gereden, terwijl men voornemens is van richting te veranderen, niet tijdig een teeken ge ven) werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 d. Eisch: Bevestiging van bet vonnis, waarvan hooger beroep met uitz. van de straf f 10 of 10 d. Aan J. P. W., 28 jaar, koopman te Sluis, was ten laste gelegd, dat hij in 1929 of 1930 te Sluis, opzettelijk een duif, toebeboorende aan G. de Meijer, welke duif in het duivenhok van verdachte was komen vliegen, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Eisch f 25 of 25 d. De vlasser K. I., 49 jaar, wonende te St Jansteen, was in hooger beroep ge komen van een vonnis van den Kanton rechter te Hulst, waarbij hij wegens over treding van de Jachtwet, n.l. jagen op eens anders grond, zonder voorzien te zijn van een schriftelijk bewijs van ver gunning van den jachtgerochtigde, werd veroordeeld tot een geldboete van f 30 of 10 d. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen jachtgeweer. Eisch: be vestiging vonnis, waarvan hooger beroep, De zich noemende „Leidsche wonder dokter" N, K., 35 jaqj, te 's Gravenhage, was door den Kantonrechter te Goes we gens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst, veroordeeld tot twee geld boeten, ieder van f 800 of 2 maal 80 da gen hechtenis, tegen welk vonnis K. hoo ger beroep aanteekende. Eisch: bevestiging vonnis, waarvan hooger beroep. A, N., 50 jaar, wonende te Ierseke, ver dacht van heling van een zak met oes ters, subsidiair diefstal daarvan te za- men met zekere C. V. te Ierseke op 29 Maart 1.1, Eisch: 1 maand gev.straf. I,. R., huisvrouw van de V., wonende to Terneuzen, was in verzet gekomen te gen een vonnis van do Rechtbank te Mid delburg, waarbij zij wegens verduistering van een geldsbedrag, groot f 1625, ten nadeele v. L. Stouljesdijk en C. Houten, werd veroordeeld tot 6 maanden gev.straf en bijzondere voorwaarden. Eisch: beves tiging van bet vonnis, waartegen verzet. De verdediger van verdachte, Mr Tichel man te Terneuzen, bepleitte vrijspraak. G. P. H., 56 jaar, handelsreiziger te Middelburg, in voorarrest, verdacht van: le. verduistering van een geldsbedrag van f 32,60 ten nadeele van de firma Focke en Meltzer te Amsterdam in 1929 of '30, en 2e. verduistering van een geldbedrag, groot f 118,45 in 1029 of 1930, ten nadee le van de N. V. Handelsmaatschappij v.h. Ernest Frissen te Antsterdam, zijnde de opbrengst van een boeveelheid door ver dachte ten behoeve van voormelde N.V. verkochte kopjes, schoteltjes en bonbon- doozen. Verdachte werd rechtskundig bijgestaan door Mr Hugenholtz, advocaat te Goes. Door den President ondervraagd, erken de verdachte de feiten te hebben gepleegd Hij heeft evenwel niet het doel gehad zich te verrijken. Ook geeft verd. toe meerdere malen wegens verduistering en oplichting te zijn veroordeeld. Hij heeft thans niet opzettelijk de gelden tot zich genomen, maar is bijna een jaar zonder werk ge weest, en moest in zijn onderhoud voor zien. De Officier van Justitie, aan het woord komende, vindt dat de straf thans niet gering mag zijn voor verdachte, die zich steeds aan alle mogelijke feiten schuldig maakt. Verd. maakt steeds hotelschulden en betaalt niets. Van alle kanten komen er bij het O. M. klachten over verdaniite's optreden binnen, en hij gaat steeds op dien weg door. Spr. kent hem al langen tijd en er is van alles met verdachte ge probeerd. Wanneer deze eerlijk wilde zijn kon hij volgens spr. best den kost verdie nen, doch hij wil dat niet en maakt zich steeds schuldig aan flesschentrekkerij. De maat is hans vol en de Off. eischt wegens verduistering, tweemaal gepleegd, 0 mud. gevangenisstraf, De verdediger van verdachte is van meening, dat het le ten laste geleg le fpit niet is bewezen. Verd. heeft de goederen op eigen naam verkocht en op eigen naam de gelden geïnd. Het tweede feit staat volgens verdediger, ook niet vaat. PI. is van meening, dat de straf, door het O. M. gevorderd, te hoog is. Verdachte heeft zich steeds kleine bedragen toegeëigend en heeft steeds de bedoeling gehad de gelden terug te geven. Namens vordachto verzoekt verdediger invrijheidstelling, liet- wolk door de Rechtbank wordt geweigerd. De Officier van Justitie repliceorendo zegt, dat hij het verwoor van verdediger kan indonken, want die kont verdachte niet zoo goed als hij. Mot dezen verdachte is volgens den Officier van Justitie niets te beginnen, ofschoon verdaohte een goe de verkoopkracht heeft.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6