Predikbeurten. Onderwijs. Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. tekort niet zoo erg is als het lijkt, om dat bijv. alleen de ruim 1800 aanwezige Nederlandsche gidsen per stuk f0.70 of totaal ongeveer f720 waard zijn. Aan de beurt van aftreding als be stuurslid waren de heeren E. M. Alberts, mr H. Doorenbos en G. Mes, terwijl de heer Jacq. Frank bedankt had. De heer Doorenbos werd bij acclama tie herkozen en nam de herbenoeming aan. De heer Alberts had te kennen ge geven niet meer in aanmerking te wil len komen, daar hij door veel uitstedig- heid toch niet voldoende kan medehel pen. Gekozen werden de heeren P. Blaauw, Mr J. Moolenburgh en H. J. Vroom. Spr. deelde verder mede, dat op de tentoonstelling te Antwerpen folders in verschillende talen zullen worden ver spreid en ook een nieuw album met teekeningen, foto's en korte mededeelin- gen over Walcheren, dat binnenkort van de pers zal komen. Naar aanleiding van desbetreffende vra gen uit de vergadering deelde de voor zitter mee, dat de vereeniging bezig is de verleden jaar toegezegde gelden voor de Stadhuisverlichting te innen, en deze som ter beschikking wilde stellen aan de verlichtingscommissie voor de lichtreclh- me-dagen, om de op te richten verlichtings installatie blijvend te doen zijn, zoodat in de zomermaanden op een paar avonden der week deze kan worden ontstoken. Het bestuur komt daarbij tot de min der aangename ervaring, dat verschillen de zakenlieden hun toezegging niet ge stand willen doen. Arnemuiden. Zaterdagavond hoopt „Ar- ne's Genoegen" haar eerste zomercon- cert te geven op bet Marktplein om 8 uur (N.T.) Kloetinge. Gisteravond vierde de afd. Kloetinge van den Chr. Nat. Werkmans bond in bet Ned. Herv. Vereenigingsge- bouw haar 25-jarig bestaan. Er was een goede opkomst van leden met hun vrou wen. Dank zij de prettige leiding van den voorzitter, ds Raams, heerschte er een aangename stemming. Ds Raams wees in zijn openingswoord op den geloofsmoed en -trouw van de drie jongelingen in Babel en stelde die ten voorbeeld aan onze Christen-arbeiders in dezen tijd, waarin van alle zijden de verleiding tot ontrouw op hen afkomt. De secretaris, de heer D. Sinke, bracht zijn jaarverslag uit en gaf tevens een overzicht over de verstreken kwart-eeuw. Het ledental der afdeeling bedraagt thans 31. Dat kan zeker nog aanmerkelijk groo- ter worden. Felicitaties werden overgebracht door den heer Janse van Biggekerke namens het Hoofdbestuur van den Chr. Nat. Werkmansbond en door den heer A. de Lange uit Goes namens den Chr. Be sturenbond aldaar, waarbij de afdeeling is aangesloten. Eerstgenoemde overhan digde de afdeeling een mooien voorzit tershamer. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond beëindigd. Men bleef nog geruimen tijd bijeen onder het genot van een kopje chocolademelk en het aan- hooren van verschillende stukjes proza en poëzie. Het was reeds laat geworden, toen ds Raams dezen welgeslaagden avond met dankgebed beëindigde. Donderdag 29 Mei (Hemelvaartsdag). Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden, 9.30 u. ds v, Asch. Oost-Souburg, 9.30 u. ds de Voogd van Vlis- singen. 's-Heer Hendrikskinderen, vm. ds Kamsteeg. Serooskerke (WJ, 9.30 u. ds de Kluis. 's-Heer Arendskerke, vm. ds van Dijk, nm. ds de Voogd. Wolfaartsdijk, vm. ds de Voogd, nm. ds v. Dijk. Krabbendijke, 5.30 u. ds v. d. Vlugt. Geref. Kerken. Arnemuiden, 9.30 u. ds Runia, Souburg, 9.30 u. ds Scheele van Middelburg. Krabbendfjke, 5.30 u. ds Andree. Kapelle, 10 u. ds Scheele. Geref. Gem. Krabbendijke, 5.30 u. ds Hofman. Biezelinge, 10.30 u. leesdienst. Benoemd tot onderwijzeres ^.an de Lager-onderwijs-kopschool aan de Ferdi nand Bolstraat te 's-Gravenhage no. 1 der voordracht, mej. P. M. Risseeuw, onder wijzeres aan de 0. L. school I te Bres- kens. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de 0. L. school te Aardenburg in de vacature ontstaan door het vertrek van mej. P. Siegers, luidt als volgt: 1. J. P. de Klerck te Hoedekenskerke2. L. M. Cauwels te Rot terdam; 3. M. F. Groothaert te Aarden- burg; 4. J. Wage te Moercapelle. Benoemd werd mej. 'J. Wage te Moer- capelle. IS DAT RECHT? In een bespreking van de behandeling van bet wetsontwerp op de Arbeidsbe middeling zegt onze „N. P. Gr. grt," o.m. „Het wetsontwerp heeft veel gebreken, zeide de heer Beumer en hij had ver schillende amendementen voorgesteld om deze weg te nemen. De minister aan vaardde die hulp gaarne. Maar toen de heer Beumer voorstel de, "öm de straffen van zes maanden te brengen tot het maximum vau één maand verzette de minister zich. Het komt ons voor, dat de bedreigde straf exorbitant hoog is. Maar zoo gaat het in het leven. Voor moordenaars wordt de rechter o zoo goedmoedig. Maar „so ciale overtredingen" dan moet er kracht in het straffen zijn. Wij willen overtredingen ook gestraft zien. Maar wij handhaven gaarne de goede verhoudin gen. En als men dus ziet dat iemand gestraft wordt, omdat hij iets doet, wat in zich zelf heelemaal niet verkeerd is, maar wat de overheid nu eenmaal heeft verboden, omdat zij het zelf wil doen met zos maanden en daar komt een ander, die iemand over hoop steekt en hij krijgt een paar jaar, dan is er toch iets niet in orde bij de rechtshandhaving. Naar het ons voorkomt tenminste. Dan begint het recht te struikelen op de straat. Wij willen hopen, dat het voorstel van den heer Beumer wordt aanvaard." Spr.'s fractie zal tegen het betrokken artikel 2 stemmen. De heer Van D ij k, A.R., zou de bac teriologische strijdmiddelen ook willen uitsluiten. De chemische moeten worden behouden ter eigen beveiliging. De heer De Visser, comm., ziet in den Volkenbond een v\jand der Sovjet republiek. De regeering poogt te ontwape nen, maar vraagt tevens meer geld voor nieuwe weermiddelen. Spr. zal tegen het wetsontwerp stemmen. De heer T i 1 a n u s, G.H., ziet hierin vooral moreele beteekenis. Hij zou gaar ne zien, dat de regeering slechts voor chemische middelen een voorbehoud maakte. Zij moet zich echter op alles voorbereiden. De Minister van Defensie, de heer Deckers, betwist dat de regee ring een bedriegelijk spel speelt door de indiening van dit wetsontwerp. Voorberei ding van chernischen afweer blijft noodza kelijk, ook indien de regeering tot dit protocol is toegetreden. De waarde van het protocol toch ligt uitsluitend in zijn moreele beteekenis. Sancties van internationale orde, die den demonisch en oorlog onmogelijk ma ken, zijn er thans niet. In afwachting daarvan mag Nederland de voorbereiding van afweermiddelen niet achterwege la ten. Ten. onrechte stelt de heer Marchant in dit verband de gewetenskwestie. Wij verbinden .ons niet tot toepassing van deze middelen, doch wenschen in elk con creet geval te beoordeelen welke mid delen wij zullen toepassen. Tot voorberei- dnig van een bacteriologischen oorlog geschiedt op het oogenblik niets. En het gebruik van chemische strijdmiddelen wordt hier tot het allernoodzakelijkste beperkt. Ten onzent wordt alleen onderzocht, in hoeverre en op welke wijze in tijd van nood tot aanmaak van zulke middelen kan worden overgegaan. Spr. zou wenschen, dat alle staten met inbegrip van Sovjet- Rusland zulk een verklaring konden afleg gen. Bij artikel 2 dient de heer Van D ij k een amendement "in om de redactie te doen aansluiten bij die van het protocol. De Minister van Buitenland- scho "Zaken (de heer Beelaerts van Blokland) geeft de voorkeur aau het re- geeringsartike-1 zooals het thans is gewij zigd. De heer Van D ij k trekt het amende ment in. Artikel 2 wordt aangenomen met 64 tegen 23 st. Tegen: de sociaal-democraten, de vrijz.- democraten, de heer Flwis Vos, M.P., en de heer De Visser, comm. Het wetsontwerp wordt aangeno men, onder aanteekening, dat de heer de Visser geacht wil zijn te hebben tegengestemd De interpellatie-Boon over de verdeeling van den zendtijd. De heer Boon, Lib.v interpelleert haar aanleiding van het door den Minister van Waterstaat genomen besluit inzake de verdeeling van den radio-zendtijd, en stelt o.a. de volgende vragen: Is de minister van oordeel, dat door de beschikking van 15 Mei 1930 in Nederland bij eerbiediging van ver schil van inzicht en overtuiging tusschen hen, die als organisatie van den omroep gebruik maken. een goed geregelde nationale omroep in het leven is geroe pen? Is de minister niet van oordeel, dat het gewenscht is, in Nederland een algemee- nen omroep te krijgen met daarna ruime gelegenheid voor bijzondere omroepver- eenigingen om uit te zenden? Is het juist, dat de minister is afgewe ken vaïi het advies van den Radio-raad inzake de zendtijd-verdeeling, en zoo ja, is de minister bereid mede te deelen, wel ke overwegingen daarbij tot leidraad heb ben gestrekt? Is de minister niet van oordeel, dat in het gevolgde systeem de bijzondere omroepvereenigingen, met uitzondering van den V.P.R.O., te zamen een zendtijd hebben gekregen, welke geenszins in overeenstemming is met de cultureele of godsdienstige behoeften, die zij meen en te bevredigen? Is de minister niet overtuigd, dat zend tijdverruiming voor Nederland hoogst ge wenscht is, en is hij bereid te trachten de golf van '1071 meter blijvend voor Nederland te verkrijgen? Is het juist, dat in het advies van den Radio-raad niet geadviseerd is over het al of niet toelaten van het verzoek van de A.V.R.O. om machtiging tot het bouwen van een zender voor een exclu sieve golf of een onde commune, al of niet met toepassing van het Gleichwellen- systeem Is de minister bereid aan de A.V.R.O. het bouwen van een Gleichwellen-systeem toe te staan, waardoor de zendtijdgelegen heid met 60 pet. zou worden verruimd, of voor zooverre hiertegen gegronde bezwa ren mochten bestaan, aan de A.V.R.O1. toe te staan den bouw van een zender, in gericht voor uitzending op 298 M. en 1875 M., c.q.t ook voor 1071 M.? Hoe meent 'de minister te waken tegen administratief onrecht bij geschillen, ge rezen bij de uitvoering van het radio- réglement en van de ministerieele be schikking van 15 Mei 1930? Het antwoord van den Minister. Be Minister van Waterstaat, de heer Rsymer, dankt de Kamer voor het toe staan van deze interpellatie, omdat hij thans in de gelegenheid is, mededeeling te doen van de gronden, waarop hij zijn beschikking heeft genomen. Uitgangspunt voor eon objectief oordeel zal moeten zijn art. 3 van de Telegraaf- en Telefoonwet. Het is toch een feit, dat zonder stemming door de Kamer is beslo ten, dat de beschikbare zendtijd, den Radioraad gehoord, naarbillijkheid zal worden verdeeld over de radio-om roeporganisaties, die daarvoor in aan merking komen. Dit was echter een puzzle, gelijk Prof. Kranenburg in de Eerste Kamer zeide. De heer Oud, V. D.: Maar zóó wilde de heer Kranenburg haar niet oplossen. De heer R e y m e r, Minister van Wa terstaat zegt verder, dat Nederland te zij ner beschikking heeft 'n korte golf van 298 M. en een lange golf van 1875 M. Alleen mag voorloopig 's avonds nog gebruik ge maakt worden van de 1071 M. golf, die voor den zakelijken omroep was gereser veerd. Daarmee had spr. dus rekening te houden en het komt erop neer, dat wij hier hebben 2 stations waar alle organi saties moeten worden ondergebracht. De verdeeling naar billijkheid is het ne teligste punt in de regeling, maar de Sta- ten-Generaal hebben geen enkele richt lijn gegeven. De uitvoering is overgelaten aan de uitvoerende macht. Het advies van den Radioraad is prin cipieel de grondslag geweest voor zijn be slissing, al heeft hij dit niet in elk opzicht gevolgd. Voorop is gesteld, dat er een algemeen program zijn zal onder controle eener commissie, terwijl over den verderen zend tijd de organisaties naar welgevallen zou den kunnen beschikken. De Radioraad adv-iseerde voor dit al gemeen program 15 pet. van den zend tijd te bestemmen. Om practische redenen heeft spr. dit gewijzigd in een aantal da gen, om telkens onderbreken van de uit zendingen le voorkomen. Verdere ver splintering van den zendtijd is niet ge wenscht. Kleinere omroepvereenigingen beoogen slechfs uitzendingen voor bepaal de doelen. De Radio-raad meende, dat daarvoor met 5 pet. van den tijd kon wor den volstaan en dit is door spr. overge nomen. De rest moet aan de vier groote omroepvereenigingen komen. Er bleef dus over 80 pet voor de vier groote omroepvereenigingen. Na zijn beraad heeft spr. in afwijking van het advies van den Radioraad beslo ten, dien zendtijd te verdeelen op de wijze als hij heeft gedaan. Hij is ervan over tuigd, dat hij daarmee niet ieder zou 'be vredigen. Spr geeft toe, dat de Radioraad aan de A. V. R. 0. 6 pet meer had wil len geven. Er zijn op radiogebied zeer groote gees tesstroomingen en daarvoor mocht spr. de oogen niet sluiten. De heer Marchant, V. D.: Welke geestesstroomingen vertegenwoordigt de A. V. R. 0.? De Minister zegt verder, dat de heer Boon wee® op den pioniersarbeid van de A. V. R. 0. Maar spr. gaat de geschiede nis na wat aanvankelijk de Hilversum- sche Omroepvereeniging was. De A. V. R. 0. is in haar tegenwoordigen vorm eerst gaan uitzenden op 1 Januari 1928, terwijl de N. C. R. V., de V. A. R. A. en de K. R. 0. zijn gaan uitzenden in 1924, 1925 en 1925. De heer Marchant, Y. D.: Waarom is de verdeeling geschied in verhand met de politieke partijen? De Minister heeft geen rekening ge houden met politieke richtingen, maar met geestesstroomingen. En de lieer Mar chant zou zeker bezwaar hebben gemaakt tegen een stelsel, waarbij de V. A. R. A. slechts enkele uren werd gegeven en aan de A. V. R. 0. 26! Spr. durft te verklaren, dat hij er naar gestreefd heeft recht te doen aan alle geestesstroomingen, zonder bevoorrechting van den één boven den ander. Spr. erkent geen monopolie, wel gelijke rechten voor allen. De heer Boon sprak van verkregen rechten van de A. V. R. >0., maar alle machtigingen, die tot heden ge geven werden, waren slechts voorloopige maatregelen. Wat de administratieve geschillen be treft, zoekt spr. een oplossing in samen werking met zijn ambtgenoot van justitie. In afwachting daarvan zal er, gelijk de heer Boon zeide, een administratief col lege in het leven moeten worden geroe pen. Het voorstel van den Radioraad, in dezen achtte spr. minder juist. Spr. beantwoordt ten slotte de speciale vragen van den interpellate. De eerste vraag beantwoordt hij beves tigend. De tweede is zoo weinig gepreci seerd, dat een bepaald antwoord moeilijk is. De derde vond beantwoording in zijn rede. Vraag 4 wordt ontkennend beant woord. Ten aanzien van vraag 5 zegt spr., dat hij onder algemeene programma's verstaat alle programma's, waardoor nie mand in zijn overtuiging wordt geschaad. Op vraag 6 antwoordt spr., dat hij bereid is naar verruiming van den zendtijd te streven. De vraag ten aanzien van het Gleichwellensysteem beantwoordt spreker bevestigend, maar ten aanzien van den bouw van een eigen zender door de A. V. R. O. verwijst hij naar zijn antwoord op de vragen van den heer Floris Vos, dat de heele kwestie van de zend-apparatuur om advies is bij den Radio-raad. De vergadering wordt te vijf uur ver daagd tot Woensdag 1 uur. Benoemd tot ontvanger der registra tie en domeinen te Oostburg G. N. Ne lemans, surnumerair der registratie en domeinen ten kantore Breda. Middelburg. In het bureel van de Ver eeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer in Walcheren had gister avond de jaarlijksche algemeene verga dering plaats onder voorzitterschap van den heer H. J. G. Hartman. De secretaris, de heer Mr P. C. Adri- aanse, bracht het jaarverslag over 1929 uit waaraan het volgende is ontleend; Wil men de tastbare bewijzen van het werken der vereeniging, men aenke aan de drommen vreemdelingen, die in het afgeloopen zomerseizoen, speciaal op Don derdagen de stad en omgeving met een bezoek vereerden. En nu wil de secre taris niet dat groote en steeds toene mende bezoek enkel en alleen als een uit sluitend gevolg van den arbeid der ver eeniging beschouwen, doch dat de ver eeniging zoowel door de verspreiding van haar propaganda en reclame-mate riaal als door het geven van de benoo- digde inlichtingen dat bezoek aanlokke lijker maakt en aanwakkert valt niet te ontkennen. Vele stadgenooten hebben dan ook waardeering voor dit werk en druk ken dat uit in den vorm van een bij drage. Nog meer personen echter,' spe ciaal van de meest belanghebbenden, zou het bestuur als lid willen inschrij ven. Temeer is vermeerdering van het leden tal gewenscht, nu een poging in 1929 ondernomen om van de gemeente verhoo ging van subsidie te bekomen, heeft schipbreuk geleden. Gelukkig, dat andere bestuurslichamen de vereeniging niet in den steek laten. Een woord van warme hulde dient zeer zeker te worden gebracht aan de Kamer van Koophandel voor den financiëelen steun, die de vereeniging van haar kant mocht ondervinden. In 1929 stond de verlichting van het Stadhuis op het programma. Ze kwam niet tot stand, daar het vereischte bedrag niet werd bijeengebracht. Het gelukte ech ter wel een aanzienlijk bedrag bijeen te garen, waaruit moge blijken de sympa thie voor het plan. Het informatiebureau werd in 1929 door 3142 vreemdelingen uit 18 verschillende landen bezocht, en in het vreemdelin genregister staan 985 namen. Het contin gent van eigen landgenooten, dat het bu reau bezocht was zeer groot en overtrof met 2552 personen andere jaren. Het materiaal "op het bureau werd we derom aangevuld met 2500 nieuwe Ne derlandsche gidsen, terwijl een aantal Nederlandsche, Duitsche, Fransche en Engelsche folders werden vervaardigd. Deze folders vonden veel aftrek en wa ren spoedig heinde en ver verspreid. Ver der werd het bureau grondig hersteld en geschilderd; advies werd gegeven aan B. en W. inzake de bestemming van de „Vleeschhal"; aan de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" werd een bij drage verleend voor de gevelversiering; de carillon-bespeling van den Lange Jan genoot evenals andere jaren groote be langstelling, zoowel van vreemdelingen als eigen stadgenooten; de Ringrijderij in de Abdij had succes, daar het bezoek de andere jaren overtrof. Door artikelen in buitenlandsche bladen en filmopna men werd reclame gemaakt. De heer Houtekamer ontving een bijdrage voor zijn causerie over Zeeland voor den microfoon te Hilversum. Voor het verkrijgen van meer banken in de Abdij wendde het bestuur zich we der tot het Rijk. Het antwoord was kort maar krachtig. Aan het verzoek kon niet worden voldaan, want er was geen geld. De door de vereeniging georganiseerde uitvoering van de Djiguiten-kozakken liep financiëel op een débacle uit. Het publiek toonde zich echter voldaan. De administrateur, de heer J. Broerse, kreeg met 1 April 1929 op verzoek ont slag. Na veel moeite werd een ander ge vonden, die zich echter niet voor het werk bekwaam gevoelde en spoedig weer be-1 dankte. De heer G. J. Maas, die toen be noemd werd, deed uitstekend zijn werk, maar moest na het zomerseizoen bedan ken, wegens verbetering van positie. Ge lukkig waren de drukke zomermaanden voorbij en toonde mejuffrouw van Emb- den zich bereid tijdelijk de administratie waar te nemen. De heer J. Blok werd als concierge be noemd en dit was een gelukkige keuze. Intusschen blijft het vinden van een ge schikt persoon voor administrateur, voor al gezien de geringe salariëering, waar door alleen personen zich aanmelden, die uit anderen hoofde een inkomen heb ben, een moeilijk vraagstuk. Het ledental bedroeg 383 tegen het vo rig jaar 397. (Intusschen is het aantal weer vermeerderd.) In verband met de wereldtentoonstel ling te Antwerpen kan een stroom van vreemdelingen naar stad en eiland voor het komende seizoen verwacht worden. Een speciale reclame zal op touw gezet worden, waartoe de vereeniging aan den Raad een subsidie van f500 heeft aan gevraagd en voor dit bijzonder doe] ook heeft verkregen. Het bestuur is hiervoor het gemeentebestuur zeer erkentelijk. Het verslag werd met dank aan den secretaris goedgekeurd. Door den penningmeester, den heer Mr H. Doorenbos, werd de rekening over 1929 uitgebracht, waaruit blijkt, dat werd ont vangen f6935.60, en uitgegeven f8172,15, waaronder het kwaad slot 1628 ad f 395.98%. Thans is het kwaad slot dus geklommen tot f 1236.55. Voor het gebouw werd f 800 extra uitgegeven en de kozak- kenuitvoering leverde een nadeelig slot van f 150 op. De rekening werd op advies der contro le-commissie goedgekeurd, waarna de voorzitter er op wees, dat herstel van het gebouw dringend noodig was en dat het De heer C. L. M. Lambrechtsen van Ritthem, die 26 dezer te 's-Graven hage op ruim 75-jarigen leeftijd is over leden was/ ambachtsheer van de heerlijk heid Ritthem. Dit ambacht behoort reeds 166 jaar aan de familie Lambrechtsen. Den 23 Jan. 1764 n.l. kocht Mr A. P. Lambrechtsen, oud-Baljuw, Raad en Re- geerend Burgemeester van Vlissingen het ambacht van Jonker A. M. E. de Coninck. Hij woonde op de buitenplaats Weijvliet aan den (ouden) weg van Vlissingen naar Middelburg. De fam. Lambrechtsen was steeds nauw met Zeeland verbonden. De overledene was den 22en Aug. 1S54 te Middelburg geboren, waar destijds zijn vader op de buitenplaats De Dolfijn woon de. Hij is 35 jaar ambachtsheer van Ritthem geweest. Nooit werd vanuit deze gemeente vergeefs zijn hulpvaardigheid ingeroepen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maarssen Ph. J. Vreug- denhil te Gorinchem. Te Sluipwijk B. van Ginkel, cand. te Zeist. Bedankt voor Colijnsplaat E. R. Damsté te Huisduinen. Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam (vac.-Elshove) D. Scheele te Middelburg. Bedankt voor Haarlemmermeer O. Z. en voor Oud-Loosdrecht R. J. v. d. Meu- len te IJmuiden. Geref. Gemeenten. Tweetal te Opheusden J. Fraanje te Barneveld en A. de Blois te Dirksland. Dr P. Jzn. Proost. Heden is het vijftig jaren geleden, dat dr P. Jzn. Proost, Ned. Herv. predikant te Brouwershaven, aan de universiteit te Leiden tot doctor in de theologie promoveerde, op een proefschrift „Jodocus van Lodenstein". Bliksem in benzin©. Uit Lon den wordt melding gemaakt van een eigenaardig ongeluk, dat den eigenaar van een café in bet dorp Loughton in Essex getroffen heeft. Op een in de buurt van dit dorp gelegen vliegterrein was een benzinetank lek geworden, zoodat de ben zine weggestroomd was en zich ver mengd had met het water van. een. door het dorp loopende beek. Tijdens een onweer sloeg nu de blik sem in het water van de beek, met het gevolg, dat de benzine in brand geraakte'. De café-houder, die zich juist op een brug .boven het water bevond, zag zich plotseling door vlammen omringd. Hoewel hij er in slaagde, zich te redden en zijn brandende, kleeren te dooven, kreeg hij joch ernstige brandwonden aan het gezicht en aan zijn handen. Vele kleine luiden gedu peerd. In zake het gebeurde bij gte firma Wermenbol en Cie. te Prinoerihage, kau nog gemeld worden, dat niets deed vermoeden,, dat de zaken niet in orde waren. Nog een dag te voren deponeerde een bekend ingezetene een bedrag van f 11.000 op het kantoor. Tal van winke liers en landbouwers zijn gedupeerd. Een dezer laatsten had zijn geheel© vermogen van f 50.000 ten kantore der firma ge deponeerd. Het ergst zijn er echter de kleine luyden aan toe; velen hunner ra ken vermoedelijk al hun spaarduitjes kwijt. Toen des morgens.de boekhoudster op kantoor kwam, vond zij' op haar schrijf tafel een kaartje liggen, door een harer patroons geschreven, met de woorden: „Kantoor gesloten, zaak failliet". (Telegr.). Doodelijk auto-ongeluk. Gister middag had onder Zundert een ernstig onge val plaats. Een Belgische auto botste tegen een boom aan, waardoor een bejaarde dame uit den wagen werd geslingerd, en levenloos moest worden opgenomen. Van de drie overige inzittenden liep een beer een armfractuur op. Brand. Doordat een der bewoners per ongeluk een brandende petroleumlamp

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2