Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Voor huis en hof. Radio-Nieuws. Marktberichten. Burgerlijke Stand Afloop Verknopingen, Aanbestedingen enz daarom vóór aanhouding. Dan kunnen ook enkele cijfers gegeven worden om trent de gehuwden en ongehuwden onder de laagste klassen. De voorzitter antwoordt, dat die cijfers niet gegeven kunnen worden in zoo korten tijd. Dhr De Ridder bespreekt verderden woningbouw, waaraan. B. en W. zeker veel gedaan hebben. Dhr D e M e ijmaar dat was niet het tegenwoordige college van B. en W. Dhr De Ridder: U zei daar straks, dat B. en W. de personeele belasting in dertijd wilden verhoog en. Dat was ook het tegenwoordige college van B. en W. niet. Dhr P. G. Laernoes vult nog aan, dat nog slechts een jaar geleden op een vergadering van „Goed Wonen" hulde is getracht aan dit college van B. en W. voor jvat het voor woningbouw heeft gedaan. Het js genoegzaam bekend, dat B. en W. aan sociale politiek doen. Dhr Berger: dat zijn allemaal alge meenheden. Dhr Laernoes wil ik .eens iets concreets noemen? De tweede hypotheek aan „Goed Wonen". Dat de soc. dem. niet overtuigd zijn van de sociale .poli tiek van B. en W. is een kwestie .van appreciatie. Wat de belastingdruk betreft, die is hier vrij aanzienlijk om het nu maar zacht te zeggen. Ook de kleintjes zullen door de nieuwe regeling worden gebaat. Dat mag wel eens worden gezegd. Dhr De Meij U is niet zakelijk. Dhr Laernoes wat ik beweer, is nooit zakelijk. Dat weet ik nu eenmaal. De geheele burgerij, ook de arbeiders stand, wordt straks verlicht. B. en W hebben den Raad uitvoerig ingelicht omtrent de belastingen. Ook de sociale taak der gemeente hebben B. en W. zeer zeker bekeken. Dhr De M e ij des te erger voor u 1 Dhr Laernoes wanneer u het zoe ken wilt in de personeele belasting, dan zoekt u het alleen bij de gezinnen en laat u de ongehuwden geheel vrij uit gaan Dhr De M e ij en drie jaar geleden wilde u die personeele belasting ver- hoogen Dhr Laernoes: toen waren het ge heel andere omstandigheden. Spr. dringt er krachtig op aan, terwille van onze financiëele positie de 2e klasse te kiezen. Spr. hoopt, dat dhr De Me ij gelijk zal krijgen met zijn optimisme. Maar dan is het altijd beter om later van de 2e naar de le klasse te gaan dan omgekeerd. Ook tegen uitstel verklaart spr. zich. Daar schieten we niets mee op. Er is geen sprake van, dat we op meevallers kunnen rekenen. Het zal een heele toer zijn, de begrooting ypor 1931 te houden ais ze voor dit jaar is. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen met 10 tegen 7 st. Vóór stemden: A.R., G.H-., Vrijheidsb. en mej. Meijer, R.-K. Tegen: S.D.A.P., S.P., dhr Harts, V.D., eln dhr Andriessen R.-Kath. De andere punten der agenda leverden geen discussie op. Rondvraag. Dhr Woltering, A.R. bepleit de demping van een sloot aan den Singel bij! de Wasscherij. Het is daar een vuile boel. Weth. M. Laernoes antwoordt: dit punt heeft al menig jaar op de begroo ting gestaan, maar is vanwege de kosten (f 5 k f 6000) telkens geschrapt. Hierna besloten zitting. G ez elsoh ap srit. Door de mo torclub „Scheldegouwen" is Donderdag zooals reeds gemeld, een gezelschaps spel (knobbelrit) georganiseerd. De uitslag was als volgt: le prijs A. de Bree, Vrouwepolder; 2e A- Weststrate te Goes; 3e F. J. v. d. Burg, te Middelburg; 4e P. Polder man te Koudekerke; 5e R. Steur, te Kamperland; 6 G. Koole te Middelburg; 7e J. W. Nieuwenhuijze te N.-Kraaijert 8e W. Louisse te Goes; 9e JK. Wisse, te Oostkapelle; 10e J. Pieters te Noord- Kraajjert. Verder werden nog een 34tal prijzen uitgereikt aan 'de verschillende deelne mers. Schoonmaak. Electrolux stof zuigers en parketboenders (ook te huren) J. M. Polderman, Goes, Tel. 129. Adv. Goes. Op het een dezer dagen te Utrecht gehouden examen voor Gasfitter, afgeno men vanwege de Vereeniging van Gas- fabrikanten, slaagde de heer F. Ouwe- Zonen, alhier. Voor de opening van het nieuwe klee- dingmagazijn van den heer Bos in de Lange Vorststraat, welke gisteren plaats vond, bestond groote belangstelling. Ve len hebben van de uitnoodiging tot be zoek gebruik gemaakt, en gisteravond een kijkje wezen nemen, en allen waren het er over eens, dat deze nieuwe zaak een aanwinst is voor de Lange Vorststraat. De grondige verbouwing, onder leiding van den architect dhr L. W. Dekker, van het pand, waarin door den heer P. A. de Ligny zooveel jaren zaken zijn gedaan, is uitgevoerd door de fa. J. M. Schrijver Zonen, alhier. Ruime uitstalkasten in front en por tiek geven den heer Bos gelegenheid het publiek te laten zien de groote verschei denheid in Heeren- en Kinderkleeding en Mode-artikelen, welke door hem wordt gebracht. De inrichting der zaak is zeer practisch. Na bij het binnentreden een fraaie etalagekast gepasseerd te zijn, vindt men rechts de afd. Mode-artikelen, waarop volgt de afd. Kinderkleeding. Rechts van den ingang is de afd. Heeren- confectie.op een volle diepte van 13 M. De binnenbetimmering, welke ook door de aannemersfa Schrijver Zonen is uit gevoerd, is in lichten toon gehouden en geheel van Slavonisch eiken, met zwarte biezen afgezet en geeft een indruk van voornamen eenvoud. De verlichting, voor een mode-zaak van groot belang, is zeer goed; een lichtkap achter in de zaak en groote glazen deu ren aan de tuinzijde laten het daglicht binnen, terwijl de electrische installatie aangebracht door den heer W. H. v. d. Broek, 's avonds door het geheel e maga zijn een gelijkmatige verlichting mogelijk maakt. Tusschen de twee genoemde afd. vindt men achterin nog een Paskamertje en daar tegenover het kantoor. Het schil derwerk is verzorgd door den heer J. de Graaff. Het magazijn gisteren alleen voor bezichtiging is heden voor den verkoop geopend. Wissenkerke. Bevolking. Ingeko men: Willemina Hendrika Ringelberg uit Serooskerke; Maarten Cornells Kwaak uit Serooskerke; Pieter Anthon Jobse, smidsknecht uit St.-Maartensdijk; Catha- rina Flikweerd uit Middelburg. Vertrokken: Hendrika Cornelia Ver burg, dienstbode, naar Kolijnsplsat; Leen- dert Jacobus van Nieuwenhuize, z. b., naar Kortgene; Pieter Hendrik Breas, tim mermansknecht, naar Goes; Marius de Looff, timmermansknecht, naar Goes; Jo- zina de Looff, wed. Hubrecht Bosselaar, b. naar Kortgene; Elisabeth Bosselaar z. b. naar Kortgene; Jacobus Wondergem, wagenmakersknecht naar Vrouwenpol der. Laffe overval. Men meldt uit Coe- vorden: Gisternacht werd een onzer plaats- genooten, komende per auto van Hoogeveen, waar hjj een vergadering had bjjgewoond, aan gehouden door twee personen, die hem ver zochten een in erge mate met een mes verwond meisje naar den .dokter te Nieuwer- oord te brengen. Hij voldeed aan dat ver zoek en nam het meisje, dat half liggend en half zittend tegen een boom aan leunde op en bracht haar in half bewusteloozen toestand naar Nieuweroord. Zfj bleek te zijn mej. A. B. te Nieuwer oord, die met haar verloofde aan het wan delen was. Op zeker oogenblik waren van achter een boom drie jongens te voorschijn gekomen onder wie haar vroegere verloofde J. Sch. te Nieuweroord. fteze sneden de jas van haar verloofde, den heer K. in reepen, maar raakten zün lichaam met. Het meisje wilde tusschenbeiden komen en kreeg toen een slag met het mes over den rechter- onderarm, waardoor een vreeselijk diepe wonde ontstond en drie pezen doorgeslagen wer den. De dokter te Nieuweroord kon de wonde niet hechten en adviseerde opneming in het ziekenhuis Bethesda te Hoogeveen. Daar is het meisje verder behandeld. Brand op de „Vechtdij k". Een Lloyd-telegram meldt uit Port Said, dat het Nederlandsche stoomschip „Vechtdijk" van den Rotterdamschen Lloyd, dat van Calcutta op weg was naar Antwerpen en Rotterdam, gis ternacht naar Port Said is teruggekeerd met brand in ruim IV. Het stoomschip „Vechtdijk" vaart in de Holland-Britsch-Indië-lijn. Volgens bij de di rectie ingekomen bericht ligt de drijvende brandspuit langszij het schip. De directie leidt daaruit af, dat de toestand waarschijnlijk niet ernstig is, hoewel omtrent het verloop van den brand tot dusver nog geen nadere berichten zijn ingekomen. De „Vechtdijk", die gebouwd is in 1920, meet 6800 bruto regis ter ton. Woesteling. Donderdagavond kwam te Stiphout zekere 'L. van B„ bijgenaamd de boelmaker, het café van A. binnen. Hij was dronken en daarom werd hem c.on- sunjptie geweigerd. Om deze reden gaf hij de dochter van A. een hevigen vuistslag waardoor zij bewusteloos met een ernstige bloedende wonde aan het hoofd neerviel. De man ging hierop zoo te keer, dat hij alles, wat hij in handen kreeg stuk sloeg, met zes personen heeft men bem naar hui ten weten te werken. Hierbij werd de heer v. d. M. 'door B. waarschijnlijk met een mes dwars over den neus gesneden, waardoor het neusbeen gespleten werd. Buiten heeft B. piet zijn fiets alle ruiten stuk geslagen. Des nachls is hij van zjjn bed gelicht. Maan dag wordt hij naar Roermond overgebracht Gezellige burenl De 28-jarige gla zen wasscher G. v. B„ uit de Vriendenlaan te Rotterdam is het onschuldig slachtoffer ge worden van een ruzie tusschen beneden- en bovenburen van een pand aan de Schielaan. Toen hij, om de glazen aan de achterzijde van de woning der bovenburen te wasschen zijn ladder had opgesteld op het binnen plaatsje der benedenburen, heeft de 41-jarige mej. M. de K.-V. eerst een poging gedaan om de ladder omver te trekken en toen dit niet lukte een emmer heet water over zijn hoofd uitgestort, waardoor hjj verschillende brandwonden aan het gezicht opliep. Alsof dit nog niet genoeg was, beeft de strijdlustige juffrouw hem daarna met een bijl bedreigd. Diefstallen in Bi e r 1 i) n s c h ho tel. In een luxe-hotel in het centrum van Berlijn werden sinds eenigen tijd herhaaldelijk gasten bestolen, zonder dat men erin slaagde een spoor van den dader te vinden. De contróle werd echter verscherpt en ten slotte vond men in de opengescheurde voering van een kellnersjas een verzameling bankbiljetten, die van diefstal afkomstig ble ken. De kellner heeft bekend; drie en twintig diefstallen zjjn aldus opgehelder. Inbraak in ean raadhuis Woensdagnacht is in het gemeentehuis te Nieuwkoop ingebroken. De dieven namen ruim f 1000 mee uit de brandkast van den ge meente-ontvanger. Van de daders is tot nog toe geen enkel spoor gevonden. De ge meente was tegen inbraak verzekerd. Rechtbank te Middelburg. Kwakzalverij. Ter zitting van de Rechtbank te Mid delburg van gisteren kwam in behande ling de zaak tegen den magnetiseur W. F. M., 57 jaar, te V1 i s s i n g e n, die we gens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunst door den Kantonrechter te Goes was veroordeeld tot 10 maal f 100 boete of 10 maal 5 dagen hechtenis en door dien te Middelburg tot tweemaal 150 gld. boete of 2 maal 15 dagen hechtenis Verdachte, die van deze beide uitspra ken in hooger beroep was gekomen, was ter terechtzitting verschenen en hij werd rechtskundig bijgestaan door Mr P. Die- leman, advocaat te Middelburg. Van de zijde van het O. M. waren een aantal getuigen gedagvaard, die verklaar den dat verdachte, waarvan zij wisten, da' hij geen dokter was en die zij hadden bezocht, hun aanwijzingen had gegeven, hoe zij tea aanzien van hun ziektegeval hadden te handelen. Zij hadden dien raad opgevolgd en meer deren hunner verklaarden daarbij baat te hebben gevonden. Verdachte zou hun voor die adviezen geen geld hebben ge vraagd. Verdachte, door den President onder vraagd, gaf een en ander toe. De Officier van Justitie acht de feiten bewezen en strafbaar, al is nie. komen vast te staan, dat verdachte geen geld van zijn patiënten heeft aangenomen. Vast staat, dat verdachte de geneeskunde heeii uitgeoefend en waar hij het feit huriiaal delijk pleegt, dient hij te worden gestraft al is spr. van oordeel, dat de Kanton- rechter hem wat te zwaar heeft aange pakt. Spr. eischt bevestiging van de vonnis sen van de Kantonrechters met uitzonde ring van de straf en veroordeeling van verdachte tot respectievelijk 2 maal f 50 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis en f 50 boete of 5 dagen hechtenis. Verdachte geeft toe, dat hij reeds vele jaren de menschen helpt en dat de politie daarvan op de hoogte was. Als verdachte daarvoor iets van zijn patiënten ontving dan nam hij het aan, opmerkende, dat hij van den wind r-t, kan leven. Mr Dieleman begint met te zeggen, dal het van algemeene bekendheid is, dai handelingen als die van verdachte, oog luikend worden toegestaan. Dat doet evenwel niets ter zake met het oog op de strafbaarheid daarvan. De wet is er niet, zegt spr., om de beurzen van de dokters te vullen en de gezondheid van de pa tiënten is door verdachte niet geschaad. Verdachte schreef zijn patiënten dood gewone huismiddeltjes voor en door zijn veroordeeling zal ook de „Barmhartige Samaritaan" door U worden veroordeeld. De Officier neemt niet aan, dat ver dachte vele menschen voor niets helpt, doch verdediger merkt op, dat er God dank nog menschen zijn, die iets voor hun medemenschen over hebben, zooals deze verdachte. Zijn onkosten kreeg hij nauwelijks betaald. Volgens spr. oefent verdachte dus niet het beroep van ge neeskundige uit, omdat dit een bron van inkomsten veronderstelt. Mocht de Recht bank het met den Officier eens zijn, dan verwacht spreker, dat verdachte niet de ongehoord hooge straffen van den Kan tonrechter zullen worden opgelegd, om dat deze boeten niet door verdachte zijn te betalen. Verdediger heeft met den Kan tonrechter over deze zaken gesproken en deze was van oordeel, dat verdachte met zijn practijken schatten verdiende. Plei ter is van oordeel, dat de vogelverschrik kerstheorie in den tegenwoordigen tijd heeft afgedaan en heeft zijn cliënt aan gezegd met deze handelingen op te hou den, omdat de wet het nu eenmaal ver biedt. Verdachte heeft zich niet met zijn patiënten in verbinding gesteld, doch de zen zochten hem op. Verdachte zegt nog na dupliek van den Officier van Justitie, dat hij zijn handel wijze reeds 37 jaar volgt. Op een vraag van den President of hij voornemens is daar ook thans nog mede te zullen voort gaan, antwoordt verdachte; Neen mijn heer. Uitspraak 13 Juni a.s. Aanrijding door defecte auto. Vervolgens werd behandeld <Je zaak tegen J. de "B., 19 jaar, chauffeur te Goes, die op 7 April 1.1. te Middelburg met zijn vrachtauto rop den Zuidsingel zekeren De Kok, die op zijn fiets yoor hem uitreed en die voor een handwagen wilde uitwijken, heeft aangereden, 'waar door deze huidontvellingen en een lichte hersenschudding heeft .opgoloopen. Verdachte, die ter terechtzitting aan wezig was, gaf de feiten toe, doch zeide geen last met de stuurinrichting te heb ben gehad. De deskundige Vijgeboom, verklaarde onmiddellijk na het ongeval de auto te hebben onderzocht en ,te hebben gecon stateerd, dat noch stuur-, noch rem-in- richtingen in orde waren. De Officier van Justitie zegt, dat verd. wist, dat zijn rem en stuurinrichting niet in orde waren. Hij heeft dus willens en wetens met een defect voertuig gereden. Gelukkig, is de aanrijding vrij goed afge- loopen. Spreker eischt. een hechtenisstrai van 3 weken, waartegen verdachte op merkt, dat hij die straf nogal zwaar vindt. E. V., 41 jaar, voddenkoopman te Clinge was ontslagen van rechtsvervolging door den kantonrechter te Hulst van een overtreding van de Leerplichtwet, van welke beslissing het O. M. had geappel leerd. Eisch: Bevestiging vonnis van den kantonrechter. G. V., 20 jaar, hoorder en H. M. S., 16 jaar, loopjongen, beiden te Vlissingen, verdacht van mishandeling van P. Ja- cobse te Vlissingen op 20 April 1.1. Eisch no. 1 f 20 b. of 20 d.h.no. 2 f 10 b. of 1 maand tuchtschool. E. J. B., 39 jaar, schoenmaker te Graauw stond terecht wegens 'diefstal van electrische energie "(stroom) ten na deele van de P.Z.E.M. tot een bedrag van ongeveer f 300 in 1929 en 1930. Verd. was niet ter zitting verschenen. Da Officier van Justitie vond het een zeer ernstig feit en een strenge straf op zijn plaats. Hij eischts 3 maanden .gevan genisstraf. J. van S., huisvr. J. S., 42 jaar, te Wemeldinge, verdacht van straatschen derij te Wemeldinge, die bij vonnis van den kantonrechter te Goes was veroor deeld tot- een geldboete van f 15 b. of 15 .d.h. en wier zaak op haar cassatie beroep door den Hoogen Raad ter be rechting werd verwezen naar de Recht bank te Middelburg. Eisch: bevestiging van 'het vonnis van den kantonrechter. P. C., 21 jaar, chauffeur te Vlissin gen, die in hooger beroep was giekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtr. van de Motor- en Rijwielwet (als bestuur der van een motorrijtuig bij het tegen komen van een voertuig, niet behoorlijk uitwijken! werd veroordeeld tot een geld boete van f25 of 25 d.h. Eisch: Bevesti ging vonnis van den kantonrechter. C. de W., 42 jaar, werkman, zich noemende J. C. W. de Vos, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans in voor arrest verdacht van diefstal te Hulst op 2 Dec. 1.1. en wel van een geldsbedrag van ongeveer f45 ten .nadeele van de gezusters Bol aldaar. 2a Verdacht van diefstal van een pas poort ten nadeele van zekere J. Cl W. de Vos 'in Antwerpen omstreeks Januari '23. Eisch 6 (maanden gev. straf. De verdedi ger van verdachte verzocht de invrijheid stelling van den verdachte, aan .welk verzoek, de Rechtbank nadat zij: in Raad kamer was geweest, voldeed. Uitspraak in alle zaken 13 Juni a„s. Door C. W., 56 j., melkveehouder te Terneuzen, is hooger beroep aan ge te 3- kend tegen het vonnis van den Kanton rechter te Terneuzen van 15 Mei j.l., waar bij hij wegens het ten verkoop in voor raad hebben van melk van ondeugde lijke samenstelling is veroordeeld tot f 125 of 20 dagen hechtenis. Grootbloemige Clematissen. De Clematis is een der planten, die door hun schoonheid der bloemen, de losse bevallig heid, waarmede de ranke stengels zich overal doorheen slingeren, haar plaats ten volle ver dient Ze is een der schoonste klimplanten met al het losse en bevallige, dat aan deze in het algemeen eigen is en die bovendien de niet geringe verdiensten hebben dit alles met een schitterende kleurenpracht te combi neeren. Vooral om leelijke schuttingen, muren, hekwerk en dergelijke te bedekken, zijn ze uitstekend geschikt, terwijl ze eveneens met succes voor prieeëlen gebruikt kunnen worden. Voor eenige tientallen jaren waren ze ge weldig populair, waren het echte modeplanten en konden de kweekers nauwelijks aan de vraag voldoen. Naar gelang van de afstamming worden de Clematissen verdeeld in verschillende groepen. Door oordeelkundige kruising zijn er tal van nieuwe variëteiten verkregen, waardoor het aantal tot eenige honderden is uitgebreid. Ei is dus overvloed van keus, eigenlijk te veel haast en het is eenvoudig ondoenlijk hiervan de meest bekende op te noemen. Yoor den eenvoudigen liefhebber, die weinig zorg aan zijn planten kan besteden, is de Clematis montana een der vooral in aanmerking ko mende soort. Deze bloeit met een overvloed van witte bloemen en is daarenboven een gemakkelijke groeier. Daarnaast mogen we de Clematis montana rubens niet vergeten, in April en Mei bloeiende met helderrose bloe men, met een doorsnede van ongeveer 8 c.M. Dit is eveneens een krachtige groeier en vol komen winterhard. Verder omvat de bekende Jackmanni-groep verschillende met schoone en donkere kleuren, zooals bijvoorbeeld Star of India en Mme Grangé. De Clematis is een zonnekind en houdt van voedzame grond en daarnaast van het noodige vocht. Een plaats pal op het Zuiden en in de felle zon is niet aan te bevelen, doch een beschutte, warme standplaats is noodzakelijk. Iedere standplaats is goed, uit- gezonderd^ het Noorden, waar ze wel groeit, doch waar ze niet tot bloei komt, omdat er te weinig zon is. In het algemeen is het voorjaar, Maart of April, de tijd om Clematissen te planten. De grond moet flink losgespit worden, waarbij gelijktijdig wat verteorde mest of blad wordt vermengd. Men plant zoo diep, dat de plant gelegenheid heeft boven de oude wortels nieuwe wortels en stengels te vormen. De wortels worden natuurlijk bij het planten goed uitgespreid en de grond stevig aangedrukt, opdat de aarde goed om de wortels sluit. Om dit te bevorderen wordt flink gegoten en ook nadien komt de gieter er nog bij te pas. Indien men Clematissen koopt, moet men levens sm den kwe ker vngon, ltd 'ko groep zo behoort, zulks met het oog op het snoeien. Er zijn namelijk groepen, die op het oude hout bloeien en andoren die op het jonge hout bloeien. In hot algemeen valt er heel weinig aan te snoeien, hetgeen do kans op het maken van fouten aanmerkelijk vermindert. In den regel kan meu volstaan met het wegnemen van eenige takken indien er verwildering optreedt Gewoonlijk sterft in den winter een groot deel der takken af en bij strenge vorst kon zelfs de geheele plant soms sneuvelen. Dit gevaar is gemakkelijk door het aanbrengen van een dekking te bezweren. Zorgen we voor voldoende voeding, voor vocht in den zomer, dan zjjn het geen laBtigo planten en kunnen we ze met een gerust hart warm aan bevelen. Vooral daar, waar onooglijke schut tingen en muren de geheele harmonie van den tuin verstoren. Programma van Zondag 1 Juni. HUIZEN 1875 M. 8.25—9.20 N.C.R.V. Morgenwijding. 10.1512.00 R.-K. Iloog- misuitz. 12.301.30 Concert. 2.002.30 Leo Speet: „De Passiespelen te Oberammer- gau". 2.304.30 Concert uit „Artis" te Amsterdam. 5.00 N.C.R.V. Kerkdienst van uit de Ned. Herv. kerk te Zaandam-Oost. 8.1010.45 Concert. Koor, Orkest en solisten. HILVERSUM 1071 M. 10.30 V.P.R.O. Kerkuitz. vanuit de Doopsgezinde kerk te Haarlem. 12.402.00 Concert. 2.00 2.30 Boekenhalfuurtje. 2.303.30 Con cert. 4.005.00 Grammofoonplaten 8.15 9.15 Concert door het Omroeporkest. "WiEMELDINGE. Vrijdag werd alhier in de herberg van den heer M. Korstanje, ten overBtaan van Notaris J. C. Krai» te Ka- pelle, in het openbaar, krachtens art. 1223 B. W|„ verkocht: een woonhuis met werkplaats open grond en erf, aan den Nieuwendijk, groot 4 A. 23 c.A. Kooper werd de heer D. Hardenberg Jz. voor f 4770, _G0ES 30 "Mei 1930. „Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". JSxportveiling. Tomaten: A kwal. 39, C 37, CC 16, Kriel 6, alles per 100 K.G. Groote veiling: Kruisbessen 68.30 per 100 K.G. Kleine veiling: Witte Kom kommers 8—14, Groene Komkommers 9 13, 'Bloemkool 611, Kropsla 0.101.30, Aardbeien 0.201.10, alles per 100 stuks. Wortelen 914, Sjalotten 3.504.80, Rabar ber 2.703.80, Peterselie 2.60, Rozen 714, Lupinen 18, alles per 100 bos. Aardbeien 25144, Postelein 18, Spinazie 13, Vroege Aardappelen 11, alles per 100 K.G. KRABBENDIJKE 30 Mei 1930. Kruisbessen 10.10—10.30 per 100 K.G. KAPELLE-BIEZELINGE 30 Mei 1930. Groote Veiling: Kruisbessen 8.10—9.60 per 100 K.G. Kleine Veiling: Aardbeien 6595 Spinazie 38, Postelein 1113, Groene boontjes 62, alles per 100 K.G. Kropsalade 0.101.00 per 100 krop. Bloemkool 117, Komkommers 912, beiden per 100 bos. Wortelen 10, Lathyrus 12, Rabarber 1, alles per 100 bos. VLISSINGEN 30 Mei 1930. Oude aardap pelen 13 per 10 K.G. Uien 7.58, Spinazie 915, Wijnpeën 2, Postelein 821, Toma ten 43, Peulen 7075, Aardbeien 126168, Nieuwe aardappelen 1114, Poters 712, alles per K.G. Kipeieren 50 per 10 stuks. Bloemkool 8—17, Sla 12.5, Komkommers 1620, alles per stuk. Sjalotten 1.56, Sel derie 1/24, Peën 1420, Rabarber 23.5, Kroten 7, Ramanas 5, Pioenen 1834, bal roos 57, Gele Margriet 22, Korenbloemen 46.5, Blauwe Iris 22—24, Anjelieren 910, Papaver 20, Asperges 1 70, Asperges II 52 56, Asperges III 3036, alles per bos. Moskrul 84, Peterselie 1630, Zuring 313, alles per kist. WISSENKERKE. Geboren: 16. Cornells Gil les, z. v. Cornelis Jan Versluis en Suzanna Jannetje de Smit; 18. Jannetje Elisabeth, d. v. Thomas Krijn Koole en Pieternella Begthel; 19. Pieternella Catharina, d. v. Cor nelis van der Moere en Tannetje Lene Leendertse; 23. Cornelis Jacob, z. v. Krijn Thomas Koole en Pieternella Catharina Mar- cusse; 26. Leendert 'Laban, z. v. Laban Leen- dert Wisse en Maria Leijntje Karelse. s Overleden: 20. Pieter Goosen 81 jaar weduwn. van Cornelia Santina Spruit. Stand van hedenmorgen 10 uur: Licht op voor fietsers: Zondag 9 u. 41. Maandag 9 u. 42.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 10